Jump to content

misho.1709

Uživatel
 • Content Count

  791
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

misho.1709 last won the day on April 12 2018

misho.1709 had the most liked content!

About misho.1709

 • ID člena
  42487
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mne kedysi hádzalo chybu ABS pri prejazde pravotočivej zákruty, keď som išiel trochu ostrejšie. Výsledok - prasknutý krúžok ABS, ale u ľavého predného kolesa. Čiže skús sa pozrieť aj po ľavej strane, nie len pravej. K tomu mi to hádzalo chybu aj na diagnostike, aj padal ukazovateľ rýchlosti. Ale to už je iná vec.
 2. Vysoký tlak turba súvisí len s variabilitou turba, zväčša 2 problémy: mŕtva regulácia turba, únik podtlaku (vadný swirl, prasknutá podtlaková hadička). Variabilita u toho turba sa nenastavuje, banka (membrána) sa napojí na tiahlo regulácie (nemá to klasickú variabilitu s natáčaním). Väčší tlak je pri bežnom stave (zasunutá regulácia), preto pri poškodenej regulácii (membráne) turba to hádže vysoký tlak. Motor funguje, len to obmedzuje výkon kvôli vysokému tlaku. Na skúšku by som skúsil vymeniť elektroventil ovládania turba. Ale lepšie je to stále pozrieť cez diag za jazdy. Váha vzduchu dáva koľko? Inak pri tej chybe žhavenia skontroluj konektor vedľa motora, či sa nerozpadol. Mal som podobný problém.
 3. Máš diagnostiku? Vieš spraviť log za jazdy a hodiť ho sem? Príp. aspoň chyby? Zvuk motora, výpadok výkonu (stále, nepravidelne, v určitom spektre otáčok), dym? Skús sa možno viac rozpísať pokiaľ sa dá. Inak ani repasovaným dielom sa dnes nedá veriť...
 4. Ešte edit: Už keď tu bola otázka ohľadom výdavkov... Zo začiatku som výdavky rozdeľoval do dvoch skupín: 1. nutné opravy 2. vlastné úpravy Ako som spomínal, už to nepočítam. Tie úpravy sú choroba (niekto pochopí, iný nie) Ale to je tak, že na nové auto nemám, zbavovať sa toho a kúpiť iné, do ktorého by som znova nasypal peniaze nemá zmysel. S autom som spokojný, viem na čom som a stále ma na ňom baví jazdiť
 5. Poťahy nemám rád ani ja Boli aj čierne látkové tapacíre v 406 v posledných ročníkom a tie boli k sedačkám s čiernymi bočnicami a kombináciou modrej alebo šedej uprostred. Asi by som šiel na tvojom mieste cestou šedej látky, keď to tak čítam.
 6. Najlepšie sú koženné tapacíre. Koža na nich drží, nie ako látka, ktorá sa odliepa, ale zas k látkovým sedačkám by to dokopy nešlo. Už keď nechať textil, tak by som išiel cestou čiernych plastov a čiernej látky.
 7. Prebehla výmena DRV ventilu. Použil som rovnaký, aký tam bol, čiže s koncovkou 493. Prejavovalo sa to hlavne nepokojným voľnobehom - jemne skákajúcimi otáčkami, pri veľkom odbere (napr. klíma na max.) otáčky skákali ešte viac (cca 100ot.) a s vyššou intenzitou. Ďalej na diagnostike skákal tlak paliva v desiatkach baroch (presne už nepamätám) a aj pri vypínaní motora niekedy zhasol až možno po sekunde po pretočení kľúča (skôr výnimočne). Po výmene spomínané neduhy vymizli. Voľnobeh je kľudnejší, otáčky neskáču.
 8. Pozri môj menší upgrade vo vlákne. Mne to stačí, iba som vymenil repro (koaxiály) a hrá to oveľa lepšie. Po vytlmení by ti to hralo zas o niečo lepšie, ale bohate mi to stačí. Za mňa zmena dobrá. Kombi má zas ale trochu iné repro vzadu. Skúsil som teraz vymeniť na skúšku origo JBL výšky namiesto obyčajných, ale už mali to najlepšie za sebou. Neviem ako by hrali v lepšom stave. Tie origo výšky sú len tak "na okrasu" Keďže výšky sú v palubke, tak pôjdu niekde popod ňu. Neviem, či ti tu na to niekto odpovie...
 9. Oživím staré vlákno... Ak mám 406 sedan a brembo brzdiče vpredu, aké pancierové hadice kúpiť? Uni na 406 alebo pre coupe s brembo? Pár vás tu na clube tuším takých bolo. Ak by ste spätne mohli napísať nejaké poznatky a pod., budem rád.
 10. Keďže som mal vyhodený sedák a bočnice sedačiek po rozborke plata, tak som sa dnes pustil do čistenia. Plánoval som vyčistiť sedačky, trochu povysávať, s tým, že to budem mať za chvíľu. Ale prečo robiť veci jednoducho, keď sa dajú spraviť komplikovane Nakoniec ma to chytilo, vyhodil som komplet zadné sedačky von, vyčistil ich mimo auta a ošetril kožu. Medzitým som vyhádzal aj veci z kufra a vyčistil celú podlahu APCčkom. Popritom už rovno poriadne očistil zvnútra zadné sklo, plech pod platom zospodu, povysával. Očistil a ošetril som aj predné sedačky, plasty a na záver vyčistil a naimpregnoval koberčeky a pedály. Vyskúšal som si aj nejaké nové prípravky a som spokojný, pracovalo sa mi s nimi dobre. Ak by to niekoho zaujímalo, tak som použil: -APC: Valet Pro All Purpose Cleaner 1:3 -Čistenie kože: Koch Chemie Polstar 1:5 -Impregnácia kože: Koch Chemie Leather Star -Okná: Koch Chemie Speed Glass Cleaner -Plasty: Koch Chemie Cockpit Super Pflege -Koberčeky: K2 Bold Okrem toho som aj trochu vylepšil krytky zadných reproduktorov nálepkami JBL, rovnakými, ako mám aj vpredu. Zopár fotiek z práce
 11. Tak a konečne som osadil zadné reproduktory... Pred nejakým časom som po rozobratí ostal prekvapený a nevedel som ako to spraviť. Pozeral som po nete a chcel nabrať nejakú inšpiráciu, ale všetko to vyzeralo dosť "tuzingovo" Reproduktory som chcel mať zakryté krytkami, lenže povôdné už na tie aftermarket repro nesedeli. Nakoniec som sa rozhodol kúpiť na skúšku univerzálne kryty na repro 6x9 s jemným sitom a zistil som, že to bude dobré riešenie. Dnes som vybral plato a na stole som to všetko zmontoval. Ako inak, nič nešlo na šupu a tak to bolo hlavne o skúšaní, dolaďovaní a pod. Krytky som uchytil o repro pomocou skrutiek a matíc, ktoré som položil z vrchnej strany plata. Zospodu som repro zaistil MDF podložkou, ktorú som už mal kúpenú. Pôvodná výška 18mm bola veľká, tak som ju rozrezal na polovicu a použil na obe reproduktory. Strekol som ich rovno na čierno akrylom, aby to tak nekričalo. MDF tým pádom uchytili reproduktory aj zo spodnej strany, takže teraz sa už ani nepohnú. Všetko som to vyriešil nakoniec bez úprav, nič sa nerezalo atď, čiže dá sa to kľudne vrátiť do pôvodného stavu, začo som rád. Reproduktory sú teraz viac von, čo je aj vidno, ale mám taký pocit, že teraz majú lepší prejav. Foto v aute pridám neskôr, ešte som nezaložil boky sedadiel. Tie som mal von, takže ich rovno vyčistím, naimpregnujem rovno zo zvyškom interiéru.
 12. misho.1709

  Krtkova 406 RHZ

  Zatiaľ som sa nestretol s tým, aby sa po výmene predných pružín nezdvihol predok hore. Vždy bol z toho offroad
×
×
 • Create New...