Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 17.8.2022 Ve všech sekcích
-
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
MilanF1 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
5 points -
P 402 Darl'mat Special Coupe by Pourtout
Dave_k a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Nechce někdo? https://www.novinky.cz/auto/clanek/art-deco-ve-svete-automobilu-jeden-ze-tri-specialnich-peugeotu-402-je-na-prodej-404060004 points -
Přepis vozidla - kupující nespolupracuje
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Já se tu trochu rozepíši i když je to stále v řešení a nemůžu zveřejnit uplně vše. Klasika.. Bratr prodal "kamarádovi" 307 a borec si jí nepřepsal a furt se na něco vymlouval... psal se rok 2020... bratr to po nějaké době neřešil a už to vypadalo, že to nikdo nikdy řešit nebude... Začátkem roku 2021 ČKP s neuhrazeným POVkem, stačila jim poslat smlouva a dali pokoj. Na jaře se ozvala Policie ČR.. vůz stále nepřepsán, SPZ z 307 namontovány na Felicii a borec chycenej v nejmenovaném městě.. SPZ odebrány, bratr předvolán..hromady vysvětlování, dokazování a nakonec "pokuta" 200Kč, že vůz nebyl do 10 dní přepsán (aspoň že měli pochopení). Podán podmět na odbor dopravy v jednom z okresních měst. Zahájeno řízení o přepisu vozu bez součinnosti nového majitele. Vše vypadalo na dobré cestě, po 14 dnech si úřad vyžádal platnou zelenou kartu a evidenčku?! Byl podán rozpor s tím, že za prvé majitel nekomunikuje, za druhé má SPZ uložené na úřadě v jiném městě a vlastně neexistuje možnost jak ty SPZ legálně z úřadu dostat a vozidlo už ani pravděpodobně neexistuje... po dalších 14 dnech rozhodnutí o ukončení řízení, jelikož nebyla dodána EK... wtf? Pak se to nechalo nějakou dobu vyhnít, než se vůbec našlo něco, podle čeho postupovat. První co je nutné udělat, je obeslat kupujícího prvním dopisem do vlastních rukou s žádostí o přepis do 10 dní. Poté zaslat okamžitě druhý s 5 denní lhůtou.. pravděpodobně si to buď ani nevyzvedne, nebo na to vůbec nebude reagovat. Na to je opět potřeba kontaktovat DI a zažádat o přepis vozidla bez součinnosti nového majitele.. dopadne to opět stejně jako poprvé.. bez EK smolík... ale další papír do ruky.. a nyní se všemi těmito papíry je jediná možnost a to podat civilní žalobu. A tam aktuálně jsem i skončil... Až budu mít v ruce papír od soudu, tak DI nemá problém vůz okamžitě na nového majitele přepsat. Nicméně Ústavní soud na konci roku 2021 řešil podobný případ v Plzni a zamítl přepis vozidla na základě rozhodnutí Krajského soudu v Plzni... podle US si má majitel obstarat přepis před prodejem vozidla No myslím si, že ještě na pár let bude o zábavu postaráno, ale nejd§ležitější je, že existuje důkaz o tom, že původní majitel se snaží situaci vyřešit a tím dle US z něj přechází veškerá zodpovědnost za provoz vozidla na kupujícího... Jinak doporučení na závěr Do smlouvy vždy smluvní pokutu pokud nebude vozidlo do 15 dní přepsáno, poté od 30. dne úroky např 500Kč/den Sice to půjde pravděpodobně také k soudu, ale pokud to zrovna nekoupí "nemovitý občan", tak je naděje, že aspoň nervy a čas někdo zaplatí3 points -
Dneska vařim já
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MotoMoto za téma
2 points -
Vymena prevodovych skrini 307
307rg a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
čas od času se tu objeví naivní hlupák, co rozdává červenou, aniž by měl snahu poučit se ohledně svého dotazu, s tím nic nenaděláš2 points -
307 sw - konečná
jirka307 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
2 points -
Emotion Day(s) 202x - Peugeot Roadshow
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dix1 za téma
Roadshow Citroenu: https://www.citroenexperience.cz/ Snad to nevadí.2 points -
Vymena prevodovych skrini 307
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele P607Olda za téma
@Krysot dobrá, když jsi mi dal minus, pokusím se vysvětlit jinak: - na jízdní kolo posadíš netrénovaného jedince, svaly nic moc, nejslabší ve skupině (motor 1,4 benzín). A na to kolo namontuješ perfektní přehazovačku, moc stupňů, hodně do rychla (sportovec by mohl jet přes 50). Jaké výsledky bude mít náš slabý? Ušlape to vůbec? Jakou rychlost udrží?2 points -
Dneska vařim já
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
2 points -
Jaký olej do posilovače na P206 1.6 16V
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
jojo, v dobách po převratu, kdy se tu začala vozit auta ze Západu, tak žádné origo oleje doporučené výrobcem tady nebyly, dávali jsme naši ,,hydrauliku'', co se lila i do serva Tater atd. a nebyl žádný problém...2 points -
Přepis vozidla - kupující nespolupracuje
dýzl a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Když to čtu tak nejjednodušší je udělat to " postaru " tedy auto prodat v pracovní den aby bylo možno jít na úřad společně s kupujícím. Pokud bude někdo z Vás namítat že musí bejt evidenčka tak ano ale evidenčka je platná sama o sobě 30 dní takže není až takoví problém pokud se auta chci opravdu zbavit udělat evidenčku jen na základě zájmu a cenu té evidenčky pak zohlednit v ceně pro kupujícího. A když vidím dnešní inzeráty tak spousta lidí auto které má nějakou hodnotu prodává s čerstvou STK která se dá použít i jako evidenčka navíc pokud auto prodává s čerstvou STK tak má prodávající v ruce papír že auto bylo prodané ve stavu umožňujícím provoz a opět není žádný problém cenu STK+ME promítnout do ceny vozu, myslím že spousta lidí i raději koupí auto s čerstvou STK než aby koupili něco co má jen pár týdnů nebo měsíců do expirace STK. Nebo i převod zařídit na plnou moc obráceně tedy prodávající přepíše na kupujícího protože pokud ten kupec nechce auto na nějakou levárnu a má o něj zájem tak dokáže pochopit že prodávající chce mít jistotu ukončení vztahu s tím autem.2 points -
2 points
-
2 points
-
Tak mne zase něco "rozsekalo" do kolen... Přítelkyně má syna (19) a "tak trochu" jí vadí, že synáček hulí trávu... No, mně by to také vadilo, kdyby mé děti jeli v marijáně. No a mladej jí říká: a co jako, vždyť si to kupujeme v automatu... Myslel jsem, že si dělá srandu nebo jednoduše lže, ale... Byli jsme v Pátek s přítelkyní v kině (Cinestar Pardubice) a "ty woe" on fakt nekecal... Ve vestibulu garáží je automat na nějaké nápoje, plyšáky a mezi nimi na marihuanu. Myslím, že jsem sociálně zamrznul někde v devadesátkách s květovanou košilí a ledvinkou kolem pasu, tohle mne fakt dostalo takovým způsobem, že jsem si ten automat ani nevyfotil. Setkali jste se s těmi "automaty na trávu" ve svém okolí? Já na to čuměl jak krokodýl Dundee na bidet...1 point
-
Kolik je nás na clubu motorkářů?
Pažout508 zvýšil/snížil popularitu uživatele Namor74 za téma
Se také připojím. Cítím se být "moto" už nějaký pátek, ale pravda teď jsem jen plechovkář. Posledním míláškem byla červená Suzuki GSX600F Katana. Vzhledem k mé postavě moc vysoká (810mm) a těžká (226kg), takže jsem se v červnu stihl "zamilovat" do Hondy 500 s velmi příjemnou výškou sedla 785mm. A teď bojuji s tím, si tuhle mašinku v "naked" verzi nekoupit.1 point -
V Brně jsou napřed: https://www.novinky.cz/auto/clanek/prvni-elektricke-popelarske-auto-jezdi-v-brne-je-drahe-ale-vyplati-se-404059731 point
-
307 1.6nfu nepravidelný chod motoru
VojtouNerCZ zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Rozvody o zub1 point -
Ja na P308 HB 1,6 mam 17litrovu nadrz.Ako to sledujem tak priblizne 1liter sa minie na 1000km. To aditivum sa tam dava proti krystalizacii a nie koli mrazom.Ak sa nemylim tak nadrz si adblue prihrieva aby nezamrzalo.1 point
-
Dneska vařim já
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele MotoMoto za téma
1 point -
ano souhlasím s tebou, ale říkal jsem si, že by to případně někoho mohlo varovat. Já jsem prodával auto začátkem roku, s tím, že kupující přijel večer auto si chtěl odvézt hned a že mu plnou moc mám poslat atd(zněl seriózně atd), já jsem nesouhlasil, on zase nechtěl další den jet z Tábora do Jihlavy, no tak jsem přijel já - o půl 6 ráno výjezd z Jihlavy směr Tábor, EK, následný společný přepis na úřadě(paní se hrozně divila, proč jedu až z Jihlavy jako majitel auto přepsat do Tábora) a pak mne vyzvedl kamarád a já jsem byl naprosto klidný, že je prodej vyřešený.1 point
-
myslím, že ty naše zkušenosti stejnak nikomu nepomůžou--ten co se jednou spálil, už to podruhé neudělá , a ti ostatní na to kašlou, z důvodů finančních nebo jiných, navíc těchto týpků přibývá, takže třeba i jeden den dovolené, vybraný kvůli přepisu se vyplatí1 point
-
Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
@Péťa nejsem kafař tak to neumím posoudit ale viděl jsem recenze na YT a ty yutubeři se víceméně shodli že to není žádný zázrak že to je udělané všechno plastové a že ten plast v té kávě bývá cítit a hlavně co tak na jeden šálek to " spálí " celou baterku. A dost podobné výtky měli i k tomu druhému co ukazuješ. Ten jeden dokonce tvrdil že lepší je pokud je člověk jakože montážník pořád na cestách tak vybavit auto měničem a sehnat si kávovar k instalaci do auta měnič může používat ke krmení nabíječek AKU pro nářadí a i ke krmení kávovaru. Ale jak píšu kafe nepiju takže potřebnost takového zařízení neumím posoudit. A jak to vidím na dílně tak tam se na ten aparát taky akorát práší.1 point -
najit auto a odnest si RZ1 point
-
Přepis vozidla - kupující nespolupracuje
dýzl zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
My jsme to kdysi s tátou vyřešili snadno, ale ne legálně xD Počkali jsme si já, táta a strejc na týpka (nebyl úmysl mu ublížit, to podotýkám předem) a když jsme na něj všichni naběhli, vrátil auto, TP, VTP, smlouvu, táta mu dal prachy a konec. On šel domů pěšky, my jeli dvěma autama.1 point -
jestli je to fotka primo z tveho auta, tak tohle BSI nema. na vyndani displeje teplomeru je dobre, kdyz se nejdrive vynda celej ten plast kolem budiku i s vydechy vzduchu, tzn. u budiku nahore vysroubovat 3 torxy T20 a pak celej ten plast vyndat zapacenim k sobe ven (volant posunout co nejvice k sobe a dolu). Pote se da ten displej teplomeru vytlacit zezadu rukou. Pak je treba taky vycvaknout tu zaslepku s LEDkou immobilizeru na druhe strane, nasleduje povoleni 4 torxu T20 a vyndani celeho toho drzaku vypinacu a displeje. Tim se dostanes ke sroubum, ktere drzi ten panel ovladani klimatizace (ted si nejsem popravde jist, zda jeste nemusi ven i autoradio a ten redukcni ramecek pro neorigo radio, ten drzi myslim na dvou matickach zezadu. Je mozne, ze jsou pod nim jeste dalsi dva torxy, co drzi ten panel klimy1 point
-
Můžu napsat svoji osobní zkušenost. Prodávali jsme máti scooter, který byl ale psaný na mě. Zkrátím všechny popisy, jak prodejce super, na všem jsme se v sobotu dohodli a že v pondělí půjdeme společně na přepis. Jenže mě se situace zkomplikovala a byl jsem rád, že jsem v pondělí nechal ověřit plnou moc a tu kupujícímu dal. Ten se následně na přepis vykašlal, nezaplatil ani povinné ručení. Vyměnili jsme si pár telefonátů a SMS, až přestal reagovat. Došel jsem na úřad na evidenci vozidel, ukázal jim smlouvu a požádal je, ať postupují podlě šablony "nespolupracující kupující) a obešlou ho úřední obálkou na dodejku. To paní udělala, ale borec si obálku ani nepřevzal. Pochopitelně mi přišel i dopis od ČKP, ale těm stačila do mailu zaslaná smlouva o prodeji a nechali mě na pokoj. V mém případě to dopadlo skvěle, debil prodal skůtr dál a nový majitel to chtěl mít v pořádku, takže si mě našel a společně jsem skůtr přepsali. Já musel nechat udělat nové doklady, protože původní se "ztratily", ale to byla už maličkost. Opravdu mi spadl kámen ze srdce. Závěr pro mě je, že v podstatě není šance kupujícího donutit, vše je děsně složité. Ještě je možnost podat trestní oznámení, tím ale vystavujete postihu i sebe, protože jste se dopustili přestupku.1 point
-
Dneska vařim já
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
1 point -
Kolik je nás na clubu motorkářů?
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pažout508 za téma
1 point -
Kolik mate najeto?
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele chuck11 za téma
1 point -
5008 z městyse DC
Stano36 zvýšil/snížil popularitu uživatele *nohafuc* za téma
Tak dnes absolvoval pažoutek svoji první kontrolu na STK.Bez ztráty kytičky. Prej stav nového vozu,tak snad mu to vydrží.1 point -
Dneska vařim já
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele MotoMoto za téma
Ještě je tam kousek housky.1 point -
Jen tak mimo do služebního Puga 307SW 1,6-16V klidně mechanik v servisu do posilovače nalil LHM+1 point
-
1,4 benzín bude z rodu TU a 2,0 nafta bude z rodu XU.... Takže ty almary by pasovat neměly....1 point
-
0 points