Jump to content

Peugeot 406 Break

Uživatel
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Peugeot 406 Break

 • ID člena 52717
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 01/21/1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jičín
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. H7 Led

  Jičíňákem už tři roky, ale jinak jsem Hradečák.
 2. H7 Led

  Kontrolu světel jsem udělal na rychlo a přesvědčil jsem se mimo město ve tmě. Nepotřeboval jsem ani dálkový skoro a hned mě to bylo jasné, že je něco špatně. Světla jsem sklopil z nuly, až na trojku a to je u 406 pozice 0, -, 1, 2 a 3. No rozhodně pojedu ke kamarádovi a dle regloskopu to seřídím, abych neoslňoval nebo neměl moc sklopený světla bude to jistější.
 3. H7 Led

  TomasARN Co jsem koukal na zeď viz. foto tak je to v pořádku a stoupl jsem si před vozidlo do vzdálenosti cca 5 metrů i do bobku postupně tak neoslňovalo. Samozřejmě když jsem byl v bobku tak už to začalo pomalu a jistě oslňovat, ale to jsem byl na úrovni světlometu. Jelikož to má vysokou svítivost tak si myslím, že je to těsně na hranici oslňování, ale to mají i nové vozy, které jsou tímto vybaveny nebo laserem. A já si říkal jak se to jmenuje a ono to je zrcadlová parabola tak ta je poškozena nad žárovkou a nejspíš má největší podíl na to, že ty kraje jsou žlutý a na silnici to dělá žlutý "V". Našel jsem stránku, která to opravuje, ale pálka neskutečná, že to už radši koupím nové světlomety.
 4. H7 Led

  Tak Led žárovky přišli včera a dnes jsem je dal do světlometů. Když jsem viděl tu svítivost tak jsem si říkal jestli nebudu moc nápadný tou svítívostí. Nechal jsem je nakonec v potkávacích a snížil světla z nuly na jedničku i když čísla nemám u 406 tak nevím jak bych to popsal. Nakonec jsem je pak vrátil zpět na nulu. Teďka ta 406 vypadá krásně, ale když jsem ve voze tak to docela kazí zažloutnutí ze vnitř světlometu dělá to obrys žlutý. Ani dálkový nebudu potřebovat si myslím. Zkusím najít nějakou firmu, ale chtěl bych se zeptat kdo má zkušenost nebo slyšel nevíte někdo o nějaké firmě a kde, která dělá renovaci světlometů ze vnitř. Ale, aby to nebylo nad 3.000Kč i když si myslím, že to bude u této částky začínat takže pak bude lepší rovnou koupit nový světlomety a tyto prodat. Ještě mě napadlo přes parkovačku vzít tyčku s vatou nebo bílý hadřík a nějak to zažloutnutí odstranit jestli by to vůbec šlo.
 5. Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Když sundám stěrač tak si rameno na sklo sedne. A rameno jsem přihnul a pomohlo, ale teďka zas vynechává.
 6. Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Tak jsem už naštvaný zase mi to dělá čmouhu neboli vynechává uprostřed, když se stěrač vrací. Doma mám náhradní ramínko spolujezdce tak z toho vyndám pružiny a vyměním u řidiče pružiny. Pokud to nepomůže letí ramínko asi do koše a koupím ramínko přes internet do Peugeot nepůjdu abych dával cca 1300,-. Koukal se mi na to bratránek a stěrače by měli být v pohodě a nejspíš ramínko, ale říkal, že jakmile nemám originál stěrače i on nemá na Octavii tak může vynechávat. Ale je zajímavé, že když tam dám stěrač od spolujezdce tak bez problémů stírá.
 7. H7 Led

  Díky kavol a von_georg. Nejspíš ty led žárovky koupím, protože ve světle nad žárovkou mám to odrazové sklo poničené jako kdyby před koupí auta žárovky hořeli, ale to je nesmysl spíš se to tou teplotou žárovky nějak ponicilo nevím. K tomu ze vnitř světlometu je sklo trošku zažloutlý tak to mění barvu do žluta. Vnější sklo už není zažloutlý. Jinak mám v tom modrý žárovky homologovaný krom v dálkových tam mám 100W a svítí do bílá lehce modra a potkávačky bílo-žlutě. Napadlo mě teďka schválně na jedné straně přehodit žárovky jaký bude rozdíl schválně. Jinak s tím počítám, že světlomety budou zmrzlý od toho mám garáž a sprej. Ten kdo mě říkal, že led žárovky za deště a mlhy hrůza tak jsem tomu ani nevěřil a říkám mu od toho jsou mlhovky.
 8. Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Rozebírat se mi to zatím nechce a čep spíše zatuhnul tou zimou, protože ani rez jsem skoro nenašel a teďka bez problému stěrač stírá. Možná během zimy tam dám silikonovou vazelínu kterou používá Continental místo toho silikonového oleje.
 9. H7 Led

  Trochu toto téma obnovím už nějakou dobu přemýšlím a mám vyhlídnuté jedny LED H7, ale zatím koupi odkládám. Co jsem brouzdal na internetu tak jsem jenom u PHILIPS našel homologaci tzv. EMC E8 elektromagnetická kompatibilita, ale i tak nejsou homologované a patří do skupiny off-road. Chtěl bych se zeptat ten kdo je používá třeba von_georg slyšel jsem, že prý za deště a mlhy LED žárovky v potkávacích hrůza jakou máte zkušenost s LED žárovky za tohodle počasí?
 10. Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Tak jsem si včera po práci hrál a rozhýbané. Promazané a ošetřené silikonovým olejem. Ještě jsem došteloval ramínko a stěrače stírají. Jsem zvědav jak to dlouho vydrží.
 11. Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Mám též problém znova. V loni jsem koupil nový stěrače před zimou a vynechával u řidiče tak jsem koupil od Bosche. U Bosche zas byl problém na rohu stěrače myslím a ještě něco časem dokonce mě praskl konec stěrače tak jsem koupil stěrače od značky EinParts. V létě jsem jednu pružinu vyndal nahradil za silnější, rozhejbal to, seřídil (doohnul konec ramínka) a bez problémů, ale jakmile jedu nad 70km/h a nebo teď zima i když stojím udělá to přede mnou čmouhu, ale jenom když se stěrač vrací. Tak budu muset stěrač sundat nejspíš a rozhejbat ho znova WD-40 a silikonový olej.
 12. Světlo zpátečky --- nedostačující intenzita

  Tak problém vyřešen. Přišel eliminátor chybových hlášení odzkoušeno tak jsem odstřihl konektory a zapojil za čalouněním pátých dveřích. Po zapojení jsem to zkusil a jakmile jsem přivřel dveře tak se LED žárovky zase trošku rozsvítily a už mě to naštvalo, ale přemýšlel jsem dál kde je chyba. Po cca dvou minutách mě napadla jestli nebude chyba ohledně kostry. Právě, že v kostře byl problém. Jelikož už nemám originál páté dveře, ale ze 406 r.v. 2001 tak jedna kostra vede od pravého sloupku, druhá z levého, ale není zapojená s výhřevem zadního okna a třetí z pátých dveří. No prvně jsem to musel zapojovat bůch ví na jakou kostru. Jinak by rozhodně žárovka fungovala kdybych to zapojil na správnou kostru. Aspoň mě nebude pod čalouněním svítit malá žárovka při zařazení zpátečky.
 13. 17" (ET25 ??? ) 406 break

  Říkal jsem si, že by to mohlo být šířkou ráfku, ale dle tabulek pro automechanika jsou rozměry v pořádku. Zkus se podívat jestli nebude podběh někde volný jinak bych ještě zkusil udělat geometrií. Já mám taky odrbaný podběhy na 406.
 14. Světlo zpátečky --- nedostačující intenzita

  http://www.autolamp.cz/osvetleni/zarovka-LED-12V-20W-CREE-CANBUSLED446W.html http://www.autolamp.cz/zarovka-LED-12V-24V-21W-BA15s-cira-30LED-4014LED383W.html
 15. Světlo zpátečky --- nedostačující intenzita

  Tak jsem to zkusil a dobrý nápad. Fungovalo to jenom při otevřených pátých dveřích a jakmile jsem do poloviny přivřel dveře nebo zavřel zas se LED žárovky trochu rozsvítily. Nějak mě to hlava nebrala jako kdyby tam byl nějaký snímač polohy pátých dvěří. Koupím jeden eliminátor chybových hlášení a kdyby to fungovalo tak konektory ustřihnu a zapojím ho ve sloupku levém tudy mě vede kabeláž do pátých dveří.
×