Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      20

    • Počet příspěvků

      24 450


  2. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      14

    • Počet příspěvků

      35 916


  3. petrinza

    petrinza

    Uživatel


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      472


  4. Pepito

    Pepito

    Člen klubu


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      8 251


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 11.2.2025 Ve všech sekcích

  1. Péťa

    Přání k narozeninám...

    Chci popřát @Pe.Trovi k dnešním narozeninám, ať se zdraví jen lepší a to nejen Tobě, ale celé rodině. Víc nepotřebuješ
    9 points
  2. petrinza

    Co jste dnes udelali...

    Právě se mi v práci povedlo dohonit resty za pátek a pondělí. Čtyři dny trval totiž náš první letošní letecký výlet - do Barcelony. Čekali jsme, že touto dobou tam bude tak nějak volněji a tepleji. Ale chyba lávky. Lidí tam bylo pořád stejně, sezóna tam snad nemá nikdy konec. A počasí? 10 - 13 stupňů, chvíli sluníčko, chvíli zataženo, no jenom na tričko to ještě nebylo. Podívali jsme všude tam, kde jsme si to naplánovali, ale i o něco víc. Tak třeba lanovka od moře na Montjuice - od první návštěvy Barcelony před jedenácti lety jsem čekal na svolení své polovičky, že do toho jdeme. Už se projevuje, že jsme ledasco zažili a třeba lanovka v Tbilisi k Želvímu jezeru vypadala mnohem nebezpečněji a má už za sebou i smrtelnou nehodu a přesto jsme si jí vyzkoušeli. Lanovka na Montjuice poskytuje krásný výhled na město. Šli jsme k ní z hotelu pěšky a v centru jsme se tak mohli podívat na oslavy svaté Eulalie a navštívit katedrálu. Domy La Pedrera a Casa Batllo jsme si už při minulých návštěvách prošli, ale zašli jsme se k nim podívat i letos, alespoň zvenku, za světla i za tmy. Trochu jsem podcenil rezervaci návštěvy Sagrady Familia, ale nakonec se mi ještě v pátek večer povedlo přes oficiální aplikaci zakoupit lístky na prohlídku v neděli před obědem. Tam už jsme vevnitř sice také byli, ale to se neomrzí. Škoda, že se nepovedlo připlatit za vyhlídku z věže, ale tam nebyl volný čas k zarezervování ani do pondělí. Zvenku jsme katedrálu viděli naposledy před rokem a půl a i za tu dobu byl znát velký pokrok. Pořád se stavitelé chlubí, že víceméně dokončí stavbu do roku 2026. Víceméně asi ano, pokud tím myslí dokončení nejvyšší z věží, Ježíše Krista. Minimálně na jižní fasádě ale ještě zbývá kupa práce, která se podle mě do příštího roku stihnout nedá. Samozřejmě jsme nevynechali ani park Güell, tam jsme tentokrát trochu zklamáni byli. Od stanice metra Lesseps sice už zase eskalátory k parku jezdí, ale u žádného z bočních vstupů už nelze zakoupit vstupenku, lze to jen on line. Zabralo to chvíli klikání do mobilu, ale vítězství se nedostavilo. Po potvrzení platby v klíči banky nedorazilo potvrzení o provedené platbě, ani vstupenky. Takže jsme zvolili variantu dvě a za pět minut jsme došli ke hlavnímu vchodu, kde se dá koupit lístek normálně v pokladně, kde ovšem prodávají jen základní lístky, takže nám "ušetřili" dalších 12 EUR za prohlídku Gaudího muzea. Před zaplacením jsem ještě zkontroloval email a banku - platba online neproběhla, před chvilkou kupované lístky nedorazily. I v parku byly stejně velké zástupy lidí, jako kdykoliv jindy, akorát na rozdíl od sezóny byl zavřený bufáč u hlavního východu, takže se tam nikde nedalo pořídit nic k jídlu ani k pití. Na to je dobré pamatovat. Nasytila nás až paella v restauraci kousek od východu cestou k metru. Ovšem tak pomalou obsluhu jsem už dlouho neviděl. Skoro čtvrt hodiny trvalo i čekání na plechovku koly, pintu piva (0,5l) čepovali minut 20. Příprava jídla jim zabrala jen o málo víc času, za to k zúčtování je bylo třeba vyzývat opakovaně a stejně to taky zabralo cca 10 minut. A ještě si řekli o pěknou recenzi. Tůdle. A stihli jsme ještě několik bodů - prohlídku kostela Santa Maria del Mar, Vítězný oblouk, pláž (byť bez koupání - ale byli tam i tací, kteří se koupali), sochu Krištofa Kolumba, našli jsme pekárnu, kde prodávali ovocný chleba (se zapečenými fíky a meruňkami), po kterém Šárka toužila. Část odpoledne jsme pak pročekali na letišti, v 19:57 dosedli na plochu Ruzyně, vyzvedli auto a v 20:57 se přivítali doma s naší čtyři dny opuštěnou kočičkou. Vody i granulí měla pořád ještě dost. Další návštěvu Barcelony necháme na dobu, až bude Sagrada Familia hotová.
    8 points
  3. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    tak letos 45 sezona co chodíme zaměstnanci jedné firmy na pivo, osádka se samozřejmě mění podle toho jak ti starší odcházejí, ale stále se daří doplňovat stav těma mladšíma (všichni penzisti), probrali jsme život od aut přes Banik až po politickou situaci ve Rwandě , a aby se huba nezadírala musí být ,rukavička' (5xRadegast) , není špatné zavzpomínat jak bylo a jak je
    6 points
  4. pavelu96

    Vtipy

    Vietnamec nedává naše silnice VID-20221122-WA0000.mp4
    5 points
  5. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    Dnes jsem vytunil svého Rapida, tak doufám že až mě někdo potká, tak mne pozná. Nálepku mi daroval buď @Radek Hurvajz nebo @KoudaK, nálepky byly tři, ale jen jedna šla odlepit z papíru.
    5 points
  6. ozzy56

    Vtipy

    5 points
  7. pjetrof

    Registrační značky na přání

    Liptovský Ján
    4 points
  8. Péťa

    Registrační značky na přání

    REP LAY97
    3 points
  9. pajik999

    Registrační značky na přání

    3 points
  10. Pe.Tr

    Ponton v kábru u nás na bazaru

    kdyby jste si někdo chtěl udělat radost https://www.tipcars.com/mercedes-benz-20/kabriolet/benzin/mercedes-benz-20-s-cabrio-ponton-20530063.html
    2 points
  11. Péťa

    Dostalo mě do kolen :)

    Čím víc lidí na to klikne, tím víc mají peněz. Prosté...
    2 points
  12. sitler

    Dobré restaurace, kde se najíst (tipy)

    Tam jsme nakonec skoncili, https://mapy.cz/turisticka?source=firm&id=2568536&x=14.4559040&y=48.8673237&z=16 , mel jsem tip jeste na HostiNNec v Dolnim Dvoristi, ale beznadejne narvano i s frontou na stoly. V Bartochove jsem si vzpomnel, ze sjme tam pred nekolika lety uz na jidle byli . A spokojenost. Jen o trochu delsi cekani, ale na to jsme byli upozorneni hned, protoze jsme prilejeli 3 velke stoly (3x10 lidi) tesne po sobe. Cenove rozumne, jidlo dobre.
    2 points
  13. Weri 605

    Řádné členství

    Hafity je to hotové..
    2 points
  14. Medvěd

    Vtipy

    2 points
  15. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Tam žádnej spojler není je to auto s vysokou střechou.
    2 points
  16. Péťa

    Vtipy

    2 points
  17. ozzy56

    Vtipy

    2 points
  18. pavelu96

    Registrační značky na přání

    V týdnu ve Fdl 888 BUFFY
    2 points
  19. Péťa

    Ponton v kábru u nás na bazaru

    Má to zaplacenou dálniční známku? Abych pak nemusel po okreskách
    1 point
  20. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    JJ my jdeme 22.2.
    1 point
  21. Medvěd

    Přání k narozeninám...

    Taky třesu ploutví
    1 point
  22. oddie

    sněžná prkénka - široká, úzká, jedno i dvoustopá

    Já jedu zítra do Rokytnice, předpověď vypadá dost hnusně, tak uvidíme, co a jak bude. Mám s sebou sjezdovky a skate běžky, no a domů kdyžtak člověk může jet vždycky, že jo...
    1 point
  23. https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/jeep-avenger-elektromobil-test.A241222_063323_automoto_mom
    1 point
  24. VojtouNerCZ

    Co jste dnes udelali...

    Tak koukám, že jsem kočičákovi postavil pěkně drahej ohřívač zadele
    1 point
  25. eruner369

    Peugeot 5008 1.6HDi 82kw - DPF problémy

    Tak auto sem si v týdnu vyzvedl ze servisu, a nakonec byl problém v tom, že byli prohozené hadičky na snímačí dif.tlaku. Najeto cca 350km a vše ok.
    1 point
  26. MotoMoto

    sněžná prkénka - široká, úzká, jedno i dvoustopá

    Zítra balíme domů. Takové sněhové podmínky a počasí jsem v Rakousku ještě nezažil. Celou dobu azuro, telata lehce pod nulou. Kemp super. Jen to dojíždění ke svahu skibusem nebylo vůbec jednoduché.
    1 point
  27. Péťa

    Vtipy

    1 point
  28. elton

    VW ID7

    Dnes jízda po dálnici. No prostě to podle všech strašně žere
    1 point
  29. radim.1008

    Registrační značky na přání

    Dnes u Vysokého Mýta.
    1 point
  30. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  31. Weri 605

    Registrační značky na přání

    1 point
  32. Péťa

    Registrační značky na přání

    Dnes v Hradci Králové. BUY KN1FE
    1 point
  33. Pepito

    Registrační značky na přání

    NI0 SP0RT Dnes v Praze.
    1 point
  34. radim.1008

    Registrační značky na přání

    Dnes cestou z HK.
    1 point
  35. Pepito

    Registrační značky na přání

    VVV 99999 Dnes v Šumperku.
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...