Jump to content

misho.1709

User
 • Content Count

  813
 • Joined

 • Days Won

  1

misho.1709 last won the day on April 12 2018

misho.1709 had the most liked content!

About misho.1709

 • ID člena
  42487
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Čaute. Tak po rokoch som sa opäť dostal k týmto konektorom v kufri a rozmýšľam od čoho sú. Sú voľné, nepoužité a nachádzajú sa na pravej strane za kobercom. CD menič má podobný konektor, ale menší a JBL zosilňovače majú zas iné konektory. Jediné čo mi napadá, je mechanika od navigácie, ale aj tak netuším, načo je ten okrúhly žltý konektor. Auto je z výroby bez CD meniča, bez navi a bez JBL. Možno budem po rokoch so 406 múdrejší Ďakujem.
 2. Aktualizácia za posledné 2 týždne: - auto prezuté na zimné - vymenené tesnenie hadice k turbu od vzduch. filtra + nové spony všade naokolo Staré tesnenie bolo prasknuté a spona zrejme po výmene turba poriadne nedržala. Prasknuté bolo na mieste, kde to nevadilo, no preventívne výmena, nech to je tak, ako má byť. Kolesá a pneu ošetrené kozmetikou TAC System a CarPro.
 3. misho.1709

  HrochMobil

  Nie je svetlo ako svetlo a diely ako diely. Nechcem sa niekoho zastávať, ani ho haniť, no odporúčal by som každému vidieť porovnanie dobre urobenej prestavby (podotýkam) s novými kvalitnými komponentami a porovnať ich s rovnakými novými origo svetlami. Záleží to samozrejme aj od modelu. Sú svetlá z výroby, ktoré sú veľmi kvalitné, no aj také, ktoré sú slabé a s krátkou životnosťou. Preto sa nedajú porovnať hociaké modely medzi sebou. To všetko, ak neriešim cenu, ale mám na mysli technickú stránku - výkon, kvalitu. Ak by sa riešila cena, tak výsledok je jasný.
 4. misho.1709

  Majnekupé 406

  Je to možné. Dnes je zas problém s tým, že u niektorých dielov sa výroba ukončila, resp. sa už ich zásoby minuli a diely nie sú k dispozícii.
 5. misho.1709

  Majnekupé 406

  ozzy56, ten silentblok (ojnička) aktuálne nie je problém zohnať. Aj výber značiek je ešte celkom slušný.
 6. Červené je už ťažko zohnať, skôr je to už nereálne.
 7. Podľa VIN ho v aute máš mať. Ak ho nemáš, skús sa pozrieť po kabeláži, či nenájdeš niečo "naviac". Edit: zvyšok som zmazal, napísal som hlúposť
 8. Dnes ešte dodatočne spravená geometria a teraz už len jazdiť
 9. Za ten stav líšt môže napr. chémia z umyvárok. Po prvé väčšinou je silná a po ďalšie veľa ľudí umýva auto rozpálené, prípadne ho ešte ani poriadne neopláchne a chémia ďalej pracuje... Neviem, či si tomu tou "leštenkou" ešte viac neuškodil, no s takými vecami sa zaoberá hocikto, kto sa venuje detailingu. Sú na to špeciálne pasty a malou leštičkou ti to vedia prinavrátiť k pôvodnému stavu (ak sa to ešte dá). Doma si to môžeš sám spraviť len nejakým svojim spôsobom, ale origo efekt už podľa mňa nedosiahneš.
 10. Áno, z ebay. Inak sa zohnať asi nedajú len tak samostatne.
 11. Auto je po servise. Bolo toho viac, takže tak "v skratke" čo sa menilo: - motorový olej (Total Quartz 9000 5W-40), nová podložka, filtre (Mann) - obe guferá na prevodovke (origo) - nový olej v prevodovke (Total Tramsmission Gear 8 75W-80), nová podložka - turbo - ložiská horného uloženia predných tlmičov (preventívne) (SKF) - ĽP tehlica + nový náboj (Febi) + nové ložisko (FAG) (predtým opakovaná vôľa, preto takáto výmena) - spodné čapy (Lemförder) - hlavný spojkový valec (TRW) - napínacia kladka (SKF) a vodiaca kladka remeňa príslušenstva (INA) - tesnenia turbo, výfuk. spona (Elring, Fa1) - vodiace pliešky brzdových doštičiek pre predné Brembo brzdy + skrutky Prečo turbo? Zanesená regulácia (zrejme kvôli tomu problému s podtlakom v predchádzajúcom príspevku). Po kontrole už malo nejakú tú axiálnu vôľu. Kvôli zle pracujúcej regulácii naskakovala kontrolka motora a chyba P0235 - vysoký tlak turba, tým pádom čierny dym z výfuku pri prudkej akcelerácii a menší "kopanec turba", kvôli neskorému nástupu. Zvažoval som najprv nový stred turba, keďže som vedel, že čistenie turba bude zbytočné alebo lepšie povedané nedostatočné. Repasom veľmi neverím, musel by to byť kvalitný repas a nevedel som si vybrať kam by som ho dal spraviť a či by vlastne vydržalo bez problémov tlak naviac. Preto nakoniec padla varianta jazdeného turba. Nad touto možnosťou by som inak nikdy neuvažoval, ale turbo mám od člena clubu (Štefana, ako aj veci v príspevkoch vyššie). Keďže jeho auto bolo v poriadku a na turbo sa mi pozrel, tak som neváhal a zobral ho od neho za peknú cenu. Po výmene som spokojný, ťah je v podstate okamžitý a pekne od spodných otáčok, dym je preč a takisto aj kontrolka motora. Nejaké tie foto:
 12. Aktuálne máme odstávku kvôli väčšiemu servisu. Auto dúfam zbavíme všetkých neduhov. Detaily po príchode zo servisu.
 13. RHZ nemá žiadne časovanie ventilov. Klepať môže hocičo, napr. len nejaký plech, ktorý vie robiť šarapatu, len za určitých (niekedy až divných podmienok). Zvuky sa cez počítač riešia ťažko, skús skôr hľadať zdroj zvuku. Napr. taký stetoskop je parádna vec na zistenie zdroja zvuku. Kúpiť sa dá napr. aj za cca 3€.
 14. Hadice nemajú dôvod byť tvrdé. U mňa boli pred výmenou tvrdé, po výmene mäkké za hociakej situácie. Ak to bude tesnením a budeš ďalej jazdiť, tak sa to časom prejaví.
×
×
 • Create New...