Jump to content

groollIT

Uživatel
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

About groollIT

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 09/14/1988

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Soběhrdy
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Olda: určitě vyzkouším, jen se obávám že větší vůle se kterou lépe pohnu bude na diferáku, každopádně díky Hafity: že by singularita? ramena přesně vytuší že je za 4 mesíce chci vyměnit tak už se dopředu začne ozývat bouchání?
 2. Ahoj, moc prosím o radu s P 807 2,2 HDi 94kW... něco mi bouchá na přední nápravě, chová se to tokto: 1. ozývá se to jen v koloně když jedu po rovině nebo z kopečka těch 8-15km/h na neutrál 2. brždění, natočení volantu ani nerovnosti na bouchání nemají zásadní vliv 3. při přidání plynu bouchání ustane, při rozjezdu z 0km/h bouchne jednou 4. v jiném režimu není nic podivného slyšet, děje se to cca 4 měsíce a je to slyšet víc a víc 5. bouchání se ozývá v celkem pravidelných intervalech po cca 0,5sec jen se mění intenzita (jednou bouchne víc, pak méně, potom třeba skoro vůbec) Předloni byli měněny komplet tlumiče, vloni stabilizační tyčky+čepy a táhla řízení a před týdnem obě ramena. Dle mého názoru by to mohla být špatná poloosa, jen nevím, jak to vyzkoušet, při měnění ramen jsem si žádných vůlí nevšiml nebo by toto mohlo dělat ložisko? Díky moc.
 3. Nejsem typ člověka co by kvuli uhlíku nebo ložisku měnil celý motor.
 4. To určitě udělám, všechno je to pěkně pokryté prachem, bude to chtít profouknout a namazat ložiska. U tohodle modelu je pylový filtr trochu nešťastně řešený takže se prach do klimatizace prostě časem dostane. Hodně jsem zvědavý jak vypadá radiátor a výpařník ale čistění plánuju až bude teplo.
 5. Ano, mám VAN ale to vím a teď se nasmějete... včera jsem shodil kryty nad nohama řidiče abych se dostal k hlavnímu ventilátoru. Měřil jsem, zkoušel a furt nic tak jsem do něj vzteky bouchnul pěstí a ten všivák se rozběhnul tak možná jen odskočený uhlík nebo nějaký kontakt ale od té doby co dostal po kebuli tak maká jak za mlada každopádně díky moc za nasměrování, zvyklý ze 406ky bych ten větrák asi hledal na špatné straně.
 6. Docela určitě vím že pomocné ventilároty běželi i když venku mrzlo a i když byl motor studený, jak jinak by se dostal teplý vzduch do druhé a třetí řady... Možná jsem to napsal jen špatně, klima běží, kompresor spíná, jen ty ventilátory se pořád vypínají. PWM moduly pro pomocné ventilátory vidím hned na úpatí A sloupků skrz mřížku, kde bych našel PWM k hlavnímu ventilátoru?
 7. Myslíš 10°C kde? Zkusím konektory v panelu, to mne nenapadlo. U řidiče je taky ventilátor? tedy jsou v autě čtyři? protože pokud ano tak se jeden určitě netočí
 8. Ahoj, po menším střetu s lampou jsem opravil svou 807mičku, náraz šel na levý světlomet a co se týče el. součástí tak světlomet to rozbylo na kusy a utrhlo to kostření ABS a ESP. Po opravě funguje vše jako předtím až na ventilátory klimatizace. Na pět sekund se všechny rozběhnou a dvě minuty zase neběží a takto se to periodicky opakuje. Diag hlásí že nesedí otáčky ventilátoru ale už nepíše kterého. během foukání foukají všechny ofuky i dozadu, lze ovládat otáčky, během nečinnosti display nereaguje. Je mi jasné že hádat na fóru kde je co špatně je věštba z křišťálové koule, mě spíš zajímá funkce celého systému abych mohl pochopit, jak vyzkoušet který ventilátor toto dělá. Kdyžtak mne opravte ale myslím že jsou tři ventilátory, jeden pro palubku a dva na A sloupcích které foukají dozadu. Díky moc za jakýkoli postřeh.
 9. Ahoj, mám trošku jiný problém ale škoda zakládat nové vlákno. Mám P 807 2004 s el. posuvným idveřmi. Když jsem auto koupil, pravé dveře šli krásně a levé nešli otevírat a zamknout, jinak okénka a dětská pojistka šla na obou. Na vině je přerušený obvod k zámku levých dveří což není velký problém, jenže... Abych zjistil kde je obvod přerušený, vyzkoušel jsem přehodit dotykové plošky a zámek z leva do prava, tím jsem zjistil že dotyčný kabílek je poškozený někde v podlaze mezi zámkem a BSI nebo BSM. Chyba se ale stala po zkompletování pravých dveří, kdy se vnitřní tapec uvolnil a zablokoval tak dveře proti otevření. Po dvou pokusech otevřít dveře to elektronika vzdala a se dveřmi už nechce mít nic společného. Nejde praktycky nic jiného než náhodně el. zavírání a dětská pojistka levých dveří, nejdou stahovačky a PP2000 hlásí chyba inicializace obou dveří. Ř.J. texton která ovládá dveře jsem zkouknul, žádné viditelné poškození, na příkazy dálkáčem a tlačítkama třikrát krátce zapípá. Kontroloval jsem velké pojistky ke dveřím a jsou OK. Měl jsem rozebranou mechaniku a taky nic neobvyklého. Oba motory jsou v pořádku, po výmazu chyb z paměti se po zkoušce funkčnosti zapíšou znovu (trvalá závada: chyba inicializace pravých dveří). Zkusím ještě zkontrolovat napájení toho textonu a časem třeba sehnat jiný. Nejlepší je že diag hlásí víc chyb na dveřích které se více snaží fungovat Kdyby vás něco napadlo, co by šlo vyzkoušet, budu moc rád, díky. Na oplátku vám sem mohu nahodit nějaké schemátko jak tohle všechno vlastně funguje.
 10. Tak, auto bylo dlouho v servisu - výměna spojky, originální dvouhmota LUK vydržela 315 000km, potom projelo ložisko přítlačákem Co se týče pomalého náběhu, stále se projevuje, swirl jsem zkontroloval a reaguje jen s malým zpožděním, po přidání plynu do půl sekundy otevře. Při otevření swirl klapek má už ale motor kolem 3 000ot. Zkoušel jsem jet na nízké otáčky (1200ot) do kopce a turbo se moc neroztočí, pískat začne až při 1500ot Turbína je měněná nedávno a ve vyšších otáčkách jde moc krásně. Je to co popisuji vůbec vada nebo vlastnost? Může se něco stát když vyzkouším jet s permanentně otevřeným swirl systemem? tedy na full 16V?
 11. Já tam měl ocelovou těsnící podložku, vystřihl jsem podle ní plné plechové těsnění..
 12. Určitě nedoporučuji používat epoxid. Když budete potřebovat opravit klapku znovu, už se tam nedostanete. Tavné lepidlo nebo plast tou pájkou zpět zavařit by bylo lepší. Kdybych našel na nově koupeném autě něco takto zalepené, asi bych byl na bývalého majitele dost nepříjemný. Samozřejmě, pokud zamýšlíte svůj vůz dojezdit a odvez do šrotu tak proti lepení nic nemám, ovšem v ČR se prodává všechno co drží pohromadě a je fuk jak. Pořád mne překvapují kutilové co raději do prasklého nárazníku nadělaj další díry a pod poškozené místo nanýtují plech místo zcelení.
 13. Mohu nabídnout NASTAVOVÁNÍ silonových kolíčků- Mám za sebou hodně zkušeností se svařováním různých nateriálů v četně plastu a silonu. Sám jezdím s 406kou s takto opraveným kolíčkem na straně blinkrů - 105 000km a 4 roky funguje bezvadně. takto opravený kolíček nevydírá plastové drážky na protistraně a funguje bez zmenšeného přítlaku. Po svaření je kus homogenní takže se nemůže rozpadnout. Ideálně můžete kolíček/páčku nebo klidně víc kusů poslat doporučeně poštou a já navařím co chybí a pošlu nazpět. Eventualně mohu takto opravit celý modul přepínačů pod volantem v četně vyčištění a namazání ale z časových důvodů bych raději nechal toto na někomu kdo čas má.
×
×
 • Create New...