Jump to content

misho.1709

Uživatel
 • Content count

  634
 • Joined

 • Last visited

About misho.1709

 • ID člena 42487
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika
 1. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Prvotné plány sa kvôli nedostatku času zmenili. Blatník na aute zatiaľ zostal starý a tým pádom sa s lakom nerobilo nič. Stihla sa aspoň spraviť kontrola auta pred STK, EK. Po cca 10t km prebehla výmena filtrov (palivový, vzduchový) a aby som to mal všetko ako jeden interval, tak som predčasne vymenil aj mot. olej. Vymenil sa aj výfuk a to komplet stredový a koncový diel. Výber padol na Bosal (bol tam aj predtým). Koncovku výfuku som nakoniec zatiaľ nepoužil. Ručná brzda zaberala trochu vyššie, tak som ju došteloval. Doplnil som si do auta aj ďalší pár reflexných viest a obmenil povinnú a odporúčanú výbavu. Vymenil som aj všetky žiarovky v exteriéri za nové a LEDky v parkovačkách a osvetlení ŠPZ som kvôli kontrole vymenil za klasické žiarovky. Priebeh samotnej kontroly: Bol som trochu v rozpakoch, či auto prejde emisiami (auto nedymí, no kvôli úpravám), ale boli to len zbytočné obavy. Emisie v norme, ešte s cca 70% rezervou. Technická kontrola bez závažných chýb, takže mám pokoj na 2 roky. Dopĺňam aj nejaké tie foto.
 2. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Ledky sa dajú kúpiť za pár drobných, koncovka je používaná, takže nestála veľa, blatník som tiež zohnal za lacno a výfuk je bežný servis.
 3. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Takže začínam pomaly s prípravou na STK a EK, ktoré ma čakajú tento mesiac. Mám tu nachystaný PP blatník na výmenu. Blatník sa dá do poriadku, ošetrí sa všetko, čo bude potrebné. Možno auto dovtedy pôjde aj na menšiu starostlivosť, čo sa týka laku (nový blatník má škrabance). Hneď na to budem musieť vymeniť výfuk - stredový a koncový diel. Ešte by čo to vydržal, ale chcem mať auto pred kontrolou v poriadku. Nachystanú mám aj koncovku výfuku, ktorá by si tiež zaslúžila trochu starostlivosti. Či pôjde na auto, to ešte uvidím, ale tá zahnutá koncovka nevyzerá najlepšie. Všetko je taký decent, nemám rád prehnané veci. Koncovka možno vyzerá veľká, ale zdanie klame. Výrez v nárazníku je veľký a myslím si, že bude tak akurát. Je tuším z 206 GTI. A to bude v podstate z prípravy asi tak všetko. Viem, že LEDky majú svojich odporcov, aj zástancov, ale minulý mesiac u mňa pribudli ďalšie 2ks a to v bočných smerovkách. Majú o niečo väčšiu svietivosť a svetlo vyzerá fajn. Nechcem mať z auta kolotoč, všetko je v medziach únosnosti.
 4. ukažte svoji 406

  :)
 5. P406 Závady z diagnostiky

  dzavel, prišiel si ešte na niečo?
 6. Sharpers - 406 break 2.2i

  S tou srnkou si mal fakt šťastie, že si takto obstál...
 7. Modrý ďábel Peugeot 406

  Žiarovka v zapaľovači a celkovo zapaľovač sa dá vybrať aj bez demontáže panelu. Len ten plast na ňom rád praská, aj pri snahe ho nedolámať.
 8. Peugeot 406 Break,1.8 16V 85kW 6FZF,modrá RHODES

  Charlie 1, v pohode, daj vedieť
 9. Peugeot 406 Break,1.8 16V 85kW 6FZF,modrá RHODES

  A čo chrómová lišta z nárazníka? https://charlie123.rajce.idnes.cz/Peugeot_406_1.8_85kW,6FZF#IMG_20171015_184430.jpg
 10. Peugeot 406 Break,1.8 16V 85kW 6FZF,modrá RHODES

  Nemáš prosím ťa clonítka s osvetlením?
 11. Vrnění pedálu po zapnutí výhřevu oken a zrcátek.

  Súhlasím s Hurvajzom. Výhrev okna a ventilátor sú záťaž pre altík, čiže vieš na čo sa zamerať. A to prelievanie bude voda v prahu, tiež som to už raz počul na jednej 406.
 12. Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo

  Menší update... Pred časom som zistil, že auto nežhaví - chyba na diagnostike a takisto aj premerané žhavenie. Na žhavičoch bolo 0V a nakoniec sa prišlo na to, že je niekde prerušený prívod k žhavičom. Mechanik mi to skontroloval a zbadal vyhriaty kontakt na konektore kábla. Očistil to a žhavenie začalo fungovať. Popritom sa konektor rozsypal. Zohnal som nový konektor a takisto aj pin a dnes som to vymenil a vyzerá to ako z výroby, aj keď sa to dalo riešiť všelijako. Popritom som ešte objednal nejaké tie drobnosti ako skrutky na horný kryt motora (nejaké mi chýbali ešte pri kúpe), tesnenie pod box vzduchového filtra (nebolo poškodené, ale nové tesní lepšie). Takisto som autu doprial novú hlavicu radiacej páky. Bola síce menená hneď po kúpe, ale bola prasknutá a začala praskať viac, až z nej odletel kus plastu. Nová hlavica obšitá kožou a modrou niťou je origo pre túto výbavu, rovnako aj s obšitím volantu. Táto hlavica sa už len tak nevidí, aj keď k dispozícii je ešte stále. Vynikne pekne
 13. Pierre_V6 ( 406 coupe )

  Nie je lepší napr. taký Yatour? Zapojíš to namiesto CD meniča a máš plnohodnotné ovládanie pod volantom a pod.
 14. Cakacia doba na diely z Peugeot predajne

  Potvrdzujem dlhú čakaciu dobu. Čakal som na diely skoro mesiac...
 15. StibTova 407 2,2 - KONEC

  Odpory sa dajú kúpiť aj lacnejšie. Ja som ich tam dávať nechcel, tak som od toho upustil. Farbu som myslel celkovo, aj pri ostatných LED. Mne sa tie namodralé nepáčili a vymenil som ich za belšie.
×