Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 19.2.2021 v kategorii Příspěvky
-
6 points
-
Co jste dnes udelali...
OK406 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Když jsem v roce 2004 si koupil 406tku, kolega z Ústí nad Orlicí si ve stejnou dobu koupil nějaký Fiat (nepamatuju už který). Ten odemne slyšel pomluv na Fiat, jakou udělal chybu. A co čert nechtěl, tak dva měsíce na to jsem byl na otočku v Brně a Olomouci i s moji těhulkou. Na cestě zpět, v Ústí nad Orlicí na křižovatce, Pežotek zhasl a nic nedělal. Pokorně jsem kolegovi volal, aby mě Fiatem na laně odtáhl na parkoviště, kde auto zůstalo a pro nás přijel brácha5 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
skypeja a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Takže je to (překvapivě a jako téměř u všeho) o prioritách.... Neboť každé řešení bude mít své klády i zápory....4 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Pepi , já myslím, že se Ozzy neurazil . Konec konců to není o značce, ale hlavně o údržbě a přípravě. Oba víme, že když necháš polomrtvou baterku v autě 14 dní v mrazech, tak se nemůžeš divit , že pak nenastartuješ4 points -
Co jste dnes udelali...
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
Když jsem ze zvědavosti jel na první auta do filmu od Bennyho do Vodochod,to jsem si tam vyslechl,co tam Ulysse dělá mezi pugy ,asik nevěděl,že je to jedna řada s 807 a jaký to jsou Fiat krámy a co čert asi chtěl,tak tam klekl pug toho co mi to vysvětloval.3 points -
Peugeot 206 CC 2.0 - Výfuk (popř. sání)
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele David 106s16 za téma
V podstatě z toho cítím protimluv. Na jednu stranu lepší vyfukování splodin a na druhou stranu obava o hluk a emise.Emise=katalyzátor. Kat je brzda, řešením je poměrně drahý sportovní kat. Hluk=tlumiče. Tlumiče jsou opět brzda, ale dá se tlumit i bez přepážek.Nicméně hlučnější to je o dost, pokud to má motoru pomoct. Problém číslo 2 je, že když se řekne A, musí se říct i B a C a málem celá abeceda. Jiný výfuk znamená jiné vyplachování motoru, může se směs ochudit natolik, že to řj nebude schopná dotáhnout. Takže přemapování. Navíc, pokud je komplet laděný výfuk myšlen i včetně svodů, nejspíše nebude moc kam dát lambdy a tím spíše je třeba to přemapovat. Když už se do toho člověk pustí a vysype cca 20+t za výfuk je škoda nepořešit i ostatní věci. Co se týče kontrol, tak problém asi hlavně v Německu, oni jsou na takové tuningy už dneska dost alergičtí. Za mě osobně bych se na takové blbosti úplně vykašlal, natožpak v kroutícím se CC.3 points -
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
3 points -
306GTi-6 by Béďa
Milan+ a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
3 points -
2 points
-
306GTi-6 by Béďa
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
@PaKrna převodovku se určitě nezapomene, stejně jako na sání atd. atd.2 points -
306GTi-6 by Béďa
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
@ozzy56 nedělám, jen to platim.. @Pepito díky2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
když ti bude zima, prach bude to poslední, co tě bude zajímat2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
Dave_k a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
Taky tady mám komín do každého patra pro krbovky,ale je stále bez zděře a asi tak zůstane,bordel v bytě z prachu nechci.2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
MotoMoto a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Péťo - ale mnohdy je v krbu daleko zajímavější program než v automatické pračce (televizi ani nezmiňuju). A když vypadne uhlík na plovoucí podlahu, pod kterou není voda, to se dějou vůbec zajímací věci2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
Dave_k a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
To je komplet elektrika za všechno, nic dalšího navíc. To se Ti zdá hodně? A nemusí dělat a skladovat dřevo, řešit bordel z krbu,...2 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
ch já to jako forek beru, proto je tam tolik smajlíků , jasně, že na pežot foru s vynikajícím vozidlem hjundai nemůžu uspět , ale pežotek potřeboval pomoc, tak byl hjundaj dobrý...2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Ajdamek za téma
No nádrž bych si nedal na zahradu ani kdyby mi za to platili Při dnešních cenách pozemků je to docela luxus si tim zabrat zahradu.2 points -
2 points
-
Co jste dnes udelali...
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
@Havlicek.Lukas Bezpečnější máš něco koupit než vyrábět Gumárny Zubří mají slušnou nabídku https://guzu.cz/cz/vyrobni-program.html#ochranne-masky:2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
@Akoc stejne jako u LPG je to nesmysl. Benzinovy auta horej taky fest a jakmile chytne poradne, tak to taky nikdo nezastavi. A nemci, co se tyka omezovani, nejsou pripad vhodny nasledovani. A trochu k tomu elektru od nekoho, kdo autum vcelku i rozumi:2 points -
Porovnání motorů 1.6VTi, 1.6THP, 1.6HDi a 2.0HDi
inoxing a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele P607Olda za téma
Ještě v roce 17 se nám podařilo koupit novou 301 s klasickým benzínovým motorem 1,6 NFU (ve VIN je skupina písmen NFP). Starý spolehlivý motor, vylepšili táhne hezky odspodu a moc nežere. Kdyby se ti podařilo trefit na C3 Picasso s tímto motorem, tak doporučuju. Jinak 1,6 HDi. Motor poznáš podle toho, že má zdvihový objem 1587. Procházel jsem inzeráty, asi neexistuje, tzn. C3 se s tímto motorem už nevyráběl.2 points -
Porovnání motorů 1.6VTi, 1.6THP, 1.6HDi a 2.0HDi
Nosanda a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
No já nic z toho nepovažuji za fatální poruchy. Servisy probíhaly tak že ráno odevzdat , po obědě vyzvednout . Tady jsou pro představu data, náklady a co to bylo za opravu . . . s tím, že kotouče, destičky a svíčky nepovažuji za poruchu , ale spotřebu . 31.10.2017 86 500 km 2 100 Kč - vodní pumpa 19.09.2018 98 400 km 2 700 Kč - Přední kotouče Bosch - lakované 1 700 Kč - Přední destičky Bosch 1 500 Kč - Svíčky Bosch / výměna cca za 4 roky 04.05.2020 112 000 km 3 000 Kč - elektromag. ventil, zátka olej.vany , seřízení řetězu 112 000 km 3 300 Kč - přední lambda, klínový řemen, těsnění hlavy válců2 points -
Co jste dnes udelali...
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
dnes jsem byl s autem zn. HYUNDAI zachránit jednoho naftového PEUGEOTA, jehož majitel se po těch mrazech rozhodl, že vyjede..., tak nevyjel --až startovací kabely z mého vozu donutily pežotka poslouchat , tak to dopadá, když se auto dlouho nepoužívá tak bych prosil: o hnůjdaji pište jen v superlativech2 points -
Co jste dnes udelali...
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Přesně tak - to jsi trefil. Ze třetího patra + 50 metrů od baráku je fakt už náročnější řešení. Ale ono ikdyby to bylo u domu, tak seď 8 hodin u auta aby ti to někdo nelohnul. No prostě to nejde. Ale jak jsem psal - už to mám zmáknuté a i s vyndáním vzduchového vířiče nebo co to zaclání před tou baterkou ji mám venku do 5 minut. Jen nesmí mrznout neboť v zimě moje prsty tuhnou/křehnou do 2 minut. Pak už v prstech neudržím ani šroubovák natož matičku .2 points -
306GTi-6 by Béďa
Béďa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Print za téma
Mám kamaráda co tyhle Nankangy jezdí na Evu IX a chválí si je. Poměr cena/výkon je dobrá Taky o nich na RC přemýšlím2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
Dave_k a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
@h4wk3y mělo by to dávat max. 60°C do systému a změnu tarifu elektřiny je vyřízená dnes ještě musím poslat revizi a jeden papír . @Scratch vycházej z toho že plyn tady není. Další kotel na TP by byl nesmysl vzhledem k věku rodičů kdy i kdyby mocipáni dali že by se v tom dalo topit déle než vyhrožují (EU) tak jak dlouho bude tatík fyzicky schopný ten kotel denně obsluhovat 2-3 roky a pak by se to muselo řešit znova. Automat se zásobníkem na TP ano je lepší než klasika není tam potřeba tolik síly na obsluhu a hlavně času ale hlavně je to pořád o tom že když se přiveze materiál ať pelety nebo uhlí tak to někdo musí uklidit a tatík takovou těžkou práci nedává a já bych na to byl povětšinou sám. Jako to zajít tam jednou za týden deset dní naložit ten kotel to by pro mě problém nebyl ale tady je problém zkrátka sehnat lidi který to uhlí nebo pelety uklidí. Poptával jsem i automat který si je schopen brát palivo ze skladu sám ale při porovnání nákladů to vycházelo dráž než tohle řešení protože by se musel přebudovat sklad a druhý problém by byl že ten sklad kam by se to dalo foukat z autocisterny by byl moc daleko od ulice a oni nechtějí s těma těžkýma autama jezdit po trávníku ( riziko uváznutí při mokru) sice by to uměli foukat tak daleko ale už by nebyli schopný garantovat kvalitu těch pelet. Navíc se řešil havarijní stav vezmi si že naši od mikuláše kdy ten starý kotel bouchnul topili v jedné místnosti krbovkama a v kuchyni si máti topila přímotopem. Co se týče návratnosti a úspornosti tak to nebyl nejdůležitější aspekt akce nejdůležitější bylo aby to v budoucnu nevyžadovalo fyzickou obsluhu což tohle bylo nejelegantnější řešení. Samozřejmě že když by se to dalo navlíknout na dotaci že by to bylo lepší no ale co už jak řekl ten jeden topenář byli jste potrestaný za to že jste před časem mysleli moc dopředu.2 points -
2 points
-
Tepelné čerpadlo starší dům.
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
to je hrozna petelice teda2 points -
Tepelné čerpadlo starší dům.
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
Zapoměl jsi, že to je taky o možnostech. Jak píše třeba Vena, tak rodiče už nemají dost sil na tahání dřeva a věcí s tím spojených. Je hodně velkej cenovej rozdíl když kupuješ už naštípaný, nařezaný dřevo a nebo dřevo z lesa, který musíš pořezat, naštípat, někam narovnat a nechat ještě proschnout, aby Ti nezadehtoval kotel.1 point -
306GTi-6 by Béďa
David 106s16 zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
@David 106s16 ano, Newman cams phase 2 je asi tak poslední z řady vaček které se nechají použít se sériovou řemenicí a zbytkem motoru.. další phase 3, 4, 5 už vyžadují úpravy a to nejen řemenic..1 point -
nechci malovat čerta na zeď, ale četl jsem, že s elektrikou to bylo v úterý dost napjaté v celé republice, prý hrozil ten black out či jak, no prostě by sis elektrikou nezatopil , na chatě mám malý agregátek a když nejde proud (dráty jdou lesem), tak nemám problém, celkem se divím, že v texasu nemají u domů taky agregáty, protože tam jsou mrazy ze severu co by dup a co pár roků tam ty mrazy skutečně mají1 point
-
Krb jsem vyřešil hned při první úpravě projektu, když ho projektant měl v obýváku navržený. To bylo první, co jsem ho nechal vymazat. Včetně komínu, který tam pro krb byl.1 point
-
No jak by řekl klasik: nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůře....1 point
-
A řekni , že "slepici" bys nepomohl ?1 point
-
Hlavně na to musíš mít pozemek, aby jsi splnil všechny bezpečnostní parametry instalace. A nevím teda jak by na to reagovali sousedi v zástavbě. Něco jiného je usedlost na samotě u lesa. A další náklady na revize. A ta nádrž není taky navěky. U podsklepenýho domu bych z toho měl trochu strach. U TC si můžeš ještě z nákladů odepisovat ušetřený peníze za elektriku z celýho baráku, když jede nízkej tarif.1 point
-
já to nedělal pro chválu, bylo to pro rodinu1 point
-
@ozzy56, tady velkou chválu nečekej, jsi na Peugeot fóru.1 point
-
Novy klíč
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele groollIT za téma
Ahoj, podělím se s čerstvými zkušenostmi... nejde o Peugeot ale Citroen (C4 LC 2006 1.6HDi), nicméně, postup bude stejný - původní klíč jsme neměli, jen jeden náhradní bez DO. Koupil jsem nový OEM klíč: https://www.stualarm.cz/z11081-nahr-klic-pro-citroen-433mhz-3-tlacitkovy-48ct007 1250korun i s dopravou, na Ali bude asi levnější, já spěchal. - immo jsem načetl standardně přes Diagbox obyčejným kabelem za 1500,- -DO se ale nedokázalo párovat. Takže jsem v Diagboxu přes ten samý kabel prolezl konfiguraci BSI (přitom jsem rovnou provedl vyřazení nesmyslů jako byla detekce podhuštění, která ve voze ani nikdy nebyla) a v konfiguraci vstupů a immo jsem našel kolonku "výrobce VF ovladače" nebo tak nějak. Originálně tam byl Tekton, na výběr bylo ještě Valeo a Johnson a světe div se, po přepnutí na Johnson už se párování podařilo na první dobrou. Zajímavý je, že auto mělo v originálu jen dvoutlačítkový ovladač - v tento moment odemykání kufru nereáguje, to zkusím ještě nastavit. Za ušetřený prachy dostane auto nový rozvody a žhavky1 point -
To řešíme teď u našich, bohudík je tam zaveden plyn i když to je část vesnice s 12baraky, ale nastesti šel kolem plyn.... Kondenzační kotel + pripojka z Hup do kotelny 30m...meli by se naši vejít do 100000Kč.... TČ se zavrhlo kvůli ceně, návratnosti a do budoucna ceny elektriky... Ale kdyby nebyl plyn, dali by asi elektro kotel....1 point
-
Nene.. Málo, jo? Nevěřím To snad ani neumíš, ne?1 point
-
Tak ten byl dobrej Přesně takový "neosvětlovače" si s chutí dávám na dálkový, aby si to "neosvětlování" uvědomili1 point
-
Nemusí na vše zakládat vlákna, ale stačí to napsat vše do jednoho Komplet světla - 35 tis + 10 tis jednotka - za 1 světlo - tzn 90 tis Kabeláž ke světlům.. samodomo.. svazek kvuli tomu určitě měnit nebudeš Snímače zatížení obouch náprav - cca 5 tis / ks Jednotka snímačů zatížení - cca 15 tis opět ke všemu kabeláž A pak se modlit, aby to vše šlo povolit na diag - pravděpodobně ale ani nenakonfiguruješ jednotky světel, protože k tvému VIN nebude na serveru online konfigurace a tudíž to nezačne ani svítit1 point