Přejít na obsah

Namor74

Uživatel
 • Počet příspěvků

  164
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Namor74

 • ID člena 47858
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 23.6.1974

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106
 • Rok výroby
  1998

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

1 274 zobrazení profilu
 1. I tak děkuji, objednal jsem si kratší i delší, uvidím co tam nakonec bude. Z technického hlediska bych tipoval, že ty kratší jdou do třmenů a delší do prasátek, ale pravda, nikdy jsem neměnil jen ty šrouby. Naposledy na Rendlu 21 celá prasátka. Nu což, bude druhé kolo odvzdušňování. Ale asi přežiju dalších patnáct minut pod autem.
 2. Zdravím pánové a prosím o radu. Chtěl jsem odvzdušnit brzdy co se mi bohužel nepovedlo, neboť nějaký mamlas totálně omlel odvzdušňovací šroub na levém zadním kole, takže počítám s nevyhnutelnou výměnou tohoto šroubu. Hledal jsem všude možně a snažil se najít specifikaci tohoto odvzdušňovacího šroubu (Peugeot 106 II 33kw 1998). Jedinou informaci jsem nalezl na stránkách jednoho prodejce autodílů, kde ale nabízí dva šrouby a to: QB0053 P/L odvzdušnovací šroub QB M7x1 7x21.7 QB0069 P/L odvzdušnovací šroub QB M7x1 7x28.6 Neřešil jste to už někdo nebo nevíte který šroub patří do brzdových válečků? Abych zbytečně nenakupoval díly, které nebudou mít využití, byť je to deseti-korunová záležitost. Za radu předem děkuji.
 3. Namor74

  Trocha nostalgie

  Moje vzpomínka na počátky v IT, kolem roku 1996-97(?). Vydržel jsem 10 let a mentálně i fyzicky "naprosto vyčerpán" jsem utekl do kanceláře strojírenské konstrukce (CAD, Solid). Ať si řeší přenastavené IP adresy a došlý papír v tiskárně někdo mladší, s proaktivním přístupem a tahem na bránu...
 4. Každý rok pokrájím tak 25-30 kubíků dřeva na topení, jedna várka (10m3) měla v průměru 72cm co byl fakt mazec. Do toho prořez či pokácení tak 5-10ti stromů. A pokaždé když beru ty pily do ruky, tak se snažím dávat sakra pozor. Na druhou stranu, jsem původně vyučený strojní zámečník s praxí ve Vojenském opravárenském podniku (Přelouč) a v Energostrojírnách. Tam byly mašiny, u kterých by slabší povahy omdlely jen při uvedení do provozu. Jo a ještě jsem dělal na pile, z toho by také mohl být někdo nervózní. Člověk se těch strojů nesmí bát, ale stoprocentně musí mít respekt, míru zodpovědnosti a snažit se eliminovat chyby.
 5. Namor74

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Bohužel taková "slabůstka" současnosti. Lidé nemyslí, nevnímají, telefony u palice, tak tak zvládají samotnou jízdu autem. Pak se bohužel stávají takhle dementní situace - nejen parkování ale auta na dálnici v protisměru, na kruháči v protisměru (osobní zkušenost s evidentně postarším řidičem). Vždyť to z provozu znáte sami.
 6. Přijde mi to (ta bloncka) jako časosběrné video. Každopádně zastaveno relativně včas...
 7. Namor74

  Za kolik tankujete?

  28.5.2018, Globus Pardubice, Natural 95: 31.40 Kč. Jen pro představu: Tankováno za 717,- 22,8litrů z toho Spotřební Daň: ~292,- Kč Celkový odvod daní: ~417,- Kč Čistá cena za PHM včetně marže obchodníka: ~301,- Kč tedy ~13,20 Kč/litr a tak se občas ptám "Cui bono?".
 8. Vybral jsem si zelenou, protože mi to přišlo jako decentní, nerušivé a tedy nejvíce vhodné pro daný účel. Kdybych to dělal znovu, vzal bych opět zelenou. A zrovna tak je mi jasné, že deset dalších lidí by si tam dali barvu podle sebe a určitě by se našel někdo, kdo by si namontoval RGB s měničem barev. Já jsem s tímto provedením spokojený.
 9. Zkuste do Googlu hodit hledaný výraz "olejová vana" a přepnout na obrázky. Ukáže se vám "mrtě" fotek olejových van s naprosto stejným konstrukčním řešením, kdy je vypouštěcí šroub evidentně nad úrovní dna vany. Matně si pamatuji, že když jsme jako učni "SOU VOP Přelouč" (Vojenský opravárenský podnik) pomáhali s generálkami motorů, tak na olejových vanách některých nákladních/užitkových aut bylo spádování vany s prolisy a ve výpustném šroubu který byl evidentně nejnižším místem vany byl magnet na zachycení železného otěru z motoru (stejně to bylo i u převodovek). Ať už jsem měnil olej na Favoritu, R21, Meganu, Scéniku či současné P106, existenci tohoto "kurvítka" jsem nikdy nepochopil. Opravdu jediným důvodem lze chápat snahu o eliminaci poškození výpustného šroubu nějakou překážkou na cestě/necestě tím, že výpust nebude nejnižším bodem.
 10. Namor74

  P106, brzdový pedál se pomalu propadá

  Děkuji za radu. Zrovna jsem si to objednal, o úspěchu mise "celková repase brzd" podám hlášení. Stejně jsem to letos chtěl dělat před STK, tak teď už fakt musím
 11. Zdravím pánové (a dámy). Ze dne na den jsem si všiml, že brzdový pedál reaguje neobvykle. O víkendu jsem byl na chalupě přezouvat na letní, cesta domů v pohodě. V Pondělí hned ráno při cestě do práce jsem si všiml, že po sešlápnutí pedálu a zastavení (u křižovatky, na parkovišti atd.) se tento nezastaví "v obvyklé" poloze při zastavení vozidla, ale pomaloučku klesá dál a je pocitově měkčí. První co mne napadlo byl únik brzdové kapaliny, nicméně kolem brzdičů a prasátek (kolem kol) bez známek úniku, v prostoru motoru rovněž sucho a nádržka s brzdovkou zdá se s neměnnou hladinou. Napadlo mne tedy, že problém bude v hlavním brzdovém válci a konkrétně asi v těsnosti pístku. A teď ten problém "Hjůstne". Brzdový válec nemám problém koupit, ceny od 620,- Kč (zn. A.B.S.) až kolem 1.225,- Kč (zn. TRW/SASIC). Jenže běžným pohledem na válec nejsem schopen určit, zda se jedná o provedení s průměrem 19.4mm nebo 20.6mm. Předpokládám, že není jedno co tam dám. Dokážete mi, prosím, někdo poradit jak vybrat správný "Hlavní brzdový válec"? P106 II rv1998 Sketch 1.0 33kW, VIN: VF31CCDYE52115104 Za radu předem děkuji.
 12. Namor74

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Tohle je těžko komentovat (to CitiGo). Třeba je to auto zaměstnance, který přijel ráno a parkoviště bylo pod sněhem, nebo bůhví jak stála auta vedle, která mezitím odjela.
 13. Namor74

  Za kolik tankujete?

  Pardubice, Globus (paliva Slovnaft), natural 95 za 29,50 Kč V regionu tradičně jedna z nejlevnějších pump. Diesel za 28,50 Kč https://www.globus.cz/pardubice/cerpaci-stanice-a-myci-linka.html
 14. Namor74

  jaky mobil?

  Mám od května (2017) Xiaomi Redmi 4A 2/32GB 3120mAh. Nepoužívám druhou sim ani mSD kartu, nejsem sběrač apek, her a filmů takže mám stále 22GB interní paměti volné. S telefonem spokojenost a to jsem si vědom, že se jedná o jakousi "light" verzi. Foťák není zlej, ale má jen 72dpi (při 13MPx), co je fakticky srovnatelné s mým stařičkým Nikon Coolpix 4300 s 4MPx při 300dpi. Co je určitě dobré u Xiaomi nepodcenit je nastavení práv aplikací, některé (MiKey) za vás odesílají aktivační sms kamsi do irska = zbytečný výdaj.
×