Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. PaKr

    PaKr

    Člen klubu


    • Body

      12

    • Počet příspěvků

      2 897


  2. sitler

    sitler

    Člen klubu


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      3 071


  3. oddie

    oddie

    Uživatel


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      24 639


  4. pajik999

    pajik999

    Člen klubu


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      457


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 26.3.2025 Ve všech sekcích

  1. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    Tak trošku odklon od toho pojišťovacího tématu. Pustil jsem se do rozborky nefunkčního podávacího čerpadla ze 406. Původní myšlenka byla ta, že předělám samotné čerpadlo z jiného kompletu, na kterém někdo ulomil naústky na hadice . Tak s tím tak nějak laboruju a najednou se dívám, že jeden faston je nějaký pofidérní. A bingo tak jsem dal nový faston, všechno jsem očistil a v sobotu to vyzkouším
    5 points
  2. sitler

    Co jste dnes udelali...

    @JVT napises zavinac a zacnes pmalu psat jmeno a vyjede ti seznam jmen, tak to jen odkliknes @PaKr ono strasne udela i to, ze je defakto z vnitrni prahy, kdyby bydlel nekde v horni dolni, bude to zase mene. Proste ma kombinaci nejhorsich faktoru , vetsi silnejsi auto, nizky vek, bydliste v centru prahy... to se prostesecte a je vymalovano. A prepsat karu nekam mimo prahu je zas problem -> nedostane na ni parkovacku na modry zone.
    3 points
  3. pavelu96

    Co jste dnes udelali...

    Dnes jsme s ženou a prostřední dcerou vyrazili do Jablonce na ukončení biatlonové sezóny zakončené exhibičním supersprintem
    2 points
  4. PaKr

    PaKrova 307 break RHY

    Tak jsem to aspoň vzal ředidlem, není to úplně top, ale to není ani to auto zbytek už nějak přežiju Ještě jsem spravil lízátko pod předním nárazníkem a vyměnil jsem levé světlo. To co tam teď bylo, tak nemělo pořádnou kresbu a s tím "novým " jsem nedělal vůbec nic.
    2 points
  5. oddie

    Co jste dnes udelali...

    To určitě neušetří. Já mám připojištěné na 16tis a stojí to tuším 2400, a to by mělo být nezávislé na věku i bonusech. Takže 6 let minimálně, a už se mi kdysi podařilo udělat dvě skla v rozmezí čtvrt roku, takže já bych zrovna tohle sám neriskoval. A ani bych si ho u pěkného auta sám neměnil, byť jsem ho u pár vraků kdysi přelepoval, ještě mi zbyla řezací struna.
    2 points
  6. pajik999

    Vtipy

    2 points
  7. pajik999

    Vtipy

    2 points
  8. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dnes opět ,rukavička' (5x Radegast)-- probrali jsme auta, baby, politiku a vyřešili spoustu věcí , prostě rozumně strávený večer
    2 points
  9. BubakGS

    Co jste dnes udelali...

    Pokračování příběhu s naší kanalizací.. ..o víkendu ohnu hřbet, lopatu do teplejch a budu hledat vodu na zahradě... ...starý potrubí do baráku. Panáčci mi pak fouknou novou rouru z ulice do baráku a zapojí na vodoměr ve sklepě sami, ať nemusím shánět instalatéra. Prý mi kdyžtak diru do zdi udělají - mají jádrovku na beton. No, aspoň to.... Auto zatím zablokované na zahradě.....
    2 points
  10. Weri 605

    Vtipy

    VID-20250325-WA0008.mp4
    2 points
  11. Pepito

    Vtipy

    2 points
  12. Radek Hurvajz

    PaKrova 307 break RHY

    No tak když budeš reklamovat razítko tak Ti to pošlou znova i s razítkem no. Nebo si řeknou prudí a postnou to dál. Jo kdyby ten přestupek byl sporný tak bych se asi hádal, ale pokud víš že jo tak je to zbytečné. Teď tak přemýšlím když je to poslané datovkou potřebuje to vůbec razítko. Já myslím že ne
    2 points
  13. Uprav si název vlákna, aby odkazoval na problém. Když se budou všechna vlákna jmenovat podle automobilky a modelu vozu, tak na fóru nikdo nic nenajde. Tento název odporuje pravidlům fóra bod č.3. https://www.peugeot-club.com/guidelines/ . Pokud nebude název upraven do 24 hod., bude vlákno odstraněno! Pro rychlé vyřízení použij po úpravě tlačítko "Nahlásit" Děkuji, že nepřiděláváš práci týmu moderátorů
    1 point
  14. Vena garážmistr

    Výměna ozubeného klínového řemenu s kladkou?

    Při rozvodový sadě automaticky měníme minimálně pomocný(plochý, drážkový )řemen. Ano je pravda že některý lidi se kroutí ale jak je výše psáno v rozpočtu 10-12 k se pětikilo ztratí. Hlavně některý výrobci řemenů nedoporučujou a jiní dokonce zakazujou jednou sundaný řemen vracet většinou to zdůvodňují tím že se musí dodržet smysl otáčení toho řemenu že pokud by jsi ho dal obráceně a ten řemen se najednou začal točit " proti srsti " tak že je jen otázka času kdy rupne. Navíc auta se start stopem mají kilometrový interval i na pomocném řemenu.
    1 point
  15. kalich92

    Světla 508

    Takže konečně vyřešeno a opraveno. Celý problém byl ve vadném BSM. Nejspíš se tam v minulosti rozstřelil xenon a vzalo to s sebou i BSM. Kámošovi na Ovci 2 RS to vypálilo díru do pojistkovky, že vypadala jak prostřelená kulovniců .Teď už mně to funguje jak má. Řešil to pán Mrkva ze Zlechova (zlínský kraj). Jen byl problém najít přesně to samé BSM co potřebuju, protože je teho strašně moc druhů kvůli různým motorizacím a druhů výbavy. Děkuju všem co se zapojily do této diskuze a zároveň se omlouvám všem, které jsem na cestě po dobu vyřešení této patálie osvítil dálkovýma neposlušnýma xenonama. Peugeotu zdar.
    1 point
  16. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    narazil jsem dnes na tenhle článek, tohle bylo první auto, které jako 4-5 leté děcko pamatuju, tata to sehnal nějak levně ve výprodeji min. vnitra, pamatuju si, že v techničáku bylo razítko, že to nesmí 5 let prodat, měli jsme ho asi 5 roků a pak šlo do šrotu, ještě si vzpomínám, že v tom už nebyl origo motor, ale šestiválec benz. z nákladní Ereny (Praga RN), žralo to asi 15 litrů, ale tata byl u benzínu v práci, tak no problem , byly v tom 3 řady sedadel, ta prostřední sedadla byla skládací jen pro dvě osoby, my ho měli v modré barvě , byl to takový větší Tudor... https://www.novinky.cz/clanek/auto-skoda-superb-oslavi-85-let-automobilka-zrenovovala-kousek-s-ceskou-historii-40288314
    1 point
  17. sitler

    Co jste dnes udelali...

    nj, ja delal na fordu 2x, na berlingu 2x a ted jednou na C4GP. Bylo uz 3x zcelovana dubka, ale v lete se odlepila horni hrana skla od kastle a muselo cele dolu => davalo se nove.
    1 point
  18. PaKr

    Výměna ozubeného klínového řemenu s kladkou?

    Jo, lidi jsou různí ( a servisy taky ) já jsem třeba dal nový řemen i na autě, kde jsem jenom dával altík na repas. Řemen se mi nezdál, tak jsem dal nový. Pak jsem ho ještě ukázal majitelovi. A že taky nechal dělat rozvody před krátkou dobou. Kdysi jsem dal služební do autorizáku na normální prohlídku a při vrácení mi řekli, že by to chtělo vyměnit i řemen. Nějak mi nedokázali odpovědět, proč to neudělali hned. No vydržel do další prohlídky a při objednávce jsem si musel extra říct, aby ho vůbec vyměnili... ve stejné době jsem dal svoji 206 na prohlídku do servisu, který dělá peugeoty a citroeny a tam vyměnili řemen automaticky, že se jim nezdál a ještě se omlouvali, že kvůli tomu přesáhli asi o tři stovky rozpočet
    1 point
  19. Klemoň

    Modely autíček

    1 point
  20. VojtouNerCZ

    Výměna ozubeného klínového řemenu s kladkou?

    Já vím, že je to prd položka, ale divili byste se, jak jsou někteří schopní se dohadovat kvůli koruně Mně taky při rozvodech měnili i řemen příslušenství, ani se nezeptali. Oznámil mi to až při převzetí auta. Trochu mě to nakrklo, bo jsem měl novej řemen připravenej v dílně, ale co už, já se kvůli pětikilu hádat nebudu. Prostě podle nich chtěl vyměnit, vyměnili. Nazdar. Ale každej takovej není a upřímně, v povědomí spousty řidíčů stále panuje. že tenhle řemen není třeba měnit, pokud se vyloženě netrhá, stejně tak, jako že rozvod řetězem je nesmrtelný. Jo, mohli se zeptat. Ale pokud řemen nejeví viditelné známky poškození, servis se tím zaobírat nebude.
    1 point
  21. Medvěd

    Co jste dnes udelali...

    Radku - ono je lepší dávat kačky pojišťovně a vědět, že až to přijde, tak to cálnou než doufat, že až to přijde, zrovna bude kam šáhnout. Já moc tvořit rezervy neumím (vím, že to není dobře, ale je to tak) a mladej na tom aspoň v počátku bude dost možná podobně. No a jestli pojistka bez okna bude 5200 a s oknem 5800 kvartálně, je to asi buřt
    1 point
  22. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    @Vena garážmistr třeba to tak mají kvůli parkovacím zónám? ale ten rozdíl na pojistce to zase maže, tak těžko říct @Medvěd tak asi bude z mladého pojišťovací cestovatel. Teď asi nezbude, než na to kývnout a každý rok přepočítat. Otázka je, kolik by platil za něco menšího ( tak do 1.4 ) začínám si totiž myslet, že víc než na parametrech daného auta, záleží "životopisu" pojistníka
    1 point
  23. Béďa

    Modely autíček

    @Pe.Tr moc pěkný, tam se vejdeš?
    1 point
  24. VojtouNerCZ

    Obal palivového filtra

    Buď to nemáš dotažený nebo je poškozený těsnění.
    1 point
  25. oddie

    Nové kolo pro synatora...dotaz k zadnímu kolu

    Zbytečné nekam psát, tohle dělají ty levné náboje se šroubovacími vícekolečky prakticky všechny.
    1 point
  26. sitler

    Modely autíček

    @Pe.Tr a je jen na koukani, nebo si s nim muzes i trochu pohrat
    1 point
  27. Charlie 607

    205 Rallye

    Takovejch šroubů jsem se už něco odvrtal. Většinou imbusy, utažený fest. Pomalu odvrtat hlavu větším vrtákem, až se pustí těla šroubu. Jak se to uvolnilo, tak šel šroub vždy vytočit jen rukou.
    1 point
  28. zolo1974

    Peugeot 206 cc doplnění hydraulické kapaliny střechy

    Tak vyriešené, strecha fachčí. Začnem poporiadku. Piesty ktoré som sa snažil zrepasovať podla návodu vyžšie sa mi dva podarili, tretí nie. Treba dať pozor pri vŕtaní otvoru na vybratie závlačky. Navrtal som ho ďaleko a poškodil piest vo vnútri. Takže som si zohnal druhý na vrakáči. Strecha fungovala, ale pri zatváraní nezavrela kufor ako na fotke vyžšie. Zistil som že keď sa strecha zasunie do kufra, nezopne mikrospínač ktorý je na tom strednom pieste ktorý vysúva tú menšiu časť na zakrytie medzery v streche. Provizórne som tam prilepil páskou kus plastu a strecha funguje. Chcem sa spýtať či tam originál má byť nejaký plast alebo niečo, čo som zrejme stratil pri demontáži. Pridávam fotky kde by to malo podla mňa byť.
    1 point
  29. davidse

    Hudební koutek

    1 point
  30. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    @sladoch vítej v klubu sladoch.pdf
    1 point
  31. RichVa

    Co jste dnes udelali...

    @Medvěd Když před cca 17ti lety začínala dcera s vlastním autem, tak některé pojišťovny měly "rodinné" ručení (tenkrát u Kooperativy). Fungovalo to tak, že pojistku psali na ni a dostala plný bonus jako jsem měl já (tzn. jakoby byla za volantem 25 let), ale hrozili, že v případě havárie budou bonus snižovat oběma. Naštěstí se nic nestalo a když jsme pár letech měnili pojišťovnu, tak už jí bonus zůstal. V nové pojišťovně se tenkrát divili, jak to, že má bonus vyšší než kolik má odšoférováno.
    1 point
  32. Dutý Měch

    Jak se hlásí výměna spojky

    Vyřešeno: pedál se zasekával kvůli té prasklé sponce v pedálu (stačilo vyměnit jen tu sponku), kravál byl od gumového uložení airboxu (přestože bylo měněno před 2 roky = 60 tisíci km).
    1 point
  33. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    Tak pojistit to může kdokoliv, takže majitel v TP a pojistník můžou být různí, ale časem by se to právě projevilo na bonusech. Tu apku mi teď nabízeli i na 206, s tím, že to vlastně sleduje každou jízdu ( takže v podstatě každý pohyb). No hlavně jsem občas schopný na to kapánek šlápnout, takže to by ta apka asi omdlela Naskládá se do čehokoliv, ale ve většině aut už si za něj nikdo nesedne. Ale to měl přece jako jednu z podmínek, když jste přemýšleli jaké auto vybrat. Všechno má pro a proti, tak teď musí "bojovat"....
    1 point
  34. ozzy56

    FVE - reálné zkušenosti z provozu

    tak poslední věta toho penzisty v článku byla, že tohle žití (v podstatě bez elektriky) není pro každého..., asi něco jako můj soused (70+) na chajdě, co žije celou zimu sám, vůbec netopí (má prý super spacák), skoro nezapíná elektriku (prý nepotřebuje), jezdí po celé Moravě !! na kole i v kruté zimě , jeho manželka je celou zimu v Ostravě a když v letní sezonu omylem přijede, tak je z toho na nervy , prostě takový samorost... ale jen víc takových podivínů--hlídá mi chatu celý rok zadarmo
    1 point
  35. oddie

    FVE - reálné zkušenosti z provozu

    No, to bude "barák" asi jako moje zahradní chatka. Ony ty bilance jdou poměrně snadno napočítat. Něco podobnýho provozovali tchánovci, než postavili barák, taky to byla taková chatka na mýtině o dvou malých místnostech a dvou mžourajících ledkách, aby to ty autobaterky vůbec daly. Jako dá se to udělat, ale využitelná kapacita autobaterky pro takhle nevhodnej provoz je ani polovička udávané, natož když pak člověk používá nějaké vyřazené (nové na to asi nikdo nekupuje). Mmch. i trakční olovo, které to snáší líp než startovací, bylo v ostrově po ruce a půl vhodný akorát do sběru... holt rok má 365 dnů a ty baterky rozumně dávaj tak 500 cyklů, a to se nesmí vybít pod půlku.
    1 point
  36. Pepito

    Plať a my ti to zdražíme...!

    Děkuji @skucimu za sjednání pojištění na mé cécéčko. Už jsem si mohl dnes vyzvednout SPZ z depozitu a osadit. Můžu vyjet na výlet když už je to jaro.
    1 point
  37. davidse

    Vtipy

    1 point
  38. Radek Hurvajz

    PaKrova 307 break RHY

    Tady je stejně jedno kdo v tom seděl tyhle pokuty jdou vždy za provozovatelem. Jel jsi rychleji? Jel, tak bych to zaplatil
    1 point
  39. PaKr

    PaKrova 307 break RHY

    Tolik peněz za takovou mizernou fotku já tam nic nevidím, to jelo samo
    1 point
  40. PaKr

    PaKrova 307 break RHY

    @radim.1008 jakože bych plot hodil do metly ? ten by byl hodně luxusní ale třeba by to nebylo příště vidět ale to už bych musel kupovat jenom stříbrné auta
    1 point
  41. davidse

    Vtipy

    -3 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...