Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 15.8.2023 Ve všech sekcích
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
JVT a 10 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele dracekvo za téma
Já mám čístý elektro. Kupováno jako ojetina, takže dotace 0,-. Jak to kdo kupil jako nové netuším. Najel jsem s tím už přes 50 tis km. V době kdy elektrika stála 2kč noční proud to fakt jezdilo za hubičku. Už s tím nejezdím, protože mám služební byt, tak jsem to nechal na baráku otci. Na ty jeho popojížďky po okolí je to ideální. Topí to hned a vůbec tomu ty krátké trasy nevadí tak jako spalováku. Nicméně co mě vadí nejvíce je ta neschopnost EU. Tlačí to všem, ale nejsou schopni udělat nějakou jednotnou síť pro platby za nabíjení. Když čtu ty přípravy lidí, kteří s tím jedou do chorvatska. Každá země má několik různých provozovatelů, každý z nich má jiný sytém plateb. Takže ti lidi věnují minimálně den na vyhledávání kde a jak nabíjet a pak vyplňují různé registrace a objednávají čipy. To jako děkuji nechci. Já chci proste sednout do auta s nějakou hotovostí v kapse, v druhé kapsa platební kartu a o nic víc se nestarat. Edit: A k udržitelnosti. Jakož to majitel staršího vozu vidím ty problémy. Nový článek do baterie není možné koupit. Kupovat celou baterku do 12 let staré ojetiny nemá absolutně žádný smysl, protože baterka je dražší jak celá ojetina. S ostatníma dílama to taky není žádný zázrak, protože těch aut je prostě málo a druhovýroba neexistuje. Takže kdo si koupí předraženou ojetinu, kde je téměř 100% jistota, že do x (viděl bych to tak na 15 let) let dodejdou baterky a jejich výměna je nerentabilní, takže vám zůstane jen nepoužitelný vrak na díly. To je panečku ekologie. Ještě mám starou audi 1.9tdi. Tomu autu je 26 let a furt to jezdí. Občas do toho koupím nějaký díl za pár stovek, vyměním olej a jezdím dál. To žádný elektromobil nedá. A hlavně tohle nedá peněženka střední třídy. Nové el. auto je drahé a ojetina je taky drahá, vzhledem k tomu jak dlouho mi asi vydrží. A to že elektromobil zlevní do dvou let na úroveň spalovacích aut poslouchám už posledních 10 let a furt skutek utek. Takže se stane jen to, že lidi si budou udržovat ty svoje smradláky, co jezdí na dinosaury. Automobilky budou prodávat jen pár elektromobilů firmám a pár zbohatlíkům. Tím se roztočí spirála úpadku průmyslu (protože celá EU žije z toho, že vyrábíme auta), tím lidi nebudou mít prachy a auta se budou kupovat ještě méně. Pokud to včas nikdo nezarazí, tak z toho bude akorát další velká hospodářská krize. Němci už jí měli, stejně tak jako měli válku. Ale stejně jsou tak hloupí, že zase a opět chtějí zničit celou evropu. A proč že to všechno? Aby jsme ušetřili 2% globálních emisí? Nechtělo by se spíš zaměřit na to, proč jezdí taková hromada lodí sem a tam? Stačí se podívat na mapu lodní dopravy. Stejně tak letadel. Proč se vozí pšenice z UA do afriky. Afrika je nejúrodnější zemí světa a chvástá se jako kolébka lidstva. Místo pšenice bych jim poslal motyky ať makají svejma rukama. A až se vyřeší problém, kde brát čistou energii i v zimě, tak můžeme teprve přemýšlet na přechodem na baterky. Zatím to nemá žádný smysl, když si němci zavřeli bezuhlíkové atomky a nahradili to plynovejma elektrárnama. Ani kdyby si osadili celé německo panelama, tak je to v zimně nespasí. Celé slavné zelené neměcko stále produkuje více emisí jak francie, která jede už pěkně dlouho na atom.11 points -
Ukradená Aprilia
Fruktis a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele PaKr za téma
Zní to neuvěřitelně, ale včera ( 14.8.) nalezena hlídkou PČR8 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
JVT a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
Celý život poctivě pracuji rukama jako elektrikář (chvíli i jako řidič sanitky) a nikdy jsem nevydělal tolik abych si mohl dovolit koupit nové auto. Mám už od svých 22 let (38 let) šesté auto a vždy to byly a jsou ojetiny, protože z toho průměrného platu prostě na nové (natož elektrické) auto prostě a jednoduše nelze našetřit. Jinak nekouřím a ani jinak peníze nerozhazuji. A jestli Ti moje vyjádření připadají jako "blbé kecy" tak už nevím jak Ti to jinak vysvětlit.8 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
zbynek..s a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
@Radovanek myslím,tedy pokud chceš šířit osvětu v dobré víře s nějakou pozitivní stopou, že by to chtělo vynechat ty vulgární osloveni výrobců aut a dalšího...třeba mě osobně to po prvním přečtení odradí od čtení dalšího... Myslím,že všichni bychom(byste) měli vynechat vulgarity, oponovat si v rámci slušnosti diskuze a nesnižovat se na úroveň diskuze v nádražní hospodě...6 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
OK406 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
@Medvěde, přesně tak. Na nové auto bych možná ušetřil, ale jak píšeš, raději si budu užívat života a ne si utrhovat od huby. Nikdy jsem neměl půjčku, takže ani na auto bych si ji nebral. Jsem teď spokojený s tím co mám a jak žiju. Moje motto je "Život se má prožít a né přežít."4 points -
Registrační značky na přání
pajik999 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele zbynek..s za téma
4 points -
Zjištění výbavy podle VIN
MicMot a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
MicMot.pdf3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
asi před měsícem naši novináři jeli referovat o cestě do chorvatska elektroautem, tam dojeli v pohodě (furt u nabíječky a kafe ), ale zpátky problémy s nabíjením ve slovinsku i rakousku--přesto, že appka ukazovala vše OK, nabíječka nefungovala, naštěstí někde vedle v hotelu je nechali nabít, pak jinde nabíječka vytáhla z karty neúměrnou částku, kterou reklamovali a řešili ještě po návratu do česka, a to uměli perfekt anglicky, jinak by byli v řiti, neumím si představit sebe, kdyby to nefungovalo, třeba v noci, anglicky umím tak leda spát -- proto píšu, že je v těch nabíječkách pořád bordel, ti pitomci v bruselu řeší název pomazánkového másla, místo aby nastavili pravidla nabíjení v celé evropě @Radovanek nechci tě urazit, ale nejsi ta umělá inteligence ??3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
dýzl a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Pepito - na nové auto určitě lze našetřit, ale za jakou cenu? Taky jsem nikdy neměl novou káru, ale po pravdě ani bych jí nechtěl - představa o kolik % spadne její cena během prvních 3 let mi drásá srdce + k tomu si ještě přidám fakt, že namísto nového auta plného různých asistentů a dalších cypovin, co se jenom se*ou a já je k životu nepotřebuju si za stejnou cenu můžu koupit právě tu 3 (5ti) letou ojetinu z jiného (podstatně vyššího, pohodlnějšího a kvalitnějšího) segmentu. Takže ano - rozumím tomu, že nová auta si do rodiny kupuje jenom těch 15 - 20% rodin a zbytek kupuje ojetiny. Není to ale kvůli tomu, že by na nová auta nemohli našetřit (aspoň celkem velká část), ale proto, že mají jiné priority. Já třeba budu raději víkend co víkend někde na výletě, než abych seděl doma na řiti a měl u domu novou káru, na kterou bych se chodil koukat3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
co kdybychom si tady zasoutěžili ?? napadá mě třeba ,,bobřík mlčení'' aspoň na měsíc ?3 points -
2 points
-
Zjištění výbavy podle VIN
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
zidekvit.pdf2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
@radim.1008 sliby chyby...2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
A tohle chce někdo dobrovolně podstupovat? Zlatá pistole na pumpě. A když nefunguje, tak se to dozvím už při příjezdu... A to jsem si sliboval, že sem koukat nebudu.2 points -
Peugeot 2008 r.v. 2019 - Motor 1.2 zkušenosti/názory.
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Stejné auto jsme vzali jako druhé do rodiny pro manželku v r.2016 na operativní leasing na 4 roky. Počítal jsem, že se pak auto vrátím, protože motoru 1,2 jsem se z hlediska životnosti obával. Za ty 4 roky jsme s autem najeli 80000 km bez problémů a nechal jsem se manželkou, která si auto zamilovala, přemluvit k odkupu. Jen chvíli po odkupu se dostavil problém s rozvodovým řemenem, taky odešly přední tlumiče. Semo tamo se motor začal hlásit o olej, dneska na 140000 km pápne litr oleje na tisíc kilometrů. Ptal jsem se u Peugeotů, čím to tak zpravidla bývá a co by se s tím dalo dělat. Prý se s tím dá dělat jenom jedno (pokud bych tedy nechtěl vyměnit celý motor) - být připraven a vozit olej sebou. Máme s tím autem spojených spousta zážitků - bylo v Paříži, v Římě, na severním polárním kruhu, objelo Maroko a vždycky zatím dojelo, ale motor 1,2 bych už jako motorizaci u nějakého nástupce nevolil.2 points -
2 points
-
Dostalo mě do kolen :)
miroska a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
Jj to se mi také "líbí". Fotbal nesleduju, ale když vidím ve sportovních zprávách nějaké sestřihy, tak žasnu jak jsou hráči ČESKÉ ligy opálení.2 points -
Dostalo mě do kolen :)
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
2 points -
2 points
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
To, že na to lidi prostě nemaj, aby si to mohli koupit, výrobou asi zrovna nebude...2 points -
capyho 405 mi16x4
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Capy za téma
2 points -
2 points
-
Tak zase není třeba hysterčit, ono to normálně funguje. Pokud mě vyšlou do Stuttgartu a budu mít čas a náladu, tak si to na tu cestu klidně vezmu taky1 point
-
Náhodou, aspoň mají dovolenkové zážitky Kolega si to pořídil a nějaké nabíjecí historky sype furt, akorát už jsou poněkud únavný, furt na jedno brdo... Naši hoši jezdí elektrem na služebky do Stuttgartu, je to prý super a trvá jim to jen o půl dne déle než benzínovým, takže vydělají na dietách Já jsem si teda Frankfurt netroufl, cesta tam by byla v poho, ale zpátky jsem chtěl jsem být brzy doma a kdoví kde bych to tam musel nechat nabíjet, v hotelu nabíječky neměli.1 point
-
tak jsou to asi jiné články ,ale tak easy to asi nebude. https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/elektromobilem-do-chorvatska-nabijecky-nefungovaly-zachranou-byl-dojezd-vw-id-buzz-1399187 https://www.portalridice.cz/clanek/elektromobilem-do-chorvatska-1-dil-auto-funguje-nabijeni-moc-ne https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/kdyz-je-nabijeni-drama-s-mercedesem-eqb-vyrazime-do-vanocnih/r~c5e132f298ab11edba63ac1f6b220ee8/ Já pořád nevím. Když pominu dojezd a to nemluvím jen o dovolené...tak já si můžu jet kam chci a nemusím řešit kde si nabít abych tam i nenocoval1 point
-
Když jsme rozesílali svatební oznámení, tak z NJ do Břeclavi to trvalo dva nebo tři dny, ale "za roh " do Frýdku - Místku asi tři týdny obojí odeslané v jeden den. Měli jsme i speciální mail pro potvrzení účasti a dotazy, tak tam nám to napsali... Kdybych ten dopis vzal a šel pěšky, tak to stihnu dřív Dneska jsem pořezal nějaké palivo na zimu a do 307 jsem dal mýdlo na hadici od termostatu. Běžně parkuju za plotem, kde ta havěť cítí psa, ale teď budu pár dnů parkovat na ulici... Minulý týden tu stálo švagrovo červené třídvířko a mělo nezvanou návštěvu ....1 point
-
1 point
-
Já bych to nahradil hadicí celé. Stejně na začátku a na konci je. Aspoň dočasně.1 point
-
Ahoj, vítám Tě na Peugeot clubu. Všechno na co se ptáš je v této sekci https://www.peugeot-club.com/forum/182-peugeot-2008/ Trochu se tu porozhlédni, projdi si témata fóra a přečti si prosím pravidla https://www.peugeot-club.com/guidelines/ Základ je použít hledání, když nenajdeš, tak zvolit správnou sekci, výstižný název, informace o vozidle a popsat problém. Předejdeš tím zbytečným chybám, nedorozuměním a ušetříš práci týmu moderátorů. Děkuji za pochopení1 point
-
hele zaprodánku velmi bych si rozmyslel mi psát ,že lžu. Ostrava není zas tak daleko. A není ti divné ,že děláš osvětu už skoro 10 let a pořád nic moc? Na Citroen foru tě to už moc nebaví co? A ještě nedávno jsi zhusta používal argument ,že vlastně jezdíš zadarmo a jak je to super. To už neplatí?1 point
-
Zase blbé kecy o dotacích. Pochop už konečně, že dotace tu jsou jen pro státní správu, samosprávu a jedenkrát byly krátce pro firmy. Ještě existuje dotace na obnovitelné zdroje a úspory, kde se dá pro firmu získat k FVE i nabíječka a elektromobil, spíše je to ale zaměřeno na elektrické VZV a jiné manipulátory, z FVE nabíjené. Pro občany v ČR nikdy žádná dotace nebyla.1 point
-
Super, díky za odkaz, nevěděl jsem, že Lukáš Kadula už se dopídil takových podrobností. Nepochlubil se tím v rámci své přednášky v květnu v Senohrabech. Jinak bych ti odpověděl klasicky 85% nových aut v ČR už 30 let kupují firmy. Jen 15% lidé. Ale to je odhad MD.1 point
-
V čem spatřuješ bordel? Nebude to spíše tím, že o tom nic nevíš a nerozumíš tomu? Ostatně i pro petrolheady museli udělat jiný průměr benzinové a jiný naftové čerpací pistole. Tady máš mapu nabíječek v ČR1 point
-
Tady asi taky lžou,máš lepší zdroje. Ale pochybuju,že by to tak vyskočilo. https://www.cistadoprava.cz/tiskove-zpravy/v-cesku-jezdi-14-316-osobnich-elektromobilu-77-je-registrovano-na-firmy/1 point
-
1 point
-
Jiste sis vsiml, ze firemni parkovani je nasobne drazsi, nez rezidentni. A sorry, ale ten ttrend ze se firemni dodavky nechavaj pred barakem je z hlediska rezidentu desnej. U nas dokonce pravidelne cely vikeny parkoval v ulici kamion, "protoze si ho prece bere domu a setri mu to cas"... no. dostal tam zakazovou znacku, at parkuje na odstavce u firmy. A ze musi mit dodavku u baraku.. nemusi. Je to jen lenost. Nic vic. Problem hnout prdeli na parkoviste. "Chudacek by musel rano popojet"... tvl ja do prace jezdim 100km cestu. A kazdymu je uplne jedno, ze musim dojet 1.5 hodiny tam, 8.5 hodiny tam byt a pak dalsi cesta domu. Nikdo se na to nepta.1 point
-
Jo a byla to Gordina,škoda ji.1 point
-
Registrační značky na přání
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak třeba to bylo auto po nějakým STBákovi, tak to měl z protekce, či tak nějak podobně.1 point -
Registrační značky na přání
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
To byla vláda, a potentáti komoušský.1 point -
Registrační značky na přání
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
@Medvěd Kua to je super, konečně smysluplná SPZ1 point -
Dnes černý Touareg CH3 CH2OH1 point
-
1 point
-
tohle je taky na zabití --samé články o vývoji nových technologií, samé bla bla bla na které je zvědavých jen pár lidí, ale když potřebuješ náhr. díl, tak s úsměvem odpoví--není v ČR ani v Evropě, budeme ho shánět a pak se ozveme , kujwa , co je totok za systém ?? jen pro pořádek, nehaním PSA, tento bordel je asi u všech značek, resp., u značek, které máme zrovna v rodině , Hjůndaj mi taky sháněl kameru měsíc--prý není nikde, kde ju nakonec sehnali neřekli1 point
-
Pro zajímavost přikládám další vývoj při odstraňování závady - právě byla servisem vyměněna řídící jednotka (BSI ?) a problém se přesunul na motor levého stěrače - přehřívá se, má větší odběr . A jak už tady někdy výše psal, vyměnit se musí oba motory. Cena by měla být 11 tis. za oba. Jenže prý nejsou v Evropě skladem.1 point
-
1 point
-
Registrační značky na přání
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
1 point -
1 point
-
Podsvícení palubní desky
lukybury zvýšil/snížil popularitu uživatele Martinsk za téma
Musíš mať svetelný senzor. A toto všetko sa nastavuje cez diagnostiku.1 point