Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. KoudaK

    KoudaK

    Uživatel


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      5 821


  2. Pepito

    Pepito

    Člen klubu


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      8 248


  3. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      35 915


  4. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      24 449


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 25.5.2023 Ve všech sekcích

  1. KoudaK

    Vtipy

    "Slečno, mohu Vás někdy pozvat na kávu?" "Bohužel, kávu nepiju." "Tak na večeři?" "Nevečeřím. To víte, dieta." "Zajdeme do kina?" "Nemám ráda filmy." "A co vlastně máte ráda?" "Ráda prcám. Škoda, že máte jiné zájmy!"
    8 points
  2. Pepito

    Modely autíček

    Dnes ve FN Olomouc také jeden historik.
    4 points
  3. Béďa

    RENÉ DOHNAL ZVÍTĚZIL NA JUBILEJNÍM KRUMLOVĚ

    RENÉ DOHNAL ZVÍTĚZIL NA JUBILEJNÍM KRUMLOVĚ Jubilejní 50. ročník Rallye Český Krumlov přilákal davy fanoušků a příznivců rallye, což bylo vidět zejména na českobudějovickém výstavišti. Osm posádek Peugeot Rally Cupu se postavilo na start této populární jihočeské soutěže a sedm závod dokončilo. Po delší pauze startovali také předloňští vítězové René Dohnal a Roman Švec, kteří svůj návrat oslavili prvním místem v cupu i ve dvoukolkách. René Dohnal avizoval už před sezónou, že v České republice bude startovat pouze výjimečně a zaměří se především na zahraniční podniky. Takže do Krumlova přijel bez velkého očekávání. Přesto dokázal zvítězit celkem v jedenácti rychlostních zkouškách, pouze třikrát ho překonal David Štefan. První místo v cupu i ve dvoukolkách si posádka Dohnal – Švec vybojovala bez větších problémů. „Krumlov byl jedna velká pohádka, i když jsem nevěděl, co od něho můžu očekávat. Na suchu jsem s tímhle autem už dlouho nejel, takže prioritou bylo především bezpečné tempo a body do hodnocení evropské trofeje. Nastavení jsem odzkoušel už v Budějovicích na výstavišti, což ale není úplně vypovídající pro ostatní erzety. V pátek jsme se trochu trápili v nočních průjezdech, protože máme ještě klasickou světelnou rampu, a ta se na rozbitých cestách hodně chvěla. Chvílemi jsem pořádně neviděl, kam jedeme. Takže to bylo spíše na jistotu. V sobotu odstoupil Filip Ocelka a později i Honza Kundlák, takže jsme rázem ztratili dva soupeře. To ale není úplně výhoda, protože jet, jak se říká na jistotu, je hodně ošemetné a často to vede k nějaké chybě. Obzvlášť, když máte před sebou takovou výzvu jako jsou Malonty. Takže jsem si našel dalšího soupeře v absolutním pořadí a snažil se držet nastavené tempo. Byly to nervy, ale dopadlo to skvěle. Ani jsem netušil, že takový pocit ještě někdy zažiju,“ radoval se v cíli René Dohnal. S úplně novým vozem startovala dvojice David Štefan a Ondřej Vichtora. I přes problémy s posilovačem řízení a zkoušení nového vozu dokázal David Štefan vyhrát tři rychlostní zkoušky a obsadil druhé místo v cupu a třetí v hodnocení kategorie 2WD. „Zdá se, že se ze mě stává specialista na městské erzety, vyhrál jsem totiž všechny tři testy na českobudějovickém výstavišti,“ říká s úsměvem David Štefan a pokračuje: „myslel jsem, že vyhrajeme i nějakou další erzetu, ale celý víkend jsem se seznamoval s novým vozem. I když se jedná o stejný model, který jsme jeli v posledních dvou sezónách, mám z něho úplně jiný pocit. A je to také první můj závodní speciál, který je úplně nový. V sobotu jsem dojížděl bez serva, které fungovalo jen za studena, takže asi jeden kilometr po startu. To nás stálo druhé místo ve dvoukolkách, ale i tak jsem spokojený,“ komentoval svůj výkon David Štefan. Velmi vyrovnaný výkon předvedli stejně jako na úvodní Šumavě Miroslav Číž s Jiřím Kalkusem. I když jeli se starším vozem Peugeot 208 R2, dokázali získat třetí pozici v cupu a čtvrté místo ve dvoukolkách. „Na Krumlově jsem startoval pouze jednou, ale to bylo po covidové pauze na podzim, takže za úplně jiných podmínek. Oba dny jsem byl opatrný, protože jsem si nebyl jistý, jestli jsme se úplně všude trefili do rozpisu. Z výsledku mám radost, ale chtěl jsem si ještě více zabojovat s Robertem Hordossym, který ale chytil dvojitý defekt. My jsme měli z toho samého místa také poškozený ráfek, ale pneumatika naštěstí vydržela. Byla to těžká, ale krásná soutěž,“ poznamenal Miroslav Číž. „Rallye Český Krumlov má vždy skvělou atmosféru a letos to bylo ještě umocněno padesátiletým výročím. Těší mě účast osmi našich posádek na startu, zejména pak s přihlédnutím k tomu, že pět z nich bylo v nové verzi Rally4. Potěšující jsou ale i výsledky našich posádek. René Dohnal jel famózně, stejně jako David Štefan. Letošní Krumlov zkrátka hodně povedl!“ dodal Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.
    3 points
  4. Radovanik

    Peugeot 306 XT

    Ahojte všetci tak, na 306tke som urobil pár úprav a zmien. Po dlhých rokoch som mal možnosť namontovať si origo predný nárazník. Vymenil som aj predné čelo a výsledok je úžasný. Konečne mi to pekne lícuje Vymenil som aj predné svetlá a namontoval som predné hmlovky od @Adrián 306 break. Taktiež som si vymenil zadný nárazník, za menej obúchaný, ktorý som mal v mojom/našom sklade náhradných dielov Čerpadlo som najprv rozladil no nakoniec som ho aj celkom schopne nastavil, mám pocit, že dymí menej V rámci vzhľadu som konečne vymenil volant za kožený. Teraz môžem o to viac tvrdiť že mám Pack Premium Volant mi zohnal @Adrián 306 break
    3 points
  5. Fruktis

    Co jste dnes udelali...

    Dneska abych toho neměl málo,velká záchrana operace kvůli ztracenymu kreckovi...rozebral jsem půl kuchyně,než jsem ho nasel...málem byl k večeři..
    2 points
  6. ozzy56

    Modely autíček

    měl jsem kdysi originál--Fiat 128 A-- s tím slabším motorem 1100ccm, bylo to na svou dobu super auto, když jsem začínal s autama, byl jsem fiaťák...
    2 points
  7. 2 points
  8. Radek Hurvajz

    Multifunkčný display Peugeot 406 coupe D8

    Jak piše Ferry, dá se to tu dohledat, je tam vše. Takže tady zamykám.
    2 points
  9. Ferry

    Multifunkčný display Peugeot 406 coupe D8

    Na dodelani palubniho PC do 406 je tu cele obsahle vlakno, kde je vse podrobne vysvetlene. Jsou tam schemata zapojeni, cisla dratu a vse potrebne. Ty ani nepises, co mas za motor a typ ridici jednotky
    2 points
  10. sitler

    Co jste dnes udelali...

    @Pe.Tr jenže v rukavicích se snadno stane, že to prostě preklapnes dál, u hromady motorek už je celkem naprd aretace uprostřed, nebo blbne vyklapavani zmáčknutím. Prostě tomu že zásady nevěřit a vůči motorce se vždy chovat tak, jako by měla cestu křížit z ikdyz to nakonec třeba neudělá.
    2 points
  11. ozzy56

    Vtipy

    2 points
  12. PaKr

    Vtipy

    2 points
  13. Pepito

    Vtipy

    2 points
  14. Dík za zaslání pozvánky. Mám zájem se akce zúčastnit i se svou ženou. Jídla: 1x vývar, 1x guláš, 1x kuřecí řízek. Nevím, jestli nahlašuji správným postupem michal222 (Michal Polívka, 5008)
    1 point
  15. radim.1008

    Peugeot 306 XT

    Parádně se staráš a ten interiér je pecka.
    1 point
  16. ozzy56

    teče z termostatu voda

    je to jedno, ten rozdíl v otvíracích teplotách je zanedbatelný, já bych dal Wahler, ta značka mě ještě nevydrbala...
    1 point
  17. Hafity

    Modely autíček

    @ozzy56 : neměl ale originál klasickej kufr Není na fotce Zastava
    1 point
  18. Pe.Tr

    SOS záložní baterie

    Zkoušel jsem konfiguraci a chce to po mě bočník v poloze na zákazník to bude v bsi jediná pojistka ktera umozni dve ruzne polohy , tzn bude mít tri sloty na kontakt, pojistka ma samo jen dva.
    1 point
  19. pavelu96

    brzdy

    To, že založíš další úplně stejné vlákno jinde na fóru tři minuty po tom co nedostaneš odpověď je prostě špatně, ale chápu... Tady zamykám a pokračuj v tom prvním založeném a doplň si tam prosím informace o jaké vozidlo se jedná.
    1 point
  20. Pozdrav ze Stockholmu, zajímavé lampové nabíjecí stojany s kabely s navíjecímy bubny… A k tomu ještě další dvě zásuvky a platba přes NFC. To by v ČR byla urážka našeho zpátečnického myšlení..
    1 point
  21. pavelu96

    Vtipy

    1 point
  22. Pe.Tr

    Co jste dnes udelali...

    @Klemoň to máš sice pravdu ale když jezdíš dýl tak máš naučený grif levého palce kdy po cvaknuti blinku prstem do strany automaticky zamacknes cudl uprostred . Proste na odbočeni 1 cvak ---- 2 cvak . Na předjíždění pak máš z automatizované 1 cvak ---- 2 cvak ---- 3 cvak . takže blikání kontrolky nebo poslech neni potřeba.
    1 point
  23. radim.1008

    Kolik mate najeto?

    Takový vehementní nucení 208my?
    1 point
  24. Ahoj, ahoj, ahoj. Pokud nebude nic neočekávaného, tak s ženou dorazíme. Poprosím o 2x vývar, 1x kuřízek a 1x kotletku
    1 point
  25. Péťa

    Vtipy

    (asi nádivka )
    1 point
  26. MilanF1

    P308 HDi - MilanF1 - Hltač kilometrů

    Jelikož v autě trávím dost času, tak jsem pořídil lepší audio. Žádný top, ani zesilovač. Jedu na origo rádio. Ale i tak to chtělo nahradit origo chrastítka a vytlumit dveře. Hraje to mnohem lépe a nejsou slyšet pazvuky. Ještě vyřešit vůle na podvozku a budu spokojený. Už jsem najel přes 3000 km. Dobrý společník s dobrou spotřebou.
    1 point
  27. petrinza

    Co jste dnes udelali...

    Dnes jsem se po včerejším návratu z Rigy znovu zapojil do pracovního procesu. Do Rigy i zpátky jsme dojeli v pořádku a bez problémů: V tuhle chvíli to v aréně ještě vypadalo povzbudivě: Nakonec to ale dobře nedopadlo, nicméně jsme se i tak bavili dobře. Skvělá atmosféra v celém městě, fan zóně i v aréně.
    1 point
  28. Zdravím, take se rádi připojíme, poprosím dvě místa pro řidiče a doprovod a k jídlu 150g Smažený sýr, hranolky, tatarská omáčka 160Kč 200g Gordon Blue, kuřecí prsa, hranolky, tatarská omáčka 205Kč Děkujeme
    1 point
  29. pavelu96

    Vypnutí ESP

    Kde není ochota přijmout radu, není třeba další rady... Snad jen kladivo, hřebík a deaktivovat manuálně kontrolku ESP
    1 point
  30. "Tato služba pochopitelně cílí především na firmy, protože ty si pořizují devět z deseti prodaných elektromobilů" -
    1 point
  31. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  32. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  33. ozzy56

    Vtipy

    Ahoj Jano, co je u vás nového? Ale nic, jen manžel jede na měsíc do lázní a já mu našla v kufru 30 prezervativů. A cos mu na to řekla? Ať si nemyslí, že za ním budu každý den jezdit.
    1 point
  34. Péťa

    Vtipy

    1 point
  35. Pepito

    Vtipy

    1 point
  36. Nedělní dopoledne stane se, pro mnohé místem nudy... A proto jsme dnes s kamarádem vyměnili nátrubek na zadní stěně bloku motoru. Držel nebo spíš těsnil jen díky přišroubováním dvou M6 šroubky. Tak snad teď už z Pažouta nic nepoteče.
    1 point
  37. Obecne na cokoliv, "co najede denne relativne malo" (cca do 250) a ma moznost odpoledne/v noci nabijet (nebo opacne, jezdi v noci a pres den idealne dobiji ze solaru - vubec nejlepsi varianta) Ja bych to doma taky jako druhy auto snes. Na nakup, k doktorovi, k babicce... idelani. Zadny ohrivani motoru, zadnej problem, ze to za 4km zase stoji... ale neni kde smysluplne dobijet Jinak myslim, ze k tematu stoji za to i posledni video od Vaculika - https://www.youtube.com/watch?v=EahgEPHIx8Q . Takovej pohled na IdBuzz od cloveka, co je obecne dost konzervativni.
    1 point
  38. Oddie - viděl jsem cenu Transita na elektriku a ta teda nebyla vůbec lidová Ale máš pravdu, že na tyhle rozvozy kolem komína se ta elektrika hodí nejlíp, proto s nima jezdí ROHLÍK, I DO, ALZA, DATART a budou asi čím dál víc
    1 point
  39. Celkem jsem ocenil, že mi tu s elektrododávkou začala jezdit PPLka. To je totiž zrovna vyloženě vzorové - za den to najede v součtu celkem prd, motá se to uličkama a furt to někde stojí. Tak těch snad za chvilku bude v Praze většina... Jinak jsem nedávno trávil týden ve Frankfurtu, kde mají poměrně velkou Umweltzone, a docela tam frčí cargo elektrokola. Dost lidí tím vozí děti do školy/školky akorát je to drahý jak čert a je třeba mít to kde zaparkovat, a jsme zase u peněz a prostoru.
    1 point
  40. @Medvěd: promiň ale fakt jsem nějak nepobral pointu toho příběhu. Není známo odkud vyjížděli, kde tankovali, v jakém autě a s jakým motorem jedou a pak začne mudrovat o dojezdu EV starý koncepce (I3 ne I8 jak uvádíš). Taky jsem v dodávce předjel na dálnici Ferrari a ....? Kdyby jeli Teslou S, což si myslím by bylo vůči té Audině adekvátní vozidlo, tak by nejspíš ten dojezd měli ještě lepší jelikož by Tesla přes noc byla na zásuvce a vyjížděli by s "plnou".
    1 point
  41. Video mi ani nejde. Jen zvuk. Nahoďte kdyžtak odkaz. Jen moje úvaha ze zvukové stopy: Srovnává EV se zastaralou technologií bez termomanagmentu baterie (Zoe a I3 (už se nevyrábí)) se spalovákem, kterej je víceméně na současný technologický špici co se naftovýho pohonu týče. Takže popisuje, že doma za 10h nabije 30kW . D27d sazba max, 5kč/kW. A že najede 100km, což je 30kW/100km. To je za mě dost u takhle malýho auta. A vychází mi 1,5/km. Při 2kč/kW co jsem si teď narychlo spočítal u EONu to je 60h/km. A to srovnání s přímotopama. 3kW tak možná na vyhřátí garsonky. To je jako srovnávat domácí pálenku s 5letým rumem.
    1 point
  42. Dnes proběhlo první jarní probuzení a vyvenčení. Přes zimu jsem na autě neudělal vůbec nic.
    1 point
  43. ferinko2

    Nouzový režim

    1351-skontrolovať relé žhavenia - odpálené,prehriate kontakty,premerať sviečky 0234-regulácia turba-zaseknutá,vadné ovládanie-tiahlo,hadičky elektroventil,podtlaková komora turba.... V maile máš obr.ovládania regulácie tlaku turba. [upravil dne 14/8/14 13:34 od ferinko2]
    1 point
  44. Stale si melies svoje, ved sa chod pozriet na tie panelaky a tie parkoviska pred nimi. kde stoja auta pri lampach ??? ved uz konecne zacni rozmyslat o niecom inom ako o presviedcani elektromobility. Aka je statistika predajnosti? SR a tusim aj CR sa zaviazali predavat rocne skoro 25000 elektroaut, nie hybridov, cng, at podobne mixy, ale cistych elektro aut, a predaje su zhruba niekde na urovni 2000 aut rocne, a x milion ludi ti tu pise ze proste na to nema, ale stale su budes svoje rozpravat. proste takto cesta nevedie. Kolko stoji vytvorenie nabijacieho miesta? kolko stoji FVE? kolko stoji elektromobil? kde je navratnost, stale cakam na vypocty, ale ty len svoje.
    0 points
  45. Už jsi ukázal, jak naprostá většina zaměstnanců může bezplatně a volně nabíjet během své pracovní doby že zdrojů zaměstnavatele? Aha... Nedokázal. Pořád jsi ulhaný lhář. Říkal jsem ti, že tě tak budu titulovat dokud to nedokážeš, nebo neodvolas s omluvou že jsi lhal.
    -1 points
  46. Dnes jsem koukal na jedno video na YouTube, kde je několik názorů na elektromobily přímo od člověka, co s nimi má své osobní zkušenosti - požádal jsem Pétu ať ho sem vloží (já neumím oříznout čas od - do a dávat sem více než hodinový video kvůli pěti minutám asi není to pravý ořechový
    -1 points
  47. Jezdím na všechno kromě CNG a hybrid už dlouho. Benzín fajn u malého vozítka na couračky okolo komínu. Větší objemy mají neúměrnou spotřebu. Oturbené motory ze sekaček ala 1.2TSI jsou kapitola sama pro sebe. Sice to jede hezky, ale domu bych to nechtěl. Složité je to jak disel, ale neni to diesel. Takže proč si rovnou nekoupit TDI. Benzín + LPG. Fajn u většího obsahu. Jezdíte za cenu nafty, ale nemusíte řešit problémy nafty (zacpaný egr, dpf, vyběhaný turba, špatný vstřiky). Ale je tam opruz v podobě každý rok na revizi, na STK platíte 2x emise, každých 10 let výměna bomby. Správě by se měla čerpat jen obsluha. Taky dojezd je podle velikosti nádrže a spotřeby jen cca 300-400Km. Nemůžete do většiny parkovacích domů. LPG taky dokáže zazlobit a pak je to na tom, jak máte kvalitního servisáka. Nafta - táhne vocpodu, velkej dojezd na nádrž, malá spotřeba. Větší náklady na servis. Při tankování nutno brát rukavici protože nafta smrdí. Náchylné na kvalitu paliva. Hlučnější chod, dlouho se to ohřívá. Nevhodné na couračky. Elektrika - ticho, bez servisu. Než se zbláznilo rusko, tak se jezdilo za hubičku (u mě cca 35Kč /100km) Teď je to asi 2x tolik. Hned to topí. Idální na poskakování okolo komína.Nevýhody, jak se něco pokazí, tak to málo kdo dokáže servisovat. Orig. servis jen mění díly, které stojí nehoráznou raketu. Nahouby dojezd, ještě víc na houby dojezd pokud se zatopí. Absence možnosti koupě nových náhradních článků do baterie. Měnit celou baterii podle mě není řešení. To je jako kdyby jste ke spalovacímu autu nekoupili díly a museli jste vždy měnit jen celý motor. Je to drahý nový a i jako ojetina. Musíte mít místo, kde můžete nabíjet přes noc, takže nic pro lidi v paneláku. Ježdění je levné teď, až na to bude nějaká daň, tak se náklady srovnají s jinejma palivama. Jak vidíte, nevýhody jsou větší jak výhody, ale pokud k tomu máte využítí, tak je to fakt super vozítko, který jen jezdí a nic po člověku nechce. Dlouho jsem provozoval auta na LPG. Ale další hlavní auto už asi bude na naftu, protože už mě nebaví to tankování každých 350 Km.
    -1 points
  48. Kdepak. Čína prostě vyrábí více elektromobilů, než zbytek světa dohromady. Indie ji právě předstihla v počtu obyvatel a co se týče demografie, tak Čína stárne, Indie mládne. A chce rovněž elektromobilitu, protože slunce mají přebytek. když vezmeme okolní zemičky, tak se bavíme o 3 miliardách lidí. Nejlevnější čínský elektromobil se nesmí do EU vozit, páč by už dávno naše autodebilky neexistovaly. Naštěstí místní čínské automobilky si jejich prodejem stále vyvažují výrobní mix spalováků a elektromobilů, tak se o to ani nesnaží. Indické jsou cenově většinou ještě níže, Lithia je plná Austrálie a mj. i Krušné hory. Mědi je také dost.
    -1 points
  49. Velmi dobrý článek s mnoha grafy a čísly, orgasmus tu jistě prožije věčný dožadovatel se důkazů mmartinkovic. Nicméně toto je popis reality a budoucnosti automobilového průmyslu globálně. K lítosti zdejších diskutérů to opravdu není zlá EU, která tlačí elektromobilitu. Naposledy BubakGS.
    -1 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...