Jump to content

kratales

Člen klubu
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

About kratales

 • ID člena
  80801
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday September 11

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jihlava
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Pe.Tr nepracuji, díky bohu. A dokážu si představit, co to musí být za peklo. Lidi jsou hrozní. Považuji se za normálního, neprudiče, ale kdybych čekal na auto, tak bych asi taky byl pěknej prudič @ozzy56 Jo tak to stejné měl kamarád. Mu volal dealer, jestli to auto ještě chce, že se vůbec neozval. I když měl složenou zálohu. Měl čekačku 6 měsíců a nakonec bylo vyrobeno za 3,5 měsíce.
 2. Nevím tedy jak přesně je to u Peugeotu, ale vím že u jiných značek vidí dealer v systému datum, kdy má probíhat výroba. A to datum se i velmi často mění. Tak nějakým telefonátem si myslím nic nezkazí. Ostatně náš zákazník, náš pán. A pokud to dealera bude obtěžovat, tak objednám jinde.
 3. kratales

  Stav fap filtrov

  Myslím, že obal je nový a vnitřek právě jen repasovaný - vyčištěný přímo u výrobce filtru u firmy Faurecia. Alespoň něco v tom duchu jsem četl o repasovaných FAP na webu Peugeotu.
 4. Třeba si myslel, že stojí před závorou a čekal až projede vlak a závora se zvedne
 5. Tak ono ... 68 let ... tam už je asi možné všechno. Samozřejmě jsou i tací, co v tomto věku jsou fit a jsou aktivní, ale jestli ten chlap dělal celý život kamioňaka, minimum pohybu, špatné stravování jako nějaký gril na parkovišti a podobně, tak to už je docela nářez. Dost možná byl rád, že je rád. Ale takový člověk na silnici nemá co dělat, rozhodně ne v kamionu.
 6. @VojtouNerCZ No to je právě to, co mi furt nedá spát. Proč tam stál jak trubka. Na co tam sakra ten pitomec čekal? @krtek 2 To by bylo fajn. Ale tady nemají dráhy, resp. SŽDC peníze ani na základní ooravy trati, natož na nějaké takové projekty
 7. @Fruktis Fak možná nehouká, já měl za to že jo, ale hádat se nebudu, to bych kecal. Vím, po bitvě každý generál a možná si to představují hodně jednoduše. Ale mě prostě vadí fakt, že ani netroubí, nic nedělá, ale natáčet tragédii, to jo.
 8. Tak minimálně mohl troubit na kamioňáka a ukázat mu aby prorazil závory. Třeba by to nezabralo, ale tady ten týpek neudělal nic, jen točil video. Nikdo neříká, aby běžel naproti vlaku i když by tím nic nepokazil a i kdyby ke střetu došlo, alespoň by trošičku mohl minimalizovat následky. Nebo mohl nadzvednout závoru a vlak by dostal STOPku. Ten vlak je slyšet dobře a navíc hodně dlouho dopředu před přejezdem troubí. Tady nejde o to, že nezabránil nehodě, ale o to, že se ani o nic nepokusil, jen pokojně čekal až natočí srážku. @Fruktis jako že by 99,9% lidí natáčelo tragédii? To si teda nemyslím.
 9. Jenže babička se může podívat z okna, může tam vidět jak tam někdo někoho seřeže a může dělat, že to neviděla. A nebo taky může zvednout telefon a zavolat třeba záchranku. V tom je ten rozdíl. Tady ten kameraman jasně věděl, že k té srážce dojde a ještě ji dokumentoval místo toho, aby se alespoň pokusil něco udělat. Ale v dnešní době je asi důležitější být spíš YouTube hvězda, to že někdo může zemřít, nebo se vážně zranit je už zřejmě v dnešní době nepodstatné.
 10. Podle mě by měl dostat postih i ten co to natáčel. Místo toho aby na něj začal alespoň troubit a blikat aby prorazil závoru nebo mu ji šel nadzvednout, tak si vesele točí video a vyloženě vyčkává až dojde ke srážce. Alespoň mohl tu závoru nadzvednout a zdrhnout, tím by vlak začal automaticky brzdit. A když už mám ten telefon v ruce, tak alespoň zavolám pomoc, jenže to by nebylo takové super senzační vifeo.
 11. kratales

  Za kolik tankujete?

  Tak ono také mzdové náklady pumpaře v Německu jsou naprosto odlišné od té almužny co berou u nás, navíc ty čerpačky jsou tam mnohem více udržované a to všechno tu cenu za PHM zvedá. Osobně pokud bych si měl vybrat mezi Německou průměrnou mzdou a cenou za litr 40Kč a nebo Českou průměrnou mzdu a cenou za litr 32 Kč, tak bych měl asi jasno
 12. Používám polarizační brýle již léta a zatím jsem na toto ještě nikde v žádném autě naštěstí nenarazil. Ani u čínských android rádií. Zatím vždy všechno v pohodě. V T9 rovněž
 13. 68kW HDI jednoduchého turbo s obtokem, solenoidové vstřikovače, jednohmota 88kW HDI turbo s variabilní geometrií lopatek, piezzo výstřiky, dvouhmota + AdBlue Z hlediska jedndouchosti a servisních nákladů je 68kW jednoznačný favorit pro nenáročné. Ale ta 88kW samozřejmě citelně lépe jede.
 14. Třeba u nás mají na kanálu i válce a třeba i vibračku na test tlumičů. Ne každá STK je tímto asi vybavena, ale tam kam jezdím já to mají.
 15. Osobně bych zajel na technickou kontrolu. Taková kontrola se u nás pohybuje kolem 100-300Kč (podle stanice) a zatím vždy mi bylo přesně diagnostikováno co je špatně, narozdíl od servisů, kteří často nepoznají nic a vymění všechno ostatní, čím to není. A do servisu pak s konkrétním požadavkem na výměnu konkrétních dílů. Nejlevnější a nejeefektivnější řešení, co mě nikdy nezklamalo.
×
×
 • Create New...