Jump to content

Tony Stark

Uživatel
 • Content Count

  1,542
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Tony Stark last won the day on October 1 2018

Tony Stark had the most liked content!

About Tony Stark

 • ID člena
  43508
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Orlová
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Já měnil obě, bral jsem je od badisáka zde a obě byly SKF, bez problému a doporučím vzít i gufera na převodovku + cca 0,5 - 1L převodového oleje. Imho tu pravou(delší) poradím nasazovat tzv. "ve dvojko", je to docela pakárna.
 2. HLAVNĚ - PŘI postupu níže/výše MUSÍŠ POUŽÍT ORIGINÁLNÍ DIAGNOSTIKU A NÉ NĚJAKOU ČÍNU ČI ALTERNATIVU. Nejdůležitější je, zkusit z původní jednotky zkusit (což si myslím nebude možné a jednotka bude smazaná) vytáhnout/vyčíst konfiguraci vozu a jednotlivých okuhů (dá se to stáhnout z netu ale člověk co to nikdy nedělal s tím bude hodně bojovat aby jednotlivé okruhy poté oživil). Moje zkušenost s cenama u nás v ČR - Moravs.kraj - Jednotku BSI 1000,-, jednotka motoru 1000,- dva klíče (POZOR, MUSÍŠ MÍT ASPOŇ JEDEN KLÍČ S FUNKČNÍM IMOBILIZERÉM - JINAK TI TO BUDE K NIČEMU) - 1000,- + práce s originální diagnostikou - 300 -1500 jak kde a jak kdo.
 3. Pokud to již bylo zasaženo vodou a nejde ani nastartovat, tak budeš mít jo velké štěstí pokud to po vysušení ještě chytne. Tohle je slabina 307.
 4. Zbytečné špekulování jak ušetřit, je v něm chycená volnoběžka a uhlíky na tom taky určitě nebudou nejlépe. Nejlepší volbou je repas přímo v pežotu jak píše @jarokare.
 5. To je pech no. Já už po třicítce při dnešních cenách v rámci škodaplus economy programu a šekové knížce, takové věci přenechávám autorizáku.
 6. U 307 často moc nechodí brzdovka přes zadní trubky a pak zadní brzdy moc nechodí (pokud jsou v pořádku vodící čepy třmenů a jdou zlehka) Co tam liješ za brzdovku? Já tam kdysi měl klasickou DOT4 pak jsem přešel na SL.6 DOT 4 (ESP/ASR) - a věř mi, že v servise neřeší zda ti tam nalijou obyč 4ku nebo tu druhou, řeknou si je to kapalina, brzdit to bude. Když jsem řešil brzdy na 307 tak mi o kolega z vedlejší garáže říkal že do svojí mašiny lije tu SL6ku ale mašina je zase o něčem jiném že.
 7. Netvrdím, že to je tvůj případ ! Ale zažil jsem to u kolegy, naprosto identické příznaky a nebudeš tomu věřit ale bylo to zatečením vody na BSI jednotku, netěsností pod oknem. Zaoxidovaná jednotka. Nemáš v autě náhodou sub a zesilovač v kufru a z baterky natežený kabel do kufru na zesilovač?
 8. Poprvé byl ten alternátor měněný proč? Byl tam dán dle VINka ten stejný nebo nějaká náhražka? Kostry a kabeláž si kontroloval? Vím, že u 307 to jde z altíku na startér a ze startéru na baterku, někdy tam bývá problém na tom přechodném očku. Baterka prošla několikanásobným zátěžovým testem? Zátežovací test autobaterie doporučuju dělat s baterkou mimo auto(demontovanou z vozdila) ! Pokud píšeš, že po jízdě napětí klesá tak je buď to někdě černý odběr nebo alternátor vykazuje nestandartní chování a pokud není v záruce, tak jej hodit na stolici s ociloskopem stojí 700,- (+ - jak kde), tam ti hned řeknou zda je altík v pohodě a pak můžeš postupně eliminovat další možné příčiny. A těch 700,- za zátěžák na osciloskopu, kde poznají mimo jiné i třeba už lehounce chycené ložisko není zase takový ranec a věř mi, že to ten altík prověří 1000x líp než někdo v garáži či stodole, jelikož dostane pořádně za uši a musí to stíhat/vydržet. Více už ti poradí zde znalí řemesla, nebýt členů zde, tak podobný problém bych nevyřešil nikdy.
 9. Ono ani tak nejde o najeté KM ale o to kde parkuješ, garáž už nemám, bydlím v menším městě kde je skoro na každém rohu strom ze kterého lítá všelijaké ku.evstvo a o smogových pokličkách ani nemluvě.
 10. Chválím za skvělou péči o pasáckou limuzínu Já měním kabinový i 4x do roka. Klimatizaci nechávám každý rok čistit ozónem a zároveň i takovým tekutým sajrajtem(co nesmí zůstat v okruhu) aspoň to mi tvrdí v autorizáku + měním chladivo a provádí se i tlakovka a kontrola úniku, grátis pak dostanu takovou jakoby bombu/dýmovnici, kterou šoupnu za zadní sedadla a pustím vnítřní okruh, sice pak v autě nejde hned jet a musí se pořádně vyvětrat ale chladí a voní to dobře. Auto bez klimy si v těch našich skleníkových podmínkách neumím představit. Intervaly předepsané výrobcem jsou hodnoty silně diskutabilní, mnohdy až riskantní v jejich dodržovaní.
 11. Však ano, já jen reagoval na to video. JBL dělá kvalitní ozuvčnění, za které se stydět nemusí ba naopak. Všechno je o preferencích a penězích.
 12. Sorry za OT ale jakože za tohle s označením JBL bych se styděl. V každém autě jsem měnil originály za jinou značku, včetně komplet kabeláže a venku to po vytlumení futer nejde skoro slyšet. Mám teďka Hertz, v 307 jsem dával Focal a to byl požitek z hudby ale vždycky dávám zesík i na zákl.repro, sub dávám na zvlášť sub/linku. Nejde to MDFko v béžové barvě v předních dveřích vidět přes tapec/průduch, já dával dopředu černou.
 13. Chlape, jsi fakt borec ! Už jenom vydržet ! Naprosto inspirativní story, která by měla další jedince, kteří se na to necítí, že by to zvládli, přimět začít něco dělat. Rozhodně bych to teďka netahal přes moc aktivní úsilí, je to o zdraví, přeci jenom budeš hodně pomalu ztrácet na váze ale pokud tam zanedbáš určitě příjmy živiny tak se taky můžeš vyčerpáním někde vybulit, na to bacha. Pročítal jsem to poctivě a teďka, když už jsi na normální váze/muskulatuře, bych se odprostil od té diety nebo ji aspoň dost upravil. Jednak bych se úplně vyhnul mléčným výrobkům a máslům, protože to je samej tuk, jez maso dle libosti ale hlavní je dodržovat gramáž a nepřežírat se. Kafe a slazené minerálky jsou naprosté tabu - to je snad horší než si přímo do úst sypat cukr, pivo (pokud jsi pivař) taky není dvakrát košér ale přechod z 12° na 10° poznáš. A teď k věci, shodil si naprosto fantastické číslo a fandím ti ! Ono teďka je ale problém zformovat tu tzv. povislou/natáhlou kůži a tady mám dobrou zkušenost se saunou a během, ovšem při tom běhu je třeba vzít v potaz, že i když si nyní postupně kloubům dost(ku..a dost) ulevil ale i tak, kloubní vazivo, šlachy, svaly, .... to všechno potřebuje silnou podporu bílkovin, no .... jsou toho kvanta co už mám za sebou a co bych ti mohl povykládat ale hlavní je jedno je to ku.a pocit co? za mě jsi borec (omluva za vulgarismy ale kdo tím neprošel, neví a hlavně neuvěří jak náročné to mnohdy je, někdy více než si najít v pětatřiceti, dvacetiletou milenku).
 14. 2,5 na 18" ? Já foukám na naftě s 16" 2,5 předek a zadek 2,4 navíc ta V6 bude něco vážit, tabulka říká jaké tlaky?
 15. Mít ty nejkrásnější kola od ŠA bílou matnou či nějakou zlatavoměděnou metlu, tak to je porno na kolech. Ty kola už nikdy nesundávej !
×
×
 • Create New...