Přejít na obsah

Ajap

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 329
 • Registrace

 • Poslední návštěva

2 Sledující

O uživateli Ajap

 • ID člena 33088
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2017

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  České Budějovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Ajap

  Zabezpeční proti krádeži

  To je spíš náhoda, bohužel, mně se snažil nějakej tragéd vloupat do 20 let starého Citroenu ZX za 10 tisíc Kč a když jsem koupil předchozí Thálii, tak mně někdo po asi třech dnech vymlátil na parkovišti okno... Leptání VIN doporučuju, sada se dá objednat za pár stovek, jak už psal Vena, a vyleptat to musí zvládnout úplně každej. Většina pojišťoven dává s tímto "zabezpečením" slevu na havarijku (třeba Allianz 5%), takže se to vyplatí i finančně. Navíc pokud by někdo chtěl auto znovu zprovoznit, tak musí buď skla draze vyměnit, nebo pracně dostávat to leptání pryč - a s nejistým výsledkem. A v případě krádeže na díly přijde o skla... Jinak na krádež je alarm na nic, dnešní auta už žádná fetka neukradne a profík ti ten alarm stejně vyřadí (nebo auto natáhne na odtahovku tak, že ani nehoukne).
 2. Co si tak pamatuju: Něco lehce po roce 2000 - časté dlouhodobé tankování tátovy Feldy u nějaké no name pumpy v Břestu u Kroměříže. Až do té doby, kdy po jednom dalším natankování felda 1,3l začala v nízkých otáčkách "řehtat" - detonačně spalovat. Od té doby jsem tam nikdy nebral. Taky někdy v té době - skokově zdražil benzín, v místním JZD byl ještě levnej, stála tam řada aut. Asi už prodávali bordel ze spodku nádrže, Felda to schroupala jak nic, ale Octávka 1,6l nechtěla za studena startovat. Pár let nazpět - v některém z pražských Albertů měli slevovou akci na paliva, tchán i švagr tam vzali plnou nádrž nafty. Tchán pokračoval z Prahy do Zlína, prej auto jelo znatelně hůř a spotřeba se místo obvyklých 5,5l/100km vyšplhala někam k osmi litrům. Švagr reportoval totéž. Jinak já osobně jsem dlohodobě bral nebo beru u Makra, Agipu, Benziny, Globusu a Shellu a jediný problém byl u toho Shellu, kdy mě stará 308 nechtěla s ne úplně vychladnutým motorem za vedra startovat napoprvé. Vyzkoušeno u více pump, takže asi to bude něčím, co do toho benzínu přidávají a moje auto si s tím nerozumnělo. Jinak nic, ONO u nás není, ale co jsem tam bral, tak taky vždy bez problémů. Jo a ještě zlatý Citroen ZX 1,4i, ten jezdil i na 50:50 benzín + E85 od Unicornu
 3. Ajap

  Tlak oleje 307 1.4 16V

  Za předpokladu, že je to jak píše inoxing, tak pouhým odpojením lambdy problém nemusíš vyřešit. Pokud ti pomáhá výměna oleje, aby se závada dalších řekněme 8000km neobjevila, tak buď za tu dobu buď zdegraduje samotný olej, nebo se ti postupně někde něco přicpává a tím novým olejem se to zase na čas rozpustí a pak to začne nanovo. Takže pokud má lambda pozitivní vliv, tak bych tam dal novou a vyměnil olej.
 4. Ajap

  problémy s 308 - chlazení a lambda

  Jinak to "chlazení" je preventivní, pokud auto zjistí závadu v řízení motoru, tak pro jistotu spíná větrák, aby se motor případně neuvařil. Takže větrák není závada, ale ukazuje na to, že auto o závadě "ví" - a tím pádem ji musí diagnostika najít zapsanou v řídící jednotce.
 5. Já najel 111tkm bez náznaku jakéhokoli problému s rozvody. Pak jsem auto prodal. Každopádně VTi nemá žádný oficiálně stanovený interval pro výměnu rozvodů. Někde tady na fóru jsem kdysi zahlídnul "doporučený" interval 120tkm, ale určitě to nebyla žádná oficiální informace. Brácha má 308 s tímto motorem z druhé ruky, při koupi mělo auto cca 165tkm a rozvody původní. Po pár tisících km je nechal preventivně vyměnit, protože si chce auto nechat dlouhodobě, ale žádný objektivní důvod (v rámci konkrétního auta) k tomu neměl.
 6. Ajap

  navigace

  Já ho určitě schopný zadat jsem, asi zrovna pro tuhle ulici nemají čísla v databázi.
 7. Ajap

  Výměna motoru 806 rhw na rhz

  Já si právě taky neuvědomuju, že by technik na STK někdy hledal typ motoru Štítky jo, ty musí sedět a být nafocený, ale typ motoru? Když se jezdilo Favoritama a Feldama, tak tam to bylo poznat na první pohled, ale pokud nenarazí na fanouška, který na pohled pozná RHZ od RHW, tak si myslím, že bude v klidu. Ale hlavně bych řekl, že to má asi už profouknutý a neřeší to.
 8. Mně je třeba ukazatel průměrné rychlosti k tomu, že vím, že jsem dal už před lety trasu Týn nad Vltavou - Brno s průměrnou rychlostí kolem 110km/h (už nevím, jestli 109 nebo třeba 112) Vzhledem k tomu, že jen cca půlka z těch 200km byla po dálnici to je, myslím, docela slušný výkon A oproti jiným prasečinám, co se mně na silnicích za mou řidičskou kariéru povedlo vyvést, jsem na tohle pyšnej, protože jsem samozřejmě předjížděl jen tam, kde jsem viděl a jel tzv. "do 2 bodů" (do 120km/h normální silnice a do 160km/h dálnice) a ve vesnicích jsem rychlost dodržoval
 9. Ajap

  LEDky do hlavních světel

  Každopádně bavíme se pouze hypoteticky, alébržto tazatel píše, že "dneska mně přišly z Číny". A protože popálená ruka je nejlepší učitel, tak doufám, že se mu ta složitá operace - výměna žárovky - podaří.
 10. Ajap

  První servis - v kolika km ?

  Peugeot neurčuje, co se má dělat na které prohlídce podle jejího pořadí. Každá věc má kilometrový a časový limit. U mé 308 je to takto, 2008 na tom nebude jinak: Svíčky, vzduchový filtr - 50000km / 4 roky Brzdovka - 2 roky Kabin. filtr - 50000km / 2 roky Kontola PH chladicí kapaliny 125000km / 4 roky, pak každých 25tkm a každý rok Výměna řemene pohonu příslušenství 100tkm/6let, po dalších 100tkm/6 letech celou sadu, pak zas jen řemen, atd. Rozvodový řemen 100tkm/6 let, po dalších 100tkm/6 let celou sadu, pak zase jen řemen, atd. Zajímavé, že u předchozí 308 (logicky) nebyl na výměnu vzd. filru a svíček žádný časový limit, stejně tak nepředepisovali výměnu kabinového. Pokud máš najeto 21tkm, tak vyměň olej a je to, nic dalšího neřeš.
 11. Mně tohle moje 1,6VTi dělala taky, stejně jako několik dalších aut, které jsem kdy měl (včetně Felicie 1.3MPI - tam exemlář můj i druhý kus v rodině). Nijak jsem to neřešil, dalo se s tím v pohodě žít. Stejně tak se to s věkem aut ani nelepšilo, ani nezhoršovalo.
 12. Ajap

  Spojka na Peugeot 308sw r.v. 2008

  Kontroloval jsi mechanismus samotného pedálu?
 13. Ajap

  Problém s ADBlue

  Tak jsem to našel, moc děkuji, ale nakonec jsem z toho stejně nic nevykoukal...
 14. Ajap

  Problém s ADBlue

  Nevíš číslo dílu? Snažil jsem se nádrž Adblue v Service Boxu a za boha to nemůžu najít... Zajímal by mě výrobce.
 15. Jak to jede v nízkých otáčkách, nedusí se? Pokud máš mokré svíčky -> příliš bohatá směs. Může souviset s lambdou či váhou vzduchu (pokud ji auto má).
×