Jump to content

Ajap

Uživatel
 • Content Count

  1,367
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Ajap

 • ID člena
  33088
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2017

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  České Budějovice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mojí 308 funguje stop-start do maximálně 34°C (na teploměru v autě), při 35°C a výše běží motor trvale.
 2. No asi právě proto, aby to nikdo nezaměnil
 3. Ajap

  AdyBlue

  Jak píše Laďa, kotouče+destičky a výměna oleje není porucha. Děravý chladič klimy je hned, stačí blbě odlétlý kámen... Kolik to má najeto?
 4. Ajap

  AdyBlue

  Půjde pravděpodobně o chybu hladinového čidla. To bohužel obvykle bývá nedělitelnou součástí celku a musí se tedy měnit vše komplet, jak píše HonzaZ. Je auto ještě v záruce?
 5. Ajap

  AdyBlue

  Jak víš, že je nádržka plná? Doplňovala jsi ji?
 6. Jo, to měl tchán na své C5 taky. Koupil ji jako 4 roky staré auto se 140tkm. Když jsem to byl projet, zjistil jsem, že klouže spojka - přesně jak píše tazatel. Při výměně spojky a preventivně i dvojhmoty se zjistilo, že spojka je kupodivu stále OK, ale že už z výroby byl špatnej přítlačák. Ovšem původnímu majiteli v AUTORIZOVANÉM SERVISU Citroenu nakecali, že se jedná o "speciální vychytávku Citroenu proti podtáčení motoru". Borec s tím tedy těch 140tkm najezdil, holt jezdil opatrně, aby se "vychytávka" nemusela často aktivovat.
 7. Nedávno jsem aktualizoval mapy, ale bohužel se meziročně nějak rozrostly a všechny už se do těch asi 7GB paměti nevejdou. Oželel jsem tedy Ukrajinu a spol (právě ta se z 0,6GB rozrostla na 1,6GB), tam asi hned tak nepojedu, ale stejně mně to příjde divný. Setkali jste se s tím taky? RV mám 06/2017, tedy auto těsně před faceliftem.
 8. Zkus reset - podrž "tlačítko" se znakem auta vedle displeje po dobu cca 10 vteřin - dokud auto hlasitě nepípne. Po dalších cca 10-20 vteřinách dojde k restartu celého počítače. Celé to trvá několik desítek vteřin, možná minutu.
 9. Mohla probíhat regenerace FAP.
 10. Meloun: 15" nedas na auto, pokud mas elektrickou parkovaci brzdu. Ja na 15" jezdim kazdou zimu:-)
 11. Já bych z VTI strach neměl. Měl jsem ho od novoty do 111tkm a bez problémů, brácha má C4 s tím samým motorem od novoty do současných asi 100tkm, druhý brácha ojetou 308 s aktuálními cca 180tkm a taky OK. Jel jsem s tím krátce o víkendu a motor s tak krásným zvukem asi už nikdy mít nebudu. Současný 1,2THP je skvělý motor a zvuk je taky fajn, ale na VTi nemá.
 12. Ajap

  Pylový filtr

  Super, díky, filtr už mám objednaný. Koukal jsem do service boxu - originál pylový filtr s aktivním uhlím stojí 1500Kč a ten plast stojí litr. Neorigo filtr je za 400Kč, takže ušetřím i kdybych to urval.
 13. Ajap

  Pylový filtr

  Pánové, měnili jste to na nové 308 někdo? Chtěl jsem vyndat ten plast obložení středové konzoly jako ve videu. Vyndal jsem nýt pod kulatou zátkou - a teď co? Prostě vytáhnout nebo nějak vycvakonout? Nerad bych to urval Díky!
 14. Jenom ještě doplním k těm kolům - ano, bohužel dneska už varianty nebudou, protože kvůli "ekologii" je třeba homologovat každou konfiguraci auta zvlášť Samozřejmě byrokracie se s ekologií vylučuje, takže to dopadlo, jak to dopadlo... K 15" plechům, jak píše Láďa - já je sehnal normálně v jednom z místních pneu servisů. Ovšem tedy 2 roky zpět.
 15. Můj názor tady asi nepadne na úrodnou půdu, ale já jsem za stop-start rád. Bydlím v Budějovicích, tzv. městě semaforů (prej je tu největší hustota semaforů v ČR) a nerozumím, proč by všechny ta v kolonách stojící auta měla neustále smrdět. Stačí, když popojíždějí. Jako řidiče mě taky nijak neobtěžuje. Když dojíždím do křižovatky a vidím, že se budu během několika vteřin rozjíždět, tak prostě nesundám nohu ze spojky a auto tu chvilku vrčí. Když dojedu na červenou, tak vypne motor a šetří tak mně peníze za benzín a chodcům okolo zase plíce. Rozumím, že je tady obava, že se neustálým startováním motor opotřebí. Pracoval jsem ve vývoji turbodmychadel a podle mě je ta obava neopodstatněná. Pokud je motor dobře navrženej, tak to auto tak jako tak přežije. Navíc volnoběh je pro motor ten nejmíň vhodný režim - velké pulzace tlaků od pístů, nízký tlak oleje, k výkonu motoru vysoká spotřeba energie (světla, větráky), chlazení špatné... A pak nepochopím, proč někteří lidé při stání nevypínají motor vůbec. Bydlím v zástavbě rodinných domků, chodím po večerech běhat a v zimě kroutím kolečka v rámci sousedství. A už se mně stalo, že běžím tou klidnou ulicí, která "nikam nevede", takže provoz minimální - a u jednoho baráku kadlá Oktávka, o 30m dál stojí pár borců u čadící Laguny a za dalších 50m stojí u nastartované 206 kluk s holkou. Ulicí se line ten nádherný kyselý "commonrailový" smrad a kadla kadla se v tom tichu nese na 100m daleko. Oběhnu 2km kolečko, běžím ulicí znova - a pořád 3x kadla kadla a "provoněno". A běžím potřetí - a furt 3x kadla kadla. Pochopil bych, kdyby seděli vevnitř a tím motorem se zahřívali, ale oni stojí venku v tom smradu a kecají.
×
×
 • Create New...