Jump to content

Namor74

Uživatel
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

About Namor74

 • ID člena
  47858
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 06/23/1974

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,470 profile views
 1. >Onder138: Jj, já jsem si před měsícem utrhl šroub na svém autě a to jsem ani nepotřeboval pneu utahovák (jen ten křížový klíč na kola). Ono je to hned, člověk trochu zabere... poučen touto událostí jsem si objednal momenťák v rozsahem 20-210kN.
 2. Namor74

  Kolik mate najeto?

  Auto po otci, r.v. 2011 (Fluence 1.6). Tentokrát jsem stihl "kulatiny" na tacho. Auto mám od ledna, bylo najeto kolem 43tkm.
 3. > jaro: Spíše chyběl ve škole na většinu hodin ČJ. Strašnej "masakr"...
 4. Zdá se mi to, nebo se vyjadřovací schopnosti lidí posunuly do kategorie "mentální retardace"? Některé texty jsou zralé na zahájení procesu zbavení svéprávnosti...
 5. Já ostřím řetěz kulatým pilníkem. Jednou za čas srazím otlaky na vodící liště. Tak jednou za dva roky nechám srovnat strojově ve Stihlu (asi 60,- Kč). Řetězy a lišty Oregon, tady nemá cenu šetřit. Ročně jsem krájel tak 30 kubíků plus nějaký prořez stromů. Ono samozřejmě to používání motorové pily něco stojí, ale těch ušetřených hodin, nervů nebo peněz... "k nezaplacení"
 6. I tak děkuji, objednal jsem si kratší i delší, uvidím co tam nakonec bude. Z technického hlediska bych tipoval, že ty kratší jdou do třmenů a delší do prasátek, ale pravda, nikdy jsem neměnil jen ty šrouby. Naposledy na Rendlu 21 celá prasátka. Nu což, bude druhé kolo odvzdušňování. Ale asi přežiju dalších patnáct minut pod autem.
 7. Zdravím pánové a prosím o radu. Chtěl jsem odvzdušnit brzdy co se mi bohužel nepovedlo, neboť nějaký mamlas totálně omlel odvzdušňovací šroub na levém zadním kole, takže počítám s nevyhnutelnou výměnou tohoto šroubu. Hledal jsem všude možně a snažil se najít specifikaci tohoto odvzdušňovacího šroubu (Peugeot 106 II 33kw 1998). Jedinou informaci jsem nalezl na stránkách jednoho prodejce autodílů, kde ale nabízí dva šrouby a to: QB0053 P/L odvzdušnovací šroub QB M7x1 7x21.7 QB0069 P/L odvzdušnovací šroub QB M7x1 7x28.6 Neřešil jste to už někdo nebo nevíte který šroub patří do brzdových válečků? Abych zbytečně nenakupoval díly, které nebudou mít využití, byť je to deseti-korunová záležitost. Za radu předem děkuji.
 8. Namor74

  Trocha nostalgie

  Moje vzpomínka na počátky v IT, kolem roku 1996-97(?). Vydržel jsem 10 let a mentálně i fyzicky "naprosto vyčerpán" jsem utekl do kanceláře strojírenské konstrukce (CAD, Solid). Ať si řeší přenastavené IP adresy a došlý papír v tiskárně někdo mladší, s proaktivním přístupem a tahem na bránu...
 9. Každý rok pokrájím tak 25-30 kubíků dřeva na topení, jedna várka (10m3) měla v průměru 72cm co byl fakt mazec. Do toho prořez či pokácení tak 5-10ti stromů. A pokaždé když beru ty pily do ruky, tak se snažím dávat sakra pozor. Na druhou stranu, jsem původně vyučený strojní zámečník s praxí ve Vojenském opravárenském podniku (Přelouč) a v Energostrojírnách. Tam byly mašiny, u kterých by slabší povahy omdlely jen při uvedení do provozu. Jo a ještě jsem dělal na pile, z toho by také mohl být někdo nervózní. Člověk se těch strojů nesmí bát, ale stoprocentně musí mít respekt, míru zodpovědnosti a snažit se eliminovat chyby.
 10. Bohužel taková "slabůstka" současnosti. Lidé nemyslí, nevnímají, telefony u palice, tak tak zvládají samotnou jízdu autem. Pak se bohužel stávají takhle dementní situace - nejen parkování ale auta na dálnici v protisměru, na kruháči v protisměru (osobní zkušenost s evidentně postarším řidičem). Vždyť to z provozu znáte sami.
 11. Přijde mi to (ta bloncka) jako časosběrné video. Každopádně zastaveno relativně včas...
 12. Namor74

  Za kolik tankujete?

  28.5.2018, Globus Pardubice, Natural 95: 31.40 Kč. Jen pro představu: Tankováno za 717,- 22,8litrů z toho Spotřební Daň: ~292,- Kč Celkový odvod daní: ~417,- Kč Čistá cena za PHM včetně marže obchodníka: ~301,- Kč tedy ~13,20 Kč/litr a tak se občas ptám "Cui bono?".
 13. Vybral jsem si zelenou, protože mi to přišlo jako decentní, nerušivé a tedy nejvíce vhodné pro daný účel. Kdybych to dělal znovu, vzal bych opět zelenou. A zrovna tak je mi jasné, že deset dalších lidí by si tam dali barvu podle sebe a určitě by se našel někdo, kdo by si namontoval RGB s měničem barev. Já jsem s tímto provedením spokojený.
 14. Zkuste do Googlu hodit hledaný výraz "olejová vana" a přepnout na obrázky. Ukáže se vám "mrtě" fotek olejových van s naprosto stejným konstrukčním řešením, kdy je vypouštěcí šroub evidentně nad úrovní dna vany. Matně si pamatuji, že když jsme jako učni "SOU VOP Přelouč" (Vojenský opravárenský podnik) pomáhali s generálkami motorů, tak na olejových vanách některých nákladních/užitkových aut bylo spádování vany s prolisy a ve výpustném šroubu který byl evidentně nejnižším místem vany byl magnet na zachycení železného otěru z motoru (stejně to bylo i u převodovek). Ať už jsem měnil olej na Favoritu, R21, Meganu, Scéniku či současné P106, existenci tohoto "kurvítka" jsem nikdy nepochopil. Opravdu jediným důvodem lze chápat snahu o eliminaci poškození výpustného šroubu nějakou překážkou na cestě/necestě tím, že výpust nebude nejnižším bodem.
×
×
 • Create New...