Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 28.10.2018 Ve všech sekcích
-
Sebastian Loeb znovu v 306 Maxi
Rikic339 a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
6 points -
Sebastian Loeb znovu v 306 Maxi
Rikic339 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
No právě. Mladí se tam rvou o každý bod, protože to je letos vyrovnaný. A pak se jim tam přijedou povozit dva takový strejdové a vyfouknou jim jen tak mezi řečí 25 bodů za první flek a tuším 3 body za PS?4 points -
Pug 308 GT L
Rikic339 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele vozzyn za téma
Člověk do toho párkrát sedne a už to má najetý něco přes 200km, zatím pár postřehů, LEDky svítí fakt parádně , automatický přepínání dálkovéch taky tak nějak funguje, asistent držení v pruhu je zajímavé, ale vypnul jsem ho, docela mě sr.lo, jak to furt tahalo za ten volant. A je zajímavý, že velké displej je česky, ale malé mezi budíkama anglicky, já té angličtině sice rozumim, ale je to divný. ikdyž je pravda, že sem se do návodu nedíval, tak třeba to nějak přepnout jde. No a poslední věc, zimní kola už jsou doma, ale ještě je musim nechat vobut.4 points -
4 points
-
Vtipy
vendelinek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele *nohafuc* za téma
Do banky vběhne ozbrojený lupič v masce a zařve: "Všichni na zem! A pokladní ke mně!" Pomalu k němu přijde vystrašená pokladní, lupič si rozepne zip, vytáhne ptáka a řekne: "Kuř!" Pokladní začne usilovně a dobře kouřit. Po chvíli si lupič strhne masku a říká: "Ahá. Tak přece to jde. A doma my nemůžeme. Doma nám je to protivný."3 points -
Johny 5 allias 308sw
honzanaj a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele mmartinkovic za téma
Uz som si povedal ze ked si budem brat dalsie auto, tak aj s automatom, a kedze dochadzam do prace 30 km ta a 30 spat, uz som do manualu nechcel ist.3 points -
Co si myslíte zařízení START- STOP?
MilanF1 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
já si myslím, že je to po vynálezu žárovky nejpodstatnější věc pro život, protože úspora 0,000000001 litru paliva na 100 KM a čisté ovzduší za to stojí, protože ten, kdo to vymyslel a prosadil, nebyl pitomec od lopaty, ale vystudovaný odborník3 points -
Co si myslíte zařízení START- STOP?
MilanF1 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Co si myslíte o zařízení Start-Stop? Startér - speciálně vyrobený pro tuto potřebu Baterie - speciální pro tuto potřebu Motor - musí přežít záruku Vozidlo jako celek musí přežít záruku. Pak se vyhodí a koupí nové. Je to spotřebák... Toto si myslím o zařízení Stop-Start a celkovému přístupu světového panstva a šlechty k dané problematice.3 points -
Anod Šumperk autobazar doporučení
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele P607Olda za téma
Cena mluví za vše, zeptám se.2 points -
Co si myslíte zařízení START- STOP?
MilanF1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Pokud se nepletu, auto se při aktivaci START-STOP startuje alternátorem, ne startérem. V každém případě to je funkce na nic, jen otravuje. Naučil jsem se ji vypínat, zároveň se zařazením trojky (tak mám u mého auta tlačítko na dosah prostředníčku). Čekám na příležitost tuto "vychytávku" deaktivovat.2 points -
Kouř z výfuku při přídání plynu
pesastor a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele PSA za téma
Pokud bude ruplá hadice za turbem , tak postupně jak se bude zvětšovat ,tak nebude turbo dávat potřebný tlak a bude padat do nouzáku, Měla by to ukazat dagnostika jako malý tlak turba než je požadovaný Když je díra malá může turbo stíhat tlak dotlačit ale za cenu přetáčení a zvýšeného opotřebení až poškození turba. Zýšený kouř bude znamenat moc nafty a málo vzduchu jak již bylo řečeno -přičinou může být turbo, vstřiky, písty-tedy písní kroužky, ventily, hadice , EGR , swirl přicpaný mezichladič , přicpaný FAP ,snímač tlaku turba , nafy , to jen tak co mě napadlo . Porucha ŘJ je až to poslední2 points -
Tommyho GT
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele TommyC4 za téma
2 points -
Klimatizace do bytu
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
nechci přenosnou prosím.. zabírá místo (překáží) a je hlučná..! Nehledě na kondenzát a přívody vzduchu...2 points -
Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo
Rikic339 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele misho.1709 za téma
Dlhšie som tu neprispel a tak pridávam info, čo sa dialo od poslednej aktualizácie, čiže zhruba za posledné dva mesiace. Takže postupne: - vymenil som len tak na skúšku elektroventil na reguláciu turba (kvôli chybe P0235), bez zmeny. Elektroventil už aj potom ostal v aute. - nerezová rúra v saní pred IC si žiadala menšiu úpravu, keďže mi stále vylietavala hadica od IC. Rúra upravená a k tomu som rovno objednal nové vysokotlakové spony a bolo po probléme. Vysokotlakové spony iného priemeru som nakoniec použil aj na sanie za IC do motora (keďže som pre istotu kúpil 2 rôzne priemery). - upravil som spodný kryt motora, keďže už sa mi párkrát povolil a nedržal. Kúpil som aj nové spony a kryt pre istotu uchytil ešte v jednom bode. - pri studenom štarte sa z motora ozýval dosť ostrý klepot. Keď sa voda zohriala na cca 70°C klepot stíchol. Mal som podozrenie na viac vecí. Kvôli tomu som aj kontroloval korekcie vstrekov, robil prepadovú skúšku a pod. 2 vstreky mali vyššie korekcie (a to 3. a 4. vstrek). Podarilo sa mi zohnať používané vstreky po kompletnom čistení s protokolmi a s udávanými dobrými hodnotami. - takže následne prebehla výmena dvoch vstrekovačov. Ani to sa nezaobišlo bez menších komplikácii. Najprv tiekla nafta z hadičky prepadu na 3. vstreku, vyriešilo sa to. Následne sa začala prejavovať netesnoť na spoji vstrek/trubka railu. Čo je ale normálna vec po výmene za iný vstrek. Matičky sa povolili, dotiahli a bol kľud. -vymenil som staré LED žiarovky v treťom brzdovom svetle. Tentokrát som zvolil iný typ. - prebehla výmena mot. oleja (Total), olej. filtra, vzduchového a palivového filtra (všetko Mann) - pokorili sme métu 250 000 km - skontroloval som funkčnosť podtlaku, odpojené bolo úplne všetko. Skontroloval som zásobník na podtlak, našiel ešte jednu načatú hadičku od zásobníka, ktorá síce zatiaľ neprepúšťala podtlak. S podtlakom problém nebol a keďže už som mal doma nové silikónové podtlakové hadice, tak som vymenil všetky za nové. Po odstránení podtlakov ešte po remape ich už našťastie toľko neostalo. - kúpil som si kameru do auta (Xiaomi Mi Dash Cam) spolu s pamäťovou kartou. Napájací kábel som potiahol ppd stropnicou, cez A-stĺpik, pod plast skrinky spolujazdca, cez stredový tunel a okolo manžety riadiacej páky k zapaľovaču. Dalo sa to vyriešiť aj regulátorom, ale spravil som to takto. - pravá predná vnútorná doštička sa nevracala poriadne naspäť, mala obmedzenú dráhu chodu. Prebehlo rozobratie, menšia úprava a bolo po probléme. - tento štvrtok som prezul na zimné pneu a následne som auto odviezol do servisu na zistenie príčiny toho klepania pri studenom motore. - dnes som si auto prevzial s tým, že to robil našťastie len plech, ktorý je za krytom rozvodov. Musel nejak rezonovať. Plech sa vybral a už nič neklepe. A to je asi tak všetko čo sa dialo...2 points -
Jarinova nová 3008
Míla a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Jarin011 za téma
2 points -
Johny 5 allias 308sw
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele mmartinkovic za téma
Ahojte, takze včera sme si priviezli domov Johnyho, alias 308 sw. Je to predchadzajuca verzia 308, r 2017, predvadzacka, 42000 km najazdene, 1,6 blue hdi S&S system, 88kW, 120 k, EAT6 automat, zatmavnene okna, 16´ Al disky letne, plechove zimne, a kopec vybavy, tazne zariadenie, cuvacia kamera, P a Z parkovaci asistent, FULL LED osvetlenie, bezklucovy pristup + start, samostmievacie spatne zrkadla, vyhrievane sedacky vodic + spolujazdec, vyskovo nastavitelne obe a este kopec drobnosti.... Zopar foto....1 point -
Poznáš to podle chladícího výkonu (nepleť si s příkonem) a kolik potřebuješ si přibližně pro domácnost vypočteš např. zde https://www.gavri.cz/clanky-o-mobilnich-klimatizacich/vyber-klimatizace-jak-na-vypocet-chladiciho-vykonu/ Chceš-li to podrobněji, vyplň si https://www.premereni.cz/cs/dulezite-informace/kalkulacky-energie/vytapeni/vypocet-chladiciho-vykonu-klimatizace/ Doma klimu ještě nemám, v práci k všeobecné dlouholeté spokojenosti používáme http://www.klimatizace-acond.cz/1 point
-
Aby to nebylo tak jednoznačný, tak já bych tam tu matku vrátil (kdybych nenašel tu originální, tak bych tam dal nějakou jinou, co by pasovala) a dotáhnul (samozřejmě na krev), a pak bych jen počkal, až se to turbo celý rozletí a jeho zbytky se dostanou do olejového oběhu1 point
-
BMW 330i e46
306-Kubik-S16 zvýšil/snížil popularitu uživatele SV 24 za téma
zvuk luxusní a reakce na plynový pedál super1 point -
Pavelu96 5008 - Prodáno!
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Jj jsou dodrbaný všechny čtyři a proto jsou z nich zimáky1 point -
1 point
-
Pavelu96 5008 - Prodáno!
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
1 point -
1 point
-
Co si myslíte zařízení START- STOP?
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele mrukucin za téma
Myslím si že podstatně zkracuje životnost startéru,baterie i motoru,jezdím hlavně v městském provozu a jen při jedné cestě do zaměstnání by auto absolvovalo 7 až 10 startů.Takže pro mne je to do budoucna co týká ekonomičnosti provozu a následných oprav naprosto nepřijatelné.1 point -
Ahoj, měl jsem pár let P406 s automatem. Pokud jsem měl problém, řešil jsem si to (vzhledem k ceně kterou chtěli v servisu) sám. Protože dát 30tis. za opravu, to by bylo víc než cena celého auta Takže nějaké zkušenosti a postřehy s automatem mám. Měl jsem ho i venku z auta a rozdělaný. Ve 406 byl 4-kvalt ale předpokládám, že princip ovládání / funkce bude stejný i u tebe. To "kopání" je pravděpodobně řazení bez tkzv. skluzu. To znamená, že řj.převodovky nedokáže udržet přesně potřebný tlak kapaliny v hydrodynamickém měniči a přeřazení proběhne jakoby "bez spojky", natvrdo. Nevím, nakolik jsi obeznámen s konstrukcí automatu. Skládá se v principu z vlastních převodů, brzdících třmenů, hydrodynamického měniče, chladiče, filtru kapaliny, čidel tlaku + teploty a hydrobloku s ovládacími ventily. Rozhodně bych první zajel na diagnostiku, ať máš nějaké výchozí informace. Pak je porovnáš s hodnotami po opravě. První bych zkontroloval množství kapaliny. Pak, podle toho co popisuješ, bych já osobně vyměnil oba hlavní ventily v hydrobloku. Jeden udržuje přesný tlak kapaliny, druhý řídí právě ten "skluz" při řazení. Vzhledem k najetým kilometrům a popisovanému projevu převodovky by to odpovídalo. Podotýkám, že je nestačí venku procvakat a propláchnout. Je nutné je opravdu vyměnit za nové. Takto jsem si také v minulosti naběhl. Druhá věc je určitě výměna filtru. A za třetí, může odcházet čidlo tlaku. Já jsem u sebe musel po roce vyměnit - na diagnostice se tlak neměnil, byl stále stejný = řj.zvolila program pro nouzový dojezd a kopala při tom. Takto to popisuje i manuál. Automat je krásná věc, ale jak se začne ....., je to zážitek. Vodník1 point
-
@ozzy56 tak ale stejně musíš trefit dobrej model. Si měl kliku, nedělej se Jsou takový verze, který neperou a nesuší a přesto, nebo spíš právě proto stojej hrozný prachy1 point
-
Co si myslíte zařízení START- STOP?
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele mrukucin za téma
Já to prostě vypínám,a dokud bude ta možnost to v automobilech vypnout,dělat to budu.Jinak auto záruku přežije s největší pravděpodobností určitě.Ale ruku na srdce,kdo z obyčejných smrtelníků s průměrným příjmem si kupuje nový vůz s tím že ho bude mít pouhé dva roky?1 point -
@Weri 605 Mě přendání prádla z pračky do sušičky funguje i bez telefonu - stačí zařvat: "Holky prádlo do sušičky" a je hotovo... Ještě že mám doma tolik dětí...1 point
-
Registrační značky na přání
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
1 point -
Otázka na sušičku = samostatná alebo kombinovaná ?
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Eště kdyby si to tam umělo přes mobil dát i to prádlo rovnou z pračky..., co..? Jinak mě to dělá pračka a myčka..., napíše třeba hodinu a za 45 je hotovo...1 point -
Nejlepší zkušenost i dlouhodobě Daikin. V práci jich máme několik a prakticky nonstop běží od roku 2005 a bez jakéhokoliv problému. Značky jako je Omega, Haier nebrat po pár letech nefungují1 point
-
Starú hlavicu rozrež nožom tak aby si ten biely plast nepoškodil, keď aj je prasknutý tak to nevadí. Sekundovým lepidlom ho prilep k páke (alebo možeš použiť dvojzložkové lepidlo ale mne fungovalo perfektne aj obyčajné sekundové) a novú hlavicu už iba nasunieš. Hlavice sa bežne predávajú bez toho bieleho plastu, ja som takú kúpil cez aliexpress a pasovala na 100%1 point
-
1 point
-
Johny 5 allias 308sw
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Moc pěkný teda až na ty holý plecháče. Tak ať slouží.1 point -
Dneska vařim já
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
1 point -
ten biely plast neostava na pake je to sucast hlavice a tych hlavic je viac typov takze mas nespravnu hlavicu daj si ten plast vysustruzit zo silonu (na mieru),neviem co ine ti poradit spet to asi nevezmu1 point
-
Kouř z výfuku při přídání plynu
P607Olda zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Jestli to divně syčí , tak zkoukni všechny hadice a trubky mezi turbem a sáním , někde může být díra - motor má málo vzduchu a hodně nafty , proto kouří1 point -
1 point
-
Jak na to Peugeot 206
jacek48 zvýšil/snížil popularitu uživatele MiliVFR za soubor do
1 point -
Takže vyřešeno, někde na netu jsem naěli postup \"jak nato\" ...stačilo odpojit konektor od vstřiku a začít startovat , vypnout klíček a konektor zase připojit. Když se to takto udělalo u všech vstřiků, vypnulo se zapalovíní na tři minuty a pak to na drc naskočilo.... napadlo by vás to? Kkaždopádně to funguje...1 point