Jump to content

Spocklw

Člen klubu
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

About Spocklw

 • ID člena 56025
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Co jste dnes udelali...

  Nojo, samý smrk kde by neměly být, k tomu dlouhodobě sucho, pak vítr a hotovo... Jestli nezačne víc pršet, bude to tu se smrky čím dál horší.
 2. Neznámý hmyzák

  Když jsem bydlel ve starém bytě, také jsem tam jednoho takhle objevil, zalezlého mezi plastovými boxy. Prohrabal jsem kde co a dalšího už jsem tam nikdy nepotkal, kdo ví odkud se tam dostal.
 3. Noční hlídání

  Aby to tu někdo celé neukradl...
 4. 407sw plastový kryt ztcátka

  Orientačně okolo 700 Kč s daní.
 5. Benzin místo nafty

  Záleží na tom co má za prostory a vybavení, určitě to je minimálně na kompletní vypuštění nádrže, výměnu palivového filtru, vyhnat kompletně benzín z palivového potrubí a doufat, že se nikde nic nezadřelo. Počítám že mechanik na telefonu to bral tak, že 15 l na objem nádrže možná není tak moc a nebude to vadit, nevím. Problém je v tom, že v palivovém potrubí bude v podstatě čistý benzín. Může zkusit odpojit potrubí, nechat ho propláchnout směsí v nádrži, ale riskuje zadření.
 6. šíbr 406

  Jen pro zajímavost, když jsem si kód tohoto dílu zadal do Autokelly, tak základní cena za originální díl bez slevy tam je přes 20000 Kč s DPH (což navíc neznamená, že to bude sehnatelné, jestli jsi psal že už nikde není).
 7. Zvýšená teplota oleje

  Soda sama jako taková určitě ne, je to jen uhličitan sodný https://cs.wikipedia.org/wiki/Uhličitan_sodný, sype se třeba do pračky pro změkčení vody. Pokud to, čím to bylo ucpané, byl vodní kámen (někdo tam lil tvrdou vodu z kohoutku), mohla by pomoci, stejně jako třeba ocet. Jestli je to ale nějaká ... co se tam vysrážela z nějaké nevhodně nalité chemikálie, nemusí pomoci.... Jo a když už jsem zmínil tu sodu s octem v jednom příspěvku, tak buď použít jedno nebo druhé, nemíchat - jedno je zásadotvorné, druhé kyselina a kdo si vzpomene na chemii, tuší co se stane. Jako malí jsme si takhle vyráběli samodomo hasičák.
 8. 407sw plastový kryt ztcátka

  Pomohl by VIN nebo aspoň přesné označení motorizace, nicméně pokud je to tenhle tvar, tak kódy jsou v obrázku.
 9. JeanJaques 406 1,8 16V okoukaná šedá myš

  Jo, taky neMUX, z května 00. Je to možné že někde bude zlobit kontakt, momentálně mám podle symptomů jeden studeňák na stahovačce u řidiče, ale ještě jsem se nepřemluvil kvůli tomu sundat všechno z dveří. Já si tedy původně myslel že by to mohlo být spíš někde od plováku v nádrži, kdy prostě nějakým bludným odporem zahlásil nulu (stejně jako vadné čidlo parkovací brzdy spouští hlášku o nízké brzdové kapalině) a časem se zase srovnal, ale je pravda že to může být kdekoliv po cestě.. nenapadlo mě v danou chvíli mrknout na palubní počítač co hlásí ten, ale ani nevím jestli bere nebo nebere data přes budíky.
 10. JeanJaques 406 1,8 16V okoukaná šedá myš

  To s tím ukazatelem paliva se mi před půl rokem stalo to samé, zastavil jsem na chvíli a po nastartování koukám, že ukazuje prázdnou nádrž a svítí oko. Dvakrát jsem zkusil vypnout zapalování a nastartovat a pořád to samé. Neřešil jsem to dál, říkal jsem si že to bude někde problém v elektronice a budu se na to muset podívat až dorazím domů; po cca 2 minutách jízdy naběhl ukazatel na původní půl nádrže a od té doby se to zatím neopakovalo, takže jsem to nechal být na případnou recidivu.
 11. Rady a tipy

  Ahoj, rád bych se zeptal, zda máš zkušenost s krátkodobým pojištěním asistenčních služeb do zahraničí (Evropa). Například pro několikatýdenní cestu do Norska, kdy na auto standardně HAV nemám ale rád bych, pokud za rohem naplánovaně vykoukne třeba los byl hrazen servis nebo odtah zpět do ČR. Momentálně jsem našel možnost připojistit to k cestovnímu pojištění u Kooperativy anebo samostatně od Europu, ale rád si nechám poradit pokud existuje něco vhodnějšího.
 12. Diagnostika motoru a chyby

  A kdy se vypíná, jen když je motor studený nebo i zahřátý? U studeného motoru se to občas objevuje, jsou tu na to založená vlákna.
 13. Nalepka na elektrony

  Neměl by to být problém sehnat... https://www.srovnanicen.cz/q/stredy kol peugeot/
 14. Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

  No, já se dneska oblekl do terénu na mráz (o půlnoci -3) a mám akorát zbytečnou zátěž, u v 8 ráno to přelezlo 6 a dál leze k 10 stupňům.
 15. Ani to drama být nemělo, spíš to bylo takové radostné, že jsem si říkal "Tady určitě někde bude srnka", vyjedu ze zatáčky a stojí uprostřed silnice Kamera je DDPai M6 Plus, kupoval jsem ji v číně přes eBay, případně je na Aliexpresu, u nás distribuci tuším nemá. K obrazu a velikosti nemám moc výhrad, ovládání je jen přes smartphone app (nechtěl jsem tam mít displej), nevýhody jsou asi hlavně baterka místo kapacitoru a blbě řešený mikrofon - hovor v kabině téměř není slyšet, zato v poměru k tomu bere hlasitě motor a na rozbité silnici je slyšet hodně cvakání, předpokládám že to bude kvůli magnetickému držáku. Jinak krizovek jako takových naštěstí moc nepotkávám, za poslední půlrok byla nejvyhrocenější asi tahle...
×