Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Šalda

    Šalda

    Člen klubu


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      12 130


  2. MJSytic

    MJSytic

    Super Administrátor


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      16 196


  3. pavelu96

    pavelu96

    Moderátor


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      6 324


  4. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      35 915


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 11.6.2023 v kategorii Příspěvky

  1. Šalda

    Le Mans 2023-2024

    Já už jedu dom, ale : Závod jako takovej, pecka, až teprve když je člověk na místě si uvědomí jak dlouho vlastně těch 24 hodin trvá. Co člověk za tu dobu stihne, večeři, podívat se na závod, sprcha, spánek, kafe, podívat na závod, spánek, sprcha, snídaně atd, jako fakt až na místě, když to slyšíte opravdu celých 24 hodin, si uvědomíte že je to mazec jak dlouho to trvá. A co se týče počasí, 2x přeháňky, a auta okamžitě plavali, to bylo famózní, že nebyli vůbec stavu jet, ne závodit, ale ani jet, to prostě nešlo. Ale absolutní atmosféra, i diváci jak fandili, a naopak byli zklamaní když se někdo rozbil. A vítězství? Nečekal jsem že bude Peugeot, čekal jsem Porsche nebo Cadilac, to že vyhrálo Ferrari mě jen nasralo, protože Ferrari nesnáším Ale vyšlo jim to pěkně, 50 let naposledy a na 100 vzniku Le Mans, takže pěkný výročí a přeji jim to, ale JÁ rád nejsu A překvapil i Nascar, zvuk že to trhá uši, mazec, jako jestli potom takhle jedou V Americe, a jede tam co já vím 50 takových, tak je to na nový uši potom
    4 points
  2. Béďa

    Le Mans 2023-2024

    Zklamání za mě ne, výsledek sice pro Peugeot žádná sláva ale závod to byl opravdu super! Aspoň v TV, jak to viděl na místě Šalda se třeba dozvíme.
    4 points
  3. davidse

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Na kapotě Peugeotu na parkovišti v práci
    4 points
  4. pavelu96

    Obytný automobil - rady a zkušenosti

    Je to tak dlouhý, že se to nevejde na fotku na vejšku
    3 points
  5. Z toho jejich předpokládaného zisku v řádech miliard mi to přijde, jako že budou znovu vyrábět vyrobená auta. Prostě vykoupí auto s papírama, jednou už do provozu schválené je. Jako výrobci si můžou udělat i úpravy jaké budou chtít. Dají téměř vše nové, minimálně tedy věci, které jsou vidět. Od původních dodavatelů dál budou kupovat díly, samozřejmě za ceny jako kdysi na linku, možná levněji. No a takové nové staré auto prodají za prakticky původní cenu nového, když už spalováky koupit nepůjdou. Ne, pane, nového nafťáka vám už prodat nemůžeme. Ale máme tady repásek, tovární záruka,neváhejte. Přijde mi to ujeté, ale v takové době žijeme.
    3 points
  6. pavelu96

    Registrační značky na přání

    Asi víš, že to není značka na přání, ale obyčejné elektro auto...
    3 points
  7. MJSytic

    Sytičovo stádečko

    Tak auto je zase v kupě Takže teď už dát jen nové těsnění na trubku u kompresoru a uvidíme, co na to řekne plnička Jinak práce celkově docela v pohodě. Nebýt toho záseku, tak na tom v podstatě nic není. Zvláštní, že ta spodní trubka šla rozpojit úplně v pohodě. Ale věřím, že kdo tohle dělá pravidelně, tak se s tímhle problémem už taky setkal. Prostě smůla...
    2 points
  8. oddie

    prahy

    Prahy ale JSOU duté V podbězích či z vnitřní strany bývají plastové či gumové záslepky, kterými se dá dostat dovnitř, není nic jednoduššího než je vyloupnout a podívat se dovnitř, popř. tam strčit inspekční kameru.
    2 points
  9. Medvěd

    Registrační značky na přání

    2 points
  10. ozzy56

    prahy

    prahy patří mezi nosné části, takže na STK můžeš přijít o nálepku, jestli si chceš auto ještě nějakou dobu nechat, určitě to nechej prozkoumat klempířem, on už ti pak řekne co a jak...
    2 points
  11. Pepito

    Registrační značky na přání

    @Milan+ baví.
    2 points
  12. MJSytic

    Sytičovo stádečko

    Mám asi špatnou karmu Všichni to normálně vymění, jen já to mám vždycky "dodělaný". Ale asi to bude všechno důsledek šetření při výrobě. Tady trochu, tady víc, tady na to s* úplně a Sytič ať se z toho pak třeba po Už jsem to tu psal vícekrát. I to srovnání mezi o 4 roky starší 308 je na těch "vnitřnostech" znát v neprospěch 508
    2 points
  13. MJSytic

    Sytičovo stádečko

    Dnes nastal den "D" Nicméně nic nešlo podle plánu, tak je 508 zase rozebraná a nepojízdná Horní trubka přirostla k chladiči a nešlo to od sebe žádným způsobem. Vzal jsem na to i horkovzdušku. Asi hodinu jsem to ohříval a chladil, až jsem to nakonec musel ufiknout, trubku odpojit od kompresoru a umlátit kladivem a dlátem Zítra to snad zase složím, ale nemám nové těsnění k tomu druhému konci ke kompresoru, takže se to bude muset ještě dořešit
    2 points
  14. Fotky nemám, ani záznam z chytrého zařízení, tak jsem to aspoň naklikal v mapě Dnešní orienťák na kole, dítě čerstvě 11 let... https://mapy.cz/s/catobokehu
    2 points
  15. David 106s16

    Le Mans 2023-2024

    @Šalda letos byl 91. ročník, za 7 let asi nebude 100.?
    1 point
  16. Šalda

    Le Mans 2023-2024

    Za 7 let to bude taky velký, bude to totiž 100 závod, což teď nebyl, že jo, teď to bylo 100 let od prvního závodu. A v ten rok mě bude 50, tak by to bylo taky dobrý tam jet znovu
    1 point
  17. David 106s16

    Le Mans 2023-2024

    Tak já jsem s výsledkem spokojen nadmíru. Ferrari pecka, když v noci 51 s Guidim vykolejila, tak jsem byl na pokraji infarktu. Naštěsti manitou zasáhl rychle a klaplo to, krásná výhra. No a polští Turbopekaři taky bomba, to je prostě mazec. také díky @Šalda za to že tam byl, teprve tak mi došlo, že tam přece můžu jet taky a bude to stát za to. Určo lepší než F1. Jo a že tam byl Peu, no všiml jsem si.
    1 point
  18. Péťa

    Vtipy

    1 point
  19. Vena garážmistr

    Klepání - přední náprava

    No u 407 je přední náprava na rozdíl od jiných Peugeotů " dost složitá" . A vím že jakékoliv klepání tam hledat je náročné. Zkusil bych pořádně přejít tyčky stabilizátoru vrchní šroub tyčky je totiž zároveň spodním čepem tlumiče. A pak taky bývá problémový ten vrchní čep v tom hliníkovém bazmeku. Zítra jestli si vzpomenu tak to vyfotím jeden ten bazmek se mi tu snad ještě válí.
    1 point
  20. MJSytic

    Le Mans 2023-2024

    Hlavně, že to nevyhrála Toyota a Audi
    1 point
  21. Radek Hurvajz

    Klepání - přední náprava

    No než se přišlo na ty péra tak jsem servis otravoval hodně dlouho. Někdy to je na palici.
    1 point
  22. takové ,,repase'' už nyní dělá JAWA, pokud se nepletu , na staré papíry dodá novou motorku...
    1 point
  23. Verýsek

    Sytičovo stádečko

    Ale naše 508 zůstane doma! Protože jinak jezdí výborně a ten tah při jízdě je k nezaplacení...a hlavně nafta, takže doma bude dlouho. Jinak motor jako takový je v pořádku, takže není důvod se zbavovat auta. Klimu řeší kde kdo...
    1 point
  24. Aleinad13

    Peugeot 5008 1.6 THP

    U tych rocnikov 2018 je to takto
    1 point
  25. MJSytic

    Le Mans 2023-2024

    Tak zatím teda docela zklamání. Aktuálně 5. místo a ztráta 1 kola. Ten druhý je tam s 11. flekem akorát do počtu Na druhou stranu, pokud to Ferrari udrží, tak budu taky spokojený
    1 point
  26. radim.1008

    Potkal jsem klubáka...

    naštěstí jen z Ústí nad Orlicí.
    1 point
  27. Pepito

    Potkal jsem klubáka...

    @radim.1008, z Lednice to máš docela daleko.
    1 point
  28. radim.1008

    Peugeot 5008 1.6 THP

    Proč jsem žil v domnění, že se ptáš na MPV? I když teď koukám, že mě měl trknout ten ročník 2018. Platí, až na to, že 1.6THP v 5008 SUV je jiná generace motoru než v MPV. Už nejsou tak háklivý, ale stejně bych šel do nafty. Aisin je japonský výrobce automatických převodovek. A dál přenechávám prostor majitelům 5008 SUV.
    1 point
  29. VojtouNerCZ

    Elektricky bojler na vodu pro 4 členou rodinu

    Není to nejhezčí (abych neurazil, natáhnutý, zapojený i otvor ve víčku je provedený pěkně), není to ideální, ale z elektro hlediska to na funkci rostlináře nemá vliv. Podle fotek má kabely zaopjený pěkně, navíc cvakací vagíny, takže riziko, že se to jen tak vyškubne minimální. Možná doplnit lištou, ale počítám se to jednou zapojí, pověsí brojler a nikdo na to už nesáhne, a pokud ano, tak tvůrce, který ví jak je to udělaný. Za mě OK. Lidi dělají mnohem větší zvěrstva, kdy jde fakt o život. Třeba jak u nás kdosi tahal kabel na zásuvku na půdě, normálně naťukal hřebíčky a na to kabel položil. I na komíně. Zbytek si domyslete
    1 point
  30. radim.1008

    Peugeot 5008 1.6 THP

    Rada jaký motor? Naftový 1.6HDi 82, 84, 88 kW nebo 2.0HDi. Benzín 1.6THP nebo VTi nebrat. I když vím teď o jedné 1.6THP 115kW po velké opravě motoru naprodej se 140tis.km. Když 1.6HDi tak radši 84kW. Myslím, že nemá dvouhmotu a hlavně nemá StopStart oproti 88kW. Výkonově a jizdně je nejvíc živý 2.0HDi. Sám mám 82kW, který trpí na vstřiky. Jízdně nám dostačuje a dlouhodobá spotřeba se drží kolem 6l/100km. 2.0HDi jezdí většinou o litr víc.
    1 point
  31. JVT

    Le Mans 2023-2024

    I já se připojuji s přáním "Užij si to". Podívat se na tento jedinečný závod byl můj totalitní sen. Když už by to šlo tak se nikdo nechtěl přidat. S kamarády v současné době obrážíme rally. Čtyřiadvacítku občas sleduji na You Tube. Na vlastní oči to musí být skvělé
    1 point
  32. Šalda

    Le Mans 2023-2024

    Dneska byla možnost si projít pitline a celou trať, tohle byl mega zážitek
    1 point
  33. Dave_k

    Registrační značky na přání

    Dnes Pardubice "DON FPACE", překvapivě na Jaguaru F-Pace.
    1 point
  34. pavelu96

    Vtipy

    1 point
  35. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dneska mi přivezli paliv. dřevo, 10 kubíků nařezaných, naštípaných, takže 61 koleček od branky do dřevníku, uložit, srovnat spotřeba 0,7 L rumu Republika a pár nespisovných slov, bo mi do toho aj pršelo
    1 point
  36. Havlicek.Lukas

    Dostalo mě do kolen :)

    neoficialni info - ale u Kolina prej zacali natacet nove dily Kobry 11
    1 point
  37. Šalda

    Le Mans 2023-2024

    @MJSyticno vidíš, to mě nenapadlo Ale co kdyby náhodou chtěli jet? Jak bych jim potom vysvětlil že je tam nechcu?
    1 point
  38. Šalda

    Le Mans 2023-2024

    @MJSytic@MJSyticjasně Ale něco na tom bude, nikdo s náma nechce nikam jezdit @Pepitojasně, ženská musí být pořádná, a to všude Jinak musím říct, že co se týče závodů, kempů atd, je to neskutečný, jak to mají přesně všechno organizovaný, nikde žádnej bordel, hluk, atd, prostě civilizace splachovací záchody, sprchy atd. A všude to mají neskutečně čistý, nikde se nic neválí na zemi atd.
    1 point
  39. dracekvo

    Obytný automobil - rady a zkušenosti

    Naftovej bufík žere elektriku, hučí a smrdí. To auto má v pohodě topení na plyn. Já si do auta dal plnitelnou alugas a plnící přívod si dal na bok auta. Takže zajedu před výjezdem k jakékoliv čerpačce lpg a doplním. Mám jen jednu flašku. Novější auta maj většinou dvě. Koupil jsem si tu větší na 14kg. Hodnotím to jako zatím nejlepší investici do obytky. Má to strašnou výhodu v tom, že nemusím řešit, jestli mi poloprázdná flaška vydrží do konce výjezdu, nebo ne. Taky jsem řešil co vše potřebuju. Nakonec jsem zjistil že vystačím s málem. Nepočítám nějaké higienické pomůcky, nádoby, grill, venkovní sezení a tak. Takže okapávač na nádobí, malou čtvercovou vaničku (je super mít v čem nosit v kempu nádobí, případně si přemáchnout nějaké prádlo). Kanistr na pitnou vodu s dolním kohoutem (hodí se i na nouzové doplňování vody do nádrže). Vodu z hlavní nádrže používám jen jako užitkovou. Kýbl. Hadici s přípojkama na doplňování vody. Dva dlouhé produžováky a takovou vodotěsnou krytku na jejich spojení. Občas je to od elektriky fakt daleko a jeden nestačí. Sekerku, pilku ocasku, polní lopatku, noviny + pepo na rozdělání táboráku, vošťuráky, takovej ten držák na grilování ryby. Slunečník, deky. Skoby do země + provaz na dodatečné zajištění markízy proti větru. Hasičák, nabíjecí svítilnu, repelent. Zapalovač na plynový sporák (nemám se zapalováním) a samozřejmě nouzové sirky. Nějakou rohožku před vchod auta.Pak nějaké gumicuky a šňůru na prádlo. Třeba dva stromy obepnu gumicuky a mezi tím natáhnu šňůru prádlo. Občas jsem to realizoval i kurtou, taky vozím dvě. Já mám hajzl s velkou nádrží. Ty určitě budeš mít už kazety. Takže bych koupil i druhou kazetu. A samozřejmě ten sajrajt do chem. záchodu. Víc si nevybavuju, že bych nějak nutně potřeboval. Prostě jsem vyrazil s málem a postupně to doplňoval, když jsem zjistil, že mi něco chybí. Obchody jsou všude a ceny vesměs stejný. EDIT: Jestli tam dáš panely, tak už s doložností budeš úplně v háji. Jo vidíš samozřejmě smeták a lopatku. Já vozím i aku vysavač z lídlu co mám jinak doma. Smetáček děsně práší. Konev mi příjde zbytečná. A ještě jsem zapoměl na stříbrnou folii na přední a boční skla + na kola. Někdo vozí skládací venkovní skříňku na věci, nebo boty. Já je na noc uklízím. Jednou se mi stalo, že něco boty venku okousalo.
    1 point
  40. sitler

    Obytný automobil - rady a zkušenosti

    @MotoMoto gratuluju, at slouzi , polointenrac idealni, neni to takova bedna, jako alkovna. Jen ten previs dozadu je strasne znat pri jizde
    1 point
  41. dracekvo

    Obytný automobil - rady a zkušenosti

    Co nechceš to puč Jo a k jízdě. Hlavně bacha na výšku. Hlavně na menších silničkách na větve stromů. A taky při tomhle převisu zadku velký pozor při vyjíždění od kraje. Lampy, popelnice jsou nepřítel. Ten zadek strašně vybočuje. Vyrovnávací klíny sis koupil? Pokud ne, vem si sebou aspoň kousky prkýnek. Když auto není rovně, tak se pěkně blbě spí.
    1 point
  42. MotoMoto

    Obytný automobil - rady a zkušenosti

    Tak je doma
    1 point
  43. Pepito

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Dnešní výlet po okolí.
    1 point
  44. Pepito

    Cyklokoutek - Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.

    Tak jsem si dnes udělal neplánovaný výlet z Olomouce. Musel jsem tam odvézt Rapida na menší kosmetickou opravu a tak jsem si sebou vzal kolo.
    1 point
  45. jarda_w

    úprava na spaní - camping

    Nevím, zda je vláíkno ještě aktuální, ale já jsem vyřešil spaní v 807 takto: Vyrobil jsem polici na zavazadla, pod kterou se dá spát. Police je fixována pomocí ocelových ok v úložném prostoru. Na podlahu je možné použít nafukovací dvojlehátko a vznikne tak pohodlný prostor na spaní. Zavazadla (2 turistické tašky) je možné odložit na polici a zajistit pomocí gumicuků, aby byly za jízdy fixovány. Střed police je využit pro autochladničku SENCOR SCM 2025 o objemu 20l. Chladnička je napájena 12V z palubní sítě, se zabudovanou ochranou proti vybití baterie. Zároveň je možné napájet chladničku přiloženým kabelem 220V.
    1 point
  46. sitler

    Obytný automobil - rady a zkušenosti

    Predne hodne bacha na doloznost. Obzvlast, pokud se s tim chystas na jih - pres Rakousko. Moc radi vazi. A doloznost je u obytek strasny problem. Spousta ma treba jen 400-500kg, coz pri 4-5 lidech, par vecech, vode apod. je hned v cudu a realne pak pocitas kazdy jedno kilo.
    1 point
  47. Havlicek.Lukas

    Registrační značky na přání

    potkavam to auto asi posledni mesic a az vcera sem tak nejak prisel na to co tim majitel chtel rict
    1 point
  48. ozzy56

    prahy

    jestli jezdíš v zimě denně, tak pro karoserii je nejhorší teplá vyhřívaná garáž , myslím mokrou zimu se solankou
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...