Spocklw

Člen klubu
 • Content count

  37
 • Joined

 • Last visited

About Spocklw

 • ID uživatele 56025
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Aby to tu někdo celé neukradl...
 2. Orientačně okolo 700 Kč s daní.
 3. Záleží na tom co má za prostory a vybavení, určitě to je minimálně na kompletní vypuštění nádrže, výměnu palivového filtru, vyhnat kompletně benzín z palivového potrubí a doufat, že se nikde nic nezadřelo. Počítám že mechanik na telefonu to bral tak, že 15 l na objem nádrže možná není tak moc a nebude to vadit, nevím. Problém je v tom, že v palivovém potrubí bude v podstatě čistý benzín. Může zkusit odpojit potrubí, nechat ho propláchnout směsí v nádrži, ale riskuje zadření.
 4. Jen pro zajímavost, když jsem si kód tohoto dílu zadal do Autokelly, tak základní cena za originální díl bez slevy tam je přes 20000 Kč s DPH (což navíc neznamená, že to bude sehnatelné, jestli jsi psal že už nikde není).
 5. Soda sama jako taková určitě ne, je to jen uhličitan sodný https://cs.wikipedia.org/wiki/Uhličitan_sodný, sype se třeba do pračky pro změkčení vody. Pokud to, čím to bylo ucpané, byl vodní kámen (někdo tam lil tvrdou vodu z kohoutku), mohla by pomoci, stejně jako třeba ocet. Jestli je to ale nějaká ... co se tam vysrážela z nějaké nevhodně nalité chemikálie, nemusí pomoci.... Jo a když už jsem zmínil tu sodu s octem v jednom příspěvku, tak buď použít jedno nebo druhé, nemíchat - jedno je zásadotvorné, druhé kyselina a kdo si vzpomene na chemii, tuší co se stane. Jako malí jsme si takhle vyráběli samodomo hasičák.
 6. Pomohl by VIN nebo aspoň přesné označení motorizace, nicméně pokud je to tenhle tvar, tak kódy jsou v obrázku.
 7. Koupím samostatné kostry zadních sedáků (nebo i celé sedačky kde si to pak přehodím) na Peugeot 406 kombi po faceliftu, bez koroze. Ideálně JM kraj.
 8. Jo, taky neMUX, z května 00. Je to možné že někde bude zlobit kontakt, momentálně mám podle symptomů jeden studeňák na stahovačce u řidiče, ale ještě jsem se nepřemluvil kvůli tomu sundat všechno z dveří. Já si tedy původně myslel že by to mohlo být spíš někde od plováku v nádrži, kdy prostě nějakým bludným odporem zahlásil nulu (stejně jako vadné čidlo parkovací brzdy spouští hlášku o nízké brzdové kapalině) a časem se zase srovnal, ale je pravda že to může být kdekoliv po cestě.. nenapadlo mě v danou chvíli mrknout na palubní počítač co hlásí ten, ale ani nevím jestli bere nebo nebere data přes budíky.
 9. To s tím ukazatelem paliva se mi před půl rokem stalo to samé, zastavil jsem na chvíli a po nastartování koukám, že ukazuje prázdnou nádrž a svítí oko. Dvakrát jsem zkusil vypnout zapalování a nastartovat a pořád to samé. Neřešil jsem to dál, říkal jsem si že to bude někde problém v elektronice a budu se na to muset podívat až dorazím domů; po cca 2 minutách jízdy naběhl ukazatel na původní půl nádrže a od té doby se to zatím neopakovalo, takže jsem to nechal být na případnou recidivu.
 10. Ahoj, rád bych se zeptal, zda máš zkušenost s krátkodobým pojištěním asistenčních služeb do zahraničí (Evropa). Například pro několikatýdenní cestu do Norska, kdy na auto standardně HAV nemám ale rád bych, pokud za rohem naplánovaně vykoukne třeba los byl hrazen servis nebo odtah zpět do ČR. Momentálně jsem našel možnost připojistit to k cestovnímu pojištění u Kooperativy anebo samostatně od Europu, ale rád si nechám poradit pokud existuje něco vhodnějšího.
 11. A kdy se vypíná, jen když je motor studený nebo i zahřátý? U studeného motoru se to občas objevuje, jsou tu na to založená vlákna.
 12. Neměl by to být problém sehnat... https://www.srovnanicen.cz/q/stredy kol peugeot/
 13. No, já se dneska oblekl do terénu na mráz (o půlnoci -3) a mám akorát zbytečnou zátěž, u v 8 ráno to přelezlo 6 a dál leze k 10 stupňům.
 14. Ani to drama být nemělo, spíš to bylo takové radostné, že jsem si říkal "Tady určitě někde bude srnka", vyjedu ze zatáčky a stojí uprostřed silnice Kamera je DDPai M6 Plus, kupoval jsem ji v číně přes eBay, případně je na Aliexpresu, u nás distribuci tuším nemá. K obrazu a velikosti nemám moc výhrad, ovládání je jen přes smartphone app (nechtěl jsem tam mít displej), nevýhody jsou asi hlavně baterka místo kapacitoru a blbě řešený mikrofon - hovor v kabině téměř není slyšet, zato v poměru k tomu bere hlasitě motor a na rozbité silnici je slyšet hodně cvakání, předpokládám že to bude kvůli magnetickému držáku. Jinak krizovek jako takových naštěstí moc nepotkávám, za poslední půlrok byla nejvyhrocenější asi tahle...
 15. Zrovna jsem si dneska říkal, že jsem dlouho nepotkal venku žádná zvířátka, tak dneska na pár kilometrech několik... Naštěstí žádné drama, jen klidné odběhnutí ze silnice.