Přejít na obsah

Peugeot 406 Break

Uživatel
 • Počet příspěvků

  42
 • Registrace

 • Poslední návštěva

1 Sledující

O uživateli Peugeot 406 Break

 • ID člena 52717
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 21.1.1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jičín
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

762 zobrazení profilu
 1. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  @inoxing slíbený záznam z autokamery se zvukem. @krtek 2 díky za radu ohledně měděnky. - Žhavičky vyměněny a ošetřeny měděnkou. AMBA0150.mov
 2. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Pesastor znám to no komu není rady tomu není pomoci. Jinak ohledně té hadice, když se sundá horní plast tak pod ním je černý víko a na levé straně se dolévá motorový olej a ve středu toho víka začíná vést hadice a končí někde dole u spojky tak tu myslím. Další vlákno nebude není o čem.
 3. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Zkoušel jsem dopoledne i otáčky 4000 a nic. Tu žhavičku jsem postřikal sprejem tak si myslím, že je otázka času kdy to prozere a vystřelí tlakem. Mezi žhavičkou a hadicí jsem dal hadry tak snad to pomůže ochránit ten kousek hadice a možná tam dám i kousek plechu. Jinak pod kapotou jsem dal plechy, aby nebyla druhá díra v kapotě. A zkusím pak tu měděnou pastu ve spreji jak poradil krtek 2.
 4. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Tak jsem si objednal měděnou pastu ve spreji, zítra v autokelly vyzvednu a pak na to půjdu. Prvně musím tu žhavičku vyndat pokud půjde jinak budu muset počkat, až vyletí tlakem. A docela se bojím hadice, která je trochu v cestě. Oblek pyrotechnika by měl uspět.
 5. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Závity jsou ok. V létě jsem měl žhavičky venku a závity jsem ošetřil i teďka na nových nanotechnologii. Problém je pod závitem s tím tělem zítra vyndám žhavičku ze 4.válce a dám sem fotku co to dělá. Našel jsem sprej od Bernera za cca 250 nebo 350Kč a je přímo na žhavičky tak ho asi koupím nebo se ještě optám v autokelly. A nejspíš to bude třeba tu šachtu vyčistit optám se kamarádů jestli nemají přípravek, abych ho nemusel kupovat.
 6. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Inoxing jakmile budu mít čas tak záznam zkrátím a dám to sem teda. Krtek 2 je mi to jasný, že kdybych do toho koukal je nejspíš po mě. No možná to byla volovina, ale probíral jsem to s mechanikem, protože s tímhle nemám zkušenosti i když jsem automechanik. Řekl mě horní část vyndej a záleží na tobě buď s tím jezdi a časem vyletí nebo to nějak vytáhnout. Scénář se opakuje dneska jsem vyměnil žhavičky na zahřátém motoru a na třetím válci se mrcha ulomila a to mě v neděli šla povolit tak už to nechápu. Tentokrát jsem mezi žhavičkou a kapotou dal plechy a zítra si musím přivstat a zkusit závitníkem udělat závit a pomocí šroubu vytáhnout jestli to půjde.
 7. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Mám i záznam z autokamery, ale ten sem dávat nebudu. Když jsem to říkal kamarádovi tak mě řekl „to si nemohl tam něco dát, aby to neproletělo kapotou“. Mohl jsem tam nechat dekl jak je na motoru, ale jak se říká člověk se chybami učí.
 8. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Tak jsem si půjčil závitník, že udělám do žhavičky závit a pomocí šroubu jí vytáhnu. Ani jsem se k tomu nedostal a ta potvora tlakem vyletěla. Popravdě koukal jsem jak péro z gauče, že proletěla i kapotou. Ještě, že jsem letos nestihl lakování kapoty s blatníky. Ano, byl to risk jezdit s tím, ale když ta potvora na pořádně zahřátý motor a otáčky 4000 nic tak jsem si řekl, že tam drží pekelně a modlil se. Kdybych měl nové auto tak stojí, ale 406 je stará 15let a taková malinká dírka v kapotě se zakytuje, přelakuje kapota a jede se dál. Na plechy to nejezdí a stejnak na sídlišti nebo u obchodu někteří otevřou dveře a je jim jedno, že Vám auto tuknou a nebo přinejlepším Vám ho vezmou klíčem.
 9. Peugeot 406 Break

  Výměna žhavících svíček

  Ahoj, dneska jsem šel měnit žhavicí svíčky na Peugeot 406 r.v. 2003 ty staré byli 2x venku v létě, abych věděl které koupit a pak porovnání jestli souhlasí. Závit jsem ošetřil, aby šli ven snadno, až budu dávat nový před zimou a naprd. No a jedna šla posledně už o trošku hůř jako kdyby se zapikala tak jsem žhavičku očistil tělo a bylo to naprd platný, protože dneska se mi ulomila a zůstala v hlavě. Naštěstí se ulomila pod závitem tak se chci zeptat může ten kousek žhavičky spadnout do spalovacího prostoru nebo tam je nějaká dosedací plocha či průměr menší, který neumožní žhavičce spadnout? Ještě zkusím auto nastartovat, aby žhavička tlakem vylétla. Díky za odpověď.
 10. Tak jsem koupil tyto feritová jádra: https://www.conrad.cz/delene-feritove-jadro-wurth-elektronik-74275812-seda.k1086937 a funguje to. Zatím jsem dal jedno do přihrádky u spolujezdce a uvidim jak to bude fungovat popř. dám druhý do "A" sloupku co nejblíž k autokameře. Jinak Sanil díky.
 11. Rádio to moc neruší možná jak kde. Když jsem v Jičíně tak sem tam trochu šum uslyším jak kdy, ale v Kostelci nad Orlicí a v Hostinné to vypadne na stanici 107,3. Koukal jsem ještě na ty feritová jádra a šel bych asi do https://www.conrad.cz/feritove-jadro-toroidni-wurth-elektronik-74270022-59---6-mm.k1086845 , ale nevím jak bych do toho narval kabel leda bych ten váleček rozříznul jestli by šel. Kabel má totiž průměr 3mm.
 12. To já půjdu spíš do TrueCam, protože jsem s ní velmi spokojen, ale ještě kouknu na https://vas-pomocnik.cz/kamery-do-auta/ a uvidím. Moc peněz za to nechci dávat, protože to bude vzadu, ale kvalita je přednější. Koukal jsem na ty feritová jádra a koupil bych asi tyto https://www.conrad.cz/delene-feritove-jadro-wurth-elektronik-pro-kabely--3-5-az-5-mm-74271111s.k709094 pokud můžou být.?
 13. To mě taky už napadlo vést to druhým sloupkem, ale nevím jak bych tahal kabel do přihrádky ke spolujezdci nebo kam bych dal powerbanku. Je fakt, že je možnost to dát do horního osvětlení na spínaný proud, ale nemám zatím čas na autě je ještě dost jiné práce. Feritová jádra by mohla pomoct, protože když jsem v Jičíně tak třeba Hitrádio Magic jenom trošku horší signál při zapnutí autokamery, ale třeba v Hostinném vypadne signál a jenom šum. Až to vyzkouším dám vědět a jinak předem dík. Aspoň budu vědět jestli to zabere, protože plánuji zakoupení další autokamery na páté dveře.
 14. Ahoj, potřeboval bych poradit mám kameru TrueCam A7s už rok a nedávno jsem přišel na to, že mě to ruší rádio (zhoršený signál) a to jsem měl za to, že je to signálem. Problém je v tom, že napájecí kabel je veden přes "A" sloupek u spolujezdce a zrovna tudy je i veden kabel antény. Je fakt, že rádio moc neposlouchám od toho mám adaptér zapojen místo CD měniče, ale i tak je to možné něčím odrušit? Jinak co se týče zapojení tak v zapalování to nemám, ale napájí to powerbanka v přihrádce u spolujezdce.
 15. Peugeot 406 Break

  LED w5w T10 nesvítí ve stropě

  ChouLu: je to hodně možný. celda1970: kupuji jenom v silikonu ty 10W jsem koupil z Autolampu na zkoušku, protože mají větší svítivost a ty z Číny už skončili v koši. Ale jo máš pravdu za pár korun a když uznají reklamaci v Autolampu a řeknou, že je to čipem tak bych to řešit nemusel, ale už kvůli LEDkám v dálkových. Musím ledky vyndat a pak můžu pootočit a vyndat parkovačku. Péťa: přesně tak kdo to má pořád měnit. - Pokud ty 10W vydrží měsíc jako ty první tak koupím nejspíš Led RGB a dálkovým ovladačem je vypnu a když budu potřebovat parkovačky zapnu je. A nebo ledku chlazenou hliníkovým kroužkem.
×