Jump to content

kratales

User
 • Content Count

  119
 • Joined

About kratales

 • ID člena
  80801
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday September 11

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jihlava
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nee, klasika na RČ a jedno číslo. Kámoš dokonce dostal ještě lepší nabídku, to stejné za 430Kč. Jo a cena samozřejmě s DPH. A cena tarifu je smluvně garantována na 5 let.
 2. Já nedávno vyjednal neomezené volání a sms + neomezený internet SD za krásných 480Kč u T-Mobile. Prvních 20GB plnou rychlostí a po překročení rychlost 3 Mb/s, což i pak je v mobilu krásně použitelné a YouTube v 720p i tak běží naprosto parádně. Konečně se trh začíná hýbat správným směrem.
 3. Nevím, zda pomůže, ale jsem z Jihlavy a do Pelhřimova cca. 2x za měsíc jezdím, takže to tam trošku znám
 4. U nás zavřeno z důvodu odbytu. Takže doma za 60% . Ale tak peníze nejsou to nejdůležitější v tuto chvíli.
 5. Za sebe nohu vřele doporučit vGate iCar. Zatím ze všech různých ELMů nej. Vyvaroval bych se těch levných za 2-3$. FAP app používám také k plné spokojenosti. Výstup ověřen s orig diag a vše sedí na 100%. Na průběžný monitoring věc k nezaplacení.
 6. Jenže emise, resp. zelená politika EU ti nutí olej, který není pro motor vhodný ;-). A nejhorší je, že to ani není globální. Spousta automobilek má "normální" olej pro Asii, Ameriku ... a akorát pro ten stejný motor v EU předepíšou mrchu jako ACEA A5 nebo C3. Důvod je jednoduchý, nepatrně nižší spotřeba = nižší CO2. To, že ten olej v motoru zejména při větším zatížení nemaže jak má a neplní funkce ochrany jako "normální" olej už nikoho nezajímá. To, že ve výsledku to úplně EKO nebude, protože motor kvůli tomu se podstatně dříve opotřebí a začne papat (spalovat) olej už nikoho moc nezajímá, tak daleko už nikým nevolená úřednická svoloč z EU nedohlédne.
 7. Pamatuji jak jsem četl vyyjádření nějakého odborníka na petrochemii a ten jasně říkal, že aditivace paliva je vždy žádoucí, ale aditivace motorového oleje je nežádoucí. Správně by měl od výrobce aditiva do motorového oleje být list kompatibility, který zaručí kompatibilitu s aditivy od výrobce motorového oleje. Nevím k aditivu do oleje, který by toto měl. Ostatně spousta těchto aditiv funguje na bázi chlornanů. Chlornany jako takové opravdu velmi velmi dobře mažou a pak samozřejmě u laika dojde k dojmu, že aditivum do oleje fakt funguje. Bohužel ale chlornany mají i své velmi negativní vlastnosti, jako například to, že vyvolávají korozi. A pokud někdo jezdí na olej 15tkm a více, kdy dojde k vyčerpání TBN oleje (často mnohem dřív než při 15tkm), pak je na problém zaděláno. A bohužel i další negativa ty chlornany mají ...
 8. kratales

  FAP filtr

  Tak pak dej vědět jak si dopadl. Jinak jak jsem posílal dotaz ohledně BIO složky u Verva Diesel, tak zde je vyjádření: Dobrý den, palivo Verva Diesel standardně biosložku neobsahuje. Standardně znamená, že 90 až 95% jednotlivých závozů neobsahuje biosložku vůbec, ale v případě technických problému, zdržení dodávky, logistických nebo jiných problému je zaváženo toto palivo z náhradního terminálu, kde palivo Verva Diesel obsahuje do 7% biosložky. Důvod zjištěné přítomnosti biosložky byl jeden z výše zmíněných problémů. S pozdravem
 9. No známej má i20, od novoty, někdy od roku 2013. Podvozek celkem OK, ale kastle rezne na několika místech. Kolem loga, kolem brzdového světla ... zkrátka úplně všude kde je nějaký otvor + chycené prahy a spodky dveří. K tomu má Fobii 1, ta je o 10 let starší než Hyundai a koroze vůbec nikde. A já se docela stydím, protože tu i20 jsem mu vybral já.
 10. kratales

  FAP filtr

  Sám jsem se na Verva Diesel u Benziny dotazoval a bylo mi řečeno, že FAME neobsahuje. Rovněž lze na internetu najít spousty jejich oficiálních vyjádření, kde uvádějí, že FAME neobsahuje. Údajně FAME obsahuje jen velmi velmi malé množství závozů a to třeba z důvodu poruchy mísicího terminálu, na kterém se standardně Verva mísí. Takže podle všeho Verva Diesel obsahující FAME by měla zcela ojedinělá, ale určitě ne standard. Minimálně tak to bylo 2 roky zpět. Pro jistotu na Benzinu zašlu dotaz znovu a v případě zájmu pak odpověď mohu zveřejnit.
 11. kratales

  FAP filtr

  No to jsem psal možná já. Při prázdném filtu mám na volnoběh 3 mbar, když je plný a je před regenerací, tak se to dostane i na těch 5 mbar. To mi připadá celkem fajn, na to, že to má 180 tkm. Ale možná je to tím, že se pravidelně vyhánělo pavouky u předchozího majitele a i já tomu každý týden dám na dálnici čouda
 12. kratales

  FAP filtr

  Tak schválně dej vědět, to jsem zvědav. Přemýšlím, že se v nejbližší době objednám na vyčištění, stejně mě to asi co nevidět bude u 180tkm čekat. A vzhledem k tomu, že to u nás dělají za pár peněz, tak není co řešit. Akorát by mě zajímalo, zda fakt má smysl ta Verva. U nás je docela předřazená, takže ji beru vždycky někde jinde po ČR. Přemýšlím, že bych i začal brát naftu v Rakousku, otázkou zda je lepší. Předpokládám, že asi také obsahuje BIO.
 13. kratales

  FAP filtr

  Tankoval si něco bez bio složky? Vervu nebo Euro Oil? Já osobně teď zkouším taky naftu bez BIO, tak po pár nádržích uvidím, zda to bude mit nějaký efekt. Jinak standardně beru Effectu diesel + VIF. Někde na auto.cz bxl článek ohledně testu VIFu v laboratoři SGS, kde byla testována i standardní CZ nafta a bylo tam uvedeno, pokud si dobře pamatuji, že je horší jak speciální špinící Rakouská nafta . Údajně z důvodu bio složky, kdy naše nekvalitní BIO složka obsahuje spoustu kovů (zinek aj...), které nenávratně zasírají vstřikovače ...
 14. kratales

  FAP filtr

  Jako myslíš to, že majitelé benzínu se o potíže podělí a majitelé dieselů nikoliv? To je myslím poněkud naivní představa. Jak jsem psal, vybíral jsem nějaké auto kolem roku 2015. Jako možnost výběru buď diesel a nebo nějaký z přeplňovaných benzínů. V podstatě odhadem 70% problémů připadalo na přeplňované benzíny, nemyslím konkrétně u PSA, alw u všech značek. Než jsem auto koupil, pokládal jsem i dotaz na francouzskou FB stránku PSA (je tam hodně členů) s radou pro výběr motorizace. Z 95% mi bylo razeno, ať vyberu diesel ať se nesnažím experimentovat s benzínem. A že jsem toho pročetl kvanta a to nejen z CZ zdrojů, ale i DE, AT, BG, FR ... Auto jsem vybíral 1/2 roku napříč značkama, tak si myslím, že jsem se leccos dozvěděl. A jak jsem psal, byl jsem taky vždy benzínovej a jako další auto budu vybírat zase benzín, pokud bude vybírat z čeho. Ale fakt si nehodlám kupovat něco, na co každý nadává ...
 15. kratales

  FAP filtr

  Ono já měl doposud vždy pouze benzíny. A žádné smotaniny nebo něco takového a vždy tam nějaký problém byl. Spousta lidí v okolí měla diesela a nikdo žádné problémy. A když jsem vybíral auto a pročetl všechny možné problémy diesel vs. benzín (myslím přeplňované přímovstřiky) napříč značkami, tak bylo naprosto jasné, že půjdu do nafty. A jestli odejde filtr, tak to fakt neřeším, je to klasická spotřební věc. U předchozího auta mi odešel kat a cena za kat byla dražší než kat + fap u mého motoru u 308 ... Ono spíš záleží kdo kolik najezdí, já mám ročně +-30tkm a tam ta úspora proti předchozímu benzínu je kolem 2,5l/100km a to už vychází kolem 22-24 tis. Kč rok a to není zrovna málo. Ale pokud někdo nacourá 10-15tkm/rok, tak tam pak o naftě vážně nemá cenu vůbec uvažovat.
×
×
 • Create New...