Přejít na obsah

JVT

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  478
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli JVT

 • ID člena 49077
 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Bystřany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Návštěvy profilu

2 083 zobrazení profilu
 1. Zdravím Espero Jakou má výbavu tvůj nový vůz s porovnáním se značkou PEUGEOT? Rozměrově je Peugeot v interieru vždy o kousek lepší. Dnešní ceny PEUGEOTu s metalickou barvou v základní výbavě: 308 SW ACTIVE 1.5 BlueHDi 100 S&S MAN6 = 459.000,- 308 SW ACTIVE 1.5 BlueHDi 130 S&S MAN6 = 484.000,-
 2. JVT

  Olej v expanzce na vodu

  Ahoj mám takový divný pocit , že by ti pomohl IC WEST Plzeň autorizovaný koncesionář PEUGEOT. Předpokládám, že se vyznají.
 3. JVT

  Kouřivost motoru

  motorpoint Svůj příspěvek začínáš pěkně negativně a očekáváš jen pozitivní odpovědi ideálně s přesně popsaným postupem opravy. Co na to napsat? Pokud máš praxi 40 let v servisu automobilů tak musíš vědět, že olej v motoru musí ubývat. 100% setření mazacího oleje kroužky ve válcích není možné. Při každém zdvihu pístu nepatrná stopa oleje zůstane a spálí se. Tvůj vůz olej nežere. Pokud dodáš do motoru 1 litr oleje při výměně tak v okamžiku výměny máš olej naředěný benzínem. To je fakt. Spotřeba 0,07 L na 1.000 km je nesmysl. Každý výrobce motorů udává spotřebu oleje cca 0,5 L na 1.000 km. Ano trochu se tím brání proti případné reklamaci. Jak máš postupovat při opravě? Celkem zajímavá otázka u mechanika s praxí 40 let při opravách automobilů. Jsi ještě generace která auta opravovala. Neměnila jen komponenty dle návodu dílenského počítače. Generace mechaniků, kteří běžně dělali generální opravy motorů atd. Co chceš slyšet? Že máš motor z venku vyčistit aby se vyloučil únik oleje. Že máš změřit tlaky ve válcích, podívat se na stav výfuku před a za turbem. Případně celý motor rozebrat a hledat chybu. Tyto postupy jsou stále stejné. Před 40 lety byla velká tlačenice se dostat do učení na automechanika a pokud jsi u toho řemesla zůstal tak něco znáš. Použij svojí hlavu a pokud se podělíš o tvé nálezy bude to fajn a získáš tady respekt. Někteří zdejší členové jsou odborníci v úplně jiných oborech než je servis vozů to, ale neznamená že nemají značku PEUGEOT rádi na rozdíl od tebe.
 4. JVT

  Jirkovo 406 coupé

  Ahoj Pežoťáci Z mého Coupé se stal víkendový vůz. Přesněji vůz schovaný v garáži na občasné jízdy. To ale neznamená, že se nemusí udržovat ve výborném stavu. Poslední co dostal je nový zadní díl výfuku. Původní ještě nebyl děravý, ale už jsem na něm musel dříve vyměnit nátrubek spoje ke střednímu dílu. Co mi na původním zadním tlumiči vadilo byla značná povrchová koroze viditelná při pohledu na zadní část vozu. Původně jsem chtěl použít tlumič Walker, ale eshopy jen slibovaly dodání. Nakonec jsem koupil Polmostrów. Montáž na jedničku nic se nemuselo upravovat. Zvukový projev OK. Průměr vstupní i výstupní trubky stejný a cena skoro zadarmo. Dle váhy tlumiče ho také nevyrobily z papíru. Při mém používání vozu musí vydržet věčnost.
 5. POZOR blatníky jsou jiné. Sportovní verze ( XS, GTI, CC ) mají, jak to správně popsat, trochu větší rádius vyboulení nad kolem. nejlépe to poznáš když se postavíš vedla obyčejné 206. Až uvidíš rozdíl pak to na každém demontovaném blatníku poznáš zda je obyčejný nebo na sportovní model. Případně to neřeš, obě strany vozu najednou nejsou vidět je to odpověď na dost starou otázku tak snad ti bude ještě co platná
 6. Pe.Tr Psal jsem, že se už nebudu vyjadřovat. Ale to se nedá. Máš pravdu pumpaře živí shop. Já to trochu zjednodušil. Ten zisk z nafty a benzínu má vlastník pumpy. Ten co má na štítu své logo. To ale neznamená, že neplatí: litr nafty stojí například 34,- pumpa dostane ty 3,- = 8,82 % z ceny. Takové procento zisku mít při prodeji vozu PEUGEOT tak žeru jen a pouze zlatá vejce. Bohužel náš zisk je o hodné to opakuji a podtrhuji o hodně menší. Tak to je už určitě to poslední co o cenách tady píšu.
 7. Láďa Já tady nebrečím, proč taky, nemá to smysl. Jen upozorňuji, že dávat slevu a poté ještě další slevu na slevu je z hlediska firmy moc fajn. Charlie 1 Ani jednou jsem tady nepsal nic co základní ceníkové ceně. Doba je už taková, že už na tom ceníku je napsaná sleva. Sleva na které se podíl jak dovozce tak i prodejna. Jak jsem již psal při prodeji nafty má pumpař větší marži než když se prodává celé auto. Samo sebou myšleno v procentech nákupní / prodejní cena Tímto končím polemiku o cenách vozů PEUGEOT.
 8. Mikis Píchnu asi do vosího hnízda. Možná by jsi se divil jak malý zisk je pro prodejnu při prodeji vozu v akci 7 Dní PEUGEOT. Litr nafty má pro pumpu větší procentuální zisk a tam to platíme bez mrknutí oka. Co nám také zbývá, že. Od koho čekáš, že doplatí tvojí další požadovanou slevu. Od prodavače, který se tím vzdá své mzdy. Od majitele koncese, který musí vydělat na provoz své prodejny, povinném školení zaměstnanců, nákupem dat pro své servisní počítače i všechny další nutné náklady? Asi jsi zaznamenal, že všechny prodejny mají za sebou nebo je ještě letos čeká kompletní nařízená rekonstrukce interiérů. U nás byla nařízená rekonstrukce po 15 letech od otevření zcela nové prodejny v roce 2003. Původní zůstala jen střecha a stěny budovy. Vlastně i ta fasáda se před pár lety musela změnit za světlé na tmavší modrou barvu. Pro větší slevu jdi do bazaru. Například jeden nejmenovaný velký dává obrovské slevy. Namátkou na jejich stránkách. Původní cena 350.000,- po slevě 240.000,- Kč. No nekup to. Je také zajímavé, že nejmenovaný domácí výrobce chce za obdobné, ale méně vybavené vozy o dost větší ceny. Klienti je tam platí většinou bez žádosti o slevu. (info od kamaráda na místě prodejce) Pro všechny. Nechte nám taky trošku vydělat. Mne tak jako Vás doma čeká rodina a s tím nutnost platit vše co rodina potřebuje.
 9. JVT

  306 cabrio - The Smurf

  Přesně to stejné mne napadlo, lakování venku. Snad Ti na to moc bordelu nenapadalo.
 10. JVT

  Jirkovo 406 coupé

  OK nevnucuji náš názor. Kdo to dnes u nás na servisu viděl tomu se to líbilo. Na živo o dost lepší. Foceno rychle proti slunci. Kola byly dost vystrčené ven z blatníků a taky to na nich bylo vidět. Poškození ráfků od chodníku.
 11. JVT

  Jirkovo 406 coupé

  Ahoj Pežoťáci Nechci se chlubit cizím peřím tak upozorňuji, že to není mé coupé. Je to foto vozu na našem servisu. Podle mého názoru jsou tyto, o generace novější kola, na voze hodně pěkná. Já bych asi do 18" nešel, ale sluší mu to.
 12. JVT

  Zkušenosti se sportovními brzdami

  Autoškolič Dodo Nenech se odradit nesouhlasnou reakcí na tvůj popis řešení náhrady originálních brzd na voze Peugeot 406. Tento model má bohužel originální brzdy dost slabé na dnešní velký provoz. Sám jsem se ve svém vlákně "Jirkovo 406 coupe" této problematice věnoval. Jinak podle mého názoru je právě tento tvůj popis snahy o zlepšení vlastností vozu Peugeot a podobná problematika to hlavní co zde členové a další zájemci hledají. Je dobré, že popis ověřených postupů na stránkách klubu najdou. Pro klub to přináší další členy a pro uživatele vozů Peugeot další zdroj informací. V servisech koncesionářů na podobné pokusy není prostor. Zadarmo to dělat nemohou a případnou úhradu nepovedených řešení zákazník nebude akceptovat. Za mne díky. Vždy si zde rád přečtu podobné popisy řešení oprav drobných nedokonalostí našich vozů PEUGEOT.
 13. Vítězné Dakarské rally speciály a jejich depo na Peugeot Roadshow v Teplicích
×