Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      24 449


  2. PaKr

    PaKr

    Člen klubu


    • Body

      9

    • Počet příspěvků

      2 897


  3. Medvěd

    Medvěd

    Člen klubu


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      24 071


  4. MJSytic

    MJSytic

    Super Administrátor


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      16 196


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 5.6.2023 Ve všech sekcích

  1. petrinza

    Co jste dnes udelali...

    Stalo se již v sobotu, ale nedá mi to. Cestou do garáže kolem kontejneru na elektroodpad jsem si všimnul vedle stojícího malého tlustého kufříku. Na víku měl napsáno Sonet duo. To byla značka kotoučového magnetofonu, který Tesla vyráběla v letech 1959 - 1965. K věcem starším než já, mám respekt. Tak jsem kufřík nenápadně (no, nenápadně, pěkně jsem se s těmi 12 kg prohnul), přemístil domů. Otevřel jsem kryt a koukal na pěkně zachovalý přístroj. Byla tam všechna točítka, šoupátky, knoflíky i krytky, dokonce jedna cívka s páskou a jedna prázdná. Sundal jsem hořejšek, vysál a vyfoukal vnitřek, vyčistil lihem hlavu. Zapojil jsem tu věc do sítě a zapnul hlavní vypínač - pojistky to neshodilo a nažhavilo se zelené magické oko. A pak to přišlo. Nasadil jsem pásek, pustil přehrávání a ta věc úplně normálně funguje. V době výroby ten přístroj stál 2100,-Kčs a průměrný měsíční plat byl 1450,- Kčs, takže docela luxusní věc. Bohužel jsem si přístroj nevyfotil, ale vypadá takto:
    7 points
  2. Péťa

    Vtipy

    5 points
  3. MJSytic

    Sytičovo stádečko

    Asi takhle. Technici jezdí na školení, mají potřebné vybavení i podklady. Ale proč to i tak nedělají, můžu jen hádat. Nicméně u mě to nastavení trvalo cca 2hod. Takže i tohle bude jeden z důvodů. Pokud to ale nevadí "šéfům" z importu, tak my s tím nic neuděláme. Kdyby se ale rozkřiklo, že to třeba v Praze nějaká koncese dělá správně a poctivě, technik si na sebe určitě vydělá
    4 points
  4. PaKr

    Vtipy

    4 points
  5. Péťa

    Módní policie

    Oddělil jsem příspěvky z Vtipů... Přidej si mě V tomhle meziobdobí, kdy jsou rána chladná, klidně taky ponožky nosím. Nesnáším zimu od nohou. Teprve, když se oteplí, tak je sundám
    4 points
  6. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    @PaKr, také jsem se od rána pohyboval na trati Ecce Homo. Dopoledne nad Lipinkou a odpoledne v depu a v první zatáčce po startu. Na kráse závodů mi vadilo to dlouhé přerušování z různých důvodů (poruchy vozů,olej na trati, havárie.. Jinak jsem si to užil a vydržel až do konce. VID_20230604_171818(0).mp4
    3 points
  7. zbynek..s

    Registrační značky na přání

    Včera při cestě do Pstruží a zpět PRO LAMBO krásně světle modrá. A pak ještě jsem měl 2 spzky , ale cholera neumím je najít
    3 points
  8. Medvěd

    Vtipy

    3 points
  9. Béďa

    Přechod skupiny Stellantis na elektrifikaci pokračuje

    Přechod skupiny Stellantis na elektrifikaci pokračuje, první gigafactory na výrobu baterií ACC zahajuje provoz První gigafactory společnosti Automotive Cells Company (ACC) v regionu Hauts-de-France bude vyrábět vysoce výkonné baterie. Společnost ACC založily v roce 2020 koncerny Stellantis a TotalEnergies/Saft a v roce 2022 se jejím partnerem stala společnost Mercedes-Benz. Skupina Stellantis využívá různé technologie baterií, aby nabízela čistou, bezpečnou a cenově dostupnou mobilitu a do konce desetiletí bude v její nabídce 75 různých elektromobilů. V Douvrinu bylo založeno školicí středisko Battery Training Center s cílem podpořit zvyšování kvalifikace a rekvalifikaci stávajících pracovníků a motivovat tak všechny zaměstnance, zejména pracovníky skupiny Stellantis při kariérním přechodu k novým profesím v oblasti baterií, které nabízí ACC. DOUVRIN, FRANCIE, 30. května 2023 – Skupina Stellantis ve spolupráci se společnostmi TotalEnergies a Mercedes-Benz slavnostně zahájila provoz gigafactory na výrobu baterií společnosti Automotive Cells Company (ACC) v závodě Billy-Berclau/Douvrin ve Francii, první ze tří gigafactories plánovaných v Evropě. Tento závod s počáteční výrobní kapacitou 13 gigawatthodin (GWh), která se do roku 2030 zvýší na 40 GWh, bude vyrábět vysoce výkonné lithium-iontové baterie s minimální stopou CO2. První ze tří evropských výrobních jednotek bude uvedena do provozu do konce roku 2023. Tato gigafactory přispěje k cíli skupiny Stellantis zvýšit do roku 2030 výrobní kapacitu baterií v Evropě na 250 GWh a umožní jí pokračovat ve svém poslání nabízet komplexní škálu bateriových technologií, aby uspokojila rozmanité potřeby zákazníků v celém portfoliu svých značek. Stellantis si tak do roku 2030 zajistí kapacitu přibližně 400 GWh. Tu zaručí pět továren v Evropě a Severní Americe a další dodavatelské smlouvy. „Na počátku tohoto partnerství v roce 2020 jsme se dohodli na ambiciózním globálním harmonogramu vývoje baterií pro elektromobily, díky němuž budeme schopni splnit náš plán elektrifikace,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis. „Realizací strategie Dare Forward 2030 a tím, jak se přibližujeme k našemu cíli dosáhnout do roku 2038 uhlíkové neutrality, skupina Stellantis aktivně přispívá k přechodu na elektrifikaci Evropy pomocí nejmodernějších řešení pro elektromobily a podporuje zásadní roli Francie na cestě k udržitelné budoucnosti. Gratuluji všem, kdo se ve společnosti ACC na tomto plánu podílí, protože společně vytváříme silné spojenectví, které posílí konkurenceschopnost Evropy.“ Skupina má nyní na trhu 24 elektromobilů a do roku 2024 tento počet téměř zdvojnásobí na 47. Cílem skupiny Stellantis je do roku 2030 celosvětově nabízet více než 75 různých bateriových elektromobilů (BEV) a dosáhnout prodeje 5 milionů elektromobilů. V současné době patří dva elektrické modely Stellantis, Peugeot e-208 a Nový Fiat 500, mezi 5 nejprodávanějších elektromobilů ve Francii a mezi 10 nejprodávanějších v Evropě. Skupina Stellantis vzhledem k neustálému vývoji chemických technologií baterií zkoumá všechna řešení, aby dokázala uspokojit rozmanité potřeby své široké zákaznické základny a zajistila čistou, bezpečnou a cenově dostupnou mobilitu. Slibné inovativní kroky, jako jsou polovodičové baterie společnosti Factorial a lithium-sirné baterie společnosti Lyten, mohou pomoci zlepšit výkonnost vozidel a zkušenosti zákazníků a zároveň vytvořit udržitelnější nabídku pro všechny. Vedle výroby baterií zřídila skupina Stellantis ve spolupráci s ACC, Svazem metalurgického průmyslu UIMM a svou divizí odborné přípravy a s podporou francouzské vlády a regionu Hauts-de-France školicí středisko pro baterie v Douvrinu, které je součástí programu zvyšování kvalifikace a odborné rekvalifikace. V průběhu 400hodinového kurzu získají zájemci z řad zaměstnanců nové dovednosti v oblasti výroby baterií, což pomůže regionu Hauts-de-France být konkurenceschopný v odvětví, které má zásadní význam pro přechod na elektrifikaci. Do roku 2025 nastoupí do závodu na výrobu baterií nejméně 600 nových zaměstnanců. Skupina Stellantis oznámila v rámci svého strategického plánu Dare Forward 2030 záměr dosáhnout do roku 2030 v Evropě u osobních automobilů 100% podílu prodeje bateriových elektromobilů (BEV) a v USA u osobních automobilů a pick-upů 50% podílu prodeje BEV. Skupina Stellantis je na dobré cestě stát se do roku 2038 společností s nulovými emisemi uhlíku ve všech oblastech působnosti s jednociferným procentem kompenzace zbytkových emisí.
    2 points
  10. sitler

    Módní policie

    vytazeny ponozky vysoko nad kontniky k sandalum a nejlip i kratasum jsou strasna vec
    2 points
  11. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    Jak už jsem dneska zmínil, byl jsem se včera odpoledne podívat na poslední jízdy Ecce homo ve Šternberku. Chtěl jsem jet původně v sobotu na celý den ( proto jsem se nehlásil ani na sraz ), ale nakonec to dopadlo jinak. Jinak těch krásných 7,8 kilásků dal nejrychleji Christian Merli za 2:40,9 Tak pár fotek, chtěl jsem si to víc užít a ne fotit. A na závěr jel Valtr exhibiční jízdu VID_20230604_174320.mp4
    2 points
  12. Medvěd

    Co jste dnes udelali...

    Občas se vyplatí koukat kolem sebe = taky bych ho tam nenechal ležet
    2 points
  13. VojtouNerCZ

    307 sw - konečná

    Ještě mi po měsíci a půl čekání přišly nový koberečky.
    2 points
  14. MJSytic

    Sytičovo stádečko

    Takže GEO si můžu konečně odškrtnout Teď je na řadě klimachladič
    2 points
  15. Každý sraz ma svůj příběh, pro někoho smutnější, pro jiné veselejší. Ale tak to je vždy a my s Pavlou byli rádi, že jsme mohli dorazit, vidět staré známé i nováčky a rozdat všem domácí koláče. Velký dík patří všem za organizaci a zvláště panu Kalinovi, který uměl o svých vozech velmi poutavě vyprávět a nebyla to jen nudná 10 minutová prohlídka aut, jako tomu bývá v případě běžných muzeí bez průvodce. Pana Kalinu by bylo možné poslouchat celý den...
    2 points
  16. RichVa

    Potkal jsem klubáka...

    @Medvěd Ano je to moje "bývalka". Teď s ní jezdí vnučka kolegy z práce (nebo spíš její otec ) Ale pokud to je u gymplu (jakože to tak vypadá), tak přijela přímo ona.
    1 point
  17. ozzy56

    Cvakání, klepání

    ahoj, nejprve si probereme pravou a levou stranu--je to velmi důležité--strany se u auta určují v pozici kdy sedíš za volantem, takže ti cvaká na LEVE straně motoru u hlavy motoru v tom místě je nejen vakuová pumpa, která to podle mě nebude dělat, ale vedle ní je vysokotlaké čerpadlo (někdo ho pořád nazývá vstřikovacím , protože nezná princip novým naft. motorů (common rail), nejspíš bude cvakat v pohonu tohoto čerpadla (častá závada u 2.0 HDi), doporučuju opravu neodkládat
    1 point
  18. Medvěd

    Módní policie

    Strašná věc jsou třeba džíny co jsou víc díra než látka nebo tetování nebo pýrcink nebo .... asi milion různých jiných věcí, co se někomu nelíbí a někomu zase jo. Tak to prostě je a nemá smysl k tomu cokoli dalšího vyprávět.
    1 point
  19. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    @Pepito no taky nás ty pauzy nebavily... Chtěli jsme počkat i na svoz, ale když jsme se dozvěděli, že "uzavřené parkoviště" udělali nahoře v cíli a ještě byli i nějaké protesty, takže bychom čekali minimálně dvacet minut ( spíš víc), tak už jsme jeli. I vyhlášení vítězů bylo snad o dvě hodiny později. Byli jsme ve třetí serpentině, ze které už jedeš na Lipinu ( stanoviště 9 ) a několikrát ty odstartované auta nestačili k nám ani přijet a už hlásili další přerušení ale celkově jsme si to užili, ale snad to bude za rok plynulejší. Ale ještě přemýšlím, že do září oživím fichtla a zkusil bych jet pravidelnost
    1 point
  20. Medvěd

    Módní policie

    No a já to mám prostě jinak a páč mě nepřevychováš (nemám chuť ani potřebu své zvyky nijak měnit), tak se s tím nějak budeš muset srovnat. Baby se nám asi taky liběj' každýmu jiný a jsme s tím v pohodě - nebo?
    1 point
  21. MotoMoto

    Módní policie

    Když je chladno nechodím v sandálech. Ono mi to je fakt jedno, ale já si právě tak moc užívám ty volné nohy, že bych fakt se nenechal přemluvit abych navlékal ponožky když nemusím. Mám je jen protože naboso polobotky nebo sportovní obuv nejde.
    1 point
  22. Medvěd

    Módní policie

    Ne, jsou to ponožky klasické, tak odhadem 5 - 10 cm nad kotník. Ty podkotníkový nenosím Možná zkresluje to, že jsem fotil pod úhlem
    1 point
  23. MJSytic

    Sytičovo stádečko

    Udělali to na jednom nejmenovaném tajném místě Záklon seřídit nejde. Jedině vyměnit-zrepasovat komplet zavěšení. Nicméně mi bylo řečeno, že je důležité, aby nebyl velký rozdíl mezi L-P stranou a to prý není Takže neřeším a budu zatím jen jezdit. Uvidíme, co budou dělat pneu. Ale vzhledem k mému nájezdu by to vše mohlo do zákazu nafty vydržet
    1 point
  24. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Právě teď ve městě Švandy (dudáka) Není to ten kousek, co tu byl nedávno v inzerci?
    1 point
  25. Dix1

    Vtipy

    Cpe CCS konektor do AC konektoru: Od 1:34 minut: https://www.autosalon.tv/reportaze/autosalon-22/recenze-citroenu-c5-x-plug-in-hybrid-225
    1 point
  26. ozzy56

    307 sw - konečná

    kobereček hezký , doufám, že tam nepustíš nikoho v botách
    1 point
  27. Ze včerejšího minisrazu.
    1 point
  28. Tak jsme už taky právě dorazili domů s Radkou. Děkujeme @radim.1008za to že to celé spíchnul, a všem včetně nováčků že dorazili, byť jen na malou akci. Rádi jsme vás všechny zase po dlouhé době viděli. Bylo to fajn. Sobotní večer byl super, díky @Weri 605 @Handulina a @žabi Joi, pár foto ode mne. Princezny Bubáci
    1 point
  29. radim.1008

    Burger street festival

    Taky jsme dnes byli v HK.
    1 point
  30. VojtouNerCZ

    307 sw - konečná

    A nebylo to tak hrozný. Pod vnějším prahem to bylo zdravý. Tak jsme to řízli, zaprskali a je to. Jasně, není to udělaný jak od klempíře nebo někoho, kdo umí svářet. Ale účel to plní, 4 roky to určitě vydrží. Teď to ještě ošetřím a o víkendu to hodím tak nějak do laku. Lepší než pěna. Všechno zhnilý jsme vyřezali.
    1 point
  31. Charlie 1

    New 3008 Ultimate

    Jinak auto ošetřeno auto finese ceramic wax viz foto a je to mouchy jdou dolu jen hadici a povrch staci umýt i wapkou ,vydrž 2 měsíce a aplikace jen striknout a vylestit uterkou takze cely auto otázka 20minut….
    1 point
  32. Dave_k

    Burger street festival

    Dnes jsme se byli povozit v HK.Počasí super a fajn pokec s @Verýsek. Burgr taky šmakoval.
    1 point
  33. Péťa

    Vtipy

    1 point
  34. Péťa

    Vtipy

    1 point
  35. MilanF1

    P308 HDi - MilanF1 - Hltač kilometrů

    Neřešil jsem moc cenu tlumících materiálů, takže prostě na ahifi. Viz foto. Nemám to jako profi, ale zvuk se podstatně zlepšil. Dozadu jsem dal středobas Hertz za 3 000 Kč a bohužel nic moc... třeba se ještě rozehrají, jako ty přední German Maestro. Podstatné je vyhodit origo ASK a eliminovat pazvuky ze dveří.
    1 point
  36. PaKr

    PaKrova 307 break RHY

    Včera přezuto , dneska menší očista , tak čekám, kdy bude pršet
    1 point
  37. PaKr

    PaKrova 307 break RHY

    Tak šrouby jsou objednané, takže zítra bych mohl přezout Dneska se podařilo ještě sehnat zadní nárazník v celobarvě, tak už je na autě. Byl levnější než samotná barva, akorát je z plynového, takže teď mám nafťák s hrdlem na LPG
    1 point
  38. MotoMoto

    Módní policie

    No jo, pohodlí, jenže právě proto nosím sandály abych nemusel mít ponožky, takže nevím nevím. To není nějaké módě to je o funčnosti. Nehledě na špínu v těch ponožkách a prach z cest. Prostě to nechápu a mám pocit, že kromě tebe nikoho jiné neznám. Klidně si to nos, ale nestrkej mi pak nohy pod nos.
    0 points
  39. Medvěd

    Módní policie

    Mě přece Ty ani Tvůj nos nevadí, problém je na Tvé straně hřiště
    -1 points
  40. Medvěd

    Módní policie

    Nějakej problém s ponožkama? Prostě pohodlí nade vše (a módní policie ať se klidně zVencne )
    -1 points
  41. Zodiak

    Módní policie

    Moje řeč, akorát mám křivější fajfky.
    -2 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...