Jump to content

mjtwister

Člen klubu
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About mjtwister

 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Liberec 30
 • Stát
  Česká republika
 1. Koupím Peugeot 406,307 benzín,LPG

  Tak to vypadá, že 406 unikát všech unikátů je pryč...
 2. Zdravím, měl bych jeden dotaz. Chtěl bych koupit aku, poštovné je standartní? A je přepravce obezřetný, jakože nepřijde balík rozleptaný od kyseliny? S tímhle nemám ještě žádnou zkušenost, tak se ptám, jak to chodí... Díky
 3. Prosím o zjištění ceny pro tento díl: GO T661471B Děkuji
 4. Tak jsem dnes dojezdil se svoji 406......

  Též jsem moc zvědavý. Já akorát vím, že když jsem kupoval svoji 2004 na jaře 2014 (10leté auto), tak jsem dával havárku a tabulková cena byla tehdy 55tis u Generali.
 5. Bejk 2.2i 157k

  Možná je to blbost, ale byl by to katastrofální rozdíl tam dát výfuk z 2.0 100kw? Předpokládám, že uchycení je ve stejných místech a co se týče vnitřku, s tím se určitě dneska už moc nemažou ani poláci a ani "značkový" walker, pár přepážek, do nich pár děr a hotovo. A zadní tlumič (narozdíl od středního dílu) už ani nedělá zásadní odpor plynům z motoru, ten hlavně tlumí hluk a jestli tím budou foukat výfukové plyny z dvoulitru, nebo dvadvojky, to snad ani nemůže ten výfuk poznat. Ale rozdíl v ceně peněženka pozná zaručeně Jinak výfuk budu také brzo řešit, polák vydržel 3 roky a štve mě tím, že hrozně prdí. Kvůli tomu přemýšlím o walkeru (byl na autě, když jsem ho koupil a byl tichoučký), pokud teda už rovněž neupravili výrobu v rámci úspor a není to už taky jen dutina s pár přepážkama uvnitř bez tlumící vaty. Stejsn: Dej pak prosím vědět, jaký to má zvuk, když stojíš za autem, díky
 6. regulator otacek vnitřního ventilatoru

  Ano, je přesně tam, od spolujezdce přístupný, od větráku směrem k tunelu a chycený dvěma šrouby, přičemž ten blíž k tunelu je blbě přístupný. Jinak ten regulátor se dá vcelku snadno a levně opravit. Na 99% je v háji tranzistor nalepený teplovodivou pastou na ten hliníkový chladič. Měl jsem tu samou poruchu, max otáčky. Už je to asi 3 roky po opravě a zatím to drží.
 7. Tak jsem dnes dojezdil se svoji 406......

  Ahoj Pavle, hlavně že se ti nic nestalo...ale auta je fakt škoda, hlavně potom, co jsi do něj teď zainvestoval. Docela živě si umím to překvapení v podobě ustřeleného zadku představit, i když moje zkušenost je už rok a půl stará. Také jsem nejel rychle a bylo to hned. Dodnes to mám v paměti a za deště jsem sakra opatrný. Moje to naštěstí odneslo o dost méně a dveře od tebe slouží dobře. Tak přeji, abys dobře vybral a nejlépe samozřejmě 406
 8. Ahoj, prosím o zjištění ceny DK N0010, Děkuji
 9. 406 - držák lanka plynu - číslo dílu?

  Něco takového?
 10. Kolísanie voľnobehu pri zapnutej klimatizácií

  Dobře si to pamatuješ, 1.8 má jako jediný benzín z řady EW pro 406 mechanickou klapku. Nicméně stejně platí, že je dobrý ji občas vyčistit včetně krokového motorku, který právě ovládá volnoběh.
 11. Zdravím, prosím o zjištění ceny v AK: Objednací kód VT 560408BD Děkuji
 12. Auto nestartuje

  Benzín tankuješ jak často? Není v nádrží ještě zásoba z minulého roku? A jak psal Midloch, kouknout na hodnotu dlouhodobých adaptací benzinové jednotky LFT, na to stačí i obyčejné ELM 327.
 13. Chybne ukazovanie teploty motora

  Já si vybavuji svoji aktuální 406, při běžné jízdě voda 90°, olej 90-100°, při jízdě po dálnici 140km/hod voda stále 90° a olej 120°C. To je normálka, ne?
 14. Sharpers - 406 break 2.2i

  Pro větší objektivitu debaty o tom, jak rychle se investice předělání auta na plyn vrátí, musím napsat, že výše zmíněná kalkulačka stejně jako jiné ze stránek firem předělávající auta na plyn, jsou velmi optimistické a zanedbávají rovněž spotřebu benzínu při startu a zahřívání auta. To se projeví hlavně při ježdění na kratší trasy např po městě a v zimě ještě vic. Navíc auto, které má systém sekvenčního vstřikování LPG, ma uz z principu pri správném nastavení spotřebu vyšší o 18-20% oproti benzínu. U vstřikování kapalného LPG je to asi 16%. Ale to už není přestavba za 20-25tis. Ale tím nechci LPG hanit, sám ho mám a jsem nadmíru spokojen. Jen mi nedalo nenapsat, že vše není tak růžové, jako uvádějí kalkulačky firem na prestavbu aut na LPG.
 15. Sharpers - 406 break 2.2i

  Také se přidám... Také jsem o tomto autě uvažoval, už asi před 4 lety, kdy už Ludweekovi docházela trpělivost s AF hláškou. Nádherná barva + interiér, navíc 2.2 motor jsem chtěl a také bych ho předělal na LPG. Tenkrát auto bylo ještě na orig podvozku bez začerněných skel, coz bylo pro mě plus oproti současnému stavu. Tak ať dobře slouží a připojuji se po svých zkušenostech k oddiemu. Ty dutiny a prahy to chce omrknout a "vyprášit". Ono se to nezdá, ale klidně můžou být chycený a pak to proleze jedna dvě a už to nebude nikdy ono. Hlavně aby se tam nedržela voda.
×