Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 15.2.2026 v kategorii Příspěvky
-
Co jste dnes udelali...
dýzl a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
6 points -
Přání k narozeninám...
MilanF1 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
@MilanF1 K narozeninám přeji hodně zdraví a ať Tě práce v dílně stále baví a jde od ruky5 points -
Co jste dnes udelali...
Milan+ a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
4 points -
Co jste dnes udelali...
Milan+ a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
3 points -
Dovoz auta z EU
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No nevím že by někdo tahal auta z Holandska jako individuální nebo zakázkový dovozy, určitě je vozí třeba velké bazary ale ty to dělají protože tam vyšle nákupčího ten " nasbírá " auta na celej kamion a pak to nechají stáhnout kamionem protože tahat po jednom autě je asi kvůli vzdálenosti nerentabilní. Zkus se zeptat @Hugo Boss ten se v kruzích dovozců a dovozů aut pohybuje/oval třeba by věděl na koho se obrátit.3 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele patt za téma
Já sem zas přitáhnul další šrot domu no nekup to, když je to tak levný dvouválcový kompresor Orlík, motor 7.5kw, 50m3/hod, udělat tomu nějakou údržbu a elektriku a v plánu je ho spřáhnout s mým jednoválcovým orlíkem a v létě zakoupit mobilní velkou pískovačku a opískovat komplet podvozek na pežotech3 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Pepito - bodejť by je tam neměli, když je vyrábějí. A vyrábějí je nejen pro ČR, ale i Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo a dále hledají partnery i v jiných evropských státech (třeba v Chorvatsku by to musela bejt pro někoho fajn podnikatelská aktivita ) Já je mám nasbírané z míst, kde jsem fakticky byl2 points -
Co jste dnes udelali...
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
Ty jo @Medvěde,kolik máš těch turistických známek?2 points -
Dovoz auta z EU
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Hugo Boss za téma
Ano jako skoro ze všech zemi EU, i z Holandska jsem již několik aut dovezl2 points -
Autoškolské okénko, aneb na stará kolena je stále co se učit :)
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Nooo... tak nám ptáček zazpíval něco o řidičích.. rozhodně nebudu házet všechny do jednoho pytle.., vím o jedné výjimce.. a doufám, že není jedinej, kdo se chová slušně.. například ženský, který říděj bus mi přijdou víc jako nad věcí... Chlapci maj prostě furt problém s tím egem.. a to platí i pro tramky... Nic proti Veno, chápu.., dodržovat jízdní řád je nutnost! Ale zase na druhou stranu.. ty vaše trasy znáte nazpaměť a světelný křižovatky už odhadnu i já, v půlce Prahy.., jak dlouho bude rudá, kolik jezdí cca povozů z bočních ulic atd... veřím, že vy taky... a proto mi vadí, když přes bus nemůžu odbočit doleva z Vladivostocký na Bohdalec.. a je to tam pravidelně a zbytečně.. Doprava jedou max 2, 3 auta.. a z toho 3 pak odbočej u Edenu vlevo.., takže mimo trasu... A jako pokud mám bejt už hodně na pěst.. kolegyně jezdí sockou a prej máte zpoždění už z konečný.. co třeba říct dispečinku, že by bylo fajn na jednu trasu přidat 5 minut a bejt prostě víc v klidu... Tuhle sem viděla 136 pálila to s lidma.. lítali tam na těch tyčích, vytřeštěný ksichty.. jako harmonika div se nepřetrhla.. Taky berete kdejakýho psychopata..., páč řidiči nejsou...2 points -
2 points
-
Přehled od AI Pro vypnutí motoru a ponechání zapnutého zapalování (tzv. „příslušenství“ nebo „kontrolek“) u vozu Peugeot 2008 (s bezklíčovým startováním) postupujte následovně: Zastavte vůz: Ujistěte se, že auto stojí. Zařaďte neutrál nebo P: U manuální převodovky vyřaďte na neutrál, u automatické převodovky zařaďte polohu P (Parkování). Krátce stiskněte tlačítko START/STOP: Stiskněte tlačítko startování jednou bez sešlápnutí brzdového pedálu. Poznámka: Pokud byste brzdový pedál sešlápli, motor i zapalování by se vypnuly úplně. Kontrola: Motor se vypne, ale přístrojová deska a rádio zůstanou aktivní (zapalování je zapnuté). Důležité upozornění: Pokud necháte zapalování zapnuté delší dobu bez běžícího motoru, může dojít k vybití baterie. V tomto režimu se také vůz po určité době (obvykle 10-30 minut) z důvodu úspory energie automaticky vypne do režimu "Economy mode".1 point
-
Já vám to přirovnám k tomu: auto vs. děti hrající si v obytné zóně.. ty děti tam mají třeba roztahané hračky, křídy, kola, kuželky. .. ano, musí umožnit průjezd a řidič je smí omezit, ale nesmí ohrozit.. to znamená, že řidič musí v klidu počkat, až si tam děti sklidí všechen berkverk a stoupnou si ke kraji = omezení, ale žádné vynucování, troubení, najíždění na ně a nebo jejich hračky = ohrožení. Tramvaj tudíž musí jet tak, aby neohrožovala.., musí čekat až se jí chodci rozestoupí... přičemž chodec by jí neměl úmyslně blokovat.., neb je povinen umožnit jí průjezd. Snad je to jako srozumitelný... dyštak řekni Veverko.. A Veno, neříkej mi, že v dnešní automatický a elektrifikovaný době nedokáže dispečink změnit JŘ podle časů.. jakože chceš nám říct, že linka třeba 177 má stejný rozestupy v 11 jako v 16...? To je přeci blbost ne...? Pak se nedivte, že máte 10 minut sekeru.. ve výsledku vás jede stejný počet, máš jet v 16:00, ale stejně máš každej den 10 minut sekeru..., kdyby teda rovnou do JŘ místo 16:00 napsali, že bus pojede 16:10, tak to vyjde na stejno a vy nebudete mít zpoždění..1 point
-
Rozvody 1.5 blueHDi - zkušenost!
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
...mno odpovedi od @ChouLu me nenaplnuji zrovna optimismem... ..za tyden se jdu podivat na Bigstera... ta jedna varianta ve 4kolce s hybridem by mi mohla davat smysl...1 point -
Co jste dnes udelali...
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
No on to spíš asi byl Karas, každopádně tam byli i Koi, protože byli závojnatý, nějakej mix. Kterej to byl v tom ledu jsme nezjišťoval, ale přežil. https://www.shrimp.cz/karas-cerveno-bily-carassius-auratus https://www.shrimp.cz/karas-cerveny-10-12-cm-carassius-auratus-do-jezirka https://www.shrimp.cz/karas-shubunkin-carassius-auratus1 point -
Já zase zásadně buď bos nebo ponožky, pantofle odmítám i na návštěvě (což s nožkou velilosti 47 jde v podststě samo) Jinak u nás máme všude vyjma koupelny a WC parkety, částečně kryté koberci a neměnil bych. Osobně byvh dal pryč i ty koberce, ale Helče se líbí a tak tam jsou. Pavel má ve svém pokoji parkety pod celopološným kobercem Koupelna a WC je dlažba, tam je to asi vyhovující1 point
-
Mě u tramvajáků vadí cca 3 věci 1) zřejmě odstranění povinnosti "cinknout" při odjezdu ze zastávky. Je spousta stanic, kde je buď přímo zebra nebo historicky zvykem přecházet těsně před označníkem zastávky a když Ti zničehožTěnic začne ten mnoha tunovej kolos najíždět z boku na tělo, není to fajn pocit. Jem přesvědčenej, že za komára KAŽDÁ tramvaj po zavření dveří krátce cinkla a teprve potom se rozjížděla - bylo to určitě bezpečnější a pro řidiče jedno stačení tlačítka navíc není žádná nezvládnutelná rachota 2) najíždění do křižovatek a lepení se těsně na odbočující vozidlo stojící v kolejišti. Je spousta křižovatek, kde je levý pruh společný pro směr odbočující vlevo i rovně a tak zcela logicky řidiči najíždějí na koleje (když nevidí tramvaj v dohledu) a tam čekají, až bude v protisměru volno a oni budou moct dokončit odbočení - při tom jim ale za zády mohou projíždět řidiči jedoucí přímo, kteří by jinak - kdyby dotyční nenajeli na koleje - museli čekat za nima. Pak se přižene rozvášněbej "švec", dá pakec na zvobek a za mocného CRRRRR doufá, že řidič auta odněkud vytáhne křídlava křížovatku přeletí. Následně po uvolnění kolejí pak ostentativně projíždí křižovatku krokem, páč když ho zlobivá autíčka zdržela, tak in zade zdrží he - ať je to win-win 3) a to je už fakt jenom arogance moci - je časté zastavení tramvaje odbočující vpravo uprostřed manévru jen a pouze z "kolegiality", aby kolega na protější koleji mohl taky do křižovatky najet Bohužel ani jeden z těchto bodů nikdo neřeší, ba bych řekl, že se dějí čím dál častěji A k Vénovi - chápu, že to celý psal ve velké nadsázce, ale už jdyž jsem já začínal chodit u DP na teorii AŠ, tak nám tam instruktor vysvětloval poučku, která dle mého názoru platí dodnes - pokud nás OHROZÍ bus vyjíždějící ze zastávky, je třeba ho trefit před přední nápravu - jedině tak se lze obhájit, že jsme nemohli zareagovat a měl počkat, až vyjedeme. Dnes se dá ještě úspěšně opřít o in- board kamery, o těch ale na konci 80tých let fakt nikdo neměl tucha1 point
-
Mám dlažbu na WC, chodba, kuchyně a koupelna. Na WC je dlažba zátěžová-když se u nás v JH předělával Baťa na DM drogerii, tak nám na tam zůstalo pár metrů, dva jsem si vzal, tato je nezničitelná. Chodba kuchyně a koupelna je glazovaná a na několika místech chodby a kuchyně je glazura odštíplá, žel navícové nejsou, vyšlo to akorát, takže oprava se zatím nekoná. Příště bych si již takovou nedal, buďto cokoliv jiného nebo zátěžovou dlažbu. On stačí obyčejný smaltovaný hrnec a dokáže to odštípnout když spadne správně!!. A dlažba je položena dobře, nesnažil jsem se nikdy odvádět špatné dílo v práci, natož pak sobě!!1 point
-
Co jste dnes udelali...
Milan+ zvýšil/snížil popularitu uživatele Roman Bazi za téma
Každý to má jinak. Já bych si studenou a tvrdou dlažbu nedal ani do koupelny ani do kuchyně. Ale ani plovoučku.1 point -
1 point
-
1 point
-
No za mě zase do kuchyně jedině dlažba. Když něco vyleješ (horký, studený) apod. není problém. Pokud upadne něco ostrýho (nebo na hranu) na měkou podlahu, tak máš co opravovat. A plovoučka se po pár "loužích" rozjede.1 point
-
Já bych hlavně busákům doporučila, aby nenajížděli do křižovatek, když se nevejdou CELÝM vozem za křižovatku.. U tý AŠ v buspruhu, to pochopí jen učitel... taky to dělám... zejména ze začátku výcviku... nejde o to, že bych potřebovala bejt někde rychlejš.., ale přesně..., když chci doprava a ten buspruh vede skoro až ke křižovatce, tak ten žák se tam neumí nacpat jako 20 aut kolem něj a bojí se a trvá mu rozjezd a samozřejmě, že jak je pod tlakem, tak i když ho někdo pustí, chcípne mu to a pak to tam prostě stojej všichni a nikdo se nikam nepohne.., takhle je to více méně ohleduplný.. a autobusák zrovna by pro to měl mít pochopení.., že jo @Vena garážmistr.. ty když dáš blinkr ze zastávky, tak taky hned nebereš za plyn.., a když máš zastávku v buspruhu a pak chceš do levýho pruhu, tak to tam taky nešvihneš hned před auta s klaksonem.. a když se ti ta sorka vy..re, tak kolem ní taky neběháš do silnice rovnou pod auta a nemlátíš jim do aut pěstma, páč ti málem přejeli špičky... Ono je to na obou stranách stejný.., člověk je prostě tvor omylný a holt hoď kamenem kdos bez viny... Další co se stává dost často už ke konci výcviku, že tam chce žák najet, učitel mu řekne, že eště ne, ale vlevo už nás někdo okamžitě musí předjet.. no tak samozřejmě že ho nenechám vrátit se rovnou pod auto.., tak už to dojede... Já už delší dobu přemejšlim, že bych na sraz někdy vzala Kamzika a posadila vás na sedadlo učitele a dělala vám toho blba.. , ale eště musím vypilovat ty rozjezdy.., to cukání mi furt nejde...1 point
-
Co jste dnes udelali...
Veverka zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
1 point -
Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, OptiWay, dodatecne i WEBASTO)
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
@Akoc ....ale prd. Jen jsem si za život koupil soukromě řadu nových aut a s některýma byly dost velký potíže. Tak si nechci sám dobrovolně mydlit schody dopředu.....1 point -
Od středy se oteplí a zase bude startovat jako za mlada1 point -
@Milan+ Jsi mě docela pobavil. Víš co by ten hrnec musel vážit aby ti rozbil dobře položenou dlažbu? A co by Ti takovej hrnec udělal s jakoukoliv jinou podlahou? No nevím jak kdo, ale doma nosím pantofle, takže chladnější dlažbu neřeším a pokud nemáš podlahovku, tak je stejně studený i lino či plovoučka. A koberec asi v kuchyni nemá nikdo. Mi připomínáš, když jsme řešili sprchovej kout. Jestli vaničku nebo dlažbu. Prej litá vanička je teplejší než dlažba. Máme dlažbu, Za mě lepší údržba a může ti tam na zem upadnout kde co a ani ji nepoškrábeš.0 points
-
Autoškolské okénko, aneb na stará kolena je stále co se učit :)
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No prozradím Ti kno how jak se jezdí s busem po Práglu. Levé zpětné zrcátko se zásadně používá pouze při couvání k odstavení busu na noc jinak je tam zbytečné. Ze zastávky se vyjíždí cvaknout po urychlovači pohybu jakmile sebou cuknou dveře vyhazuju levej a jak se mašina odbrzdí dovřením dveří tak se rozjíždím a jestli blikna blikla dvakrát nebo šestkrát je mi jedno zkrátka jedu a na většině Sorek je dost silná podtlaková houkačka ta si dokáže zjednat pořádek. A ano na školení nám to říkaj že se do křižovatky nenajíždí pokud za ní nemůžu pokračovat ale to bych před tou křižovatkou prostál celou šichtu. A jako sorry ale já mám během pracovní doby taky svoje potřeby a potřebuju dojet včas na střídání a na svačinu jinak je mě celej jízdní řád přesně u konce zad. To jestli to někomu přijde divočina jak se jezdí tak takhle mě to učili a spousta kluků takhle jezdí pořád protože ono to občas fakt jinak než takhle prasácky nejde.-1 points