Jump to content

Ajap

User
 • Content Count

  1,415
 • Joined

1 Follower

About Ajap

 • ID člena
  33088
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2017

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  České Budějovice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ahoj, máte, prosím, někdo tu 1,6? Jak moc líp to jede oproti 1,2THP? Zvažuju koupi.
 2. Nevím, jak vypadají nejnovější TCE, ale ty starší byly dynamicky fakt nic moc. Papírový výkon je fajn, ale záleží i na průběhu a převodech. Manželka musela v minulé práci občas jezdit s Capturem s tímhle motorem a do kopců musela jezdit na čtyřku. Prej to bylo dost tragický. Já jel s Meganem TCE ještě v době, kdy jsem měl 308SW s 1,6VTi a nepřišlo mně, že bych si s tím výkonově nějak pomohl. Oproti tomu THP 96kW jede líp tak o dvě třídy.
 3. Nesuď Pežota podle Škodovky - zkus projet. 81kW varianta jede hezky, 96kW parádně. Prodejce mně onehdá říkal, že mezi 81kW a 96kW variantou nepoznám rozdíl, ale opak je pravdou - ta silnější varianta jede ještě o dost líp.
 4. Zrovna tříválce od PSA jsou hodně povedené motory. Když porovnám dynamiku oproti čtyřválci 1,2 nebo 1,3 TCE od zmiňovaného Renaultu, tak jsou neporovnatelně lepší. A spolehlivostně i spotřebou jsou ty motory výborné.
 5. Ajap

  Parkovanie

  Mno jestli sháníš origo senzory, tak bych šel do "origo" Peugeotu...
 6. Gratuluju Ono když se do toho hrábne, tak může problém vyskočit jinde. Kdysi jsem měnil 2 ze 4 žárovek v zadních světlech na Feldě - a v tom okamžiku přestala svítit třetí. Tak jsem nakonec vyměnil všechny. Asi i proto se doporučuje měnit žárovky v páru.
 7. Protože to přestalo fungovat po tom, co jsi do toho šáhnul, tak bych nehledal nic dalšího, ale zopakoval to, co už jsi dělal - ale tentokrát bych dal nové obě pojistky i žárovky. Zkus nejdřív pravou stranu, ta jela, druhou nechej prázdnou - pro případ, že by někde bylo špatně ještě něco jiného. Ještě taky zajisti, že máš dostatečně nabitou baterku, pokud by byla vybitá, tak to může dělat psí kusy.
 8. Podle popisu to taky může být vadná cívka. Bohužel diskutér Tománek patří k těm, kteří se tady objeví se žádostí o radu, ale pomoct sami ostatním tím, že napíšou řešení - to ne...
 9. Taby, promiň, ale ty si kolem toho motoru sugeruješ spoustu věcí. Ano, ten motor často žere olej. Jo, je to trochu nepohodlné, je to třeba hlídat, ale pokud to nežere 1l na 1000km, tak to není taková hrůza. Prostě je třeba občas dolít. Neříkám, že ten motor nemá mouchy, ale to má většina, většiny Tvých "závad" tohoto motoru by si nepoučený laik vůbec nevšiml. A to, že to auto je neprodejné - to jsem teda nezaregistroval. Já své auto prodal před 3 lety velmi slušně. Prodal jsem ho do Áček, evidentně ho chtěli, samozřejmě tlačili na cenu, ale nedal jsem se a protože ho vážně chtěli, tak js
 10. Díky, že jsi napsal, čím to bylo - bohužel spousta lidí sem napíše dotaz a s řešením už se nepodělí.
 11. https://eshop-peugeot.cz/cs/90-stresni-nosice#/model_vozu_peugeot-308_sw_t9_od_2014
 12. Omlouvám se za off topic - k těm šesti a osmiválcům. Je zajímavé, jak se člověku mění priority. Dokud jsem si takové auto nemohl dovolit, tak jsem po něčem takovém hrozně toužil. A teď, když bych si ho koupit mohl, tak je mně to úplně někde a hezkým autem (= Pežotem) nechávám ještě navíc jezdit manželku a sám jezdím v drtivé většině 13 let starou Thálií.
 13. Já bych tipnul, že je tam nějaká závada Teď vážně - navážu na Ozzyho - bez diagnostiky to nezjistíš, těch důvodů můžou být stovky, od počítače ti to nikdo neřekne. Zajeď s tím do servisu.
 14. Koukám, že aby Kelly nebylo předražené, tak by museli slevovat ne 34%, ale tak 50-60%. Ta samá baterka jako výše, prodejce mám ověřeného a osvědčeného. https://www.battery-import.cz/blue-dynamic-varta-pro-osobni-vozy/autobaterie-varta-blue-dynamic-74ah--12v--e11/
 15. Jsou tam bubny nebo kotouče? Třeba u Clia/Thálie je to častá závada. Kdysi jsem po jedné noci parkování v kopci za silného deště tahal za sebou kolo asi 30m a myslel jsem, že už to neurvu. Po vyčištění brzd už to nedělalo.
×
×
 • Create New...