Jump to content

mjtwister

Člen klubu
 • Content count

  94
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About mjtwister

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Liberec 30
 • Stát
  Česká republika
 1. 406 - držák lanka plynu - číslo dílu?

  Něco takového?
 2. Kolísanie voľnobehu pri zapnutej klimatizácií

  Dobře si to pamatuješ, 1.8 má jako jediný benzín z řady EW pro 406 mechanickou klapku. Nicméně stejně platí, že je dobrý ji občas vyčistit včetně krokového motorku, který právě ovládá volnoběh.
 3. Zdravím, prosím o zjištění ceny v AK: Objednací kód VT 560408BD Děkuji
 4. Auto nestartuje

  Benzín tankuješ jak často? Není v nádrží ještě zásoba z minulého roku? A jak psal Midloch, kouknout na hodnotu dlouhodobých adaptací benzinové jednotky LFT, na to stačí i obyčejné ELM 327.
 5. Chybne ukazovanie teploty motora

  Já si vybavuji svoji aktuální 406, při běžné jízdě voda 90°, olej 90-100°, při jízdě po dálnici 140km/hod voda stále 90° a olej 120°C. To je normálka, ne?
 6. Sharpers - 406 break 2.2i

  Pro větší objektivitu debaty o tom, jak rychle se investice předělání auta na plyn vrátí, musím napsat, že výše zmíněná kalkulačka stejně jako jiné ze stránek firem předělávající auta na plyn, jsou velmi optimistické a zanedbávají rovněž spotřebu benzínu při startu a zahřívání auta. To se projeví hlavně při ježdění na kratší trasy např po městě a v zimě ještě vic. Navíc auto, které má systém sekvenčního vstřikování LPG, ma uz z principu pri správném nastavení spotřebu vyšší o 18-20% oproti benzínu. U vstřikování kapalného LPG je to asi 16%. Ale to už není přestavba za 20-25tis. Ale tím nechci LPG hanit, sám ho mám a jsem nadmíru spokojen. Jen mi nedalo nenapsat, že vše není tak růžové, jako uvádějí kalkulačky firem na prestavbu aut na LPG.
 7. Sharpers - 406 break 2.2i

  Také se přidám... Také jsem o tomto autě uvažoval, už asi před 4 lety, kdy už Ludweekovi docházela trpělivost s AF hláškou. Nádherná barva + interiér, navíc 2.2 motor jsem chtěl a také bych ho předělal na LPG. Tenkrát auto bylo ještě na orig podvozku bez začerněných skel, coz bylo pro mě plus oproti současnému stavu. Tak ať dobře slouží a připojuji se po svých zkušenostech k oddiemu. Ty dutiny a prahy to chce omrknout a "vyprášit". Ono se to nezdá, ale klidně můžou být chycený a pak to proleze jedna dvě a už to nebude nikdy ono. Hlavně aby se tam nedržela voda.
 8. 406-vrzání zadní nápravy

  K tomu rachtani převodovky, dělá mi to přesně to samé co tobě. Nemělo by to být nic vážného. Dostalo se mi na to odpovědi od člena Midlocha, když jsem se ho na to ptal. Cituji: "Příznaky které popisuješ nedělá asi spojka ale synchrony v převodovce. NEMÁ vliv na funkčnost. Náboj synchrospojky a vlastní kroužky spojky jsou navolno a vzájemně snýtované aby při rozborce držely v kupě. Jenže ty nýty časem povolí a tělíska jsou velmi volná a pak rachtají. Když sešlápneš spojku tak hřídele převodovky se zastaví a nic se netočí, za jízdy se pak srovnají otáčením hřídelů vlivem otáčejících se kol a také moc nerachtají." Takže asi tak. Já už s tím najel přes 50tis a je to stále stejné. Někdy to rachtá, jindy ne. Když rachtá, zmáčknu spojku a je klid. Pustím spojku a rachtá stejně, někdy méně. Jindy vůbec.
 9. kryt motoru P 406

  Podle VIN jsem kryt na své 1.8 prodané v Dánsku od výroby neměl, ale po určitých problémech jsem ho koupil od nějakých poláků za asi 700kč. Šrouby u něho však nebyly. Asi by se to nechalo nějak dobastlit z domácích zásob šroubů a matiček, ale zašel jsem nakonec do Peugeotu a koupil přímo šrouby a matky na to určené. Stálo mě to asi 250kč. Stejně mi to však nešlo namontovat, protože jsem nevěděl, jak tam ty různé matky do kastle zachytit, tak jsem to nechal dvornímu mechanikovi a ten to namontoval. Říkal pak něco o tom, že musel předělat nějaké závity v kastli, že tam nebyly metrické závity, nebo tak něco... Pokud jsi ho tam od výroby měl, tak by tam teoreticky měly v kastli ty šrouby a matky být a pak už by jen stačilo nasadit kryt a našroubovat něčím, co se najde v každé dílně. Já ho od výroby neměl, takže jsem měl v kastli pouze prázdné otvory pro ty různé příchytky.
 10. Objednávka #2482

  Já vím, že členové vedení to zde obhospodařují ve svém volném čase. Také jsem se ptal slušně a přeci jenom, když mám objednávku a dva týdny se nic neděje, tak je pomalu čas začít zjišťovat, co se děje a proč nemám několik dní odpověď na dotazující maily. A co se týče strakiho, tak můj dotaz v SZ k němu rozhodně nebyl "obrázek z diag" ani nic, čím by snad konkurenci pomohl vydělat na mě. Stačila odpověď ANO/NE/NEVÍM. O tom, že má práce nad hlavu a že zde hodně lidem pomohl vyřešit problémy s jejich auty, nepochybuji. Proto moc nerozumím tomu, proč píše do tohoto tématu, s kterým nemá vůbec nic společného a navíc výše uvedeným stylem.
 11. Objednávka #2482

  Děkuji za SZ, záhada vyřešena Založení vlákna tedy nakonec nebylo zbytečné. Dokonce to nepřímo pomohlo vyřešit dvě záhady. Jednak problém s objednávkou a navíc jako bonus už vím, proč mi straki007 před asi rokem neodpověděl ani jedním slovem na jasně a stručně formulovaný dotaz v SZ ohledně BSI na 406. Asi zrovna zvracel z téhle hnusné doby, nebo psal hodnotný příspěvek do témat, které se ho vůbec netýkají. Takže ještě jednou děkuji za vyřešení a můžete to tady klidně uzamknout
 12. Objednávka #2482

  V pohodě Radku, díky za info. Jinak ale musím říct, že další den pryč a stále žádná zpráva od ChouLu, který se zde sice od včera párkrát ukázal, nicméně SZ si stále ještě ani nepřečetl
 13. Objednávka #2482

  @straki007 Já z tvé reakce taky. Tento postup mě byl doporučen jedním moderátorem, který mi alespoň odpověděl na SZ. Jinak pro info: psal jsem mail na info@peugeot-club.com v sobotu. Na ChouLu@peugeot-club.com v pondělí a dnes dopoledne jsem Chouluovi psal SZ. Zatím odnikud žádná reakce. Tak se ptám tady.
 14. Objednávka #2482

  Zdravím vedení Peugeot clubu Bylo by možné zjistit, kde se zasekla moje objednávka #2482 ? Je to už dva týdny, co jsou peníze na klubovém účtu a zatím mi nic nepřišlo, ani mail o odeslání. Poslední mail byl , že byla platba přijata a od té doby nic. Díky za odpověď
 15. Peugeot 206 cc 2.0 trasenie pri studenom starte

  Tlak oleje se dá změřit fyzicky tak, že odmontuješ snímač tlaku oleje, který je hned vedle olejového filtru a místo něho namontuješ tlakoměr (hadice s budíkem do 10 baru). Tlak měřit při zahřátém oleji (min 70°). Hodnoty u motoru řady EW kolem 3-3,5 baru na volnoběhu a asi 6 baru při 3tis ot/min
×