Jump to content

kratales

User
 • Content Count

  94
 • Joined

About kratales

 • ID člena
  80801
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday September 11

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jihlava
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @vagi Tak ještě pár let zpět jsem se také najivně domníval, že výrobce ví nejlépe. Většinou ví, to je fakt, ale tady nemá jinou možnost. Před lety jsem měl Focus MK1 a ten mi začal z ničeho nic baštit olej a to při dost vzorném servisu (náplně 6-8tkm...). Tehdy mi borec co generálkuje motory povídal, že je to způsobeno předepsaným olejem. Idiot, neví co říká, říkal jsem si. Pak mi to stejné potvrdil člověk, co staví, upravuje a opravuje motory pro závodníky a to dost dost známé. V té době jsem se o to začal zajímat a začal na toto téma studovat různá světová fóra ať olejářská a nebo jednotlivých značek aut a nestačil jsem se té alchymii a doporučovaným olejům divit. A dnes už se obecně ví, že nískoviskózní oleje jsou brut zlo, tedy alespoň mezi lidmi co se o auta zajímají. Takže já osobně jsem po koupi Peugeota okamžitě šel do C3 oleje, konkrétně dle VW 504. A ono obecně když už ten motor začne papat olej, tak už je pryč honování a zapečené kroužky a pak už přechod na normální olej nepomůže, bohužel jen už dokáže minimalizovat ztrátu oleje.
 2. @StibTo jj, to vím, také ho mám předepsaný. Bohužel.
 3. Třeba v Německu se hojně z těchto olejů přecházelo na A3/B4 oleje, protože se tam mnohokrát prokázalo, že ty oleje dost likvidují motor. Je toho spousty popsáno a zdokumentováno na německých stránkách PSA aut a nebo na oil-club.de
 4. Proč po záruce do ECS? Auto jezdí jen velmi krátké trasy? Protože jinak je ten olej pro motor dost nevhodný.
 5. Tak to je furt ještě super volba proti A5/B5. Jo a jinak zástupce Millers Oils vysvětloval, že C3-10 už je aditivami dohnaná natolik, že už je skoro dobrá jako A3. Ale C3-10 jsou většinou ty dražší oleje, ty levnější jsou C3-08 a nižší.
 6. @StibTo Ono C3 zase nebude takové zlo, jako A5/B5 nebo C2. I když pro benzíňák samozřejmě ideální A3 no.
 7. @StibTo Kamarád to dělá taky že při odjezdu z autorizáku to vypustí a dá tam A3/B4 olej. Ono bohužel tyto oleje, pak inteligentní dobíjení a další blbůstky ve skutečnosti dokáží fakt něco maliličko ušetřit a každý gram je pro automobilku sakra dobrý. Limity musí plnit napříč porfoliem, tak musí udělat spousty eko motorů ať pák můžou vesele valit i silné bestie. Viz. třeba VAG koncern, kdy valí TSIčka, ať pak vesele můžou prodávat třeba Audi RS Q8 a nemusí platit obří pokuty
 8. Jde o problém s viskozitou, resp. se sníženou HTHS viskozitou. Je to fenomén známý u všech automobilek, které oleje se sníženou HTHS viskozitou používají. U všech mých aut jsem okamžitě přecházel z olejů se sníženou HTHS na oleje s normální HTHS. Ostatně kromě našich zdrojů lze čerpat z mnoha světových zdrojů ať německých, belgických, holandských, ruských kde je luxusně zdokumentován negativní vliv olejů se sníženou HTHS na motor. Bohužel spousta lidí stále tvrdí "výrobce ví nejlépe jakou náplň použít", ale už si neuvědomuje, že výrobce to nepoužívá dobrovolně, ale z důvodu snížení emisí nařízených úředníky z EU. Stejně jako fakt, že spousta motorů se používá v různých autech a některé automobilky předepíší olej se sníženou HTHS, ty lepší naopak s normální HTHS, resp. ty, které zvládají plnit limity napříč portfoliem. Vše jen z důvodu snížení pár gramů CO2. Životnost nikoho nezajímá, vlastně nemůže. Pravidla EU jsou neúprosná.
 9. @Weri 605 a @Laďa aha, to se omlouvám. O tom jsem nevěděl ani jsem to zde zatím nezahlédl. Na to jsem zde ještě moc krátce abych se plně zorientoval.
 10. Možná blbý nápad, ale vím, že to funguje takhle dobře na jiném klubu. Co ten příspěvek mírně navýšit s tím, že by každý mohl dobrovolně podle chuti a podle svých možností přispět i více, než je ten poplatek? Jak jsem psal, na jiném klubu to tak funguje docela dobře a co jsem koukal, tak zhruba 70%+ řádných členů posílá i něco navíc. A to tam žádné výhody a nic podobného nenabízí a přesto tolik lidí posílá víc. A nebo třeba odstupňovat členství ve smyslu například bronz (400Kč), silver (600Kč), gold (800Kč)? Akorát by to možná k vyšším členstvím chtělo nabídnout ní něco navíc, protože jak už bylo psáno, každý za nějaké peníze dnes něco chce.
 11. Myslím, že napsat ten mail na importéra jak psal @ozzy56 je super nápad. A Šudomu bych připojil do kopie. Ono totiž tyhle praktiky dost poškozují značku v očích zákazníků.
 12. Jo, četl. Ale i když to částečně chápu, tak ale nechápu proč si teda tu stovku neodložíš měsíčně někam jinam? Vlastně ani nemusíš tu stovku, ale mnohem méně. Já osobně si třeba také odkládám část peněz bokem a z toho budgetu pak platím podobné věci.
 13. Tak v tom případě plať přes účet a je to vyřešeno, ne?
 14. Já osobně měl také vždycky jen benzín a letos jsem se poprvé rozhodl, že vyzkouším naftu. A proč? Protože jsem vybíral oturbený tříhrnkový benzín a všude jsem narazil na hromadu problémů. U všech značek co jsem prolezl se řeší převážně problémy s benzínem, navzdory tomu, že před lety to bylo naopak. A to ať se to týká PureTechu, TSI, Ecoboostu, TGDI ... Věnoval jsem pročítání a studování dlouhé týdny a nakonec jsem zjistil, že prostě vhodnější a jistější bude ta zlá, poruchová nafta. V týdnu povětšinou jezdím jen 2x12km/den do práce a z práce a o víkendu dám tedy pravidelně mezi 200-800km. A ačkoliv jsem z toho měl původně strach, tak v současné době jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Vlastně jsem vždycky patřil ke skupině, která neřešila spotřebu, ale nakonec i tu spotřebu si užívám, páč mi měsíčně v peněžence zůstane zhruba o 1500Kč více a to je fajn, na ulici to člověk nenajde. Já osobně počítám se spotřebou jako u předchozího atmo benzínu a ušetřené kačky si ukládám a už mi to ušetřilo na sadu letních a sadu zimních pneu
 15. A prosím co to má za logiku? Tak si tu 100Kč měsíčně odkládej a pak jednou ročně zaplať poplatek, ne?
×
×
 • Create New...