Přejít na obsah

Peugeot 406 Break

Uživatel
 • Počet příspěvků

  33
 • Registrace

 • Poslední návštěva

1 Sledující

O uživateli Peugeot 406 Break

 • ID člena 52717
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 21.1.1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jičín
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

682 zobrazení profilu
 1. Tak jsem koupil tyto feritová jádra: https://www.conrad.cz/delene-feritove-jadro-wurth-elektronik-74275812-seda.k1086937 a funguje to. Zatím jsem dal jedno do přihrádky u spolujezdce a uvidim jak to bude fungovat popř. dám druhý do "A" sloupku co nejblíž k autokameře. Jinak Sanil díky.
 2. Rádio to moc neruší možná jak kde. Když jsem v Jičíně tak sem tam trochu šum uslyším jak kdy, ale v Kostelci nad Orlicí a v Hostinné to vypadne na stanici 107,3. Koukal jsem ještě na ty feritová jádra a šel bych asi do https://www.conrad.cz/feritove-jadro-toroidni-wurth-elektronik-74270022-59---6-mm.k1086845 , ale nevím jak bych do toho narval kabel leda bych ten váleček rozříznul jestli by šel. Kabel má totiž průměr 3mm.
 3. To já půjdu spíš do TrueCam, protože jsem s ní velmi spokojen, ale ještě kouknu na https://vas-pomocnik.cz/kamery-do-auta/ a uvidím. Moc peněz za to nechci dávat, protože to bude vzadu, ale kvalita je přednější. Koukal jsem na ty feritová jádra a koupil bych asi tyto https://www.conrad.cz/delene-feritove-jadro-wurth-elektronik-pro-kabely--3-5-az-5-mm-74271111s.k709094 pokud můžou být.?
 4. To mě taky už napadlo vést to druhým sloupkem, ale nevím jak bych tahal kabel do přihrádky ke spolujezdci nebo kam bych dal powerbanku. Je fakt, že je možnost to dát do horního osvětlení na spínaný proud, ale nemám zatím čas na autě je ještě dost jiné práce. Feritová jádra by mohla pomoct, protože když jsem v Jičíně tak třeba Hitrádio Magic jenom trošku horší signál při zapnutí autokamery, ale třeba v Hostinném vypadne signál a jenom šum. Až to vyzkouším dám vědět a jinak předem dík. Aspoň budu vědět jestli to zabere, protože plánuji zakoupení další autokamery na páté dveře.
 5. Ahoj, potřeboval bych poradit mám kameru TrueCam A7s už rok a nedávno jsem přišel na to, že mě to ruší rádio (zhoršený signál) a to jsem měl za to, že je to signálem. Problém je v tom, že napájecí kabel je veden přes "A" sloupek u spolujezdce a zrovna tudy je i veden kabel antény. Je fakt, že rádio moc neposlouchám od toho mám adaptér zapojen místo CD měniče, ale i tak je to možné něčím odrušit? Jinak co se týče zapojení tak v zapalování to nemám, ale napájí to powerbanka v přihrádce u spolujezdce.
 6. Peugeot 406 Break

  LED w5w T10 nesvítí ve stropě

  ChouLu: je to hodně možný. celda1970: kupuji jenom v silikonu ty 10W jsem koupil z Autolampu na zkoušku, protože mají větší svítivost a ty z Číny už skončili v koši. Ale jo máš pravdu za pár korun a když uznají reklamaci v Autolampu a řeknou, že je to čipem tak bych to řešit nemusel, ale už kvůli LEDkám v dálkových. Musím ledky vyndat a pak můžu pootočit a vyndat parkovačku. Péťa: přesně tak kdo to má pořád měnit. - Pokud ty 10W vydrží měsíc jako ty první tak koupím nejspíš Led RGB a dálkovým ovladačem je vypnu a když budu potřebovat parkovačky zapnu je. A nebo ledku chlazenou hliníkovým kroužkem.
 7. Peugeot 406 Break

  LED w5w T10 nesvítí ve stropě

  Ahoj, potřeboval bych poradit mám v parkovačkách led žárovky, které po měsíci jedna strana led žárovky začne buď blikat nebo nesvítí. Ptal jsem se v obchodě kde žárovky kupuji a prej to odporem nevyřeším a může to být chipem. Prvně jsem měl z Číny ty vydrželi půl roku a teďka tam mám ledky 10W a ty vydrží měsíc. Led žárovky mám i v interiéru, ve zpátečce, v zadních mlhovkách a v dálkových. Mám 406 r.v. 07/2003. Jinak stejný problém mám i u Octavie 1.generace, ale ledky jsou pouze v parkovačkách. Dík za rady.
 8. Peugeot 406 Break

  hlaska ABS fault

  Mám též problém s ABS. V pondělí jsem přejel přes železniční přejezd a hláška ABS FAULT. Pomohlo vypnutí a opětovné nastartování motoru, ale do středy. Včera i dnes při lehkém sešlápnutí brzdového pedálu vibrace neboli pedál kope a hláška. Když se objeví hláška a kontrolka tak žádný vibrace do pedálu a při prudkém sešlapnutí zafunguje ABS, až na konci dvěma-třemi kopy do pedálu nebo vůbec. Po nastartování hláška i kontrolka, ale po chvíli kontrolka zmizne .. výjimka při jízdě to zůstane kontrolka do vypnutí motoru. Příští týden jdu na diagnostiku tak jsem zvědav co to ukáže.
 9. Peugeot 406 Break

  H7 Led

  Jičíňákem už tři roky, ale jinak jsem Hradečák.
 10. Peugeot 406 Break

  H7 Led

  Kontrolu světel jsem udělal na rychlo a přesvědčil jsem se mimo město ve tmě. Nepotřeboval jsem ani dálkový skoro a hned mě to bylo jasné, že je něco špatně. Světla jsem sklopil z nuly, až na trojku a to je u 406 pozice 0, -, 1, 2 a 3. No rozhodně pojedu ke kamarádovi a dle regloskopu to seřídím, abych neoslňoval nebo neměl moc sklopený světla bude to jistější.
 11. Peugeot 406 Break

  H7 Led

  TomasARN Co jsem koukal na zeď viz. foto tak je to v pořádku a stoupl jsem si před vozidlo do vzdálenosti cca 5 metrů i do bobku postupně tak neoslňovalo. Samozřejmě když jsem byl v bobku tak už to začalo pomalu a jistě oslňovat, ale to jsem byl na úrovni světlometu. Jelikož to má vysokou svítivost tak si myslím, že je to těsně na hranici oslňování, ale to mají i nové vozy, které jsou tímto vybaveny nebo laserem. A já si říkal jak se to jmenuje a ono to je zrcadlová parabola tak ta je poškozena nad žárovkou a nejspíš má největší podíl na to, že ty kraje jsou žlutý a na silnici to dělá žlutý "V". Našel jsem stránku, která to opravuje, ale pálka neskutečná, že to už radši koupím nové světlomety.
 12. Peugeot 406 Break

  H7 Led

  Tak Led žárovky přišli včera a dnes jsem je dal do světlometů. Když jsem viděl tu svítivost tak jsem si říkal jestli nebudu moc nápadný tou svítívostí. Nechal jsem je nakonec v potkávacích a snížil světla z nuly na jedničku i když čísla nemám u 406 tak nevím jak bych to popsal. Nakonec jsem je pak vrátil zpět na nulu. Teďka ta 406 vypadá krásně, ale když jsem ve voze tak to docela kazí zažloutnutí ze vnitř světlometu dělá to obrys žlutý. Ani dálkový nebudu potřebovat si myslím. Zkusím najít nějakou firmu, ale chtěl bych se zeptat kdo má zkušenost nebo slyšel nevíte někdo o nějaké firmě a kde, která dělá renovaci světlometů ze vnitř. Ale, aby to nebylo nad 3.000Kč i když si myslím, že to bude u této částky začínat takže pak bude lepší rovnou koupit nový světlomety a tyto prodat. Ještě mě napadlo přes parkovačku vzít tyčku s vatou nebo bílý hadřík a nějak to zažloutnutí odstranit jestli by to vůbec šlo.
 13. Peugeot 406 Break

  Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Když sundám stěrač tak si rameno na sklo sedne. A rameno jsem přihnul a pomohlo, ale teďka zas vynechává.
 14. Peugeot 406 Break

  Ramínka stěračů - slabý přítlak

  Tak jsem už naštvaný zase mi to dělá čmouhu neboli vynechává uprostřed, když se stěrač vrací. Doma mám náhradní ramínko spolujezdce tak z toho vyndám pružiny a vyměním u řidiče pružiny. Pokud to nepomůže letí ramínko asi do koše a koupím ramínko přes internet do Peugeot nepůjdu abych dával cca 1300,-. Koukal se mi na to bratránek a stěrače by měli být v pohodě a nejspíš ramínko, ale říkal, že jakmile nemám originál stěrače i on nemá na Octavii tak může vynechávat. Ale je zajímavé, že když tam dám stěrač od spolujezdce tak bez problémů stírá.
 15. Peugeot 406 Break

  H7 Led

  Díky kavol a von_georg. Nejspíš ty led žárovky koupím, protože ve světle nad žárovkou mám to odrazové sklo poničené jako kdyby před koupí auta žárovky hořeli, ale to je nesmysl spíš se to tou teplotou žárovky nějak ponicilo nevím. K tomu ze vnitř světlometu je sklo trošku zažloutlý tak to mění barvu do žluta. Vnější sklo už není zažloutlý. Jinak mám v tom modrý žárovky homologovaný krom v dálkových tam mám 100W a svítí do bílá lehce modra a potkávačky bílo-žlutě. Napadlo mě teďka schválně na jedné straně přehodit žárovky jaký bude rozdíl schválně. Jinak s tím počítám, že světlomety budou zmrzlý od toho mám garáž a sprej. Ten kdo mě říkal, že led žárovky za deště a mlhy hrůza tak jsem tomu ani nevěřil a říkám mu od toho jsou mlhovky.
×