Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 23.2.2026 Ve všech sekcích
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
P206blau a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
No a není to tak? Jak už jsem psal, se.e mě to. Ale může za to jen a pouze jejich neschopnost, a ne žádná elektromobilita. Vždyť se stačí podívat, jak se s problémy vypořadaly jiné automobilky - a že se prů.ery nevyhýbají žádné, každá měla nějaký. Pamatujete Mercedes a první "Ačko"? S velkou slávou uvedená generace auta, kterou záhy "sestřelil" losí test, o kterém do té doby nikdo pořádně nevěděl, jen pár lidí. A co udělal Mercedes? Místo fňukání se k tomu postavil kur.a čelem. Výsledkem bylo vyvinuté funkční ESP, které mu následně pomohlo a posunulo jej dál. A proč? Protože se kousli a zamakali. A že to tehdy určitě fest bolelo. Nebo VW? Pamatujete PD? Slepá ulička, z které VW musel potupně vycouvat a dohánět Common Raily. A k tomu ještě porodní bolesti TSIček, hezky se to sešlo po sobě. Ale co udělal VW? Kousnul se, zabejčil a zlomil to. Muselo to stát něco krve, ale vyladili to a v podstatě poslali naftu v osobácích do propadliště dějin. Dieselgate je mohla stát krk, ty ztráty musely bejt nepředstavitelný - a položilo je to? Kulový, i přes to všechno jedou. A i tu elektromobilitu celkem zvládli, sice zase po svém a ne moc lidově, ale prodat to dokázali - a o tom to je. Že je ID Buzz předražená stylovka a ne užitkáč? No, holt to má svou cílovku a já mám smůlu, páč já je neživím. Ale neúspěch to není. Nebo to ID, v kterém se vozí @elton - máte pocit, že je to nepovedené auto? A co za ekvivalent toho nabízí Stellantis, hm? Prd. Měli šancí dost, promarnili je a profňukali. Místo řešení nabídli jen nabubřelost a otřesné chování k zákazníkům. A teď někdo chcete jásat, když vyhrabou něco, co už ostatní posílají do historie, páč jsou dál? No, jsem zvědavej na ty davy, co "chtějí" francouzskou naftu, až rozšíří řady těch zklamaných, co zjistili, kolik stojí čerpadlo adblue v kuse s nádržku a jak rychle to měli možnost zjistit... Tímhle směrem se dneska vydá fakt jen blázen, když je tolik co na vybranou jinde. Ten Fiatí benzín by sice pomoct mohl, upřímně bych si to i docela přál, ale ruku na srdce, game-changer to fakt nebude, nebo někdo věříte, že jo?8 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
dýzl a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Proč má Stellantis ztrátu už to bylo vysvětleno asi stokrát - protože posledních 10 let produkuje akorát jeden větší prů.er než druhý. Tak OK, po stoprvní - bohužel už 10 let produkuje akorát prů.erové nekonkurenceschopné křápy a vymlouvá se na elektromobily, které nezvládl také. V podstatě jediné, co zvládá, je vytírat se zákazníky, což se jaksi nedá dělat věčně.6 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
dýzl a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Ale to víš že že jo To přece vůbec není O TOBĚ, jen se tu nikdo další s klapkama na očích nějak nevyskytuje Jo, je tu několik lidí, kteří elektromobilitě fandí, ale i oni jsou schopni přiznat, že to není a nikdy nebude cesta pro všechny (to Ty ale taky - to musím férově přiznat), ale nikdo z nich se nechová jak zpovykanej zbohatlík, co žije v bublině těch, co maj' dostatečné příjmy na koupi baráku, instalaci fotovoltaiky nebo koupi auta za mnohem vyšší cenu oproti srovnatelnému spalováku, ale dokážou chápat, že potřeby a priority má každý člivěk jiné Ale hlavně Ty jedinej tu ve svém zajetí bludů plácáš něco o tom, že jen Tobě podobní mají právo na své místo na slunci, ostatní budou v řádu několika málo let muset buď živořit a nebo se toho, co dnes užívají, zbaví sami páč jinak toho prostě budou zbaveni těmi, co mohou (MY Tě přece nenutíme prodat starý auto a pořídit elektromobil, jen Ti nastavíme podmínky tak, aby Ti nic jinýho nezbylo) Dokážu se normálně bavit s Eltonem i s Péťou, ale s Tebou to fakt nedávám (a vlastně po těch letech o to ani nestojím)6 points -
@Péťa ..to mi pripomelo ten starej for o zviratcich v lese a kadibudce... Zvířátka v lese si postaví kadibudku. První den přijdou ke kadibudce a ona má vymlácené okno. Svolají velkou lesní poradu, při které se ozve: "Kdo k tomu může něco dodat, ať zvedne ruku." Zajíc zvedne ruku a povídá: "já bych k tomu něco měl, přišel medvěd, sednul do kadibudky a když byl hotový, utřel si se mnou zadek a prohodil mne oknem." Na to zvířátka v radě odpoví: "No jo, medvěd, to je samotář a je moc drsnej, na toho nemáme. Uvidíme, snad toho do zítřka nechá." Druhý den přijdou zvířátka ke kadibudce a ta má opět vymlácené okno. Opět svolají poradu a vyhlásí, že kdo k tomu může něco dodat, ať zvedne ruku. Liška zvedne ruku a povídá: "Přišel medvěd, sednul do kadibudky a když byl hotový, utřel si se mnou zadek a prohodil mne oknem." Zvířátka na to: "No, medvěd, ten nás už pěkně štve. Co se dá dělat, snad toho do zítřka nechá." Přijdou ke kadibudce třetí den a ta je celá rozbitá. Opět svolají poradu, kdo k tomu může něco dodat, ať zvedne ruku. Přihlásí se ježek: "Já bych k tomu něco měl..."5 points
-
4 points
-
Jakou TV koupit ?
Pepito a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
@Radek Hurvajz Ano, na tmavém obrazu, když se na to soustředíš je vidět lehce odraz okna. Ale při běžném sledování to nevnímám. @P206blau a @ozzy56 doslova nikdo se neptal a nechtěl v tomto vlákně číst zvratky o tom, jak je ČT hrozná a jak vás zrujnuje 150,- Kč měsíčně a užvůbec ne o nějaké vládní garnitůře... toto vlákno se jmenuje: "Jakou TV koupit?"4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
dýzl a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele rhinos za téma
No Medvěde měl by si jít trochu do sebe Ty to nevidíš jak jsou ty parkoviště u nákupáků přeplněny EV a ruší se jedna benzinka za druhou páč krachují jak tam nikdo netankuje?3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
dýzl a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
já tomu sice vůbec nerozumím , ale když teda elektromobilita nebyla NASILNĚ protlačovaná, tak proč má např. STELLANTIS ztrátu s desítkách miliard Euro a nyní se vrací k dieselovým motorům ?? dokonce se prý budou opět vyrábět malá benzínová auta , podle mého selského rozumu nevyšly propočty Evropské unie a proto se vracíme k léty ověřenému..., prostě a jednoduše rozhodl TRH dám i obvyklý dovětek--jsem PRO elektro, ale ať má každý možnost koupit si co chce3 points -
Jak na krtka-poraďte.
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
2 points -
2 points
-
2 points
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Roman Bazi a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele P206blau za téma
Add Radovánek. Lidé možná chtějí elektromobily. Ale i já zase mohu v klídku napsat že lidé nechtějí elektromobily. Já patřím k těm druhým, kterým nikdo nenarval do květáku, že elektromobil je ekologická záchrana planety, neb vím, že energie pro tyto předražené střepy se získává naprosto neekologicky. A nechoďte na mne s názory že přece FVE a větrníky jsou spasení.To svěčí jen o naprosté netechnické pomatenosti jisté části populace.2 points -
Jakou TV koupit ?
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Tak v sobotu mi borci z Datatrtu dopravili naší novou TV Je to Philips 77oled820 s novou generací čipu P5 s s AI a velmi příjemným Ambilightem, který perfektně osvětluje celou zeď za TV. V kombinaci s Playstation5 PRO naprosté vizuální orgie - nechápu, jak jsem mohl hrát na staré TV s namodralým obrazem... připadám si jako po operaci očí s modrým zákalem Z fotky to tak nevynikne (lepší by bylo video). Problém nastal při montáži držáku na novou TV - šrouby na staré byly M6 a na nové M4 - samozřejmě původní pytlík s náhradními šrouby se po 6ti letech nenašel. Naštěstí borec co mi TV přivezl má mamku v obchodě s elektronikou a skočil k ní pro správné šrouby. Nic za to nechtěl a říkal, že má doma šrouby z asi 5ti držáků, doplní je do půjčeného pytlíku a vrátí mamce do obchodu Další trabl je, že ovladač k TV plnohodnotně neovládá Vodafone TV box. V TV aktivovaný Easy Link, ale zvládá to pouze vypnutí / zapnutí obou věcí společně. Uvidím, co udělají nové HDMI 2.1 kabely (náhrada 1,5m krátkého vlevo visícího origo k PS5), ale spíš bude problém ve starém boxu od Vodafone...2 points -
Registrační značky na přání
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
1 point -
Pro úplnost zde musím napsat, že o víkendu 20. - 22. 2. 2026 proběhl 12. Chatzy sraz v Resort Mlýn Karolínka (Vranov nad Dyjí). Tentokrát se nás sešlo opravdu málo, ale o to naše tvrdé jádro neodradilo. Zvolené místo bylo dobře, ale penzion je zaměřený na rodiny s dětmi, což jsme netušili Nic pro skupinku, která se chce do noci bavit1 point
-
nevím jaký typ servořízení tam máš--pokud servočerpadlo na motoru a převodku řízení, tak by to ještě nebyl problém (hlavně finanční), ale jestli máš servo elektrické a jinak je OK, tak si na chvění řízení radši zvykni1 point
-
Jakou TV koupit ?
VojtouNerCZ zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
Dělá to Samsung a Sony1 point -
Jakou TV koupit ?
Medvěd zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Co to tam máš za svislý čáry?? To jsi jako dal takový prachy za TV bez matný obrazovky? Jinak teda ty barevný fleky po zdi se mi nelíbí, moc světla, určitě bych to vypnul nebo utlumil na minimum.1 point -
1 point
-
Jakou TV koupit ?
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Ať slouží. Já když poprvé pustil ps5 na oled, tak od tý doby chodím okolo LCD beden u dětí a říkám si ble, jak jsem na tom mohl hrát1 point -
Operace nové víko motoru se neobešla bez zajímavých zvratů. Při povolování šroubů jsem zjistil, že prostřední šroub mezi svíčkami úplně povolil. To by řešilo důvod proč tam tekl olej...nicméně proč onen šroub povolil? Při nasazování nového víka se zjistilo, že je poškozený závit a prasklinka v hlavě (na fotce vypadá více dramaticky než v reálu) - před 5 lety a při stavu 80 tkm se dělalo těsnění pod víkem v autorizáku. Motor jinak podle hlavy v hezkém stavu, čistý.1 point
-
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-jak-umela-inteligence-prisla-na-mizinu-pri-prodeji-svacin-299187 Celkem jsem se pobavil1 point
-
@oddie ...ten nazev je mozna trochu clickbait.. ale ta situace je tam popsana spravne... ... Příčina propadu: Předzásobení trhu -> Kupci, kteří by normálně kupovali elektromobil v lednu, tak učinili již v prosinci, aby využili dotačních výhod. Od roku 2026 mají Norové na e-auta snížený limit pro osvobození od DPH a od 2027 to budou mít zrušené úplně. Na druhé straně mají Norové stále platné dodatečné jednorázové daně na spalováky a plánují jim nadále zvyšovat zdanění fosilních paliv - takže asi tolik k tomu "rovnému" trhu.... Takže ano, pořád dělají e-auta "administrativně" ekonomicky výhodnější než spalováky. Namísto přímých dotací Norsko používalo systém daňových úlev a osvobození, což je v podstatě "negativní daňová politika" - občané neplatili daně, které by normálně museli zaplatit za vozidla se spalovacím motorem. Norsko nastavilo vysoké daně na spalovací vozidla a elektromobily od těchto daní osvobodilo. Hlavní benefit byl osvobození od DPH - elektromobily do hodnoty 500 000 NOK (asi 1,1 milionu Kč) byly zcela osvobozeny od 25% DPH - a to je cirka 300 litrů u auta za mega.... ... ale tyhle výhody se snižují a od roku 2027 už je mít nejspíš nebudou vůbec -> na základě dat z let 2000-2021 zjistili, že ztráta daňových příjmů z pobídek odpovídá ceně uhlíku 1 700 USD za metrickou tunu -> politika byla velmi nákladná z hlediska ušlých veřejných příjmů. ..aneb sundej mi třetinu ceny z čehokoli a já to koupím už z principu..1 point
-
Norský trh s elektromobily po zrušení dotací zkolaboval. Prodeje se propadly o 94 % ...kdo by to čekal, že?1 point
-
Peugeot byl před krachem víckrát, naposledy ho zachránila řada 205--teď je situace ještě horší, nemá co nabídnou (myslím motorově) a konkurence je o mnoho tvrdší než tehdá..., už nějaký rok má ve frankreichu navrch Renault a jeho klony1 point
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska zvýšil/snížil popularitu uživatele Radovanek za téma
Lež jak věž hned v prvních větách. "Elektrická budoucnost je nejspíš nevyhnutelná, ale ukázalo se, že uspíšit tento proces není ekonomicky udržitelné. Lidé elektromobily nechtějí tak moc, jak se předpokládalo." "Elektrická není budoucnost, ale současnost. Nic se neuspěchává. Je to ekonomické i logické, tedy ekologické. Lidé chtějí skutečné elektromobily, ne zkriplené spalováky, vydávané za elektromobil, jak to roky Stelantis dělá. A podle toho si na trhu stojí." O tom to celé je. Lidí mají rádi buřty, ale když do nich budete cpát piliny, žrát to nebude ani Punťa.-1 points -
Na sledování programů ČT a podobných kanálů stačí televize bez displeje. Aspoň mě se to osvědčilo,protože na Otázky Václava Hlodavce či Pečení celé země a tančení vyžilých Stár obrazu netřeba.Ješte lepší jsou televizní modely i bez reproduktorů.Ty prodávají i s potvrzením na možnost neplacení televizních poplatků. Ale zase se od učených a vzdělaných hlav placených veřejnoprávní televizí dozvíte , že ČT vám pomáhá i když se na ní nedíváte. Jinak přes léto jedině pokoukání v rodiném domácím kině s HD projektorem na zahradě a s pořádnou zvukovou aparaturou. A k tomu pořádnou streamovací placenou službu. Pro pozemní kanály s 10- 40 let starým vysílacím repertoárem televize netřeba.-1 points
-
-2 points
-
nabídka ČT v posledních letech je něco otřesného, mám podobný názor jako @P206blau, furt čekám kdo začne nadávat, aby se pak připojilo mnoho ostatních--jak je v Česku zvykem , mít tu moc, tak ČT bude mít jeden CELOSTATNI kanál a fertig, zbytek zajistí soukromé televize..., naštěstí kabelovka posílá do drátů i jiné kanály, tak je na co se dívat a taky využít kvalit mého tel. příjmače..., u mě je nejhorší zima--přes letní sezonu mě televize nezajímá, ale platit ji musím doufám, že současná garnitura to vyřeší, jak předem hlásala-3 points
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
P206blau zvýšil/snížil popularitu uživatele Radovanek za téma
Hele hejtry Tvého typu jsme vyřešili zhruba tak před 200 stránkami. Tak se tam vrať a dovzdělej se. To není o mně, to je technologická změna.-3 points