Přejít na obsah

mjtwister

Uživatel
 • Počet příspěvků

  123
 • Registrace

 • Poslední návštěva

2 Sledující

O uživateli mjtwister

 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Liberec 30
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. mjtwister

  Stříkání dutin

  Já si zase myslím, že to má význam i u starších a korozí načatých aut min jako zpomalení rozkladu auta. Mojí 406 jsem kupoval jako 10 letou a když jsem po koupi sundal podběhy a otevřel zátky do dutin, tak práh u řidiče byl naprosto bez koroze a u spolujezdce byl zřejmě vlivem špatně odtékající vody asi 2cm široký vyhnilý pruh na dně prahu. Zbytek prahu v pohodě. Zkusil jsem v zadní části z venku "zkoušku šroubovákem) a zajel dovnitř jak po másle. Tenkrát jsem ten práh otvorem v podběhu trošku zevnitř oškrábal pomocí drátu, následně odsál kusy koroze pomocí vysavače a hadičky a nastříkal spray na dutiny. Potom jsem vyvrtal do obou prahu výše zmíněné 10mm díry a každý rok v létě tam stříkám pomocí kompresoru Dinitrol na dutiny (mám 5L kanystr za 900kč) smíchaný s motorovým olejem (akce Lidl 10w40 5L/300kč ). A vezmu tím rovnou i rám auta a nosníky v motorovém prostoru + kapotu, což je nejslabší místo 406 face, které je na očích) Po pěti letech je načatý práh ve stále stejném stavu a stojí mě to tak 200kč/rok + dvě hodiny práce. Kapota taktéž. Nedělat to hned od začátku, práh by teď už byl dávno děravý a kolik stojí klempíra a jaká je s tím piplačka s rozpačitým výsledkem, o tom tu už nejedno téma je... U budoucího auta (snad možná 5008 mpv poslední rok výroby) se to chystám dělat zrovna tak. O ochraně proti korozi novějších aut dost pochybuji a celkově koroze na autě je mi krajně nesympatická.
 2. mjtwister

  407 SW 1,8

  Já mám tenhle motor ve 406 a je to vcelku nezáludná atmosféra. Mám ho od 170tis do nynějších 255tis km a zatím jsem jen měnil olej a jednou obě lambda sondy. Nic v něm nadměrně neklepe, hydroštely neslyším ani v zimě po studeném startu. Většinou berou olej. Ten můj zatím stabilně od začátku 1l/5000km. Žádná katastrofa. Jen to není rozhodně na závodění a v o nejméně 100kg těžší 407 už vůbec ne. Když v tom budeš jezdit ve dvou okolo Liberce, tak to bude v pohodě. Ale plně naložený je to na klobouka a předjíždět max traktor těsně za křižovatkou na jedničku do omezovače Ještě mě napadlo, ve 406 je škrtící klapka u tohoto motoru řešena pomocí klasického lanka a nevím, jak je to u 407. Ty elektrické klapky u jiných benzínových 406 byly často zdrojem problémů.
 3. mjtwister

  RC model auta

  Sice to byly baterky do různých mobilů (asi 5ks), ale zkušenost s Ali bohužel stejně tragická. Baterky se chovaly ještě hůř, než ty původní, které jsem chtěl vyměnit. Ale kamarád si tam objednával lithiové baterky do svítidel a s jednou značkou byl vzhledem k ceně spokojený. Asi se dá najít solidní prodejce, ale musí se zkoušet.
 4. mjtwister

  Brzdy pro P406 ....

  To s tím lepším brzděním v zimě mohu potvrdit. Taky jsem si toho všiml, že jsou brzdy na poměry 406 docela jedovaté, hlavně rychlejší nástup. Jakoby se částečně aktivoval ten asistent na prudké brzdění, i když k tomu samozřejmě nedošlo. Já mám jinak přední brzdové hadice měněné před asi 4 lety.
 5. Tak mi to nedalo a včera jsem otestoval topení na svém autě a hlavně to foukání na nohy. Je fakt, že aby to opravdu foukalo na nohy, je třeba kromě patřičného nastavení na panelu také povypínat všechny průduchy. Stačí jeden otevřít a proud na nohy je poloviční a možná ani to ne. A po ohřátí vody na 90° mi teda přišlo, že foukal dostatečně teplý vzduch i na nohy. Po přepnutí na čelní sklo nebo průduchy teda foukal o trošičku teplejší, ale zas takový rozdíl to teda nebyl. A ještě jedna věc, které jsem si všimnul okamžitě po přesednutí ze 405 do 406. Pokud je úplně vypnuté topení na nohy, tak na nohy sálá hrozný chlad, přitom tam ale odnikud neprofukuje. To jsem teda u 405 nezažil. Nevím, jestli mi tam nechybí nějaká izolace na příčce mezi motorem a kabinou...máte tam někdo něco víc? Jinak nastavení teploty mám 22° a bohatě to stačí. @Lihous Ty máš určitě podle tvých příspěvků 406 prolezlou do posledního šroubku, tak předpokládám, že čidlo teploty kabiny, co máme nad hlavou, jsi už nejednou čistil... Mě dost udivuje, že musíš dát >24°, aby to topilo....
 6. Ahoj Mohl bych poprosit o zjištění ceny na klubovou kartičku pro díl ED STIC94 Děkuji
 7. mjtwister

  LEMFÖRDER, MEYLE, TRW nebo febi?

  Hezký kostlivec Ale když už se to téma vytáhlo... asi většina z nás, co provozuje starší auta s najetými statisíci a dávno vyměněnými originál díly za druhovýrobu, už asi ví, že kvalita dílů je jedna velká bída. A je úplně jedno, co je to za slavnou značku. Čest vyjímkám. Např na moji 406 brzdy ATE chválím, odhadem 80tis km dají, ale lanka k ruční brzdě ATE hrůza. Ložiska v předních kolech meyle po 40tis km vydřený obě. Tyčky stabilizátoru na předních kolech Meyle HD 45tis a první teď odešla, ale to je asi ještě hodně dobrá výdrž. Horní uložení ložisko SKF už 70tis a taky zázračně drží. Vodorovné tyčky Lemforder 60tis a zatím drží. Řemen příslušenství a napínací kladka Contitech po 50tis KO. Další řemen Contitech začal po 5tis km vrzat a pískat. Na první pohled nikde nic, zatím jsem pořešil pravidelným postřikem silikonovým olejem a týden je vždy klid, tak uvidím, co se stane časem.
 8. To ani nebudeš muset. Stačí zacvaknout páčku na místo a pak zahýbat blinkrama a uvidíš, jestli jezdí kontakt na správném místě (jestli je ve středové poloze kontakt tam, kde má, to samé v krajních polohách). A při pohybu páčky k sobě se nejdříve v první poloze (světelná houkačka) dotkne jeden kontakt (druhý musí být stále ve vzduchu) a v druhé poloze (trvale dálková světla) se přitiskne i druhý kontakt na desku. Vcelku se to dá všechno odvodit a je na to i docela vidět. Pak zase vytáhneš páčku, naohýbáš lépe a zase to zkusíš.
 9. Co si vzpomínám, na těch kontaktech byly zbytky bílé vazelíny. Tak jsem je taky lehce máznul bílou vazelínou. A kontakty se mi napoprvé také podařilo řádně zohýbat, ale všiml jsem si toho až na autě, že si blinkry žily vlastním životem. Tak znova rozborka a naohýbal jsem je zpět. Hlavně pozor, když je budeš napružovat zpět, že mají být v rozdílným výškách od té desky. Např kontakt blinrku se trvale dotýká desky, ale kontakt přepínání dálkových světel a světelné houkačky nikoliv. Aby ti pak např při světelné houkačce (první poloha při pohybu páčky k sobě) se rovnou nepřepnuly dálková světla natrvalo (druhá poloha páčky k sobě).
 10. mjtwister

  Vrzání u zadního kola

  Akorát on má jednu z posledních 406, která ten silentblok měla řešený lépe a většinou s tím problémy nebývají. Mě moje auto také vrzalo při propružení, když jsem ho před 4 roky kupoval. U mě to tedy byla vodorovná tyčka. Než jsem na to přišel, měla už pěknou vůli. Zkus zvednout auto na hever a pořádně zahýbat kolem někde v poloze kolem druhé hodiny, jestli nemá vůli.
 11. No hele, vzhledem k dnešní kvalitě dílu z druhovýroby bych se argumentem "mají najeto jen 40tis km" moc neoháněl. A je jedno, jestli to je Meyle, Febi nebo Starline. Z mojí zkušenosti, všechno stejný šunt. Já měnil např ložiska v předních kolech před dvěma lety (40tis km) a myslel si, že už o nich na tomhle autě nikdy neuslyším. A hučely znova jako prase. Obě ložiska totálně vydřený. To samé řemen příslušenství s kladkama, stejná životnost jako ty ložiska... Lanka k ruční brzdě od ATE už ani nekomentuju... Dost mě to na tomhle autě otravuje, co vyměním a předtím to drželo třeba od výroby, to následně měním co dva roky. Sice nevím, co je zdrojem těch zvuků na tvém autě, ale to, že jsi něco měnil před 40tis km neznamená, že to není v háji znova... bohužel.
 12. mjtwister

  přibržďuje zadní levé kolo

  No jestli se jedná o to vodící pouzdro kov - guma, tak tam velký pozor, jakou vazelínu tam dát. Nejlepší je tam nějaká silikonová vazelína (bývají u opravných sad Frenkit), nebo se mi osvědčila (zatím) ATE plastitube. Ostatní vazelíny, hlavně na bázi ropy, tu gumu nabobtnají a ten kovový čep se k té gumě úplně přilepí. Už jsem si s tím taky užil svoje...
 13. mjtwister

  Servis Lbc a okolí

  Ten servis na citroeny na Kunratický u odbočky do Harcova je p. Bartoň a byl jsem u něho před pár týdny. Vzhledem k plnému dvorku citroenů a nedostatku času bych řekl, že stále funguje. Byla to jediná zkušenost. Potřeboval jsem pouze vyčíst závady a to se mi splnilo. Více osobních zkušeností nemám.
 14. Ahoj, prosím o zjištění ceny tohoto dílu: Objednací kód 16.36.219 ( 8151CG ) Děkuji
×
×
 • Vytvořit...