Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. oddie

    oddie

    Uživatel


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      24 633


  2. davidse

    davidse

    Uživatel


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      1 445


  3. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      24 441


  4. Milan+

    Milan+

    Člen klubu


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      9 539


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 26.7.2022 v kategorii Příspěvky

  1. oddie

    806 - 26 let (a 15 let u mě)

    Tak výměna rozvodů a vodní pumpy je za námi, úplně zbytečně, protože kladky i vodní pumpa byly i po 180tis km jak nové... no co už, dokud to člověk nerozebere, tak to nezjistí. Zároveň s tím šly i všechny silentbloky, řemenice a řemen příslušenství, a samozřejmě nová kapalina do chladiče.
    8 points
  2. davidse

    Vtipy

    7 points
  3. Milan+

    Vtipy

    6 points
  4. Taky při výměně vypouštím starý olej a pak proplachuji zhruba litrem nového oleje a je krásně vidět jak to vytlačí ještě trochu bordelu ven. Ani nepotřebuješ pomocníka, stejně kupuješ většinou 5l oleje a patří tam cca 3,7l, tak proč to neudělat pro tu jistotu.
    3 points
  5. Péťa

    Vtipy

    Někdo má na střeše kohouta, někdo... kohout.mp4
    3 points
  6. ozzy56

    Už jsi nevím rady

    ahoj, filtrbox čistý ? filtr vzduchu vyměněný ? jinak to ,už JSI nevím rady' je místní zlozvyk ??
    2 points
  7. V těch nových motorech už nic takového tuším není. Dokonce snad i ty staré 1,6hdi to tam v pozdějších datech výroby už neměly A s tím olejem je to jak píšeš. Stačí to měnit pravidelně v rozumném intervalu a žádný kal, nebo usazeniny tam nejsou. A opravdu stačí po vypuštění starého tam poslat 2dcl nového a nechat vykapat. U naší 308 jsem tenkrát po koupi jen udělal jednu výměnu za nádrž. Nějaký levnější filtr+olej a po nějakých 1200km vypustit. Aditiva v novém oleji všechno pěkně rozpustí, a jak to tam není dlouho, tak to pak krásně vyteče. Pak nový filtr+olej a na rok pokoj Aktuálně něco přes 150tis najeto a bez problémů (klep,klep).
    2 points
  8. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    Co jsem dnes udělal? Živnost pominu a jinak jsem dvojčatům poradil jak bych si představoval uklizenej zahradní domek. Myslím že je můžu pochválit a odměnit trochou piva ...
    2 points
  9. @enikybeniky když si tady necháš zjistit výbavu, tak by jsi se tam mohl něco dozvědět...
    2 points
  10. Radek Hurvajz

    Už jsi nevím rady

    https://www.peugeot-club.com/guidelines/ 3. Psát stručně a výstižně Přemýšlejte při psaní dotazu. Volte výstižný nadpis (nadpis "Už jsi nevím rady" nikomu moc neřekne) a problém popište co nejpodrobněji.
    2 points
  11. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    Já, když jsem stavěl dům, tak jsem si taky vykopal díru a nad ní udělal funkční latrínu Někam chodit musíš a starat se o chemické WC, to mi přijde složité. Kadibudka funguje pořád.
    2 points
  12. JVT

    Vtipy

    2 points
  13. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    Voda z potoka, elektrika ze sluníčka. Pohnojeno, tak snad se tráva vzpamatuje. Nějak jsem ji poslední týdny zanedbával
    1 point
  14. 526km za 2360,- Kc je totalni ulet. To s obycejnym naftakem jedu levnejc. I s benzinakem. A to jako o dost. Zrejme pro levny provoz musis vymetat nabijecky o ubchodaku nebo tak... A hlavne nedobijet rychle.
    1 point
  15. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    enikybeniky.pdf
    1 point
  16. tvoje auto má jak Eolys, tak močku, emisní předpis má Euro 6.1, takže snímač NOx a vstřikovač močky a zároveň aditivaci Eolys pro regeneraci FAPu Hrdlo pro doplnění močky je vedle rezervy v kufru pod kobercem. Mrkni do manualu https://public.servicebox.peugeot.com/APddb/
    1 point
  17. Hrdlo pro Adblue může být ještě v kufru pod rezervou, pokud není vedle hrdla pro naftu. Podle mě je tam oboje jak Adblue tak i eloys.
    1 point
  18. Není 1,6HDI, jako 1,6HDI a nejhorší je smrt z vyděšení U ročníku 2018 bych se bál spíš ADblue apod. Olej měnit 1/10-15 a bude to dobrý
    1 point
  19. Hele to že vana na tutom motoru není úplně povedená to se ví je spousta lidí který ji mají přelisovanou tuším že tady to osobně dělal @Ferry . Na druhou stranu těch motorů po světě jezdí mraky a je spousta lidí který to neřeší a funguje jim to. Navíc je spousta lidí který i na tu základní údržbu dlabou a přejetí intervalu oleje o 2,3,4 tis km pro ně nic neznamená. Jako nejsem až takový puntičkář a tvrdím že když to nevychází a olej se přejede o pár desítek nebo stovek km tak jednou nebo dvakrát to není tragédie. Kdysi tady někdo za pár korun prodával přípravek na to přelisování tak jsem ho koupil s tím že třeba někdo ze zákazníků bude mít zájem to přelisovat protože pár lidí s tímhle motorem ke mě jezdí ale nikdo z nich to neřeší a řešit nepotřebuje. Jak píše ozzy56 je to spíš taková věc kterou " starý dílenský pardál " těžko chápe ale holt inženýři to tak namalovali a funguje to na tisícovkách motorů tak to asi nenamalovali úplně blbě.
    1 point
  20. nemusíš dělat nic, sítko tam už nedávají, ta vana je něco, co se praktikovi z dílny příčí, ale jezdit se s tím dá, olej bych měnil max. po 15 tisících
    1 point
  21. ChouLu

    Peugeot 206 cc - stahování malých okének

    Stačí promazat gumy přes které to okno jezdí
    1 point
  22. Havlicek.Lukas

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    kdyz vidim ty slunecniky vlevo - to je Masalla takze Vegtral je vlevo vzadu na rohu
    1 point
  23. Těchto motorů jsme měli asi 10, najeto na každém přes 200 až 300 t., pravidelně měněn olej po 20 t, jinak nic zvláštního. Bez závad. Chtěl jsi názor, toto je zkušenost.
    1 point
  24. Medvěd

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Klemoňu - jak kde. U nás je spojovací ulice Keramická a tam se parkuje po obou stranách jako by to byla jednosměrka, byť je obousměrně průjezdná Ono je to o tom, že když už nějaký místo vidíš, tak u nás holt není čas řešit v jakém je směru a třeba se kvůlivá tomu otáčet, protože v tu ránu už budeš druhej a budeš zase kroužit kolem bloku a hledat jinde
    1 point
  25. Péťa

    Vtipy

    Blondýnka si přečetla inzerát: „Hledáme sympatické děvče, které umí anglicky, německy nebo francouzsky, ovládá práci s počítačem a má řidičský průkaz.” Za několik desítek minut už sedí v kanceláři na přijímacím pohovoru a šéf se jí ptá: „Tak jaký jazyk umíte?” „Já umím jenom česky.” „No dobře,” povzdechne si šéf. „A ovládáte práci na počítači?” „Ne, to určitě ne. Řekněte jen slovo myš a já už se klepu strachy!” Šéf bezradně kroutí hlavou: „A alespoň řidičák máte?” „Nemám, mně se dělá v autě špatně.” Šéf rozčíleně rozhodí rukama: „Tak co tu, proboha, chcete?!” „Přišla jsem vám říct, abyste se mnou nepočítali.”
    1 point
  26. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    Nebude klid bo zatím se mi to jeví tak že nebude ani bohatší vrstva. Možná právě o to jde. Žijeme v turbulentní době, v Letech bourají prasečák, hoří České Švýcarsko, PHM už někde klesly pod 45 a covid se tiše rozjíždí. Kdyby mi něco z toho někdo řekl předloni, zavřel bych ho do sklepa vystřízlivět K tématu: dokončeno druhé moření a broušení materiálu na zábradlí, zítra se to snad podaří nařezat.
    1 point
  27. Mercedes Intouro

    Žlutý veterán

    No s prostorem by to mohlo být lepší, ale nestěžuji si. A že si člověk koupí autobus , no jo holt toho mám v práci jakožto autobusák málo Ale samozřejmě je to časově i finančně náročný koníček, a tak jsem rád že na to nejsem sám.
    1 point
  28. davidse

    Vtipy

    1 point
  29. Weri 605

    Vtipy

    1 point
  30. Pe.Tr

    Vtipy

    je fakt, že jsem o ní dlouho neslyšel.
    1 point
  31. Péťa

    Vtipy

    1 point
  32. Rikic339

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Tohle jsem našel ve služebním autě.. a jezdil s ním teď jen majitel firmy
    1 point
  33. pavelu96

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Dnes tu "parkoval" zabloudilý borec z Litvy
    1 point
  34. Medvěd

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Jako Ti vadí ten metr od obrubníku na takhle široký street? Svět se zbláznil
    1 point
  35. honzanaj

    308 SW Active 1.2 PureTech

    Zhruba měsíc trvající anabáze s naší 308SW, na jejímž konci se zlověstně mnohokrát v mlze objevoval účet na téměř 100 tis. Kč za nový motor, byla dnes slavnostně zakončena výsledkem, s kterým už málokdo počítal. Běžná pravidelná servisní prohlídka téměř na konci pětileté záruky, tzn. olej, chladivo, brzdy, vzpěry stabilizátorů a tohle a tamto, jako obvykle. A k tomu všemu i kontrola stavu rozvodového řemene, který, jak známo, v tomto případě neběhá nasucho, nýbrž v oleji. A ejhle, řemen neprošel měřením, je nabobtnalý, takže se objednáme na rozvody. Dobrá zpráva na tom je alespoň ta, že importér se na tomto bude podílet více než z 80 %, protože vozidlo je v záruce a k popisovanému jevu došlo v pouhých 80 tis. km. To znamená ani ve 120 tis. km, jak bylo výrobcem původně stanoveno, dokonce ani ve 100 tis. km, jak bylo později upraveno vzhledem k podílu síry v palivu v našich končinách, ale rozvody skoro zadarmo? No kdo z vás to má, že? Pro vysvětlení - síra v palivu se při spalovacím procesu dostane do oleje a ten pak při styku s rozvodovým řemenem způsobuje jeho naleptávání. Nastal den D, vozidlo přistaveno do servisu a hned druhý den ráno telefon. A jak již správně tušíte, prů**r. Ano, řemen je skutečně nabobtnalý tak, že neprocházel měřícím přípravkem volně, jak by měl, takže jeho výměna je nutná. Jenže, on je již naleptaný tak moc, že se z něj začala oddělovat vlákna. Ta vlákna se dostávala do oleje. Ten olej samozřejmě prochází sítem, takže za normálních okolností se většině takto postižených maximálně nachytá šlem na tomto sítu a pokud se ucpe, buď se objeví výstraha mazání, případně chyba motoru a už se hledá. Nejpozději při výměně oleje se přijde na to, že oleji se nechce jaksi z motoru ven, tak se pátrá, kde se nám ukrývá a proč. U nás však došlo k nečekané odbočce z tohoto scénáře. To síto prostě povolilo, provalilo se, všechno to svinstvo se vyvalilo a zaneřádilo kompletně olejové hospodářství motoru. Paradoxně motor tedy mazal zdánlivě vesele a bez odporu. Takže nastala fáze zjišťování, jak moc je motor poškozen. Například vačkové hřídele zde neběhají v ložiskách, ale kloužou na tenkém filmu oleje, který je sem pod tlakem hnán. Několik dní probíhala diagnostika poškození za přesně popsané procedury a použití hmoty pro měření vydření různých míst, vyhodnocovalo se, odesílalo, vyhodnocovalo, až přišel ortel - výměna motoru. A nastala fáze vyjednávání. Velmi taktně mi bylo sděleno, že v úplně nejhorším případě by mohla částka atakovat hranici 100 tis. Kč. Bude třeba intenzivního vyjednávání koncesionáře s importérem a případně i dále o tom, že vozidlo bylo v době, kdy již závada musela být přítomna, v záruce a nehledě na to, že konec záruky mezitím nastal, měl by tento případ být posuzován jako záruční. Vozidlo navíc jezdilo na pravidelný servis ke koncesionáři, intervaly nebyly překračovány, tankováno bylo, dle doporučení pro tento model, pouze a výhradně palivo 100 okt. u renomovaných čerpacích stanic. Vše zdokumentováno, odesláno. Dlouho nic, až nakonec bylo maďarskou centrálou milostivě schváleno, že se bude podílet celými 17.500 Kč bez DPH. S díky odmítnuto. Další velkorysá nabídka byla 25 % z ceny motoru s DPH. Možná nejsem matematický génius, ale tohle mi na první pohled přišlo jako skoro totéž, jen jinak vyjádřeno. Takže ne, díky No a abych už svoje znovuprožívané utrpení ukončil, a jistě i vaše, jednoho krásného dne mi servis koncesionáře volá - sedněte si, držte se, je to odsouhlaseno, nový motor bude hrazen ze 100 %. Dnes jsem auto dostal skutečně do rukou, má skutečně nový motor, takže jsem zase "v záběhu", umyto a vypucováno, vyleštěno a vyvoněno i uvnitř. Technici byli rádi, zejména ten reklamační, že už odjíždím a pokyvovali předčasně zešedivělými hlavami nad haldou dokumentů, která byla k tomuto případu nashromážděna. Chvály je v dnešní době tak nějak málo, většinou se každý vypisuje spíše ze zklamání, takže jsem rád, že můžu říct - pánové z AV CARu, díky!
    1 point
  36. Medvěd

    Vtipy

    Když kopíruješ přírodní vzor
    0 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...