Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 29.1.2026 Ve všech sekcích
-
Přání k narozeninám...
PaKr a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
@brixtr Přeji vše nejlepší, hodně zdraví, ať se daří a nikdy nevyhoříš6 points -
Range Rover Evoque - pan Beruška
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Dneska jsme to dali. Přejezd z Rovaniemi do Helsinek. Necelých 800 km, ale 9,5 hodiny jízdy + hodina "technických" přestávek. Podle původního plánu by byl dnešek volnější. Teplota je pořád kolem -15. Ty limity většinou 80 a občas 100 km/ho jsou vražedné. V noci na dnešek sněžilo, ale jen asi 5cm, nic, co by místní nějak omezovalo. A zítra si přivstaneme,abychom stihli trajekt.3 points -
Bezpecnostny pas
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Že je dedo de-bil.3 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
3 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Jste nějaký zaujatý proti LED zářivkám, měnil jsem trubice za LED už na více mistech, vždy teda vykuchám světlo uplně do hola a zapojim jen jednu patici. LED trubice mají vyšěí svítivost při nižší watáži, světla je víc a co se týče rozptylu světla je totožný s normální zářivkou. Jen teda vždy kupuju Osram nebo Philips, a nejsou rozhodně za 60kč, takže jestli ten problem nebude hlavně v tom.2 points -
Dostalo mě do kolen :)
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
Tohle musela být taky komedie.2 points -
Vtipy
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
2 points -
Bezpecnostny pas
VojtouNerCZ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Zkoušení dotazu mimo téma je blbost. Proč prostě nepoložíš dotaz do tématu k tomu určenému ? Pokud máš problém s bezpečnostním pásem vyřešený, tak mohu oddělit dotazy a vložit do tématu o HVO100. (nechci přijít o odpověď @oddie že dedo je debil... ).2 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
2 points -
PaKrova 307 break RHY
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele PaKr za téma
2 points -
2 points
-
Bude to 15 let, co jsem rekonstruoval byt a v rámci toho už tehdy všechna světla přestavěl na LEDky. Stropní svítidlo IKEA, původně na 3 žárovky, bylo osazené 3x18W úsporkami Philips, vyházel jsem veškerý vnitřek a na šasi nanýtoval přímo LED moduly s 2835 (objednával jsem je tehdy z Číny, i zdroje). Místo původních 54W v úsporkách jsem dal 25W v led modulech a svítilo to líp - ona ta žárovka taky půlkou svítí do mizerně odrazivé plochy, kdežto ty moduly jen dolů. Takhle jsem přestavěl všechna světla, od toho 25W v obýváku po 5W na WC... Kupodivu všechny svítí dodnes, ačkoliv bývalka a děti nechávají zásadně zapomenuté svítit furt, takže už mají nasvíceno fakt hodně. Vždycky si říkám, že se do nich musím podívat a zkusit porovnat s nepoužitými moduly, co mi tu zbyly. Z původně navíc objednaných větších modulů jsem si poskládal dvě světla do garáže, do prázdných prachotěsů nandány zase tímto způsobem, nanýtováním na kovové šasi - to ej důležité kvůli chlazení, na tom přímo závisí životnost ledek. Watty už si tady nepamatuju, musel bych to rozebrat, ale svítí to pekelně. Myslím, že to bylo kolem 80W. Tchánovi jsem před 8 lety nakonec do dílny osazoval 6x https://www.eva.cz/zbozi/78786/svetlo-tl3903a-led65w-stropni-led-prachotes/ - nechtělo se mi už nic předělávat a původní zářivková tělesa měl absolutně nepoužitelná, takže bych stejně musel koupit prázdné prachotěsy, to už to hotové vyšlo líp. Koukám, že dnes už je k dispozici o něco novější verze s ještě větším světelným tokem a menší spotřebou. Jo, nejsou zrovna levné, ale zvláště při dnešních cenách elektriky se zaplatí za chvilku, o tom, že vydržely těch 8 let bez problémů a výměny čehokoliv ani nemluvě.1 point
-
Ahoj Péťo, děkuju moc1 point
-
nakonec jsem na tom ,,vydělal'', protože ta náhrada s LEDkama má příkon 25W a to co tam bylo 40W jen ta návratnost je odhadem 148 let , svítí to stejně (subjektivně) edit: podařilo se mi najít tu LED náhradu https://www.toplux.cz/led-zarovky/led-mz-24w-cct/1 point
-
Moderní LEDky mají zhruba o čtvrtinu větší účinnost než zářivky a navic mají výhodu v lepší směrovosti, takže při vhodné aplikaci dají reálně stejný světelný tok pri polovičním příkonu. Vhodná aplikace ovšem není trubice ani šroubovací "žárovka".1 point
-
..to jsem dlooouho nevidel adapter do kazetaku...1 point
-
Něco podobného mě určitě čeká v kuchyni. Mám podlinku s normální zářivkou a ty se prý už neprodávají. Takže až odejde, tak asi výměna za led pásek. Už jednou jsem tu zářivku sháněl a už to byl problém. V NJ vůbec, musel jsem do Valmezu.1 point
-
ráno chci rozsvítit v koupelně--jen to cvaklo a tma , je v tom takový kulatý neon místo žárovky..., prodavač říká, že se to asi deset let neprodává , že mi dá takovou ,placku' s LED světýlkama a pokud umím zapnou/vypnout vypínač, svedu to vyměnit... , tak mám hotovo, navíc je tam přepínač, kterým se dá štelovat barva světla mno, kdysi jsem vyměnil žárovku za 5 korun, včil ta placka za 250.-, no nekup to1 point
-
No, vzhledem k tomu, že je dotaz umístěn v sekci Modely/Peugeot 807, bych řekl, že to auto determinuje celkem dostatečně...1 point
-
Bezpecnostny pas
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Jestli se bojíš emisí, vyjezdi co nejvíc nafty, před STK tam frkni půl nádrže HVO, chvíli pojezdi a pak teprve STK...1 point -
To kouká anténa od ESP321 point
-
@Péťa ta černá barva mezi Šluknovským a Frýdlantským výběžkem je nově anektované území co už nepatří Německu? Jinak ráno -3°C a silnice Fdl - Lbc suché, sníh leží všude okolo cca 10cm1 point
-
Závada - kódy závad + návody na řešení
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pažout508 za téma
Tak vyřešeno , ještě jsem hledal a našel vlákno s tímto tématem.1 point -
Dnes bylo docela hezky, čtyři stupně nad nulou, tak jsem vyrazil na kole. No nevybral jsem si zrovna nejlepší trasu, občas 15 cm sněhu a na uježděné cestě led, ale dal jsem to i bez hřebů v pláštích. Asi tak pětkrát jsem spadl, ale v malé rychlosti. Nic se mi nestalo, jen na kole jsem ulomil držák displeje, ale už mám druhý.1 point
-
Tak už jsem spokojený sehnal jsem ty torxové šroubky ( preventivně dva ) a už můžu jezdit normálně. kromě toho, že ten nový byl na křížák, tak kolem něj prosvítala ta planžeta. Prostě, s tím torxem pod letitou vrstvou špíny se mi to stejně líbí tak nějak víc . Ještě taková perlička. Přemýšlel jsem nad nefunkčním dešťovým senzorem, i když je povolený. Tak mě napadlo, jestli je tam správné bsm. Sehnal jsem druhé ( stejný motor, se senzorem) a nic, stejný stav. Tak nic, ale to druhé jsem tam už nechal. Minulý týden jsem zjistil, že netroubím... ( na technické to nezkoušel ) podíval jsem se, která je to pojistka, podíval jsem se pod kapotu a šel hledat pojistku docela by mě zajímalo, co někoho vedlo k jejímu vyndání1 point
-
1 point
-
-1 points
-
Vtipy
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Zodiak za téma
@oddie na obrázku je v bublině církevníka špatná citace, není to "Papežot" ale "Papažout".-2 points