Přejít na obsah

Ajap

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 290
 • Registrace

 • Poslední návštěva

1 Sledující

O uživateli Ajap

 • ID člena 33088
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2017

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  České Budějovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Ajap

  Šrouby na kola

  Zjisti si, jestli nejsou součástí těch kol šrouby. Když jsem kupoval zimní kola k prvnímu Peugeotu, vyšly mě liťáky +/- na stejno jako plech + poklice + šrouby. A právě z důvodu, že v ceně těch litých kol byly i šrouby.
 2. Ajap

  Klady a zápory Peugeotu 2008

  Nevýhoda úvěru od automobilky je v tom, že při i minimálním úvěru musíš odevzdat techničák úvěrové společnosti. Já si bral na 308 půjčku jen z důvodu, že tam byla úvěrová sleva 10 000Kč, přičemž při 20% úvěru na 12 měsíců bych zaplatil na úrocích cca 3000 - 4000Kč (už si přesně nepamatuju). Jinak bych ji nebral. Až při předávání auta mně prodejce řekl, že "techničák pak pošlete poštou buď k nám nebo rovnou na úvěrovku" - a já měl šok, protože tohle jsem netušil. Pro mě byl pocit, že nemám auto "pod kontrolou" tak nepříjemný, že jsem po měsíci nebo dvou úvěr vypověděl a raději rovnou splatil. A to ještě měli výjimku a nemusel jsem psát úvěrovku jako vlastníka do techničáku - což mně příjde už úplně uhozené. Půjčím si 70 tisíc na auto v ceně skoro 400tisíc a majitel v techničáku je leasingovka... Nicméně jsem na tom nakonec vydělal, protože úvěrová sleva mně zůstala a z úroků jsem doplácel jen poměrnou část do další splátky Nicméně ty smlouvy jsou psány strašně (pro klienta), je to soubor různých povinností s krátkými lhůtami a vyjmenovanými pokutami za nesplnění... A to byl Essox, tedy vlastně Komerční Banka, a žádný pokoutní lichvář. Ani nechci vědět, jak vypadají ty podmínky v hornších firmách.
 3. Ajap

  První servis - v kolika km ?

  Ono to bude tím, že ten interval měnili - pokud máš teda turbobenzín a ne diesel. Já dostal ke 308 papír, kde bylo napsáno servis po 25tkm, v autě ale bylo nastaveno 15tkm. Dle servisu proběhla změna a benzíny by měly jezdit na výměnu oleje po 15 tisících km. Na výměnu jsem jel ale po cca 16tkm (v servise měli plno měsic dopředu) a nebyl to problém. Doslova mně řekli, ať nějaké km "navíc" u téhle první prohlídky neřeším a dojedu po roce (to věděli, že budu mít max 1-2 tisíce nad).
 4. Ajap

  Fap-emise

  Děkuji za radu. Dnes si auto převzal servis, který by dle doporučení měl být schopný auto opravit. Tak snad...
 5. Ajap

  Fap-emise

  Našel jsem na fóru odkaz na "termické čištění" dle PSA, ve zkratce to chce po pořádném ohřátí motoru jet alespoň po dobu 10 minut nad 3000rpm a z toho alespoň minutu (v součtu) pokud možno na plnej plyn a nad 4000rpm. Takže v tomto duchu jsem tchána nainstruoval a tedy uvidíme. Laďa: To je dobrá myšlenka, ale bohužel emise to má vysoké přes víc měření, takže tahle jinak nadějná myšlenka padá.
 6. Ajap

  Fap-emise

  Tohle přesně jsem si říkal, že by možná mohl zkusit, ale zrazoval mě velký rozdíl skutčná kouřivost vs limit. Ono auto doopravdy nekouří - to píšu já, protože má vysokou kouřivost, ale vidět není nic. Pokud Ti to spadlo takhle dolů, tak to určitě stojí za pokus. Tchán sice není "kloboučník", ale k autům a technice obecně se chová jako mimo jiné veteránista velice ohleduplně, což by mohlo být v tomto případě na škodu. Zítra mu zavolám, ať tomu ale pořádně, ale POŘÁDNĚ, prožene brka a zkusí zajet na emise. Hernajs to by bylo, kdyby to takhle "spravil". Díky, dám vědět!
 7. Ajap

  Fap-emise

  Dle předchozího majitele auto žádnou závadu nemělo, nic nehlásilo a jezdilo normálně. Ani teď nejeví žádné známky závady, zatím má od koupě najeto 55tkm a jede a chová se normálně a nic nehlásí. Dle dia je FAP naplněný cca z poloviny a regeneruje co 450km. Kdyby nemuselo na emise, tak o žádném problému (nebo "problému") nikdo neví...
 8. Ještě doporučuju při výměně vložky olej. filtru rozpojit hadici sání (na to stačí kleště), vycvaknout ten plastový bazmek na vstupu - drží to pokud si pamatuju někde zboku plastovou západkou. Pak to celé vysuneš nahoru a někam odložíš. Jde to i bez toho, ale takhle je k filtru mnohem lepří přístup. A ještě - až budeš nasazovat nový o-kroužek, tak dobře očisti dosedací plochy a dej pozor, případně ať kroužek nepřekroutíš. Mně tam kdysi zůstal nějaký bordel a filtr začal časem téct. A to je pak nejhorší ho sundat, kouknout a nasadit zpět. O-kroužek už je omačkaný a ztvrdlý, nedosedne správně a pak už to teče skoro proudem. Popálená ruka je nejlepší učitel
 9. Ajap

  šrouby na kola

  To jsi udělal zbytečně, jak už píše několik lidí výše, šrouby litých kol má Peugeot univerzální. Je tam plochá podložka pro liťák a kužel pro plech. Stačilo odšroubovat jeden šroub, pochopit a zase jej zašroubovat zpět V létě jsem si tohle nedobrovolně absolvoval, když jsem musel na dálnici měnit kolo za dojezdovku (plech, samozřejmě). Viz obrázek...
 10. Ajap

  Fap-emise

  Ano, nakonec píšu, že je vše původní, protože: - filtr v autě fyzicky je (tedy není vykuchaný) - mluvil jsem s prvním majitelem a ten ho neměnil (a proč by to zatloukal, kdyby jo) - jediný "důkaz" o výměně je záznam v ŘJ, u kterého jsem na internetu našel, že stejný počet km od výměny filtru ukazuje diagnostika více lidem, přestože filtr neměnili (65536km).
 11. Ajap

  Fap-emise

  To jsem četl, ale on nemá vykuchaný FAP, auto je v origo stavu. A předpokládám, že v Německu, Rakousku, Francii ty STK dělaj poctivě, tak by snad muselo být něco "slyšet" i odtamtud. Snažil jsem se hledat pomocí překladače na francouzských fórech a nic jsem nenašel...
 12. Ajap

  Fap-emise

  Snad, mluvil jsem se Strakim a říkal, že nad 150tkm nájezdu není šance bez výměny půlky motoru přes emise legálně projít. Všechna čest jeho zkušenostem, ale spíš bych řekl, že dostává do ruky omezený vzorek případů, protože pokud by to platilo plošně, tak jsou aut PSA s motory RHR a FAPem plná vrakoviště (a samozřejmě i ty internety). Akorát mně je divný, že to tak "hulí" i s FAPem a přitom jinak je motor chováním, spotřebou atd. zcela OK.
 13. Ajap

  Fap-emise

  Tak mám nějaké nové informace: FAP je původní a do systému zasahováno nebylo. Čímž odpadá potenciální výměna ŘJ. Hodnota "od výměny" je ukazována chybně, našel jsem na internetu psanou na chlup stejnou hodnotu výměny, kterou to píše i jiným těmhle autů. Je to 65535-6km, tedy 2 na šestnáctou... Hodnoty ze starých EK bohužel nemám, jak jsem psal, šlo to přes servis a auto prostě prošlo, takže údaje v protokolu neznamenají nic a jiné nemám.
 14. Ajap

  Fap-emise

  Ne, prej rozdělali výfuk a koulali, jestli uvidí tohle: Kde a jak to rozpojovali nevím, nebyl jsem u toho, ale tchán ano.
 15. Ajap

  Fap-emise

  No on ten filtr v autě je... Je možné, aby za normálních podmínek auto nadměrně kouřilo, přestože je DPF v autě?
×