Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 22.11.2024 v kategorii Příspěvky
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Charlie 1 a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Upřímně, já tedy žádnou brutální masírku ani tlačení nezaznamenávám. Mně nikdo nic netlačí ani mě nemasíruje. Není to takhle náhodou tím, co si VY SAMI vybíráte ke sledování? Já kupříkladu vůbec netuším, kdo je nějakej Hataš a nemám ani sebemenší důvod to zjišťovat. Jestli má nějaké kecy, on vás někdo nutí s pistolí u hlavy je sledovat? S rozmachem videí se vyhrnulo nepřeberně různých samozvaných "expertů", kteří se předhánějí v tom, jak zaujmout, šokovat, získat sledovanost a tím i peníze, ale proboha, vy jste přeci ti, kdo rozhoduje, jestli se na ně vůbec podívá! Vy přeci nejste povinni nějaké "kecy" poslouchat, natož žrát Navíc tím sledováním je ještě k tomu podporujete... Nechci vám úplně radit, ale asi si zkuste víc vybírat, co sledujete, popřemýšlet, co za sledování vůbec stojí. Občas jsem v šoku, co jsou schopni lidi považovat za "odborníky" jen proto, že natočili nějaké video. Uznávám, informací je dneska všude až moc a čím dál důležitější je umět si v nich vybírat. A bude ještě hůř, o to důležitější je se to naučit.8 points -
207 Pe.Trova juniora
regius a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
rhinos a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Ono je to trochu podobné, jako když se zaváděly mobilní telefony. Ze začátku to bylo pekelně drahé, fungovalo to jen ve městech, pak jakž takž podél hlavních tahů a řada lidí se tomu pošklebovala, jak je to k ničemu. No a stačilo 30 let... Jasně že zde je řada odlišností, ale princip - životní cyklus zavádění do provozu - je stejný. Jede to podle zákazníků, kteří jsou ochotni za novinky platit ty přemrštěné ceny, a ti jsou, ať se vám to líbí nebo ne, především ve městech. Takže infrastruktura jede především odsud, město, hlavní tahy, bohatší regiony. S tím zásadním rozdílem, že se to dá nabíjet doma, takže si to rovnou mohli koupit i bohatí někde na samotně a nemuseli potupně čekat, až se jim tam objeví signál, jako kdysi u mobilů. Navíc ta možnost nabíjení doma je na tom asi ten vůbec největší bonus, veřejné nabíječky jsou spíš pro cesty někam dál či ve městech pro ty, co nemaj garáž či vlastní parkovací stání. Takže jo, pokud někdo bydlí ve Frýdlantu v bytovce, má s elektrem celkem smůlu, není pro něj vhodné. Kdo tam má barák, veřejnou nabíječku za rohem nepotřebuje.4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Medvěd a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
A ty máš pocit, že se infrastruktura postupně nerozvíjí, jo? A ten pocit bereš kde přesně? Já v tom rozvoji infrastruktury částečně dělám, takže mám nějaký přehled, a rozhodně bych neřekl, že je dnes infrastruktura pro elektriky nějaká nedostatečná či dokonce nerozvíjející se, naopak. A když to srovnám se svým prvním autem a dobou dávnou minulou: mé první auto byl žigulík - nádrž 39 litrů a spotřeba 10/100, čili dojezd něco málo přes 300km. Pumpa zdaleka nebyla na každém rohu jako dnes a řada jich dokonce nebyla otevřena o víkendu, takže plánování cest bylo tehdy horší než dnes s elmobilem. Než jsem pořídil žigulíka, půjčovali jsme si Trabanta - nádrž 19 litrů a spotřeba 7/100, takže dojezd ještě horší. Elmobil lze navíc nabíjet, byť pomalu, i kabelem z obyčejné zásuvky - co bych dal kdysi za to, kdyby mi přes noc v Trabantu nakapala plná nádrž, aniž bych musel na pumpu... Lidská paměť je hodně krátká a selektivní, že? A naopak hospodské legendy žijí nejdéle, i když už dávno nejsou pravda. Přitom mapy nabíječek jsou snadno dostupné, lze se podívat, jaký je aktuální stav. Před 15 lety to bylo ještě celkem dobrodružství, to ano, auta s dojezdem 100km a nabíjení prakticky jen doma. Dneska je to už úplně jiný level a rozvoj infrastruktury je o světelné roky jinde než kdysi (ono by i bylo smutné, kdyby to tak nebylo).4 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
Dnes jsem si koupil za 200 kč zlomený vrták o průměru 3 mm. Zastavil jsem se u podnikové prodejny místního pivovaru aby víkend lépe proběhl a uslyšel syčivý zvuk z levého zadního kola Nefučelo to úplně moc a stačil jsem dojet do místního pneuservisu ke známému. Naštěstí po zvednutí auta byl vrták vidět, takže zalepení díry po něm knotem se udělalo bez demontáže. A pak že v pivovarské prodejně vyjde pivo levněji než v krámu4 points -
504 Coupe
Hafity a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
3 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Takže ono to zítra fakt bude jo? Tak to abych si teda nařídil budík3 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
@Weri 605 aby jsi po seznamovačce neměla ráno na sobě Brazilský drez (kanárci) a nebo hůř v sobě vetřelce...3 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Tak šikmý stání není pod sněhem vidět, ale přímo před hospodu se vejde tak 5 - 6 kousků, napodýl proti tomu tak 2 - 3 a pak je eště vlevo od vjezdu plac cca 6 aut, myslím, že se vejdem.. jsou tu šipky, ale asi si vezměte vlastní, tady se hraje ňákej hospodskej mač dneska (Vetřelci x Kanárci) a hroty už vypadaj poněkud unaveně.. ale prej má náhradní... platit se dá hotově, kartou i qr kódem, kdyby náhodou... Všechno už tady ví, takže ráno vyfasujete konzumáky, stravenky a asi rači pásky na ruku.. to ještě uvidíme... do hotelu Slavie prosím najíždět kolem 16:00.. budete si moct dát třeba polévku na zahřátí nebo grog a klidně už rovnou i objednaná jídla.. rautík dáme cca na 18:30, aby kolem 19:30/20:00 mohl přijít Pežíšek a už ste jenom se spokojenejma pupíčkama užívali večer... a ijá 🫏 těším se na všechny zejtra v 9:30 na Oflendě...!!! A já se du seznamovat s místní hospodskou "honorací"3 points -
Kola na 406 coupe
pavelu96 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Coupe to tak má, na 15" ET 12. Viz originalní kola třeba zde https://aukro.cz/alu-disky-peugeot-406-6-5j-x-15ch-7005147490 @pepa56Uznatelná odchylka na 406 coupe žádná neexistuje. Kola a pneu musí být tak jak jsou v TP. Jen mě zaráží ty 16", pokud tam jsou zapsaný tak by měli být zapsaný i pneumatiky, nechal bych to zkontrolovat. Tady to nevyřešíš, zeptej se technika na uřádě.3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
To, že elektro ve městě neprodukuje lokální emise, které jsou zde velký problém díky velké koncentraci aut, je velký přínos a zvýhodnění je v tomto případě zcela namístě. Dálniční známka na hlavu trochu padlá je.3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
ovšem bohužel taky zanikaly zájezdní hostince, kde se postarali o koně a vozy, kuchaři a sličné děvečky o posádku atd. , , prostě pěkně v klídku ..., skončilo to u dálnic, smradu, pětka plný plyn a z cestování se stalo závodění3 points -
Nový Peugeot 3008
Mikis a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
Tak včera jsem se zastavil v HS auto v ČB na zkušební jízdu s novou 3008. Vozil jsem se v hybridu s automatem 100 kW. Cílem bylo kromě pokušení štěstí v soutěži o závod v Le Mans či lego porovnat, co je změnilo oproti mému současnému dostavníku (3008 SUV, 2.0HDi 110 kW) a zda mám začít spořit do prasátka. Na první pohled to je větší kus krásného auta. Uvnitř se jeví širší. Spojení horních displejů nemá chybu, snad jen v některých režimech až přemíra informací. Displejík s "tlačítky" je hezký, co bude mást, je to, že si je každý může nastavit jinak (i manželka) . Stávající dolní řada tlačítek (rychý ofuk čelního skla, vyhřívání skel .... ) se odtěhovala ještě níž a bohužel je trochu neergonomicky odkloněna od řidiče. Vyhřívání sedaček šlo o patro výš a ztrácí se mezi dalšími rychlými volbami. Pořád chybí kolečko na teplotu (furt se patlá po displeji - za mě ne úplně bezpečné řešení). Co mne dostalo nejvíc, tak je ovládání hlasitosti rádia na středové konzoli. Zadní řada sedaček srovnatelná, pocitově se sedí o něco níž. Kufr v základním rozložení mile překvapil - více prostoru. Ale vzhledem ke "kupátkovému" sklonu zadního skla už nepůjde tolik vyskládat ke stropu. A jak to jede: Pohonná sestava tříválce a hybridu 100kw je pro ježdění na pohodu. Ve studeném stavu to není úplně tiché, pak se to srovná. Přitlačení na plyn je slyšet a stejně to není žádný trhač asfaltu. Když to srovnám se svým 110kW v dvoulitrové naftě je línější (což se dalo čekat). Jaká bude reálná potřeba si netroufám říct. Asi jsem moc stará škola a souhlasím s Hrubisem, že tříválec je pro menší auta.2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Jako že v celém osmdesátimiliónovém Německu je v inzerci pouhých 1300 Tesel má znamenat co přibližně? Můžeš tento myšlenkový pochod nějak blíže rozvést? Když si místo Tesly zadáš Volkswagen, je jich v tom samém Německu v té samé Inzerci 142.000, dalšími značkami můžeš pokračovat sám. Takže to má znamenat co, VW je stokrát horší než Tesla, když jich je na prodej ještě stokrát víc? Ty nechápeš ani tu nejjednodušší věc, že někteří lidé si kupují auta nová a následně je prodávají těm, co si kupují ojetá? A že někdo ta nová auta kupuje a mění klidně i po pouhém roce, protože prostě chce a může? Že třeba firmy posílají auta dál po 3 nebo 4 letech kvůli odpisům? Tesla je navíc pro geeky technická hračka jako iphone, ten si taky leckdo kupuje jen proto, že vyšel nový model a ten starý neprodává proto, že by byl špatný nebo nefungoval, ale protože má novější. A nakonec, v posledních letech byl docela kšeft prodej ročních vozů - ne proto, že by byly špatné či poruchové, ale protože se nakoupily ve větším množství se slevou, protočily přes roční operáky a prodaly za totéž plus zisk z operáku. Taky neuvěřitelné kouzlo, že? Nebo to měl být pokus o vtip? EDIT jsem se ze zvědavosti ještě podíval detailněji, takže ojetých je v nabídce 1124, z toho 200 ročních. Poměrně málo je těch 2016-2017, které by mohly mít ještě doživotní dobíjení zdarma, jen stovka. Ale vybrat by se asi dalo.2 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Poprašek.. max 3 cm... a u muzea 4..2 points -
Dvojzonova klimatizacia - zmiesavacia klapka na pravej strane
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Paul8579 za téma
Radiator vymenen a vse jede jak ma. Dekuji za vsechny odpovedi2 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
2 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
No ten jeden (samozřejmě, že ten největší fešák ) tady po mě de jak slepice po flusu.., ale nebojím se ho.. má zlomenou nohu, takže mu dyštak snadno uteču..2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
@Péťa No vidíš, tady se ještě jezdí na koních a jen bratr Žižka má vozovou hradbu A na auta se přesedá až v Lbc2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele elton za téma
2 points -
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
@Pepito přečti si to pořádně2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele elton za téma
Oddie, mluvíš mi z duše.2 points -
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
V matičce na Hlaváku aktuálně sněží. U muzea jsem nebyl, ale magistrála vypadá standardně "průjezdná". Bez cm a bouraček2 points -
Vtipy
MotoMoto a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
No u tý čokolády by mělo být spíše, že je bez kakaa.2 points -
2 points
-
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
2 points -
Vtipy
morepower a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele JVT za téma
2 points -
2 points
-
Až budete kupovat nové zimáky (když už ta zima začíná), tak pozor: https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-bezpecnost-hitem-podvodniku-jsou-zimni-pneumatiky-zakaznici-zaplati-ale-zbozi-se-nedockaji-404984401 point
-
Tak to mu klidně věř. Když jsem měl kdysi ještě malé děti a Berlingo/Partner, byli jsme v Německu na výletě v Legolandu. tedy před rokem 2014. Krmín benzín 1.4 MPi na pumpě a koukám, to vzadu je snad Tesla Supercharger! 4 stojany! A nabíjí tam Model S. Hned jak Berlingo dobumbalo, jsme se tam přesunuli a já starší pár vyzpovídal. Bydlí v Berlíně, bytovka s garážemi pod ní, první Peugeot Ion od začátku roku 2010 nabíjeli 1F tam. 16 kWh z obyčejné zásuvky, 10A (230V, tedy 2,3 kW příkon), auto nabito z nuly do plna za 8 hodin). Na cestách rychlonabíječky, ale bylo jich málo. Pak přišel na trh začátkem 2012 Nissan Leaf, obratem Iona prodali a koupili Leaf. Už dospělý, velký vůz, 24 kWh baterka, lepší dojezd a pohodlíčko, nabíjení červený pětikolík, co si nechali na své parkovací místo v podzemí přivést, 6,6 kW, auto nabito za 4 hodiny. A už se dalo cestovat, rychlonabíječka 50 kW nonstop byla před každým autosalonem Nissan v Německu, Francii, Švýcarsku a dalších zemích, navíc pro ně, jako zákazníky Nissanu, na kartu zdarma. Teslu Model S s doživotním nabíjením na Superchargerech zdarma koupili jako jedni z prvních v lednu 2013, Leaf přenechali dceři. Nyní žijí na cestách. byt v Berlíně pronajímají, peníze jim i s důchodem chodí na konto. Jezdí po Evropě podle toho, jak Tesla postupně buduje SCH. Spí v penzionech, hotelech nebo v autě, podle libosti. Auto nepotřebuje žádný servis, palivo je zdarma, peněz mají dost. Těší se, až budou SCH i více v jižních zemích a směrem na východ, pak budou jezdit i tam.1 point
-
tak nebydlí všichni v panelácích na sídlišti, je plno bytovek (třeba i na náměstích menších měst), kde zajedeš zezadu a nabíjíš..., třeba na 220, ale nabíjíš , nebo po vesnicích, kde jsou jednopatrové domy s byty pro lesní dělníky, zaměstnance v zemědělství atd., atd., těch míst kde se dá nabíjet je hafo, samozřejmě nee pro úplně každého...1 point
-
Kola na 406 coupe
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 607 za téma
Kola jdou zapsat i bez typového listu, přes technickou zkušebnu. Já tak budu třeba zapisovat origo 18" na CCčko, ke kterým nic není. Vyjde to na 3tis.1 point -
Kola na 406 coupe
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
@ozzy56on má v TP zapsaný 16" kola ale nemá tam k nim napsaný žádný 16" pneu, o to jde. A asi i o to že 15" kola s ET 12 na peugeot se špatně schání. Ale občas jsou, to bych jako problem neviděl.1 point -
tak já mám nějakou masírku apod. hluboko u zádele, ať si každý kecá podle svého, ale až budu vidět, že se mi el. auto vyplatí (nejen přes finance), tak si ho koupím1 point
-
Na běžných 406 byla kola 6,0x15 ET 18. Jak je to na tvém coupé, JE NAPSÁNO VE TVÉM TP. (ano křičím, bo jsem to tady psal). Anebo zde uveď VIN (máš ho v malém TP anebo pod sklem u řidiče), na stránkách udajeovozidle.cz jsou tyto údaje ke stažení. Nejprve musíme vědět, co tam má být, pak teprve, jak to dosáhnout (půjčit si kola, dát tam zimní). PS dej celý TP, včetně poznámek pod čarou1 point
-
Každý to asi vidíme jinak včetně toho neustálého tlačení, jak je benzín a nafta fuj, ale elektro je super! Jinak když nepočítám erár, odkud mám projetý ne jako řidič celý -skoro celý jih republiky, jsem osobně začal jezdit až dlouho později a nejmenší nádrž mi vždy doma naplněná vystačila i na nejdelší cesty co jsem podnikal-tam i zpět.1 point
-
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
Ahoj, @radim.1008 @Weri 605 omlouvam se, ale na posledni chvili musim nasi ucast zrusit . Dceri pres noc najely skoro 40 horecky, takze misto vyletu bude asi v posteli a lecit se, cimz me naskoci program hlidaci/dozorovaci. Omlouvam se, ale bohuzel to nezvladnu ani solo. @Pepito z vyse uvedeneho se omlouvam, objednavku bohuzel nepridam1 point -
kua, vrták trojka za dvě kila , ještě bych ho nabrousil a vrtal s ním jednou jsem chytil do pneu na tatře šroub cca 30 mm v průměru , ale zaboha jsme ho nemohli vytáhnout ven, protože ta část co byla v pneumatice byla bez závitu, takže nešel ani vytočit , nakonec jsem ho uřezal flexou z obou stran a zevnitř se dala lata z 5mm gumy a pneu se tak zachránila (uvnitř je duše) , klepalo to dlouho, než ten kousek železa vypadl1 point
-
1 point
-
Vánoční večírek Peugeot clubu 23.11.2024 Trhová Kamenice
Weri 605 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Bože, vy s tim nadělate jako kdyby to byl Surströming1 point -
Pánové, to stačilo Jste úplně mimo elektromobilitu1 point
-
1 point
-
@elton, Také by se mi líbil elektromobil jako druhé auto, ale bohužel si musím počkat až za pět let budu mít plat jako naši západní sousedi. Ale to už budu dva roky v důchodu a těch 18000/měsíc mi snad vyjde tak na udržení toho mého zastaralého povozu.1 point
-
Tak ono je to hlavně otázka ceny. Aktuální článek někde - v Německu operák na Springa cca 80eur měsíčně (méně než rodinný oběd či večeře v hospodě, že...), u nás jsme holt asi bohatší a můžeme si dovolit platit víc, tak je min. za dvojnásobek. Dotace je jen pro firmy, které jsou na rozdíl od lidí chudé1 point
-
Jen víc takových průkopníků Ať i ostatní vidí, že to jde: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/tesla-model-y-mestska-policie-tabor/r~1a837c24a76011ef95ee0cc47ab5f122/1 point
-
Problém s ADBlue
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele juraj.jurej za téma
Časté závady na systéme SCR Adblue: P2A00 Senzor Nox. Chybné meranie bohatosti P16EA Odstránenie znečistenia systému deNOx. Nadmerné emisie amoniaku P20EE Znižovanie znečistenia systému deNOx (účinnosť) prerušované P20E8 Tlak močovinovej tekutiny. Tlak tekutiny močoviny je príliš nízky P20E9 Tlak močovinovej tekutiny. Drift Up Up P20F6 Okruh systému NOx. Detekcia úniku P2047 Kontrola vstrekovača močoviny. P21C5 Hladina močoviny v tekutine. Signál zablokovaný. P2200 Senzor Nox. Rozpoznaný komponent nekomunikuje s kontrolou emisií P2202 Vyhrievanie senzora Nox. P220A Elektrické napájanie snímača Nox. Napätie komponentu je príliš nízke P2204 Snímač NOx. Chybné meranie obsahu NOx P2A00 Snímač NOx. Chybné meranie bohatosti P2BAD Odstránenie znečistenia systému Denox P3052 Tlak močovinovej tekutiny. Tlak tekutiny močoviny je príliš nízky U029D Chyba v komunikácii so systémom deNOx. U029E Chyba v komunikácii so systémom Denox. U059E Chyba v komunikácii so systémom Denox U1535 Chyba v komunikácii so systémom Denox. Komunikácia nie je platná1 point -
Co se stane, když odeberete z názvu filmu jedno písmeno.. Obří holubi se vracejí - sci-fi na téma genetické manipulace s ptačí DNA Nesmrtelná Eta - dokument o úspěšné české firmě vyrábějící domácí elektrospotřebiče Jak se udí princezny - pohádka s tématem kanibalismu na královském dvoře Dívka na kotěti - německé soft porno Bořek tavitel - Horor USA Postižiny - veselé i smutné chvíle v životech handicapovaných Na samotě u esa - drama z prostředí gamblerů a ztroskotanců z heren a kasín Princezna ze lejna - dokument o netradičních sochařích Pan Au - příběh hypochondra Omán pro ženy - o feminismu v Asii Jáchyme hoď ho do Troje - ze života pražských taxikářů Jíst, spát a editovat - těžký život pracovníků jednoho velkého vydavatelství Hvězdný pach - o problémech s uvolňováním plynů na stanici ISS Vítr v kase - dokumentární celovečerák o životě v ČR Líbáš jako Ábel - biblická romantická komedie Fifty shades of gey - dokument zachycující život 4% menšiny Drtivý opad - jak se žije s lupénkou v pokročilém stádiu? Zelná míle - dojemný příběh mladého muže, který si přes četné překážky snaží splnit svůj dětský sen - stát se majitelem pole o délce 1,6 km, na kterém by pěstoval hlávky bílého zelí Kill ill - psychothriller z nemocničního prostředí. Mladý doktor je přesvědčen, že pro nemoc není na tomto světě místo a s touto utkvělou představou likviduje jednoho pacienta za druhým Teorie velkého třesu - veselé příběhy strýčka Parkinsona Temný rytí - vesnické drama dotýkající se problému obdělávání půdy v nočních hodinách.... Sperman - neobyčejný příběh obyčejného skladníka z Makra, který se zapsal do Guinessovy knihy rekordů bezkonkurenčním počtem dárcovských odběrů na klinice pro asistovanou reprodukci Indiana Jones a obyvatelé ztracené archy - známý archeolog se pokouší vyrvat mystický artefakt z rukou party nezodpovědných squaterů Ostře sledované vaky - přírodopisný snímek o vačnatcích zaměřený zejména na péči rodičů o mláďata Mr.Ban - dokument o známém administrátorovi diskusního fóra, který proslul svou přísností a sebemenší porušení pravidel nekompromisně trestal Na Samoe u lesa - drama o Evropanovi, který se snažil v Polynésii prosadit umělé vysazování jehličnatých lesních kultur, především smrků a sosen Princezna Mono Oke - i s jedním okem se dají dělat velké věci Třicet případů Maora Zemana - novozélandský detektivní seriál Ameňák - příběh faráře, který vzal boží zákon do svých rukou Křeče v noční košili - o tom že křečové žíly nás často trápí i v noci Startek - cyklus diskusních relací s Jiřím Bartoškou o tom čeho by mělo být v našem živote více Dobrý voják šejk - příběh statečného bojovníka v jednotkách islámského státu Kola základ života - strhující dokument z Tour de France Maketa Lazarová - romantický příběh o počátcích modelování a vizualizace ze starých legendárních časů Obchod na koze - životní příběh kočovného obchodníka z odlehlých afghánských hor Díky za každé nové áno - příběh slovenské nymfomanky Ucháček to zařídí - dokument o Andreji Babišovi Opelka - romantický příběh krásné pracovnice z recepce autorizovaného autoservisu Pycho - dokument o ostravských nářečích Byl nás pět - pohled do života člověka vyléčeneho ze schizofrenie Pán prsenů - fantasy pro transvestity Vrhni prchni - drama z alkoholické léčebny Star Was - Apokalyptické drama o zániku slunce Polední skaut - o chlapci kterému dělalo velké potíže ranní vstávání Prdátor - dokument o muži trpícím celý život nadměrným nadýmáním Láska nebeká - konzervativní snímek striktně odsuzující zoofilii Francouzská sojka - Dvojice newyorských detektivů bojuje proti nelegálnímu obchodu s ptactvem Top Un - Severokorejský dokument opěvující úspěchy nejmladšího z dynastie Kimů Lví krá - Dokument o lvu, kterého vychovávaly vrány Rainspotting - Komedie odehrávající se na meteorologické stanici uprostřed rovníkové Afriky Vatar - Slovenské drama o obycejnych lidech z továrny na buničinu Sed statečných - O úskalí používání latrín v zákopové válce Pá třetí říše - Malá židovská holčička se loučí se svým rodným krajem Atlas raků - Tříhodinový ekologický dokument o životě korýšovců na Vysočině Jak dostat tatínka do polepovny - dojemný příběh malého chlapce, který se snaží pomoci svému dlouhodobě nezaměstnanému tatínkovi najít aspoň nenáročnou práci Atman se vrací - dokument o reinkarnaci.1 point