Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 10.12.2024 Ve všech sekcích
-
4 points
-
Co je to za součástku na hadici odvětrání
Dave_k a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
u benzínových motorů řady XU v šestkové řadě peugeotů to odvětrání klikovky právě zamrzalo vcelku dost a dokázalo to pak vyflusat olejovou náplň motoru přes vystřelenou měrku hladiny oleje. Pokud bylo auto z výroby specifikováno jako určené pro chladné podnebné pásy, pak mělo tohle vyhřívání. Vcelku dost to mívaly auta i v Německu, takže to není uplně neobvyklé, že to tam je a že by to měly auta jen někde na severu v Norsku nebo Švédsku. To, že je to odpojené mohlo vzniknout jen omylem, kdy to prostě někdo po nějakém servisním úkonu zapomněl připojit. Klidně bych to připojil zpět. Pokud to připojené nebude, tak samozřejmě hadice je stále průchozí, jen nebude to koleno vyhřívané. V určitých nepříznivých zimních podmínkách by pak i k tomu zamrznutí dojít mohlo. Spínání toho topného elementu bude zajišťovat nejspíš ECU motoru podle teploty chladící kapaliny nebo teploty nasávaného vzduchu, takže se není potřeba obávat, že by to topilo pořád.4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele rhinos za téma
a z čeho se podle tebe dělají plasty a vlastně vše co tu kolem sebe máme? Píšeš o dovozu uskladnění a dopravě. A tohle všechno co ty ve svém konzumním životě užíváš dost často jako vstupní surovinu má ropu. A to nebudu zmiňovat ,že to vybudování solárů,větrníku atd také spotřebovává suroviny. Obslužné cesty k nim taky nejsou po polňačkách. Provoz těchto energetických zdrojů také není bezúdržbový. Já jen poukazuju na to jak řešíte jak je to vše eko a bez nákladů a zatížení tak to je prostě jednostranná slepota4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
..ale to zas ne. Já nejsem apriori proti alternativním zdrojům energie ani proti EV - sám občas EV jezdím. Pokud budu muset někdy ještě řešit bydlení, taky by se mi líbil dobře orientovaný jednoduchý domek s vlastní FVE a bateriemi a ideálně i s vlastní studnou... ...ale to asi až v nějakým dalším životě.... ... pokud nebudu žížala nebo tak něco....3 points -
307 sw - konečná
vaclavka83 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Tak jsem objednal vše, uložení, spodní čepy, axiály a čepy řízení, kosti... Tento týden mám odpolední, takže šup do práce na dílnu, zašil jsem auto mezi ještěrky, abych nebyl moc nápadnej a šlo se na věc. Vyměnil jsem na pravé straně uložení (špatné mi nepřišlo ale když už to bylo venku..), kost, která se klasicky protočila a spodní čep. Ten byl podle mě už horší, ne úplně KO, ale nic moc. Musel se řezat a nakonec jsem tahal ven i rameno, zbytek čepu nešel z ramena vymlátit, takže přišel na řadu lis. Auto jsem hodil ven na parkoviště a ťuk ťuk, během té jízdy žádný divný zvuky, křupání ani tlukot. Tak snad už to dá pokoj. no a zbytek dílů si nechám do foroty na příště3 points -
Když je zrcátko zbytečný luxus
Rikic339 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
hlidac mrtvyho uhlu je super vec. Ja jsem vzdycky o malicko klidnejsi, kdyz vidim, ze tomu autu vedle sviti zrcatko a ze ho upozornuej na to, ze jsem vlastne nekde, kde me nemusi naprimo videt.3 points -
Když je zrcátko zbytečný luxus
Radek Hurvajz a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Ozzy - sám přece musíš vnímat jak rok od roku, možná i měsíc od měsíce, doprava houstne. No a funkce hlídání mrtvého úhlu pomáhá zjednodušit pohyb nejen v neustále zacpaných městech, ale třeba i na víceproudých rychlostních komunikacích. Já ho považuju stejně jako Hurvajz za jeden z mála opravdu šikovných pomocníků a jsem rád, že ho třeba nový Transit má instalovaný3 points -
Zjištění výbavy podle VIN
pavelu96 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
@vaclavka83 opisujte ty VINka pořádně , kdo to má furt dohledávat vaclavka83.pdf3 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
3 points -
Rozvody 1.5 blueHDi - zkušenost!
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
..narozdil od anglo-americkeho prava (USA a byvale Britske imperium) kde existuje institut hromadne zaloby v zastoupeni a "precedent" .. cituji ... Angloamerický právní systém přikládá obecnému právu váhu precedentu na základě toho, že by přece nebylo spravedlivé nakládat při různých příležitostech s obdobnými fakty různě. Soubor precedentů se v angličtině nazývá „common law“ a je závazný pro budoucí rozhodnutí. ..si s nami sprostymi spotrebiteli taky v Eurosocialisticke Unii mohou vyrobci (automobilky) vytirat pr.de.l, delat si z nas beta-testery a ani se u toho nestydi. Ja si to zazil s Fordem a jejich slavnym PowerShiftem prvni generace. Dotahl jsem to pres soudniho znalce na automotive poruchy az k predzalobnim vyzvam, nez me pak advokat zchladil, ze ani ve Strasburku pak nepochodime. Narozdil od nas v USA, Australii a jinde v civilizaci Ford musel majitelum opravovat auta gratis nebo je vykupovat zpet -> to same byl donucen udelat VW po dieselgate.... ..jen tady smolicek pacholicek.... @ChouLu ..co bys tedy radil - jak se mam o 1.5 BHDI v Rifteru starat a jak s tim jezdit, aby to chvili vydrzelo? Nebo pripadne, co udelat, aby se ten motor rozletel "vcas" a ja si na ucet Peugeotu poridil novy?3 points -
Co je to za součástku na hadici odvětrání
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Je to jak píše @Dave_k , je tam topný odporový tělísko , aby to nezamrzlo3 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
3 points -
Komunikace s počítačem automatické převodovky 5008 2.0.HDi 2021
RichVa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele David1400 za téma
Auto je opravené. V servisu zjistili, že byly prodřené dva dráty mezi převodovkou a motorem. Nyní snad již bude vše ok2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele davidse za téma
https://medium.seznam.cz/clanek/jarda-dedek-nakladni-lod-emma-maersk-za-rok-vyprodukuje-tolik-emisi-co-padesat-milionu-osobnich-aut-1047282 points -
Když je zrcátko zbytečný luxus
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
@Medvěd ..u toho tranzita bych to bral jako velike plus - jedina bocni okna ma ve dverich, jinak je to plechova bedna...2 points -
Zjištění výbavy podle VIN
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
@vaclavka83 není tam SFS , ale 8FS2 points -
Když je zrcátko zbytečný luxus
Akoc a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Víš proč se tomu říká mrtvej úhel?? Prostě bez otočení hlavy tam nevidíš. Pravda, nikdy před tím jsem to nepotřeboval a prostě jsem se otočil, ale ted to oceňuju, je to pomocník kterej tě prostě upozorní že někoho máš vedle sebe ještě dřív než tu hlavu otočíš, takže tak. Nepíšu o tom že by mi to pípalo až když se vrhám do vedlejšího pruhu, to ne, jen prostě o tom autě vedle sebe vím dřív.2 points -
Když je zrcátko zbytečný luxus
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
na jiném místě píšu, že kontrolka mrtvého úhlu u mě vypnout nejde, takže tak..., ale když jsem měl auta BEZ této funkce, tak jsem se BEZHLAVĚ nikdy do jiného pruhu necpal, takže ta kontrolka podle mého názoru může vyhovovat jen někomu, kdo se cpe furt dopředu z pruhu do pruhu, jen aby byl o jedno-dvě auta vpředu (vidíme imrvére každý den), normální klidný vyježděný řidič pojede ve svém pruhu a monitorování mrtvého úhlu nepotřebuje , vzpomínám v této souvislosti na pořad Pozor zákruta!, kde vždycky radili: Spěchej pomalu !! (pomaleji dál dojedeš), možná i proto jsem neměl zatím žádnou nehodu z mé viny jinak přestože řídím dlouho, nemyslím si o sobě, že jsem Rambo , jezdím spíše v klidu a s vědomím, že mi není 30 let, ano--reflexy , oči a uši už nejsou to co bývaly, ale snažím se to nahradit zkušeností, předvídavostí--praxí a jízdou jakžtakž podle předpisů, zatím se mnou v rodině jezdí rádi , nebo se mi bojí říct pravdu2 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Ozzy - s tím couváním máš jednoznačně recht a v tý souvislosti si vybavuju příhodu kolegy, kterej kdysi dávno u knihkupectví u Vás v Ostravě o několik metrů popotlačil kočárek (naštěstí byl v ose couvání a prázdný, ale neokecal by to ani náhodou). Stalo se tak, že k obchodu na pěší zóně přijel popředu, vyložil tam objednávku knih a než vlezl do auta, tak mu nějaká matka odstavila za zadek auta kočárek - dítě vzala do náruče a šla do obchodu. Když kolega začal couvat, ozvaly se bok auta strašný rány a nějakej vzteklej chlap na něj začal řvát, ať vyleze ven a jde se podívat, co dělá. V kolegovi by se krve nedořezal. Naštěstí byl kočárek v ose a tak ho "jen" popotlačil a nepřevrátil, ale i tak ..... Vletěl do obchodu, paní matku sepsul na tři doby, ale kdyby se něco stalo, šlo by to plně za ním. Já jsem vždycky na podobná místa zvyklý zacouvat - vyjíždět popředu je mnohem jistější2 points -
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
já baterku odpojil už někdy v září po poslední jízdě a někdy koncem října jsem ji z cabria úplně vyndal a odnesl domů do tepla. Vrátím jí tam někdy na okamžik v únoru, až zas budou chtít z Allianz vyfotit počitadlo kilometrů Zrovna teď koukám po netu, kde sehnat vnitřní stropnici střechy, že bych ji přes zimu vyndal a podlě ní buď nechal u nějakýho autočalouníka ušít nebo ji objednal už hotovou.2 points -
Rozvody 1.5 blueHDi - zkušenost!
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
jasně, taky mají--jenže nás tady jaksi zajímá spíše ten Peugeot...2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
Asi nějak nechápu souvislost.2 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No ono to bude taky možná bezpečnost, protože spousta " kukaček " má na stupačkách koncáky a pokud je stupačka zatížená tak mu to omezí jak rychle může jet. U nás na dvorku taky kluci protože je to od popelnice k popelnici dost daleko pořád skáčou do a z kabíny protože na Actrosu jim to blokuje rychlost jízdy na cca 15 km/h.2 points -
Co je to za součástku na hadici odvětrání
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
2 points -
Registrační značky na přání
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Fishman za téma
2 points -
Nová hlavní strana
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Schreek za téma
Oukej, co ted?2 points -
Nová hlavní strana
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
2 points -
Rozvody 1.5 blueHDi - zkušenost!
yasve a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Ja bych se k tomu tak moc rád vyjádřil… ale nemůžu ale tohle přesně dostanes od kterékoliv automobilky která řeší nejaky větší pruser Y:)2 points -
No to ani nerozporuju. Asi je všem jasný, že málokterá současná lidská výrobní činost je tzv. "uhlíkově neutrální" (jestli vůbec nějaká) a na všem si ti "zelení" najdou něco za co budou pokutovat. Pokuty jim jdou dobře, ale přijít s něčím konkrétním to už je věc jiná. Prachy až na prvním místě. Možná by zabral návrat do jeskyní nebo na koně. Možná.1 point
-
Dneska mi paní při výjezdu z parkoviště nedala přednost a brzdil jsem i očima. Už byla tma, ale blikačku na kole mám celkem slušnou. Nemohl jsem ani zatroubit. Jen nadával. Paní se držela volantu a soustředila se na rozjezd a bylo na ní vidět, že mě vůbec nezaregistrovala.1 point
-
Peugeot update mám v mobilu, zkusím to, děkuji1 point
-
Pomoc s výběrem klíče peugeot 207
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele vaclavka83 za téma
Ahoj možná to někomu pomůže. Hledal jsem informace o svém klíči k autu a podělím se rád z ostatními, at jim ušetřím hodiny hledání. Pokud mají stejný klíč jako já, tak už pak lehce dohledají správný ke koupi. Chip ID46 Frekvence 433Mhz (433,92) Modulace ASK Planžeta HCA/HU83 Důležité číslo na plastu ze strany: CE0536 PCF7941 PS: Klíč úspěšně spárován z autem jako záložní k originálu.. (potřeba mýt ke spárování důvěrný kod z autorizovaného servisu peugeot) Mě stál 500,- Ostatní viz. foto1 point -
Nová hlavní strana
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
@Pepito, tu vybral Schreek, ja ji jenom oříznul1 point -
takže chodíš nahatej a mlíko piješ přímo z cecíku krávy?1 point
-
Co je to za součástku na hadici odvětrání
vaclavka83 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Těžko říct. Já mám třeba na 307 sw 2.0i podobný ventil napojený na odfuk kliky pod škrtící klapkou. Nicméně ani v service boxu není o tom ventilu ani zmínka, ani u 307, ani u dalších modelů s tímto motorem... Prostě to přišlo Francouzovi pod ruku tak to tak dal1 point -
Ahoj. Uprav si název vlákna, aby odkazoval na problém. Když se budou všechna vlákna jmenovat podle automobilky a modelu vozu, tak na fóru nikdo nic nenajde. Tento název odporuje pravidlům fóra bod č.3. https://www.peugeot-club.com/guidelines/ . Pokud nebude název upraven do 24 hod., bude vlákno odstraněno! Pro rychlé vyřízení použij po úpravě tlačítko "Nahlásit" Děkuji, že nepřiděláváš práci týmu moderátorů1 point
-
Co jste dnes udelali...
vaclavka83 zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
Návod na obsluhu asi nečtete? AUTOMATICKÉ ODEMYKÁNÍ CO JE AUTOMATICKÉ ODEMYKÁNÍ Automatické odemykání je funkce, která odemyká dveře, když vozidlo zastaví. POŽADAVKY NA AUTOMATICKÉ ODEMYKÁNÍ Automatické odemykání odemkne všechny dveře, pokud jsou splněny všechny tyto podmínky: • zapalování je zapnuté, zavřeli jste všechny dveře a vozidlo se pohybuje rychlostí vyšší než 20 km/h, • Vozidlo se zastaví. • Otevřete dveře řidiče do 10 minut po vypnutí zapalování nebo přepnutí do polohy zapnutého příslušenství. ZAPNUTÍ A VYPNUTÍ AUTOMATICKÉHO ODEMYKÁNÍ 1. Pomocí ovládacích prvků informačního displeje na volantu zvolte položku Nastavení. 2. Zvolte možnost Nastavení vozidla. 3. Zvolte možnost Zámky. 4. Slouží k zapnutí nebo vypnutí Automatické odemčení1 point -
Co je to za součástku na hadici odvětrání
Pe.Tr zvýšil/snížil popularitu uživatele vaclavka83 za téma
Děkuji za reakci. Takže elektomagnetický ventil? Co určuje jeho otevření zavření? řídí ho ECU? Proč na některých podobných motorech je a není? Na autě je od předchozích majitelů odpojen. Může to mýt vliv na něco? Když je odpojen je ve stavu On či Off. Jak se dá ověřit správná funkce bez demontáže? Děkuji za vysvětlení problematiky. Rozmýšlím zdali ho zapojit či ne..... A ještě mě napadla jedna otázka-úvaha. Proč konstruktéři přidali el.ventil na trubku odvětrání motoru, když toto by měl při správné funkci zajištovat membránový automatický ventil(PCV) ve víku hlavy motoru (vyrovnání tlaků-motor-sání-atmosféra) ? Marně jsem hledal odpovědi na internetu. Snad by odpověd pomohla i dalším uživatelům..1 point -
Amen, tesat do kamene ( teda do řidičáku) Ne, tohle není nějaké přehlédnutí, tohle je prachsprosté sebestředné ignorování všech a všeho okolo sebe. Akorát s takovým stylem se většinou setkávám na dálnicích, ale snažím se odhadnout, že dotyčný zkontroloval technickou tomu pomalejšímu a pošle to přede mě. Asistenty nemám ( ani parkovací ), takže sleduju co se kolem mě děje, abych mohl třeba měnit pruhy a nikoho neohrozit. Takže, když vidím, že vedle mě je volvo, oktávka, větší mezera a japonec, tak hodím blinkr a počkám až projede oktávka a zařadím se před japonce. Jenom nevím, jestli je to není pro ostatní až moc těžká úvaha ale když většina "držvolantů " si k blinkru přidává i pravomoci modrého majáku, tak se není moc co divit1 point
-
Ale ve finále - kdybys u toho medvěda nechal to čelo otevřené a jenom automaticky cvaknul vypínač, tak pojedeš a otevřeným čelem kosíš chodce na chodníku, pářeš auta u chodníku . . . Tak k čemu ta "bezpečnost" je ???1 point
-
@yasve dneska není ,,moderní'' sklopit hlavu a přiznat, že vyrobili zmetek radši napíšou hovadinu, že 7mm řetízek je správný a vydrží, ale radši teď montujeme 8mm a jiný olej ...1 point
-
Vtipný inzerát
Weri 605 zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
1 point -
Kolik mate najeto?
Ferry zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
1 point -
1 point
-
Diagnostika Lexia
vaclavka83 zvýšil/snížil popularitu uživatele VTi46 za téma
@ferinko2 No funguje jak funguje, zeptám se tedy jinak. Kupoval jsem to s tím, že na 1.6 VTi 120 ověřím činnost řízení vaček(korekce Vanos, polohy vůči normě, zasunout excentrickou vačku pro měření kompresí, ověřit činnost klapky...). To na Číně lze ověřit, nebo nikoliv? Díky _____ edit Myslel jsem že Live Data budou v tom měření, ale patrně je najdu pod načíst chyby/Expert a jednotlivá zařízení. Kdyby s tím také někdo zápasil, tak mě pomohlo video1 point