Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 4.4.2023 v kategorii Příspěvky
-
Dostalo mě do kolen :)
Weri 605 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Rikic339 za téma
4 points -
Co jste dnes udelali...
OK406 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
4 points -
Hádanka
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Jonáš Jiří za téma
Už mám Mercedes V. Motor super, ale pohodlí je lepší v Peugeotu.3 points -
Zrušení pošt
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Tak kdyby si chtěl někdo pocist jak probíhal výběr poboček... Odkaz Jako jsem 1,5 mld v mínusu,tak udělám opatření za polovic. Rozprodám zbývající majetek abych tedy letos byl sotva na nule, a příští rok budu zase stejně v mínusu. A teď teprve začnou škatulata,takže ty opatření vlastně ani na tu půlku nedosáhnou... Majetek nevynese tolik kolik jsem si plánoval, a jsem v mínusu pořád. A to jsem si ještě propustil výkonnou složku co pracuje, pochybuju že to povede k zefektivnění výkonu. A za to někdo dostane odměnu a vejplatu...3 points -
Zrušení pošt
MotoMoto a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
Proč by se jako měli snažit, když ze státního jsou peníze jistý. Managerský odměny to pokreje a zbytek mají u zádele. Prostě odměny měly bejt vázaný na zisk, ale to by tam asi nikdo nešel.2 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
2 points -
2 points
-
Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....
poldiss a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Rikic339 za téma
2 points -
Peugeot 206+ 1.4i 55kw kfw 2009 rok nestartuje
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Origo diag - ověřit odblokování immo a otáčky při startování Změřit tlak paliva - min 3 bary Změřit komprese - min 8 baru Kontrola rozvodu - zvolit správný postup Na tomhle motoru neni nic složitého...2 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
2 points -
Problémy a chyby nového fóra
Schreek zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
@MJSytic psal v jinem vlakně že to dal dokupy snad.1 point -
Problémy a chyby nového fóra
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
@Schreek za mě to už je ok.1 point -
Registrační značky na přání
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
Ta je super1 point -
posta nebyl aschopna najit funkcni model poslednch 30 let, z toho poslednich 10 ztraci uz totalne... a to pres takovy excesy, jako jsou nuceny prodeje losu a pochybnejch pojistek a uctu na prepazkach. Socialisticky ziveni a dotovani ji dokonale privedlo na buben, protoze ac nebyla v nicem konkurenceschopna, statni penize furt tekly.1 point
-
Zrušení pošt
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele David 106s16 za téma
Pošta je přežitek který nás stojí peníze. Nedělají nic co by nešlo udělat bez kamenných poboček. Navic se tady narika nad chudáky důchodci, kteří tam chodi. Za cca 10 let uz tahle generace,ktera misto na postu neumí najit bankomat, nebude a duchod budou dostavat "moderni" důchodci, kteří umi zaplatit kartou a objednat si na eshopu. Ale jasně,berou nam tradici, nase krásná česká pošta. Sice ji nepotrebujem,ale je fajn vědět,ze tady je. Na druhou stranu, Rakušan je absolutní diletant a do takových věcí by se on nemel pouštět. Na to by si měl najít někoho, kdo rozumí byznysu. On jako učitel z Kolina by o takovych miliardách a tisicich zamestnancu vubec rozhodovat nemel. Posta by si mela říct, co umi,co se po ni chce a najit si funkční model. Ne jen tupě neco zrušit.1 point -
když jsem si přečetl, že se starostama , dokonce ani s primátorama a hejtmanama se zrušení poboček vůbec neprobíralo, dozvěděli se všechno jako obyčejní smrtelníci z internetu , tak ať mi nikdo neříká o pražském egocentrismu--prostě tam rozhodli od stolu a vy chuji v obcích a městech držte huby--my to víme nejlíp, prostě hnus velebnosti už mě to taky přestalo bavit, důchod mi chodí na účet, v podstatě na poštu chodím jednou za rok (asi tak), a staří nemohoucí ať se třeba pos*erou , když to neřeší ti, co jsou za to placeni, howgh, domluvil jsem1 point
-
1 point
-
Řidičák berou až když projede dálnici v protisměru...a přežije...ale ozzy56 tu bude dle jeho příspěvků nejspíš strašit ještě dlouho1 point
-
1 point
-
Registrační značky na přání
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele zbynek..s za téma
1 point -
Tady Ti, bohužel, musím odporovat. Jsem na té straně, která Ti posílá dopisy poštou a ne do datovky. Pracujeme s pozemky a pokud budeš mít jako vlastníka uvedeno IČ Tvé firmy, pošleme datovku. Ale pokud jsi tam uveden jako fyzická osoba s rodným číslem, která si na toto číslo nezřídila sama datovou schránku, tak je to pro nás někdo jiný. Proč? To je jednoduché. Nedokážeme říct že jsi malá OSVČ, která si sama schránku vybírá. Pokud by jsi byl větší, tak datovou schránku obstarává za Tebe nějaká účetní, sekretářka apod. a těm by mělo být zcela fuk, co Ty, jako osoba vlastníš. A především by okamžitě na sebe převzali kompletní zodpovědnost s doručením písemnosti. Na tento způsob doručování jsou už i judikatury nejvyššího správního soudu, kde se doručení do datové schránky OSVČ namísto doručení poštou na adresu fyzické osoby bere jako porušení správního řádu. Pochopitelně v případě, že jako fyzická osoba nemáš datovou schránku . Velmi podobné to je i doručováním manželům ve věcech jejich společného majetku. Jako správní orgán nemůžeme vědět, že jste spolu zadobře a jste stále jedno tělo jedna duše. Pokud by jsi chtě dostávat pouze jeden dopis, musel by jsi danému orgánu doručit plnou moc ve které budeš specifikovat, že je včetně doručování korespondence (plná moc k jednání nestačí, to Ti zásadní dopisy stejně pošleme ) Souhlasím s Tebou, že datová schránka pro ty znás, co se nemají čeho bát a jsou počítačově gramotní, je výhodou a šetří čas. Mohlo by to být lepší, ale jako sputa věcí v našem státě je prostě nedokonalá. (např. proč v době "bezedných" free emailových stránek má velmi omezenou kapacitu a za datovkový trezor si musím platit)1 point
-
jinak k té datovce, taky žádný zázrak. Datovou zprávu ti po 90ti dnech smažou. Pokud si tedy neplatíš datový trezor. Pokud dokument ve zprávě není opatřen elektronickým podpisem, je originálem datová zpráva ve schránce. Uložená datová zpráva mimo datovou schránku již originálem není. Zdarma přijímáš a odesíláš pouze zprávy od orgánů veřejné moci. Ostatní jsou tzv. komerční zprávy a ty se platí. Takže pokud komunikuješ jen s úřady a nepotřebuješ si zprávy uchovat déle než 90 dní, tak datovka budiž. Osobně bych se k na ni vy****, kdyby mne k tomu nedonutili. To si radši zajdu jednou za uherskej rok na poštu pro papír, než si držet datovej trezor kvůli tomu, že úřad často neumí digitálně podepsat dokument. Myslím, že s datovkama u běžných občanů si užijeme ještě věci...1 point
-
1 point
-
Lidskej nevkus
Rikic339 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak to je vzduchový podvozek, normalně se to před jízdou zvedne o kousek a přes retardér to zvedně o něco víc no. Zaparkovaný to prostě takhle leží.1 point -
1 point
-
...apríl... ...ale jako velmi doufám, že to nebude na furt... božínku, kukadla jako dvě zrcadla...1 point
-
Proč je vše růžové a padají konfety
Rikic339 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Počkám si, až vám to dojde xD1 point -
Zrušení pošt
BubakGS zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Asi dost z Vás ví že já osobně poštu nazývám vyslanectvím pekla. A to i přesto že máti na poště dlouhý roky pracovala a já jsem pro ně svého času jezdil brigádně a řekněme že s valnou většinou firem se kterýma jsem spolupracoval mám i nadále korektní vztahy. Poslední kapkou pro mě bylo že dopis o zřízení datové schránky kterou mi zřídili protože jsem OSVČ jsem si musel vyzvednout na poště protože doručovatel mě údajně nezastihnul doma i když jsem ho viděl jak jede okolo a dokonce že okolo vrat jel krokem. A oznámení se v poštovní schránce objevilo asi o 3 dny později než bylo datované s tím že nemám zvonek a proto nezastižen. Zvonek mám a myslím si že i logicky umístěný. Mám posuvná vrata poštovní schránku mám na plotě který je pevný a zvonek nemám u poštovní schránky ale na sloupku ke kterému se vrata zavírají. Ale podle toho doručovatele zvonek nemám. Co se týče doručování z eshopů tak tam kde mají jen ČP ze zásady nenakupuju a mám klid. Takže mě rušení poboček nějak extra netrápí navíc tady venku okolo Prahy je ta síť už tak řídká že se v ní nedá škrtat alespoň podle mě.1 point -
Taky jsem si před časem zřídil datovku a s tím portál občana (super věc). Od té doby na poštu díky bohu nemusím. Odpadly problémy, kdy mi pošťačka nebyla schopná doručit psaní (jednou šlo o pokutu, podruhé když mi bazar posílal techničák a plnou moc k přepisu - obojí dost problém). Poštou mi teď vlastně chodí jen drobnosti z aliexpresu žijeme v době kdy jít osobně na poštu je prostě absolutní zbytečnost..1 point
-
1 point
-
Když Vaše firma začne řešit energie a bude věci ohledně zaměstnanců řešit tak, jak by měla - třeba proč tam všichni jezdí spalováky a ne MHD či na kole, možná bude časem i zastřešeno. Už máte 2 nabíječky. že na nich v pracovní době nabíjí firemní auta znamená, že máte na vyhazování. Protože by měla jezdit. Jinak je zajímavé, jak každý řeší baterkárny, ale vrty, plošiny, ropovody a rafinerie s rozvozem produktů a čerpačkou na každém rohu má u zadele. Tam mu ekologie nevadí. Ani ta promaštěná parkoviště od úniků kapalin spalováků.1 point
-
V ČR je přes 2.3 miliony rodinných domků. I kdyby v nich v průměru bydlelo jen 2,5 člověka, je to 5,75 mil. občanů z 10,.7 milionu v ČR. Takže 2-3 miliony aut (RD může mít 1-2 auta) z 6,2 milionu registrovaných osobních aut má už dnes, tady a teď, kde parkovat i nabíjet, v klidu, pomalu, výkony 2-11 kW, přes den i přes noc. Zároveň tito všichni v RD mohou mít FVE, baterii, bojler na vodu a třeba i tepelné čerpadlo. Tedy samovýrobci paliva. Počet zaměstnanců je skoro 5,2 milionu, drtivá většina z nich může na parkovišti zaměstnavatele, kde stojí obvykle 8,5 hodiny, nabíjet, a to z FVE na objektech zaměstnavatele nebo nově zakrytých parkovišť. Co se ceny nabíjení týče, nejlevněji je to dnes z vlastní FVE, zhruba od 2 do 4 Kč/1 kWh, podle amortizace FVE. Tedy auto se spotřebou 15 kWh/100 km jezdí za 30-60 Kč/100 km, tedy 1-2litry levného benzínu. Pak je tu pomalé 22 kW u Kauflandu (AC 5,90 Kč/kWh vč.DPH) nebo pomalé či rychlé u Lidlu (AC 5,90 Kč/kWh nebo DC 6,90 Kč/kWh vč.DPH, výkon 22-43 AC a 50 kW DC). Tedy 88,50-103,50 Kč/100 km, zhruba 3 litry benzínu. Nabíjení zdarma nebo v ceně něčeho také existuje, ale již méně. Nabíjení z oligopolu ČEZ, EON, PRE (zvláště jednorázově pro neregistované) je zlodějna, o tom žádná, jde o kartel, úřady nekonají. Drtivá většina přitom stojí jen díky dotacím. Celoevropská Ionity největších ropáckých autodebilek je úplná tragédie, opět zde byly 25% dotace. Co jim slouží ke cti je, že k novým BEV dávají karty dané značky, akcionáře Ionity, kdy jsou ceny klidně jen 6-8 Kč / 1 kWh vč.DPH, oproti 21,- Kč.1 point
-
Zkusil bych naviják odjistit (povytažením záslepky v kufru) a přeštípnout nosné lanko, pokud je naviják zaseklý, stejně budeš dávat nové lanko a bovden taky nestojí majlant.1 point
-
Stelantis mne se svou předělávkovou elektromobilitou těší méně a méně. Dojezdově, cenově, spalovacím přístupem. Jinde jsou ale dobré zprávy. Elektro Toyota sice něpodarok, ale levný. Čím dál více zkušeností z provozu BEV, zde ikona začátků Nissan Leaf 24kWh po 8 rokoch. Batéria, poruchy, servisné náklady. Těším se na svoji první Teslu, preferuji Model Y. Teslu Už NIKTO NEZASTAVÍ - Sandy Munro. Ani vodíkové sny, kam se nesmyslně lijí peníze. Firmy pecházejí na BEV a to je určující. Hodně rozvozci v dodávkách, DPD Slovakia už 3.rok, a koketují s náklaďáky. Čína pomalu ale jistě zabírá EU. Už i osobáky. Po autobusech BYD a dodávkách Maxus. Často mne pobaví spalovací výkřiky Jinak je to stále stejná písnička o totální závislosti a zmar. A předvádí se doplnění spalováků elektromotorem, aby to trochu lépe jezdili, jako před pár lety u Porsche. A ropnou lobby placení presstituti makají o106. Labutí píseň.1 point
-
Pokiaľ si dobre pamätám, tak som to riešil deštrukciou tej plastovej krabice v ktorej je príslušenstvo na výmenu kolesa. Ale išlo o rozoberanie auta do šrotu, tá krabica nikomu nechýbala. Neviem či existuje iná možnosť ak sa ten naviják nepodarí nejako odblokovať. Ten naviják už nejaký ten rok čaká na povale na opravu, nejako sa mi do toho nechce, zatiaľ mám na aute vlastný, pôvodný, ani radšej nejdem skúšať či je funkčný, na aute je aj bez toho problémov dostatok.1 point
-
Já to věděl. Baterkáč je super auto, pomáhá i jinde: https://energozrouti.cz/clanek/elektromobily-maji-vliv-v-necekanych-oblastech-podle-vyzkumu-jsou-jejich-majitele-mene-ve-stresu1 point
-
Já si (skoro) vždycky přehazoval kola sám. Za prvé jsem chtěl ušetřit, za druhé mě to docela baví a za třetí jsem si kola nechal vyvážit v servisu ještě před hlavním náporem přezouvání a výměnu provedl takzvaně "v pravý čas" No a musím říct, že sice 225/45 R17 na první 308 byly těžký, ale dalo se, tak ty 235/55 R18, co mám na 3008 - to už teda neba Takže když mně v servisu řekli, že za chtějí za přehození jednoho kola 60Kč, tak jsem holt přezul o týden dřív, než jsem chtěl Holt už to není 165/70 R13 jako u Feldy, kde jsem nosil ze sklepa k autu v každé ruce jedno kolo a ještě navíc s rozpažením, abych se neumazal1 point
-
ja vidím teda diagbox 7.83, ale to je jedno bez online, ti tohle pravděpodobně povolit nepůjde. Zkus to přes peugeot planet, kam by jsi se měl do jednotky motoru dostat.. pokud ani tam nepůjde, tak ti to verze soft jednotky nedovoluje..1 point
-
@Radovanek ..uz jsem to psal nekolikrat. Je naprosto v poradku, že Ti to takhle funguje. Vetsine lidi zatim ne, proto tuhle nasilnou tlacenku z Brusele beru jako obrovsky problem pro vetsinu nizkoprijmovych obyvatel Evropy. Vsak uz se taky zacinaji prekvapive i sami Germani a dalsi zeme pomalu cukat. Sice je tohle rozhovor na jine tema, ale kdo umi britsky, muze si od cca 3ti minuty poslechnout, co je na te rizene destrukci evropske ekonomiky v ramci zachrany klimatu spatne... Konstantin Kisin: Woke Culture HAS Gone Too Far - 7/8 | Oxford Union Nicmene tvrdych dat a argumentu jsem tady uz odzdrojoval radu a pokazde zpatky slysim jen propagandu .... Ale pokud Putina nezastavi Ukrajinci (za podpory cele Evropy a Ameriky) tak nas z Green Dealu brzy vyleci nejaka mensi nebo vetsi valka. A Cina se taky zacina snazit (nova dohoda Saudove - Iran, Afrika, ...) ... mno.... Čína chce urychlit výstavbu svých uhelných elektráren, letos plánuje zprovoznit až 70 GW-1 points