Jump to content

PSA

Uživatel
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

About PSA

 • ID člena
  53657
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 10/21/1960

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Plzeň
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,163 profile views
 1. Pokud ještě občas cuká tak je to na výměnu.
 2. Během týdne nechám změřit emise jinde pak do toho půjdu.
 3. Zdravím Není to přímo o 807 ale chodím hlavně sem a taky jsem trochu v šoku . Poslední stk v r 2017 zcela v normě bez jakýchkoli protekcí či problémů, změřená kouřivost 0.36 při normě 1.2 . Takže přijel jsem letos na STk mechanik si připojil přes Blu tu diagnostku a říká mi máte bordel v řídící jednotce teplota vody ukazuje 190 st otáčky motoru 200 za min, Já na to že to bude asi špatně připojené protože před 2 lety byl na záčátku taky nějaký problém ale technik to vyřešil. . Technik -dělám tady všechny auta máte něco špatně. Já se nedal tak připojil externí snímač otáček. Začal měřit teda šlapal plyn system cihla podlaha tak ,že pokaždé aktivoval kik -down a povedlo se mu našlapat kouřivost 1.34. Vítězně mi sdělil že emise jsem neudělal. Šel jsem za vedoucím StK, před ním technik řekl že žádný problém s připojením nebyl. , tedy až na hodnoty emisí. Snažil jsem se vysvětlit že nebyl dodržen postup měření , včetně připojení ŘJ k jejich diagnostice. Chtěl sem vrátit peníze protože dle mého měření neproběhlo standartním postupem.Byl jsem vykázán z haly ať si jdu k okénku.Musel jsem přeparkovat auto takže jsem byl na parkovišti, když ke mně přišel vedoucí STK přinesl mi doklady a účet/930 kč/ na emise s protokolem hodnot s tím že si to mám nechat spravit. když jsem se ptal co si mám nechat spravit když se ani nepřipojil k ŘJ a měření emisí nebylo standartní.Řekl že řídící jednotku mám v pořádku že je to v protokolu a když se mi to nelíbí tak si mám nechat změřit emise kde chci a odešel.Na tuto rozmluvu mám dokonce 2 nezávislé svědky.
 4. Mám najeto 300 tis km Motor RHK takže identický,jen bez FAP- Pokud se to potkalo a rozvody jsou dělaný tak je velká pravděpodobnost že praskla výfuková vačka v důsledku opotřebování mezičlenu mezi čerpadlem a vačkou -vz vlákno prasklá výfuk vačka.Takže bude v tahu i čerpadlo Při tomhle nájezdu je to docela možný:Předpokládám že bylo dost oleje že to není zadřený na klice. Nebo praskly ventily. častá závada u RHR a následně se to potkalo .výsledek víceméně stejný,dále,oprava jak píše Ozzy, záleží kdo to bude dělat autorizovaný servis se nevyplatí.Cenu tak jak to je typuju maximálně na 30-40 tis dle stavu zbytku auta, oprava svépomocí minimálně 50 tis možná i víc.Každopádně hlava dolů a zjistit příčinu.
 5. Když to nedělá v létě ale jen v zimě tak bych myslel za žhavičky nebo žhavicí relé
 6. PSA

  OPR kod Phedra

  Myslím že na lanci se se to jmenuje examiner
 7. Snímač vačky by měl být nahoře na krytu rozvodů z vnitřní strany výměna pro znalého celkem jednoduchá cena do 1tis Kč podle prodejce,tím bych začal,dále diagnostika a upřesnění těch chyb ,které signalizují kontrolky může jít o přechodné závady.
 8. PSA

  OPR kod Phedra

  Nechci tě strašit ale lancii asi touhle dagnostikou nenačteš,taky sem to zkoušel a nešlo to,ulysse mi jde načetl jsem i ducato ale lancii ne
 9. Pokud bude ruplá hadice za turbem , tak postupně jak se bude zvětšovat ,tak nebude turbo dávat potřebný tlak a bude padat do nouzáku, Měla by to ukazat dagnostika jako malý tlak turba než je požadovaný Když je díra malá může turbo stíhat tlak dotlačit ale za cenu přetáčení a zvýšeného opotřebení až poškození turba. Zýšený kouř bude znamenat moc nafty a málo vzduchu jak již bylo řečeno -přičinou může být turbo, vstřiky, písty-tedy písní kroužky, ventily, hadice , EGR , swirl přicpaný mezichladič , přicpaný FAP ,snímač tlaku turba , nafy , to jen tak co mě napadlo . Porucha ŘJ je až to poslední
 10. PSA

  P807 - přístup k EGR

  Kvuli EGRu motor ven..........nějká novota asi dobrej oddíl.
 11. To Ozzy nevím, jestli je to běžný problém motoru RHR, ale vím, že se dá vyřešit celkem snadno, protože těch motorů je po vrakovištích plno Jseš na velkým omylu motory RHR či RKh na vrakovištích moc nejsou a vačky zvláště vyfukové do nich už vůbec ne a když se stane to co jesm popsal tak ti díly z vrakáče vůbec nepomůžou protože jsou olítaný zrovna tak jako ty na fotkách, musíš koupit nové vysokotlaké čerpadlo cca 20 tis kč nové vačky cca 5 tis za jednu a tak dále , a to nemluvím o ventilech rozvodech , hydroštelech v vahadlech , který se musí taky vyměnit a zdravá hlava s výše uvedenými komponenty se na vrakáči sehnat nedá.
 12. ještě pár obázků prsklá vačka , očesané kolo rozvodu, druhý konec vačkv po kolem rozvodu,místo kde sa vačka zarazila
 13. Zdravím všechny příznivce našich autobusů, rád bych s podělil o svoji zkušenost s motory Typu RHK či RHR Jde o motory které mají vysokotlaké čerpadlo poháněné výfukovým vačkovým hřídelem.Nemají tedy další čerpadlo v nádrži oproti motorům RHT RHW RHM, RHZ a podobně Dostal jsem se k autu které náhle přestalo jet.Nájezd 300 km asi měsíc po rozvodech po technické dovezeno z Itálie. Diagnostika ukazovala problém s čidlem vačky, a problém vysokotlakého čerpadla -malý tlak ,dalo se tušit že čerpadlo bude po smrti. Tedy čerpadlo dolů vychozený ten černý mezikus , vymačkaná osa čerpadla -následkem toho prasklý unašeč na výfukové vačce, kdy se kus vačky zastavil o víko ventilů, s vačkou nešlo pohnout tak držela. Přecházím k rozvodům a tuším problém,, takže vačka se náhle zastavila , ustřihnul se klínek pod ozubeným kolem vačkového hřídele a pochopitelně se to potkalo, Hlava dolů 4 prasklá vodítka 8 ohnutých ventilů dále jsem je nezkoušel. Písty byly v pohodě. Takže si říkám po 300 tis km dobrá asi je to už moc, ale sundal jsem vanu a ve vaně jsem našel přesně stejný kus vačky jako byl ten co jsem vyndal -tedy to prasklo už podruhé, začal jsem pátrat po dílech hlavy vačka již neorginál , napínák r 2015. Takže se to už předchozím majitelům stalo ,ale dali jen novou vačku a nechali staré čerpadlo ,které opět vymlátilo unašeč na vačce s výše popsanými následky. Takž ne v 300 tis km ale typuju v 250 tis km. Takže varování pro všechny majitele těchto motorů- po 200 tis km kontrola vysokotlakého čerpadla a opotřebení mezikusu mezi vačkou a čerpadlem jinak se to potká.
 14. Pokud je funkční turbo tak problém bude v regulcii turba , tedy elektropneumatic ventil ovládání turba, spíše všaky přívodní hadičky a ventil na truba , přidřená klapak turba a tak Nebo díra v v hadicích za turbem.
 15. Dovolím si vrátit se zpět k původnímu tématu tedy turbo netlačí- možná že máš obráceně zapojený hadičky na elektropneumatic ventilu/solenoidu/ nebo je přehozený konektor turba a klapky egru. Myslím že konektor turba je šedý a a klapky egru modrý. Dále bych zkusil napojit elektropneumatic ventil turba přímo na vývěvu a zkusit zda bude turbo tlačit mm pokud anuoje problém v těch podlak hadičkch swirlu apod.
×
×
 • Create New...