JVT

Člen klubu
 • Content count

  404
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

About JVT

 • ID uživatele 49077
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Teplice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Recent Profile Visitors

1,116 profile views
 1. Pokud nechceš problém tak si kup elektriku originál podle vinu a železo podle tvých priorit. Bajonet se musí vždy sundat a koule se šrouby je tolerována. (ženy nemají tu sílu / většinou / na správné utažení)
 2. Weri 605 takhle dopadají žárovky když při svícení dojde k nárazu.
 3. Ducatista Kotouče 2994,- Kč včetně poštovného a dobírky. (dodáno za dva dny) Destičky 2953,- Kč včetně poštovného a dobírky. (dodáno do dvou týdnů, po mém odsouhlasení termínu) Celkem to stálo víc než můj první vůz Škoda 100. (koupen po vojně a nabouraný na výměnu karoserie) Po pár ujetých km mohu říct, že se to asi vyplatilo.
 4. Ahoj Pežoťáci Hřející sluníčko mne přesvědčilo, že je ten správný okamžik nasadit letní kola a namontovat nové přední brzdy. Na případnou otázku. Jak to brzdí? Zatím nedokážu objektivně odpovědět. Po montáži jsem najel jen pár km při zajíždění.
 5. Ahoj Pežoťáci Největší slabina mého vozu jsou asi brzdy. Je to stejné jako u každé čtyřistašestky. Dnešní nové vozy brzdí o dost lépe. Poslední dobou mám pocit, že účinek brzd na mém voze je ještě menší než dříve. Moje coupé nemá Bremba a tak jsem se dlouho přemýšlel zda si je mám pořídit. Sehnat Bremba za dobou cenu skoro nejde + repase třmenů + nové kotouče + nové desky. Nakonec jsem se rozhodl jinak. Koupil jsem snad nejkvalitnější kotouče a desky vhodné na běžný silniční provoz. Už se těším na montáž, kterou plánuji při přechodu na letní provoz. Kdo byl na vojně u aut, tento slovní obrat zná.
 6. to snad ani ne
 7. Ahoj Pežoťáci Je to tady https://www.novinky.cz/auto/431283-evropskym-autem-roku-2017-se-stal-peugeot-3008.html
 8. Ahoj Pežoťáci v loňském roce jsem po jízdě na Mosteckém okruhu vyměnil drnčící střední tlumič výfuku. Od té doby jsem již třikrát musel řešit jeho prověšení ve spoji s katíkem. Mám celkem vysoký práh, u vjezdu do garáže a vždy jsem o něj začal středním tlumičem škrtat. Opravu jsem vždy řešil rozebráním spoje před tlumičem. Po přizvednutí tlumiče jsem spoj znovu stáhl originální sponou. Po pár měsících se prověšení opakovalo. Přemýšlel jsem jak to vyřešit bez nutnosti sahat autogenem nebo COčkem na pohliníkovaný povrch trubky a tlumiče. Na karoserii byl za tlumičem výfuku nevyužitý hák na upevnění výfuku. Předpokládám jeho využití v jiné motorizaci než mám já. Použil jsem dvě šroubovací spony na které jsem přivařil nově zhotovený hák na gumový závěs. Předpokládám, že je definitivně problém s prověšením tlumičem vyřešen.
 9. "Peugeot 206 GT 100kW : Speciální série pro homologaci P 206 WRC. Poznávací znamení: prodloužené nárazníky, pouze stříbrná metalická barva, štítky s pořadovým číslem, NeMUX. Prodejní cena v ČR při uvedení cca 750.000,- Kč a omezené množství. V podstatě je to identické jako GTI 100kW. Rozdíl jen ty nárazníky a štítky s pořadovým číslem + přidaná hodnota homologační série veleúspěšného vozu P 206 WRC. Jen jej prosím zachovej v originálním stavu. Poslední co jsem viděl u nás na servisu byl zprasený plynem včetně repráků po celém kufru a interiéru. Hnus fialovej. To auto si zaslouží originální stav a do budoucna bude jeho hodnota jen stoupat" Toto jsem Ti napsal když jsi začínal. Později jsem se divil tomu vypěnění skeletu. Další co jsem nějak nechápal jsou ty rádoby důležité přídavné budíky. . Pokračuješ "závodním volantem a sedačkou" Je to tvoje auto, ale kdyby mělo ruce tak Ti určitě nafackuje. Za mne to kur**š, ale dělej si co chceš. Je to tvoje.
 10. myšut vložky se musí vždy zajistit proti vysunutí. Na Škodovky k tomu byl speciální překlad a doma na to stačily dva oříšky z Gola sady a šrouby.
 11. Namessis Také mne ta pasta napadla. Zatím to asi nechám tak.
 12. Milan+ Pokud to někdo prodává, tak to není zas až taková blbost co mne napadla. Trochu jsem dnes hledal, na základě tvého upozornění a našel jsem jen podobné chlazení na elektromotory pro modeláře. Vypadá to, ale luxusně. Kam se na to hrabu. Skoro se za to mé provedení začínám stydět. Foto v příloze. Máš pravdu, styčná plocha není 100%. Vybral jsem u nás na skladě olejový filtr s co největším průměrem a je to samosebou ještě málo. Říkal jsem si, že to co dokážu udělat doma za pokus stojí. Zatím se to asi osvědčilo. Původní myšlenka byla použít co nejužší U profil, bohužel jsem takový nikde nenašel.
 13. Ahoj Pežoťáci Při dnešní jízdě po D8 do Prahy to bylo o překonání kulatého čísla na tachometru. Také jsem se chtěl dozvědět co dokáže můj "vynález" určený k lepšímu chlazení oleje. Tak trochu jsem porušil i mé vnitřní přesvědčení, že telefon do ruky za jízdy nepatří. Mám tedy na levém "A" sloupku připevněnou HF sadu Parrot, na případné telefonování za jízdy, ale to fotku neudělá. Někoho možná zajímá co udělal můj amatérsky zhotovený hliníkový "bazmek" na olejovém filtru. Teplota oleje při rychlosti do 150 km/hod a vnější teplotě +/- 10 stupňů byla v polovině číselné stupnice teploměru. Odpovídá to teplotě 115 stupňů Celsia. Očekával jsem trochu menší teplotu, ale i toto snížení mi bude stačit. Doposud se ručička teploměru oleje při delší jízdě na dálnici pohybovala v rozmezí dva až dva a půl dílku za devadesátkou. To je cca 125 až 130 stupňů. Snad se ta teplota oleje o moc nezvedne při vysoké vnější teplotě vzduchu. Uvidím, voda si ve vedrech drží stále svých 90 a na teplotu oleje to také nemělo velký vliv. Mám na majitele vozů P 406 s benzínovým motorem otázku. Jakou máte teplotu oleje vy?