Jump to content

Ajap

Uživatel
 • Content Count

  1,360
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Ajap

 • ID člena
  33088
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2017

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  České Budějovice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zkus reset - podrž "tlačítko" se znakem auta vedle displeje po dobu cca 10 vteřin - dokud auto hlasitě nepípne. Po dalších cca 10-20 vteřinách dojde k restartu celého počítače. Celé to trvá několik desítek vteřin, možná minutu.
 2. Mohla probíhat regenerace FAP.
 3. Meloun: 15" nedas na auto, pokud mas elektrickou parkovaci brzdu. Ja na 15" jezdim kazdou zimu:-)
 4. Já bych z VTI strach neměl. Měl jsem ho od novoty do 111tkm a bez problémů, brácha má C4 s tím samým motorem od novoty do současných asi 100tkm, druhý brácha ojetou 308 s aktuálními cca 180tkm a taky OK. Jel jsem s tím krátce o víkendu a motor s tak krásným zvukem asi už nikdy mít nebudu. Současný 1,2THP je skvělý motor a zvuk je taky fajn, ale na VTi nemá.
 5. Ajap

  Pylový filtr

  Super, díky, filtr už mám objednaný. Koukal jsem do service boxu - originál pylový filtr s aktivním uhlím stojí 1500Kč a ten plast stojí litr. Neorigo filtr je za 400Kč, takže ušetřím i kdybych to urval.
 6. Ajap

  Pylový filtr

  Pánové, měnili jste to na nové 308 někdo? Chtěl jsem vyndat ten plast obložení středové konzoly jako ve videu. Vyndal jsem nýt pod kulatou zátkou - a teď co? Prostě vytáhnout nebo nějak vycvakonout? Nerad bych to urval Díky!
 7. Jenom ještě doplním k těm kolům - ano, bohužel dneska už varianty nebudou, protože kvůli "ekologii" je třeba homologovat každou konfiguraci auta zvlášť Samozřejmě byrokracie se s ekologií vylučuje, takže to dopadlo, jak to dopadlo... K 15" plechům, jak píše Láďa - já je sehnal normálně v jednom z místních pneu servisů. Ovšem tedy 2 roky zpět.
 8. Můj názor tady asi nepadne na úrodnou půdu, ale já jsem za stop-start rád. Bydlím v Budějovicích, tzv. městě semaforů (prej je tu největší hustota semaforů v ČR) a nerozumím, proč by všechny ta v kolonách stojící auta měla neustále smrdět. Stačí, když popojíždějí. Jako řidiče mě taky nijak neobtěžuje. Když dojíždím do křižovatky a vidím, že se budu během několika vteřin rozjíždět, tak prostě nesundám nohu ze spojky a auto tu chvilku vrčí. Když dojedu na červenou, tak vypne motor a šetří tak mně peníze za benzín a chodcům okolo zase plíce. Rozumím, že je tady obava, že se neustálým startováním motor opotřebí. Pracoval jsem ve vývoji turbodmychadel a podle mě je ta obava neopodstatněná. Pokud je motor dobře navrženej, tak to auto tak jako tak přežije. Navíc volnoběh je pro motor ten nejmíň vhodný režim - velké pulzace tlaků od pístů, nízký tlak oleje, k výkonu motoru vysoká spotřeba energie (světla, větráky), chlazení špatné... A pak nepochopím, proč někteří lidé při stání nevypínají motor vůbec. Bydlím v zástavbě rodinných domků, chodím po večerech běhat a v zimě kroutím kolečka v rámci sousedství. A už se mně stalo, že běžím tou klidnou ulicí, která "nikam nevede", takže provoz minimální - a u jednoho baráku kadlá Oktávka, o 30m dál stojí pár borců u čadící Laguny a za dalších 50m stojí u nastartované 206 kluk s holkou. Ulicí se line ten nádherný kyselý "commonrailový" smrad a kadla kadla se v tom tichu nese na 100m daleko. Oběhnu 2km kolečko, běžím ulicí znova - a pořád 3x kadla kadla a "provoněno". A běžím potřetí - a furt 3x kadla kadla. Pochopil bych, kdyby seděli vevnitř a tím motorem se zahřívali, ale oni stojí venku v tom smradu a kecají.
 9. Krásné auto... Já měnil před pár lety baterku na své 308 1,6 VTi, našel jsem návod na internetu. Je to trochu odrb v tom, že se musí odebrat kus sání a sundat z baterky tu elektroniku, ale žádná vysoká mechanika to není, navíc je tam slušný přístup. A to píšu s vědomím, že nejsložitějsší operace, co jsem předtím dělal, byla výměna svíček na Feldě, jinak si sám měním jen filtry a olej. Nejhorší bylo zjistit, jak je tam nacvaklá právě ta elektronika, jinak bez komplikací. A v dnešní době už se právě nic nekóduje ani nenastavuje - možná tak hodiny, ale co si pamatuju, tak rádio "udrželo" i naladění stanic.
 10. Taby, já měl to samý. Když jsem auto prodával, měl jsem najeto přesně 111tkm. Motor byl určitě mnohem pružnější, než když bylo auto nové. Ale hlučnější byl taky. Přisuzoval jsem to výfuku - pod plynem měl takový jadrný zvuk. Byl docela příjemný, ale hlučný to bylo dost.
 11. On se ale neptá na VTi, ale THP. VTi jsem měl taky a kromě jedné cívky a standardní spotřeby oleje 1l/5000km jsem s ním problémy neměl. Ale zatímco na VTi jsou v rámci lidí z autorizáků názory od "průšvih" po "dobrej motor", tak o THP neřekl "dobrý" fakt nikdo.
 12. Gratuluju. Obecně - to, že s tím motorem byly objektivně problémy neznamená, že byly se všemi těmito motory. Určitě to nebyla polovina ani čtvrtina - pravděpodobně šlo o jednotky procent, možná nízké desítky procent. Neberte to jako bernou minci, střílím od boku. Každopádně i jednotky procent jsou v automobilové branži strašný průs-švih a samozřejmě se stářím těch motorů bude to procento narůstat. Takže rizko, že tazatel koupí vadný kus je prostě neúměrně vysoké. Přečti si třeba toto, je tam i hned ze začátku odkaz na super dlouhé vlákno o problémech tohohle motoru. Mimochodem, když se zmíníš upřímnému přijímacímu technikovi v autorizáku o VTi, tak zamumlá něco ve stylu, že s tím motorem byly občas starosti, ale dalo se to řešit. Když ale zmíníš 1,6THP, tak se buď začne křižovat, nebo raději rovnou omdlí . Ten "můj" mně na to řekl, že to byl "hroznej pr_ůser (překlep kvůli cenzuře)".
 13. V kostce jeden z nejmíň spolehlivých motorů posledního desetiletí. Vůbec o něm neuvažuj.
 14. Ajap

  couvání s 2008

  Tak zkus motor vytočit na volnoběh a pak zařaď zpátečku a zkus to znovu. Ale tipoval bych opravdu softwarový omezovač.
 15. Ajap

  Rozměr kufru

  Teď jsem to měřil a po ten tunýlek uprostřed je to od kraje kufru necelých 155cm. Sedadla nemám nijak moc vzdu a v úrovni sedáků zadních sedadel tam bylo zezadu po přední sedadla takových 165cm. Což je ovšem měřeno dost dole, v úrovni, co kreslíš ty, to bude tak těch 150-155. Přímo tohle jsem neměřil - mám vzadu dětské sedačky, tak jsem opěradla nesklápěl, jen jsem prostrčil metr dělením opěradla. Ale už do mé staré 308SW se (myslím) kolo vešlo tak tak, ovšem bez sundání předního kola. Do hatchbacku fakt nevím, myslím si, že ho tam nedáš, ale nejlepší by bylo zajet někam, kde ho mají a vyzkoušet.
×
×
 • Create New...