Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      15

    • Počet příspěvků

      24 449


  2. radim.1008

    radim.1008

    Vedení


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      16 417


  3. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      35 913


  4. pavelu96

    pavelu96

    Moderátor


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      6 323


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 17.1.2024 Ve všech sekcích

  1. radim.1008

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    Jeden po dědovi mi stále stojí v garáži. Teď udělám povinný a vytáhnu značku z depozitu, až půjdu měnit řidičák. Nádrž mám odrezenou, vyčištěnou, vypláchnutou olejem. Ještě dát benzín a zkusit šlapnout.
    5 points
  2. Péťa

    Vtipy

    4 points
  3. Pro jistotu přidávám veřejný odkaz, kde lze najít kompletní data k vozidlu z registru silničních vozidel - pro možnost porovnání s daty ve velkém techničáku https://www.dataovozidlech.cz/otevrenaData/vypisy
    4 points
  4. jarokare

    Vtipy

    3 points
  5. Péťa

    Vtipy

    kino.mp4
    3 points
  6. sitler

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    @PaKr brzdovy svetlo mely jen nektery vyvozni, standardne nebylo, leda dodelavka
    3 points
  7. hakavcak

    Přibrzděné kola

    Tak jsem přijel s autem domů. A dá se říct, že díky tomu, že nebyl k sehnaní brzdový válec tak se měnil jen posilovač a už je to hotové. No mám radost. Posilovač mám v autě tak se na to v práci podívám co to bylo za příčinu
    2 points
  8. Skutočne táto aktivita existuje (https://myleo.legal/fr/products/stellantis-puretech). Tá advokátska kancelária Mylao ale požaduje od klienta vstupný poplatok 159 € + ďalšie platby v prípade úspešnej žaloby. Akcia sa spustí, keď aspoň 1 000 účastníkov zaplatí ten vstupný poplatok, t. zn., keď Mylao vyberie aspoň 159 000 €. Nuž, platy právnikov nie sú malé.
    2 points
  9. pavelu96

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    Tak to u nás je pařák, že půjdu jen v tričku
    2 points
  10. radim.1008

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    U nás taky krapet přituhlo. V kombinaci s napadlým prašanem a jasnou oblohou krásné zimní ráno.
    2 points
  11. 2 points
  12. Péťa

    Vtipy

    2 points
  13. MJSytic

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    Takhle rychle teda ten můj nejezdil (a to i když jsem měl o 30kg méně, než dnes)
    2 points
  14. Béďa

    Stellantis Ventures investuje do společnosti Tiamat

    Stellantis Ventures investuje do společnosti Tiamat a cenově dostupné technologie sodíko-iontových baterií · Investice do společnosti Tiamat podporuje poslání koncernu Stellantis poskytovat čistou, bezpečnou a cenově dostupnou mobilitu prostřednictvím široké nabídky chemických řešení baterií · Chemický proces sodíko-iontových baterií slibuje nižší náklady, vyšší životnost, lepší výkon při nízkých teplotách a schopnost rychlejšího dobíjení · Elektrický pohon je klíčovým pilířem strategického plánu Dare Forward 2030 · Skupina Stellantis je v současné době na cestě k dosažení nulových emisí uhlíku do roku 2038 AMSTERDAM, leden 2024 – Dne 12. ledna 2024 oznámil Stellantis Ventures, fond rizikového kapitálu skupiny Stellantis N.V., své zapojení jakožto strategický investor ve francouzské společnosti Tiamat, která vyvíjí a uvádí na trh technologie sodíko-iontových baterií. Sodíko-iontová technologie nabízí nižší náklady na kilowatthodinu a neobsahuje lithium ani kobalt. Hojně dostupný sodík nabízí výhody v podobě vyšší udržitelnosti a materiálové nezávislosti. Společnost Tiamat je jedním z 11 nejúspěšnějších technologických start-upů, které získaly v roce 2023 ocenění Stellantis Ventures Awards. Jde o první společnost na světě, která nedávno uvedla na trh sodíko-iontovou technologii v elektrifikovaném voze. Tato investice podporuje cíl skupiny Stellantis nabízet svým zákazníkům po celém světě bezpečná, čistá a cenově dostupná řešení mobility. Sodíko-iontová technologie umožňuje účinnější skladování energie než dnes běžně používaná technologie lithium-iontových baterií. „Zkoumání nových možností pro udržitelnější a cenově dostupnější baterie využívající široce dostupné suroviny je klíčovou součástí našich ambicí v rámci strategického plánu Dare Forward 2030, díky němuž dosáhneme do roku 2038 nulových emisí uhlíku,“ uvedl Ned Curic, technologický ředitel skupiny Stellantis. „Naši zákazníci požadují bezemisní automobily, které nabízejí dlouhý dojezd, vysoký výkon a jsou cenově dostupné. Proto dnes skupina Stellantis a její partneři pracují na vývoji špičkových technologií pro budoucnost.“ Přechod na elektrický pohon je klíčovým pilířem strategického plánu Dare Forward 2030. Díky tomuto plánu hodlá Stellantis dosáhnout toho, aby už od roku 2030 tvořila 100 % prodejů jeho osobních automobilů v Evropě a 50 % prodejů osobních automobilů a lehkých užitkových vozů v USA bateriová elektrická vozidla (BEV). K dosažení těchto prodejních cílů má Stellantis přístup k přibližně 400 GWh kapacitě baterií. Stellantis je na dobré cestě stát se ve všech oblastech působnosti do roku 2038 uhlíkově neutrální společností s jednociferným procentem kompenzace zbytkových emisí. Na podporu těchto cílů si skupina Stellantis podpisy klíčových dohod po celém světě zajistila dodávky surovin potřebných pro elektromobily, a to až do roku 2027. Stellantis rovněž investuje do vývoje alternativních technologií pro ukládání energie, jako jsou především baterie s pevným elektrolytem vyvíjené ve spolupráci se společností Factorial Energy, lithium-sirné baterie od společnosti Lyten Inc. a sodíko-iontové technologie od společnosti Tiamat. Tiamat spolupracuje s francouzským Národním centrem pro vědecký výzkum (Centre National de la Recherche Scientifique – CNRS), jehož nejlepší inovace využívá. Společnost investuje prostředky získané z fondu, na němž se podílí Stellantis Ventures, do zahájení výstavby továrny na sodíko-iontové baterie ve Francii, nejprve pro elektrické nářadí a stacionární úložiště, a poté k rozšíření výroby produktů druhé generace pro využití v BEV.
    1 point
  15. MJSytic

    Co jste dnes udelali...

    Dnešní cesta z práce díky této kontrolce celkem zábava Hezky jsem si zavzpomínal na jízdy se 120, že buď budeš brzdit, nebo zatáčet
    1 point
  16. ozzy56

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    jak píšu nahoře, měl jsem fichtla funglovku, ale bohužel z party motorkářů nejpomalejšího, i když jsem ho tunil od božího rána do noci, sborku rozborku motoru i poslepu, furt to nejelo tak dobře jako jim, i když jsem měl řetězové kolečko 13 zubů a oni 12zubů, dokonce jsem i snížil hlavu, složím to a roztlačím--jelo to snad 10 sec. a vyletěla svíčka z hlavy aj s káblem !! , takový tam byl tlak , po roce mě pincek přestal bavit a prodal jsem ho
    1 point
  17. PaKr

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    @radim.1008 dík za návod já jsem chtěl zachránit hlavně VTP na 350, všechno ostatní ( i fichtla) jsem vyřídil "při jednom" značku nemám tu miniaturní, je ve stejném rozměru jako na kývačku a obě ještě ty zkosené - na 350 je z roku 64, ze kdy je na fichtlu netuším...
    1 point
  18. Dave_k

    Že by se konečně něco dělo ve vztahu k motoru Puretech?

    No aby to nebyla právnička jako tady v ČR, která vybírala prachy klientů určené k placení nemovitostí.
    1 point
  19. pavelu96

    dodělani Dalkoveho ovladani k centralu

    @r_kavalaa tento dotaz do sekce na zjišťování výbavy nepatří, přesunuto sem. A pro pořádek si prosím přečti pravidla fóra https://www.peugeot-club.com/guidelines/ , aby jsi zbytečné necitoval přímo předchozí příspěvky a vkládal je kam patří. Děkuji za spolupráci
    1 point
  20. radim.1008

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    Odrezil jsem ji nějakým čističem a asi 20 matkami a poctivým hrkáním jako barman. A několikrát jsem ten postup opakoval. Značku už původní nemá ani VTP. Byla taková velká okresní jak na náklaďák, tu měnil děda, když ho na sebe přepisoval a mě ji vyměnili při přepisu bydliště za krajskou, když ji nemohli najít.
    1 point
  21. MJSytic

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    Ty jo, to jsou starosti Hele a není lepší prostě v práci nafasovat služebák?
    1 point
  22. PaKr

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    Tak u nás taky přituhlo, @pavelu96 no v tričku bych nešel, ale ty -4 by mi stačilo
    1 point
  23. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    Má r_kavalaa.pdf
    1 point
  24. pavelu96

    Co se stalo s mým příspěvkem?

    @Pepito základ je ověřit si informace z více zdrojů a ne přeposílat všelijaká zvěrstva z jakýchkoliv pochybných serverů nebo TikToku Co se týká politiky, tak bude důrazně odstraňována, protože politické hádky jsou to největší zlo všude kde se objeví - hospoda, když se nesejdou přitakávači (většinou končí rvačkou), na rodinné sešlosti (taky bych jí někomu občas třísknul ) a na diskuzním fóru to končí BANy a odcházením uživatelů a to prostě nechceš...
    1 point
  25. Akoc

    Vybití autobaterie v klidovém stavu u 508 SW

    0,91 mA nie je žiaden odber. Je to dobre zmerané? Podľa foto je červený kábel v 10A zdierke (cez bočník), ale prepínač je na mA. Aký prúd ukáže, keď sa prepne na A? Podľa toho, že nová batéria sa vybila za 3 dni, tak tam v pokojovom čase mohlo tiecť 1000-krát viac, teda 0,91 A.
    1 point
  26. Péťa

    Co se stalo s mým příspěvkem?

    @Pepito Neber to jako osobní spor mezi Tebou a Radkem. Teď jsem na ten Tvůj příspěvek (skrytý) kouknul a zasáhl bych stejně. Je to politika. Ve vtipech se snažím být tolerantní a na rozdíl od @Medvěda nestranný, padni komu padni.
    1 point
  27. dýzl

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    Jako kuriozita-měl jsem od nova z mototechny v PV úplně novou modrou 20,rv 87-88., úzká řídítka, rychlopal. Po nějaké době šli plechy dolů, ale stupačkový kříž zůstal původní, na ten jsem se vybodl měnit, a místo toho prsíčka. Pak jsem šel pryč a písta používal táta , jezdil s ním do práce. Pak jednou, když jsem byl doma si na něco stěžoval. tak jsem jej prohlédl a na jednom karteru vylomený nálitek-držák na stojánek-samo nějaký čas jezdil bez oleje!!. Hned jsem koupil nové, rozebral starý a skládám "pajšl" do nových a ejhle nepasovala ložiska na kliku. reklamace v mototechně a prý mám motor z nula pětky, tak zpět, techničák, starý karter číslem a fakt to byl karter co byl na 05-dle průměru uložení kliky na ložisko!! Pak jsem jej měl V JH (při nějaké služebce jsem si jej dovezl na vejtřasce) pak jsem jej zase po letech vezl zpět , když segra udělala ŘP na písta a snad druhá její cesta a zadřený motor, koupil se celý. První TK a technik-vždyť to nemá číslo, já -byl měněn motor, chvíli špačkoval, pak odešel na dílnu přines raznice a kladívko, vyrazil číslo a bylo to.
    1 point
  28. sitler

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    U nas se vedle v obci jezdi pravidelne Fichtel cup, tam jsou videt stroje . Takovy Stadion, co svisti 120, to je teprve silenost , splaseny trubky
    1 point
  29. pavelu96

    Vtipy

    1 point
  30. ozzy56

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    já si na svou novou Jawu 21 Sport vydělal na brigádě u zedníků, bylo mi 15 a makal jsem měsíc 12 hodinové směny přes prázdniny, i soboty tam byly, na tu dřinu nikdy nezapomenu, dostal jsem nějak 3400 Kčs včetně diet, zbytek doložil tata, i tu brigádu mi zařídil (načerno)
    1 point
  31. Pepito

    Jawa 50 - typ 05, r.v. 1964

    Já jsem v 16ti letech dostal Mustanga s oranžovou nádrží a byl jsem šťastný jako blecha. Tenkrát stál 3750,- Kčs. (Ten na fotce není můj, foto je použito z netu). Do té doby jsme s kamarády od 13ti let jezdili na všem co se naskytlo. Pařez, Manet, Stadion a dokonce i na motokrosové 125, kterou měl taťka od jednoho z kamarádů. Jó to byla doba. Co se týče Simsona,tak ten byl mnohem lepší a rychlejší díky i tomu že měl 4 rychlosti a lepší odpružení.
    1 point
  32. Péťa

    Vtipy

    1 point
  33. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  34. bezkocur

    Problém s ADBlue

    Zdravím všechny, Tak já jsem se stal též majitelem problemoveho peugeotu s adblue. Mám riftera 2020, 1,5 , najeto 53000km a zhruba při 52000km se mě poprvé rozsvítila kontrolka motoru a posléze servisni klíč a adblue. Vím že zrovna mrzlo, bylo kolem - 3 st. Potom to zhasnulo, ale kontrolku motoru jsem musel vždy smaznout přes diagnostiku. Tohle se stavalo docela pravidelně asi týden, jak se oteplilo, tak s tim nebyl žádný problém, 250km bez problémů až do minulého týdne kdy uhodily větší mrazy, to už bohužel nezmizelo a po dvou dnech svícení se přidala vam již známá hláška že nebude možné nastartovat za 1100km, vyhružně blikajici adblue a hláška též vyskakuje snad co 10sekund.Tak přemýšlím co s tím, dle toho co jsem si tu přečetl nemam moc důvěru v autorizovaný servis, myslim že řeknou vyměnit nádržku bez nějakého bližšího zkoumani. Ja vidím, že ma na to hodně velký vliv teplota okolí, takže to nemůže snad být úplně v pr..... Ještě pro upřesnění, dolival jsem adblue vzdy z kanystru po cca 5 litrech a to až to zacalo psát ze je ho malo a do teď to fungovalo, zkoušel jsem si teď dát krystalku z těch chcanku na prst a kapnout na ni a rozpustila se téměř okamžitě, nedokážu si představit ze by byla zakrystalizovana nádobka když to tam šploucha za jizdy. Ovšem pokud se to dostane nekde lehce pres těsnění na druhou stranu, tak to už by problém asi byl. Je mě divný, že tento problém je u peugeot a citroen tak dlouho a nic moc s tim nedělají, je ještě něměl ani prvni STK a už je to v hajz...
    1 point
  35. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  36. Péťa

    Kamera do auta

    Po výborné zkušenosti dnes opět objednána 70mai Dash Cam A800S-1 Set (2.990,-), k ní hw kit (447,-), 128GB karta (529,-) a polarizační filtr. Půjde buď do Béčka nebo do FoFo. Ve FoFo mi pořád zlobí kamera z Číny a tak přijde vyhodit nebo věnovat (kdyby ji někdo chtěl, funguje, ale nepřepisuje záznamy na kartě).
    1 point
  37. MotoMoto

    Vtipy

    1 point
  38. RichVa

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    Za mě od Peougeotu jedině nafta. Bohužel benzíny stále nic moc. Motory 1,5HDi se dost rychle ohřívají, moc nežerou a olej nebývá. Nové by měly mít již vyřešen problém s řetízkem. Pokud kupovat starší, tak míň jeté (do 100 kkm) se servisní historií v Peugeotu a dá se pořešit výměna na "záruku". AddBlue se dá zatím odpojit, ale i tak by měly být závady řešitelné. Podle mého názoru rozhodně lépe než problémy s řemenem v benzínech. Dera s manželem se poohlíží po nějakém kombíku této velikosti (jako "hlavní" auto k její 2008) a vychází jim Toyota Corolla v kombíku s hybridem Podle recenzí spolehlivá a cenově podobná. Bohužel to poslední dobou má oblíbená značka s motory v nových autech docela nezvládá.
    1 point
  39. ozzy56

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    přesně mno, mně by stačil Rifter jen pro pět osob, ale pod kapotou HDíčko 2.0 RHZ bez FAP a AdBlue , myslím, že by jim ve světě stoupl prodej o 500%, jenže když se člověk podívá na mapu světa a zjistí, jak málo zemí jede na Green Deal, tak nutně dojde k závěru, že to tady v Evropě vede samý picus
    1 point
  40. BubakGS

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    ...to prave zkousim zjistit s Rifterem + Webasto. Poctive predehrivam pred kazdou jizdou - i v lete, a zda se, ze mu pak kratsi pojizdky zas tak moc nevadi. Uvidime casem. Ted v zime je Webasto pochopitelne naprosto skvela vec.... ...idealni auto pro me v momentalni situaci by byl 7mi mistny plug-in hybrid ve velikosti cca Rifteru, dojezd na baterku tech 50 km po meste a na delsi cestu naftovy motor. Idelane s cenou okolo pul mice s dani ... ... mno a ted tu o Karkulce......
    1 point
  41. Charlie 1

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    ideální hybrid od toyoty 2.0 benzin s nepřímým vstrikem žádný turbo a ani karbon
    1 point
  42. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  43. radim.1008

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    Já taky ne, i kdybych je měl, tak najdu jiné pro mě smysluplnější investice.
    1 point
  44. Péťa

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    Ale je to tak, já většinou jezdím 13km tam a 13km zpět. Nabíjet kde mám. Ale nejsem ochotný ty peníze za baterkáč dát.
    1 point
  45. radim.1008

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    Nedoufal jsem, že to bude trvat jen půl hodiny a jeden výpadek proudu. Nabíjet kde zatím nemám i když bydlíme ve dvougeneračním baráku. To až bude někdy za hodně dlouho fotovoltaika a úložiště ze kterého bych to krmil. Ale to bych Is nejdřív musel jít alespoň vsadit Sportku. Máme co se týče energií rozdělené domácnosti. Tudíž třeba 400V zásuvku na svoje hodiny nevedu. Leda prodlužku 230V z okna jak sídlišti.
    1 point
  46. radim.1008

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    Taky laburuji s tím, co pořídím až jednou 306ka doslouží nebo se rozhodnu ji zavřít do garáže. Nejdřív to byl PureTech, ale po těch zkušenostech a info tady či jinde jsem nakloněn pro naftu. Nejlépe 2.0HDi. Trh ojetin sleduju sleduju 2x 3x týdně a z toho, co bych chtěl moc není. Nechci odcházet od značky, ale jestli za rok, dva nebude něco přijatelného, tak jsem rozhodnut a teď to bude bolet... pro Japonce v hybridu. Jede to pěkně, spotřeba přívětivá, akorát, že to byl úplně jiný typ auta než chci. A teď co s tím?
    1 point
  47. ozzy56

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    @Akoc píšeš to hezky, jenom nevím, kdo ty vícenáklady na provoz bude platit, kdo bude platit majitelům čas strávený neustálýma návštěvama autorizáku ? já ten motor měl a v návodu nic takového o časté výměně oleje, filtrů, svíček a bůhvíčeho ještě nebylo, ani o kontrole rozvoďáku co měsíc tam nic není , ani o benzínu 98 okt. a více..., já to auto poslal po roce od novoty do světa, ať testovacího vola dělá Peugeotu někdo jiný možná trpím utkvělou představou, ale myslím si, že v dnešní době se nesmí u značkového auta s POLOMOTOREM nic stát takových 200 tisíc KM, takže na blok, kliku, písty, hlavu, ventily, rozvody atd. se nesmí šáhnout--ano, ostatní díly přišroubované k polomotoru se mohou pokazit, samozřejmě néé moc často, ale to se dá vyřešit jejich bezproblémovou výměnou, ale s tím základem by se nemělo 200k KM nic dělat, snad kromě výměny rozvodů z důvodu PREVENCE někde kolem 160 tisíc KM ale pokud musím řešit zas*rané sítko olej, čerpadla, nízký tlak oleje, potrhaný rozvoďák, neustále zlomené měrky, vanu co nejde zcela vypustit, vodní čerpadlo, co se mu protočí vrtulka, opětovné výměny nádrží a dalších chu*jovin spjatých s AdBlue u HDi atd., závady navíc firma neřeší více jak 15 let !!, tak mi nezbývá, než přejít do jiné stáje, což jsem před 4. roky udělal , co vím, tak nejsem sám, bohužel
    1 point
  48. Ferry

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    ja bych se obaval, aby to tech 10let a 200tis km vubec dalo
    1 point
  49. dracekvo

    Nové SW - náklady benzín vs. nafta

    No jo, to je zase tahle specialita, že musí řemen máčet v oleji. Na to jsem zapoměl. Teď se nově u přímovstřikového benzínu bude ředit benzínem s dvojnásobným obsahem lihu. Jestli není lepší zvolit nějakou jinou značku, která má normální rozvodový řemen a konstrukce motoru už je ověřená. O kvalitě konstruktérů už vyjadřuje to, jak někoho vůbec mohlo napadnout udělat vypouštěcí šroub oleje tak, aby ho tam ještě hromada zůstala.
    1 point
  50. P607Olda

    Přibrzděné kola

    Byl jsem se podívat na svoji 5008 aut. Pedál brzdy nemá vlastní pružinu. Táhlo mizí v gumové manžetě, nevidím tam. Vůli nemá žádnou.
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...