Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. vendelinek

    vendelinek

    Uživatel


    • Body

      9

    • Počet příspěvků

      14 458


  2. Pepito

    Pepito

    Člen klubu


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      8 248


  3. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      24 449


  4. FrantaCV

    FrantaCV

    Uživatel


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      4 078


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 20.2.2022 Ve všech sekcích

  1. vendelinek

    Co jste dnes udelali...

    Dobrého dne přeji rozkoukavam se zatim,nebylo to nic prijemnyho,museli mě dvakrát " nadopovat" něco někde prasklo, takže jsem na stole byl skoro půl hodiny,klepal jsem se a špatně dýchal,domu mi dali prášky na uklidnění, až včera jsem se z toho trochu srovnal Ale hlavně už to mám za sebou Přeju všem hodně zdraví čka
    5 points
  2. skorpion

    508 vyhrievanie sedadiel

    Tak jsem se do toho dneska taky pustil u spolujezdce a šlo to vcelku dobře. Oranžový plast byl na konektoru řádně propečený, takže už ani nešel sundat. Trochu jsem ho snahou dostat ho dolů polámal, ale jen u těch vypálených pinů, u kterých jsem stejně udělal úplný bypass. Tímto díky @HonzaZ za fotky, podle kterých jsem postupoval. Já teda udělal úplný bypass a původní piny na kabelech 9 a 10 jsem odpojil. Mají špatný kontakt a i když jde proud cestou nejmenšího odporu, nechtěl jsem riskovat, že to bude v konektoru dál jiskřit. Sundat sedačku. Drží ji 4 šrouby v kolejnicích, vpředu ještě dva trny vedle kolejnic, ty stačí tahem nahoru vycvaknout. Nezapomenout odpojit žlutý konektor. Od něj je ještě chycený kabel k rámu sedačky, tam odcvaknout držák z rámu. Doporučuju si sedačku vyndat z auta. Ideálně ve dvou lidech, ať si kolejnicemi nezničíte interiér. Šlo nám to líp asi zadníma dveřma. Následně zespod sedačky sundat z trnu černou jednotku vyhřívání. Trn se zmáčkne, pak jde jednotka sundat. Potom odpojit konektor, pozor na zobáček, který ho tam drží. Problematické jsou kabely na pinech 9 a 10. Ty odstřihnout Na kabely jsem použil ke spojení fastony. Je to jistější spoj a dá se rozpojit, ale to se asi nikdy dělat nebude. Pořádně procínovat, ať tam kabel drží. Z jednotky sundat kryt a najít si příslušné piny, jsou označené uvnitř zásuvky a bude to na nich i vidět. Do krytu jednotky udělat díru pro průchod kabelů. Na piny připájet dva kablíky, délka stačí cca 10 cm, ideálně stejná nebo podobná barva jako ty původní (pro pořádek). Na druhý konec kablíků přípájet fastony. Nezapomenout protáhnout skrz provrtanou díru jednotku zacvaknout, na kablíky navléknout izolaci, fastony spojit a izolaci zatavit. A následně už jen přichytit jednotku zpět na trn, schovat kabely a hotovo. Sedačku v opačném postupu zase odnést do auta, uchytit k podlaze, zapojit žlutý konektor a vyzkoušet výhřev
    4 points
  3. vendelinek

    Co jste dnes udelali...

    Vidím barevně,jedním okem po první operaci vidím docela čistě,to už je 14 dní, druhým zatím moc nezaostřim ale vidím lepší,doktorka říkala všechno chce čas a bude dobře na obě ,teď je to všechno dost čerstvý,5x denně kapat ,druhý kapky a třetí kapky ráno a večer a za týden na kontrolu a předepsala mi neuron3, silnější abych se trochu z toho psychicky vyrovnal P.S. Když mi někdo řekne že je to v pohodě nebo že to není nic vážnýho,tak mu nakopnu prdel s botou dovnitř
    4 points
  4. Péťa

    Vtipy

    4 points
  5. Pepito

    Vtipy

    4 points
  6. FrantaCV

    Vtipy

    4 points
  7. VojtouNerCZ

    307 sw - konečná

    Tak světla jsou na autě, dost to změnilo celkovou vizáž. Tak za tmy uvidíme. Vyměnil jsem ještě oba motorky ostřikovačů, takže ještě zbývá doplnit chybějící krytky. A bufík je skoro složený, akorát prcek mi poztrácel šroubky xD
    3 points
  8. jarokare

    Výměna hlavního spojkového válce Peugeot 508 I

    Nejlevnější cesta , jak něco vyloučit , je diagnostika . Jinak to bude pokus - omyl .
    3 points
  9. Ako tak pozerám, viac ako rok neaktivita z mojej strany Covid, práca, aj univerzita spôsobili výpadky v mojom živote ale auto ešte samozrejme žije, aj keď od okamihu, čo som fotil 250.000 km (október 2020), je momentálne na aute natočených necelých 256.000. Počas r. 2021 auto viac stálo ako išlo kvôli pandémií a uzatváraniam. Od posledného príspevku sa však pár drobností predsalen udialo, posr.lo aj porobilo, takže znova prichádza zhrnutie - December 2020: naklonoval som BSI, jednotka sa vymenila za novšiu verziu. Displej zobrazuje o pár hlášok viac (napr. AUTOMATIC WIPING ACTIVE, alebo pri zabudnutí kľúča/svetiel v zapaľovaní už nie len piští, ale aj ukáže KEY REMINDER alebo SIDE LIGHTS REMINDER), respektíve, má konečne zmysel aktivovať automatické uzamykanie pri rozjazde, nakoľko BSI už vie, čo s tým, teda po dosiahnutí 12 kmh sa auto uzamkne. Aktivácia cez diagnostiku je možná pri každej verzií MUX BSI, avšak reálne ju vie spracovať len predposledná a posledná verzia BSI (po roku 2002). Mám pripravené aj videá, avšak od vtedy som sa nedokopal ku zloženiu videií do jedného, snáď sa tak niekedy stane... - Január 2021: ešte v strede decembra sa zistil únik oleja pri VVT ventiloch cez ich konektor. Ventily sa vymenili za iné, použité, a bol kľud (až do neskoršieho dátumu, čítaj ďalej) - Apríl 2021: naliaty ProTec Oxicat pre "prečistenie" lambda a katu, neviem, či to malo nejaký reálny efekt, ako placebo sa však javil trošku živší motor - Jún 2021: po dlhšom lamentovaní a obzeraní sa mi podarilo zohnať celkovo ťažšie zohnateľné, originálne 16" Ouragan elektróny pre 406 (ET20). Týchto Ouraganou je v 16" verzií hafo, avšak zvyčajne s ET28 z 206, a to na 406 nesadne. Ouragany sa inak vyrábali aj v 15" (406,206) a 14" verzií (206, 14" mal tuším názov Nimrod). - Júl 2021: jeden z dvoch predných ventilátorov sa rozhodol, že svoje fungovanie dá najavo prekrásnym pišťaním a vidávaním rôznorodých zvukov na vábenie iných ventilátorov nežného pohlavia. Kúpil sa čisto nový ventilátor zn. Nissens. Samotný ventilátor má o pár lopatiek menej, no prietok vzduchu je rovnaký, problémy s chladením nenastali, a dúfam, že ďalších pár rokov bude kľud. Pôvodný zvuk: https://youtu.be/5U8GpnWxiK4 Takisto v júli sa menili poloosy. Pravá predná triasla, a kĺb na ľavej strane praskal. Zohnali sa použité poloosy, na ktoré sa dali nové vonkajšie kĺby SKF a nové termoplastové manžety. Jednou cestou sa vymenili aj spodné čapy za nové Lemfordery. August 2021: dve malé drobnosti, nahodený cúvací senzor (už na tretiu moju 406-tku) a vymenené zadné vzpery kufra, ktoré už neplnili svoju funkciu. Povedzme, od roku 2001 by som sa bol unavil aj ja Október 2021: znova drobnosť v podobe audia. Po predchádzajúcej výmene výšok za JBL, ktoré však mali dve "membrány" (osobitne stredy, a osobitne výšky), som si dostatočne nedomyslel všetky vlastnosti pôvodného JBL audia. Kvôli potrebnému miestu v kufri sa na chvíľu vyhodil sub, a na Sony rádiu sa vypla funkcia rezania hĺbok (HPF) pre predné repro. Stredné membrány v pôvodných JBL "vyhoreli", nakoľko dostali aj nízke frekvencie. Pri origo JBL zosíku je výstup už rezaný o hĺbky, a na samotnom výškači je bipolárny kondenzátor pre orezanie aj stredov pre samotné výškové membrány. Nahradil som teda dočasne výškače za pôvodné Harmany, aby sa dala hudba počúvať, a neskôr som dokúpil ďalšie JBL, tentoraz však "iba" s výškovou membránou (pôvodom zo 607/407 v zadných dverách), kde majú na sebe takisto kondenzátor ako HPF. Zvuk je niekde v strede medzi origo Harmanmy a "lepšími" JBL-kami, takto však určite čosi vydržia. Na foto Harman vs. "slabšie" JBL. Február 2022: po zhone skúškového obdobia, po Vianočných sviatkoch prežitých v karanténe s pozitývnym testom a bez pachu, prišlo na mesiac-dva k menšiemu poľaveniu, takže sme aspoň nejakú drobnosť s kamarátmi na aute spravili. Podarilo sa mi nechať vyrobiť nové tesnenia na plastové veká. Kto má alebo mal čo-to dočinenia s novšími V6-tkami vie, že plastové veká sú hrôôôza (doteraz nechápem, prečo to tam vôbec pchali, na staršom 140kW motore boli všetky veká hliníkové, a stačilo ich pretesniť silikónom na to určeným, pri 152/155kW však zo 4 viek je na prednej hlave valcov plastové veko výfukovej strany, na zadnej plastové veko nasávacej strany - vzadu teda olej tečie priamo ku sviečkam, v predu na kryt zvodov, a pretesnenie plastových viek silikónom stačí tak na mesiac). Osobitné tesnenie sa inak kúpiť v Peugeote nedá, dá sa kúpiť aj s vekami v cene okolo 200EUR/veko. Tesnenie sa tiež dosť zle zháňa, ale podarilo sa (pár som ich objednal aj pre iných V6-tkarov, celkovo 13 kompletov ). Bolo vidno, že niekto už všetky štyri veká tlmil silikónom. Hliníkové veká nepúšťali, avšak plasty už tiekli, dúfam ale, že takto s tesneniami bude na čas kľud. Cestov sa znovu objavilo pretekanie oleja na jednom VVT ventile cez konektor... Takisto február - do výbavy som si zohnal ďalší skvost, prišiel z Holandska. Originálny doplnok v perfektnom stave - Nefačiarska sada, ktorá sa ako nová v tých rokoch v Peugeote predávala za 21€. Teraz je ich pomerne dosť málo, cenu radšej nechcite vedieť... chvíľu v aute určite pobudne, no je možné, že sa zabalí a hodí do poličky medzi ostatné diely pre 406 namiesto popolníka je v podstate celý priestor využitý ako úložný. Zatiaľ vše, dúfam, že som nič nevynechal... V septembri ma čaká STK/EK, avšak riešim problém z nezapísaným ťažným... v roku 2008 pri dovoze na kontrole originality už na aute bolo, zapísané však nebolo, a dodatočný zápis sa "len tak klasicky" vykonať nedá. Ťažné je francúzske, na Slovensku/v CZ túto značku však nikdy nikto nedistribuoval. Mám typové schválenie od výrobcu, s tým mi ho však nezapíšu. Potvrdenie o montáži nemá zmysel, nakoľko kontrolujú, či firma, ktorá papier vystavila, môže danú značku montovať, avšak nakoľko sa oficiálne Boisnier nikdy nepredával, nemôžu ho ani montovať... takže možno pôjde ťažné dole. Je však skvelé, že až do teraz ťažné nikoho nes.alo, až teraz.... a odporúčanie pána pracujúceho na DI, citujem, "treba to zakryť, aby to nebolo na STK vidno". Rada za sto zlatých. Na záver - ako klasicky, trošku na pokochanie očka...
    2 points
  10. ChouLu

    Problém s ADBlue

    Ano to se již dávali inovované začalo se cca 2018
    2 points
  11. ChouLu

    Problém s ADBlue

    To musím okamžitě varovat že opravdu ne Za prvé nové origo nádrže jsou inovované, fungují jinak než původní a za druhé tyhle repasy se hrozně serou a končí to i výměnou kat/fap/scr řešil jsem člověka co zkusil 3x repas a nakonec tam dal novou, protože to bylo za trest suma sumarum ho to vyšlo na 50k..
    2 points
  12. Pepito

    Vtipy

    VID-20220217-WA0002.mp4
    2 points
  13. Péťa

    Vtipy

    2 points
  14. FrantaCV

    Vtipy

    2 points
  15. Ajdamek

    Vtipy

    Jako bych se slyšel
    2 points
  16. sitler

    Co jste dnes udelali...

    Me uplne drasa ten blbe resenej sjezd na smer Jicin, jak je tam super kratky pripojovak na starou hlavni... Tam clovek musi uz na sjezdu plne koukat na tu cestu od kruhaku, co a jak tam jezdi, protoze na pripojeni ma pak sotva par metru a v tak blbym uhlu, ze pokud si to nenakouka dopredu, tak v zrcatkach to videt poradne neni... On teda i ten najezd od Jicina, tesne za krizovatkou sveti/briza je strasne blbe vyresenej... to to fakt nemohli dostavet o tech par metru dal a vyresit i tohle kdyz uz... No a ty blbe reseny klopeni a nekde i radiusy, to je taky neco no. Ale zaplat panbuh aspon za to. Uz aby to bylo az k PL hranici...
    1 point
  17. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    To s Tebou naprosto souhlasím, tudle jsem se pozoroval, že tam jezdím i 110 km/hod, jak mi to je nepříjemné.
    1 point
  18. fox131514635481652

    Převis vs. Podzemní garáže a zpomalovací prahy

    Pro případ, že by tohle téma někdo v budoucnu našel, tak jsem právě přesvědčil majitele světlemodré 407 (ačkoliv ne verze coupé, po které koukáme), aby zkusmo zaparkoval u nás v garáži. Naprosto v pohodě. Pomalu, v klidu, nespěchat... a pak to jde. Ale teda trochu líznul SPZkou nebo čím, při cestě dolů. Nahoru bez problému. Takže i 407 je znovu v kartách
    1 point
  19. HonzaZ

    508 vyhrievanie sedadiel

    ChouLu, řeší. Tyto dva kontakty jsou nadměrně proudově zatěžovány a špatně navrženy. Bypassem vyřešíš přehřívající se kontakty. Když dáš nový svazek a jednotku, které jsou stejné jako původní, tak po nějakém čase se situace bude opakovat. Jedině, že by to výrobce inovoval. Jo, a tato oprava je mnohem levnější než nová sada. Po provedení této opravy vyhřívání fungovalo bez problémů a co vím, tak funguje i dále u nového majitele
    1 point
  20. radim.1008

    Gratulace k svátku

    Oldům vše nej k svátku.
    1 point
  21. Radek Hurvajz

    Nastaveni hodin

    Tak si připadně napiš inzerát do inzerce na tu RD4, ale myslim že i na Bazoši jich bude celkem dost.
    1 point
  22. MotoMoto

    Lyže Itálie 2022

    Tak jsme včera dorazili domů. Kromě malého úrazu mého lokte dokonce v pořádku a za podstatně kratší čas než byla cesta tam. Vyjížděli jsme v půl šesté a doma v Liberci byli ve tři odpoledne. Takže celkové shrnutí. Super lyžování, cesta tam děs, cesta zpět dobré. I když mohu (konečně něco co se týká aut) opět opakovat nechci už německé auto. To je tak tvrdé auto a moje zadní část už to fakt nedává. A shodli jsem se všichni, že to není stejné jako francouz co jsem dřív měli. Ať to byl Renault, Peugeot a nebo Citroen. To je jiné kafe.
    1 point
  23. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    @vendelinek, přeji hlavně zdravíčko. Už vidíš barevně?
    1 point
  24. Pepito

    Vtipy

    VID-20220220-WA0002.mp4
    1 point
  25. Pe.Tr

    Co jste dnes udelali...

    jeste chvilku cim jsem starsi tim tu komfortní zonu mam ve vyssich teplotach
    1 point
  26. John_Ice

    Co jste dnes udelali...

    Tak taky trochu do mlýna. Uvažoval jsem o výměně 407 a dnes jsem si řekl, že ji vyměním i nevyměním, dojel jsem si pro BMW R1200 GS Adventure (vzducháče). No jo, krize středního věku. Jenom doplním, bylo to náhlé, ráno jsem nemohl kvůli větru spát a tak jsem brouzdal od 4 h na netu. (No jestli to ranní vstávání bylo kvůli větru nebo věku, to nevím )
    1 point
  27. ozzy56

    Nepovedený dovoz Peugeotu 508

    @brutall dám obě ruce do lisu, že žádný takový dovoz neproběhl, je to vymyšlená pohádka a skrytá reklama toho, co tam žvaní, prostě aby se všichni případní kupci obratili na něho , von už to zařídí a budete spokojeni... protože jinak by měl přece ten celý příběh s dovozem auta u zádele
    1 point
  28. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  29. Fruktis

    Nebyl by někdo ochotný zapůjčit kopii velkého tp?

    to by bylo příjemné..nicméně svědomí mi to nedovolí stačí když mi to pokreje naklady
    1 point
  30. MJSytic

    Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum atd...

    Děsnej provar Už hledám strom s větví, co mě unese
    1 point
  31. HonzaZ

    508 vyhrievanie sedadiel

    Ahoj, tak jsem se konečně dostal k opravě vyhřívání sedačky řidiče. Jelikož byly vyhřáté dva piny na konektoru, tak jsem to řešil přímým propojením pinů na jednotce vyhřívání a kabeláží. Postup je v přiložené fotodokumentaci. Samozřejmě je ještě možné přerušit nový kablík konektorem kvůli případné demontáži, ale jelikož je to celé součástí kabeláže sedadla, která se celá odpojí žlutým konektorem, tak jsem to udělal napevno.
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...