Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 14.7.2021 v kategorii Příspěvky
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Hafity a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele rhinos za téma
Tady pohled z druhé strany :-) Je to teda premium ale ja to vidim...tak nevim... Tak par vypichnuti z clanku: Zatímco kolegové v elektromobilu si libují, jak pomalu se auto při jízdě po dálnici ověšené značkami snižujícími rychlost na stovku vybíjí, my bychom rádi jeli pěkně po staru sto třicet a ten litr nafty na sto navíc rádi obětovali. Abychom si rozuměli – nehledíme přes prsty na ty, kteří chtějí zažít elektrodobrodružství, praktikovat nabíječkový geocaching, pravidelně svačit (a důkladně žvýkat, aby to trvalo déle) a šetřit klimatizaci nebo topení ve jménu dojezdu. Jen nám prostě přijde lepší procházet se místo dálničního parkoviště po liduprázdném náměstí svatého Marka. A místo nervózního hypnotizování ukazatele stavu nabití raději hledět na pec ve skvělé benátské pizzerii, kde se peče luxusní margherita. Na naftu jsme dojeli k moři. A bylo to super, jako vždyckyNepořídili jsme si žádné tankovací čipy a neměli žádný itinerář. Nesledovali jsme ekotipy a nerekuperovali.Je to zkrátka jen připomínka toho, jak donedávna bylo „normální“ cestovat. Že cesta do Itálie se nemusí plánovat jako vylodění v Normandii. A já s tím souhlasím...no jo jsem REBEL7 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
*nohafuc* a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
A to je ono, mít na všechno nějakou aplikaci. Mě se tohle příčí. Proč bych musel mít něco, co nechci. Přijde mi, že za chvíli bude aplikace i na otevření záchodového prkénka. Nejsem proti e vozům. Ve městě a v příměstském provozu a rozvozu kurýrních služeb mají dle mě smysl. Ale neumím si představit, že jedu s rodinou s malým dítětem např. do Chorvatska a místo užívání si cesty sleduji dojezd, kam až dojedu a tam potom trávím X desítek minut s nevrlým juniorem, který chce být už u vody. A nedejbože, když nemám dojezd a nabíječka je obsažená. Zatímco u benzínové pumpy natankuji a za 5minut jsem pryč. Jak píšu výše, např do práce a do školky by se mi to možná i líbilo. Auto velikosti P208. 2km z domu do školky, 8km do práce a odpoledne zpět. Sem tam zpátky 6km do města na nákup. A teď se probereme a přiznáme si, kdo na to má a dosáhne...4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Djzaza a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Ani mi tak nevadí elektroauta jako takový (ono to není jenom o nich) , ať si je koupí , kdo je chce , ale proč to mají odsrat ostatní , to nechápu , tohle je k zblití https://zpravy.magazinplus.cz/domaci/2540-dalsi-hrebicek-do-rakve-ekonomiky-eu-brusel-predstavi-revolucni-balicek.html3 points -
306GTi-6 by Béďa
Jirkap a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
3 points -
3 points
-
Vtipy
FrantaCV a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
3 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
mno, rum piju běžně, jen do toho vlezly ty injekce2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
Ekofasismus v praxi2 points -
Klemoňův výlet Trike + Bike ;-) 2021
Vena garážmistr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
nehoň to časově je to daleko , základ je že máme termín a ty stroj na kterém můžeš drandit. Zbytek už nějak dopadne2 points -
Co jste dnes udelali...
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Sawoy za téma
To je normální ... čip si stáhnul nový data (pokud jsi mírně zmodral v místě vpichu tak máš nižší verzi bez WiFi a šlo to přes BT), teď restart ... otázka je: UP/DOWNgrade??? To poznáš zítra až se probudíš.2 points -
Nový Peugeot 3008
kemo a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Video od Hrubise a Eltonovo auto.2 points -
1 point
-
mám nastaveno s dph , takže to jsou krásné ceny.1 point
-
@Scratch & @ozzy56 a to říkáte az ted?!1 point
-
To Ti poradí nejlépe elektrikář. Udělej to ale jako kdyby jsi tam chtěl mít 3F 400V 32A zásuvku červený pětikolík. I když Ti barák asi utáhne (jistič 3x25A) jen 400V 16A pětikolík. Proč? Protože tím kabelem poteče nabíjení několik hodin, zatímco cirkulárka, pro kterou to baráky většinou měly, jela tak hodinu, či dvě. A normálně to ukonči zásuvkou, a´ať je to použitelné, je to pár stokorun. Mám to stejně. 400V 16A ti dá s přehledem 11 kW výkonu, takže třeba Hyundai Kona 64 kWh baterka (využitelná kapacita) nabiješ za 6 hodin z nuly do plna, na dalších 490 km dojezdu. Pežota s 50 kWh (45 využitelná) za 4 hodiny. Wallbox si pořídíš jen pokud budeš chtít třeba řídit spotřebu v domě, aby měl barák přednost před autem. Protože většinou nabíjím z obyčejné zásuvky 230V 16A, tak jsem to za těch 8 let nikdy nepotřeboval. I když chci plných 3,6 kW výkonu s přikoupeným programovatelným nabíjecím kabelem, ne jen 2,2 s 10A kabelem od výrobce auta co byl k vozu. ten programovatelný kabel jsem si pořídil pro svoje cestování a rychlejší nabíjení přes den. Mohu tak opravdu nabíz z nuly do plna za 4,5 hodiny 16A nebo když si nejsem jistý (viz srazy a kempy) velikostí jističe a co dalšího na něm visí, třeba jen 6A.1 point
-
@PaKr STĚRAČ SKLA ČELNÍHO OKNA PŘED STÍRAČ SE SNÍMAČEM INT DEŠTĚ1 point
-
Včera jsem dával auto do servisu, dnes jsem vyzvedl, závadu uznali, nejsem jediný, dělají to 3008 a 2008 s 1.2 a manuální převodovkou. Teď čekám až přijde nějaký díl na opravu, snad příští týden a budou mi to opravovat. Zatím přístup a jednání servisu na 1.1 point
-
Bezplatná nabíjení financují soukromé subjekty svým zákazníkům. Lidl, OC Nová Karolina, případně energetiky, ale jen v rámci testovacího provozu (PRE např. cca 1 měsíc). Parkování financují města, mají zájem na čistém vzduchu a snížení hluku. A jsou v ČR aktuálně 4 z 6000 obcí. Dálniční známky jsou fakt pakatel, z těch 10 tis. elektromobilů by si ji koupil málokdo, jen ty moderní s velkým dojezdem. I kdyby to byla půlka, tak se bavíme o necelém milionu korun ročně.. Všechny ty investiční pobídky, z nichž většina směřovala do spalovacího automotive, platíme a platili jsme z našich daní. Ať už jsme auto měli nebo ne. A bavíme se o miliardách, respektive vysokých desítkách miliard. Protože můžeš rovnou připočítat dotace na odstranění lagun s vyjetými motorovými oleji nebo očistné práce v Paramu a dalších chemičkách a rafinérkách. Je toho opravdu hodně. A budou to splácet ještě naše děti a jejich děti.1 point
-
A z čeho se financují ty bezplatné dobíjení? Z čeho se financuje úleva na parkování, dálniční známky a podobně? To jako elektro nezabírá parkovací místo a neopotřebovává silnici? Aha... Tohle elektru platíme z daní a poplatků my, co jezdíme na spalovaky. Vy cucate nenarokovy výhody a dotace Ty investiční pobídky máj firmy napříč obory. To nemá nic společného se spalovacími motory.1 point
-
@ozzy56 ja ti rozumim...tak asi umím maďarsky...1 point
-
už ti to věřím, to víš já naposledy jezdil v 21 letech a to už je skoro 40 let1 point
-
Tam byl problém s tou noční jízdou 150 km, kdy se ochladilo a já ztuhnul na řidítkách a jel abych byl doma. Takže už vím, že takto ne. Jen aby se to dalo do kupy, protože mám za sebou opichy, infuze, ale také teď 14 dní tábora a to také nepřidalo. Zítra znovu na Revmatologii a uvidíme co se mnou udělají. Pravda je, že jsem už hodně předrogovaný léky proti bolesti. A to se mi vůbec neléíbí.1 point
-
v Mercedesu to bude stejné , jen dražší a věř mi , že vím o čem mluvím (zase pravda , u mercedesu v záruce i v prodloužené , zaplatí skoro všechno mercedes)1 point
-
no, a v tom je zakopaný ten čert1 point
-
v tomhle máš 100% pravdu na dlouhé cesty a už vůbec do zahraničí zatím elektroauto NENI1 point
-
vidím, že jsme se nepochopili--až ti budou v nemocnici zapojovat nějaký přístroj třeba k monitorování srdce a sestra řekne: bohužel, nemůžu vám to zapojit, protože mi chybí 10 cm kabelu, tak si vzpomeň, cos teď napsal , možná tě pak uspokojí, že ta firma super prosperuje přece vývoj má jít dopředu, takže jestli výrobce ušetří kus kabelu, ale vytvoří tím servismanovi problém, tak je to špatně, nebo nee?? myslím, že taky servismani oboru elektro a PC by mohli vyprávět..., já vím, že močím proti větru a ničeho nedosáhnu, ale tento přístup výrobců je prostě principielně špatný1 point
-
Můj "nový" mazlík
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele martin_ppg za téma
Díky, je to moje první auto "nahoře bez", a musím říct, že si to fakt užívám. Jinak je to dovoz z Německa, vypadá zachovalý, akorát mi chybí mechanismus otevírání krytu střechy, to musím zatím dělat ručně, jinak vše funguje. Kola jsem sehnal na inzerát, kabrouš byl na zimních plechách. Přes zimu mám v plánu drobné opravy v interiéru, nový výfuk a uvidíme co se ještě objeví.1 point -
Já bych doporučil partnera/ Berlingo zkrze vyšší posezení(a tím pádem pocitu lepšího rozhledu), šoupaček(bočních posuvných dveří) kvůli lepší manipulaci s dětskými sedačkami, velké zpětné zrcátka ve kterých uvidí celý bok, včetně kola takže bych řekl že se s tím dá dobře parkovat. Velký kufr do kterého dá pohodlně kočárek aniž by ho musela skládat. Nevýhody furt to vychází z užitkové "dodávky" takže třeba 308ma bude pohodlnější a bude mít lepší odhlučnění ale na ježdění po městě to nebude mít až takový vliv. Nevýhoda 308Hb je že má sedačky rozděleny na 2/3 a 1/3 kdežto partner má vzadu 3 plnohodnotný sedačky(ktere se dají vydělat), zase v benzínu jich bude málo a v kombinaci s automatem ještě méně, takže bych radši volil naftu.1 point
-
1 point
-
Mě např. daleko víc než staré vagony od cestování vlakem odrazuje obestavení "koridorů" protihlukovými stěnami, které z cesty vlakem, kdy člověk mohl sledovat kde se co děje v okolí, vytvořilo jízdu nudnou šedí od někud někam To je samozřejmě bezva - a taky Vám v Ostravě v těch klimatizovaných prostředcích jezdí joudové, co mají děsivou potřebu okamžitě po nastoupení otevřít polovinu okýnek? Za sebe vůbec nechápu důvod PROČ jsou v klimatizovaných vozech okna s možností otevření a když už teda jsou, tak proč je nemůže řidič jedním tlačítkem centrálně zamknout1 point
-
1 point
-
video_20210702_112541.mp41 point
-
Agent KGB spatří na lavičce v Gorkého parku žida, jak se učí hebrejsky. Što ty? Proč se s tím tak děláš? Vždyť víš, že tě do Izraele nepustíme! spustil na něj vlídně. – A co když se jeden hebrejsky domluví v nebi? nenechá se vyvést z míry žid. – A co, žide, když přijdeš do pekla? nenechá se vyvést z míry kágébák. – Ehmmm, odpoví izraelita, rusky už umím. Seděla jsem v čekárně svého nového zubaře a prohlížela si to tam. Zahlédla jsem i diplom, který uváděl celé jméno svého majitele, a najednou jsem si vzpomněla… vysoký, hezký, tmavovlasý kluk stejného jména se mnou chodil na gympl… už je to nějakých 40 let. Ze by to byl tentýž chlapík, na kterého jsem tehdy měla tajný zálusk? Když jsem ho však uviděla, rychle jsem podobné myšlenky zahodila. Tento téměř plešatý, prošedivělý muž s vrásčitým obličejem, ten byl příliš starý, než aby mohl tehdy být mým spolužákem. Nebo, že by??? Poté, co mi prohlédl zuby, jsem se ho zeptala, jestli nechodil na gymnázium Klementa GoĴwalda. – Ano. Ano, chodil jsem tam. Byl jsem jedním z nejlepších, zapýřil se. – A kdy jste maturoval? zeptala jsem se. – Odpověděl: V šedesátém šestém. Proč se ptáte? – Tak to jste byl v mé třídě! prohlásila jsem nadšeně. – Pozorně si mě začal prohlížet. – A pak se ten hnusný, starý, vrásčitý chlap zeptal: A co jste učila? Přijde dědek k doktorovi na pravidelnou prohlídku. Všechno je v pořádku, doktor se ho ještě ptá, jestli mu něco neschází, dědek že ne, ale že jeho babka je hrozně hluchá. – Tak doktor povídá, že než si ji zavolá na vyšetření, ať dědek udělá takovej test, jak moc je hluchá. – Dědek se ptá jak a doktor na to, ať si stoupne deset metrů od babky a normálním hlasem se na něco zeptá, a když neodpoví, tak ať jde na osm metrů, šest metrů atd. až úplně k ní. – Dědek přijde domů a vidí, že babka vaří večeři. Stoupne si do rohu druhé místnosti a zeptá se normálním hlasem: Co bude dneska k večeři? – Nic. – Popojde o dva metry blíž a zase: Co bude dneska k večeři? – Nic. – Popojde až do kuchyně, zase se zeptá: Co bude dneska k večeři? – Ticho. Přijde na dva metry od babky a opakuje stejnou otázku. – Hrobové ticho. – Tak přijde úplně k ní a do ucha jí zařve Co bude dneska k večeři? – Babka se na něj otočí: Neřvi na mě, dědku blbej, říkám ti už popátý, že kuře! Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost. Jakmile se jich zbavíte, dosáhnete všeho. Turista blúdi centrom Bratislavy a strašne potrebuje na WC. Vtom uvidí farebný nápis EUROTOILETS. Vojde do mramorom obloženej miestnosti, kde za pultíkmi postávajú mladé slečny v slušivých uniformách. Jedna mu hneď vyjde v ústrety. Dobrý deň! Čo pre vás môžeme urobiť? – Turista sa krúti. Potreboval by som využiť vaše služby. – Slečna sa posadí za počítač. Želáte si kabínu, alebo pisoár? – Kabínu. – Uprednostňujete farbu modrú, zelenú, ružovú alebo klasickú bielu? – Hoci aj bieluúúú… – Máte radšej toaletný papier, alebo Vám môžeme ponuknut súčasný trend s intímnou sprchou? – Papieéér! – Výborne! Želáte si jednovrstvový, viacvrstvový, farebný, s vôňou ruží alebo radšej svieži mentol? – Stačia aj noviny! – Retro riešenia bohužiaľ zatiaľ nemáme v ponuke, ale ďakujeme Vám za námet na rozšírenie našich služieb. Ako protihodnotu Vám radi poskytneme Použitie umyvárně zdarma. Budete si želať hudbu klasickú, alebo radšej niečo rezkejšie? – Aáááááá… zavyje turista. – Áno poznávam. Takže výber operných árií. Skvelá voľba. Ráčite platiť kartou, alebo v hotovosti? – Turista vytiahne peňaženku a zaplatí nemalú sumu za papier, ktorý práve vyliezol z tlačiarne. Potom cez zuby precedí. Tak kde sa môžem vysrať? – Slečna sa poobzerá, nakloní sa k turistovi a pošepká mu do ucha. Nemala by som to vlastne hovoriť, ale my chodíme naproti do krčmy. Tu máme iba zákaznícke centrum. Prevádzka je v Košiciach.1 point
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Medvěd zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak dneska už se ten zvuk umí linout z reproduktorů, jak uvnitř tak i venku, to je to nejmenší1 point