Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Pe.Tr

    Pe.Tr

    Člen klubu


    • Body

      12

    • Počet příspěvků

      30 818


  2. KoudaK

    KoudaK

    Uživatel


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      5 822


  3. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      35 917


  4. Laďa

    Laďa

    Uživatel


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      6 244


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 1.7.2018 v kategorii Příspěvky

  1. Pe.Tr

    Co jste dnes udelali...

    Tak v utery na fotbalku jsem menil jednomu spoluhraci na 307 cervenou gumicku u turba 1,6 hdi. Přitom koukam, komplet vse zasrane od spaleneho oleje, v turbu vule, od intercooleru po vahu vsude oil, v motoru samo na dne, vstriky mokry od nafty i oleje navic cvakali teda fest, viko vacky taky vsude olej, merka oleje byla bez poslednich 4 cm, no auto z acek, na tachu 270000 ale v historii to melo 200000 uz v roce 2008..... A stav vseho okolo vypadal tragicky, vsude drc pasky, plasty polamane, polepene, misto plast prichytek, vruty, kazdej jinej :). Tak jsme se tam shodli ze to asi nebude na dlouhe trvani motoru, do toho jeste ko silent motoru..... Majitel uz v mdlobach. Bylo me ho az lito v tu chvily, hodnej kluk no. Ale autum nerozumi a je to jeho prvni, uz ho ma dva roky a pred mesicem delal komplet spojku. No zkratka, rikam si, ze jsem se dlouho nehrabal v aute.... v patek vecer to ke mne privezl, dal jsem vstrikum nazrat tec2000 a oleji taky. Vymenil silentblok motoru na prave strane a vypustil oil. V so rano skocil pro nd, nabral Rudu v Praze, skočil na fesťák pro momentový klíč a hurá na to. přetěsnění vstřiků, výměna palivového, olejového a vzduchového filtru. Sundali jsme vanu, vycistili sitko a vanu, zalepili. Vymenili turbo za nove repasovane z peugeotu, vymenili plnici trubku turba vcetne dutych sroubu,vyndali z nej sitko. Vycistili intercooler,vahu, a komplet sani, vsechny trubice a hadice.Pretesnili viko vačky. Davam do voditka novou merku a nejde uplne zasunout....takze vana dolu opet, sitko dolu a pak jsem bojoval z trubickou ve vane abych vyndal zbytek stare merky. Znova nalepili vanu, nalili total 5w40, upevnili filtrbox aby neklepal, uchyty uz davno byli pryč, nabili baterku. Kdyz jsem nacvakaval prepady do vstriku tak se mi jedna gumicka nelibila byla takova krabatela. Po startu vse ok, jen ta gumicka poustela moc nafty. No sobota vecer co vcil. Skocili jsme ke mne do prace v mercedesu, vybavil jsem si ze takové krouzky mame na prepady, vzal sem tri velikosti a posledni tam sedla jak prdel na hrnec takze nic netece. Trsku rosi jeden vstrik olej pac jsem ho asi pretahl. Ale nic strasneho. Kazdopadne prvni testo vaci jizda uplne ok, po druhe jizde se rozsvitili kontrolky motoru,abs,stop a airbagu,prestal svitit ppc a prestal jit otackomer. No rikam si co to zas je ale byl jsem si jistej ze nasi pravi to nebude, proste kravi bsm nebo bsi. V nedeli jsem to nastesti vyresil, po ohledani vseho mozneho, a dik china diag bt, zjisteny zavady v ecu ale souvislosti to nedavalo. Mazat to neslo uz jsem propadal zoufalstvi. Rikam projdem elektriku,konektory a pojistky, zacnu bsm a rj motoru, rozebiram profoukavam.... A hle, co to tady..... je. U RJ motoru krabicka.cybertronic na ni. Hned mi doslo oco go. Dal jsem ji pryc od rj motoru a uz vse facha jak ma. Chyby vymazany a rj je ted bezchyb. Ta krabicka je denni sviceni, klucina ani nevedel ze to tam ma.evidentne to dle kabelubylo mimo krabici s bsm a rj motoru ale jak jsem to vecer vse namontovaval zpet do auta( baterku krabici od ni a kabelaz baterky a od bsm) tak jsem proste vse co tam bylo schoval do krabice bsm a zavikoval. Ono yotiz ta krabicka od cybertronicu ma natažené minus z konektoru rj motoru a pak dalsi kabely v konektoru bsma je to zamotane textilni izolackou a vypadá to jako origo a vedle rj motoru je kapsa kam se to krasne veslo tak jsem myslel ze to tam proste patri jinak sakum prdum 17500,- ho to vyslo -tec2000 diesel -tec2000 oil flush -5x čistič brzd 4l total 5w40 quartz 9000 oil filtr original vzduchovy filtr original - všechny těsnění k turbu,štefty, matky,origo -tesneni sani,origo - turbo repasovane origo - plnici trubka turba plus dute srouby a tesneni origo - tesneni pod vypustak origo -palivovy filtr filtron - silentblok motoru starline -tmel na motory - tesneni pod viko vacky viktor reinz - hromada drcpasek
    5 points
  2. Pe.Tr

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Další měsíc, už 6. pryč... Aktuální stav -25 kilo ale hodně změna spíše na obvodech -3cm prsa (celkem -16cm) -2,5 hrudnik -2 ruka -4 pas ( brano nad pupkem ;)) celkem -18,5cm -3 břicho ( celkem -20cm) -2,5 cm boky (celkem -11,5cm) -1cm stehno -0,5 cm lýtko Měním tuk za svaly
    4 points
  3. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    V některých případech i s d.
    4 points
  4. Pe.Tr

    Pe.Tr - Peugeot Satelis 400i- jde do světa.

    tak jsem se na ty klaksony dostal až dnes a jsem turbo lopata páš jsem to relé napojil blbě, sice to fungovalo , ale do klaksonu sel furt proud proto furt vymlacovalo baterku . a dokonce ty klaksony jeli jen na 75% výkonu , ted zapojeno už správně, bez vedlejšího odběru a klaksony řvou jak protržené
    3 points
  5. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Hele ale před leštěním jsi ho vypral v moc horké vodě.
    3 points
  6. TomasARN

    Vtipy

    3 points
  7. KoudaK

    Vtipy

    3 points
  8. jarokare

    Vtipy

    GDPR v praxi
    3 points
  9. Laďa

    Vtipy

    2 points
  10. pesastor

    Co jste dnes udelali...

    ozzy56> takova drobnost: +"d" by nemusela okusovat zrovna kabely!
    2 points
  11. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dnes mám kritický den asi, furt jsem nemohl pochopit to ,,d'', konečně mi to došlo
    2 points
  12. mmartinkovic

    Výbava na dovolenou

    Kolegovia z Trabant klubu to majú už vyriešené dávno, a súdruhovia v NDR to mali už pred 40 rokmi.
    2 points
  13. vendelinek

    Co jste dnes udelali...

    Taky kuna
    2 points
  14. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    Tak jsem dnes trochu leštil. Líbí?
    2 points
  15. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Je to zvlastni ale i v mem okoli je podobny nazor vic a vic "slyset". Dokonce i odvaznejsi kdy cca 24lety "manager" posila cloveka s vic jak 25letou praxi do .... jen proto ze se mu nezda jeho rychlost pri dane praci .... A na to rikaval nas deda ...... jeste se nedokazes rovne vycurat a uz jsi general ...... a neco na tom bude!
    2 points
  16. Gabriel 307

    Vtipy

    2 points
  17. MilanF1

    308 GTi by Peugeot Sport by MilanF1

    Dneska výlet do Rokycan se spotřebou 6,8 l/100 km? Nechápu, že tak málo, průměrná rychlost byla přes 90 km/h. Ten Peugeot je nějaký divný. Pak jsem mu cestou do Příbrami dal napít za 12 l/100 km, dobrá zábava na okrskach. Boční přetížení 0,8 G, to je docela slušný.
    1 point
  18. Pipo44

    Android radio do 508

    Ja mam ten druhý a nepomohlo mi to
    1 point
  19. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    Moje 308SW je z AAA. Nákup s mírným dozorem známého a do teď jezdím bez závad . . . Tedy až na vodní pumpu - zatím Možná stočené km ??? Dvouleté 43 000 km mi ale přišlo jako reálné a Domanský to potvrdil
    1 point
  20. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    Auto z AAA je vic nez dostatecny popis. Ale i tam jde koupit pekne auto ale 200% je trpelivost nenechat se ukecat a jit si za tim co chci. Jinak je to vice mene to co je popsane :( Odpoledne jsem se byl podivat v Cervene Vode - Jablone - Suchy vrch ..... celkem provoz ale i tak to nebylo spatne ..... Na tamni mini benzince nemaji az tak spatnou kavu
    1 point
  21. Radek Hurvajz

    Nová funkce Mapa členů

    wabyck machine odkaz vydal, ale přistup už asi nemam
    1 point
  22. Péťa

    Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy

    Nevím, jak to dělal @Charlie 1, ale já ty 4 dospělácký kola mám na nosiči určitě do 15 minut naložený. Jen u jednoho kamarádova musím sundat sedlo a dát do kufru, má ho v nešťastné výšce (stačilo by ho jen posunout, ale když už ho mám v ruce...) S hrazdami není úplně snadná manipulace, taky mě štvou, ale zase ty kola pěkně drží. Řemínky na ráfky jsou pouze přidržující, nemám pocit, že by nefungovaly. Kola o sebe nijak nemlátí, nikde nic neobaluji. Kupoval jsem ho na jeho doporučení a jsem tomu rád. Jezdím s ním normálně svých 150 km/h po D1 i D2. Chvíli trvalo, než jsem se přestal bát, ale teď už ho za autem neřeším. Určitě Thule bude vychytanější, pokud ho použije 10x do roka, tak bych také neváhal s dražším. Ona už jen ta váha samotného nosiče je znát. Ale já nosič použiji max. 3x do roka, většinou méně. Pro mě cykloturistika znamená naložit do brašen co potřebuji, z domu vyjet na kole a na kole se domů zase vrátit.
    1 point
  23. navig

    Držák parkovacích lístků...návod.

    Ahojda….. Já svůj postup nikomu nenutím......vždy to budu takto dělat. Já používám oboustrannou lepící pásku max k lepení obrázků dětem na nástěnku....ale né k něčemu,co má držet a už vůbec né v autě. Já si s tím raději pomalu vyhraji,ale vím,že je to na 100%. A jedna dírka uvnitř,šroubek a výřez.....ano,nevratný zásah,ale pokuď je to něco užitečného,co je k použití navždy,tak se toho nebojím....a zatím to vždy každý ocenil. Já mám raději užitečné dodělávky,než nějaký tuning.A tuning je pro mě osobně ten největší nevratný zasah v autě...a úplně k ničemu. Mám už v hlavě pár dalších nápadů,ale kdyby měl někdo nápad na něco opravdu užitečného....sem s ním.... Dík.
    1 point
  24. ozzy56

    Spojka nebo prevodovka

    že nezařadí rychlost, může být důsledkem toho, že je málo oleje v převodovce..., navíc píše, že občas..., to řazení může být i v přenosu mezi šaltpákou a převodovkou..., tohle se špatně řeší přes počítač, chce to mechanika, který sedne a projede to
    1 point
  25. Péťa

    Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy

    @morepower Vypadá přesně, jak na obrázku Jediná nevýhoda je, že na přidělání ke kouli potřebuješ Gola ráčnu a ořech. To si vozím s sebou, i když se snažím na cestách nosič nesundávat. Normálně ho sklopíš bez použítí nástrojů, takže do pátých dveří se dostaneš. Uzamykatelný je kompletně (přichycení na kouli i držáky kol), nebojím se s ním zaparkovat u Globusu. Můžu Ti ho vyfotit, jak mi visí na stěně v garáži, nijak nezavází. Jen ta cena, kterou jsem napsal je pro členy klubu, běžně je za 8.399,-- Kč (rozdíl pro členy 1.750,--).
    1 point
  26. Radek Hurvajz

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    https://www.biolib.cz/cz/taxon/id13299/ Broučisko
    1 point
  27. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    JJ až se z toho umyl i klubové samolepky
    1 point
  28. Goldinka

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Další broucisko. Nepatrala sem, co je to zač. Foceno telefonem.
    1 point
  29. morepower

    Lidl - uzitecne veci (nejen) pro motoristy

    si dělám pr..srandu si dělám , dík za tip, se aspoň nepřizabim až půjdu potmě pro dříví
    1 point
  30. ozzy56

    Motor 1.6 THP 125k nejčastější poruchy

    možná jsme se nepochopili , ale mně to taky vyhovuje, jen jsem popsal budoucí stav, auta jsou v porovnání s minulou dobou určitě levnější, taky převážná většina soukromníků najede do 15 tisíc KM ročně, což je na 10 let až až, tak proč je vyrábět na 20 let
    1 point
  31. KoudaK

    Výbava na dovolenou

    Jedeme s bandou do Jeseníků na týden... A co napadlo Honzíka, že musíme vzít s sebou.....
    1 point
  32. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Dnes zatím jen exhumace z mrtvolného spánku. Za chvilku jedu ke kámošovi musím totiž zmizet z dohledu rodičovstva. Máti začala v minulí týden o tom že by tatík měl začít malovat v přízemí u nich v baráku a malování je teda jedna z mála činností které rád přenechám jiným takže abych nebyl zaúkolován tak alespoň ráno až se budou u sousedů rozdávat úkoly budu chybět . Jinak včera jsem byl vyřizovat výstupní formality z DPP. Vcelku milé zjištění bylo že na rozdíl od chlapů kteří končili v minulých vlnách odchodů se příslušní referenti naučili fungovat tak aby se u nich člověk zdržoval co nejkratší dobu a navíc se naučili celý proces udělat naráz takže člověka nehoní po celém baráku to musíte ještě tam a tam ale jen vezmou telefon a u příslušného jiného informaci ověří po telefonu. Měl jsem za to že personální rozklad vidíme jen mi odcházející řidiči ale na personálním mi to potvrdila paní která mě tehdy přijímala a ta doslova řekla : " Nejzdecimovanější garáž je momentálně Klíčov protože z tama odchází ty " srdcaři " se kterýma se dalo něco dělat a který byli ochotný v určitých fázích zaměstnání u DP za svojí garáž i dýchat. Dnes se přijímáme samé " Béčkaře" kterým rozšíření zaplatí ÚP a oni nejsou ochotný dýchat sami za sebe natož aby něco ze svého obětovali za firmu nebo za garáž. " Na to jsem ji řekl že páni soudruzi vedoucí činitelé mají co chtěli protože z nás " srdcařů " jak nás nazvala sice hodně remcalo že půjdeme pokud se tohle nebo tamto nezlepší jenže nikdo z vedoucích nebyl ochoten se těmi připomínkami zabývat. Ano oni si to nechali od donašečů převyprávět aby měli přehled co se říká ale to bylo všechno a nechtěli tomu věřit že odejdeme říkali si oni jsou jen ukecaný a líný na to aby začínali jinde od nuly. Jedna hláška za všechny od kolegy se kterým jsem se loučil " Vendo neboj jdu za Tebou, ještě měsíc a má to hotový , jdu jezdit zájezdy no nebude to tam takový jako tady ale aspoň tam nebude takováhle destrukční nálada. " A tohle prohlásil chlap kterej se pro DP vyučil a pracoval tam 30 roků. Říkal " já se pro DP narodil a myslel jsem že tu i umřu no holt zdechnu jinde než doma ".
    1 point
  33. TomasARN

    Vtipy

    1 point
  34. Laďa

    Vtipy

    Jo, Němci nedobijí Moskvu ani v létě
    1 point
  35. KoudaK

    Vtipy

    1 point
  36. Laďa

    Vtipy

    1 point
  37. MJSytic

    Držák parkovacích lístků...návod.

    Na mne je to teda moc velkej hardcore - vrtat do kastle a řezat obložení.. Když už bastlit, tak bez takových "nevratných" zásahů
    1 point
  38. KoudaK

    Vtipy

    1 point
  39. KoudaK

    Vtipy

    1 point
  40. regius

    Vtipy

    1 point
  41. Laďa

    Vtipy

    1 point
  42. Laďa

    Vtipy

    1 point
  43. Péťa

    Vtipy

    Ulicí mezi domy prochází dlouuuuuuuuuuuuuuuhý smuteční průvod. Za rakví kráčí mladý muž s obrovským psem. Za mladíkem dlouhý zástup mužů. Z jednoho okna se dívá starší muž a volá: "Kdo to zemřel? To musel být oblíbený člověk podle toho davu!" "Zemřela mi tchyně!" "Aha, a její pes se s ní jde rozloučit, že?" "Ne, ten pes ji roztrhal!" "?????? A je ten pes na prodej??????????" "Stoupněte si do fronty!"
    1 point
  44. Weri 605

    Vtipy

    1 point
  45. ozzy56

    Ake množstvo oleja

    s tím sítkem v průchozím šroubu mazání turba--měly ho jen starší verze 1.6 HDi, novější jsou bez něj, důležitější je měnit olej po cca max. 15 tisíci kilometrech proč ten nesmyslný prolis na vaně se mi nepodařilo zjistit--psal jsem i na zastoupení Peugeot cz. a odpověď zatím žádná...,nová vana stojí do 1000 kč, uvažuju že si ten prolis převařím..., zatím jsem ve stadiu kecání o tom
    1 point
  46. martinecondrej

    Ake množstvo oleja

    u motorů 1,6 hdi je poměrně malá náplň a víc kvůli tomu trpí turbo a prý je poměrná častá věc, že se kromě vyndavání nějakého sítka i vymáčkne olejová vana, aby se lépe vypouštěla a vešlo se tam více oleje. Tak třeba jestli to někdo u toho už neudělal
    1 point
  47. ozzy56

    Ake množstvo oleja

    délka měrky oleje v motoru je podle Serboxu 480/522 mm
    1 point
  48. Ferry

    Kód DAM

    vzdycky je treba odmyslet si posledni 2 cisla ( kod vyrobniho zavodu) a pak pokud je na 4. pozici od konce (po odmysleni si tech 2 cisel) 9 a pred ni nula, pisou se jen 4 znaky, pokud je tam 0,1,2 atd tak se pak pise 5 znaku nebo taky jinak, auta do roku vyroby 25.5.2004 maji ctyrmistnej DAM (9999) a 26.5.2004 uz je 10000, 27.5.2004 10001 atd.
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...