Jump to content

JVT

Člen klubu
 • Content count

  430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

JVT last won the day on June 24 2016

JVT had the most liked content!

About JVT

 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Teplice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Recent Profile Visitors

1,441 profile views
 1. Nový Peugeot 3008

  mate59 Možná by to chtělo si pořádně prohlédnou ceník než začneš dělat paniku. V nejnovějším ceníku je zrušena verze ACCESS. Tuto verzi si nikdo neobjednával. Ceny za další výbavy ACTIVE a ALLURE zůstávají od uvedení vozu na trh v 11/2016 stále stejné.
 2. StibTova P407 sedan 2,2 120kw - po servisu

  Malé porovnání. Asi každý občas zajde na pivo. Možná se i někomu stalo, že se najednou točí jiná značka piva. Všechno je to množství odběru. Pak si majitel hospody může vybrat z pobídek pivovarů. Tenhle dá ubrusy jiný kompletní sklo atd. Oba nabídnou podobnou nákupní cenu piva. To stejné je i u olejů. Znám jeden servis, (není to Peugeot) který pravidelně mění dodavatele oleje za různé výhody. Asi před dvěma lety jsem na netu našel článek s fotkama kde byl celkem podrobně popsán způsob distribuce neoriginálních olejů v originálních obalech. Na fotkách se nedal poznat rozdíl. Bylo to na východ od Slovenska. Jestli si to dobře pamatuji tak se to týkalo značek SHELL, MOBIL a TOTAL. Tím nechci říct, že si kupujete na netu olej s kvalitou sra*ky. Dle mého názoru je důležité jaký objem prodeje za danou cenu onen dodavatel má. Pokud to nevím tak si olej koupím třeba u koncesionáře za větší cenu. Další je možnost měnit olej častěji. Ono to poté možná vyjde na stejné peníze, ale s jiným opotřebením motoru. http://www.mjauto.cz/padelane-oleje-castrol-mobil-a-shell Něco jsem dnes našel, ale netuším zda je to ten článek. Také zda je vše, co se v článku píše, pravda.
 3. StibTova P407 sedan 2,2 120kw - po servisu

  To byl vtip. Vůbec se nechci vměšovat do způsobu a tím i výsledné ceny oleje. Každý máme jiné možnosti a priority
 4. StibTova P407 sedan 2,2 120kw - po servisu

  Malý příspěvek do diskuse o cenách kvalitních syntetických olejů. Zasílám jen pro porovnání ceny s tím snad nejhorším co se dá koupit. Ano tento olej je určen na něco jiného. olej.docx
 5. libca4 tak ještě jednou a naposled. To čidlo výrobci automobilů začali montovat pro líné majitele svých výrobků. Ono se před lety muselo dolévat olej o dost častěji, než je to nutné dnes v moderních vozech. Olej tenkrát každý řidič automaticky kontroloval. Majitelé dnes kapotu neotevřou, olej nekontrolují. Řekl bych i to, že dnešní řidiči mají o hodně menší vědomosti o tom co a jak pod kapotou je. Ano chápu, každý jsme odborník v jiném oboru. Dnes si auto koupí každý, dříve to byl většinou fanda to této techniky. Místo spokojenosti, že čidlo zaznamenalo změnu hladiny oleje jen plácáš hlouposti. Možná by stálo za to se zamyslet nad tím, jak je na tom čidlo hladiny oleje u koncernových vozů s přesností, když tu prokazatelnou změnu hladiny nezaznamená. Doufám, že jsi si třeba ve sklence s vodou ověřil změnu hladiny při jejím náklonu a nezpochybňuješ to.
 6. libca4 Máš vůz ještě v záruce? Pokud ano, tak změř přesně úhel sklonu silnice toho tvého stání a nech si nastavit diagnostikou čidlo stavu oleje. Budeš mít klid. Může za to taková jednoduchá věc. Říká se jí FYZIKA. Navrhuji ti domácí pokus, který snad zvládneš. Vezmi si kuchyni pekáč, to je taková nádoba přibližně ve tvaru olejové vany motoru. Na vnitřní boční strany pekáče namaluj fixou čáru třeba 3 cm od horní hrany. (můžeš i nahradit malování rysky přilepení lepící pásky kolem dokola ve stejné vzdálenosti od okraje) Pokus může začít. Do pekáče lej tolik kapaliny aby se dotýkala namalované rysky (přilepené pásky) Při náklonu na jakoukoli stranu pozoruj hladinu. Hledej místo kde je hladina při náklonu stále ve stejné výšce od horní hrany pekáče. Ano, hurá našel jsi to. Je to přesně ve středu pekáče. Do tohoto místa je ideální umístit čidlo hladiny. Co na tom, že je to úplně nejhorší místo na vedení kablíku pro připojení čidla. Hlavně, že bude měřit správně i tomu jedinému uživateli vozu na světě, který potřebuje ověřit stav oleje v prudkém kopci. Taková zášť. Co tě to napadlo koupit si vůz "PEUGEOT 308, EVROPSKÉ AUTO ROKU 2014" . Vždyť je to od výrobce naprosto neschopného splnit tvůj zásadní požadavek měření hladiny oleje v kopci. A to si právě uvědomuješ, že hladinu paliva také asi správně neměří... a brzdové kapaliny... tam už půjde o život...
 7. Jirkovo 406 coupé

  Dnes jsem v rámci našich dobrých vztahů a aby nikomu neřekl, že se o něho nestarám vyměnil na coupé brzdovou kapalinu. Jinak stále jen trochu jezdíme.
 8. Benikova 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi

  @Laďa ono to občas je o velké odvaze si sednout na sedačku spolujezdce. Třeba k zájemci o nový vůz. Vidíš ho cca 10 minut a ani zdaleka netušíš jaké schopnosti za volantem má. Já už jsem jednou jel na zadní sedačce "obrovského vozu" P 107 při jízdě po dvou kolech. Starší pán jel celkem v pohodě. Na křižovatce při odbočování doleva, ale zapomněl brzdit. Jen náhle prudce zatočil. Jeho syn sedící na sedačce spolujezdce rychle zasáhl do řízení a vrátili jsme se na všechny čtyři. Pak jsem se od dědouška dozvěděl, že jeho starý vůz, se kterým jezdil přes deset let, by to zvládl.
 9. Benikova 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi

  Pánové nechápete můj příspěvek. Vůbec nezpochybňuji vlastnosti vozu při 200 km/hod ani to, že byl vůz prodán v ČR. Jen ironicky upozorňuji na úskalí při řešení takové reklamace. Sám jsem se kdysi dávno nechal vozit jednou klientkou s P 406 3.0 která reklamovala pomalé padání otáčet při řazení. Byl jsem jediný ve firmě, který se nebál si k ní sednout. Ona opravdu jezdila hodně rychle, ale musím před ní i dnes smeknout, jak dobře jezdila. Reklamace to nakonec nebyla. Mohla za to móda. Dámská bota na platformě doopravdy nemá moc citu. Při řazení si vždy málo ubrala plyn. Nevěřila mi když jsem jí to říkal, ale druhý den se přijela omluvit. V jiných botách bylo po reklamaci.
 10. Benikova 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi

  benik1984 "- od 150 km/h aerodynamický hluk od zrcátek a pekelné mlácení kapoty motoru v bočních lemech od 170 km/h." Už vidím jak ochotně zaměstnanec koncesionáře ověřuje tvou reklamaci za běžném provozu Určitě bude ochoten s nadšením obětovat pár tisícovek včetně zákazu řízení. Vždyť vlastně svůj ŘP k práci nepotřebuje.
 11. přední ložisko

  Mortis mám takový pocit z tvého dotazu, že by jsi měl nechat opravy automobilů odborníků. Ptát se zda má být matka poloosy utažená. Každý máme nějaké vědomosti za které dostáváme peníze. Nech opravu odborníkům a zaplať. Ty jim zase třeba opravíš střechu, pokud jsi pokrývač, a oni zaplatí tobě. Jinýma slovy "ševče drž se svého kopyta".
 12. Nový Peugeot 3008

  MilanF1 Huriicane je sice zdarma, ale já bych jí nechtěl. Podle mne to je nejhnusnější barva co se na Peugeot dává. Je tedy pravda, že už od nás odjely tři 3008 v této barvě a údajně je to oblíbená barva ve Francii. Za mne ale . Je to tak, že každému se líbí něco jiného. Bílá nemetalická zůstává zdarma u většiny modelů Peugeot.
 13. Nový Peugeot 3008

  Cena vozu PEUGEOT 3008 ACCESS 1.2 PureTech 130k MAN6 je 510.000,- Kč Za prodej starého vozu dostává klient bonus -20.000,- Kč a při použití financování od PSAF další slevu -10.000,- Kč. To znamená, že se dá říct, cena vozu od 480.000,- Kč včetně DPH. Jen maličkost a nekamenujte mne za přirovnání. Tento týden mne zavál do nejmenované prodejny AUDI. Nejlevnější vystavený vůz byl za 685.000,- Kč. Další poznatek, naše venku stojící předváděčky jsou méně zaprášené než ty co stály v prodejně.
 14. Nový Peugeot 3008

  Chlapci chlapci než se začnete strefovat do cen tak si přečtěte ceník modelu P 3008 Nemetalický lak Šedá Hurricane 0,- Kč Nemetalický lak Bílá Banquise 4.500,- Kč Metalický lak (všechny odstíny) 15.500,- Kč Perleťový lak bílý Nance a červený Ultimate 20.000,- Kč
 15. Jirkovo 406 coupé

  taky jsem si to říkal
×