Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Radek Hurvajz

    Radek Hurvajz

    Moderátor


    • Body

      18

    • Počet příspěvků

      33 583


  2. Laďa

    Laďa

    Uživatel


    • Body

      16

    • Počet příspěvků

      6 244


  3. Pe.Tr

    Pe.Tr

    Člen klubu


    • Body

      13

    • Počet příspěvků

      30 817


  4. *nohafuc*

    *nohafuc*

    Uživatel


    • Body

      13

    • Počet příspěvků

      585


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 1.4.2020 Ve všech sekcích

  1. *nohafuc*

    Dostalo mě do kolen :)

    Okénko do historie. Původcem a vynálezcem koronaviru COVID-19 je Jára Cimrman. V letech 1915 – 1919 se věnoval výzkumu virů, bakterií a epidemií, protože chtěl s jejich pomocí zastavit První světovou válku. Počítal, že po nakažení všech bojujících stran všichni vyhlásí kapitulaci a po podepsání míru dostanou od Járy vakcínu na uzdravení. První vytvořený virus poslal Jára v roce 1917 do Španělska na testy. Ovšem v laboratoři jim utekly myši. Ty pak roznesly virus mezi lidi (na tzv. Španělskou chřipku zemřelo asi 50 milionů lidí). Jára pak do konce války vyvinul nový virus a aby se vyhnul opakování chyby s neposlušnými přenašeči v podobě myší, vyzval dobrovolníky z řad odvedenců, aby po infikaci virus rozšířili přímo na bojišti a tím tak zastavili Velkou válku. Ovšem nemohl najít dobrovolníky na testování. Nechápal proč se všem dobrovolníkům zdála 90%-ní pravděpodobnost úmrtí jako příliš velké riziko. Cimrman nakonec virus otestoval na sobě. Infikace byla úspěšná, vakcína proti viru selhala a tak ho ohrožoval těžký zápal plic. Nakonec pomohla slivovice od strýčka z Valašska v podobě 50-litrového demižonu. Virus souboj se slivovicí prohrál. Když se Cimrman vyléčil a vystřízlivěl vedle prázdného demižonu, uviděl na radnici novou československou vlajku. (kterou kdysi sám navrhl a vyrobil ze dvou kusů roztrhaných kalhot bílé a červené barvy a ozdobil modrými kalhotkami Boženy Němcové, které mu darovala v mládí po nevinné procházce po Petříně.) Bylo po válce, jaro 1919. Jára spočítal podle složitého statistického vzorce, že další světová válka bude za sto let (to ale nevěděl, že za měsíc v Německu jistý desátník Hitler dostane průjem. Při útěku na záchod zakopne, upadne na hlavu a vyvolá válku již za 20 let). Jára chtěl virus svěřit nejmoudřejší armádě, což byla ve své době dle něj ta čínská, neboť z Číny pocházeli v minulosti největší mudrci. Zakonzervoval virus, nazval ho COVID-19 (Cimrmanův Odzkoušený Virový Destruktor, vzor 1919). Čínské armádě pak přišel balíček s příkazem „COVID-19, otevřít za sto let.“ Armáda balíček uložila v laboratoři ve Wu-Chanu a v prosinci 2019 ho otevřela. Zbytek příběhu už znáte.
    9 points
  2. radim.1008

    Vtipy

    8 points
  3. Pe.Tr

    Vtipy

    6 points
  4. ozzy56

    H7 led pre Peugeot 508

    já nějak nechápu, že se ty žárovky vůbec prodávají, když neodpovídají předpisům, někdy mě ta demokracie, kdy si může každý nacpat žárovky jaké chce pěkně seje kdyby to nebylo v obchodě, neměl by to každý druhý idiot, nemyslím jen ty různé ledky, ale i 100W atd.
    4 points
  5. KoudaK

    Vtipy

    4 points
  6. Laďa

    Vtipy

    4 points
  7. Laďa

    Vtipy

    4 points
  8. skypeja

    Potkal jsem klubáka...

    Tak dneska už mi to snad nevymluvite... Sice je to druhá strana Kladna - Rozdělov
    4 points
  9. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Tema rousky me zacinaji nahanet podmineny reflex zacit se bat Dnes po ranu si jdu do pekarny pro snidani a "uz cestou vidim jen zamlzena skla .... " s prupovidkou o tom jak me to se - stve pokracuji v ceste bryle odpocene nasazuji si je ... k tomu rukavice - vchazim do kramu "aaaa aaaaaa aaaaa vidim zase ...... " tak ze bryle dolu a cekam az se zase odmlzi / ano dnes u nas bylo -5°C tak ze z venku domu je to normalni jev / Nasazuju si bryle - mezitim samozrejme uz nastavena a nasazena rouska sjela tak ze nadech vydech a ..... ,ale to znate .... no cesta domu to bylo na stejno jen me nesvitilo slunicko do oci .... Jsem pro aby se kde co vymyslelo pak i dodrzovalo ale "sakra" dejte nam jako postizenym neco co FUNGUJE ja si to rad zaplatim - nehodlam si placat kde co na bryle abych vyhodil do kose pote cca 20tis a to jsem hodne u zeme a myslim si ze dnes by to stalo podstatne vice. Jinak pekny den vsem Prepadeni.mp4
    4 points
  10. Péťa

    Vtipy

    Car.mp4
    4 points
  11. Béďa

    Šest vozů Peugeot s titulem „Car Of The Year“

    Šest vozů Peugeot s titulem „Car Of The Year“, které poznamenaly svou éru i historii automobilového odvětví Díky novému Peugeotu 208, který byl 2. března 2020 v Ženevě zvolen Autem roku 2020, značka Peugeot získala již pošesté nejžádanější automobilové ocenění. Jde o prestižní cenu, kterou každý rok uděluje nezávislá porota šedesáti evropských motoristických novinářů. Peugeot 208 je prvním kompaktním městským vozem značky Peugeot, který ocenění Car Of The Year získal. Tuto vysoce uznávanou cenu dostalo v uplynulých letech také pět dalších vozů Peugeot různých segmentů: sedan Peugeot 504 (1969), sedan Peugeot 405 (1988), rodinné kompaktní vozy Peugeot 307 (2002) a Peugeot 308 (2014) a konečně SUV Peugeot 3008 (2017), které je prvním oceněným vozem kategorie SUV v historii ankety. Tato sbírka ocenění značky Peugeot odráží důležitou roli, kterou v posledních padesáti letech automobilové historie hraje důraz kladený na technickou výbavu, design, technologie a výkonnost vozů. 208, další šťastné číslo Nový Peugeot 208 se stal šestým modelem značky Peugeot, který tuto nejuznávanější evropskou cenu získal. Cenné body v anketě Auto roku si připsal díky několika aspektům. Jeho design je výrazný, propracovaný a atraktivní. Nový Peugeot 208 je jasným důkazem přesunu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím. Jeho asistenční systémy nové generace na nejvyšší úrovni segmentu otevírají cestu k poloautonomnímu řízení. Jeho elektrické nebo spalovací motory nabízejí budoucím řidičům svobodu volby. Nový Peugeot e-208 představuje další etapu ve světě elektrické mobility. S dojezdem 340 km (podle certifikačního protokolu WLTP), výkonem 100 kW (136 k) a točivým momentem 260 Nm (k dispozici od 0 km/hod), díky němuž zrychlí z 0 na 100 km/hod za pouhých 8 vteřin, nabízí živý a stimulující zážitek z jízdy doplněný třemi jízdními režimy: Sport, Normal a Eco. Nový Peugeot 208 se stal celosvětově nejprodávanějším modelem značky. V Evropě již od uvedení na evropský trh, které započalo v září 2019, dosáhl 130 000 objednávek, z toho 15 % na elektrické verze. Peugeot 504, první titul pro krásné oči Sophie Lorenové Prvním vozem Peugeot, který v Evropě získal ocenění „Auto roku“, byl před více než půl stoletím Peugeot 504, jenž tuto cenu obdržel v roce 1969. Tento velký sedan ilustruje vzestup modelů střední třídy. Technicky navázal na Peugeot 404, odlišil se zavěšením všech čtyř kol na nezávislé nápravě, což byla u pohonu zadních kol novinka. Jedinečný vzhled Peugeotu 504 je výsledkem úzké spolupráce mezi designovým studiem Peugeot a firmou Pininfarina. Proslulá italská designérská firma Pininfarina vytvořila boční linii vozu a slavný úhel zkosení víka zavazadlového prostoru. Příď vozu pak byla dílem designového studia Peugeot, přičemž designér Pinanfarina o ní prohlásil – poté, co se vzdal prezentace vlastního návrhu –, že „má oči Sophie Lorenové“. Peugeot 504 ovládl díky své legendární robustnosti závodní tratě a opakovaně zvítězil v hlavních afrických rallye: Safari rallye, Marocké rallye nebo Rallye Bandama. Toto první „Auto roku“ značky Peugeot se vyrábělo v letech 1968 až 2005, celkem bylo vyrobeno 3 713 356 kusů, z toho 2 644 326 sedanů. Peugeot 405, téměř jednomyslná volba Téměř o dvě desetiletí později, v roce 1988, získal ocenění „Car Of The Year“ další sedan, Peugeot 405. Nejvyšší známku mu dalo 54 z 57 hlasujících! Vůz, který estetické vlastnosti zdědil od modelu Peugeot 205, kladl důraz na potěšení z jízdy a pohodlí. Dokonalé odpružení bylo k dispozici od základní verze výbavy. Vůz nabízel nové technologie, jako byly brzdy ABS a dieselový motor o objemu 1,9 l a výkonu 90 k. Peugeot 405 existoval i ve verzi Mi16, která byla v době svého uvedení na trh naprostou špičkou. Motor o výkonu 160 k využíval nejefektivnější technologii té doby: systém se 4 ventily na válec. Za volantem závodní verze kupé, odvozené od sedanu, vyhrál Ari Vatanen v letech 1989 a 1990 rallye Paříž–Dakar. Mechanické části této verze vycházely z vozu 205 Turbo 16. Ari Vatanen se v letech 1988 a 1989 se závodním speciálem odvozeným od modelu 405 T16 prosadil i v legendárním americkém podniku Pikes Peak International Hill Climb. Výkon Ariho Vatanena zůstává v paměti i díky filmu „Climb Dance“, který nezapomenutelnou cestu na horský vrchol zachycuje. Peugeot 405 byl však mimořádně úspěšným modelem i mimo svět motorsportu, celosvětově se ho prodalo více než 5 milionů kusů. Peugeot 307, výška a prostor V roce 2002 představoval Peugeot 307 perfektní rovnováhu v nové generaci kompaktních, vyvýšených a prostorných rodinných automobilů přicházejících na trh. Svým charakterem si čtrnáct let po Peugeotu 405 vysloužil titul „Auto roku 2002“. Peugeot 307 se od svých konkurentů odlišoval větší výškou, která usnadňovala nastupování do vozu. Jeho atraktivní a dynamický design exteriéru se inspiroval modelem Peugeot 206. Díky velkému čelnímu sklu nabízel Peugeot 307 lepší výhled. Jeho prostorný, praktický a multifunkční interiér se inspiroval od vozů kategorie MPV. Za volantem překvapoval mimořádně nízkou hlučností a vysokou brzdnou silou. Peugeot 307 byl vybaven nejčistším dieselovým motorem své doby, 2.0 HDi 110 k s filtrem pevných částic. V případě vozu Peugeot 307 byla poprvé uplatněna obchodní strategie, jejímž cílem bylo nabídnout stejný vůz ve více karosářských variantách, jako tří, čtyř a pětidveřový hatchback, kombi, SW (Station-Wagon) nebo CC (Coupé-Cabriolet). Nesmíme opomenout ani Peugeot 307 WRC, který v letech 2004 a 2005 nahradil model 206 WRC v mistrovství světa v rallye. Po celém světě se prodalo více než 3,7 milionů vozů Peugeot 307 (v různých verzích karoserie). Peugeot 308, ocenění elegance a dynamických vlastností V roce 2014 vstoupila značka Peugeot i automobilový svět do nové éry. Konstruktéři představili moderní hatchback elegantního vzhledu, Peugeot 308. Díky nové modulární platformě EMP2 dostal kompaktní rozměry a nižší hmotnost (-140 kg ve srovnání se svým předchůdcem), což přispělo k tomu, aby jeho jízdní vlastnosti a ovladatelnost byly v segmentu uznávány jako příkladné. Kokpit nové 308 s celou řadou nejmodernějších technologií poskytuje nový zážitek z intuitivní jízdy: kompaktní volant, vyvýšená přístrojová deska, masivní středová konzola a velký dotykový displej s uhlopříčkou 9,7". Peugeot i-Cockpit®, inspirovaný koncepčním vozem SR1, představuje nový standard v automobilovém odvětví a stal se hlavním rozlišovacím znakem osobních automobilů Peugeot. Od uvedení na trh na konci roku 2013 se na celém světě prodalo 1,7 milionu vozů Peugeot 308 (v různých verzích karoserie). Peugeot 3008, první SUV zvolené Autem roku Peugeot 3008 získal cenu Auto roku, jakožto první SUV v historii ankety. Tento model je dalším důkazem posunu značky směrem k vyšším kategoriím produktů. Optimálně kombinuje design, komfort a jízdní vlastnosti a v trvale rostoucím segmentu SUV představuje atraktivní vizi značky Peugeot. Zejména tyto charakteristiky při volbě Auto roku 2017 rozhodly ve prospěch vozu Peugeot 3008. V tomto modelu se také poprvé objevuje nová generace kabiny Peugeot i-Cockpit® známé jako „Amplify“ nabízející intuitivní a pocitový zážitek z jízdy a současně otvírající cestu k pokročilým funkcím asistenčních systémů a konektivity. Peugeot 3008 je pevně zavedený ve světě SUV. Vyniká zde svými terénními vlastnostmi, které zajišťuje systém Advanced Grip Control a jeho 5 režimů přilnavosti, díky nimž se dokáže přizpůsobit všem typům povrchu. V roce 2016 představil tým Peugeot Sport vůz 3008 DKR, jenž v roce 2017 dosáhl legendárního úspěchu, když jezdci s vozy Peugeot 3008 DKR obsadili první 3 místa v Rallye Dakar, další vítězství si značka Peugeot připsala v roce 2018. Od uvedení na trh v říjnu 2016 bylo na celém světě prodáno více než 900 tis. vozů Peugeot 3008. Porota COTY: skupina evropských odborníků Porotu COTY (Car Of The Year) tvoří 60 nezávislých motoristických novinářů z 23 zemí. Počet zástupců dané země závisí na velikosti trhu a na významu automobilového průmyslu. Státy jako Francie, Itálie, Německo, Španělsko a Velká Británie mají šest členů. Dalšími zeměmi zastoupenými v porotě jsou: Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Irsko, Lucembursko, Maďarsko, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Slovinsko, Švédsko, Švýcarsko a Turecko. Porota COTY odměňuje každý rok jednoho jediného vítěze. Volí se nejzajímavější novinka za období 12 měsíců předcházejících předání ocenění, bez ohledu na segment, verzi karoserie a cenu. Nejdůležitějšími kritérii jsou technická inovace a poměr kvality a ceny. Titul COTY se uděluje od roku 1964: je to nejstarší a nejprestižnější ocenění v automobilovém světě. „Být se šesti tituly mezi třemi nejoceňovanějšími značkami v soutěži Car Of The Year je obrovská čest! Peugeot vyhrál během šesti let tři ceny COTY, to se nikomu zatím nepodařilo! Máme nyní souběžně na trhu tři vozy Peugeot oceněné titulem „Auto roku“: novou 208, SUV 3008 a kompaktní sedan 308. Nový Peugeot 208 zvítězil, protože nabízí možnost volby mezi elektrickým a spalovacím motorem za dostupnou cenu. Zaujal svým odvážným designem a technologiemi. Ocenění Car Of The Year je skvělým nástrojem pro firemní soudržnost a současně referencí pro naše zákazníky,“ prohlásil Jean-Philippe Imparato, ředitel značky Peugeot.
    4 points
  12. os-max

    H7 led pre Peugeot 508

    Pozri si videa na youtube, kde ukazuju ako LEDky svietia oproti stene, ja som este nevidel LEDky, ktore by mali ostru hranu aby si neosvedcoval proti iduce auta, vsetko su to len biele machule. Celu zimu som nadaval na ludi co si do starych carachov pokupovali ledky, hned to vidiet. A zboznujem tie komenty klubakov, ked si pred STK davaju naspet klasiku aby presli. Videl som sadu od Osramu, kde sa menila aj samotna parabola, uz netusim do akeho auta to bolo, ale stalo to viac ako nove svetla. Danej problematike som vela venoval, aj som nieco kupil, no bolo to nepouzitelne, jasne, svetla svietili dva krat dalej, ale bolo to rovnake ako keby som zobral nejaku silnu rucnu ledkovu ziarovku a svietil pred seba, svetlo bolo vsade, prave vykrojenie nebolo vobec vidiet a ked som parkoval a uvidel svetla oproti stene, tak som ich rovno vymontoval a pouzivam ich na osvetlenie altanku.
    3 points
  13. pavelu96

    Co jste dnes udelali...

    Tak nová podlaha už se rýsuje...
    3 points
  14. *nohafuc*

    Vtipy

    3 points
  15. Radek Hurvajz

    Reklamace

    No jestli někdo řekl že to není opěrka ale jen kryt tak to bude asi "Jinej Oddíl", to fakt jen jako kryt nevypadá a vsadíl bych se že je ve vybavě napsáno že je to loketní opěrka
    3 points
  16. Radek Hurvajz

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Takže takhle
    3 points
  17. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Vono hoši s řemeslníkama. Já bojuju s firmou která mi dodávala kotel když se jedná o to že bych měl mít nějakou revizi nebo něco podobného tak to jsou aktivní to otravujou píšou meily ale stejně je to o tom že si to nechají zaplatit předem a pak jen pošlou meilem ten canc a nechají si zaplatit samozřejmě i cestu takže s tím jsem udělal rázný proces pokud má mít kotel revizi tak se na něj přijede podívat technik a já to zaplatím i s tou cestou ale pokud to děláte takhle tak je to jen o tahání peněz z lidí a ta revize teda není potřeba Ale potřebuju aby se tady někdo od nich zastavil a ten kotel prohlídnul a nastavil a do toho se jim nechce ale ohleduplně tvrdí že zavolají až budou mít cestu okolo že zavolají abych jako nemusel platit cesťák celej sám ale jaksi už 3 měsíce sem neměli cestu když vím že jen já jsem je doporučil asi osmy lidem z okolí a vím že v době kotlíkových dotací tady namontovali desítky kotlů. A o tom jaká je dostupnost zboží v hobby marketech jsem psal předvčírem . Jako nezbejvá nám než tuhle hnusnou dobu nějak překonat a věřit že bude líp. I když si teda myslím že nejsem sám kdo kdyby měl tu možnost otočit prstenem princezny Arabely tak že by s ním otočil a nastavil kalendář zpátky minimálně na 1.1 2020 ale to nejde to šlo jen v pohádce tak to musíme vybojovat.
    3 points
  18. Fruktis

    Co jste dnes udelali...

    Vymalovan prvni pokoj, rovnou uklizen...uff... dalsi dva pokoje zatmeleny diry a bude treba brousit...zase budu vypadat jako yetti... Sháním nekoho kdo by mi udelal podlahu v patře...namontoval cidla na plyn...potrebuju revize el + plyn o vodě ani nemluvě...a hlavne potrebuju sehnat baterii do vany...sprchovani upadlou sprchou nic moc... A ucim se s termostatem...tvl...topi to...ale teplou vodu to neudela.. jo aha...ja si tim vypnul bojler A dnes jsem se uz poučil....na cokoliv elektrického chci sahnout a rozebrat tak si nejdrive vyhodim jistic...hned mam klidne spani... A lev uz parkuje pod střechou....to je prima zajet do garaze a ne jak mamlas hledat misto dvacet minut...
    3 points
  19. Péťa

    Vtipy

    Desi.mp4
    3 points
  20. Print

    Citroën Xsara Picasso

    Ahoj. Kvůli 92 leté babičce o kterou se s Mončou staráme jsme uvažovali co pořídit za auto a měli jsme pouze dvě podmínky. Benzín a vyšší posed kvůli nastupování a vystupování (406 ani i30 babí moc nedávala a pořád jsme ji museli pomáhat) a tak sem dostal nabídku na toto auto a neváhal a hned koupil. Je to Citroën Xsara Picasso rok 2008 motor 1.6 16v 80kw najeto 131 000km (jsme druzí majitelé auto kupováno nové v ČR v Dománským a celou dobu servisovano tamtéž) výbava takový standart co jsem tak zjistil. Elektrická okna v předu (vzadu švihadla) automatická klimatizace, mlhovky, kožený volant, palubní počítač, vyhřívané zpětně zrcátka, tažné zařízení a mraky a mraky úložného prostoru teď je na řadě klasický servis jako oleje filtry atd. A bude potřeba udělat přední brzdy a chtěl bych sehnat nějaký origo r15 kola na léto a uvidíme co ze zadním levým lemem je trochu pomačkanej tak uvidíme co s ním
    2 points
  21. Radek Hurvajz

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Jéžiš, no to si neumite dosadit jedno pismenko. Člověk se už nemuže ani dezinfikovat tady, to je strašný todleto. Beztak to vypadlo kvuli tomu že ve sklepě je blbej signál
    2 points
  22. jarokare

    Reklamace

    Jak píše Radek , i podle serviceboxu je to opěrka , bych se hádal ...
    2 points
  23. Radek Hurvajz

    Vtipy

    Aháá, to je o @Scratchovi,
    2 points
  24. Laďa

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    To bylo myšleno, tak že ve vlákně 3008 jsou samé SUV, tak misto přesouvání jen změnit název na 3008 SUV. Jinak jsem nahlásil další přesunutí.
    2 points
  25. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    Čuchá kuličky a pak se válí sjetej v chodbičkách. Na krtiny nemá kdy.
    2 points
  26. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Odesel na navstevu a tu si privedepote zpatky
    2 points
  27. Radek Hurvajz

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Myslíš takhle?
    2 points
  28. vendelinek

    Co jste dnes udelali...

    Furt makám,pokud je chvilka,na rouškách,včera dalších 20
    2 points
  29. MJSytic

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    Tak si ho zase pořiď, stejně bez něj evidentně nemůžeš být a chybí ti
    2 points
  30. MJSytic

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    Tohle se mi hrozně líbí... Oprávněné osoby to nepřesunuly... Možná bys těm osobám mohl pomoct a pokud na takové vlákno narazíš, kde se jednoznačně jedná o jiný model, tak ho prostě nahlásíš. Myslím, že to není poprvé, co ti tohle píšu. Pro mody to bude mnohem snazší práce, než aby pálili svůj drahocenný čas zkoumáním příspěvků, jestli se jedná o MPV nebo SUV Pochop, že ten klub a fórum děláme všichni, ne jen ti, kdo mají nějaké funkce nebo oprávnění. Pomoc Modům je stejná, jako jakémukoliv členovi, který se na něco zeptá P.S. Co se týká rozdělení na Peugeot/Nepeugeot jsem pro. Ale jen když přispívání do Nepeugeotí sekce bude 2x dražší
    2 points
  31. brixtr

    Vtipy

    2 points
  32. Fruktis

    Dostalo mě do kolen :)

    Kolik der je potreba vyvrtat na uchyceni policky...na drzaku jich je deset....a ve zdi...? Ano kdo si tipnul 30 vyhral
    2 points
  33. sharpers

    Sharperss - 406 Break V6

    Ahoj Od 406 si nemůžu pomoci a proto jsem pořídil další,v pořadí již čtvrtou...tahle ovšem nebude na denní ježdění ale spíše na hraní tak snad vydrží déle Drobné info Jedná se o 406 break, motor 3.0 V6 152kw, manuální převodovka Výbava polokůže, 4x airbag, klima atd taková ta vděčná klasika Co se týče stavu Auto má najeto lehce přes 200 tis km, je celkově v horším stavu z delšího stání a předchozích uprav, ale to se dá dokupy. Mezi hlavní nedostatky patří pomačkané přední i zadní lemy blatníků od velkých kol, prolínání oleje z motoru asi všude kde to jde, prokluzuje spojka, rozbitý nárazník a mlhovka, slabá baterie, horší variátor na rozvodech, špatná přední náprava, svítila kontrolka opotřebení katalyzátoru nicméně po pouhém smazání zatím auto jezdí 1500 km bez chyby tak nevím. Dále má ruční brzda uhnité lanovody a nebrzdí. Nicméně motor tahá jako za mlada, z výbavy funguje pokud vím vše, auto není shnilé na prach takže jako základ pro mě naprosto ideální Co se týče dalších plánů.... Auto projde generální opravou jak motoru, tak náprav i karoserie. Nejsou v plánu žádné šílené úpravy. Motor zůstane v sérii. Převodovka je tam 5q a já bych radši 6q, ale zatím jsem moc nezjišťoval jak moc složitý by změna byla. Nápravy dostanou menší snížení, ale asi jak jsem měl na 406 od Luďka kde byly pružiny HR tuším -30. V plánu jsou i jiné kola, ale větší než R17 to nebudou. Interiér dozná malých změn, stropnice a sloupky jsou čalouněné do černé koženky, vše půjde z auta pryč. Moc se mi to nelíbí a práce není zrovna kvalitní. Strop a sloupky černé určitě chci, ale místo koženky spíše černá látka, semiš, či něco podobného, matného. Co se týče předních sedaček, buďto sehnat opravdu zachovalé v polokůži - jsou tam i teď ale řidičova je roztrhaná a prošoupaná. Ještě si pohrávám s myšlenkou jiných předních sedaček, u známého co má Focus ST jsou ty Recaro sedáky luxusní. Pak proběhne výměna hudby, tu mám schovanou z modré 406, komplet sestava Gladen, hrálo to velice hezky.
    1 point
  34. Laďa

    Vtipy

    1 point
  35. MJSytic

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Hurvajz nám nějak vynechává písmenka. Chtělo by to restart OS Jinak Petře, jestli to takhle půjde dál, sejdeme se TADY Já už dostal ubytovací poukaz. Stačí jen vyplnit termín
    1 point
  36. martinecondrej

    5008 MPV--spolehlivé auto

    ono je hlavně špatně nasazený, proto se tohle stalo. Info ze servisu
    1 point
  37. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    A já byl na 9 hodinu u doktora. Udělala 2 x šmik, šmik , něco si dala stranou na histologii a 18.4 jdu na vyndavání stehů. A při odchodu dva moudré pokyny - jeden lepší jak druhý : 1. Tak týden na to nesmí přijít voda ( Hmm jsem zvědavý jak toho docílím - se nebudu mýt? ) 2. Jo a neohýbat se , jen mírně pokrčit v kolenou a zbytek se doohnout ( Hmm jak si obuji boty atd . . . ) No a teď kde ty stehy mám : Jedno šití mám na levé zadeli , tak 10 cm pod úrovní pásku a to druhé nad páskem (Chtěl jsem říci na levé ledvině, ale to je blbost) Chápu že to je na blbém místě , kde se to při ohnutí asi hodně napíná ale tvl. ohýbat se nesmím a namočit to také ne ??? A pak že u doktora není sranda
    1 point
  38. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    no jo no důchodec nemá co dělat tak bude terorizovat chudáka krtka. Ale opovaž se ho trefit motykou jestli bude mít modrý gatě
    1 point
  39. ozzy56

    Dostalo mě do kolen :)

    mno, typický Čech--chtěl pomoct, ale zvrtlo se to...
    1 point
  40. Pe.Tr

    Může to Pe.Tr zvládnout

    RH ještě vyhladit vrásky , přidat vlasy a zmenšit ruku a ok
    1 point
  41. Radek Hurvajz

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    Tech pět nahlášených jsem přesunul. děkujeme. Jinak nerozumim tom se změnou nazvů, mužeš to nějak popsat.
    1 point
  42. somira

    ESP/ASR

    Tak hlásím příčinu závady po odstranění - vadný brzdový spínač za 350 kaček.
    1 point
  43. Davidak79

    Co jste dnes udelali...

    Před hodinou jsem tahal 80 lete důchodce z fabie , paní potlucena a všichni Ok https://litomericky.denik.cz/nehody/nehoda-podsedice-20200401.html
    1 point
  44. Pe.Tr

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    klidně, od dob kdy nemàm Peugeota jsem usetril spoustu penez za opravy
    1 point
  45. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    nejsi sám kdo si bláhově myslel, že s řemeslníkama na tom budeme po převratu lépe, sprchový kout mi montovalo hovado, kterému jsem musel ukazovat na plánku, který díl kam příjde, jinak by to nesložil v ostravě v autorizáku nekoupíš ani žárovku--není na skladě--, ale do 48 hodin ji budou mít za pětinásobek ceny
    1 point
  46. ozzy56

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    proboha jenom to nee--nakonec se zjistí, že Nepežotů je tady více
    1 point
  47. Péťa

    Rozdělení na nové a staré modely vozidel

    Já bych udělal dvě sekce Pežoti a Nepežoti Ať se to neplete
    1 point
  48. Djzaza

    Dostalo mě do kolen :)

    Na střelnici. (nevím kde to dát, tak jsem to vložil tady do vlákna.) 2c94461b-e51c-4923-89c4-efa9482f7531.mp4
    1 point
  49. Print

    Sharperss - 406 Break V6

    No jasně
    1 point
  50. nicnic

    308 GTI (2018) zkusenost?

    Auto mám tři roky s nájezdem cca 75 tis. Zatím jediná chyba, která se objevila, byly občasné podivné zvuky z diferenciálu, které nakonec řešil servis výměnou za kvalitnější olej. Chvilku to zkoušeli, že bych si rozdíl v ceně měl zaplatit, ale po mírném postrčení pochopili, že je vyjde levněji, když mi dají dražší olej, než když jim přivezu vysypaný samosvor....
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...