Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 9.4.2022 Ve všech sekcích
-
Peugot 306 1.6 XT :)
inoxing a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Subie za téma
Ahojte Opraším starú temu.. Ani som neveril, že sa to stane, ale niekedy stačí veriť a mať šťastie.. o čo ide? V tejto téme, som rozoberal mojho strieborného Pežotika 306. História auta bola v skratke taká, že dané auto sa mi od maličká pačilo , celkovo dizajn týchto aut sa mi páčil a stále páči, nehovoriac o novinkách, ktoré sú rovnako nadčasové. V roku 2014 som dokončil vodičák a oslávil 18. narodeniny, kde bola tato 306tka darček od rodičov ( je to ešte dlhý príbeh ako k nej prišli, ale nie , niesom "povolanie syn" , aspoň teda myslím ) kde sa za pár stoviek kúpila. Z auta som bol nadšený, jazdieval som s ním do školy, na rande k priateľke (dnes už manželke a mamičke nášho synčeka) a stále sa za ním obhliadal, a proste robilo mi radosť. Ako to však býva zvykom, moja mladícka doslova hlúposť ho predala. Proste.. nestačil som živiť 1.6 benzín po meste s cca 10 litrovou spotrebou. Tak jeden večer v juny 2015 šiel na bazoš, rano vola chlapík,na druhý letný podvečer ide auto preč. Moja hlupota .. od tejto chvíle som si buchal hlavou o každu stenu, veľmi som to ľutoval. Ako išiel čas, človek na mnohé veci zabudne, vykašle na na ne.. avšak, nie ja na mojho pežotika. Stále som ho hľadal, a veril, že raz moj čin budem môcť napraviť. Jeden novembrovi večer mi otec volá - pozri Bazoš , číslo ti pošlem do smsky. A ďalej? To už asi mnohí tušíte Moj pežotik. Moj pežotík, na ktorom som zažil mnohé krásne chvíle, ktorý mi prirástol k srdcu a keď som ho zbadal na inzeráte, vedel som, že neni nad čim váhať. Ešte v ten večer som kontaktoval predavajúcu, na druhý deň som šiel po neho a aj napriek tomu , že auto už bol niekto pozerať ( veď to poznáte ) sa mi ju podarilo zlomiť, aj bez toho aby len tušila, že čo ten kusok plechu pre mna znamená. Aby toho nebolo málo, prvý krat, k 18tke ako som vyššie písal, som ho dostal na narodeniny 26. novembra.2014 .. a tušíte, že kedy som ho prihlásil na seba druhý krat?? Správne. 26. novembra.2020. A ako sa hovorí, čerešnicka na koniec - v aute boli všetky moje veci, na ktoré som pri rýchlom predaji zabudol, od prívesku , ktorý som dostal k birmovke, po obrázok mojej vtedy priateľky ( o tejto tajnej skríši za vo vrecku za vodičom , ktorá bola pod poťahami, som vedel asi len ja ) , poťahy, rádio.. no proste tak ako odišlo, prišlo späť. Samozrejme, pribudli aj roky. Karoséria je trošku ošumelá, na mieste kde pred tým bola mala preliačina je trošku hrdza (asi 10x2 cm) , nájdu sa viac dierok po kamienkoch na prednej kapote a zadné reproduktory ktoré hrali veľmi dobre, tam síce sú, ale membrána je potrhaná. Vraj mala aj meší ťukes , ale vraj len sa menilo svetlo a predna kapota je trošku ohnutá (vidno aj na foto) .. A zadná naprava.. ta bola repasovaná Pred včerom bol na Tk a EK.. "jazdíme" ďalšie 2 roky Momentalne je odložený. Mám ho už vyše roka a pol .. Na denné jazdenie mam iné auto. Toto je vyslovene prílezitostne auto. Dostal samozrejme základnu údrzbu . Čo s ním bude ďalej? Neviem presne. Ale viem, že z mojích rúk ho nepustím a chcem na ňom učiť od malička mojho syna k autám .. a veriť túžbe4 points -
Valašská rallye 2022
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
3 points -
Peugot 306 1.6 XT :)
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radovanik za téma
Paaanabeka vitaj späť v klube! K tvojmu príbehu by som rád niečo napísal. Ja som mal 18 v januári 2015. A po nepríjemnej udalosti s mojim/ našim prvým autom sme tiež potom pozerali po 306tke. Pamätám si dodnes inzerát na toto auto. Auto bolo nafotené pri Delni (Prešovčania vedia ) a veľmi mi padlo do oka. Dokonca na inzerát oco volal ale už bolo auto predané. Že vraj len deň pred tým ako volal Popis na inzeráte bol vtipný "špekulanti a cigáni nevolať" Bolo mi ľúto, že som to nestihol ale asi to takto malo byť. O nejaký mesiac, dva sme kúpili práve tú 306tku, ktorú mám dodnes a možno ani nie tak náhodou skoro rovnakú akú máš ty Po tom čo som sa sem do klubu registroval som medzi inými sledoval príspevky aj v tvojom vlákne a inšpiroval sa napríklad bielymi bočnými smerovkami Tak som videl auto na predaj znova o pár rokov neskôr a znova mi bolo smutno, no ale je pecka že si sa k nemu znova dostal Jedno je iste, touto 306tkou som bol ale najviac inšpirovaný Verím, že sa niekde stretneme a poriadne si pozriem to auto, ktoré som pred rokmi tak veľmi chcel Ďaleko od seba nie sme3 points -
Co jste dnes udelali...
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
V Praze sice svítí slunce, ale o tom, že v pátek v noci má chumelit mluvili v rádiu snad celý týden. Tudíž bych tedy v Jeseníkách byl překvapen kdyby nesněžilo3 points -
Peugot 306 1.6 XT :)
inoxing a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Pěkný příběh. Úplně ti rozumím. Svého Pažouta mám už bezmála 15let a taky mě přirostl k srdci. I přes nějaké mouchy, mě pořád baví. Je to jako s první holkou. Na tu se taky nezapomíná. Tu kapotu bych poléčil.3 points -
Alu disky + výběr vozu 3008
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Ajap za téma
Já mám Allianz, tam už se nepojišťuje na částku, ale buď pojištěné je, nebo není. Co se týká toho elektrického kufru, to je přesně ta věc, kterou vlastně nepotřebuješ, ale je hrozně příjemná a posouvá dojem z auta hodně vejš. Ale těch 50k za to - to se asi někdo potento.2 points -
Za kolik tankujete?
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Ono Církvíce N95 39.90.2 points -
Co jste dnes udelali...
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Když jsem jezdil u cestářů jako mladej kluk tak tam s náma dělal tehdy už to byl starej chlap nějakej Vojta a ten jezdíval v mládí ještě se T148 v Benzině a rozvážel PHM po republice. Nevím jestli si z nás dělal srandu nebo to říkal vážně ale ten tvrdil že benzín ani nafta samy o sobě nebouchají ani nehoří ale že vždycky bouchnou výpary který jsou snadno zápalný a až pak teprve když je ta kaluž PHM " načechraná tím bouchnutím tak to začne hořet. Takže bych se asi nebál jiskry v průběhu toho čerpání ale spíš na konci nebo začátku když není zaplněná ta hadička v celém profilu a tudíž tam může proběhnout i nějaká ta " pára". Nicméně nic to nemění na tom že PHM jsou klasifikovaný jako hořlavina a podle toho by se s tím mělo zacházet. Co jsem udělal zatím jsem se exhumoval a za chvilku vyrazím na dílnu. V plánu je výměna oleje + kompletní přezutí na WV Golft IV a pak dvě prohlídky od kterých si majitelé slibují odpověď na to jestli by bylo ekonomické ty auta " zachránit " nebo nechat umřít. To doufám že sfouknu nějak do oběda a odpoledne potřebuju udělat něco tady kolem baráku abych zítra mohl držet neděli.2 points -
Pred STK
PaKr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Brajara za téma
2 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele peter23p za téma
No já bych se nebál ani tak té jiskry jako že benzín odmaštuje tak aby se to čerpadlo později nezadřelo. Po benzínu bych to raději propláchl trochou oleje než bych ho uložil do regálu.2 points -
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
2 points -
Přání k narozeninám...
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
@vendelinek, děkuji za přání1 point -
Já si ani s jedním motorem nedokážu představit ani 3008, natož 5008. Ale berte mně s rezervou Co se týká rozhodování mezi 1,2l benzínem a 1,5l HDI - vyloženě bych to bral podle toho, kde budeš s autem jezdit a v jakém obsazení, jestli dlouhé štreky po dálnicích nebo poskoky kolem komína. Na kratší trasy s lehkou nohou nebude ve spotřebě až takový rozdíl, na dálnici větší. Co se týká životnosti a spolehlivosti, tak to bude taky podobné. Přímovstřikové benzíny už nejsou tak "blbuvzdorné" jako staré atmosféry, nafťáky mají pro změnu DPF a vstřikování AdBlue (což se poměrně dost kazí). Na "cukačky" by to u mně stejně nakonec vyhrál benzín, na delší trasy nafta. Ale ještě samozřejmě podle ceny/příplatku za jednotlivé motory...1 point
-
Přání k narozeninám...
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
Pepito dneska slaví vylezení z díry jo Tak všechno nejlepší hodně zdraví1 point -
@Hafity děkuji za přání.1 point
-
1 point
-
Tak se vykašli na detaily a jezdi... Já mám teda výhodu, že tyhle věci tak nějak pouštím a často si toho ani nevšimnu. Ale třeba kolega má nové Volvo XC60 za cca 1,5mil a tam jsem si různě usazených nelícujících dveří všiml i já1 point
-
Všem vám moc děkuji za přání, hlavně aby to zdravíčko sloužilo.1 point
-
@Pepito Také vše nej.1 point
-
@Pepito Já se samozřejmě také přidávám a hlavně hodně zdraví přeju !!!1 point
-
Přeju veselý vyskytliny a hromadu zdraví, Pepito1 point
-
@Pepito ani jedno ( včera jsem nebyl ani v mojí práci ) jenom, když jsem projížděl přes Klopinu, tak jsem projel tou úzkou uličkou od hospody a zastavil jsem na place ( "parkovišti") akorát za Tvým autem Ale už dost1 point
-
@Pepito Všechno nejlepší k narozkám! Hlavně HODNĚ zdraví a taky štěstí (bo bez štěstí to prý špatně funguje )1 point
-
1 point
-
Wau. Neuveriteľné. Ďakujem. Áno máš pravdu. Pri delni. Inak , teba som včera registroval že stojí 306tka pri obchodnej akadémie na trojke snažím sa všímať 306tky ,nieje ich veľa Dakedy dáme kávu.. kľudne pošli mi na seba nejaký kontakt do správy. (Sory za citáciu )1 point
-
@pavelu96 děkuji za přání.1 point
-
@Pepito Všechno nejlepší, hodně štěstí a hlavně zdraví1 point
-
Pepito, tak k těm dnešním "pětadvacetinám" vše nejlepší a do budoucna alespoň ještě 2x tolik. Užij si to.1 point
-
Tvrdy podvozok na 607
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele mmartinkovic za téma
Loziska nie su zasa investicia ako hrom, vacsinou sa za životnost auta meni 1 max 2 ks. ale tak 1 m km nemas, je to na tebe, co zaplatis, vymenis. Ale su ine veci co by zniesli vymenu skor.1 point -
Jo tak - tak to jsi na omylu !!! Píšu Škoda 105 a můj osobní zážitek. Si tak spokojeně jedu , najednou začne "užovka" škubat , kouří se mi v zrcátku tak zastavím, vylezu zatáhnu vzadu za páčku motorového prostoru, už se se hulí místo bíle, šedivě, zastavuje za mnou auto, vyleze chlap a huláká na mne (23 let) otvírej to opatrně, otevřu to a už se škvařila izolace a hadice. Žádný Youtube ale osobní realita . . .1 point
-
@Vena garážmistr Nedělal si srandu. Nalej si na zahradě do hrníčku decku nafty a až se zklidní hladina hoď do toho zapálenou sirku. Když nebude 52°C nebo víc nic se nestane. U benzínu to je -24°C ale nad neuzavřenou volnou hladinou se ty páry nezkoncentrujou nad dolní objemovou mez výbušnosti a taky se nejspíš nic nestane nebo to bude mít obdobnej efekt jako flambování. @Klemoň Bacha na rozdíl mezi teplotou vzplanutí a vzniceni. Když prdne nádrž nebo potrubí/hadice ... kápni benzín/naftu na rozpálenej povrch nad 220°C .... nebo radši ne.1 point
-
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele machulda za téma
Ta hradba musí zastavit každého zloděje1 point -
@Agrafik chápu, jasně , že nejde o to, jestli bude čerpadlo funkční..., naštěstí to dnes dopadlo dobře, díky že jsi mne upozornil, bo čerpadlo je už uklizené, takže bych ani nevěděl, že benzín nee...1 point
-
ALU kola
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
podle mě to je drahé--gumy z 2019, disky dost odřené, já myslím že 9000 je moc , dal bych 8000 max.1 point -
1 point
-
Vtipy
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
A co jsi vybrala manželovi k Vánocům Maruš ? Jeho konto...1 point -
Francouzske cabrio forum je zdrojem zajimavych informaci, kluci jsou to sikovni a maj tam spoustu dodelavek . Napriklad vykoumali, ze se da z Berlinga/Partnera pouzit jednotka pro dodelani sekvencniho stahovani okna spolujezdce s vyuzitim puvodniho obycejneho tlacitka a tak jsem hned po praci vyrazil na vrakac a tam za 300kc uspel Hned jak se trochu otepli, musim to zapojit1 point
-
@Pe.Tr nedivil , spolupracovník si kdysi koupil zánovní auto v AAA a chlubil se, jak dobře koupil..., tak jsem mu křídou na podlaze dílny spočítal, kolik za to auto vlastně zaplatí--nechtěl mi věřit a málem se rozbrečel..., lidská blbost je nekonečná1 point
-
by ses divil kolik takovych beha... do autorizaku nepujdou protoze tam je to urcite predrazene a pak si to to same koupi v mototechne o kilo draz a jeste na sedmiletou olizovačku - to se opravdu denne deje .1 point
-
já si hlavně myslím, že není doba komunismu, kdy se tohle běžně dělo, protože nebylo aut, ale dneska je aut plno a hlavně máme čím jezdit , tak přece nebudu kupovat dráž ojetinu, abych nemusel čekat , prostě proto, že nové auto je nové auto , víc se v tom hrabat nebudu1 point
-
1 point