Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 23.2.2020 v kategorii Příspěvky
-
Co jste dnes udelali...
Schreek a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
7 points -
Nezávislé autoservisy Peugeot
Medvěd a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ONDER138 za téma
Dohodnutí ceny je věštění z koule. Dneska jsem předával Mercedesa, který byl dokonalý příklad. Zákazník chtěl vyměnit těsnění pod hlavou. Auto přijelo na laně. Shodil jsem hlavu a těsnění bylo propálené na třech válcích (byl to 2.0 čtyřválec). Voda doslova valila do oleje a motor byl jedno velké bahno. Motor musel být fest uvařený a nejspíš to ještě jezdilo než to došlo do této fáze. Vana dolů, čištění a při jednom i písty ven a kouknout na kroužky. Kroužky zapečené a na jedne ojnici ojniční ložiska v hajzlu. Takže volám a předávám informace a potom i posílám fotky na Email (vždycky mám telefon v náprsní kapse a fotím průběh opravy) a výsledek je, že cena je absolutně někde jinde. A k cenám autorizovaných servisu, ale i neautorizovaných. Dokud si lidi neuvědomí jaká extrémní je vstupní cena do této branže a to se bavíme jenom o prostoru a sním spojených věcí, pak vybavení mechanická, karosářská, lakýrnická,pneu. Zaměstnanci platy, odvody, BOZP, lékařské prohlídky, oblečení atd. a dalších milion věcí a jako třešnička na dortu je, že EU nařizuje i jak a kde budou záchody pro zákazníky. A pak přijde nějaký Pepik a chce si přinést vlastní díly, ale starý vyjetý olej a sjeté gumy si odnést nechce.6 points -
Co jste dnes udelali...
skypeja a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
no já nevím , já bych asi raději bral tu mladší4 points -
Co jste dnes udelali...
Medvěd a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
No vždyť to bylo už po druhé s tou samou treperendou . . . Dokonce to bylo i bez prstýnků ! původně nechtěla ani hudbu , ale nakonec jsem na místě domluvil B.S. - Vltavu Jo a dodatečně přiznávám - byla tam i moje mamina. Ta by mi to neodpustila . . . No šest lidí = snoubenci + svědci + máti + fotograf = partner svědkyně tedy dcery4 points -
Co jste dnes udelali...
Medvěd a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Přesně tak. Ať si každý udělá svatbu jak se jemu líbí - je to jeho svatba ! Kecáním do svatby to začíná , vybíráním nábytku do cizího bytu to pokračuje a vrcholí to kecáním do výchovy . . . .3 points -
Peugeot 3008 Hybrid4 - Závada hybridního systému
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele brixtr za téma
to klidně můžeš, máme tu takové vlákno právě pro tyto případy když není někdo spokojený se servisem3 points -
Nezávislé autoservisy Peugeot
trucker1245 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Mosquito za téma
Upřímně autorizovaný servis (konkrétně Domanský - stodůlky) u mě skončil hned na 1. garančce. Mám rád vše písemně, protože co se řekne do telefonu "neplatí". Tak zjišťuji kdy mohu auto zakoupené u nich dovézt a kolik stojí 1. garanční prohlídka. Je mi sdělen termín a cena. Auto přivážím na daný termín a ejhle objednávka neexistuje, ať přijdu jindy. Tak hledám v mobilu potvrzený termín co mi poslali mailem. Sklopili uši, že to nějak dají a večer to bude. Když si dojdu pro auto dávají mi fakturu kde je částka o 80% vyšší než byla psaná v mailu. Ptám se tedy co se vše s vozem dělo nad rámec prohlídky? Odpověď - nic jen olej a filtr a kontrola. Tak opět ukazuji na mobilu mail kde je cena co mi napsal přímo vedoucí servisu která je o dost nižší. Pracovník odejde a při návratu přijde s cenou +/- stejnou jako je v mailu (liší se lehce časem práce) s tím, že neví kde nastala chyba. Druhá zkušenost byla s reklamováním zatékání přes dveře spolujezdce kdy při každém dešti jsem mel rybníček na koberečkách. 1. reklamace - vše v pořádku (dle jejich slov), ale teče stále, 2. reklamace kde jsem dal malou nálepku přes těsnění a v protokolu byla výměna těsnění, ale asi našli stejnou nálepku a nalepili ji na stejné místo a do vozu stále zatékalo, 3. reklamace přijel jsem v velkém slejváku a vytáhl jsem člověka co přijímá zakázky do servisu v dešti ven, ať se sám podívá na rybníček a jak je vidět cestička vody. Řekl jsem mu,že už po 3. reklamuji stejnou závadu a pokud to neopraví chci auto vrátit. Asi to pomohlo, protože opravdu s dveřmi něco udělali a už neteklo. Od té doby i když to servisy "zdržuje a otravuje" chci znát cenu opravy předem (+/-) a kdo neodpoví tam nejedu.3 points -
Co jste dnes udelali...
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Nevím teda podle mě je to záležitost především těch dvou a ne toho aby si měli přátelé o čem povídat a vytahovat nějaké citlivé vzpomínky to ať si dělají ale ne na můj úkor. Asi jsem v tomhle jinej možná že za to může i to že když jsem jezdil jako kmenovej tak jsem měl denně za zády spousty lidí a upřímně se přiznávám že ač už víc jak dva roky jezdím jen jako brigádník tedy ne každý den tak je mi pořád milejší komorní společnost než davy lidí okolo.2 points -
Co jste dnes udelali...
skypeja a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Cituji Péťu "A Kůstka chtěla? " No moc ne , cukala se a zmítala !!! On mi taky oddávající musel připomenout , že jí mám vyndat roubík , aby mohla říct ano . Bylo to domluvené. Jak jsem vyndal roubík , svědkyně za Kůstkou řekla ANO a já Kůstce narval roubík zpátky2 points -
Nezávislé autoservisy Peugeot
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele rhinos za téma
no kdyz muze nekdo dat cenu v akci vyrazne nizsi tak to pro me znamena ze bezne ma tu cenu nechutne nadsazenou Jak uz tu nekdo psal tak taky kupuji na autorozvodech nebo treba granexu. Snad nedelam reklamu. Oleje i jinde. Ale kdyz me proste nekdo natahne na dilech a jeste ma sazbu jak v autorizaku a jeste s prirazkou tak nevidim duvod mu delat kafku2 points -
Dostalo mě do kolen :)
skypeja a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Nikdy bych nevěřil že takovýho debila potkám, a vono fakt to dneska vyšlo, v Brně na sjezdu z D1 na Vídeňskou couval modrý Fiat Panda, už byl skoro zpět na dalnici ale sjíždějící auto za nami u něj zastavilo (Sice taky dobrej risk) a snad ho poslal spravným směrem do prdele. Kua to snad není možný, Radka která řídila nedejchala ještě v Tišnově.2 points -
Nezávislé autoservisy Peugeot
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Mosquito to máš sice pravdu ale i ta cena za jak Ty píšeš běžný úkon(údržba) výměna mot. oleje + filtrů se na totožných autech v jednom týdnu i při použití totožného materiálu může lišit i klidně o tisícovku. Protože na pondělní akci jsi nakoupil materiál který " byl v akci" i třeba jen blbý olej v pátek (minulí týden)a na páteční akci materiál kupuješ ve čtvrtek a to už akce neběží. A než začneš tak materiál i na takovouhle běžnou věc kupuju max. den dva dopředu a to jen když mám potvrzeno že to auto opravdu přijede protože jako sorry ale nevydělávám takový sumy abych držel skladem materiál za tisíce Kč navíc olej kupuju zásadně 5/4L balení aby pokud je zákazník přítomen viděl že mu tam leju to co bylo v " zaplombované" pixle. Protože na rozlívání oleje ze sudu nebo většího balení se zákazníci moc netváří a navíc rozdíl v nákupní ceně za litr oleje v sudu nebo v 4/5 L pixle je tak minimální že se to nevyplatí a jsem u toho zase abych měl v oleji třeba 10-15 tis. Kč a měl to v tom půlroku je nesmysl navíc dnes to není co bejvalo že se do aut lil olej který byl po ruce, každá značka má doporučené oleje a většina zákazníků trvá na tom aby se doporučené oleje dodržovali.2 points -
Nezávislé autoservisy Peugeot
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
budu se opakovat, ale trvám na svém--nejvíc mě fascinuje ta snaha lidí v autorizáku, být ,,výše'' než já jako zákazník , tohle se snad musí vyučovat na profesionální úrovni v celé síti autorizáků od Aše až po Čiernu pri Čope2 points -
Týdenní akce Autokelly + speciální akční ceny pro PC
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
2 points -
peugeot 508 koupit ojetinu vs. spolehlivost
bajza206 SW a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
to je rozumné rozhodnutí, protože u jiné značky spojky vydrží 500 tisíc, vstřikovače kolem milionu a olej se může měnit co 40 tisíc...2 points -
2 points
-
ono to přijde, jednou bude jen neděle1 point
-
Traveller momentálně nelze koupit?
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pijerek za téma
Co vím, tak je to kvůli emisním limitům pro celou automobilku. Asi se tahle auta s větším motorem prodávají moc dobře a v poměru s prodanými malými vozy jim to už neúnosně zvyšuje emise a tím i výši pokuty, kterou musí automobilky platit. Logicky pak asi preferují významnější trhy, než je ten náš Docela zajímavé čtení o těch pokutách je tady1 point -
my jsme nakonec rezignovali, vzali jsme polsko ( ve scontu) a pocitame sbzivotnosti do 5 let ,ikdyz deti uz jsou vetsi tak snad nebude tolik nehod a taky uz neni tolik casu na ni vysedavat, v podstate je to dekorace potrebovali jsme vyssi posez ,tvrde kratke sezeni a vysoky operak. plus +/- sire 415 cm1 point
-
Tak právě i proto,když už to víš, tak bych to nechal udělat. Kór když parkuješ venku.1 point
-
1 point
-
Já i včera. Týden by měl vypadat takhle (počínaje zítřkem): malá neděle - úterý - středa - čtvrtek - malá sobota - neděle - neděle.1 point
-
Charlie ani nevíš jak ti rozumim ,tuhle anabázi jsem prodelal napodzim a to co si dovoli asko prezentovat za sedacku za 60000,- to je do nebe volajici samo i jinde to nebylo lepsi , hlavně 90% sedacek stejný styl , dlouhé sedáky, nizke operaky a ausus ztoho stříkal na metry daleko...1 point
-
Gratuluji novo-staromanželům.1 point
-
Psal jsi jak dovozce kouká po barvě a odstínu a tady je evidentně jiná barva na náraznících dle fotek. Chtěl jsem tohle místo Ulysse,ale každý mi říkal bud rád co máš,když už tak S max. Ale co mechanik to názor .1 point
-
@MJSytic víš co na to pomáhá? @MilanF11 point
-
Tam prej je jen nějaká díra ...1 point
-
Na ten odkaz se mrknu, Ten AVCAR jsem splet, děkuji za upozornění píši to z mobilu... jsem v práci...1 point
-
Co jste dnes udelali...
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Králíky. A není to mamut, ale slon.1 point -
Máme od Jecha. Už ani nevím, kdy jsme ji kupovali (cca 12 let, beru to podle dětí), ale byla za raketu. Je stále bez problému. Až budeme kupovat novou, nejdřív se pojedu podívat tam, pak teprve možná budu uvažovat o jiném výrobci.1 point
-
Nezávislé autoservisy Peugeot
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Ale však jo myslím si že není problém u seriozního servisu a tím myslím i garážníka aby udělal rozpočet na opravu předem. Ale zase na druhou stranu musí být zákazník soudný a když volá mechanikovy tak po něm chtít rozpočet z hlavy a na korunu přesně to prostě při dnešním stylu práce nejde. Protože ceny materiálu se mnohdy při stejné objednávce v rámci několika dní můžou změnit další věcí je dostupnost dílů atd. Takže když mi zákazník volá že by potřeboval to a to a chce vědět cenu tak řeknu jestli mu to stačí do večera že mu buď pošlu SMS nebo emeila protože teď mám rozdělanou práci a až to dodělám a budu mít chvilku tak že si sednu k počítači a něco vymyslím. Většině lidí to stačí do večera pošlu rozpočet ve kterém si většinou nechávám rezervu nebo když si myslím že to bude náročnější tak ho i trochu přestřelím s tím že se vždy snažím udělat to levněji než je rozpočet a pak je zákazník rád že oproti rozpočtu je ušetřeno. Poslední příběh bylo to BMW které jsem tu měl přišla poptávka a žádost o nástřel rozpočtu rozpočet jsem udělal na materiál který byl aktuálně dostupný když jsem to dělal než došlo k odsouhlasení a přistavení auta k servisu tak se dostupnost materiálu změnila na neakceptovatelný čas takže když bylo auto předáváno tak jsem se domluvil že rozpočet bude dodržený ale že musím kvůli časovému pressu použít alternativní materiál a že to nejdřív rozhodím abych věděl co přesně objednat když jsem měl hotovou objednávku tak jsem jen zákazníkovy poslal SMS s celkovou sumou kolik teda bude cena v aktuálně dostupném materiálu a jen jsem si nechal tu cenu odsouhlasit. Je to s.aní a zdržuje to ale ne tolik abych to nemohl takhle praktikovat u plánovaných věcí je to jiné tam se dá ten rozpočet udělat dopředu s malou rezervou úplně v pohodě u těch akutních věcí je to složitější ale i tak se dá pokud to teda není oprava v 11 přistavené auto a ve 14 že musí jet a je potřeba vyměnit desky a kotouče na PN. Tam není problém s prací ale s bleskovým sehnáním materiálu a dostáním ho na dílnu.1 point -
To střídáte servisy jako ponožky? Já mám "svůj" (pro každé auto jiné) a tam auto prostě dávám.1 point
-
Závity mám zajištěné kontra matkou. Plast jsem bohužel nesehnal. A nebo byl moc měkký. Silon by se vlivem soli asi brzo rozpadl. Nevím. Nejlepší je asi mosaz, nebo měď. Já jsem sehnal dural s povrchovou úpravou. A ty úhlové klouby je dobré koupit napůl s pravým a levým závitem, pozink. Pak to jde dobře nastavit. Původně jsem chtěl nerez, ale ty jsou tak drahé, že by pak nemělo cenu tyčky vyrábět, ale rovnou je koupit nové. Možná existují i plastové klouby, já je ale nenašel. Ještě existuje varianta úhlových kloubů s manžetkou, to mi došlo už pozdě. Uvidím, jak to dlouho vydrží bez manžetky...1 point
-
@Medvěd najeto prd po Dáme jídlo? kluci s tím jezdí 300-500km denně..1 point
-
Bylo mi asi 16 let.Sel jsem do lékárny koupit krabičku. Byla tam ta krásná, mlada lékarnice a viděla, že je to poprvé co nakupuji prezervativy. Dala mi jedno baleni a zeptala se me zda vim jak se to používá. Poctivě jsem řekl, že ne : "Opravdu nevím, je to poprvé!'" Otevřela balení, vyndala jeden a natáhla si ho na prst. Řekla mi abych se vždy ujistil, ze je správně nasazen. Vypadal jsem jako blb ... podívala se kolem sebe zda-li jme tu sami. "Moment" ...a zamkla dveře. Vzala mě za ruku a odvedla dozadu. Rozepnula si blůzku a sundala ji. Rozepnula a sejmula svou podprsenku. "Vzrušuji tě ?".... ptá se. Vzmohl jsem se jenom na kývnutí hlavou. Řekla mi, že nyní je ten moment nasadit prezervativ. Mezitím co jsem to realizoval, sundala si sukni, kalhotky a položila se na stůl. "Pospěš si, máme málo času"povídá. Tak jsem na ni vlez. Bylo to tak krasné, že jsem to bohužel dlouho neudržel. Dívala se na mě zklamaně. "Nasadil jsi aspoň dobře prezervativ ?" ptá se.... " Zajisté," a hrdě ji ukazuji svůj palec ... Poté ztratila vědomí !!!1 point
-
A kde je ta fotka s otokem?1 point
-
1 point
-
1 point
-
no vzdelani teda nemam, ale s vyjadrovanim jsme na tom teda stejne , coz me opet utvrzuje ze vysoka skola nic nedokazuje S tou restauraci je to primer prave ze idealni. Mimochodem z ceho chces generovat zisk ?kdyz budes mit zisk na oleji 100% bude to 50,- na litru , pri naplni 4-5l je to 250,- , na nd mas zisk 20-30% , servisni prohlidka bude mit tak 2-3hod normu, z toho mas platit mechanika, technika,skladnika, jejich skoleni a miloon dalsich veci..... zlevnila se nova auta ,snizil se zisk z ceny vozu,aby byla dostupnejsi ale cena servisu je porad stejna neli nizsi nez kdysi a presto mas generovat zisk , takze musis hoooodne aut servisovat abys vydelal, tzn hoodne prodat a furt dokola , buhvi kam az to zajde, nebude kudy jezdit pro mraky prodanych aut mozna proto ted uz nemaj takovou zivotnost ano ,jsem z oboru , proto jsem reagoval, kdyz servisaky takto oznacujes ,potazmo kazdeho kdo generuje zisk vyssi nez tobe pripada moralni. to se muzem pak bavit jak jsou nemoralni (nepisu zlodeji) pravnici, pojistovny, remeslnici, aj.... ad to hyundai setkani nevim tedy ze bych nekoho poucoval, nektere cleny jsem znal jiz dele nez si myslis, jen jsme se na to tema bavili jak je to u "vas" a jak u"nas" . No hyundajaci naznacovali, ze s tebou bude sranda.1 point
-
proč máš tedy dvě auta? Edit: vlastne tři. ok takže kazdy kdo provozuje restauraci okrada .hm. ja mel zato ze mas ekonomicke vzdelani ...1 point
-
Nezávislé autoservisy Peugeot
Medvěd zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No já Ti nevím tahle debata tady byla už tolikrát. A zajímavé je že všichni tvrdí jak ekonomika prosperuje jak mají všichni velké platy tak by přece neměl být problém zaplatit ceníkovou cenu. Ale mě poslední dobou přijde že se sem dostali ty turecký a ještě víc cizácký manýry že o jakékoliv ceně je normální smlouvat nebo dokonce že to je povinnost a že obchodníkovy(řemeslníkovy ) že to udělá dobře když s ním někdo smlouvá. Během týdne bývá třeba 25 telefonátů kolik stojí opravit to a kolik stojí opravit tamto. A protože člověk nemůže mít v hlavě ceny všech ND tak většinou řeknu že se podívám do nabídky spočítám to a že zavolám přesnou cenu než plácat nějakej nesmysl. Tři lidi po tomto sdělení rovnou řeknou že v kelly stojí ten díl tolik a že Franta v hospodě tvrdí že vyměnit ho je otázka hodiny max. dvou a kolik jim teda slevím z ceny toho dílu že tam určitě mám slevu tak těm rovnou říkám ať si do toho kelly dojedou koupí si to a ať jim to Franta místo dřepákování v hospodě vymění za těch pět nebo sedum piv co by za ty dvě hodiny vylemtal. Další čtyři až šest lidí si tu cenu nechá spočítat a když jim jí zavolám tak se ptají jestli je to pevná cena nebo nebo jestli by mohli dostat slevu po odpovědi že cena je spočítaná přesně řeknou že půjdou jinam. A z toho zbytku se pak půlka pokud se nakonec objednají snaží smlouvat při placení nebo den před termínem zavolají jestli by nevadilo že mají svůj olej a svoje filtry no jasně že to den předem vadí protože většinou už je ten materiál nakoupený, já vím že není problém to vrátit ale pro mě je to práce navíc. A když se ptají na začátku jestli to nevadí tak jim řeknu že to nevadí za předpokladu že jim nebude vadit 100% příplatek za práci jak mám uvedeno v ceníku a že použité věci včetně toho oleje si odnesou a k likvidaci si to odevzdají samy. Tak řeknou fajn nechám to celé na Vás. Jako u některých dílů se dá pochopit že je člověk dokáže sehnat nebo k nim přijít levněji než servis a tam se dá domluvit ale smlouvání o materiálu na výměnu oleje to je podle mě skoro za čárou. A zlobte se na mě nebo ne. Tím teda jako netvrdím že 12 000 Kč je za výměnu oleje a garanční prohlídku nějaká láce ale tak zase se podívej na to že většina importérů diktuje dealerům jak mají vypadat showroomy jak mají vypadat dílny jak mají být zaměstnanci oblečení atd. atd. takže je logický že ten dealer to nedělá pro to aby ho někdo vychvaloval za lidové ceny a že to je byznys jako každý jiný navíc jim jsou diktovány i ceny jaký si mají účtovat.1 point -
.....okrádat na oleji .... .... v restauraci platíš za 0,04 whisky kolik? a kolik stojí v Penny flaška? popř 0,33l Fanty v restauraci a kolik stojí 2L v Penny? a do restaurace někdo chodí obden a na prohlídku do servisu 1x za rok za dva . Už s tím začínají být všichni nudní až trapní ..... , a pak jsou schopni zavolat do toho servisu s tím, že by potřebovali jen poradit..... EDIT : píšu obecně , aby sis to nevztáhl jen na sebe1 point
-
Kúp si čokoľvek iné, neposlúchol som radu a kúpil si 508, tie hlúpe chyby ma už nerozčuľujú, ale to čo mi vyvádza automat je nad moju mieru akceptácie, samozrejme v servise sa závada neprejavuje a mňa už podozrievajú z klamania. Ber niečo z koncernu...-1 points