Jump to content

Namor74

Uživatel
 • Content count

  151
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Namor74 last won the day on August 29 2017

Namor74 had the most liked content!

About Namor74

 • ID člena 47858
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 06/23/1974

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106
 • Rok výroby
  1998

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

995 profile views
 1. Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Tohle je těžko komentovat (to CitiGo). Třeba je to auto zaměstnance, který přijel ráno a parkoviště bylo pod sněhem, nebo bůhví jak stála auta vedle, která mezitím odjela.
 2. Za kolik tankujete?

  Pardubice, Globus (paliva Slovnaft), natural 95 za 29,50 Kč V regionu tradičně jedna z nejlevnějších pump. Diesel za 28,50 Kč https://www.globus.cz/pardubice/cerpaci-stanice-a-myci-linka.html
 3. jaky mobil?

  Mám od května (2017) Xiaomi Redmi 4A 2/32GB 3120mAh. Nepoužívám druhou sim ani mSD kartu, nejsem sběrač apek, her a filmů takže mám stále 22GB interní paměti volné. S telefonem spokojenost a to jsem si vědom, že se jedná o jakousi "light" verzi. Foťák není zlej, ale má jen 72dpi (při 13MPx), co je fakticky srovnatelné s mým stařičkým Nikon Coolpix 4300 s 4MPx při 300dpi. Co je určitě dobré u Xiaomi nepodcenit je nastavení práv aplikací, některé (MiKey) za vás odesílají aktivační sms kamsi do irska = zbytečný výdaj.
 4. Registrační značky na přání

  Tak tu Audinu bych se nebál označit za nesmírně kreativní s ironickým nádechem provokace a nastavení zrdcadla napříč společností... Ve zkratce: to je matroš voe!
 5. Windows 10 zabera vela miesta

  Jasně, to je standardní postup. Já poprvé klonoval přes Acronis Tru Image, ale teď už používám AOMEI Backupper (ten je úplně free s dostatečnými funkcemi). Na skrývání part používám Minitool Partiton Magic (rovněž freeware). Používání Win na plotnovém HDD nebo SSD jsou dva naprosto rozdílné světy. Pokud na SSD jen naklonuješ plotnový Win, bude to samozřejmě fungovat, ale systém se bude "vlastní blbostí" brzdit asi o 20% výkonu. U SSD potřebuješ omezit zápisy a třeba takový Chrome či FireFox, to je co do zápisu cache docela vražda. Stejně tak stránkovací soubor - ale pro vypnutí pagefile je důležitá velikost RAM, kterou bych doporučoval 8GB pro běžné použití, jinak může počítač mrznout. Jinak těch nastavení se není třeba bát, je to práce na 15 minut (ani ne). 3x do registru, jeden vstup do web prohlížeče(ů), chvilka nastavení v samotných Win. Sám mám na SSD zmiňované W7 + Office 2003 + Corel + DWG, celý USERS mám na plotně (druhý disk 1TB WD Black). Systém je rychlý, SSD je po třech letech na 99% životní formy a volno kolem 40GB z 96GB na hlavní partiton. Dřív se mi rozpadne notebook, než klekne SSD.
 6. Windows 10 zabera vela miesta

  >Tomas: Jaký programy používáš? Webový explorer? Dělal jsi optimalizaci (celého) systému pro použití SSD? Mám Crucial 120GB s preinstalem Win7HP na hidden part. Win10 jsem zkusil takže licenci mám aktivovanou, ale po pár týdnech jsem se s pulzující žilou na spánku vrátil k W7. Samotná optimalizace je otázkou pár minut nastavení a ušetří to jednak spoustu místa a samozřejmě strojního času. W8 by se neměla zas tak moc lišit. Win10 jsou sice vydávány za "optimalizované pro použití na SSD", ale je to jen trapná reklama. Naopak, po instalaci Win10 je nutné prolézt celý systém a přenastavit všechen ten sociální inženýring který dělá z vašeho počítače "Open source" pro kdejakýho sběrače informací. Tady uvádím základní část optimalizace pro W7 jak ji po reinstallu dělám já, třeba by to bylo do nějaké míry použitelné i pro W8. Nastavení ve W7 pro použití na SSD. - zapnout Admina (heslo na účtu nutné) a pokračovat jako Admin! CMD net user administrator /active:yes CMD net user administrator * (nastavit heslo) FireFox (browser.cache disk/mem = off) Chrome (cache disabled) - vypnout defrag, jen na SSD - vypnout pagefile nebo přesunout na plotnu - vypnout index nebo přesunout na plonu - vypnout prefetch, superprefetch a nastavit NTFS_LAU REGEDIT HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\MemoryManagement\PrefetchParameters »EnablePrefetcher« a »EnableSuperfetch« nastavit na 0 HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ FileSystem »NtfsDisableLastAccessUpdate« nastavit na 1 - vypnout hibernaci CMD powercfg -h off - kontrola TRIM CMD fsutil behavior query disabledeletenotify - přesun USERS po jednotlivých složkách, dle potřeby/nálady
 7. Olej ve vodě motor 1.1 HDZ

  Ahoj. Já u svého P106 1.0 CDY (TU9M) jsem řešil olej ve vodě asi před dvěma lety. Bylo to prasklé těsnení pod hlavou v oblasti mazacího kanálku, kde je trochu konstrukční fail a těsnění je tam tenčí než by bylo potřeba.
 8. >MJStick a to je fakt olej? Mi to připadá spíš jako voda z chladící soustavy bez obsahu nemrznoucích přísad, jenž si po prvních nočních mrazících našla cestu ven. Apropos, včera jsem měl letošní premiéru zimní sezóny se škrábáním oken. Auto ze tří stran omrzlý, ještě že jsem opět pořídil škrabku s mosazným břitem.
 9. Osvětlení zavazadlového prostoru 106 - jak na to

  Po nějakém čase jsem si dovolil nafotit rozšíření LED osvětlení, kdy jsem pro osvětlení prostoru nohou použil 2x 25cm zelené LED pásky. Napojeno na již existující LED na dveřích. Celá instalace LED pásků a stabilizátoru má "papírovou" spotřebu 7,2W (230mA) a je napojená na stropní interiérové světlo. Mám to v autě asi půl roku a jsem s tímto výtvorem spokojen.
 10. Trezor

  > morepower: Opravdu dost záleží na tom, co tam chceš skladovat. Různé certifikace trezorů umožňují skladovat různé věci co se týče legislativního rámce, pohledu PČR případně pojišťovny v případech, kdy je nutné řešit ztrátu obsahu trezoru. Pro svoje účely mám Safetronic ZSL 28 splňující požadavek 15RU (značení odolnosti pláště trezoru) a zámek třídy "A". Mám to hlavně s ohledem na předpis č. 338/2002 Sb. o skladování zbraní a střeliva. Pravda je, že když si člověk trezor pořídí, najednou doma najde spoustu věcí, které by tam chtěl nacpat (šperky, doklady, hotovost, flashku se zálohou dat...)
 11. Viz dílenská příručka "Jak na to? Citroën Saxo", velikost cca 72,3MB v PDF. Ke stažení zde: https://www.peugeot-club.com/topic/26829-106-jak-na-to-dilenska-prirucka-apod/?page=4 Strana 139, odstavce 32 až 36. Jinak souhlas s Mirekdoda, v první fázi zkusit čidlo jen vytáhnout a očistit. Odhaduji tak 5 minut práce. Tím určitě nic nezkazíš. Pokud by to nepomohlo, pak bude-li to možné, prohodit čidla mezi vozy a otestovat u obou zda došlo k nějakým evidentním změnám (starty, chod motoru). Co si budeme povídat, nic nevydrží věčně a občas prostě některé věci odejdou a u těch našich skoro dvacetiletých kár to není nic neočekávaného.
 12. Ahoj. Zkusil bych si někde půjčit či koupit za kilo z vrakáče "snímač klikovky" tzv. motýlek. Ilustrativní obrázek: https://dufy.cz/autodily/peugeot/106-ii/1.0-i-37kw/motor/elektricky-system-motoru?productId=258544&ga=3896 Na tohle bych se zaměřil já, ale neříkám, že chyba nemůže být jinde. Nicméně pokud auto za studena startuje normálně a za tepla skoro vůbec, asi nemá moc cenu hledat chybu ve filtrech, krokáči a svíčkách (které jsou mimoto OK).
 13. Olej do 106,1.0

  Já dávám do svýho Shell Helix HX7 10W40, předtím jsem jednou dal Paramo Trysk ale ten olej dost pění a sráží se emulze na víku ventilů (z důvodu městkého - studeného provozu). Se zmiňovaným Helixem ať už HX6 nebo HX7 tyhle komplikace odpadají. Měnil jsem naposledy letos v červnu (po roce a půl) a vešlo se mi tam 2,5 litru co je mírně nad polovinu doporučené hladiny (ve výřezu měrky). Komplet náplň do suchého motoru je 3,5 litru. Olejový filtr jsem kdysi kupoval Bosh ale je to zbytečný, filtr Valeo poslouží úplně stejně a je za polovinu ceny. Navíc, jak jsem se dozvěděl, oba filtry vyrábí stejná firma v Polsku a mají akorát jiný potisk. (podobně jako autobaterie AK Power a Varta vyráběné na jedné lince, akorát na konci linky se lepí jiné etikety). Olej i filtry jsem kupovat tuším na Duffy. Zde ilustrativní odkaz na olej: https://maziva.heureka.cz/shell-helix-hx7-10w-40_4-l/#o=2
 14. Registrační značky na přání

  Hlavně ten bus stojí samotný odhaduji kolem deseti mega (busy pro MHD v našem městě stály 7 mega/kus). Takže tady nějaká značka za desítku, to je míň než jedna guma.
 15. Registrační značky na přání

  Řeknu Vám, nějak ještě pochopím ty RZ typu "STO TAXI, 111 KATKY, BUS PIVO, REBEL", ale dávat 10k za sadu osmiček, devítek... tvl, to musí být nějaká mentální porucha.
×