Přejít na obsah

John_Ice

Uživatel
 • Počet příspěvků

  2 510
 • Registrace

 • Poslední návštěva

1 Sledující

O uživateli John_Ice

 • ID člena 7195
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Starý Kolín
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

1 617 zobrazení profilu
 1. John_Ice

  Jaký vybrat gril?

 2. John_Ice

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  nějaký topenář není jakýkoliv topenář. Spíš bych hledal experta na topení...možná zaplatíš více, ale celkově ušetříš. Většinou topenář se koukne a řekne dáme tam tohle či tohle, vůbec to neřeší. Teda aspoň jsem měl já zkušenost. Letos pryč atmose (C30S) a plyn. Přišli 3 topenáři, aby mi udělali nabídku... koukli jenom na kotel a hned dáme tam 30kw...vůbec neřešili, jaké mám radiátory, jakou měl účinnost kotel, jaké mám teplotní ztráty (sám jsem to nevěděl a neřešil) atd. Až čtvrtý zjišťoval co a jak (nevím jestli dobře) a náhle z 30 je 21kw....nemluvím tím o penězích na kotli, ale o tom, že plynovej kotel startuje a předimenzovaný kotel bude startovat vícekrát než menší, prý menší spotřeba a delší životnost. Takže jsem zvědaví až uhodí -20°C mrazy jestli se ohřeju.
 3. John_Ice

  Za kolik tankujete?

  to nepopírám, že to nejezdí...ale otázka jak to dlouho vydrží , teče tam benzín, aby se to nepropálilo a nebo na benzín se to přepne při zrychlení (otázka jak je to udělané, aby se to nepropálilo třeba po 50 000km). Takže to musí být dobře udělané a návratnost v nedohlednu, takže bych to zas tak jednoduše neviděl.
 4. John_Ice

  Za kolik tankujete?

  sice 13,90 teď ale stále je to pěkné...nikdy jsem nevěděl že plyn je super, škoda jen, že nové auta-motory si s nimi nerozumí. Možná starší Subaru by stály za úvahu.
 5. a kde doporučuji 2,2i?
 6. zpívat asi neumíš... poptávka 407...kde v té statistice máš 407? Jsem řekl svůj názor a to, že do 407 1,8i a 1,6HDi ne. Nebo neumíš ani číst, když neumíš zpívat. Hanil jsme snad někde motor?
 7. protože čecháček slyší na naftu... je tu málo benziňáků a když už tak ty 1,8 1,8 benzín je na tohle auto slabá a jestli někdo bude tvrdit, že ne, nevěř mu, prostě to auto se nerozjede, jak by mělo. 407 je těžké auto a sem tam ta akcelerace je potřeba. Budeš muset to hodně točit a nebo budeš jezdit na 3 a bude to stačit. Chtěj aby tam byly xenony, je to opravdu dost velký rozdíl ve svícení (né dodělky na xenon, s tím jsou problémy) A když už, tak si to nech ať se to auto ohřeje, display mezi budíky začne blbnout a není čitelný...oprava nestojí zas tolik (cca 2000-2500), ale jsou to jen starosti. Nevím, jak je to s displayem ve středním panelu, já mám RT3 a není problém, ale ty malé prý taky trpí. Třeba 2,2 měl být držák dle popisů a já jsem měl problém v 150 000km...odešla klika...
 8. Musí to být 407? Jinak bych se vyhnul motorům 1,8 benzín a 1,6HDi
 9. John_Ice

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  Když budeš uvažovat o plynu, tak bych dal kotel, aby vytápěl celej barák. Je blbost mít kotel na plná paliva a potom ještě kotel na plyn , s kterým budeš vytápět jen podkroví. Ale otázka je , jak budete mít vyúčtování. Potom mít vlastní topení chápu. Záleží na dohodě a na vztazích. Dále je otázka jestli ten kotel na tuhá paliva je dobrý, jestli něco vydrží, když pomineš jaká to třída kotle je. Jestli vezmeš el. tak náklady máš levné, kotel do 20 000 a máš klid, plynový kotel dobrý jsi na 40-60 000 + připojení na odtok (kondenzace) a ven rouru(ze zdi či komín).
 10. John_Ice

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  jako že 120 metrů vodního sloupce, to jako vážně? to ti to stříká i ušima ne? není to 120 Kpa spíš? tudíž 1,2 barů?
 11. John_Ice

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  a četl jsi pozorně co jsem psal??? Ale třeba se doba změnila, třeba máš tak dobře zaizolované stropy, že to to opravdu topí jen nahoru a neprotápíš se dolů, co já vím. znova opakuji nejsme expert, jen jsem upozornil dotazatele, aby o tom věděl a zeptal se na to. A dle mého, většinou jsou už odizolované podlahy v přízemí lépe než stropy, kde jsou jen hurdisky...a nebo lze to upravit třeba vybouráním potřebné hloubky? co uděláš na podlaze, kde nemůžeš jít dolů, jen nahoru...že by jsi zmenšil futra? tohle je můj pohled a chápu to, ale třeba to normálně funguje a nevadí to ničemu.
 12. John_Ice

  Rozvody 407 2.0 HDI

  někdo ho má rád někdo ho rád nemá...není to v Praze... Peugeot Kly
 13. ne, to je to typické kurvítko na F ...francouz
 14. John_Ice

  Podlahové vytápění a jeho výhoda

  Nejsem expert, ale experti mě tvrdili, že podlahovka do patra ne e. El. se vyplatí jen, když máš dům opravdu dobře zaizolovaný.
 15. John_Ice

  Vystřelovací klíč

  planžetu přehodím ze starého, ale potřebuji obal. Jako, že klíčař má obal na klíče od auta?
×