Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 5.6.2023 Ve všech sekcích
-
Co jste dnes udelali...
Hafity a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Stalo se již v sobotu, ale nedá mi to. Cestou do garáže kolem kontejneru na elektroodpad jsem si všimnul vedle stojícího malého tlustého kufříku. Na víku měl napsáno Sonet duo. To byla značka kotoučového magnetofonu, který Tesla vyráběla v letech 1959 - 1965. K věcem starším než já, mám respekt. Tak jsem kufřík nenápadně (no, nenápadně, pěkně jsem se s těmi 12 kg prohnul), přemístil domů. Otevřel jsem kryt a koukal na pěkně zachovalý přístroj. Byla tam všechna točítka, šoupátky, knoflíky i krytky, dokonce jedna cívka s páskou a jedna prázdná. Sundal jsem hořejšek, vysál a vyfoukal vnitřek, vyčistil lihem hlavu. Zapojil jsem tu věc do sítě a zapnul hlavní vypínač - pojistky to neshodilo a nažhavilo se zelené magické oko. A pak to přišlo. Nasadil jsem pásek, pustil přehrávání a ta věc úplně normálně funguje. V době výroby ten přístroj stál 2100,-Kčs a průměrný měsíční plat byl 1450,- Kčs, takže docela luxusní věc. Bohužel jsem si přístroj nevyfotil, ale vypadá takto:7 points -
5 points
-
Sytičovo stádečko
OK406 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Asi takhle. Technici jezdí na školení, mají potřebné vybavení i podklady. Ale proč to i tak nedělají, můžu jen hádat. Nicméně u mě to nastavení trvalo cca 2hod. Takže i tohle bude jeden z důvodů. Pokud to ale nevadí "šéfům" z importu, tak my s tím nic neuděláme. Kdyby se ale rozkřiklo, že to třeba v Praze nějaká koncese dělá správně a poctivě, technik si na sebe určitě vydělá4 points -
Módní policie
OK406 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Oddělil jsem příspěvky z Vtipů... Přidej si mě V tomhle meziobdobí, kdy jsou rána chladná, klidně taky ponožky nosím. Nesnáším zimu od nohou. Teprve, když se oteplí, tak je sundám4 points -
Co jste dnes udelali...
zbynek..s a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
@PaKr, také jsem se od rána pohyboval na trati Ecce Homo. Dopoledne nad Lipinkou a odpoledne v depu a v první zatáčce po startu. Na kráse závodů mi vadilo to dlouhé přerušování z různých důvodů (poruchy vozů,olej na trati, havárie.. Jinak jsem si to užil a vydržel až do konce. VID_20230604_171818(0).mp43 points -
Registrační značky na přání
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele zbynek..s za téma
3 points -
Přechod skupiny Stellantis na elektrifikaci pokračuje
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
Přechod skupiny Stellantis na elektrifikaci pokračuje, první gigafactory na výrobu baterií ACC zahajuje provoz První gigafactory společnosti Automotive Cells Company (ACC) v regionu Hauts-de-France bude vyrábět vysoce výkonné baterie. Společnost ACC založily v roce 2020 koncerny Stellantis a TotalEnergies/Saft a v roce 2022 se jejím partnerem stala společnost Mercedes-Benz. Skupina Stellantis využívá různé technologie baterií, aby nabízela čistou, bezpečnou a cenově dostupnou mobilitu a do konce desetiletí bude v její nabídce 75 různých elektromobilů. V Douvrinu bylo založeno školicí středisko Battery Training Center s cílem podpořit zvyšování kvalifikace a rekvalifikaci stávajících pracovníků a motivovat tak všechny zaměstnance, zejména pracovníky skupiny Stellantis při kariérním přechodu k novým profesím v oblasti baterií, které nabízí ACC. DOUVRIN, FRANCIE, 30. května 2023 – Skupina Stellantis ve spolupráci se společnostmi TotalEnergies a Mercedes-Benz slavnostně zahájila provoz gigafactory na výrobu baterií společnosti Automotive Cells Company (ACC) v závodě Billy-Berclau/Douvrin ve Francii, první ze tří gigafactories plánovaných v Evropě. Tento závod s počáteční výrobní kapacitou 13 gigawatthodin (GWh), která se do roku 2030 zvýší na 40 GWh, bude vyrábět vysoce výkonné lithium-iontové baterie s minimální stopou CO2. První ze tří evropských výrobních jednotek bude uvedena do provozu do konce roku 2023. Tato gigafactory přispěje k cíli skupiny Stellantis zvýšit do roku 2030 výrobní kapacitu baterií v Evropě na 250 GWh a umožní jí pokračovat ve svém poslání nabízet komplexní škálu bateriových technologií, aby uspokojila rozmanité potřeby zákazníků v celém portfoliu svých značek. Stellantis si tak do roku 2030 zajistí kapacitu přibližně 400 GWh. Tu zaručí pět továren v Evropě a Severní Americe a další dodavatelské smlouvy. „Na počátku tohoto partnerství v roce 2020 jsme se dohodli na ambiciózním globálním harmonogramu vývoje baterií pro elektromobily, díky němuž budeme schopni splnit náš plán elektrifikace,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis. „Realizací strategie Dare Forward 2030 a tím, jak se přibližujeme k našemu cíli dosáhnout do roku 2038 uhlíkové neutrality, skupina Stellantis aktivně přispívá k přechodu na elektrifikaci Evropy pomocí nejmodernějších řešení pro elektromobily a podporuje zásadní roli Francie na cestě k udržitelné budoucnosti. Gratuluji všem, kdo se ve společnosti ACC na tomto plánu podílí, protože společně vytváříme silné spojenectví, které posílí konkurenceschopnost Evropy.“ Skupina má nyní na trhu 24 elektromobilů a do roku 2024 tento počet téměř zdvojnásobí na 47. Cílem skupiny Stellantis je do roku 2030 celosvětově nabízet více než 75 různých bateriových elektromobilů (BEV) a dosáhnout prodeje 5 milionů elektromobilů. V současné době patří dva elektrické modely Stellantis, Peugeot e-208 a Nový Fiat 500, mezi 5 nejprodávanějších elektromobilů ve Francii a mezi 10 nejprodávanějších v Evropě. Skupina Stellantis vzhledem k neustálému vývoji chemických technologií baterií zkoumá všechna řešení, aby dokázala uspokojit rozmanité potřeby své široké zákaznické základny a zajistila čistou, bezpečnou a cenově dostupnou mobilitu. Slibné inovativní kroky, jako jsou polovodičové baterie společnosti Factorial a lithium-sirné baterie společnosti Lyten, mohou pomoci zlepšit výkonnost vozidel a zkušenosti zákazníků a zároveň vytvořit udržitelnější nabídku pro všechny. Vedle výroby baterií zřídila skupina Stellantis ve spolupráci s ACC, Svazem metalurgického průmyslu UIMM a svou divizí odborné přípravy a s podporou francouzské vlády a regionu Hauts-de-France školicí středisko pro baterie v Douvrinu, které je součástí programu zvyšování kvalifikace a odborné rekvalifikace. V průběhu 400hodinového kurzu získají zájemci z řad zaměstnanců nové dovednosti v oblasti výroby baterií, což pomůže regionu Hauts-de-France být konkurenceschopný v odvětví, které má zásadní význam pro přechod na elektrifikaci. Do roku 2025 nastoupí do závodu na výrobu baterií nejméně 600 nových zaměstnanců. Skupina Stellantis oznámila v rámci svého strategického plánu Dare Forward 2030 záměr dosáhnout do roku 2030 v Evropě u osobních automobilů 100% podílu prodeje bateriových elektromobilů (BEV) a v USA u osobních automobilů a pick-upů 50% podílu prodeje BEV. Skupina Stellantis je na dobré cestě stát se do roku 2038 společností s nulovými emisemi uhlíku ve všech oblastech působnosti s jednociferným procentem kompenzace zbytkových emisí.2 points -
Módní policie
MotoMoto a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
vytazeny ponozky vysoko nad kontniky k sandalum a nejlip i kratasum jsou strasna vec2 points -
Co jste dnes udelali...
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele PaKr za téma
Jak už jsem dneska zmínil, byl jsem se včera odpoledne podívat na poslední jízdy Ecce homo ve Šternberku. Chtěl jsem jet původně v sobotu na celý den ( proto jsem se nehlásil ani na sraz ), ale nakonec to dopadlo jinak. Jinak těch krásných 7,8 kilásků dal nejrychleji Christian Merli za 2:40,9 Tak pár fotek, chtěl jsem si to víc užít a ne fotit. A na závěr jel Valtr exhibiční jízdu VID_20230604_174320.mp42 points -
Co jste dnes udelali...
dýzl a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Občas se vyplatí koukat kolem sebe = taky bych ho tam nenechal ležet2 points -
307 sw - konečná
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
2 points -
Sytičovo stádečko
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
2 points -
Minisraz v Oldtimer Gallery v Dobřenicích 3.6.2023 - Sraz se povedl, dojelo 40 lidí a 3 děti
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MilanF1 za téma
Každý sraz ma svůj příběh, pro někoho smutnější, pro jiné veselejší. Ale tak to je vždy a my s Pavlou byli rádi, že jsme mohli dorazit, vidět staré známé i nováčky a rozdat všem domácí koláče. Velký dík patří všem za organizaci a zvláště panu Kalinovi, který uměl o svých vozech velmi poutavě vyprávět a nebyla to jen nudná 10 minutová prohlídka aut, jako tomu bývá v případě běžných muzeí bez průvodce. Pana Kalinu by bylo možné poslouchat celý den...2 points -
@Medvěd Ano je to moje "bývalka". Teď s ní jezdí vnučka kolegy z práce (nebo spíš její otec ) Ale pokud to je u gymplu (jakože to tak vypadá), tak přijela přímo ona.1 point
-
ahoj, nejprve si probereme pravou a levou stranu--je to velmi důležité--strany se u auta určují v pozici kdy sedíš za volantem, takže ti cvaká na LEVE straně motoru u hlavy motoru v tom místě je nejen vakuová pumpa, která to podle mě nebude dělat, ale vedle ní je vysokotlaké čerpadlo (někdo ho pořád nazývá vstřikovacím , protože nezná princip novým naft. motorů (common rail), nejspíš bude cvakat v pohonu tohoto čerpadla (častá závada u 2.0 HDi), doporučuju opravu neodkládat1 point
-
Strašná věc jsou třeba džíny co jsou víc díra než látka nebo tetování nebo pýrcink nebo .... asi milion různých jiných věcí, co se někomu nelíbí a někomu zase jo. Tak to prostě je a nemá smysl k tomu cokoli dalšího vyprávět.1 point
-
@Pepito no taky nás ty pauzy nebavily... Chtěli jsme počkat i na svoz, ale když jsme se dozvěděli, že "uzavřené parkoviště" udělali nahoře v cíli a ještě byli i nějaké protesty, takže bychom čekali minimálně dvacet minut ( spíš víc), tak už jsme jeli. I vyhlášení vítězů bylo snad o dvě hodiny později. Byli jsme ve třetí serpentině, ze které už jedeš na Lipinu ( stanoviště 9 ) a několikrát ty odstartované auta nestačili k nám ani přijet a už hlásili další přerušení ale celkově jsme si to užili, ale snad to bude za rok plynulejší. Ale ještě přemýšlím, že do září oživím fichtla a zkusil bych jet pravidelnost1 point
-
No a já to mám prostě jinak a páč mě nepřevychováš (nemám chuť ani potřebu své zvyky nijak měnit), tak se s tím nějak budeš muset srovnat. Baby se nám asi taky liběj' každýmu jiný a jsme s tím v pohodě - nebo?1 point
-
Když je chladno nechodím v sandálech. Ono mi to je fakt jedno, ale já si právě tak moc užívám ty volné nohy, že bych fakt se nenechal přemluvit abych navlékal ponožky když nemusím. Mám je jen protože naboso polobotky nebo sportovní obuv nejde.1 point
-
Ne, jsou to ponožky klasické, tak odhadem 5 - 10 cm nad kotník. Ty podkotníkový nenosím Možná zkresluje to, že jsem fotil pod úhlem1 point
-
Udělali to na jednom nejmenovaném tajném místě Záklon seřídit nejde. Jedině vyměnit-zrepasovat komplet zavěšení. Nicméně mi bylo řečeno, že je důležité, aby nebyl velký rozdíl mezi L-P stranou a to prý není Takže neřeším a budu zatím jen jezdit. Uvidíme, co budou dělat pneu. Ale vzhledem k mému nájezdu by to vše mohlo do zákazu nafty vydržet1 point
-
1 point
-
307 sw - konečná
VojtouNerCZ zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
kobereček hezký , doufám, že tam nepustíš nikoho v botách1 point -
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
Radovanik zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
Minisraz v Oldtimer Gallery v Dobřenicích 3.6.2023 - Sraz se povedl, dojelo 40 lidí a 3 děti
Milda 25 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak jsme už taky právě dorazili domů s Radkou. Děkujeme @radim.1008za to že to celé spíchnul, a všem včetně nováčků že dorazili, byť jen na malou akci. Rádi jsme vás všechny zase po dlouhé době viděli. Bylo to fajn. Sobotní večer byl super, díky @Weri 605 @Handulina a @žabi Joi, pár foto ode mne. Princezny Bubáci1 point -
Burger street festival
kemo zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
307 sw - konečná
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
A nebylo to tak hrozný. Pod vnějším prahem to bylo zdravý. Tak jsme to řízli, zaprskali a je to. Jasně, není to udělaný jak od klempíře nebo někoho, kdo umí svářet. Ale účel to plní, 4 roky to určitě vydrží. Teď to ještě ošetřím a o víkendu to hodím tak nějak do laku. Lepší než pěna. Všechno zhnilý jsme vyřezali.1 point -
New 3008 Ultimate
brutall zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
1 point -
Dnes jsme se byli povozit v HK.Počasí super a fajn pokec s @Verýsek. Burgr taky šmakoval.1 point
-
1 point
-
Neřešil jsem moc cenu tlumících materiálů, takže prostě na ahifi. Viz foto. Nemám to jako profi, ale zvuk se podstatně zlepšil. Dozadu jsem dal středobas Hertz za 3 000 Kč a bohužel nic moc... třeba se ještě rozehrají, jako ty přední German Maestro. Podstatné je vyhodit origo ASK a eliminovat pazvuky ze dveří.1 point
-
1 point
-
1 point
-
Módní policie
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele MotoMoto za téma
No jo, pohodlí, jenže právě proto nosím sandály abych nemusel mít ponožky, takže nevím nevím. To není nějaké módě to je o funčnosti. Nehledě na špínu v těch ponožkách a prach z cest. Prostě to nechápu a mám pocit, že kromě tebe nikoho jiné neznám. Klidně si to nos, ale nestrkej mi pak nohy pod nos.0 points -
Mě přece Ty ani Tvůj nos nevadí, problém je na Tvé straně hřiště-1 points
-
-1 points
-
-2 points