Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. adraj

    adraj

    Uživatel


    • Body

      17

    • Počet příspěvků

      2 083


  2. KoudaK

    KoudaK

    Uživatel


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      5 822


  3. pavelu96

    pavelu96

    Moderátor


    • Body

      3

    • Počet příspěvků

      6 327


  4. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      3

    • Počet příspěvků

      24 450


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 27.6.2018 v kategorii Příspěvky

  1. adraj

    Skok z 806 na 5008

    Zdravím klubáky. Jednou v životě sme si chtěli udělat radost zcela novým autem. Mým snem byla,od doby co jsem viděl první fotky,5008. Sen sem si splnil 20.6 v Jihlavě. V životě sem neměl auto s automatem a trosku se toho bál. Teď bych už neměnil. 1.6 benzin a jede to jak ďas. Doma opečovávám ještě 19 let starou 806, na kterou nedám dopustit. A zůstane i nadále. Byla i Lancia Phedra,ta šla na protiůčet. To auto mě neskutečně baví a radost mám pořád jak malej Jarda
    12 points
  2. KoudaK

    Vtipy

    4 points
  3. adraj

    Potkal jsem klubáka...

    Ano je to tak. Byli jsme pro ni až v Jihlavě. Jak jsi to zjistil? Byli jsme pro ni v ten den,co jsi ji viděl. A ano zůstal sem věrný Peugeotu.
    3 points
  4. navig

    Držák parkovacích lístků...návod.

    Ahojda…. Tak konečně jsem se pustil do montáže držáku parkovacích lístků(hodin). Tento držák montuji vždy,když si koupím jiné auto a držák tam není.Na držák jsem si již za ty roky zvykl a nechápu,proč tak levnou a praktickou věc za pár kaček nikdo do auta nedá. Zatím jsem viděl držák vždy jen na škodovkách.... Držáček jsem montoval i na jiná auta,takže si myslím,že si ho může každý dodělat na každé auto.Jen montáž se bude trochu lišit. Takže vkládám návod i s obrázky.Popisuji montáž na svého peugeota 208. Při žádné silniční kontrole,ani na STK jsem nikdy neměl žádný problém. Za případné škody při montáži nenesu žádnou zodpovědnost. Takže držák před úpravou.Nejlépe se mi osvědčil držák z OKTAVIE 2.Cena v autorizáku je 15kč. Úprava:držák je potřeba na 2 místech zahřát třeba zapalovačem a přihnout.Dále nožíkem odstranit výstupek...….vše viz foto.Pokuď Vám při zahřátí ten plastík v okolí trochu zčerná,ničemu to nevadí.Pod čalouněním to není vidět. A tady je již vyvrtaná dírka na držák.Držáček montuji vždy na spodní okraj okna,aby nebránil ve výhledu.Tak nějak do míst,kam to montuje i škodovka.Jinak je na každém,kam si to umístí.Dirku naměřím přiložením držáčku na okno.Před vrtáním si tam položte třeba hadr,ať Vám špony od vrtání nepadají mezi pal.desku a sloupek.Průměr vrtáku zvolte podle šroubku,který máte. A tady je namontován již samotný držák.Mezi sloupek a držák jsem musel vložit asi 5 podložek,jinak by byl po dotažení vyvracen a hrozilo by zlomení....a také to blbě vypadalo.Místa ve sloupku je dost,takže se může použít delší samořezný šroubek.Opatrně dotáhnout,je to plast.V této fázi montáže je důležité udělat test funkčnosti.Vezmu nějaký papírek a zkusim,jakou silou držák přitláčí papír na sklo a jestli přitláčí stejně jak na horním,tak na dolním okraji.Pokuď přitláčí málo(neudržel by parkovací hodiny),je potřeba držák vyndat a ještě zahřát a přihnout.Pokuď přitláčí hodně,je potřeba ho zahřát a přihnout zpět(mohl by velkým přítlakem prasknout). Další fází je výřez do čalounění sloupku.Sloupek přiložím na místo zpětné montáže přes držák a tužkou označím místo,kde je potřeba udělat výřez.Hloubka výřezu je asi 2-3mm.Poté zapilovat,at je to bez chloupků od pilky.... A zde je výsledek.Když si pohrajete s tím výřezem,tak to vypada skoro,jako by to bylo z výroby..... Omlouvám se za lístek,ale vždy ho zlostí mačkám..... Toť asi vše.případné dotazy zodpovím. Práce je to tak na hodinku... Ať se dílo daří......Víťa
    2 points
  5. Ale ked niekto ma napriklad P308 alebo podobne auto, lebo potrebuje auto s normalnym dojazdom, tak ty nemas problem na forum dat slohovu pracu o tom, aby si kupil Teslu. Cize tiez porovnavas neporovnatelne auta a to uz je v poriadku, ze ?
    2 points
  6. adraj

    Skok z 806 na 5008

    2 points
  7. ferinko2

    Regenerace DPF

    Presne ten,ktorý je napájaný po zopnutí relé ohrevu okna...
    2 points
  8. pavelu96

    306 HTB - Modrý Lev

    Hmm multiůčet - proč to ty lidi dělaj...
    2 points
  9. regius

    Vtipy

    2 points
  10. devdem

    P407 Vymena maxidot displeje (mezi budiky)

    Postihla i mne klasicka zavada vsech 407 (udajne do konce roku 2005): po zahrati zacnou mizet radky, az je vrsek displeje uplne necitelny. Coz strasne vadi na STK, protoze nemuzou vyfotit stav km. Novy displej jsem koupil na ebay. Dorazil behem tydne. Bohuzel se balicek nejaky zmetek na poste pokusil vykrast, takze mi dorazil otevreny a zataveny v igelitaku (nahradni reseni Ceske Posty) - ktery byl ale taky roztrzeny. Takze to zkusili asi vykrast dvakrat. Inu, Ceska Posta. Nastesti zrejme nepochopili, k cemu to je, tak tam displej zustal. Fotky ani video jsem nedelal, foceni krade dusi. A ja jsem uz tak dost velky nervak, jeste abych porad poustel vercajk z ruky a chytal fotak. Vymena je prace na 20min i s pivem. Video vymeny displeje (nikoli moje) lze najit na Youtube. Ja jsem postupoval malinko jinak. Vycvaknout cely stit z auta - tri otvory na horni hrane stitu pod ksiltem kaplicky. Do dvou krajnich se strci delsi, tenky sroubovak nebo kus tvrdeho dratu a za prostredni otvor se cely stit vyklopi budto hackem anebo opatrne vypaci sroubovakem. Vzadu na stitu je jeden konektor s oprati - zmacknout vrsek konektoru a oprat preklopit - konektor vyjede sam. Nic uz nam nebrani si cely stit odnest domu. Vyndat vlastni pristrojovy panel z jeho pouzdra - ctyri bile plastove klipy nahore a ctyri dole. Postupne zmacknout a vypacit z pouzdra. Nejdrive horni potom dolni. Zustane nam v ruce panel s maskou, ktera je na nem jenom polozena. Ted je treba se rozhodnout, jak budeme postupovat dal. Napadly mne postupne tri moznosti: Jako ve vsech videich, ktera jsem videl - kroucenim proti smeru hodinovych rucicek stahnout rucicky vsech pristroju, vytahnout tlacitka nastavovani jasu a denniho pocitadla/nastavovani servisniho intervalu, sundat plosny spoj (nejdrive vycvakat horni klipy a potom vytahnout z dolnich), vycvaknout cele pouzdro displeje z plosneho spoje (ctyri packy v otvorech plosneho spoje), odpojit plochy kabel displeje (vycvaknout vrsek konektoru smerem nahoru z konektoru a vytahnout kabel) a nakonec vycvaknout displej z jeho pouzdra (dve packy, ktere ho pridrzuji) Kdyz jsem drzel stit v ruce a vubec se mi nechtelo pouzivat hrubou silu na stahovani rucicek, napadlo mne, ze by to mohlo jit i jinak - a slo. Tenkym (opravdu tenkym - hodinarskym, jiny se tam nedostane) sroubovakem jsem vycvakl vrsek plocheho konektoru displeje - je to malinko laparoskopicka operace - a kabel vytahl. Potom jsem vycvakl vlastni displej z jeho pouzdra - drzi ho dve packy na prave strane a po jejich odpaceni jde displej nadzvednout a vysunout ven.Nejhorsi je nasadit plochy kabel displeje zpet do konektoru a konektor zacvaknout - s tim jsem si hral dobre deset minut a nebyl jsem dalek toho, se na to vysrat, servat rucicky budiku a udelat to po drevorubecku. Ale nakonec jsem to za pomoci tenke pinzety, kterou jsem zabavil manzelce, dokazal. Kdyz jsem mel displej vymeneny, napadla mne jeste treti moznost: vsechny budiky jsou do plosneho spoje jenom zacvaknute na dva dute plastove nyty, do kterych jsou natlacene plastove kolicky, ktere je roztahnou a tim zajisti v plosnem spoji. Takze jsem zezadu plosneho spoje silnou jehlou protlacil ty kolicky dovnitr plastovych nytu a nyty (ktere uz nic neroztahovalo) protlacil skrz plosny spoj za nimi. Tim cely budik zustal viset za rucicku na te folii a kdyz se to udela na vsech peti budikach, pujde plosny spoj sejmout i s displejem a tento vymenit. Cele jsem to znovu nedelal - zase tak obetavy nejsem. Zkusil jsem to na teplomeru vody a otackomeru, pak jsem to zase smontoval. Pri zajistovani nytu je potreba nadzvednout folii a kolicek protlacit nytem skrz plosny spoj. Zpetna montaz uz je jenom reverzni postup.Novy displej ma malinko sytejsi barvu a zatim to vypada, ze funguje bezvadne.
    1 point
  11. SV 24

    zoom zoom 6ka

    Tak jsem včera pořídil další přibližovadlo. Mazda 6 wagon, 2.0 diesel 105 kw, 6ti kvalt, r.v.2006, najeto 175tis km, bezklíčkové otevírání a startování vozu, isofix, komplet okna v elektrice, el. zrcátka, el. sedačka s pamětí, výhřev sedaček, dešťový senzor, kůže, palubní počítač, tempomat, xenony,digitální klimatizace, hifi systém Bose, origo lité kola, multifunkce na volantu, hodně airbagů... auto má vyřešený filtr pevných částic, vstřiky a rozvody. Za 25.000Kč... nekupte to
    1 point
  12. Aladinos

    Peugeot 5008 GT Line 2018

    Tak od aprila som sa aj ja stal novym majitelom 5008, zatial vsetko v poriadku, paradne vozenie.Najazdene 6000km motor 1.6 turbo benzin Pripomeniem iba, ze ako jedina motorizacia nema start&stop system. A este co sa mi paci, ze ked svietia predne led denne svetla, tak svietia aj zadne. Dufam, ze tu zapadnem a rad odpoviem na vsetky otazky
    1 point
  13. TomasARN

    Aditivum FAP 508SW

    ved ta hlaska je upozornenie
    1 point
  14. RichVa

    Vtipy

    a já myslel, že je ve Volvu místa dost .... tak takové auto si nekoupím
    1 point
  15. Gabriel 307

    Vtipy

    1 point
  16. Schreek

    306 HTB - Modrý Lev

    Odeslána SZ
    1 point
  17. karelski

    poruchy 5008

    Vracím se k chybě P0488. Po výměně dávkovače vzduchu 0345G7 v servisu chyba odstraněna. Cena včetně práce 6700 Kč.
    1 point
  18. puq

    Regenerace DPF

    to dokoncenie regeneracie je hlupost...kaslite na to a uvedomte si jednu vec, ze auto je vas sluha a nie pan...cize cakat kym skonci regeneracia niekde na parkovisku je somarina...jedna FAP boli navrhnute na to, aby skodliviny zachytavali a ked sa to zaplni tak ich vypalili v extravilane, mimo obyvane uzemie...inac to vobec neplni svoj ucel...
    1 point
  19. Markusenka

    Tažný zařízení

    Ahoj. Máme na 2008 pevné tažné zařizení, řikají tomu labutí krk. Podle štítku na spodku rámu tažného je to originální tažné zařizeni Peuget a s couvacíma senzorama to nic nedělá. Po připojení vozejku asi dojde k odpojení senzorů, tak to ani neřve. Kabeláž mají originál i s ŘJ na eshopu Peuget Mára
    1 point
  20. FandaVit

    Auto nechce chytnout

    tak nakonec to byla opravdu řídící jednotka motoru, po výměne auto bez problémů nastartovalo, akorát ted zbývá ji nakonfigurovat (nejdou budíky atd) Díky všem za rady
    1 point
  21. Péťa

    Skok z 806 na 5008

    Přesunuto
    1 point
  22. pavelu96

    Skok z 806 na 5008

    Super kára, ale mohl jsi to spíš dát do sekce Naše káry... Napráskej víc lepších fotek a pochlub se mazlikem S těma novýma 5008 se roztrhl pytel, to už je tento týden druhá na klubu...
    1 point
  23. Radek Hurvajz

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Tak vono pro mně taky, hele -
    1 point
  24. Goldinka

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    @Radek Hurvajz no joo, vypadá jako štětec. Nebo trochu jako barevnej mezizubní kartáček každopádně díky za objasnění (pro mě to bude stejně malej pankáč ) Tak sem koukla, co z té housenky bude tak musím říct, že fáze housenky je zajímavější zvíře než výsledek z housenky vylezlý
    1 point
  25. Péťa

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Ty taky zkazíš každou záhadu Punk caterpillar je hezčí jméno
    1 point
  26. MJSytic

    Nová 5008

    Jelikož byla teď k dispozici, tak jsem to blejsknul. Je to obyč bez ele. otevírání. Fotil jsem to před garáží, kde není rovný povrch, takže odchylka +- 2cm
    1 point
  27. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    Tak jsem to dal o jednu příčku výš a vypadá to líp
    1 point
  28. radim.1008

    Sraz historických vozů Peugeot

    Našel jsem na Facebooku na profilu Peugeotu video z Internacional l'aventure Peugeot 2018. Parádní video a příběh 205 T16ky.
    1 point
  29. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Chlapy já vím že někde je 13 roků tak akorát zaučenej jedinec. Ale při tom co se dělo a děje v DPP jsem se svým 13 roky patřil opravdu mezi ty služebně nejstarší. A pro mě to byla také ta nejdelší štace jakou jsem kdy jel. Než jsem se usadil tady tak jsem po 2-3 letech měnil sám nebo jsem byl odejit z firmy a taky jsem měl superdlouhé zaměstnání 1 pracovní den. A období hledání to bylo asi tak 16 měsíců dlouhé a za tu dobu jsem prošel asi 9 firmami . No dnes jsem se činil ráno jsem si vyzvednul dodávku Hyundai H1 valník a mazal jsem do Sojovic pro pelety do kotle na zimu. Dodávkou jsem dovláčel 2 palety každá 990 Kg s tatíkem jsme to uložili do uhelny a pak jsem jel vrátit dodávku to jsem stihnul do oběda po obědě jsem vzal 807 s vlekem a jel jsem ještě pro půl palety tam jsem vzal prázdné palety aby mi je nemuseli účtovat a zpátky jsem to bral volně ložené jen do vleku. A pak jsem byl na návštěvě u bývalého kolegy který je už delší dobu nemocný tak jsem se tam zastavil asi na hoďku. Vrátil jsem se akorát k večeři a teď konečně odfrkuju po celodenní honičce.
    1 point
  30. David 106s16

    Praktické zkušenosti z provozu, postupně doplňované

    Hmm, jak to tady tak čtu, tak s elektroautem si člověk může udělat dlouhou pauzu ikdyž vůbec nechce :-) Jen tak pro zajímavost, nocoval jsem minulý týden na pumpě za Norimberkem. Němci teď všude naflákali dobíječky, tak nějak hlava nehlava. No a tam na té pumpě jsou ty nabíječky prakticky jako 2 parkovací místa na parkovišti. No a tak pěkně na délku tam stál kamion, dělal pauzu. Ono je to fakt pro ty kamioňáky zoufalé a parkujou opravdu všude kam se vlezou. Do toho tam přijel pán s Teslou a že musí nabíjet, prý si to tam naplánoval a dál už nedojede. Začal bouchat na dveře, kamioňák otevřel okno a prostě mu řekl, že ještě 6 hodin se ani nehne, protože prostě nemůže. No a milý pán s teslou opravdu nabíjel až ráno. Asi je to fajn, jel jsem na enduru na elektriku a bylo to super, ale praktické vlastnosti jsou zatím velice mizerné a spíše asi pro masochisty.
    1 point
  31. Péťa

    Zjištění výbavy podle VIN

    Aby nedošlo k nedorozumění Nemusíš platit za každé VIN. Stačí platit členství v klubu. Tím podpoříš činnost klubu (ono i tyhle webové stánky něco stojí).
    1 point
  32. HonzaC2

    děravý chladič klimatizace

    Já to měnil sám. Práce byla na 2h, protože mi nešla povolit příruba dole. Chladič kolem 2500kč, plnění 600kč. Na autě se toho moc rozebírat nemusí. A díra bývá za vrtulí, žádné kamínky to nezpůsobí. Prostě to prohnije. Odrbaný materiál, tak aby to přežilo záruku.
    1 point
  33. Milan+

    Vtipy

    1 point
  34. puq

    Zatváranie kufra 508SW

    nejak som to vyriesil, lebo sa mi to uz velmi dlho nestalo len uz velmi nepamatam ako, co si spominam, tak som na to pozeral a len som pozbieral nejake necistoty na klboch, ktore drzia tie piesty a trochu som s nimi pohybal...
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...