Jump to content

mjtwister

User
 • Content Count

  134
 • Joined

2 Followers

About mjtwister

 • ID člena
  43339
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Liberec 30
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. S tou zadní lambdou pozor. Já tam teda měl stálou hodnotu 0,45V právě v momentě, kdy byla lambda špatná. Je to nominální hodnota, kterou si ŘJ doplní v případě "hodnot mimo toleranci" . Napětí na zadní lambdě by sice nemělo oscilovat jako na té před katalizátorem, ale stálou hodnotu by při např protůrování motoru mít neměla. Mě hodnota na ní při ustálené jízdě postupně klesá k 0,1V, ale při přidání plynu zase povyskočí o kus výš a pak zase postupně klesá.
 2. S podobnými projevy jsem měl problémy, když jsem koupil svoje auto již předělané na LPG (tenkrát dva roky v autě). Jak bylo hodně pod nulou a auto se zahřívalo rychleji např jízdou po dálnici, tak to po přepnutí na LPG vůbec nejelo, ať jsem šlapal na plyn jak jsem chtěl. Musel jsem přepnout na benzín a jet další km a zkoušet to, než se chytly postupně všechny válce. Pak jsem na radu jednoho zdejšího člena přes diag zapnul tzv rozcvičení LPG vstřiků, které začnou cvakat naprázdno asi minutu předtím, než dojde k přepnutí na LPG a bylo po problému. Když jsem s tím byl ještě předtím v servisu, tak mě chystal na výměnu nebo minimálně vyčištění vstřiků + nejlépe výměnu celého systému LPG, protože Magic od HL propan je to nejhorší, co může být a bla bla. V té době byl systém v autě asi dva roky... a nakonec to vyřešila banalita.
 3. Tak mám po výměně kompresoru a bohužel, z bláta do louže... Vzhledem k tomu, že autokelly servis byl tady v okolí jediný, který bych ochotný pracovat na autě s LPG, tak jsem to dal tam. Mechanik chtěl vyměnit celý klimakompresor, ale už ho nebyli schopni objednat (naštěstí, 14tis bych za něj fakt nedal), pouze spojku kompresoru, a to se mi zase nechtělo riskovat, že vymění spojku a pískání zůstane. Tak jsme se dohodli, že kompresor si seženu sám a oni pouze vymění díl. Kompresor jsem objednal, výměna proběhla v pořádku. Akorát teď místo pískání kompresoru, který měl za sebou 265tis km, poslouchám hučení kompresoru nového, které se mezi 5 a 6tis otáčkami mění v takový řev, že úplně přehluší řev motoru. Vzhledem ke komplikovanosti reklamace asi zkusím chvíli pojezdit a uvidím, co to časem udělá.... ale už mi z těch aftermarket dílů je fakt na
 4. Taky jsem nad výměnou světel před lety hodně přemýšlel a dodnes si rvu zbylé vlasy na hlavě, že jsem nestihl ještě koupit doprodávající Bosche za 1600kč. Teď vidím, že za jednou takovou cenu asi rozhodně nedostanu dvakrát víc muziky a už to nějak s těma starýma světlama doklepu. Mě osobně nevadí ani tak lehce zašlý krycí plast, který čas od času rozleštím. Ale mám zašlý chrom v parabolách, hlavně v horní části obou světel je lehce čmoudlý. Pak ještě napiš, jaký je rozdíl ve svítivosti a rozložení světla na silnici. Na to jsem hodně zvědavý.
 5. Můžu potvrdit tento jev. Alespoň na MUX automatická klima. Když jedu autem z práce a je vyhřáté, tak klapka je zavřená ať mačkám tlačítko jak chci. Až když se auto vychladí na nějaké určitý rozdíl v teplotách venkovní / vnitřní, tak podle zvuku větráku poznám, že se klapka sama otevře a pak už tlačítko otvírání a zavírání klapky funguje. Rozdíl mezi venkovní teplotou a nastavenou teplotou nesmí být větší než asi 5°C.
 6. Tak pazvuk od klimakompresoru stále zesiluje. Už je to slyšet v kabině i přes zavřená okénka. Přidávám nahrávku z mobilu. Opravdu nikdo nic podobného neslyšel? Jakmile vypnu a/c, hvízdání okamžitě ustane. Klima chladí normálně, pří zapnutí taky nic netypického, jen klasické cvaknutí od spojky. Motor nezhasíná. Zkoušel jsem točit při vypnutém motoru tím středem na klimakompresoru a točilo se to podle mě normálně lehce, žádně drhnutí... tak nevím, snad se něco nerozletí... Hlas_190619.mp3
 7. Zdravím Peugeoťáky Na mém autě viz podpis se vyskytl problém s klimakompresorem. Teď na jaře, když je auto občas od slunka vyhřáté a já na první metry jízdy stahuji okénka, abych rychle vyvětral, jsem si všiml, že píská na 99% klimakompresor. Pískání se mění v závislosti na otáčkách motoru, je to takové turbodmychadlo, ne vrzání jako od řemenu. Když vypnu klimu pomocí tlačítka a/c, pískání okamžitě přestane. Řemen a kladky vodící a napínací měněny před rokem (20tis km) Teď na jaře jsem nejen kvůli tomuto problému nechal klimu zkontrolovat v servisu (po pěti letech) a odsáto bylo 525g. Před pěti lety bylo do systému napuštěno 650g. Takže medium doplněno na 625g + olej, ale hvízdání zůstalo. Asi to bude zřejmě nějaké ložisko. Předpokládám, že asi nepůjde nějak jednoduše promazat? Jestli je potřeba sundat kompresor, tak až tak daleko moje schopnosti hrabání se v autech nesahají. Nechám to být, dokud klima funguje... spíše mi šlo jen o to, jestli nehrozí např destrukce kompresoru kvůli zadřenému ložisku nebo tak podobně.... Nemá s tímto někdo zkušenosti a vyřešil to někdo? Díky za odpovědi. Hledání jsem použil, ale na nic ohledně pískání kompresoru jsem nenarazil.
 8. To bude asi v háji těsnění pístku, které ho nevrací zpět. Měl jsem to samé. Pístek šel zatlačit bez problémů a vcelku zlehka a stejně kolo topilo. Po výměně těsnění a pístku, který byl v místě těsnění už i orezlý, byl klid. Udělaly mi to obě kola asi rok po sobě. Já po svých zkušenostech, když jsem se vydal cestou postupného repasu zadních třmenů, bych teď už šel radši rovnou do nového, protože ty repas sady... no jako všechno, prostě stojí za prd. A stejně ty zadní třmeny musím každý rok pravidelně rozhýbávat. Totálně mi stále zatuhává, resp se úplně zalepuje to horní vodítko, kov-guma. Po roce jsem vždycky rád, že to vůbec dám od sebe a znova namažu silikonovou vazelínou, případně Ate plastitube. A déle než rok to nedá. Nevím, co vydrží nový třmen A.B.S., jak dlouho bude "bezúdržbový" a už to ani zkoušet nechci. S tímhle autem už to doklepu a pro příště si repas vs nový hooodně rozmyslím.
 9. mjtwister

  Stříkání dutin

  Já si zase myslím, že to má význam i u starších a korozí načatých aut min jako zpomalení rozkladu auta. Mojí 406 jsem kupoval jako 10 letou a když jsem po koupi sundal podběhy a otevřel zátky do dutin, tak práh u řidiče byl naprosto bez koroze a u spolujezdce byl zřejmě vlivem špatně odtékající vody asi 2cm široký vyhnilý pruh na dně prahu. Zbytek prahu v pohodě. Zkusil jsem v zadní části z venku "zkoušku šroubovákem) a zajel dovnitř jak po másle. Tenkrát jsem ten práh otvorem v podběhu trošku zevnitř oškrábal pomocí drátu, následně odsál kusy koroze pomocí vysavače a hadičky a nastříkal spray na dutiny. Potom jsem vyvrtal do obou prahu výše zmíněné 10mm díry a každý rok v létě tam stříkám pomocí kompresoru Dinitrol na dutiny (mám 5L kanystr za 900kč) smíchaný s motorovým olejem (akce Lidl 10w40 5L/300kč ). A vezmu tím rovnou i rám auta a nosníky v motorovém prostoru + kapotu, což je nejslabší místo 406 face, které je na očích) Po pěti letech je načatý práh ve stále stejném stavu a stojí mě to tak 200kč/rok + dvě hodiny práce. Kapota taktéž. Nedělat to hned od začátku, práh by teď už byl dávno děravý a kolik stojí klempíra a jaká je s tím piplačka s rozpačitým výsledkem, o tom tu už nejedno téma je... U budoucího auta (snad možná 5008 mpv poslední rok výroby) se to chystám dělat zrovna tak. O ochraně proti korozi novějších aut dost pochybuji a celkově koroze na autě je mi krajně nesympatická.
 10. mjtwister

  407 SW 1,8

  Já mám tenhle motor ve 406 a je to vcelku nezáludná atmosféra. Mám ho od 170tis do nynějších 255tis km a zatím jsem jen měnil olej a jednou obě lambda sondy. Nic v něm nadměrně neklepe, hydroštely neslyším ani v zimě po studeném startu. Většinou berou olej. Ten můj zatím stabilně od začátku 1l/5000km. Žádná katastrofa. Jen to není rozhodně na závodění a v o nejméně 100kg těžší 407 už vůbec ne. Když v tom budeš jezdit ve dvou okolo Liberce, tak to bude v pohodě. Ale plně naložený je to na klobouka a předjíždět max traktor těsně za křižovatkou na jedničku do omezovače Ještě mě napadlo, ve 406 je škrtící klapka u tohoto motoru řešena pomocí klasického lanka a nevím, jak je to u 407. Ty elektrické klapky u jiných benzínových 406 byly často zdrojem problémů.
 11. mjtwister

  RC model auta

  Sice to byly baterky do různých mobilů (asi 5ks), ale zkušenost s Ali bohužel stejně tragická. Baterky se chovaly ještě hůř, než ty původní, které jsem chtěl vyměnit. Ale kamarád si tam objednával lithiové baterky do svítidel a s jednou značkou byl vzhledem k ceně spokojený. Asi se dá najít solidní prodejce, ale musí se zkoušet.
 12. To s tím lepším brzděním v zimě mohu potvrdit. Taky jsem si toho všiml, že jsou brzdy na poměry 406 docela jedovaté, hlavně rychlejší nástup. Jakoby se částečně aktivoval ten asistent na prudké brzdění, i když k tomu samozřejmě nedošlo. Já mám jinak přední brzdové hadice měněné před asi 4 lety.
 13. Tak mi to nedalo a včera jsem otestoval topení na svém autě a hlavně to foukání na nohy. Je fakt, že aby to opravdu foukalo na nohy, je třeba kromě patřičného nastavení na panelu také povypínat všechny průduchy. Stačí jeden otevřít a proud na nohy je poloviční a možná ani to ne. A po ohřátí vody na 90° mi teda přišlo, že foukal dostatečně teplý vzduch i na nohy. Po přepnutí na čelní sklo nebo průduchy teda foukal o trošičku teplejší, ale zas takový rozdíl to teda nebyl. A ještě jedna věc, které jsem si všimnul okamžitě po přesednutí ze 405 do 406. Pokud je úplně vypnuté topení na nohy, tak na nohy sálá hrozný chlad, přitom tam ale odnikud neprofukuje. To jsem teda u 405 nezažil. Nevím, jestli mi tam nechybí nějaká izolace na příčce mezi motorem a kabinou...máte tam někdo něco víc? Jinak nastavení teploty mám 22° a bohatě to stačí. @Lihous Ty máš určitě podle tvých příspěvků 406 prolezlou do posledního šroubku, tak předpokládám, že čidlo teploty kabiny, co máme nad hlavou, jsi už nejednou čistil... Mě dost udivuje, že musíš dát >24°, aby to topilo....
 14. Hezký kostlivec Ale když už se to téma vytáhlo... asi většina z nás, co provozuje starší auta s najetými statisíci a dávno vyměněnými originál díly za druhovýrobu, už asi ví, že kvalita dílů je jedna velká bída. A je úplně jedno, co je to za slavnou značku. Čest vyjímkám. Např na moji 406 brzdy ATE chválím, odhadem 80tis km dají, ale lanka k ruční brzdě ATE hrůza. Ložiska v předních kolech meyle po 40tis km vydřený obě. Tyčky stabilizátoru na předních kolech Meyle HD 45tis a první teď odešla, ale to je asi ještě hodně dobrá výdrž. Horní uložení ložisko SKF už 70tis a taky zázračně drží. Vodorovné tyčky Lemforder 60tis a zatím drží. Řemen příslušenství a napínací kladka Contitech po 50tis KO. Další řemen Contitech začal po 5tis km vrzat a pískat. Na první pohled nikde nic, zatím jsem pořešil pravidelným postřikem silikonovým olejem a týden je vždy klid, tak uvidím, co se stane časem.
×
×
 • Create New...