Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      26

    • Počet příspěvků

      24 449


  2. Vena garážmistr

    • Body

      18

    • Počet příspěvků

      6 620


  3. Pe.Tr

    Pe.Tr

    Člen klubu


    • Body

      12

    • Počet příspěvků

      30 818


  4. Klemoň

    Klemoň

    Člen klubu


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      4 397


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 16.3.2025 Ve všech sekcích

  1. Vena garážmistr

    Venovo H 1 Sněhurka

    Čas pokročil, kilometry na tachometru 807 naskákali a 807 bohužel přestala stačit nárokům na ni kladeným. To že po jiném voze pošilhávám nebylo tajemstvím kandidátů však s ohledem na požadavky nebylo zase tolik. Dlouhou dobu jsem si pohrával s myšlenkou na Travellera nebo některý jeho klon bohužel v rámci financí by to bylo auto se spoustou najetých km a ač vím že na najetých km zas tolik nezáleží jako záleží na péči jaká byla autu dávána tak tam byl ještě jeden důvod chtěl jsem auto co nejmladší s co nejmenším množstvím ekofičur proto padla volba sem. H 1 r.2016 2,5L 100kw 6°manuál ve verzi kombi se dvěma řadama sedaček 3+3 i když ta přední řada je spíš 2.5. Za druhou řadou sedaček je originální přepážka která ve voze zůstane protože po zkušenostech vím že " pokojíček " musí být oddělený od " dílny ". Výbava je téměř to co od auta vyžaduju takže elektrická přední okna, zrcátka , klimatizace manuální, rádio s BT s ovládáním na volantu. Co nemá je couvací kamera nebo alespoň parkovací čidla ale to jsou věci řešitelné. Na cestě je TZ které se bude montovat to má kapacitu 2,3t což je téměř o 500 kg více než 807 a to je ten hlavní důvod proč tak velké auto protože čím dál častěji potřebuji tahat a většina aut která tahám jsou váhově +- 1800 kg a když vezmu 500 kg podval tak jsem s váhou akorát kdežto u 807 jsem tahal přeloženej. Samozřejmě že auto dozná úprav aby se mi s ním jezdilo co nejlépe ale všechno má svůj čas. 181 850 výměna olej motorovej + převodovej 190640 výměna pneu 194255 výměna olej motorovej
    8 points
  2. Péťa

    Vtipy

    Krádež Měsíce: (přemýšlel jsem, jestli napsat "Měsíce" nebo "měsíce" - klidně by mohlo i být "Krádež měsíce: Měsíce" )
    7 points
  3. Pe.Tr

    Venovo H 1 Sněhurka

    ten Hyundai, to je jako mor
    7 points
  4. Vena garážmistr

    Venovo H 1 Sněhurka

    Kluci jednoduchá matematika H 1 z r. 16 cca 180 kkm nebo Traveller příp. jeho klon z r. 16 cca 250-350 kkm nebo T5 z r. 2010 a starší a na budíku 400 + kkm . A pořád se točíme v +- stejným balíku peněz. A co se týče rozměrů tak je to jen asi o 399 mm delší jak 807 rozvor to má +- podobnej a tím že to je zadokolka tak to má obrovskej rejd. Dozadu do skříně se vleze paleta doložnost to má přes 1000 kg a abych tam tu paletu dokázal ve stavebninách dostat vysokozdvihem tak mám zadní dveře dvoukřídlé.
    6 points
  5. Klemoň

    Rozdělení ubytování

    Žádost o rezervaci Hájenka odeslána . . . Pak to po potvrzení ještě pořeším s Radimem nebo s tebou Weri
    6 points
  6. Pe.Tr

    Vtipy

    5 points
  7. Medvěd

    Hezký článek z FCB (vloženo se svolením autora)

    Peugeot 309 Daniel Nedopílek Když se mluví o modelech, které pomohly zachránit Peugeot z finanční krize počátkem 80. let, často se debata stočí k malé 205. Té se nakonec prodalo přes pět milionů, což je dodnes mimořádný výsledek. Neméně důležitou součástí ale byla i o něco větší 309, kterou Peugeot "adoptoval" z vývoje Talbotu. Ten byl součástí evropské divize Chrysleru, kterou Peugeot koupil v roce 1978 za jediný dolar, ovšem s nemalými dluhy. Bestsellerem Talbotu byl v tu dobu model Horizon, jehož nástupcem měla právě 309 být. Nosit měla označení Talbot Arizona. Jenomže zmíněná neutěšená finanční situace Peugeotu, potažmo čerstvě zformovaného koncernu PSA, při níž hrozil dokonce krach značky, znamenala nelehká rozhodnutí. A jedním z nich byl i konec používání značky Talbot pro osobní auta, jejíž popularita beztak upadala. Počátkem roku 1985, kdy k němu došlo, byla přitom premiéra Arizony na spadnutí a Peugeot do vývoje údajně nasypal dvě miliardy franků. Francouzským médiím se auto z kraje roku 1985 odhalilo už jako Peugeot. Vývoj auta s kódovým označením C28 probíhal prakticky výhradně v režii bývalé evropské filiálky Chrysleru s tím, že měla použít co největší množství dílů z modelu 205. Třeba design, který Peugeot do té doby vždy zadal některému z designových studií (to platilo až do modelu 206), tak vznikal ve vlastním stylistickém centru. To přispělo k tomu, že Peugeot použil na své poměry zvláštní označení s devítkou na konci. Dalším důvodem byl i fakt, že Arizona nikdy neměla nahradit o něco větší 305, jejímž logickým pokračovatelem byla (alespoň co do jména) 306. Tady je nutné říct, že právě označení 304 a 305 už byla mimo nomenklaturu Peugeotu: číslo 3 totiž odkazuje do třídy kompaktů, oba modely ale byly větší, což vedlo k tomu, že 305 nahradila 405. Takže když se hledalo označení pro nový - a Peugeot první - kompakt, volba po debatách zkrátka padla na číslo 309. Čtyřmetrový liftback nejprve s pětidveřovou karoserií měl premiéru v říjnu 1985. Zatímco základní verze dostaly starší motory Simca o objemu 1,1 a 1,3 litru, vyšší verze měly celohliníkové jednotky XU s objemem 1,6 a 1,9 litru přímo od Peugeotu. Základem byla natažená platforma 205, stejný model poskytl i dveře. Výroba začala nejprve ve francouzském Poissy a španělském Villaverde, brzy následoval i britský závod v Rytonu. Tam vznikala auta s pravostranným řízením i pro trhy jako Austrálie nebo Japonsko. Po pětidveřové karoserii následovala třídveřová s podobným stylingem s výklopnou zadní části včetně okna. U ní jednotlivé verze začínaly písmenem X, u pětidveřové pak písmenem G. Během let 1986 a 1987 pak nabídku rozšířily i verze s automatickou převodovkou, užitkové provedení XA a sportovní varianta GTI s benzinovou devatenáctistovkou o výkonu 96 kW z 205 GTI. Nejprve přišla tří-, záhy i pětidveřová varianta. V roce 1986 ale především přišla první naftová verze s devatenáctistovkou o výkonu 48 kW. Prodávala se jako XLD a lépe vybavená XRD, respektive GLD a GRD. Právě s naftovým motorem se totiž v roce 1987 dostalo do Tuzexu prvních 350 kusů Peugeotu 309. Bylo to výhradně v pětidveřové verzi GLD za 56 tisíc tuzexových korun. Nejen, že šlo o první Peugeot oficiálně prodávaný v Československu, ale také první osobní auto s naftovým motorem, které se dováželo ve větších objemech. Ještě během roku 1987 přibyla další stovka 309, která i díky vysoké ceně získala popularitu u veksláků a dalších koncem 80. let bohatších lidí. Peugeot byl docela prostorný - kufr měl objem 397 litrů a sklopná zadní opěradla - a navíc také s naftovým motorem možná až nečekaně úsporný. Ještě během roku 1987 přibyla další stovka 309, která i díky vysoké ceně získala popularitu u veksláků a dalších koncem 80. let bohatších lidí. Peugeot byl docela prostorný - kufr měl objem 397 litrů a sklopná zadní opěradla - a navíc také s naftovým motorem možná až nečekaně úsporný. V Československu se tento vůz prodával za 56 000 TK (280 000 KČS). Byl zde i hojně dovážen jako ojetina v devadesátých letech Technické údaje: motor 1.9 D ( 1989 ). Palivo: Nafta Umístění / typ motoru: Motor vpředu / řadový Počet válců: 4 Systém/ druhy vstřikování paliva: Vstřikování Objem motoru: 1905 Výkon: 47 kW (64 HP) Převodovka: Manuální, pětirychlostní Pohon: přední kola Objem nádrže: 55 l
    4 points
  8. radim.1008

    Co jste dnes udelali...

    Dal jsem si místní voraz o víkendu a vyrazili jsme po telefonu k narozeninám, v sobotu na Moravu ke kamarádům. Vyzkoušel jsem si jeden historický model v měřítku 1:1. Bohužel jen staticky. Musí se roztahovat pro pohyb po dvorku. Venda si prohlédl "strejdovu" garáž.
    4 points
  9. Péťa

    Hezký článek z FCB (vloženo se svolením autora)

    Zamáčkl jsem slzu 309 1.9 GRD bylo moje první vlastní auto. To jsem ještě Peugeot-club nepotřeboval, protože to auto jen jezdilo a jezdilo. Teprve s koupí 406tky jsem začal hledat rady, jak řešit problémy. A to ještě byly malé problémy oproti současným moderním vozům (všech značek).
    4 points
  10. Pepito

    Vtipy

    VID-20250316-WA0008.mp4
    4 points
  11. Radek Hurvajz

    Babosedy a další podivnosti

    A co jako?? To přeci nic na věci nemění Přeci tam nebude odkaz z roku 1971 kdy ještě nebyl internet
    4 points
  12. Péťa

    Vtipy

    Ve Šluknovkém výběžku proběhlo přátelské utkání romských fotbalových týmů. Po prvním poločase bez branek. Po druhém bez zábradlí a plotů !
    4 points
  13. VojtouNerCZ

    Venovo H 1 Sněhurka

    A já se ani nedivím. Je tam pořádný motor, je to poměrně nový auto, co se dá sehnat za slušný peníz. Stellantis opravdu nic takového nenabízí, koupit nějakej transporter nebo multivan, to je úplně jiná cenová kategorie a nějaká T4/T5, to je pomalu lepší ta 807. Ford a tourneo, opět jiná cenová kategorie.
    3 points
  14. Péťa

    Venovo H 1 Sněhurka

    Přední Náprava?
    3 points
  15. Vena garážmistr

    Venovo H 1 Sněhurka

    @BubakGS trefa takže s fotkama se zatím nebudu obtěžovat. Ne fotky dodám ale auto bylo umyté když jsem ho minulý týden přebíral a jak zapršelo tak je špinavé takže až nastane čas očisty tak vyfotím. No doufám že zlobit nebude, taky to nebylo jednoduchý vybrat z těch pár kousků co se na českém trhu v daný moment váleli. Čistě osobní verzi s 8/9 sedačkama jsem bral jako poslední možnost protože moc dobře vím že by interiér v kufru hodně trpěl mým používáním a při případném prodeji by to shazovalo cenu auta. Na druhou stranu čistě dodávku myslím jakože plechovku se 3 místama jsem vzít nemohl protože mám na starost stařečky a když bych je potřeboval vézt k doktoru nebo někam najednou tak by jsme se do plechovky nevešli a jelikož stařečkové mají taky Hyundai Accent ale třídvířko tak tam taky nepřipadá v úvahu abych řídil a některý ze stařečků se cpal dozadu. Z toho důvodu tenhle kompromis ale zatím jsem spokojen. Bohužel co musím konstatovat tak francouzký inženýři jsou přeborníci ve vytváření odkládacích prostor v 807 jsem trochu brečel po polici nad čelním sklem co jsem měl předtím v Berlingu tady je to ještě větší bída v palubce před spolujezdcem sice dva kaslíky ale vrchní tak na poloviční šišku salámu a spodní když je v něm palubní literatura tak se tam vejde možná peněženka a nějaký drobnosti a to je v palubce vše na druhou stranu které auto z roku 2016 má v palubce funkční popelníček s osvětlením ? V každých dveřích jsou sice dva kaslíky ale ty nejsou zavírací a když se otevře za deště tak to co v kaslících je zmokne.
    3 points
  16. Zabak22

    308 gray shadow - žerie olej ako lokomotíva

    Iné v takej kvalite už nebude, s jasnou históriou a pôvodom – v rodine od novoty.
    2 points
  17. Radek Hurvajz

    Babosedy a další podivnosti

    No ja to taky nemusim dohledávat na netu taky jsem vyrustal na vesnici a taky vim jak to bylo, jenže když bych to tu jen napsal tak by jsi tomu nevěřil, takže to bylo jen potvrzeni že tomu tak opravdu je.
    2 points
  18. Medvěd

    Rozdělení ubytování

    A pak že to nepůjde Jsem rád, že se věci zasejc normalizujou
    2 points
  19. Klemoň

    Modely autíček

    No tak původně jsem myslel, že sem nasypu nějaká aera, ale nemám je nafocená jen pár kusů. Tak to budou filmová auta FaF. Nemám nasbíraný samozřejmě kompletní vozový park, protože by to bylo asi nemožné - všechny prostě nevyrobily. I tak se některá auta opakují, např "Domův/Vin Diesel" Charger I tak se už to bylo pozdě, když jsem je začal shánět, protože tato filmová serie už "pár" let běží světem. Za mne byly vlastně hezké jen první tři díly, každý byl nepatrně jiný prostředím. Pak už to zklouzlo do roviny Kobra 11 . . .
    2 points
  20. Weri 605

    Rozdělení ubytování

    Totoc @Klemoň..: https://www.penzion-hajenka.cz/
    2 points
  21. Hafity

    Babosedy a další podivnosti

    Kdysi na střední nás vozili na vzdálenější chmelnice na nekrytém valníku za traktorem a taky tomu říkali babosed....
    2 points
  22. Weri 605

    Rozdělení ubytování

    Tak samozřejmě, že se ráda potkám s lidma, který už znám.. ale i tebe @Béďa mám vlastně za "nováčka".. Mnooo a jen info.. trucker to zrušil a nepojede.. Edit: @Klemoň asi 10minut pěšky je tam eště ňákej penzion... tam by hafíka nevzali...?
    2 points
  23. Nick406

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    Tak konečně Ouragany 16
    2 points
  24. oddie

    Babosedy a další podivnosti

    Babosed teda znám taky jen jako ten stroj na brambory.
    1 point
  25. Milan+

    Babosedy a další podivnosti

    Já tím nechci sdělit nic,jen jsem na vesnici vyrůstal,tak vím jak to bylo. A na rozdíl od měšťáků,nemusím to dohledávat na netu.
    1 point
  26. MJSytic

    Dostalo mě do kolen :)

    307cc 209
    1 point
  27. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    přání otcem myšlenky -- příští kolo hrajem doma, pepíci venku...
    1 point
  28. Klemoň

    Modely autíček

    Jsou to modely od Jada Toys v nezvyklém měřítku 1:32 ! V době kdy už já měl "dosbíráno" pár let, začalo DeAgostiny vydávat tu samou serii v měřítku Evropy a tedy 1:43
    1 point
  29. Milan+

    Vtipný inzerát

    1 point
  30. KoudaK

    Kam na výlet v ČR

    1 point
  31. JJ dik zkusím vyhledat.
    1 point
  32. Radek Hurvajz

    Babosedy a další podivnosti

    Jinak Slovník nespisovné češtiny říká: Babosed podle SNČ 1. v zemědělství maringotka nebo krytý valník tažený traktorem, ve kterém se na vzdálenější pole či do lesa hromadně dopravují pracovníci, obv. ženy, kterým sloužil současně jako šatna a jídelna; podobně u lesních podniků. Kluci, začíná pršet, jděte se schovat do babosedu, ten chmel tu na vás počká. (80+) 2. druh sazeče brambor 3. doprav. místo k sezení určené invalidům, v zemědělství občas i v dalších významech https://eshop.maxdorf.cz/user/documents/upload/data/dl/SLOVNÍK NESPISOVNÉ ČEŠTINY, 4. vydání.pdf
    1 point
  33. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Tak jak jsem napsal tak ted plnim klidne do SZ poslete cislu uctu abych se pulkou rozdelil. Sice to neni zaruceny milion - "ale" alespon "neco" Hold pro letosni rok ma sportka uz "smuuulu".
    1 point
  34. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Když tak debatíte o tom jestli se hlásíte z cest nebo ne. Tak ano vyrůstal jsem v dobách kdy mobily nebyli ale když sem začal jezdit velký auta tak už mobil byl běžnou výbavou řidiče a u většiny firem byl buď plně hrazený firmou nebo si řidič nahlásil x čísel jakože rodinu a na ta čísla mu to většinou tolerovali. Takže i když jsem jezdil že každý den jsem spal doma tak jsem se naučil že jsem kolem 17 hodiny se hlásil pokud už jsem teda nebyl doma. A jsem tak naučený a třeba bejvalka to nechápala a i když jsme spolu byli skoro 10 roků tak se nenaučila že když někam dojede tak aspoň SMS že přistála v pořádku ta zastávala žádný zprávy žádný neštěstí ale mě to vytáčelo do bezvědomí.
    1 point
  35. Péťa

    Babosedy a další podivnosti

    U nás se tomu říkalo bednabus
    1 point
  36. Béďa

    Rozdělení ubytování

    @Weri 605 přiznám se bez mučení, že spíš koukám po známých tvářích, než po nováčcích, nic proti nim pro klub jsou určitě důležitý ale po skoro 20letech na P-C jsou mé srážecí priority prostě trochu jinde my dva jsme se mohli minout leda tak na srazu v Červeném Kostelci, někdy v roce 2018 od té doby jsem byl jen na neoficiálním srazu u Pepita, což už je taky vousatý
    1 point
  37. patt

    Rozdělení ubytování

    Jéé lidi, vsak je to ouplně zbytečný handrkování chápu že rezervace ubytka je podmíněná platbou, protože když by si takhle rázem všichni na dobrý slovo rarezervovali celej hotel a pak by přijela čtvrtina, protože si to rozmysleli, tak by by majitel hotelu nebyl nadšený a navic by se nedostalo na lidi kteři by opravdu chtěli přijet.. Takže naprosto ideální stav sem napsat že si rezervuji vybraný volný pokoj a obratem odesílám rezervačni poplatek... Jinak chápu, že tohle vzniklo kvůli velké poptavce apartmánů, ale však i klasické pokoje po rekonstrukci jsou hezké, a ty dva večery bez vlastních socialek si myslím, ze se dá prežít, však jsme stejně celé dny venku společně na akci a do pokoje se jdem jen vyspat Na jiné srazy jezdíme se stanem do klasického kempu, takže tyhle obyc pokoje jsou proti stanu luxus Jinak @Radek Hurvajz věnuji Ti klidně náš apartmán, je už zaplacenej, takže ti ho nikdo nevyfoukne , nám je celkem jedno kde se ve 2h ráno po mnoha pivech ve finále vyspíme
    1 point
  38. Radek Hurvajz

    Rozdělení ubytování

    Co ti mám radit? Je to stejný jako kdyby jsem si zaplatil ubytko v hotelu bez předchozí rezervace, prostě pošlu tam prachy bez domluvy a budu si řikat mam zaplaceno oni mě ubytují, a recepční si řekne, Hurvajz zaplatil tak mu dáme pokoj a těm Novákovým co mají rezervaci řekneme že mají smůlu. To přeci takhle nejde. Prostě chyba je že se akceptuje platba pokoje bez rezervace, takhle to nikde nefunguje. Ale ted už je to fuk
    1 point
  39. Péťa

    Vtipy

    1 point
  40. Miss Scratch

    Pavlův první povoz - Ford Mondeo Break 2,2 TDCI 147 kW

    scratch: naprosto vyjimecne pisu pod Miss Scratch, ano, porusuju pravidla, ale uz je mi to uplne sumak ..... tady nejde o kW ale to mondie bude mit cca 500 Nm kroutak a to i s 235 pneu umi hrabnout na 2 na suchu a na 3 na mokru to hrabe konstatne, takze je to mrte zrychleni a vykonu na nevyjezdeneho kluka. Snad si s tim poradi, dalsi vec je ta, ze to auto umi letet jako A6 v 3,0 tdi v rezimu sport, a pak ta zatacka s tak tezkym autem se musi umet odbrzdit, ja mel vrtane kotouce a sport desky, a kdyz jsem to pak vymenil za obyc kotouce a desky, tak to bylo jako kdyz slapu do houna.... na to je treba Pavlika upozornit. Doporucuju Medvede si tam sednout, ty, vyzkouset a mladymu dat poznatky typu, brzdi vcas, je to tezky a brzdy se unavuji, apod..... jako do zacatku je to celkem vostry.... Ja ted ma 321 koni a brzdi to jak Mondeo, to nechces , ale pridani plynu to pak v zatacce jisti..... kdyz nejede nic velkyho proti PS: vsechny vas tu zdravim, nezanevrel jsem, ale rikal jsem si, ze radsi porusim pravidla a napisu, nez sem obcas s Adou jen kouknem spolu.
    1 point
  41. Péťa

    Vtipy

    1 point
  42. Péťa

    Vtipy

    1 point
  43. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  44. Weri 605

    Vtipy

    1 point
  45. Pepito

    Vtipy

    1 point
  46. Péťa

    Vtipy

    1 point
  47. Péťa

    Vtipy

    1 point
  48. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  49. Klemoň

    Modely autíček

    Truck dnešního dne Mack Superliner Magnum - rok 1985
    1 point
  50. Klemoň

    Modely autíček

    Truck dnešního dne Kenworth W900 - rok 1990
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...