Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      19

    • Počet příspěvků

      24 449


  2. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      12

    • Počet příspěvků

      35 915


  3. Radek Hurvajz

    Radek Hurvajz

    Moderátor


    • Body

      10

    • Počet příspěvků

      33 585


  4. PaKr

    PaKr

    Člen klubu


    • Body

      9

    • Počet příspěvků

      2 897


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 9.4.2025 Ve všech sekcích

  1. Péťa

    Přání k narozeninám...

    @Pepito - kamarád s hlubokým životním příběhem, kamarád na kterého se můžete kdykoli obrátit. Kluk, který nevynechá téměř žádný sraz. Tak ten slaví dnes narozeniny. Přeji hlavně hodně zdraví, elánu a dobré nálady. Užívej si života po boku s Radunkou a Kubík ať Ti dělá jen a jen samou radost
    6 points
  2. PaKr

    Vtipy

    Další level Taxi 3 ?
    4 points
  3. BubakGS

    Měření rychlosti

    ..cely slavny speedmaraton je jen medialni onanie a modre porno. Dalsi budou Velikonoce - budeme vsude dejchat a pak dusicky treba.... Smysl podle me nema, protoze primarni pricina smrtaku neni obvykle sama rychlost (to je obvykle až fyzikalni faktor nasobici nasledky nehody). Nemam k dispozici detailni nikym a nicim nezkreslene statistiky (idelani by byl dataset tvrdych dat bez uprav a vyhodnoceni), ale k tomu malu, k cemu se dostanu za rok 2024 -> příčinami smrtelných nehod bývají: Nesprávný způsob jízdy (široká kategorie zahrnující např. náhlé brzdění, smyk, špatné manévrování). Nevěnování se řízení (telefon, únava, rozptýlení). Nesprávné předjíždění. Nedání přednosti v jízdě. Jízda pod vlivem alkoholu nebo drog. ..ano.. kdyz kr.ete.n leti 130 a v prave zatacce golfa posle po tecne do protismeru a zabije sebe a dalsi 2 lidi ... muzeme diskutovat, ze asi rychlost.... ale za 1) je de iure spravne ... ...ale protoze organi v podstate nic jineho krome rychlosti resit neumi (a je zajimave ze v Reichu treba umi) ... ..tak holt budeme furt popotahovani apriori za tu rychlost....
    4 points
  4. PaKr

    Měření rychlosti

    To, že se předpisy mění jak svatí na Orloji, je blbě. To se bohužel netýká jen silniční dopravy, ale v podstatě je to všeobecný problém. Chtělo by to všechno probrat, zredukovat a napsat co nejjednodušeji.Ale to se asi nikdy nestane. Navíc nechápu, proč se slavných 150 na dálnici řeší zákonem, když v zákoně je možnost zvýšit rychlost až o 30 dopravním značením ( po schválení PČR a dalších). Nenašel jsem, že by to na dálnici nešlo stejně na těch místech budou značky, tak proč...? Ale hlavně mám pocit, že se ztrácí základní lidská slušnost. Na cestách to vypadá, že každý druhý je středobod vesmíru nebo aspoň nesmrtelný . Vždyť někteří jezdí snad bez pudu sebezáchovy nebo fakt nevím... zejména, když se podívám na YT na daschcam sestřihy, tak se fakt někdy nestačím divit.
    4 points
  5. P607Olda

    Měření rychlosti

    Jsem překvapen, kolik z Vás zkušených řidičů je přesvědčeno, že vyplňováním lejster, učením pouček nazpaměť se zvýší bezpečnost provozu. Není tam např. ta poučka (od táty): traktor předjížděj jen tehdy, když on nemá kam zabočit - jinak vždy počítej s tím, že zabočí doleva. Máme tady rubriku nehod - zamyslete se, kolik nehod by se nestalo, kdyby ten viník perfektně ovládal předpisy!!! Např. kdyby věděl, že pod vlivem alkoholu nesmí řídit... že do zatáčky má jet pomalu... že nemá nebezpečně předjíždět...(Anebo to tak není?) Existuje skupina suverénů (politici, ale zřejmě i jiní), pro které předpisy stejně neplatí a nedodržují je vědomě... Proto musí ostatní chodit na školení a přezkoušení?
    4 points
  6. BiFF

    306GTi-6 by BiFF :)

    Tak po 10 tydnech dosel
    3 points
  7. ozzy56

    Spínač spátečky

    nahoře na převodovce, někdy se musí vytáhnout Airbox (vzduch. filtr), nebo baterie, aby ses k němu dostal o autě nepiš nic, jsem vystudovaný šaman-vím všecko
    3 points
  8. Péťa

    Vtipy

    3 points
  9. Péťa

    Měření rychlosti

    Ale co pak s držiteli zbrojních průkazů? Co s chodci, cyklisty a dalšími účastníky silničního provozu? Po nich nic stát nepožaduje. Dle vaší logiky by také měli mít "Průkaz chodce", "Průkaz cyklisty",... Je težké určit, kde je ta hranice.
    3 points
  10. Pepito

    Přání k narozeninám...

    Děkuji všem za přání.
    3 points
  11. pavelu96

    Měření rychlosti

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-v-cesku-meri-rychlost-v-hradecke-v-brne-jel-163-kmh-povolena-je-110_2504091026_jgr První vlaštovky...
    3 points
  12. Milan+

    Co jste dnes udelali...

    Jestli věříš těm cenám,tak jsi hodně naivní.
    2 points
  13. sitler

    Měření rychlosti

    @BubakGS statistiky rikaji, ze za mnoho nehod muze rychlost neprimerena. Coz ovsem velmi casto neni rychlost vyssi nez povolena. Proste v zatacce na lede je 50 moc, na suchu 130 pohoda klid.
    2 points
  14. Radek Hurvajz

    Co jste dnes udelali...

    To není pračka
    2 points
  15. Radek Hurvajz

    Hudební koutek

    No, tak jsem si dnes poslechl to album celý, musím říct že nic moc teda. První skladba a pak pár skladeb na konci dobrých a jinak jen výplň, navíc mastering nějak asi neřešili a flákli to tam jak to vylezlo, dynamika, basy nic moc. Nevím jak by to bylo na vinylu, ale CD takový nemastný neslaný.
    2 points
  16. Klemoň

    Modely autíček

    2 points
  17. ozzy56

    Měření rychlosti

    a tadyk další názor, nejsem sám, co považuje to měření za hurá akci https://www.garaz.cz/clanek/blog-akce-typu-speed-marathon-jsou-nesmyl-poradime-policii-na-co-by-se-mela-zamerit-predevsim-21014602
    2 points
  18. Havlicek.Lukas

    Modely autíček

    2 points
  19. Havlicek.Lukas

    Co jste dnes udelali...

    A pak ať mi nikdo neříká že takový mají řidičák stále legálně Jinác sem dnes opravil myčku nádobí hlásilo to chybu v hladině vody tak sem ji převrátil voda co v ní byla sem vylil a zapnul a jede
    2 points
  20. Radek Hurvajz

    Rezervni kolo 508 SW II

    Tak neplnohodnotné je snad ta dojezdovka ne?? Kdyžtak koukni sem, velikost podle TP pokud je tam zapsána - https://www.dojezdovkyprostejov.cz/1179-ii-2018-
    2 points
  21. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dnešní zážitek na myčce Globus Havířov--stojí v řadě přede mnou Peugeot 407 sedan, asi tak 5 metrů od cedule s nabídkou mycích programů, vystupuje dost těžce senior a jde se podívat blíže k ceduli , protože ji nemůže přečíst , písmena jsou asi 10 cm veliká , nakonec vjede do myčky a vrazí do té návodní trubky, přestože mu obsluha ukazuje , perný den, no
    2 points
  22. ozzy56

    Měření rychlosti

    tak já mám dnešní speedmaraton za sebou, Policie směrem na Havířov měřila, ale já byl dneska za vzorného , čímž jsem ovšem vyzuřil několik spěchajících kolegů, někteří si vyzkoušeli i klakson , takže nákup je doma, na myčce umyl auto, dal si guláš s 5 , celkem pohodový den, venku je nádherně, du si lehnout
    2 points
  23. Vena garážmistr

    Měření rychlosti

    Péťo tuším že ZP je na 10/5 let a při obnovování se dokládá minimálně zdravotní způsobilost nevím jestli i odborná protože je to dlouho co jsem si ho dělal ale nedodělal jsem to z rodinných důvodů a už jsem to pak nějak neřešil.
    2 points
  24. Vena garážmistr

    Měření rychlosti

    Věř tomu že by ze silnic zmizela spousta existencí který na silnici nemají co dělat pěšky natož v autě a na rozdíl od Tebe věřím tomu že by na silnici bylo bezpečněji.
    2 points
  25. Weri 605

    Měření rychlosti

    Mít řidičák není povinnost, ale výsada.. ročně zemře na silnicích spousta lidí.. co je proti tomu pár tisíc.. Když vidím co jsou schopný udělat vracečky (jakože vybodovaný nebo prochlastaný papíry), tak mi věřte, že 90% řidičů by mělo velkej problém takový přezkoušení udělat.. Jinak zatím žádnej polda nespatřen... jen měšťáci kuli parkování..
    2 points
  26. Rikic339

    Měření rychlosti

    Tak já se vrátím trochu více k tématu - dneska ráno na Strakonické jsem viděl hned 2x neoznačenou Octávku, takže kupodivu nekecali a něco doopravdy dělali A celkově to řidiči dnes asi hodně věděli, bohužel se našlo spoustu takových, kteří jeli dost pod limit.. Hlavně na okruhu, tolik osobáků jedoucí v levém max 100 km/h jsem dlouho nezažil
    2 points
  27. radim.1008

    Přání k narozeninám...

    @Pepito kamaráde, všechno nejlepší k narozeninám. Hlavně zdraví a životního elánu.
    2 points
  28. Vena garážmistr

    Měření rychlosti

    No já ač nejsem učitelem AŠ tak zastávám radikálnější názor jako @Weri 605 já bych do těch deseti let vrazil dvě 3,5 hodinový školení v první hodině probrat novinky v druhé hodině novinky ze zdravovědy a pak buď trenažér nebo aspoň 45 min jízdy a obráceně u městskýho člověka po vesnických a u vesnickýho člověka po městských silnicích. A od 50 každých 5 let s jedním školením po 2,5 roce. A teď do mě ! Já jakožto člověk kterého kulatá lopata na plný úvazek živila 21 roků a teď se kulatou lopatou chodím přiživovat a bavit, za těch 21 roků jsem nahrkal kilometrů kolik nenajede x neprofesionálů za celý život si takový názor můžu dovolit a stojím si za ním. Za ty roky jsem jezdil s kdečím od starých náklaďáků který byli starší jak já starých autobusů po ve své době nejmodernější stroje nějakou dobu jsem jezdil i nadměrné náklady ať už jako řidič tahače nebo jako řidič doprovodného vozu. Takže si myslím že jsem na silnicích viděl dost na to abych mohl něco takového říci.
    2 points
  29. Péťa

    Vtipy

    2 points
  30. Medvěd

    Hudební koutek

    Našel jsem video, kde Štěpán Rak hraje skladbu Tenrát na Západě Mě se to v neděli moc líbilo, třeba se bude líbit i Vám
    2 points
  31. ozzy56

    Měření rychlosti

    zítra budou policisté na stovkách úseků měřit rychlost vozidel, úseky jsou dopředu oznámeny v tisku atd., (v podstatě budou měřit v kdejaké prdeli), čemuž moc nerozumím, protože cca do týdne budou známy výsledky této akce, kde opět jako každý rok budou uvedeny stovky přestupců, kteří v daných úsecích stejnak pojedou jako každý jiný den..., myslíte, že má smysl oznamovat tohle dopředu, když to nemá valný smysl ?? znám pár penzistů, co zítra nevyjedou , ani né proto, že by jezdili rychle, ale tak nějak z obavy o svůj řidičák a nepište tu prosím kecy o tom, jak by měli všichni penzisti odevzdat papíry vstupem do důchodu --zrovna včera se jeden mlaďas postaral o život dvěma nevinným, včetně svého...
    1 point
  32. Péťa

    Vtipy

    1 point
  33. VojtouNerCZ

    Co jste dnes udelali...

    Dnes jsem dovezl novou pračku a sušičku od samsungu. Mají akce a cashback, z 30k na 18, to jsem musel vzít. Teď ještě položit v prádelně dlažbu, natahat odpad a vodu, vymalovat... Do 807 se toho hodně vejde.
    1 point
  34. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    @ozzy56 A sloupek jsi neporazil? (sorry, musel jsem :D)
    1 point
  35. VojtouNerCZ

    Blbne zadní blinkr/světlo

    Nejde. Řeším to takhle. Na konec pak dám nějaký jiný konektor a protikus do auta. Obrousit šíny, zapájet (kostru dávám 2x), zalejt epoxidem
    1 point
  36. BubakGS

    Hudební koutek

    ..no nakonec jo, 2 songy nadejny ... zbytek dost prumer ... hlavne texty furt slaby...
    1 point
  37. AlBunda

    Rezervni kolo 508 SW II

    Vim, ze tam skodovacke nepujde. To byl jen priklad, ze nektere skodovky maji normalnjsi siri rezervy nez 135. Proto jsem si rikal, ze bych koupil nejaky pezotacky disk r16/r17, co bude kompatibilni a k tomu normalnejsi rozmer pneu, aby sedel obvod kola. Hodne jezdim dalnice v Nemecku a jako sobotu v noci, ci behem nedele hledat otevreny pneuservis ( v nedeli si ani neumyjes auto v mycce a to ani samoobsluzne):-) ..... Ale asi tam dam co tam ma byt a hotovo.
    1 point
  38. Weri 605

    Měření rychlosti

    Pěkně napsaný.. Já bych tam eště přidala nejen - nečum na nehodu a jeď.. čum naopak na semafor..! Zipuj, tvoř uličku a nevychovávej.. Juchů..!!! Na Bránický 30 měřej jako obvykle.. a v seznamu je.. tak asi nekecali... Ale teď mám info z Choťánek a Libice - ani noha celej den...
    1 point
  39. Medvěd

    Dobré restaurace, kde se najíst (tipy)

    Včera jsem spal ve Frýdku v penzionu U křivého psa. https://krivypes.cz/cz/ Ubytování až na příliš měkkou matraci můžu s klidným svědomím doporučit, naprosto výtečná ale byla kuchyně. Dal jsem si Kotuzovovu pánev a skoro jsem nemohl dojíst Když do Frýdku, tak určitě sem
    1 point
  40. Vena garážmistr

    Měření rychlosti

    Tak na obvyklém místě v obvyklý čas silnice II/611 mezi Podolankou a Dřevčicema tmavá octava s ještě jen modrejma skrytejma majákama.
    1 point
  41. Péťa

    Měření rychlosti

    Máš pravdu: Já ZP taky nemám, proto ta neznalost
    1 point
  42. Medvěd

    Přání k narozeninám...

    Jo, jo - taky třesu a samozřejmě přeju veselý prožití vyskytlin
    1 point
  43. Medvěd

    Měření rychlosti

    Když si to Véna (nebo třeba stát) vymyslí, ať si to ten samej Véna zaplatí. Myslím si, že všichni platíme několik hromad naprosto zbytečných poplatků co slouží jen a jen k tomu, aby úředník prokázal, že tu svou židli nezahřívá zbytečně. Platit další zbytečnost je prostě non-sens
    1 point
  44. Péťa

    Měření rychlosti

    Možná jde víc o změny v předpisech, které se dějí a někdy jsou i zásadní. Např. kruhové objezdy - pamatuji, že jsi na kruháku měl přednost, teď ji nemáš (ale zase asi u 100% kruhových objezdů jsou značky dej přednost). To samé cyklopruhy (nebo jak se to jmenuje) a další novinky. Běžný člověk jezdí a tyhle změny a novinky nesleduje (beru to i podle sebe, kdybych v zaměstnání nemusel absolvovat každý rok školení a přezkoušení, dobrovolně bych to asi nedělal). Obecně ale jsem proti povinnému plošnému přezkušování, nemám rád takové buzerace Mělo by to být na (ne)zodpovědnosti každého.
    1 point
  45. Zdenda 17

    Spokojenost s vozem Peugeot 2008

    Můj motoristický život začínal u Škody 1000 MB , přez Škodu 105L , Felicii , Fábii až k Peugeotu 206+ a nyní 2008 . Musím řící, že jsem plně spokojen a na Peugeot nedám dopustit. Vůz je spolehlivý okolí se moc líbí ,mě samozřejmě také, ale hlavně ve městě automobilů Mladé Bpleslavi , je maximální spokojenost se servisem vozu .
    1 point
  46. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  47. rhinos

    Vtipy

    1 point
  48. radim.1008

    Modely autíček

    Další přírůstek. Sice modernější, ale pěkný.
    1 point
  49. davidse

    Hudební koutek

    1 point
  50. BubakGS

    Hudební koutek

    @Radek Hurvajz ...predchozi Olympici se mi nelibi... ..ale tahle nova pecka me hudebne i textove docela zaujala.... ...a s chuti ji poslu treba v aute do audia, volume do prava a ekvalizer na hard&heavy .... takze az potkate dlouhy Rifter v te posrane metalize poskakovat po silnici nahoru a dolu ... tak to nejspis budu ja
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...