Přejít na obsah

Namor74

Uživatel
 • Počet příspěvků

  159
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Namor74

 • ID člena 47858
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 23.6.1974

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106
 • Rok výroby
  1998

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

1 178 zobrazení profilu
 1. Namor74

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Bohužel taková "slabůstka" současnosti. Lidé nemyslí, nevnímají, telefony u palice, tak tak zvládají samotnou jízdu autem. Pak se bohužel stávají takhle dementní situace - nejen parkování ale auta na dálnici v protisměru, na kruháči v protisměru (osobní zkušenost s evidentně postarším řidičem). Vždyť to z provozu znáte sami.
 2. Přijde mi to (ta bloncka) jako časosběrné video. Každopádně zastaveno relativně včas...
 3. Prodám P106 1.0 Sketch, r.v. 1998. Stříbrná barva, 3 dveře. Najeto 159.950km, rozvody při 140.000km. Bohužel, dnes neprošel STK kvůli korozi spodku. Na voze jsou nově udělané brzdy (hlavní brzdový válec, kotouče, destičky, bubny a pakny. Letní pneu Firestone asi 80% na origo Al kolech (3 díra). Autorádio KENWOOD. Předloni výměna těsnění pod hlavou. Motoricky OK, emise bez problémů. Zimní kola na plech. discích mohu přidat, ale pneu jsou na výměnu a disky orezlé. Vůz je tedy buď na opravu, nebo na náhradní díly. Eko zaplaceno. Cena tak jak je: 5.500,- Kč. TK do 19.8.2018 Mail: romanb74@seznam.cz Tel: 604 649 140 (10-21 hod.) Pardubice
 4. Namor74

  Za kolik tankujete?

  28.5.2018, Globus Pardubice, Natural 95: 31.40 Kč. Jen pro představu: Tankováno za 717,- 22,8litrů z toho Spotřební Daň: ~292,- Kč Celkový odvod daní: ~417,- Kč Čistá cena za PHM včetně marže obchodníka: ~301,- Kč tedy ~13,20 Kč/litr a tak se občas ptám "Cui bono?".
 5. Vybral jsem si zelenou, protože mi to přišlo jako decentní, nerušivé a tedy nejvíce vhodné pro daný účel. Kdybych to dělal znovu, vzal bych opět zelenou. A zrovna tak je mi jasné, že deset dalších lidí by si tam dali barvu podle sebe a určitě by se našel někdo, kdo by si namontoval RGB s měničem barev. Já jsem s tímto provedením spokojený.
 6. Zkuste do Googlu hodit hledaný výraz "olejová vana" a přepnout na obrázky. Ukáže se vám "mrtě" fotek olejových van s naprosto stejným konstrukčním řešením, kdy je vypouštěcí šroub evidentně nad úrovní dna vany. Matně si pamatuji, že když jsme jako učni "SOU VOP Přelouč" (Vojenský opravárenský podnik) pomáhali s generálkami motorů, tak na olejových vanách některých nákladních/užitkových aut bylo spádování vany s prolisy a ve výpustném šroubu který byl evidentně nejnižším místem vany byl magnet na zachycení železného otěru z motoru (stejně to bylo i u převodovek). Ať už jsem měnil olej na Favoritu, R21, Meganu, Scéniku či současné P106, existenci tohoto "kurvítka" jsem nikdy nepochopil. Opravdu jediným důvodem lze chápat snahu o eliminaci poškození výpustného šroubu nějakou překážkou na cestě/necestě tím, že výpust nebude nejnižším bodem.
 7. Namor74

  P106, brzdový pedál se pomalu propadá

  Děkuji za radu. Zrovna jsem si to objednal, o úspěchu mise "celková repase brzd" podám hlášení. Stejně jsem to letos chtěl dělat před STK, tak teď už fakt musím
 8. Zdravím pánové (a dámy). Ze dne na den jsem si všiml, že brzdový pedál reaguje neobvykle. O víkendu jsem byl na chalupě přezouvat na letní, cesta domů v pohodě. V Pondělí hned ráno při cestě do práce jsem si všiml, že po sešlápnutí pedálu a zastavení (u křižovatky, na parkovišti atd.) se tento nezastaví "v obvyklé" poloze při zastavení vozidla, ale pomaloučku klesá dál a je pocitově měkčí. První co mne napadlo byl únik brzdové kapaliny, nicméně kolem brzdičů a prasátek (kolem kol) bez známek úniku, v prostoru motoru rovněž sucho a nádržka s brzdovkou zdá se s neměnnou hladinou. Napadlo mne tedy, že problém bude v hlavním brzdovém válci a konkrétně asi v těsnosti pístku. A teď ten problém "Hjůstne". Brzdový válec nemám problém koupit, ceny od 620,- Kč (zn. A.B.S.) až kolem 1.225,- Kč (zn. TRW/SASIC). Jenže běžným pohledem na válec nejsem schopen určit, zda se jedná o provedení s průměrem 19.4mm nebo 20.6mm. Předpokládám, že není jedno co tam dám. Dokážete mi, prosím, někdo poradit jak vybrat správný "Hlavní brzdový válec"? P106 II rv1998 Sketch 1.0 33kW, VIN: VF31CCDYE52115104 Za radu předem děkuji.
 9. Namor74

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Tohle je těžko komentovat (to CitiGo). Třeba je to auto zaměstnance, který přijel ráno a parkoviště bylo pod sněhem, nebo bůhví jak stála auta vedle, která mezitím odjela.
 10. Namor74

  Za kolik tankujete?

  Pardubice, Globus (paliva Slovnaft), natural 95 za 29,50 Kč V regionu tradičně jedna z nejlevnějších pump. Diesel za 28,50 Kč https://www.globus.cz/pardubice/cerpaci-stanice-a-myci-linka.html
 11. Namor74

  jaky mobil?

  Mám od května (2017) Xiaomi Redmi 4A 2/32GB 3120mAh. Nepoužívám druhou sim ani mSD kartu, nejsem sběrač apek, her a filmů takže mám stále 22GB interní paměti volné. S telefonem spokojenost a to jsem si vědom, že se jedná o jakousi "light" verzi. Foťák není zlej, ale má jen 72dpi (při 13MPx), co je fakticky srovnatelné s mým stařičkým Nikon Coolpix 4300 s 4MPx při 300dpi. Co je určitě dobré u Xiaomi nepodcenit je nastavení práv aplikací, některé (MiKey) za vás odesílají aktivační sms kamsi do irska = zbytečný výdaj.
 12. Namor74

  Registrační značky na přání

  Tak tu Audinu bych se nebál označit za nesmírně kreativní s ironickým nádechem provokace a nastavení zrdcadla napříč společností... Ve zkratce: to je matroš voe!
 13. Namor74

  Windows 10 zabera vela miesta

  Jasně, to je standardní postup. Já poprvé klonoval přes Acronis Tru Image, ale teď už používám AOMEI Backupper (ten je úplně free s dostatečnými funkcemi). Na skrývání part používám Minitool Partiton Magic (rovněž freeware). Používání Win na plotnovém HDD nebo SSD jsou dva naprosto rozdílné světy. Pokud na SSD jen naklonuješ plotnový Win, bude to samozřejmě fungovat, ale systém se bude "vlastní blbostí" brzdit asi o 20% výkonu. U SSD potřebuješ omezit zápisy a třeba takový Chrome či FireFox, to je co do zápisu cache docela vražda. Stejně tak stránkovací soubor - ale pro vypnutí pagefile je důležitá velikost RAM, kterou bych doporučoval 8GB pro běžné použití, jinak může počítač mrznout. Jinak těch nastavení se není třeba bát, je to práce na 15 minut (ani ne). 3x do registru, jeden vstup do web prohlížeče(ů), chvilka nastavení v samotných Win. Sám mám na SSD zmiňované W7 + Office 2003 + Corel + DWG, celý USERS mám na plotně (druhý disk 1TB WD Black). Systém je rychlý, SSD je po třech letech na 99% životní formy a volno kolem 40GB z 96GB na hlavní partiton. Dřív se mi rozpadne notebook, než klekne SSD.
 14. Namor74

  Windows 10 zabera vela miesta

  >Tomas: Jaký programy používáš? Webový explorer? Dělal jsi optimalizaci (celého) systému pro použití SSD? Mám Crucial 120GB s preinstalem Win7HP na hidden part. Win10 jsem zkusil takže licenci mám aktivovanou, ale po pár týdnech jsem se s pulzující žilou na spánku vrátil k W7. Samotná optimalizace je otázkou pár minut nastavení a ušetří to jednak spoustu místa a samozřejmě strojního času. W8 by se neměla zas tak moc lišit. Win10 jsou sice vydávány za "optimalizované pro použití na SSD", ale je to jen trapná reklama. Naopak, po instalaci Win10 je nutné prolézt celý systém a přenastavit všechen ten sociální inženýring který dělá z vašeho počítače "Open source" pro kdejakýho sběrače informací. Tady uvádím základní část optimalizace pro W7 jak ji po reinstallu dělám já, třeba by to bylo do nějaké míry použitelné i pro W8. Nastavení ve W7 pro použití na SSD. - zapnout Admina (heslo na účtu nutné) a pokračovat jako Admin! CMD net user administrator /active:yes CMD net user administrator * (nastavit heslo) FireFox (browser.cache disk/mem = off) Chrome (cache disabled) - vypnout defrag, jen na SSD - vypnout pagefile nebo přesunout na plotnu - vypnout index nebo přesunout na plonu - vypnout prefetch, superprefetch a nastavit NTFS_LAU REGEDIT HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\MemoryManagement\PrefetchParameters »EnablePrefetcher« a »EnableSuperfetch« nastavit na 0 HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ FileSystem »NtfsDisableLastAccessUpdate« nastavit na 1 - vypnout hibernaci CMD powercfg -h off - kontrola TRIM CMD fsutil behavior query disabledeletenotify - přesun USERS po jednotlivých složkách, dle potřeby/nálady
 15. Namor74

  Olej ve vodě motor 1.1 HDZ

  Ahoj. Já u svého P106 1.0 CDY (TU9M) jsem řešil olej ve vodě asi před dvěma lety. Bylo to prasklé těsnení pod hlavou v oblasti mazacího kanálku, kde je trochu konstrukční fail a těsnění je tam tenčí než by bylo potřeba.
×