Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 27.10.2021 Ve všech sekcích
-
7 points
-
Poděkování za pomoc
Fruktis a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
Velké díky @Lihous, který mi z Polska propašoval 2 kanystry AbBlue a ještě mi je dneska přiveze kus cesty naproti - a to mě zná jen z fóra a trochu po telefonu. Je to velkej frajer..... @Lihous díky ještě jednou. Nejen že mi musel dovézt to AdBlue, ale ještě mi pomáhal přehodit rezervu, protože jsem v Hradci zrušil pravou zadní pneu. Disk naštěstí zůstal ok, ale kus jeklu odrizleho rozbrusem mi zrušil novou pneu....6 points -
5 points
-
Co jste dnes udelali...
radim.1008 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No když na to máš místo to skladovat a máš to takhle nastavené tak proč ne. A co jsem dneska dělal no dopoledne jedno přezutí po obědě s máti na nákupy po návratu z nákupů jsme s Pepínem vyvezli shrabané listí na sběrný dvůr. A pak jsme trochu uklidili v dílně a zastrčili tam stříbrnou 306 abych se na to mohl ráno vrhnout a nebylo to mokré jak dnes ráno. A pak Pepíno že by chtěl něco dělat ale že nechce pořád uklízet a čistit nářadí a že by se chtěl naučit něco nového : a musím konstatovat že pokud by měl k sobě správné HOKR ( hovado k ruce) tak by byl schopný přezout auto kompletně protože mu chybí pár kilo a pár centimetrů aby dokázal přetáhnout montpáku a aby dosáhnul nohou na pedál odrážečky a zárověň navedl rukou lopatu odrážečky ale jinak když jsem mu ukázal jak pneu nazout aby se nenadřel tak dal dvě kola včetně nasazení nového ventilu jen s dohledem.4 points -
Nový Peugeot 308
Hafity a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
to už je náš úděl --jednu telku mám doma, jednu na chajdě (obě Panasonic), jedna má hlasitost (volume) vlevo na ovladači, druhá vpravo), blíží se doba, kdy s jedním ovladačem mrsknu o zem tohle muselo vymyslet jen šikmooké hovado3 points -
Co jste dnes udelali...
Vena garážmistr a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Sawoy za téma
@Klemoň Ale ty ho nemůžeš praštit, on přijede k Venovi, ne k tobě ....3 points -
306GTi-6 by Béďa
Rikic339 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
3 points -
Kolik mate najeto?
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pacho69 za téma
3 points -
P407 - koupě vozu
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele sharpers za téma
No hele, diesly v 407. Hodně lidí nadává na 1.6 hdi ale vlastně nikdo neví proč Pak tu máme 2.0 HDI RHR jako nejpovedenější diesel co můžeš v 407mít. Motor je jednoduchý, spolehlivý, relativně blbuvzdorný a odvede jistě parádní službu. Nicméně pořád je tam dost věcí kvůli emisím. Přece jenom je tu filtr pevných částic, aditiva, citlivé vstřikovače, turbo, egr. Takže pokud kupuješ ojetý kus který nemá vše nové dají se čekat problémy. EGR se časem zalepí bordelem ať už je styl jízdy a používání jakýkoliv. Jenom někdy dříve a někdy později. Někdy stačí vyčistit, někdy je nutná výměna. Tak stejně umí časem pozlobit i turbo, pokud někdo jezdí jako čuně, nenechává ho dochlazovat, nemění pravidelně olej tak může být před smrtí. Mnoho lidí taky zapomíná na aditiva Eolys a když pak svítí kontrolka motoru řeknou ok, to jsou jen aditiva. Nicméně pak už se nevypaluje filtr částic a ten umí taky spolehlivě auto odstavit. A samozřejmě servis může prodražit i třeba výměna spojky kvůli dvouhmotovému setrvačníku. Z dalších motorů je tu 2.2 hdi - jede to fakt skvěle, nicméně ono slavné biturbo taky umí pozlobit, složitá podtlaková regulace si postaví hlavu a najít pak závadu je něco. No a další z nafty je 2.7 V6 , ale to je pro normálního člověka asi nesmysl. Motor tahá jak raketa, má v pohodě spotřebu ale ten servis Po sundání krytů a třeba kdyby dal člověk pryč chladiče tak to vypadá jak atomová ponorka. Vodou je chlazený motor, automat, egry a okruh vody je složitý a každý unik se blbě hledá a ještě hůř opravuje. Na zadní válce není přístup, takže zadní turbo, zadní egr vždy motor ven. Pokud nejsi vyloženě fanda a neuděláš si půlku servisu sám tak tenhle nebrat. ALe při případném hledání si ho klidně projeď - jede to fakt superně Hele ve výsledku záleží na tvém nájezdu a na složení cest. Pokud jezdíš hlavně krátké trasy a po městě tak ber benzín. Buďto zkousni vyšší spotřebu nebo dej na LPG. Pokud máš delší trasy tak se nafta může vyplatit, zmíněný 2.0 Hdi je super motor , dá se jezdit pod 6 litrů, docela to jede. Nicméně ta nižší spotřeba se stejně časem srovná na servisu s tím benzínem, tak to prostě je3 points -
Renault Clio II sport ph1
čakom a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Print za téma
Tak je to potvrzené. Z 301 účastníku letošního EDDA CUPu jsem se v absolutním pořadí umístil na 30 místě a v rámci třídy N-2000 na místě 3 škoda těch tří neabsolvovaných závodu (Makarov jsem nejel vůbec a v dvoj závodě na Zbraslavi jsem odstupoval z 3 místa kvůli převodovce) Ale na první sezonu jsem maximálně spokojen3 points -
306GTi-6 by Béďa
čakom a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
3 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Ale Vlastiku dobře vedený učedník kolikrát překonává kvalitou svého mistra a doufám že u Pepína tomu tak bude. A jasně že i když píšu že dvě kola dal jen s dohledem tak jsem nad ním stál aby něco nepokazil.2 points -
Co jste dnes udelali...
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Existuje (prý) i KOKR a ČUKR....2 points -
Znovuzrození pražských minisrazů ZASTÁVKA U SRUBU :)
Weri 605 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No za mě klidně ten buřtooběd. Myslím si že na nějaké sezení kvečeru nebo večer to asi díky počasí moc nebude.2 points -
zajímavé aplikace pro Android
Radek Hurvajz a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
@Péťa ne...nemám...kdybych měl na podnikání tak to neřeším...takhle to řeším jen za své pro sebe...ale zatím převažují plusy... jen je holt blbá doba, tak člověk otočí korunu raději dvakrát a za načerpání zkušeností u zkušenějších je taky někdy přínosem...vyzkouším to na měsíc...a třeba se to rozpustí v ušetřených PHM.2 points -
Co jste dnes udelali...
Vena garážmistr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
No ale až kolem oběda , až přijede . . .2 points -
Kolik mate najeto?
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
2 points -
308 T7 2013 hatchback - bouracka
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
@Ivan P308 Zachraňovat (opravovat) tu hliníkovou kapotu (kdo ví, jestli se i nezkroutila = problém se slícováním) a ty dveře je dle mého názoru nesmysl. Lepší koupit na vraku něco netknutého. I za cenu, že by se to teď jen porovnalo a stříklo sprejem, abys mohl jezdit, než seženeš díly v barvě a přehodíš Rovnat to, tmelit a lakovat jsou vyhozené peníze si myslím. Na díly ideálně koukat na Bazosi, jestli někdo neprodává bořku na zadek apod. I kdyby měl člověk toho vzít víc - přebytků se pak zase zbavíš2 points -
Vtipný inzerát
enikybeniky a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Driver za téma
2 points -
ty první 406 z roku 1996 s motorem 1.6benz. a 1.8benz. měly vpředu kotouče 266, takže vlezly i kola 14'' a byly zapsány i v TP, silnější motory měly kola 15'', postupně se přešlo na větší brzdy a tím i větší kola, takže 406 po FL už kola 14 neměla vůbec1 point
-
Dobře , věřím ti že je šikovnej , ale brzdy a kola mi budeš dělat pořád TY !1 point
-
1 point
-
Jistej si samozřejmě nejsem, ale nyní je mi proti mysli to hodit na šroťák a navíc v případě vyhození hlodá červíček, že si přivolávám ránu na zadek. Z garáže to půjde pryč až s tímto autem. Podobně jsem to měl s 306kou - nový majitel dostal pár blbůstek do kufru a 205 odjela vybavena pár díly do likvidace.1 point
-
Chápu to tak, že se tedy začínáme domlouvat ? 6.11. v sobotu... 12 hodin ??? Odolená Voda ??? Místní buřty za poplatek . . . ??? @Schreek + @Weri 605 + @Vena garážmistr + @brixtr + @Veverka + @Klemoň + ?1 point
-
Všem děkuji... Už jsem zjistil že prostě bez šance.. Kotouče v předu nepustí... Ať děláme co děláme... Ještě jednou všem děkuji...1 point
-
Buřt k obědu....? 12:00 Proč ne... mě to neva1 point
-
Natoč video, jak (ne)startuje1 point
-
Tak motor točí nebo netočí? v tom co píšeš to není jasné..1 point
-
Dopsaní rozměrů kol do TP
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
No proto jsem tam puvodně napsal ze třeba ne všechny.1 point -
zajímavé aplikace pro Android
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Pro ppl nejezdím... Ale rozvoz to je, bohužel se dozvídám adresy většinou brzy ráno a tak je potrebuju naházet do app a jet...čas pro ruční řazení prostě není. Asi zkusím app na měsíc a uvidím... Většina z nich funguje na Google mapách, proto předpokládám že to je placený právě z poplatku Google...1 point -
@Radek Hurvajz To máš bezpochyby pravdu, samozřejmě že stokrát nic umořilo osla a těch dvoustovek je jen pět do litru, o tom žádná, ale pak musí nastoupit priority: 2 x do roka no commnent a souhlas, ale mám pocit, že kolega @Fruktis to bude používat častěji, když potřebuje řadit víc než 15 průjezdních bodů. Třeba jezdí pro PPL ... rozhodně si to musí uvážit sám, jen jsem ho chtěl upozornit na možný alternativní přístup, ono člověk někdy pro stromy nevidí les ...1 point
-
NJN, jenže ta logika ovládání na volantu je pokaždé trochu jiná. Když pak člověk přesedá z koncernu přes ford do stelantisu - je v tom akorát guláš. Pak si říkáš - zlatá páčka vlevo dole1 point
-
zajímavé aplikace pro Android
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
@Sawoy Taky jsem se na to začal dívat takhle, že ty dvě kila nic nejsou Že je prožeru během půl hodiny, ale na druhou stranu když to máš dát měsíčně za třeba 10 takovych věcí po dvou stovkách tak to už je hodně, protože ta apka není jediná věc která je placená a kterou potřebuješ. Takže appka kterou využiju třeba 2x do roka za to nestojí.1 point -
pokud máte ve velkém TP jen kola 16'', tak dopředu 15'' kola nedáte, protože máte přední kotouče 302mm ale kola 16'' měly jen ty nejsilnější motory, na zbytek motorizací se 15'' kola normálně vlezou (přední kotouče 283mm) jak píše @Radek Hurvajz, ale nejlepší je to vyzkoušet, za tu dobu už mohou mít ta auta úplně jiné brzdy než měly z továrny1 point
-
Není to sice aplikace, ale já používal tohle http://gebweb.net/optimap/ Bohužel už to taky nefunguje - Google chce za mapy výpalné, takže "FREE" provoz nelze1 point
-
JJ, zase krok zpátky Já už to mám na své 508 naučený, takže to už tolik nevnímám, ale když přesednu jinam k PSA, tak páčka je prostě po všech stránkách lepší1 point
-
1 point
-
Co jste dnes udelali...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
1 point -
Jasný přijedu,ale k sobě domů a tam se sní budu mazlit1 point
-
1 point
-
Vtipy
VojtouNerCZ zvýšil/snížil popularitu uživatele brixtr za téma
Nymfomanka ve velké krizi jde po ulici. Má obrovskou chuť na sex. Klepe na nějaké dveře, ale nikdo neotevře a nikde nikoho nepotká. Potom uvidí kostel a vejde do něj. Není tam nikdo krom kněze. "Co si přeješ, dcero?" ptá se farář. "Tebe, vem si mě!" "Prosím?" ptá se otec. "Chci to a už to nevydržím!!!" "Ale dcero, jsi v domě božím!!" "To je mi jedno, chci, abys se mnou souložil, hned!" "Ale já nemohu! Jsem kněz!!!" Dívka se svlékne a lehne si na oltář. Má nádherné tělo a kněz neví, co dělat, už to nemůže vydržet, poleje ho horko, pokřižuje se a ptá se Ježíše: "Pane, co mám dělat? A Ježíš odpoví: Sundej mě z kříže , ty debile, sundej mě z kříže ! 11 point -
1 point
-
Koupit kola s typovým listem. Pak není problém,STK a dopravka. Pak lze v rámci možností změnit ofset i šíři ráfku. Mám to za sebou u Cx3.1 point
-
Renault Clio II sport ph1
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Print za téma
Takže máme za sebou poslední letošní závod na Mosteckém okruhu. Dojel jsem si 2x pro 4 místo. Tady Integry plně ukázaly svůj potenciál. Ztráta 1.2vteriny na dvě ostré jízdy (8,4km) blíž už to nešlo . I tak jsem si zajistil v absolutním pořadí ve třídě N-2000 3 misto pro tuto sezónu. Což je v první sezóně super. Bohužel foto mám zatím pouze jedno a to svoji 406 ktera mě tam odvezla foto clia bude později1 point -
Hele měl jsem pár 407 1.8 je slabší ale pokud nezávodíš tak to samo sebou stačí. Více to papá, ale na servis nejjednodušší. CO sleduju inzerci tak je většinou spojený s minimální výbavou. 2.0i je živější ale taky žádná raketa. Oproti 1.8 má například sekundární vzduchové čerpadlo které umí pozlobit. Pak je ona 2.2i, jede zase kousek lépe, ale žere zase kousek více. Měl jsem jí nejdéle, odešla škrtící klapa - dala se nová a klid. Měl jsem to na LPG a bylo to v pohodě. Taky je zde sekundární vzduchové čerpadlo a zmíněné variabilní časování na vačce které umí pozlobit nebo prodražit výměnu rozvodů. Ten variátor stojí kolem 10k. A poslední věc ten výfuk to je kapitola sama o sobě. Na 2.2i je pouze originální zadní tlumič a stojí 33k v Peugeotu. Pak vyrábí v druhovýrobě Polmostrow nicméně je to stejný tlumič co dávají na 2.0i. Auto je s ním lehce lenivější a o poznání hlučnější. Po pár měsících jsem raději sehnal starší original tlumič a nechal ho poopravit . No a pak samosebou 3.0 V6. Parádní motor, spotřeba se dá držet pod 10l ale samozřejmě párkrát tomu přitneš na semaforech a letí to nahoru Co se týče servisu tak je to relativně jednoduchý motor který nemá moc špeků co se serou. Nicméně " maličkosti " se najdou. Například těsnění pod víka ventilů. Při nájezdu 200tis km sákly na všech autech co jsem viděl. Nové koupit nejde - pouze origo v Peugeotu jako sada 4x víka a 4x těsnění za nějakých 10k A druhé řešení je použít tmel na vany a motory, ale samozřejmě ne každý mechoš to umí udělat dobře. Další věc pak jsou časování ventilů, jsou tu převodníky na sací vačce. Převodník stojí kolem 10k, je ovládán olejovým ventilem který stojí 5,5k. Většinou se kazí protože někdo nedodržoval výměny oleje nebo dával něco co tam nepatří. Jinak co se týče servisu jsou tu ještě cívky nad svíčkama co odchází relativně často, ale na rozdíl od 1.8i - 2.2i kde je jedna velká cívka pro všechny válce, tady má každý svoji.1 point
-
Dnes mi ( na základě mého / mých příspěvků ) nabídli pomoc dva členového našeho fora. Bylo to soukromě , tak je nebudu jmenovat, ale chci jim i takto veřejně poděkovat a zařvat : Nejsme jen forum !! Já vím, že to možná vyzní jako klišé , ale pro mne není - Díky1 point
-
1 point
-
Dopsaní rozměrů kol do TP
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Lukas.407 za téma
No nevím, ale kdysi jsme se (asi při přezouvání) na to dívali se švagrem a mezi diskem a brzdičem mu moc místa nezbývalo... To se mi uplne nezda, 15 bude k brzdici o 12mm bliz, to tam neni ani to? to je divne kdyz kotouce by meli byt 283mm, co jest cca 11 palcu. Osobne jsem to nezkousel, jen se mi to nezda-1 points