Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 16.6.2021 v kategorii Příspěvky
-
Cyklisti-1.5 metru odstup
ozzy56 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Akoc za téma
A čo už chodci na chodníkoch. Bežná situácia: Chodník, kde sa zmestia ledva traja vedľa seba. Oproti idú traja/tri vedľa seba zabraní v družnom rozhovore. Proste neuhnú. Človek buď musí na trávnik alebo sa pootočiť, aby sa s jedným z nich nezrazil. Týka sa to najmä mladších. Jednoducho dnes už prevažuje sebastrednosť, a tým nezáujem o potreby/práva ostatných. Ale cyklistom jazdiacich vedľa seba sa divím, ide im predsa o život. Našťastie sa tak správa iba menšia časť z nich. Tiež nepochopím, že mnoho cyklistov je oblečených, vrátane prilby v ľahšie priehliadnuteľnom šedo-čiernom (viď napr. tých dvoch vpravo na fotke od @FrantaCVvo vtipoch). Zato je stále dosť šoférov, ktorí namiesto ubratia plynu sa radšej v značnej rýchlosti vtesnajú medzi protiidúce auto a vzorne jazdiaceho cyklistu. Na užších cestách ich často delí od cyklistu pár desiatok cm. A v prípade nákladného auta je to už aj slušná tlaková vlna, ktorá dokáže už s cyklistom slušne zamávať. Preto po niekoľkých takýchto skúsenostiach, ja, keď som na bicykli, volím radšej náročnejšiu a menej pohodlnú trasu po poľných/lesných cestách a som najspokojnejší, keď nestretnem žiadne auto. A keď som v aute, tak sa k cyklistom správam tak, akoby som chcel, aby sa šoféri správali ku mne, keď bicyklujem. Je to úplne jednoduché.5 points -
Kolik nás tady ještě je?
adraj a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
4 points -
Red Bull From Castle to Castle
Djzaza a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Moc se jim to povedlo. Nechápu ty, kteří protestovali proti formuli na Karlově mostě:4 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
vendelinek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Tak v Čechách se dají najít cyklostezky dlouhé i několik km, ale bývá na nich docela narváno. Hlavně je problém spoluexistence rychlopumpiček / bruslařů / matek kočárnic - aby se všechny tyhle skupiny na "stezku" vešly, musela by být široká jak polovina dálnice. To ale furt neznamená, že je jakýkoli uznatelný důvod, aby cyklouš drandil po silnici, když má možnost souběžně vedoucí cyklostezky = ať si sjedná cyklolobby pořádek tam.3 points -
Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, OptiWay, dodatecne i WEBASTO)
kemo a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
3 points -
Co Vám dnes udělalo radost
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Po pěti týdnech laborování a hledání příčin (samozřejmě spojeno s nákupem mnoha různých možná i potřebných dílů) jezdím, klima chladí a i DPF by tudíž mělo fungovat.3 points -
Vtipy
vendelinek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele FrantaCV za téma
Jsou zde noví zubní lékaři ze zahraničí, kdo by se chtěl přeregistrovat.............. dentiste_hindou22.mp4 dentiste11-1.mp43 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
miroska a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Rikic339 za téma
Ano, TEĎ zákon hovoří takhle, ale v tom novém upraveném už to právě nebude Mě se zkrátka nelíbí, že se přikazuje a omezuje jen na jednu stranu a to na řidiče.. Mělo by to být fér na obě strany3 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Tuhle o tom bylo na ČT u Jílkové napsal bych že tam byla extra sestava hostí ale když by si to někdo přečetl a vydedukoval z toho o kom mám jaké smýšlení tak bych mohl mít asi oplétačky se zákonem. Ale na jeden argument si pamatuju ten co tam byl za řidičskou veřejnost s trenkama na hlavě aby ho nikdo nepoznal páč to je jeho image hodil do pléna dotaz proč v tom zákoně není že pokud je vedle silnice cyklostezka proč tam není že jsou povinni ji použít a ten takovej že za politiky mu odpověděl že některá kola jsou tak výkonná že dosahují rychlostí při kterých by byla na těch cyklostezkách nebezpečná a že lidi který žijou cyklistikou najíždějí tolik km že musí jezdit po silnicích aby se mohli realizovat. Pak tam byl tuším za odbornou veřejnost a ten se ptal proč není v tom zákoně lépe specifikováno co musí splnit člověk užívající elektrokolo a že je spousta lidí který nedostanou potvrzení od lékaře na řidičák protože z různých příčin nesplní podmínky zdravotní způsobilosti a takový lidi se bez nějakého omezení pustí do provozu na veřejných komunikacích se strojem který může mít výkonové parametry motocyklového skůtru na jehož řízení už je potřeba ŘP ale tohle že nikoho nezajímá protože teď frčí byznys s elektrokoly a má tu správnou podporu na to taky politik neuměl odpovědět jen tam plácal cosi o tom že je na každém aby posoudil jestli má nebo nemá dostatek zkušeností aby takový stroj zvládnul. Ano nemám rád cyklisty pokud se plancají po silnici ve stylu já sportuju a ty mě neomezuj ale já si můžu dělat co chci protože teď je to in. Na druhou stranu mi nedělá problém se cyklistovy který se chová tak jak má vyhnout při předjíždění s tak velkým odstupem jaký mi průjezdní podmínky na vozovce v ten daný moment dovolí. Ale opravdu jako nebudu pokud to podmínky nedovolí se za nima táhnout x km než bude možné je předjet s dostatečným odstupem.3 points -
Půjdete k vodě ??
Fruktis a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele *nohafuc* za téma
Ta hadice už byla mrtvá,ale totok 120730728_167668495367969_4228318362967314538_n.mp43 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
miroska a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele *nohafuc* za téma
Tak ono je taky problém,že auta sou čím dál větší a silnice se naopak dělaj čím dál užší. Zrovna včera jsem to názorně předvedl i policajtům.Dojel jsem tři kličkující a kochající se důchodce na elektrokolech,kteří mezi sebou dodržovali odstup cca 5m.Takže je jednotlivě předjet nešlo a abych je vzal všechny najednou,nikoho neomezil,ani neohrozil,a ještě dodržel na úzké silnici odsup 1,5 metru bylo nemožné.Jeli za mnou ještě dvě auta a to druhý byli policajti.Normálně bych ty cyklisty protroubil a šmejknul je,ale říkám si proč to nevyzkoušet.Nasadil sem jejich rychlost 15-20 km/h a v klidu sledoval ve zpětným zrcátku jak za náma narůstá kolona.Odhadem už se nás takhle táhlo asi 15 a bylo vidět jak sou všichni na nervy.Jen cyklouši si to užívali.Policajti cca po kilometru ztratili nervy,zapnuly majáky a jakože najednou někam spěchaj,profrčeli těsně kolem nich.V tom se cyklisti probudili a uhnuli na krajnici.Ok jen tak něco mě nerozhodí a docela mě to i bavilo,ale nechci ani domyslet,kdyby najednou potřebovala jet rychlá a musela se úplně zbytečně,prokousávat touhle úplně zbytečnou kolonou,kvůli úplně zbytečnýmu dodržování odstupu 1,5m.Když na úzké sinici potkám cyklistu v protisměru tak taky přeci neskočím do škarpy,jen abych dodržel odstup.Taky sem jezdil na kole,ale jako účastník provozu sem ten provoz taky sledoval,a když už za mnou jelo auto,tak sem se uhnul nechal ho v klidu předjet a zas pokračoval.Jenže dnes se cyklisti (né všichni) chovaj jak když jim ta silnice patří a absolutně neberou na nic ohledy.O dodržování předpisů a dávání znamení o změně směru jízdy ani nemluvím.Taky asi spoustu lidí se.u,když jedu na invalidním skůtru,ale sleduju provoz,a když to jen jde,tak uhnu.3 points -
Motorka
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Je potřeba oživit vlákno o netradičních motorkách moto.mp42 points -
Co Vám dnes udělalo radost
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Radim.1008 - v podstatě úplně vším. V pátek jsem auto odvezl do Ford servisu (ne koncesionář, ale dílna specializující se na Fordy. Byl jsem tam asi před rokem, působili dobře, ale když jsem tam před měsícem a půl volal, řekli mi, že mají čas nejdřív za tři týdny a já - blbec - začal řešit jinde). Cestou jsem se zastavil v myčce, páč auto bylo poznamenáno parkováním pod hnízdem a když jsem s nastartovaným motorem čekal než se domeje auto přede mnou, najednou se mi zpod kapoty a cca z prostoru pod řidičem vyvalil oblak páry. Myslel jsem si, že auto konečně regeneruje (teplota byla O.K., otáčky taky ..) a tak jsem pak po umytí dojel normálně do servisu. Mechanikovi (majiteli) jsem povyprávěl celý příběh (jak jsem nejprve nechal klimu naplnit, pak nechal vyměnit elmg spojku na klimakompresoru, pak vyměnil řídící jednotku sahary, pak i saharu (staré jsem mu ukázal v kufru, což se ukázalo jako dobré), povyprávěl jsem mu i příběh, jak se mi někdo z Ford clubu celou neděli hrabal v elektrice a hledal zalomené drátky i tu příhodu od myčky a odjel jsem domů. V pondělí se do opravy měli pustit a zavolat, co to bude stát - žádný telefon. Včera dopoledne jsem tedy volal a bylo mi řečeno, že je to celý divný a že mi večer zavolají co a jak. Večer opravdu telefon, že teda opravili svazek, pak museli udělat nějakou rošádu sahara / řídící jednotka sahary, páč něco z toho prostě nemakalo, ale že ik když už sahara funguje, tak klima furt nechladí a že ještě dnes budou pátrat. Ráno jsem znovu upozornil na tu příhodu z pátka (oblak páry u myčky) a bějhem dopoledne potvrzeno - klima byla bez média a teď snad bude fungovat (kdyby měla nějaký únik, mám se ozvat a budeme řešit dál) Jo - když se daří, tak se daří. P.S. Nakonec, kdybych se v tom nevrtal a ty tři týdny vydržel, věřím, že bych už dávno jezdil a i bych ušetřil nějakou korunu P. P. S. Mûj dvorní mechanik Trnkoš mi rovnou řekl, že nemá ani plničku klimy a že má čas taky až za dlouho, tak jsem se holt pustil do toho různýho zkoušení, co se asi moc nevyplatilo.2 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Akoc za téma
Na cesty I. triedy bicyklom radšej neliezť. Hoci sú tam väčšinou širšie krajnice oddelene plnou bielou čiarou, čo je pre cyklistu určitá optická ochrana, ale dýchať ten smrad a prach z hustej dopravy je hnus. Cesty II. triedy nič moc, sú užšie bez širšej krajnice a nákladných aut je tam hodne, mnoho z nich špekulujúcich tirákov vyhýbajúcich sa plateniu mýta na cestách I. triedy, resp. skráteniu si cesty. Takže zostávajú len cesty III. a IV. triedy, kde je nákladných aut pomenej, ale zase treba mať odpružený bicykel minimálne trekingový a dobre držiace zubné plomby kvôli rozbitým cestám (česť výnimkám). Teda aspoň na Slovensku. Jasné, že sa objavujú cestičky pre cyklistov, ale je ich zatiaľ ako šafranu a prejsť nejakých 40 - 50 km z bodu A do B je fakticky nemožné bez občasného použitia cesty pre autá.2 points -
2 points
-
Elektrická Babeta aneb skůtr Honda PCX 125 -- Forza 125
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
mi to nevadí, je to o motorkách, tak co2 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
..uprime.. ja ho mel taky..2 points -
306GTi-6 by Béďa
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
četl jsem to na mobilu a špatně @ozzy56 tak díky za upřesnění.. @Pepito díky, snažíme se a už se nemůžu dočkat, až to bude konečně zase vrčet..2 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
asi vám připadám, že kopu jen za cyklisty, ale hovada nemám rád ať mají v ruce volant nebo řídítka , chtěl jsem jen apelovat, že skoro všichni řídíme a jezdíme na kole, tak by bylo vhodné se chovat tak, aby těch nebezpečných situací bylo co nejméně, většinou stačí vžít se do kůže toho druhého, ale to dnes bohužel není IN, já vím..., jsem realista2 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
A pumpička měla následně hnědej proužek2 points -
Cyklisti-1.5 metru odstup
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
....muze ... na letisti v Tabore jsem jednu malem sundal v L-13 ... vede tam cesta tesne kolem letiste. Me poryv protivetru rozhodil rozpocet na pristani a byl jsem "kratkej" .... cestu (kde je teda "f"tipna znacka dej prednost letadlum) jsem preletal tak v metru a pul .... pumpicku na ceste jsem potazenim "preskocil" a prastil s tim na zem na samem kraji VPZ ..... ... kluzaky letaji potichu a krome male klapky na strane na prekrytu kabiny nemaji zadna otviraci okenka ... takze jsem nemohl ani zarvat bacha vole....2 points -
Red Bull From Castle to Castle
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Tak to je divný, bo sa v každé svítí2 points -
306GTi-6 by Béďa
Schreek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
2 points -
Dneska vařim já
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
2 points -
2 points
-
Tady přece prvotně nebyl záměr ušetřit, ale nechtěl jsem tři týdny čekat, až bude mít servis čas a chtěl jsem co nejdřív mít auto v cajku a jezdit. Ve finále to trvalo dýl než kdybych čekal, což uznávám, že byl krok špatným směrem Kolikrát ale i na zdejším fóru proběhly akce ve stejném módu ("Servis nemá čas? Tak mi to dovez, já se Ti na to juknu ...") a byly vyřešeny ke spokojenosti všech zúčastněných P.S. K tý regeneraci. Nejvíc mě právě vyděsila informace (neověřená, nepotvrzená, ale dost děsivá), že pokud mi nejde sahara, tak se mi auto nedostane do fáze, kdy může začít regenerovat. Fakt nevím, na kolik to může být pravda a vlastně ani netuším, kolik jsem bez funkční klimy mohl najet km (páč byť jí mám puštěnou celoročně, tak to, že nefunguje, jsem zjistil až ten první jarní teplejší víkend).1 point
-
Ale to je klasika,čím více lidí se v tom šťuorá,tím víc to stojí. Ale hlavně že to funguje a jezdíš, jináč regenerace dpf na místě krom nucené nefunguje.1 point
-
..mno, taky jsem tolerantní řidič jak píše @Akoc ...ale teď jsem vezl děti do hudebky na rušné ulici a trčím tady 2 hodiny než jim skončí lekce. Je tu parkování, a jezdí tu auta, tramvaje... .. empiricky pozoruji, že jediní pro které evidentně neplatí ani zákon 361 a ani drážní zákon (tramvaje jezdí podle regulí vlaků) jsou cyklomrdi všeho pohlaví a výbavy. Od debilů se sluchátkama na uších na elektrokoloběžkách až po Petery Sagany v duhových obečkách... Od lidí, co od pohledu nemají ani na tu šalinkartu - natož na auto až po týpky, co mají kolo s výbavou možná dražší než já auto.... To je úplně jedno ...serou společně na všechny a úplně na všechno... Takže díky empirické zkušenosti tyhle Auto.Maty a Paty a Grýnpissy a podobné nátlakové organizace budu bojkotovat naprosto z principu neb pravděpodobně zastupují skupinu neskutečných kreténů.... ...a to sám se chovám poměrně ekologicky. Netahám auto kam fakt nemusím, chodím pěšky a proti kolu taky nic nemám.... ...a proč jsem zrovna teďka autem ve městě? Protože z místa A potřebuju dostat rychle dvě děti do místa B s tím že už hrají v orchestru a mají nástroje bratru za 80 tyček jeden kus. Navíc ty krámy nejdou pojistit a nesmí se s nima nikde o nic praštit. To v MHD ani na kole nejde.....1 point
-
že by to byla bůhvíjaká radost to nee, spíše nevím, kde to dát, šikmoocí mají ty PP asi dost ulhané , bo včera mě ta spotřeba fakt překvapila, i když cesta trvala nekonečně--dost se na mé trase opravují povrchy a tak se čeká u semaforů..., ale od září bude obchvat prý hotový, takže pak se bude fičet , a ano, jízda podle předpisů, dyť ani jinak nejde dopoledne, samá auta...1 point
-
..mno, zakon ale hovori jasne: ust. § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., se říká: „Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.“ ...a bohuzel, uz jsem to tad psal jinde, kazda zajmova skupina ma sve hlasite kreteny a kvuli nim a neustalym vytvareni zastupnych pseudo-problemu jsme tam, kde jsme. Mlcici vetsina se v podstate nikdy neozve. Nevim jak vy ostatni, ale ja jsem aspon emailem zprcal sveho senatora, aby vedel jak ma k tehle prasarne hlasovat.... ...a to sam jezdim na kole, na kolobezce, na inlajnech, na motorce a i autama .... ...letadla sem netaham . to je jinej pribeh...1 point
-
@nemilak to záleží, jak jsi šikovnejale, myslím si, že při troše šikovnosti to jde. Na švagrově 307 jsem měnil oba chladiče ( klima a voda) na parkovišti a celkem pohoda ( až na spodní uhnilou sponu). Jinak první přestala fungovat klima a asi za dva měsíce začal téct vodní chladič, takže doporučuji vyměnit rovnou oba. Hlavně očistit koncovky na trubkách klimy a dát nové těsnící gumičky ( měly by být přibalené u nového chladiče)1 point
-
Plastova ochrana dveri
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele doctortom508 za téma
No nekde musej usetrit, bohuzel1 point -
1 point
-
Starou dobrou tatarku Hellmann's jsi nahradil domácím dipem? To je teda zklamání1 point
-
Dneska vařim já
Milan+ zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
1 point -
Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....
Moral3z zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
1 point -
Za mě naprosto zbytečný zákon.. Spoustu řidičů to dodržuje už teď, že objíždí cyklistu s co největším odstupem, tam se nic nezmění. A pochybuju že ti, kteří měli na háku a cyklisty brali na těsno, se změní.. Akorát represe pro řidiče, ale aby pro cyklisty zavedli i zákaz např. jízdy vedle sebe (protože pak už v podstatě neexistuje možnost jak je předjet s 1,5m odstupem) pod hrozbou pokuty, nebo to použití cyklostezek, to neee.. Akorát buzerace, nevěřím že se něco změní Alespoň já budu jezdit pořád stejně.. A jak už tu padlo, ohleduplnost musí být na obou stranách. Tímto akorát podněcují nenávist vůči cyklistům1 point
-
Víš o čem mluvím viď Hlavně, aby ta spolehlivost a nenáročnost taky byla....1 point
-
vuci dvacet let stare 1,8 atmo bude asi cokoliv nove pecka1 point
-
@Charlie 1 me to strasne bavi ty 406. Je to muj konicek. Musim vyuzit situace dokud jeste jsou. Ty mas 2.2 benzin v sedanu co ma manzelka? Myslim ze jsem videl inzerat na tvojeho breaka.1 point
-
Traveller/Spacetourer/Proace - lůžková úprava
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele Krupa Cestmir za téma
1 point -
Ahoj chlapci, aj ja mam este Evasion 2,0 HDi RHZ 01.2000, teda 806 v trosku inom kabate. A zbavit sa ho nehodlam, aj ked ma teraz trosku *neumím psát slušně*. Mám 305 000 km( na tachometri), v lete zlyhalo čerpadlo v nadrži. Vymenil som preventivne aj ventil regulacie vysokeho tlaku paliva, Dalsie výmeny LP ložisko, čeluste a válčeky v zadných brzdách, kotuce a platnicky, manzety homoklbov, silentbloky zadnej napravy. A naposledy vsetky trysky. Mam funkcnu klimu, tempomat, vsetky okna v elektrike, pekny, zachovaly interier. Tak preco menit...1 point