Jump to content

JVT

Člen klubu
 • Content Count

  500
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

JVT last won the day on October 1

JVT had the most liked content!

About JVT

 • ID člena
  49077
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2003

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Bystřany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  no, dobře už bylo...

Recent Profile Visitors

2,365 profile views
 1. JVT

  Lízátko

  Matyes1 asi už reaguji pozdě, ale snad to někomu pomůže. Na P 206 jsou použity dvě originální lízátka z P 206. Na P 207 jsou použity dvě originální lízátka z P 206. Na P 208 je použito lízátko pravé a levé z modelu P 307 koupeno v Auto Kelly. Na všech vozech namontováno na samý okraj nárazníku. Montáž: šroub a matice M5 s velkou podložkou.
 2. Chlapci chlapci pokud chcete řešit takové věci jako je dodatečná montáž koncovky výfuku na svém voze tak navrhuji toto řešení. Varianta jedna: lehnou za auto a podívat se po nárazník zda to půjde nebo ne a pustit se do toho sám Varianta dvě: nechat si to udělat od odborníka Varianta tři: nechat to tak jak to je Chtít tady popis této montáže na všechny varianty vozů PEUGEOT je asi neřešitelné.
 3. luky30 Neber to osobně, ale ptát se co musíš udělat aby jsi vyřízl kus plastového nárazníku znamená, že asi nejsi moc manuálně zručný. To vůbec nemyslím špatně každý jsme jiný. Tobě třeba jdou cizí jazyky a já je nesvedu. Jde o to aby jsi se poté nemusel stydět za to co jsi vytvořil. Já jsem se do montáže koncovky s vyříznutím otvoru nepustil dříve než jsem nesehnal lemovku, která ohraničuje vyříznutý otvor. Pak jsem si změřil jaké rozměry koncovka musí mít aby se na délku vešla a z venku to vypadalo dobře. ( už jsem viděl i koncovky o průměru 15 cm ) Následuje uříznutí, většinou ohnutého konce výfuku. Jak se říká raději třikrát měř než jednou řež. Poté jsem si zezadu na nárazníku naznačil velikost potřebného výřezu. Postupně a po kouskách jsem nárazník vystřihoval. Použil jsem klempířské pákové nůžky na plech. Když říkám, že je potřeba třikrát měřit u zkracování trubky výfuku tak u řezání nárazníku je to potřeba měřit šestkrát Tady se už zpět nic přilepit nedá. Celkovému začištění jsem použil zalamovací nůž. Po nasazení lemovky už je potřeba jen připevnit koncovku. Už jsem to řešil jak přivařením (foto P 206 SW ) tak i stažením objímkou. ( foto P 208 ). Použitá lemovka začistí vytvořený otvor a případně vyrovná mírné nerovnosti. Lemovka, kterou jsem použil, je podobná té jako máme na těsnění dveří. Tímto se toto těsnění připevňuje do dveřního otvoru. Je to vlastně ohebné ocelové U obalené plastem. Jak se to přesně jmenuje nevím, ale používá se to pro olemování ostrých okrajů plechů. Co já vím tak existují minimálně dva rozměry: Na P 206 SW jsem použil ten menší a na P 208 ten větší. Tento popis je jen orientační. Nemám snahu někomu vnucovat můj postup. Na vyříznutí nárazníku lze požít i elektrické nářadí. Jen musíš mít v garáži proud a to já nemám.
 4. Při označení laděná koncovka výfuku se mi chce , že to mohl někdo tak pojmenovat. Snad tomu nikdo nemůže uvěřit, že to něco udělá se zvukem. Na druhou stranu vzhled zádi vozu to ovlivnit může. Já si myslím, že výfuk u vozů se spalovacím motorem má být. Někdy si automobilky hrají na to, že auto nevypouští žádné spaliny a tak výfuk schovají. Je to případ i stávající verze modelu PEUGEOT 208. Já jsem to vyřešil montáží koncovky kdy jsem vykrojil kousek ozdobné černé lišty nárazníku. Pro posouzení i vůz bez výfuku
 5. JVT

  Okna

  první stupeň je ACCESS který se postupně v ČR přestal prodávat. To jsou většinou vozy bez klimatizace v ČR už skoro neprodejné druhý ACTIVE se poté stává prvním Klimatizace je standardní výbava. = hodně zjednodušené rozlišení výbavy
 6. JVT

  Okna

  ozzy56 ono to s přesným popisem výbavy není zas tak jednoduché. Jsou otázky klientů, které padnou jednou za rok, a na ty třeba neumíme okamžitě odpovědět. Ano mohu se zeptat nahoru a také to děláme. Někdy dostanu odpověď hned někdy po různě dlouhé době. Ano klient chce odpověď ihned a různě reaguje na neznalost nebo spíše nejistotu zda je to stále tak jako to bylo vždy. Ono je to občas také tak, že po desetiletých stejných standardních vlastnostech určité výbavy je to z nějakého těžko pochopitelného důvodu jinak. Příklad? Výbava ACTIVE ( to je většinou druhý stupeň výbavy) obsahuje vždy přední mlhovky. A ouha u modelu P 308 současné generace je to příplatek. Další příklad. U všech generací vozu BOXER se dají seřizovat vnější zrcátka elektricky všechny. To znamená velké horní a malé spodní. Vždy to byl dobrý prodejní argument pro klienty kde se střídají řidiči. U konkurence elektricky jen velké horní. A překvapení najednou nám z výroby začali chodit vozy kde se spodní malá zrcátka seřizují mechanicky. U prvních vozů se to řešilo na záruku. (asi špatná montáž?) Nakonec se zjistilo, že výrobce udělal změnu a bohužel tuto informaci neposlal dál. Nakonec se provedla změna v ceníku a o konkurenční výhodu jsme přišli. Takových případů se dá najít víc. Práce prodavače aut není zas tak jednoduchá. Orientovat se jak v osobních tak i v užitkových modelech své značky. Vědět něco o možnostech přestaveb užitkáčů a zařídit přestavbu nebo vestavbu dle přání klienta. Znát alespoň trochu co nabízí konkurence. Dokázat vyřešit financování když klient nemá dostatek hotovosti. Umět uzavřít pojistku. Co je asi nejdůležitější poznat jak jednat se zákazníkem, kterého vidí poprvé v životě. Člověka různých nálad, různého jednání a v neposlední řadě různých potřeb. Ani nevím zda bych byl rád kdyby jsme všichni věděli a uměli všechno. Nebyla by to pak nuda?
 7. Cena nového DPF filtru je u vozu PEUGEOT 308 SW ACTIVE 1.5 BlueHDi 130k cca 20.800,- Kč včetně DPH. (bez práce) Co na to říct?
 8. podzimní akce Letak_7dni_vertical_09_2019.pdf.pdf
 9. JVT

  origo radio 406

  Poslušně hlásím, že mám u své 406 coupé stejný problém. (JBL systém) Snad jen bez trenek.
 10. Nadhodím nové téma Včerejší Teplické dilema: co je lepší Lev nebo Lev
×
×
 • Create New...