Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 11.2.2025 Ve všech sekcích
-
Přání k narozeninám...
Klemoň a 8 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Chci popřát @Pe.Trovi k dnešním narozeninám, ať se zdraví jen lepší a to nejen Tobě, ale celé rodině. Víc nepotřebuješ9 points -
Co jste dnes udelali...
PaKr a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Právě se mi v práci povedlo dohonit resty za pátek a pondělí. Čtyři dny trval totiž náš první letošní letecký výlet - do Barcelony. Čekali jsme, že touto dobou tam bude tak nějak volněji a tepleji. Ale chyba lávky. Lidí tam bylo pořád stejně, sezóna tam snad nemá nikdy konec. A počasí? 10 - 13 stupňů, chvíli sluníčko, chvíli zataženo, no jenom na tričko to ještě nebylo. Podívali jsme všude tam, kde jsme si to naplánovali, ale i o něco víc. Tak třeba lanovka od moře na Montjuice - od první návštěvy Barcelony před jedenácti lety jsem čekal na svolení své polovičky, že do toho jdeme. Už se projevuje, že jsme ledasco zažili a třeba lanovka v Tbilisi k Želvímu jezeru vypadala mnohem nebezpečněji a má už za sebou i smrtelnou nehodu a přesto jsme si jí vyzkoušeli. Lanovka na Montjuice poskytuje krásný výhled na město. Šli jsme k ní z hotelu pěšky a v centru jsme se tak mohli podívat na oslavy svaté Eulalie a navštívit katedrálu. Domy La Pedrera a Casa Batllo jsme si už při minulých návštěvách prošli, ale zašli jsme se k nim podívat i letos, alespoň zvenku, za světla i za tmy. Trochu jsem podcenil rezervaci návštěvy Sagrady Familia, ale nakonec se mi ještě v pátek večer povedlo přes oficiální aplikaci zakoupit lístky na prohlídku v neděli před obědem. Tam už jsme vevnitř sice také byli, ale to se neomrzí. Škoda, že se nepovedlo připlatit za vyhlídku z věže, ale tam nebyl volný čas k zarezervování ani do pondělí. Zvenku jsme katedrálu viděli naposledy před rokem a půl a i za tu dobu byl znát velký pokrok. Pořád se stavitelé chlubí, že víceméně dokončí stavbu do roku 2026. Víceméně asi ano, pokud tím myslí dokončení nejvyšší z věží, Ježíše Krista. Minimálně na jižní fasádě ale ještě zbývá kupa práce, která se podle mě do příštího roku stihnout nedá. Samozřejmě jsme nevynechali ani park Güell, tam jsme tentokrát trochu zklamáni byli. Od stanice metra Lesseps sice už zase eskalátory k parku jezdí, ale u žádného z bočních vstupů už nelze zakoupit vstupenku, lze to jen on line. Zabralo to chvíli klikání do mobilu, ale vítězství se nedostavilo. Po potvrzení platby v klíči banky nedorazilo potvrzení o provedené platbě, ani vstupenky. Takže jsme zvolili variantu dvě a za pět minut jsme došli ke hlavnímu vchodu, kde se dá koupit lístek normálně v pokladně, kde ovšem prodávají jen základní lístky, takže nám "ušetřili" dalších 12 EUR za prohlídku Gaudího muzea. Před zaplacením jsem ještě zkontroloval email a banku - platba online neproběhla, před chvilkou kupované lístky nedorazily. I v parku byly stejně velké zástupy lidí, jako kdykoliv jindy, akorát na rozdíl od sezóny byl zavřený bufáč u hlavního východu, takže se tam nikde nedalo pořídit nic k jídlu ani k pití. Na to je dobré pamatovat. Nasytila nás až paella v restauraci kousek od východu cestou k metru. Ovšem tak pomalou obsluhu jsem už dlouho neviděl. Skoro čtvrt hodiny trvalo i čekání na plechovku koly, pintu piva (0,5l) čepovali minut 20. Příprava jídla jim zabrala jen o málo víc času, za to k zúčtování je bylo třeba vyzývat opakovaně a stejně to taky zabralo cca 10 minut. A ještě si řekli o pěknou recenzi. Tůdle. A stihli jsme ještě několik bodů - prohlídku kostela Santa Maria del Mar, Vítězný oblouk, pláž (byť bez koupání - ale byli tam i tací, kteří se koupali), sochu Krištofa Kolumba, našli jsme pekárnu, kde prodávali ovocný chleba (se zapečenými fíky a meruňkami), po kterém Šárka toužila. Část odpoledne jsme pak pročekali na letišti, v 19:57 dosedli na plochu Ruzyně, vyzvedli auto a v 20:57 se přivítali doma s naší čtyři dny opuštěnou kočičkou. Vody i granulí měla pořád ještě dost. Další návštěvu Barcelony necháme na dobu, až bude Sagrada Familia hotová.8 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
tak letos 45 sezona co chodíme zaměstnanci jedné firmy na pivo, osádka se samozřejmě mění podle toho jak ti starší odcházejí, ale stále se daří doplňovat stav těma mladšíma (všichni penzisti), probrali jsme život od aut přes Banik až po politickou situaci ve Rwandě , a aby se huba nezadírala musí být ,rukavička' (5xRadegast) , není špatné zavzpomínat jak bylo a jak je6 points -
Co jste dnes udelali...
Schreek a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
5 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pjetrof za téma
4 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
3 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pajik999 za téma
3 points -
Ponton v kábru u nás na bazaru
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
kdyby jste si někdo chtěl udělat radost https://www.tipcars.com/mercedes-benz-20/kabriolet/benzin/mercedes-benz-20-s-cabrio-ponton-20530063.html2 points -
Dostalo mě do kolen :)
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Čím víc lidí na to klikne, tím víc mají peněz. Prosté...2 points -
Dobré restaurace, kde se najíst (tipy)
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
Tam jsme nakonec skoncili, https://mapy.cz/turisticka?source=firm&id=2568536&x=14.4559040&y=48.8673237&z=16 , mel jsem tip jeste na HostiNNec v Dolnim Dvoristi, ale beznadejne narvano i s frontou na stoly. V Bartochove jsem si vzpomnel, ze sjme tam pred nekolika lety uz na jidle byli . A spokojenost. Jen o trochu delsi cekani, ale na to jsme byli upozorneni hned, protoze jsme prilejeli 3 velke stoly (3x10 lidi) tesne po sobe. Cenove rozumne, jidlo dobre.2 points -
Řádné členství
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Hafity je to hotové..2 points -
2 points
-
Co jste dnes udelali...
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Tam žádnej spojler není je to auto s vysokou střechou.2 points -
2 points
-
2 points
-
Registrační značky na přání
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
2 points -
Má to zaplacenou dálniční známku? Abych pak nemusel po okreskách1 point
-
1 point
-
1 point
-
Já jedu zítra do Rokytnice, předpověď vypadá dost hnusně, tak uvidíme, co a jak bude. Mám s sebou sjezdovky a skate běžky, no a domů kdyžtak člověk může jet vždycky, že jo...1 point
-
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/jeep-avenger-elektromobil-test.A241222_063323_automoto_mom1 point
-
Co jste dnes udelali...
BubakGS zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
1 point -
Tak auto sem si v týdnu vyzvedl ze servisu, a nakonec byl problém v tom, že byli prohozené hadičky na snímačí dif.tlaku. Najeto cca 350km a vše ok.1 point
-
sněžná prkénka - široká, úzká, jedno i dvoustopá
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele MotoMoto za téma
1 point -
Registrační značky na přání
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
1 point
-
1 point
-
1 point
-
Registrační značky na přání
pajik999 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
1 point