Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 15.5.2019 Ve všech sekcích
-
skučiho Transformers Picasso na 5008 😁👍 update 2024 opět na Picasso
Pepito a 9 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele skuci za téma
Ahoj klubáci a kamarádi, po 5 letech se zpět vracím k PSA. Ano, vím, je to skok v typu auta, ale požadavky se mění, chtěl jsem něco novějšího, většího, ideálně už né sedan (kvůli psovi do kufru) apod. Nakonec po koukání na starší 3008 a 5008 jsem si vybral u Citroënu a to konkrétně C4 Picasso. Není to žádný trhač asfaltu, ale je to výkonový skok ze 143kw Hledal jsem delší dobu, až jsem nakonec narazil na jedno v Mototechně... jasně AAA ale neodradilo mě to, navíc bych spláchnul 2 mouchy jednou ranou a nechali si auto na protiúčet. Zjistil jsem, že Mototechna vykupuje a prodává kvalitnější auta, mají u něj důkladnější kontrolu, o neprojdou, tak prodávají v AAA Auto, tak to takový malý postřeh pro Vás. A teď něco málo k autu. Byl jsem se podívat na několik aut, v Brně, v Jičíně, v Plzni a pak na netu narazil na toto. Auto jsem si ráno zamluvil, odpoledne bylo přistaveno na pobočce v Kolíně z Ostravy. Na první pohled vypadalo vše v pořádku, na ten druhý se objevilo pár provozních kosmetických vad ale to není zas taková tragédie. Ještě jednou díky @jarokare za vytáhnutí informací o autě. Cebií prohnáno, auto bez poškození, mikrometr to potvrdil a díly sedí, po mechanické vše v pořádku. Každý asi čeká na nějaký problém s AAA ten nastal asi po 6 dnech, kdy dorazil techničák. Už od @jarokare jsem věděl, že auto vyjelo na 16" ale na autě byly 17" a bohužel nebyly zaspány v techničáku (po bližším pátrání jsem zjistil, že auto bylo vykoupeno na zimních plecháčích a asi jim teda nějaký 17" zbyly, tak je tam dali, alespoň že to jsou originální 17"). Začalo tedy kolečko směr Citroën, nechat vypsat rozměry kol, tam bohužel opět 17" nebyly i když u totožného auto ve VTP byly napsány. Shánění typového listu, evidenčka, dopravka. Už na začátku mi bylo sděleno, že abych se teda pokusil je tam vepsat a že případné náklady by se mnou nějak vyřešili, takže mé kolečko končilo právě na pobočce AAA se všemi účtenkami a fakturami. Vše si okopírovali a provolali, asi za 5 minut mi bylo sděleno, že to formou reklamace řešit nebudou a že mi peníze rovnou vyplatí a tím to bude vyřešeno takže moje první a doufám i poslední reklamace s AAA bez problémů. Jinak teď trochu blíže k autu... Je to teda nafta 88kw, má běžné věci ve výbavě, co dneska jsou u dané výbavy, jen mi trošku chybí výhřev sedaček a xenony. Co mě naopak učarovalo jsou zadní 3D LED světla (jsou na fotce), pak se mi taky líbí aplikace My Citroën, která je propojena s autem a vidím v telefonu vše o autě a taky vidím polohu kde stojí (teď když u nás bourají parkoviště a parkuju všude možně se to hodí) a pak ten obrovský displej přes půlku palubovky . Na co si ještě zvykám je obrovské čelní okno a přijdu si tam jak v akvárku (už jsem nainstaloval protisluneční fólii). To je tak teď asi vše, co mě napadá. Přikládám pár fotek auta. Zaprasený jako blázen, počasí teď nic moc. O víkendu má být už lépe, tak mu asi věnuji celý víkend a udělám nějakou tu péči na něm10 points -
Co jste dnes udelali...
ozzy56 a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
A já si do dneška myslel,že se objednavaji nový díly7 points -
Vtipy
regius a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele velkybanan za téma
6 points -
Potkal jsem klubáka...
Rikic339 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
PS: @pesastor Všiml jsem si , že pořád něco komentuješ , pořád máš nějaké připomínky = "toto forum je můj domov" Co takhle také zaplatit členství ??? Těch 300,- za rok tě přeci nepoloží a zaplatí to náklady.5 points -
Jaký olej do převodovky?
pavelu96 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
@pavelu96 http://www.jmjoil.cz/prevodove-oleje/782-total-transmission-gear-9-fe-sae-75w-1l.html5 points -
P307 "face" - renovace/vyčištění světel
PaKr a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Jelikož se často objevují dotazy, jak vyčistit světla u nového modelu 307, rozhodl jsem se podělit o své poznatky. Protože je tento typ světel zalepený něčím, jako lepidlem na autoskla, je u nich velký problém je rozlepit. Rozhodl jsem se proto jít cestou proplachu. Tady ale pozor, protože součástí světel jsou i motorky naklápění a na 99% by tuto proceduru nepřežily. Naštěstí se dají celkem snadno demontovat. Jak jsem tedy postupoval? 1. demontáž světla z auta (je třeba sundat nárazník - pokud nejsou zarezlé šrouby v uchycení k blatníku, tak je to celkem bez problémů) výchozí stav 2. Rozleštění z venku - stav po rozleštění 3. demontáž vnitřností - žárovky, čočka (3 šrouby torx) - doporučuji si poznamenat, jak tam byla umístěná, protože ten systém zrcadel, čoček a clon je trochu schizofrenní, a co je nahoře, je pak dole a obráceně modul čočky doporučuji opláchnou taky a motorek naklápění - na to jsem si udělal "udělátko", protože klasickou malou ráčnou se tam nedalo dostat. Chce to trpělivost, ale jde to. Jsou to dva šroubky. nejdříve odmontovat úchyt k parabole a následně samotný motorek 4. následuje proplach světla - to jsem nefotil - prostě světlo bez čočky (tu jsem opláchl zvlášť) a motorku jsem naložil do teplé (ne horké) vody s velkým množstvím JARu (Nový Jar je na to fakt nejlepší) a nechal 1hod. odmočit s občasným mícháním - vezmeš světlo naplněné vodou do rukou a třeseš a třeseš Když už to vypadalo, že je světlo čisté, následoval proplach čistou vodou, abych se zbavil veškeré pěny. A nakonec 2x proplach destilovanou vodou, abych eliminoval fleky po zaschlých kapkách. Tomu pomůže i ten JAR, protože obsahuje nějaké leštidlo proti zaschlým flekům. světlo po oplachu 5.Následně je potřeba nechat světlomet pořádně vyschnout, a po té zase složit zpět a vrátit do auta.4 points -
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
Laďa a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Prý jsou nějaké drobné změny v pranostikách.... Březen - za topná tělesa vlezem.... Duben - ještě tam budem.... Květen - topím jak kretén....4 points -
BMW 330i e46
Rikic339 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele SV 24 za téma
3 points -
Potkal jsem klubáka...
Rikic339 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Nenapadám a neuhýbám - moje svědomí je čisté - viz příspěvek před 32 minutami. Jedinej kdo uhýbá od odpovědi jsi ty Doplnění a končím toto téma zde Pokud chceš pokračovat s odpovědí / vysvětlením proč neplatíš příspěvky , tak v tématu co jsem dnes udělal (resp ne-udělal)3 points -
Co jste dnes udelali...
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Tak alespoň se člověk pobaví v tom dnešním humusu . . .3 points -
Co jste dnes udelali...
vendelinek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pesastor za téma
@vendelinek , @Klemoň , @Saaw taky ze jsem objednaval novy dily ale to vite hosi cementoza sklOreEza se podepsala ze jsem to debilne napsal3 points -
Poděkování za pomoc
Schreek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Tímto bych chtěl ještě jednou a v té správné rubrice poděkovat @Scratch + @Pe.Tr + @Schreek za dobře míněné rady , ale hlavně za poskytnutou motovýbavu . Užil jsem si to ikdyž mohlo být lepší počasí !3 points -
Senzory airbegu
307rg a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Všechno jde, ale vůz je nezpůsobilý k provozu na pozemních komunikacích a za druhé, do auta, kam nevrátím pytle bych nikdy nejezdil... Co řešíš.. někdo tě naboural, tak to půjde z jeho pojistky komplet oprava ne?3 points -
Co jste dnes udelali...
regius a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
3 points -
Co jste dnes udelali...
vendelinek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
2 points -
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
regius a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
A když nám to červen, červenec a srpen nepokazí, tak bude letos "pěkná" zima.2 points -
Rikic 407 coupe - prodáno..
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Petrikj za téma
Také jsem v neděli absolvoval jízdy. Projel jsem jak 508 SW 180k nafta, tak 508 GT 225k benzin. Mohu srovnávat se 407 Coupé, rozměr pneu stejný, elektronicky řízené tlumiče také. Předchozí 508 mám také najetou. 508 SW plusy komfortní podvozek, dobře tlumí rázy, jen to lehce zaduní. Dobře odhlučněný podvozek Dobře řadící automat Auto nepůsobí těžkopádně jako předchozí 508 Na i-cockpit jsem si zvykl, volant se dobře drží, na mou postavu jsem si pozici našel, budíky jsem viděl, dobré rozlišení displejů minusy pocit stísněnosti, dáno i černou stropnicí, méně místa nad hlavou než ve 407 kupé, která je v ramenou a loktech opravdu prostorná Nízké čelní okno, omezenější výhled vpřed i vzad - parkovací kamera nutnost Nízko uchycená zadní sedadla nepodpírají stehna, krátký sedák, příliš kolmé opěradlo. Ve fastbacku se vzadu sedělo paradoxně lépe. Zřejmě jiná poloha zadních sedadel. 508 GT fastback plusy benzinový motor opravdu jede, ve sportovním režimu drží otáčky vysoko, zbytečně neodřazuje podvozek dobře tlumí i ve sportu, dostatek gripu, minimální nedotáčivost na to, že má vpředu Mcpherson dobře řadicí převodovka Fastback bych upřednostnil před SW, design Dřevěný dekor interiéru působil velmi dobře, dal bych mu přednost před karbonem v SW minus motor při vytočení až nepříjemně hučí, ve 308 GTI zní lépe Střešní okno nebrat, ubere další cenné centimetry nad hlavou i do strany. Nelze vyřešit snížením sedadla, pak už nenastavíte volant, aby bylo vidět budíky Velmi mě potěšil Rifter, na užitkáč v osobní verzi jel velmi dobře, stabilní podvozek, dobře tlumící, velmi tichý a dostatečně výkonný 1.5 HDI 130k, skvělá automatická převodovka, bohatá výbava podobně jako 508 (kamera, čtení značek atd.). Moc příjemné a praktické auto za dobré peníze.2 points -
Ceny modelu Peugeot 508 SW na českém trhu
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
2 points -
Potkal jsem klubáka...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
No ta si s tebou fakt zkusí....2 points -
Vtipy
vendelinek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
A teď si představte že to večer sbalite, je to pěkné, a ráno se probudíte vedle umyte...2 points -
Potkal jsem klubáka...
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
2 points -
Týdenní akce Autokelly + speciální akční ceny pro PC
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
Dnes přes DIAG navolen jiný výrobce klíče , poté standard párování dálky a konečně ÚSPĚCH . Takže veký dík ChouLu za zprovoznění1 point
-
Co jste dnes udelali...
Pažout508 zvýšil/snížil popularitu uživatele Davidak79 za téma
aha , myslel jsem jestli to nebyl tady od nás, měl jsem instruktora na fichtla ale musel jsem jezdit na jawě 350 protože nic jiného kvůli váze nejezdil pupek mi hodil přes řidítka na záda ( během jízdy jsem si připadal jak listové pero ) a neustále mi bouchal helmou o helmu1 point -
Co jste dnes udelali...
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele brixtr za téma
1 point -
@Pažout508 čoveče jak se jmenoval ten instruktor ??1 point
-
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Mrazíka máš na mysli?1 point -
firma/prestiž/pozice, to vše spadá do poměru cena/výkon. David 106s16: Nejde o žádnou "optiku". Nejen u nás se 90% lidí rozhoduje pohledem cena výkon. Prostě to tak je. Do výkonu samozřejmě zahrneš potřeby včetně požadavků na reprezentaci. Pak je pár jedinců, co to neřeší. A porovnáváš hrušky s jablky. Panamera je (ošklivý) auto na normální ježdění, znám pár majitelů Ferrari a nikdo z nich s tím do práce nejezdí. Většina těch ostatních jsou ale běžně "použitelná" takže s kritériem cena/výkon, který si každý posoudí podle svých parametrů v kolonce "výkon". Já mám auta rád a byla doba, kdy jsem se jimi bavil. No poslední dobou nějak není kde, elektroauta mě nebaví a pro pobavení nemusím platit palby (6m za porche bych nedal, ani kdybych je měl, navíc za panameru - ale to je otázka osobního vkusu). Jinak jet Praha - F-M za 2 hodiny beru jako trestný čin obecného ohrožení. Pokud se tím někdo chlubí, je vidět, co má "mezi ušima". Bohužel, silnice jsou plné těchto "nemocných". Jak píšeš, ten člověk má prachy, tak pokud si chce zazávodit, má to dělat na okruhu, ne na silnici mezi Prahou a F-M.1 point
-
ja uplne zapomnel nejak obcas nestiham sledovat kalendar Tak snad cerven a snad uz cabriem1 point
-
Studio Peugeot Design Lab stvořilo tříkolku pro firmu Gillardeau Véronique Gillardeau, ředitelka prestižní firmy na chov ústřic, opět oslovila studio Peugeot Design Lab pro realizaci originálního projektu. Zákazníkům firmy Gillardeau nabízí možnost zapůjčení elektrických tříkolek, které jim zprostředkují unikátní zážitek spojený s piknikem na ostrově Île de Ré. Povzbuzena úspěchem foodtrucků „Marcelle“, které vytvořilo studio Peugeot Design Lab, se firma Gillardeau na studio opět obrátila, aby navrhlo „bistrokolo“. Designéři Peugeot vytvořili tříkolku, kterou vybavili důmyslným skládacím stolkem, aby si zákazníci mohli vychutnat ústřice, a také zabudovanou ledničkou, která zaručuje čerstvost. Tříkolku, pokřtěnou „Le Petit Gégé“, lze v současné době potkat ve francouzském městě Saint-Martin-de-Ré. Gillardeau nabízí zákazníkům novou formu „take away“ Společnost Gillardeau sídlí v centru francouzského ostrova Île de Ré v městě Saint-Martin-de-Ré. Ostrov v Atlantském oceánu leží jen několik kilometrů od kontinentu, se kterým je spojen bezmála tříkilometrovým mostem. Toto umístění předurčuje firmu k chovu a prodeji ústřic. Nyní přichází Gillardeau s kreativní nabídkou možnosti zapůjčení tříkolky pro piknik u moře s rodinou nebo přáteli. Tříkolka dokáže pojmout jídlo a nápoje pro 12 osob a díky elektromotoru ji lze používat zcela bez námahy. Dojezd až 160 kilometrů k cestování po ostrově Île de Ré zcela postačuje. „Společně se studiem Peugeot Design Lab jsme vytvořili pět mobilních foodtrucků „Marcelle“. Jejich úspěch na trzích a různých akcích mě přiměl k nové spolupráci se studiem. Chtěla jsem našim zákazníkům nabídnout nový koncept, vhodný pro ostrov Île de Ré. Společně s designéry Peugeot se vykrystalizovala představa „bistrokola“. Naši zákazníci si mohou pronajmout tříkolku, vychutnat si ústřice Gillardeau® na barovém stole a současně krásný výhled na moře. Tříkolku jsem pojmenovala „Le Petit Gégé“ jako poctu Gérardu Gillardeau, vnukovi zakladatele naší firmy. Byl vášnivý cyklista a váhal, zda se stát profesionálním cyklistou, nebo chovatelem ústřic,“ prohlásila Véronique Gillardeau, spoluředitelka stejnojmenné společnosti. Špičkové „bistrokolo“ z ateliérů studia Peugeot Design Lab Designéři studia Peugeot Design Lab vymysleli mechanismus pohybu, úložné prostory a styl tříkolky. - Při jízdě na tříkolce chrání pracovní plochu a skladovací přihrádky stůl. Po zastavení se rozloží a stane se z něj servírovací bar. - Pracovní plocha má tři odkládací přihrádky. Chladnička udržuje čerstvost ústřic a nápojů, další přihrádka je určena pro příbory a nástroje pro přípravu ústřic. K dispozici je také koš na prázdné lastury po pikniku. - Zúžená zadní část trojkolky zajištěná koženými panty evokuje kapotu klasického auta. Dřevěné a nerezové prvky se inspirují tradicemi chovu ústřic. Černý lak a logo posiluje prestiž firmy Gillardeau. Tříkolka „Le Petit Gégé“ vyrobená exkluzivně pro firmu Gillardeau, si vyžádala tři měsíce příprav. Výrobou byla pověřena firma Gruau Le Mans. K zapůjčení je v prostorách firmy Gillardeau na pláži v Saint-Martin-de-Ré. Tříkolka „Le Petit Gégé“ je novým ambasadorem společnosti Gillardeau a přebírá ducha foodtrucků, které se staly vizitkou práce studia Peugeot Design Lab. Foodtrucky „Marcelle“ navrhlo studio Peugeot Design Lab pro Gillardeau v polovině roku 2017. Jsou opatřeny pultem, který se vysune ze zadní strany vozu Peugeot Expert. Kuchař, který otevírá ústřice, je na stejné úrovni jako zákazníci, kteří tak vidí veškerou přípravu. Jméno „Marcelle“ je poctou dceři zakladatele firmy Gillardeau, která ve firmě působila na začátku dvacátého století. Veškeré informace o Peugeot Design Lab naleznete na www.peugeotdesignlab.com Peugeot Design Lab na Instagramu: @peugeotdesignlab Peugeot Design Lab na Facebooku: www.facebook.com/peugeotdesignlab1 point
-
Elektrická ofenzíva v segmentu lehkých užitkových vozů Na autosalonu užitkových vozů v Birminghamu (30. dubna – 2. května) představuje skupina PSA v předpremiéře modely Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric. Skupina PSA, která je lídrem segmentu LCV v Evropě, kde v roce 2018 dosáhla 24,7% podílu na trhu, tak potvrzuje svůj závazek nabídnout 100 % své modelové řady v elektroverzi, a to jak u osobních, tak u užitkových vozů. K 1. září 2019 bude skupina PSA splňovat veškeré technologické požadavky, aby vyhověla nové normě Euro 6 s protokolem WLTP1 platným pro LCV. Philippe Narbeburu, ředitel divize Užitkové vozy skupiny PSA prohlásil: „V souladu s naším strategickým plánem Push to Pass pokračujeme v elektrifikaci všech našich modelových řad. Tato nová nabídka představuje pro naše značky významnou konkurenční výhodu ve velmi konkurenčním segmentu LCV. Posilujeme tak naše vedoucí postavení v Evropě a splňujeme nové potřeby bezemisního provozu, aniž bychom se vzdali užitných charakteristik a funkcí našich vozů, vycházejících z náročných požadavků našich firemních zákazníků.“ Vozy Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric budou v nabídce s dvěma úrovněmi dojezdu podle zvolené verze: 225 km/2 v cyklu NEDC v případě délek L1 a L2, a 270 km v cyklu NEDC v případě délek L3 a L4. Vozy budou vyráběny v továrně Sevel ve Val di Sangro (Atessa, Itálie) a následně elektrifikovány a homologovány prostřednictvím partnerské společnosti BD AUTO. V roce 2020 budou v segmentu kompaktních furgonů k dispozici elektroverze vozů Peugeot Expert a Traveller, Citroën Jumpy a SpaceTourer, Opel/Vauxhall Vivaro Cargo a Vivaro Life. V segmentu malých dodávek nabízí skupina PSA již od roku 1998 vozy Peugeot Partner Tepee Electric (osobní vůz) a Partner Electric (LCV)3, dále Citroën E-Berlingo Multispace (osobní vůz) a Berlingo Electric (UV). Nová generace těchto vozů Peugeot a Citroën, stejně tak jako vozy Opel/Vauxhall budou k dispozici v elektrické verzi do roku 2021. K 1. září 2019 bude skupina PSA, která již před vstupem nové normy v platnost vybavila své vozy technologiemi, jako jsou selektivní katalytická redukce (SCR) a filtr pevných částic pro benzínové vozy (GPF), nabízet lehké užitkové vozy (základní verze z výroby i přestavěné vozy) se všemi vlastnostmi nutnými ke splnění nové normy Euro 6.1 point
-
Taak dnes prisla jina karta . Dam ji do fotaku Zapnu fotak A aniz bych cokoliv udelal je fotakem prijata a lze na ni ukladat fotky Po pripojeni ctecky karet k notasu je nase zname "O nutnosti formatovani " co jsem neudelal ale kartu nevidim jen pripojenou ctecku. Tak ze me z toho prijde skutecne nejaka zmena ve formatu na stare karte - zkusim az bude vic casu pripojit fotak kabelem a podivat se ve vlastnostech jak je nastavena / nova karta / a pripadne podobnym zpusobem opravit tu starou .... Jinak jde o fotak Minolta A200 - a typ karty stara SanDIisk Ultra II a nova je Transcend 133x ??? Uvidime pripadne napisu nejake reseni ....1 point
-
prevodnik ma pouze stary model do r.v. 4/99, pak uz prevodnik neni v zadne motorizaci1 point
-
Protože si u Leffingwella nezadali zpracování Bronštajnova prostorově organizačního modelu kabiny. O Peugeotově (pro střední Evropu Pažoutově) verzi ani nemluvě.1 point
-
Noční hlídání
Fruktis zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
Jakyho Tak jako když někdo hlídá,nesmí u toho chrápat,takže kafe má jako pracovní pomůcku Samsung Galaxy J51 point -
furt kupujes nd a km nenajezdis , hroznej konicek1 point
-
1 point
-
Vtipy
Gabriel 307 zvýšil/snížil popularitu uživatele Davidak79 za téma
hmm, všiml jsem si , byl jsem se synem v bazénu a v šatně si to oblékl chlap celou cestu domů jsem to synovi nemohl vysvětlit1 point -
1 point
-
Můj šéf ho chce hned projet jak ho koupím, prý je to pěkné auto a je zvědav na ten motor, on má sice BMW X5 ve vymazlené výbavě a 400 koní k tomu, ale co se týče vhledu je to prý pěkné auto. Koukal jsem taky i po jiných vozech podobného typu, ale nic mě neoslovilo, Ford interiérem , Mazda je pěkná ale nezaujala a nový Opel na podvozku Peugeotu je pěkný, ale ten interiér Peugeotu je prostě jiný1 point