Jump to content

vodník

Uživatel
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

About vodník

 • ID člena
  9219
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday December 5

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2010

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Lanškroun
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  r.koutek@mujbox.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. vodník

  Xenon

  Bohužel ano, jeden držák je zespodu. Pokud není ulomený, tak musí nárazník dolů :-(
 2. Ahoj, mám podobný problém se 407 2.0Hdi Koupil jsem ji v létě s nefunkčním chlazením. To jsem spravil, byl vadný ventilátor sahary. Ale pořád mám pocit, že regulace teploty není OK. Jednak ventilátor, když dám klimu na AUT tak postupně najede na velký výkon a fouká pořád jako zběsilý - musím to ručně pokaždé po nějaké době ubrat, je to dost nepříjemný hukot jak vzduch valí z výdechů. Jakoby jednotka měla špatnou informaci buď o teplotě v kabině, nebo o teplotě vzduchu ve výměníku. A teď, když je naopak potřeba topit, tak musím mít teplotu nastavenou na 28 nebo na HI, aby to topilo. Na 28 ten vzduch teď moc teplý není - ventilátor postupně zvyšuje otáčky až funí jak zběsilý a teplota vzduchu z výdechu nic moc. Když to dám na HI - slyším klapky jak se natočí (asi do krajní polohy) + ventilátor se rozjede na plno a vzduch jde horký. Jenom se tam za chvíli už nedá vydržet a musím nastavení ťuknout zpět na 28. Ventilátor pak ubere otáčky + jsou slyšet klapky + vzduch se citelně ochladí a po nějaké době zase musím dát na chvíli HI. Teplota vody v motoru se mi ze začátku drží dole a na HI to topí za chvilku (tak po 3 min.), takže u mne je termostat OK. Mé auto nemá čidlo teploty a vlhkosti v liště před spolujezdcem (ani na stropě u světýlka jako má 406), takže netuším odkud se bere informace o teplotě v kabině. A na jednotce topení se mi žádné čidlo nepodařilo najít, i když podle výkresu by tam mělo být na každé straně (dva okruhy / dvě čidla). Navíc se mi u tohohle auta hodně rosí zevnitř okna, když mi teploměr ukazuje venku +3´C. Jako když najednou vypne kompresor klimy a vzduch pak není vysušený. Měl jsem předtím dvě 406, ani jedna nic takového nedělala. Když by jsi na něco přišel, napiš to sem do vlákna.
 3. vodník

  Kope automat

  Ahoj, měl jsem pár let P406 s automatem. Pokud jsem měl problém, řešil jsem si to (vzhledem k ceně kterou chtěli v servisu) sám. Protože dát 30tis. za opravu, to by bylo víc než cena celého auta Takže nějaké zkušenosti a postřehy s automatem mám. Měl jsem ho i venku z auta a rozdělaný. Ve 406 byl 4-kvalt ale předpokládám, že princip ovládání / funkce bude stejný i u tebe. To "kopání" je pravděpodobně řazení bez tkzv. skluzu. To znamená, že řj.převodovky nedokáže udržet přesně potřebný tlak kapaliny v hydrodynamickém měniči a přeřazení proběhne jakoby "bez spojky", natvrdo. Nevím, nakolik jsi obeznámen s konstrukcí automatu. Skládá se v principu z vlastních převodů, brzdících třmenů, hydrodynamického měniče, chladiče, filtru kapaliny, čidel tlaku + teploty a hydrobloku s ovládacími ventily. Rozhodně bych první zajel na diagnostiku, ať máš nějaké výchozí informace. Pak je porovnáš s hodnotami po opravě. První bych zkontroloval množství kapaliny. Pak, podle toho co popisuješ, bych já osobně vyměnil oba hlavní ventily v hydrobloku. Jeden udržuje přesný tlak kapaliny, druhý řídí právě ten "skluz" při řazení. Vzhledem k najetým kilometrům a popisovanému projevu převodovky by to odpovídalo. Podotýkám, že je nestačí venku procvakat a propláchnout. Je nutné je opravdu vyměnit za nové. Takto jsem si také v minulosti naběhl. Druhá věc je určitě výměna filtru. A za třetí, může odcházet čidlo tlaku. Já jsem u sebe musel po roce vyměnit - na diagnostice se tlak neměnil, byl stále stejný = řj.zvolila program pro nouzový dojezd a kopala při tom. Takto to popisuje i manuál. Automat je krásná věc, ale jak se začne ....., je to zážitek. Vodník
 4. Ahoj Leoši, mohl by jsi mi poslat link na stránku s tou tvojí koupenou diagnostikou? Protože u většiny nabízených jsou dost nelichotivé komentáře od zklamaných zákazníků. Dík
 5. Tak jsem nakonec koupil origo ventilátor od Badisáka. Jak jsem zjistil po prostudování poskytnutých schémat, jsou asi 3 různá provedení /zapojení ventilátoru. Já potřeboval malý konektor se 4-mi piny (dráty). Sahara se točí = klima chladí :-) Díky všem, co mi poskytli schémata. Pokud by měl někdo zájem, zbyl mi původní ventilátor, co tam dal ten šikula přede mnou - a neměl ho pak jak zapojit.... takže jezdil bez klimy. Ventilátor je kompletně vyčištěný a odzkoušený. Šedý konektor má 3 piny. Foto můžu případně vložit.
 6. Ahoj, mám 407sw 2010 s WipNav. Nevím jakou tam mám verzi map nyní, ale i tak bych tě chtěl požádat o poskytnutí nových verzí pokud je máš k dispozici. Díky
 7. ještě VIN: VF36ERHF8AL016423 Děkuji
 8. Zdravím, mám podobný problém. Potřeboval bych elektrické schéma zapojení sahary - regulace otáček. Někdo se v tom hrabal přede mnou, a asi zapojil relé ventilátoru přímo na jakési čidlo teploty vody které je vložené v trubce jdoucí od chladiče. 3-pin konektor od vent.sahary nikam nevede ..... a pak tam mám ještě 4-pin konektor vyvedený z kabel.svazku - ten taky není kam zapojit. Takže ŘJ nedostává info o otáčkách ventilátoru, to a hlásí i diag a klima nesepne kompresor. Můžete mi poskytnou schéma, případně nasměrovat k vyřešení?
 9. vodník

  Xenony

  Ahoj, mám stejný problém, to schéma pomůže :-) Ale ještě prosba, máte někdo k dispozici schémata pro 407 a můžete je poskytnout? Nebo jsou na Servicebox?
 10. Už to asi nemá smysl, ale tato převodovka je myslím aktuálně k dispozici v Křelově u pana Peřiny. Mě se ale bohužel nehodí, mám Al4 :-(
 11. Já mám to relé v bloku s pojistkami v motoru.Pokud nesepne,kontrolka na palubce nesvítí.Ale už jsem měl vadnou H1 - byl špatně nabodovaný vývod z baňky ke kontaktu žárovky.
 12. vodník

  hdi cuka,nejede.

  Zkus přikostřit do společného bodu extra vodičem váhu vzduchu.
 13. Vnitřní konstrukce je moje know-how.Vyvinul jsem je před rokem a půl původně pro sebe, protože mě štvala ta krátká životnost H7.Pak jsem je skusil nabídnou v mototechnách - jenže to by pak neměli takový kšeft s novými žárov kami. Tak jestli by měl někdo zájem, mohu jich pár vyrobit. Modul je velký jako malá krabička od sirek, je zalitý samozhášivou hmotou a je vodotěsný.Může se dát klidně do prostoru motoru přímo ke světlu. Po odeznění nárazové špičky se modul dál chová jako propojka, takže na žárovce je plné napětí a svítí na 100%.
×
×
 • Create New...