Jump to content

misho.1709

Uživatel
 • Content count

  615
 • Joined

 • Last visited

About misho.1709

 • ID člena 42487
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika
 1. Peugeot 406 2,2 hdi r.v. 2003 - problém ABS

  Neukáže to. Ale schválne som sa pýtal na ten prejazd zatáčkou, no nakoniec si na to prišiel a kontrola je otázka chvíľky. Hlavne že to je opravené a že si napísal kde bol problém
 2. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Po zhruba mesiaci a pol opäť brázdime cesty. Mal som smolu kvôli tomu, že vraj Peugeot mal problém s dodávkou dielov, tak sa to všetko prehnane dlho naťahovalo. Po zhodení hlavy sa potvrdilo, že bolo fuknuté tesnenie pod hlavou. Čiže robilo sa všetko potrebné, menili sa nutné veci a niečo v rámci prevencie. Auto mi vytiahlo z peňaženky trochu viac peňazí, ale snáď bude pokoj, ako som si už xy-krát želal. Čo obsahoval servis: - zrovnanie hlavy, výmena simeringov, tlakovanie hlavy, zabrúsenie ventilov, zafrézovanie sediel, ... ďalej vymenené: - tesnenie pod hlavou - skrutky hlava - tesnenie veka ventilov - reťaz vačiek sada s napínakom - rozvody s vodnou pumpou - tesnenie pod teleso termostatu - tesnenia pre vákouvé čerpadlo - podložky pod vstreky s plastikmi - prepadové hadice - tesnenie výfukové - tesnenie turbo - simering na vačke - termostat - nová chladiaca kvapalina - mot. olej, filter (zvyšné filtre ešte dodatočne vymením v blízkej dobe) Taktiež prezuté disky na zimu s novými pneu. Medzitým z dlhej chvíle som disky ošetril voskom a pneu naimpregnoval. Fotky žiaľ nemám, mám len foto dielov, ale poskytnem ich len na vyžiadanie. Plus dnes dodatočne rýchla očista
 3. Peugeot 406 2,2 hdi r.v. 2003 - problém ABS

  Bude to určite prasknutý ABS krúžok vpredu. Keď napíšeš či ti vyhadzuje chybu pri prejazde pravotočivej alebo ľavotočivej zákruty, tak ti napíšem, ktorý z tých dvoch to zrejme bude.
 4. Černý prstýnek sazí

  Je už aj pobočka na Slovensku. Badisak má tuším teraz dovolenku (pozri pre istotu jeho vlákno). Viem ti napísať aj kontakt. Napíš SS.
 5. Prosím o pomoc Peugeot Boxer !!

  Neviem ako je to u 3.0 HDi, ale u nie jedného 2.3 Multijet mám odsledované, že sa teplota pri kľudejšom tempe teraz v chladnejšom počasí drží teplota chl. kvapaliny takto (viď. foto), čiže rovnako ako u teba. V lete je ručička v strede.
 6. VIF, jak ho dostavate do nadrže

  Ja lejem z viečka z 0.5l balenia. Zo začiatku som tiež trochu porozlieval, ale postupne na to prídeš. Prípadne si naleješ len 3/4 viečka a zvyšok potrebného množstva doleješ potom.
 7. 406 coupe 2.2HDI ala Pier

  V tom ti fandím, len tak ďalej
 8. 406 coupe 2.2HDI ala Pier

  Sorry za offtopic, ale co ti je na tom vzdy take smiesne? ber to v ramci srandy
 9. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Žiaľ, po necelom roku ďalšia odstávka - tesnenie pod hlavou.
 10. Bílá 406 2.2i

  Celkovo sa už z Číny nedá objednať, nedávno som ho aj ja hľadal. Našiel som akurát niekde na nete zrejme nejakú samolepku, ktorú nalepíš na ten znak. Inak pozri ešte bazoš. Pred pár dňami som na vašom CZ bazoši jeden celkom slušný kus videl.
 11. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Po včerajšku máme za sebou výmenu predných kotúčov, dosiek a repas brzdičov. Piestiky boli pekné, tak tie sa nemenili. Kotúče a dosky som zvolil značky Black Diamond, konkrétne ide o kombinovanú verziu drážkované/vŕtané. Opravná sada Autofren. Dodatočne som eše vymenil aj kabínový filter (Purflux).
 12. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Dnes nákup zimných pneu. Voľba padla na Continental TS860. Rozmer rovnaký ako pri letných pneu, t.j. 205/55 R16. Plus som ešte vymenil žiarovky v treťom brzdovom svetle za LED.
 13. Peugeot 607 cukání volantu a brzdy

  Vôľa v náboji/ložisku?
 14. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Nejaké novinky ... Keďže sa pomaly blíži čas prezúvania na zimné pneu, tak som si zadovážil ďalšiu sadu diskov Hoggar. Dôvod je jasný - disky, ktoré inak neschytajú ani škrabanec, žničia pri prezúvaní a cena za neustále prezúvanie/vyvažovanie diskov bez stredovej diery tiež nie je najmenšia. Keďže budem potrebovať aj nové zimné pneu, tak sa aspoň nebudú zhadzovať. Okrem toho nastane ešte jedna zmena, ktorá sa bude týkať predných bŕzd. Časť je už doma, ešte čakám na opravnú sadu pre brzdiče a môže sa začať. Pre brzdy je to už asi posledná šanca, inak to žiaľ vidím na návrat k origo brzdám, ale snáď to nebude potrebné a budem spokojný. K foto : Nie sú to EBC...
 15. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Zopár aktuálnych fotiek exteriéru
×