Jump to content

Zodiak

Člen klubu
 • Content count

  321
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Zodiak

 • ID člena 19721
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 3008
 • Rok výroby
  2009

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  som krajčír po mamke - Ihly Nite Gombíky - Ing.
 • Město
  Stěžírky u Hradce Králové
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  číslo 5 žije.....

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  morseman@atlas.cz
 • Facebook
  Elvis Pes-li

Recent Profile Visitors

655 profile views
 1. Změna je život.........

  Ahoooj, tak citrouš už má novēho majitele. Nicméně, pořád mohu pomoci a poraditi, jelikož vím.
 2. Změna je život.........

  Nene, C8 patří do této sekce, je to auto jako P807, jen v jiném kabátě. A propo, je na prodej, ale to zase patří do sekce jiné.
 3. Změna je život.........

  Přesně jak píše Majkí, přesun do jiné sekce.
 4. Změna je život.........

  Ahoj kluci. Dnes se mi "připletl do cesty" krásný červený Peugeot 3008. Takže C8 bude muset uvolnit místo. Bylo mi tu s vámi dobře, leč musím o dům dál......
 5. jakou motorizaci

  Ahoj všichni. Vyrostly nám děti, už se mnou a manželkou nechtějí nikam jezdit, manželka navíc nechce jezdit s automatem, tak jsem s těžkým srdcem odvezl na celkovou "renovaci" k mechánovi svoji vypiplanou C8 V6 3.0i a půjde z domu. Jako správný citroenář, jsem chtěl jít do C4 Picasso, no a stalo se mi, že jsem v jednom autobazaru zmerčil pažouta 3008. Krásně zachovalé červené autīčko. Protože pršelo, nechali mě s ním kroužit 20 minut po městě. Je to 1.6Hdi 80 kW šestikvalt v manuálu, žádný sporťåk, ale mě už taky není čtyřicet, tak nikam nespěchám. Jednou větou, svez úžasnej. Cé osmu måm v plné palbě, 3008 je "chuďas". Ale o to lepší je to svez, žádný pípání, žádný zbytečný displeje, krásný výhled a spotřeba zanedbatelná. Boží auto. Dnes 16.9.2017 najeto po okreskách cca 100km. Ač má auto za sebou 140tkm, motor 80kW si přede jako naše kočky. Ani ve stovce není slyšet přes hlasité Depeche Mode. Řadit jde dvěma prsty, a ten středový tunel hravě nahradí opěrky v křeslech Citroenu Cé osmy. Spotřeba dle ppc 5,8/100.
 6. Výměna svíček v6

  Ahojte! Oživím toto téma, minulý týden jsem vytáhl citrouše z garáže, jel z dědiny do města a z5, cca 20km. No a v půli cesty píííííp "Závada FAP a emisního systému"..... Auto netáhlo a vydávalo divnej zvuk. Tak jsem zastavil, vypnul motor, po chvíli nastartoval. Sice zase pííííp a ta hláška, nicméně auto jelo normálně po celý zbytek cesty. Doma jsem to píchnul na Diagbox a v paměti byly chyby P0300, P0301, P0302 a P0303 - Trvalá závada vynechání spalovavání ve válcích 1,2 a 3. Takže dilema, svíčky? Cívky? Palivové čerpadlo a nebo to má co do činění s mojí loňskou prosincovou eskapádou? Odesláno 28. prosinec 2016 Včera odpoledne mi došla kapalina do ostřiků. Zrovna jsem měl přední sklo špinavý a stál na parkovišti u supermarketu. Koupil jsem kapalinu, že ji tam naleju. Tedy na tom parkovišti, já vůl...... Bez trychtýře..... Leju a jako na potvoru zafučelo jaxviňa... A chrst celej čůrek do motorovýho prostoru... No nic, říkám si, metyl, vypaří se. Prd.... Otočím klíčkem, nastartuju, najednou to zaškytá a škytá dál. Pak písk, rozsvítila se žlutá enginecheck kontrolka a na displeji hláška (mám to počeštěný) "Závada FAP a emisního systému". Auto netáhlo, zlepšilo se to cca po 2km, když se ohřálo.. Se staženými půlkami jsem dorazil dom. No nic, říkám si, ráno to napíchnu lexií a uvidīm. Ráno jsem nastartoval, zdálo se mi, že všechny válce jedou. Hláška žádná. Dojel jsem vpoho do práce, vytáhl dia a notes, a vida lexie tvrdí, že nepálí druhý válec, tedy zadám test aktivních prvků a měření parametrū. Vše je v pořádku.Závadu jsem z paměti vymazal, kontrolka zhasla. Pro jistotu jsem odpojil aku a auto nechal do konce šichty v teploučku vysušit. Domů jsem dorazil bez ztráty desítky, znovu zkouknul lexií. Žádná chyba. Takže asi kapalina do ostřikovačů zabugovala. Poučení....nelít za větru bez trychtýře kapalinu do motorového prostoru. Každopádně díky za jakýkoliv nápad.
 7. Nejde nastartovat

  Mě se utrhl magnet statoru, startér točil, ovšem pomalu, jako by byla vybitá baterie. Před smrtí jen zahuhlal, auto jakžtakž naskočilo. Pak po chcípnutí ani necvakal.
 8. Citroen C8 Rozvody V6

  Jsem toť o tom psal, můj mehána je buď Wizard anebo Good..... Nemohu si ho vynachválit. Co vám mám říct, není vydřiduch a díky tomu o kšefty nemá nouzi. Ovšem, matroš jsem si sehnal sám. Kladky, pumpa, řemen 6500,-. Taky spořím, kde můžu. Suma sumárum necelých deset se vším všudy, loni.
 9. 807čka rada

  Jasně, to mě napadlo taky, já jen, že u benzíňáka žádnej FAP není. Takže pointa příběhu je, že to může znamenat zrovna to, s čím bychom vůbec nepočítali.
 10. 807čka rada

  Mě tohle napsalo, když jsem jel na benzínové páry.... Teda na magický voko, zaškubalo, zapípalo, a jakmile to bylo z kopečka, nebo rovinka, tak si to rozmyslelo...
 11. stěrače

  Jednoznačně v Com2000, páčky jsou ten problém. Nedávno to řešil kolega u nás v hokně. Koupil nové na ebayi a po problému..
 12. Z US pohledu? No nevím, volant napravo, jīzda vlevo, žlutá rz....... Nebude to spíš GB?
 13. Nefunkční airbagy po opravě motoru

  Přečetl jsem tvůj předposlední přīspěvek až teď. Třeba tohle někomu pomůže. https://www.petrila.net/repair/index.htm
 14. Výfuk C8 2007 2.0i 103KW

  Výfuk opraven, katy byly v pořádku, přední díl 2300,- zadní díl z 2,2Hdi za 1800,- spony a spojovací materiál 500,- a práce 500,- Kč.Jsem maximálně spokojen.
 15. Výfuk C8 2007 2.0i 103KW

  Nerez je určitě dobrej nápad. Frajer svářeč, tohle jen tak někdo nedá, kdepak zlatý český ručičky.... To Záhoráci budú majstri...
×