Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Laďa

    Laďa

    Uživatel


    • Body

      12

    • Počet příspěvků

      6 244


  2. pavelu96

    pavelu96

    Moderátor


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      6 324


  3. Weri 605

    Weri 605

    Vedení


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      5 522


  4. Radek Hurvajz

    Radek Hurvajz

    Moderátor


    • Body

      10

    • Počet příspěvků

      33 585


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 4.12.2019 v kategorii Příspěvky

  1. pavelu96

    Vtipy

    To mi připomnělo... Správce parku radí turistům: "Když potkáte v lese medvěda, tak mu naházejte hovna do xichtu a utečte!" A turista se ptá: "A kde vezmu hovna?" Správce: "Když bude medvěd, budou i hovna..."
    10 points
  2. FrantaCV

    Vtipy

    Není nad dobrou radu.
    9 points
  3. *nohafuc*

    Vtipy

    6 points
  4. Ahoj ahoj :) opäť sa hlásim s menším pokrokom a menšou údržbou ktorou si Hunter prešiel, akcia trvala približne 3 dni. Pôvodné plány s tlmičmi sa posunuli na neskôr, "presedlali" sme radšej na motorovú časť, kde boli polámané hadičky odvetrávania a časť nahradená normálnou polievacou hadicou, respektíve spravila sa zadná náprava čo sa týka bŕzd. Pôvodne plánovaný víkend sa natiahol na 3 dni z dôvodu nečakaného objednávania súčiastok do plusu. - rozvodová sada (Continental) + vodné čerpadlo (OEM Peugeot) - 6 x Bosch sviečky + 3 x Valeo indukčné cievky (3 ostali zn.Delphi od predchádzajúceho majiteľa), samozrejme vyčistená klapka ako aj pretesnená + pretesnené nasávanie - nový uzáver olejového hrdla (OEM Peugeot) - nová hadica odvetrávania (OEM Peugeot) - nové predné silenbloky pre obe predné ramená - obe predné nové brzdové hadice - nové zadné brzdové štíty (JP PARTS), obe strany - nové ložiská zadných kolies (FAG), obe strany - nové lanká ručnej brzdy, obe strany - nové obloženie ručnej brzdy (BREMBO) + sada na upevnenie (DELPHI), obe strany - nové zadné brzdové kotúče (TEXTAR), obe strany - nové zadné brzdové strmene (FTE-TEXTAR), obe strany - toto bola časť, s ktorou sa nerátalo, no zadné strmene boli tak zahnité, že sme s nimi nevedeli robiť prakticky nič. - nová zadná brzdová trubka (OEM Peugeot), pravá strana - nové brzdové obloženie (TEXTAR) upevňovacou sadou (ATE), obe strany - a samozrejme nová brzdová kvapalina DOT4 v celom systéme. Investícia - súčiastky: ~950 EUR Počas zákroku sme z auta odstránili nápis "FORES" ako aj nálepky 3.0 V6 z tesca. Moja veľká vďaka patrí, opäť, tej najlepšej garáži (minimálne) na Slovensku, priatelia moji, ešte raz vďaka za pekný víkend a perfektnú prácu, plus samozrejme za časť súčiastok a náhradné auto (Killer, starý kamarát :) ) Ďalší projekt sa očakávane začína v januári 2020, pripravujeme sa na nejakú miernu úpravu a znova nejaké malé opravy, nakoľko z prednej nápravy sa stále ozýva buchot pri silnejšej akcelerácií a pri intenzívnejšom brzdení. Minuli sa však všetky možnosti, čo búchať môže, zostáva asi jedine samotné riadenie (ktoré už niekto menil, nakoľko riadenie nepochádza z V6, a tým pádom auto momentálne nemá premenlivý posilovač) :) Ako omrvinku na pripravovaný projekt tu nechám túto fotku :D
    5 points
  5. KoudaK

    Vtipy

    4 points
  6. Radek Hurvajz

    změna nicku

    Hele ty tamten, Hugo o to požadal mně, jenže nevěděl že ja už mu to nezměním, odkazal jsem ho jinam. A psal jsem to tu proto abych ho mohl označit aby si to přečetl, né proto že jedna paní povídala!
    4 points
  7. pajik999

    Vtipy

    3 points
  8. pajik999

    Vtipy

    Chlápek položil ve velké hale lino. Spokojeně si chtěl zapálit, ale zapalovač nikde. Kouká, že uprostřed je pod linem malá boule. Pomyslel si: "Hm, kvůli zapalovači to předělávat nebudu", vzal kladivo a rozmlátil to pěkně doplacata. Vtom vešla majitelka bytu: "Zapomněl jste si v předsíni zapalovač. A neviděl jste někde náhodou našeho křečka?"
    3 points
  9. David 106s16

    Peugeot 104

    Tvl, z těch fotek na mě dýchla stará Francie, taková nezkažená, slunečná, víno, četník....no prostě nostalgie,to je asi tou starou černou SPZ Bohužel dnešní Francie, tam jsou asociace úplně jiné,gerontofil v čele, stávky, hořící auta v ulicích, zelené vesty, no go zóny, rozřezaná plachta na dodávce a chudák uprchlíček malej černej vevnitř...
    3 points
  10. KoudaK

    Vtipy

    3 points
  11. Laďa

    změna nicku

    Proč na 3x? Raďous má prostě smůlu. Vedení si jasně udělalo pravidla pro změnu nicku a odebrání znaků se nepovoluje.
    3 points
  12. Laďa

    Vtipy

    3 points
  13. Veverka

    Poděkování

    Takže už i vydíráme, jo? No, znamenám si...
    3 points
  14. Weri 605

    změna nicku

    tak odhlasováno... Změna nicku bude možná pouze u členů clubu, po odsouhlasení vedením. Zabývat se budeme žádostmi o změnu v rozmezí: Malá a velká písmena - například z Weri 605 na weri 605 a opačně Háčky, čárky - například z Weri 605 na weři 605 nebo werí 605 a opačně Kroužky nad "u" - například z Verunka na verůnka a opačně Tečky v nicku doplňovat ani ubírat nelze - například z Weri 605 na Weri.605 a opačně Všechny ostatní žádosti o změny jsou předem zamítnuty! @radous007 se tedy změna povolila a nově bude @Raďous007 Děkujeme za pochopení a věříme, že změn nebudete zneužívat...
    3 points
  15. Laďa

    Vtipy

    3 points
  16. Weri 605

    Vyúčtování

    Vyúčtování vánočního srazu.xlsx
    2 points
  17. pajik999

    Vtipy

    "Víte, sousedko, včera si váš Pepíček hrál s naší Alenkou na doktora..." "Ale tak snad byste z toho nedělala aféru, jsou to děti a jsou v tom zvídavém věku... však jsme nebyli jiní..." "Ale to je mi fuk. Ať ji třeba pojebe, ale on jí vyoperoval slepé střevo!"
    2 points
  18. Radek Hurvajz

    změna nicku

    Hyenu nepřivolávej, to už tu bylo. blééé
    2 points
  19. Weri 605

    změna nicku

    Ban....? oba..? tím se vyřeší všechno...
    2 points
  20. KingSpade

    Peugeot 307 XSi 2.0i by KingSpade

    Tak a máme prodáno. Dnes šla 307ma do světa.
    2 points
  21. Jj, máš pravdu, nasbírala jsem tu pár kontaktů .... Teď je takový frmol v práci a jsem tam denně do večera, že budu cokoliv s autem řešit až po svátcích....jestli mě ovšem neodnesou čerti ....páč se chovám nerozumně....vyhazuju peníze oknem pro stříbrnýho mazlika 807 . Moje děti mají strach, že pod stromečkem najdou jenom ....
    2 points
  22. Radek Hurvajz

    Poděkování

    Tak já s Radkou, i když jsme se nezučastnili, děkujeme za darečky které nam doručil @KoudaK, dokonce i kousek sklárny přidal. Díky
    2 points
  23. MJSytic

    P 407 nemá v TP 17" disky

    1500Kč je sranda. Co by za to jiní dali, pokud by bylo možné jim za 15 stovek dopsat další rozměr
    2 points
  24. Toto je přesně ta chyba - oni využili tvoji situaci a vnutili ti svoje pravidla hry. Příště raději nechej odtáhnout domů na dvůr. Ta cena není až tak přemrštěná, spíše je chyba, že se zrovna nevyřešil i ten výfuk a případně ta spojka. Teď píšu "zkušeně", ale taky jsem skoro naletěl: 607, 2,2 HDi mi přestalo jet na dálnici u Rohlenky. Z mostu zřejmě hlídal "sup" a hned ucítil příležitost. Přijel bílou oktávkou s černým nápisem na dveřích (PATROLA nebo tak nějak), oblečen v černém, takže dělal dojem, že je to policie. Že tam stát nemohu a že on ihned sežene odtsh. Než jsem se nadál, už telefonoval. Já to mám od domu asi 120 km, takže než jsem něco vymyslel a vytelefonoval, jeho odtah už tam byl. Hned naložili, a odvezli do Brna, nějaké firmě na dvůr. Že seženou diagnostiku a pokud bude motor potkaný, tak i opraví. To už jsem se rozkoukal, a poručil jsem, aby auto nesundávali z odtahu, že jedeme do Zábřeha. Takže ano, dovezl nás do Zábřeha a zaplatit jsem musel asi 8000 bez dokladu. Ale hlavně už jsem byl na domácí půdě. Chlapík z odtahu byl OK, dovezl nás i těch 15 km domů. Jindy jsem takto bojoval ve Vrchlabí - auto Subaru neuměli opravit, ale vyměnili startér a nechtěli mi auto vydat na odtah, dokud nezaplatím 10 t. Nakonec to byl skočený řemen o zub.
    2 points
  25. Predchádzajúca V6: https://www.peugeot-club.com/topic/100636-lucifer-aka-silent-killer-30-v6-140kw-sedan-po-viac-ako-4-rokoch-a-70000km-off/ Tak, znova ahojte kúpil som svoju štvrtú 406 v poradí (pomaly by som sa mal nechať vyšetriť, aj keď na Čakoma ešte nemám ) Po štyroch rokoch používania V6 140kw, som presedlal na V6 152kW. Info o možnom predaji sa ku mne dostalo čistou náhodou, takže v priebehu týždňa od prijatia infa som auto išiel aj obzrieť, a hneď som ho aj zobral, nakoľko vtedy som už veľmi uvažoval, čo robiť so starším autom - či ho dať dokopy, alebo ho pustiť. Malé predstavenie auta: 406 3.0i V6 152kW, FullMUX Auto vyšlo z výroby 13.11.2001. Farba ETHC - Cossack Grey / Gris Chateau - metalíza (nepomíliť si z EZDC - Hades Grey! ) Najazdené 238.550 km. Pomerne dobrá výbava, v podstate presne rovnaká ako predchádzajúce, + ESP&ASR, čiže okrem JBL audio systému, Siemens monochrome navigácie, a strešného okna všetko (automat nerátam ) Vozidlo bolo dovezené na SK v roku 2008. Prvé dojmy - oproti 140kw je toto "nemé" auto, zvuk to má len pri vyšších otáčkach. Výkon ešte nič moc, 140kw sa mi zdá živšie, no je to zapríčinené zásahom do vozidla - príčiny vysvetlím neskôr Pár plánov v hlave mám, no najprv treba porobiť základné veci. Auto viac stálo ako sa hýbalo, za rok, ktorý prešiel od predchádzajúcej EK/STK auto najazdilo 2000 km. Brzdy vzadu KO (aj ručná), vytečený jeden zadný tlmič, pár vecí nefunkčných, klepoce silenblok motora/ramena, za studena má auto trošku zvuk diesla, .... nič čo by sa našťastie nedalo vyriešiť. Odlepenie nápisu na zadku je tiež v pláne Pripájam pár foto: Auto som prehlásil, vybavili sa ŠPZ hodiace sa ku autu Pár vecí sa už vymenilo / opravilo, onedlho budem tému znova aktualizovať chcel som len predstaviť vozítko
    1 point
  26. feriboy

    Zadní světla zpátečky

    Koupil jsem led žárovky 21w a po instalaci do koncovich světel mi i při vyřazení zpátečky malinko prosvitaly. Jelikož jsem chytry tak jsem věděl o tom že je to zbytkové napětí. Vyřešil jsem to tak že jsem na jednu stranu zpátečky napojil ještě obyčejnou 4 watovou žárovku a schoval ji do kapsy světla. Vše teď funguje jak má a je i přes ta zatmavena okna lépe vidět kam couvam.
    1 point
  27. David 106s16

    Vtipy

    @Pepito https://www.autosalon.tv/novinky/nova-auta/tesla-ukazala-pick-up-cybertruck-sokuje-designem-silou-a-je-neprustrelny/galerie?pic=2e1a9afa2ac192af96a378aadc11603f.jpg https://www.autosalon.tv/novinky/nova-auta/tesla-ukazala-pick-up-cybertruck-sokuje-designem-silou-a-je-neprustrelny
    1 point
  28. Háček

    106 sport projekt na VÍC LÉT :D

    sklo doufam dorazí zejtra ... asi jede až z francie ..
    1 point
  29. cvrlo

    Navigace - aktualizace

    máš sz
    1 point
  30. *nohafuc*

    Hasící přístroj

    Přesně jak píše Vena.Hasičák vozím spíš jen pro ten pocit,že ho mám,ale lepší něco než nic. Já osobně vozím jen práškovou kilovku,kterou jsem narval do přihrádky v kufru (viz.foto).Padnul tam pěkně nafest a nikde nehrká.No a pro ještě lepší pocit mám jeden sprejovej v kastlíku u spolujezdce.
    1 point
  31. Péťa

    změna nicku

    Stačí pomyslet a mají ho nadoživotí
    1 point
  32. Ferry

    Oprava čitelnosti displeje

    hele, lepsi koupit celej novej displej na ali v cine ta oprava nebyva na dlouho, vetsinou se ten flex kabel zas odlepi
    1 point
  33. Spocklw

    Vtipy

    1 point
  34. Radek Hurvajz

    změna nicku

    Tak super, rovnou by to chtělo změnit @HUGO BOSS na Hugo Boss, ale počkejte až se ozve, chtěl to tak. Je to tak měsíc co mi o tom říkal
    1 point
  35. cvrlo

    Navigace - aktualizace

    máš sz
    1 point
  36. Weri 605

    Poděkování

    Podlahy a koberce sou nový... a bárbínu odvolám, až mi slíbíš, že za rok pojedeš zas...
    1 point
  37. Raďous007

    změna nicku

    Super děkuji sice jsem chtěl jen Raďous ale nevadí i tak moc děkuji.
    1 point
  38. ChouLu

    Úprava km

    Pravděpodobně máš nemux tam se nic samo neupraví a musí se budíky rozebrat a přepsat pokud by jsi mě zájem za 2000 přepíšu stačí poslat poštou a druhý den ti je pošlu zpět
    1 point
  39. Milan+

    Co jste dnes udelali...

    Do waze to dávaj šoféři, tak jsi tam měl tu PČR dát, asi před Tebou nikdo v tom okamžiku či čase nejel.
    1 point
  40. Pepito

    Vtipy

    To nebyla pohádka ale děsnej brak. Viděl jsem asi deset minut a přepnul jsem to. Jinak vtip dobrej
    1 point
  41. Weri 605

    obecné informace

    to není moje práce.... to asi samo... jinak bych byla ráda, kdyby ste mě nechali aspoň týden v klidu... Však eště nemám ani vyúčtování tohodle srazu...
    1 point
  42. Péťa

    obecné informace

    Fotky: https://www.peugeot-club.com/gallery/category/87-vanocni-vecirek-2019/ Jaro:
    1 point
  43. Laďa

    Vtipy

    1 point
  44. Laďa

    Vtipy

    1 point
  45. brixtr

    Vtipy

    Krtkovi se zlomi lopatka a tak si rika: „Pujdu za ježkem, on mi lopatku určitě půjčí“. Je v polovině cesty a rozmýšlí se: „Co když mi ten ježek tu lopatku nepůjčí? Prece jen je trochu lakomej. Ale kdyz uz sem v pulce cesty, pujdu dal.“ Je ve třičvrtině cesty a rika si: „Ty vole! Co když mi ten ježek tu lopatu vážne nepujčí ?! Nevadi, kdyz uz sem az tady, pujdu dal.“ Uz je skoro u ježkova domu a rika si: „Kur*a! Ten ču*ák mi tu lopatu urcite nepůjčí“. Prijde k ježkovo domu, vezme kamen, hodí mu ho do okna a zařve: „Strč si tu zk*rvenou lopatu do prdele ty buzerante!!
    1 point
  46. Davidak79

    Vtipy

    1 point
  47. pavelu96

    Vtipy

    1 point
  48. KoudaK

    Vtipy

    1 point
  49. Ahojte, Pridávam prvý "malý" changelog: V prvom rade, poprehadzovalo sa pár vecí zo staršej V6 (ako som spomínal v druhom vlákne, vybral som aj všetky "extra" veci, tieto sa postupom času dostanú do tohoto vozítka): interiér: - výduchy v šedej farbe, pôvodom z coupé - všetky stĺpiky v čiernej koži - LED tretie brzdové svetlo - JBL reprosústava technika: - predné tlmiče - predné pružiny Eibach -30mm - horné uloženie - predné kotúče & doštičky - rozpera - 17" Hockenheim Foto z výmeny: Výška pred-po, vidno na fľaške oleja: Zohnal som si trošku nezvyčajnejšie budíky, origo biele, takže som nahradil aj tie: pre mňa krása na n-tú Interiér - porovnanie pred a po: Mám ešte v poličke pripravené chrómové kľučky, časom sa nahodia aj tie. "Nové časti" nepochádzajúce zo starej V6: spravil sa aj prvý menší servis: - výmena silentbloku motora, pôvodný bol z roku 99. Nový pre V6 sa zohnať, žiaľ, už nedá ani OEM Peugeot ani druhovýroba, takže sa namontoval silent pre 2.2HDi - aspoň sa dodržalo, že to je hydraulické uloženie, a nie "obyč." guma/kov. Foto starého hovoria za všetko - dali sme dole olejovú vaňu, prečistila sa, špiny bolo dosť. Vyčistilo sa aj sacie sitko, a hurá, zvuk diesla pri studenom motore pominul - výmena vzduchového filtra - o pár dní neskôr aj výmena horného silentbloku (starý bol rozheganý, a v deň výmeny sme nemali druhý po ruke) Pár dní dozadu som vymenil sadu BSI+ECU. Prečo? Pretože auto bolo vo Francúzku ukradnuté, no našlo sa. Od vtedy bola v aute jednotka motora ECU s vyradeným imobilizérom zo staršej V6 (ešte semiMUX, nie fullMUX), toto spôsobovalo pár komplikácií. Na prvý pohľad to vyzeralo, že nefunkčný je iba tempomat. Avšak z dôvodu, že BSI a ECU medzi sebou normálne komunikovať nevedeli (pri semiMUX prebieha komunikácia medzi ECU+BSI cez VAN, fullMUX cez CAN) sa naskytlo viac problémov. Voľnobeh bol stále zvýšený, či už bolo auto studené či teplé. ECU bola plná nezmazateľných chýb, od polohy klapky pedálu, cez škrtiacu klapku, teplotné snímače oleja a vody, až po snímač tlaku v sacom potrubí. Motorové ECU nevedelo nič o rýchlosti (fullMUX nemá rýchlostný snímač na prevodovke, info putuje od jednotky ABS/ESP po CAN do ECU) a ani o prevodovom stupni - dôvod nefunkčnosti tempomatu;klíma regulovala teplotu ako sa jej chcelo-5minút normálne, potom 5minút kúrenie na plné pecky (predpokladám nemala info o teplote motora). Samozrejme naštartovať sa auto dalo aj skrutkovačom. Zohnal som teda sadu BSI+ECU+kľúč+spínačka. Výmena prebehla hladko, set mal menej najazdených km ako auto, takže zostali aj pôvodné kilometre. Spínačku som zatiaľ nemenil (aby som nemal iné kľúče ku dverám a iné do zapaľovania), no tá, ktorá v aute je momentálne, nesie tiež známky poškodenia od krádeže. Po výmene tempomat šlape ako má, teplota v kabíne sa reguluje normálne, na pocit sa mi zdá, že auto aj lepšie ide (avšak bol som s ním zatiaľ iba v meste), a voľnobeh je krásne nízky ako má byť, keď sa auto zahreje. Snáď pôjde dole aj trošku spotreba, aj keď tá mi nikdy nevadila. Ako bonus mám aj krajší kľúč diaľkového, a motorovú jednotku bez závad Plány na nasledujúci zásah - zadné brzdy, zadné tlmiče, predné ramená (predpokladáme že klepoce silent ramena, no ešte je to pod určením). Vidíme sa
    1 point
  50. Martin 1981

    Pasuju dvere so Saxa do 106ky?

    Kedisy davnejsie bolo toto forum super.Rad som sem chodil a cital vsetko mozne.Ale teraz sa tu kazdy ohana pravidlami a neviem cim.Bol som riadny clen a teraz som zvazoval ze ci ma vyznam podporovat svojimy € nejake pravidla.Takze strcte si niekam aj tie vase pravidla
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...