Jump to content

ElektronikCZ

User
 • Content Count

  121
 • Joined

About ElektronikCZ

 • ID člena
  70854
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/16/2002

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306
 • Rok výroby
  1994

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Třebíč
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  Čas nahodit turbo

Recent Profile Visitors

1,374 profile views
 1. No, prozatím asi hon pozastavuji, jsou teď jiné projekty Třeba příští rok až zase budou finance bokem
 2. Prodám vše kromě motoru a převodovky. Zdravá zadní náprava, interiér v pěkném stavu s dvoubarevnými sedačkami, páčka na ovládání rádia, najeto cca 180k. Veškeré díly podvozku, nápravnice, náprava, sedačky, dveře, světla, přední el okna atd. Ceny rozumné kolem 500kč za kus/sadu, popř dohoda. Má doklady s platnou evidenční kontrolou na 30 dní, stk do 2021, bezproblémový přepis. Za ty bych si představoval třeba 1500, můžu nechat štítky nebo celou holou kastli. Pokud se neprodají tak je po skončení evidenčky nechám zlikvidovat.
 3. Většinou skončily mimo téma nebo radami ať si koupí jiné auto Nejde mi o to že by tu nikdo nepsal, spíš bych se rád vyhnul radám tohoto typu. Máš pravdu, že piškoty se moc netuní, a zvlášť ne v dnešní době kdy si většina lidí radši koupí nový vůz. Toto téma jsem spíš napsal kdyby náhodou někdo už něco zkoušel - klidně i nepovedené pokusy Minimálně až na něco narazím tak to sem přidám. Neviděl bych to s tuningem až tak bledě, osobně znám případy s dobrým koncem, a někdy i legalizací A když se jedná o takovouhle úpravu, která není na oko vidět, tak by s stk neměl ani být problém, přinejhorším by se musel nahrát software který by prošel emisemi.
 4. Tak já nevím, tady to koukám skončí stejně jako ostatní vlákna. To mi přijde logické samo o sobě a nepodstatné zmiňovat. Samozřejmě jsem si vědom, že se musí upravit jednotka. Upravený SW mám, sice to jede pěkně, ale chci ze zvědavosti zkusit co se z toho motoru dá s úpravami dostat. Proto se pouze ptám co je tam za turba, a která by třeba s lehkýma úpravama pasovala I kdyby jen z teoretické stránky. S věcmi kolem počítám, a budu se s nimi zabývat sám. Pro ty co budou řešit finance, tak myslím že nějaké použité turbo z bazoše a pár hadic a ocelových trubek mě nezabije + tedy samozřejmě následná úprava jednotky na brzdě. Řeším to spíše ze zvědavosti, než že bych chtěl dělat z dieselu závoďák.
 5. Buď potřebuješ nějaké SMD diody s velkým rozptylem, nebo jak je výše řečeno nějakou rozptylku. LED pásek taky jde použít.
 6. Stejně jako u čehokoli jiného, ke zvýšení výkonu Více vzduchu = více paliva = více výkonu. Ovšem to s mým dotazem moc nesouvisí, zajímá mě čistě z čeho by pasovalo větší turbo s nejmenšími úpravami, a zbytek už je moje starost
 7. Dobrý den, tak jsem tu opět s dalším dotazem na nespočetněkrát řešené téma. Mojí otázkou je, jaká přesně jsou na těchto motorech turba. Konkrétně bych chtěl zkusit, jestli by na 2.0 hdi šlo napasovat turbo třeba z 2.2hdi nebo 2.1td, a jestli jsou tam vůbec turba větší, popřípadě nějaké další varianty. Bavme se o přestavbách které používají turba ze sériových vozů, a nepotřebují extrémní úpravy (max třeba výrobu svodů). Vím že třeba u motorů JTD to často není problém, a dá se napasovat větší turbo z vhodné Alfy.
 8. Máš pravdu, v Autodata je napsáno, že je to TU3JP KFW (Podle jednotky Sagem S2000), i když pro moje účely je to celkem jedno, má to to, co potřebuji Ještě někde budu muset sehnat tu ECU druhou, abych měl z čeho použít konektory. Svoji laditelnou ECU jsem zabudoval do obalu od jednotky ke KDX, ale to mi je teď celkem k ničemu Buď musím zvandalizovat moji (nerad), sehnat jinou a nebo rozřezat svazek.
 9. Takže nakonec to udělám tak, že si nachystám druhou nápravnici na které bude ten nový motor, a na technickou prostě přehodím celou nápravnici, otázka chvilky. Abych to tedy uzavřel, ano, sání z KFW nebo KFX na KDX pasovat bude, ovšem je to k ničemu, jelikož by nebylo kam dát vstřiky Pokračování projektu bude časem v
 10. U školy bohužel nabourala nějaká 206ka, co nedala přednost. Pohotově jsem za okno hodil lísteček, a domluvili jsme se, že ji za 4 tisíce odkoupím Má v sobě motor TU3JP, konkrétně myslím KFX. Je trošku pomačkaná, ale motor šlape jako hodinky a jde za plynem, a vevnitř nejsou ani vystřelené airbagy. Tudíž z toho plyne, že si použiju motor, a zbytek asi rozprodám. I kdybych radši použil díly z 1.6 (kvůli větším vstřikům), tak mi KFX hraje do karet tím, že už je to vícebod, a má mnohem lepší sání, nehledě na to že má pěknější víko ventilů. Jen se rozmýšlím, jestli použít jen hlavu, nebo přehodit celý motor, i když jednodušší bude varianta 2. Zítra dělám technickou, tak se pak hned pustím do úprav.
 11. Ahoj, teď to na autě dělám. Spodní část zadních sedaček tam sedne bez problémů, z horní části se musí vyndat ten mechanismus zamykání, a trošku zaříznout ten hák co trčí origo z auta do 5dv. sedačky, a pak ti normálně zaklapnou. U předních sedaček se musí uříznout ta kolejnice co jde do boku a nahradit za kolejnici z 5dv sedačky (Jde normálně odmontovat), a jde to i bez sváření. Druhá strana pasuje. Kupoval jsem z GTIčka do mojí 5dv Ještě potřebuji sehnat nějaký hezčejší černý koberec, a možná i facelift tapecy a středový tunel Za foto sorry ale bylo špatný světlo.
 12. Já tady už roky po 306 Gti-6 slintám, a on má dvě Zajímalo by mě, na kolik tě vyšla, pokud to není tajné Na bazoši už dlouho vidím jen jednu, a ta je za 150tis.. Asi leda z Německa, ale než dám do kupy tolik peněz, už to bude zase za dvojnásob
 13. Na youtube se nechá najít i pár oturbených 3.0 406tek. Zaslechl jsem, že ty V6 prý moc dobře turbo nesnášejí, ale to se asi nedozvím dokud to jednou nezkusím
 14. To bys byl moc hodnej Tak mi prosím dej vědět až pojedeš kolem, a já ti hodím ty dobroty
×
×
 • Create New...