Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 24.6.2024 Ve všech sekcích
-
Pistácie Opel Corsa C 1.2 TataTaxi
BubakGS a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 607 za téma
Dneska přišlo nové čerpadlo, namontováno, motor běží. Už jsem raděj nikde nic neproměřoval, když to funguje. Cena čerpadla 359kč.6 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Tady po Tunisku to pořád vypadá jako sraz Peugeot classic clubu. Mraky pikapů 404 a 504, i sedany a kombíky těhle řad, 205, 405, ale i jiná klasika - Renaulty 4, 5, 9, 12, 18, 19, fiaty Una, fordy Escorty, Sierry, před jednou dílnou dokonce chátrala bílá užovka 120L. Litr nafty tu stojí v přepočtu kolem 16,-Kč, Evoque si tu bere 6,7 l/100, ujetý km tady vychází slabě přes 1,- Kč v palivu. Dneska byla v plánu Sahara, filmové kulisy Mos Espa ze Star Wars. Silnice byla místy zavátá pískem, konečně se uplatnil pohon všech kol.5 points -
Registrační značky na přání
BubakGS a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
No tak vyrabi rakve asi, ne4 points -
Modely autíček
OK406 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
4 points -
Gratulace k svátku
Klemoň a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Vše Janům, Honzům a @KoudaKovi vše nej k svátku.4 points -
Po x-letech na klubu pežoťákem
Charlie 1 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
3 points -
Co jste dnes udelali...
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
3 points -
Katalyzátor a motor životnost
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
ahoj, s tím motorem jsi moc nevyhrál, protože je to opravdu shnilá mrcha i pro důchodce , ani můj děda si nedal poradit, aby si koupil jeho výkonnější variantu a pak celou dobu co ho měl tak brečel, měl ho v Opel Crossland, ale zase tak špatně bych to neviděl, prostě nechej vyměnit co je špatné a jezdi dál, jinak to auto zůstalo v rodině a normálně jezdí..., ale osobně bych se ho ale kolem 100 tisíc zbavil pro i zde popisované problémy s rozv. řemenem atd., prostě krásné auto se zmršeným motorem3 points -
Fotím, Fotíš, Fotíme
Milan+ a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Goldinka za téma
Ruiny hradu Chojnik Cca hodka cesty za čáru a pak poměrně slušný výšlap k hradu. Příjemná vycházka, počasí vyšlo opět skvěle. Výhled jak jinak, než fantastický zas mě jednou potěšilo koukat na Sněžku z opačné strany I když jsem cestou potkala poměrně dost lidí, na samotném hradě jich bylo minimum. Vstup 15 zlotek a v sezóně zavírají v 16:30. Jo a je tam zákaz používání dronů.3 points -
Co jste dnes udelali...
dýzl a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Dneska výlet do oblak...konečně se sešlo počasí a čas a mohl jsem si vybrat voucher na větroně ze začátku jsem tomu moc nevěřil,ale pilot byl super a skvělý výlet do oblak. Jen teda konstruktér byl trpaslík...nevěděl jsem jak složit nohy..když jsem je měl natažený,tak jsem mu tahal pedály...když skrceny tak jsem dostával co chvíli pákou3 points -
Výměna oleje u Riftera
Vena garážmistr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
@Macekkaca ..Tvuj dealer je de.b.il ... a @Vena garážmistr ma svatou pravdu. Ja jsem toho sveho donutil udelat prvni "zabehovou" vymenu oleje hned pri 5.604 km a pak jsem presel na pravidelny rocni servis, coz mi vychazi na nejakych cca 13.000 km. Diky mizerne konstruovane vane (2-3 deci stareho oleje tam pokazde zustane), jeho relativne malemu mnozstvi a castemu redeni oleje nespalenou naftou pri castem jezdeni po meste s radou studenych startu je 30.000 km naprosty nesmysl..... o mem aute pisu tady ->2 points -
Výměna oleje u Riftera
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No všechny auta který umí hlídat interval výměny oleje si ty kilometry počítají samy a když by jsi si poznačil stav km při výměně a pak v okamžiku kdy to začne hlásit tak přijdeš na to že někdy je to o dost méně km. Než si myslíš v každém moderním autě má ten počítač svoji logiku podle které to počítá " ty ujeté km" bere to v potaz způsob užívání tudíž to započítává studené starty, starty jako takové a spoustu dalších proměnných. Jehezké že jsi napsal že denně ujedeš cca 120 km v kombinovaném provozu ale kolik je to zhruba startů tím myslím start motoru klíčkem příp. tlačítkem starteru ne S&S systémem. Co vím tak motory 1,5 Hdi trpí na rozvodové řetězy a tuším že jednou z variant jak předejít destrukci rozvodového řetězu byla softwarová změna nastavení intervalu výměny oleje z pevného na proměnlivý. Kdy opravdu auto může vyžadovat výměnu oleje ve velmi zkráceném intervalu oproti 30 000 km. Osobně si tedy myslím že 30 000 km je nesmysl a já bych interval zkrátil na polovinu u běžného motoru u tohoto bych se nestyděl měnit i na 10 000 km pokud bych chtěl aby motor vydržel. Výměnu oleje Ti ale nemusí nutně dělat servis prodejce s tím se můžeš obrátit i na servis třeba ve vedlejším městě kde by mohli mít termíny příznivější.2 points -
Koupe starsi peugeot 508 po faceliftu
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
Před současnou 3008 jsme měl 308Sw s motorem 2.0 Hdi 100 kW s filtrem pevných částic bez AddBue z roku 2008. Vloni při prodeji měla najeto 250 kkm, filtr původní dle diagnostiky (i STK) v plně funkčním stavu. Pro filtr pevných částic to chce tankovat minimálně půl nádrže (eloys či podobné aditivum pro bezvadnou práci filtru se vstřikuje jednorázově po dotankování a čím víc natankuješ tím je logicky přesnější) , když začne regenerovat tak ho to nechat dokončit a kromě jízd kolem komína občas taky protáhnout o kousek dál. Olej jsem měnil po cca 12kkm, naftu dostával čistou z ONO + ručně VIF. U AddBlue, co vím, hrozí "ucpání" vstřikování do výfuku. Stejný motor (2.0 Hdi 110kW) má neteř na GrandPicasso - na problém se vstřikovačem narazili. Vyřešil jim to borec z Citroen servisu v domácí dílně v ceně kolem1 kkč (nějaké čištění a dia). Na AddBlue by velikost tankování neměla mít vliv - vstřikuje se průběžně do výfuku. Za mě 508SW rozumné rodinné auto. Ve hře byla také novější 308SW - je kratší a nemá až o tolik menší kufr. U nás nakonec rozhodlo naše stáří a pohodlí nastupování do vyššího auta. Pro rodinu by ještě byla hezká 5008, ovšem dvoulitrů je už jako šafránu PS: A za mě nejlepší benzín od PSA je HDi a ve dvoulitru obzvlášť2 points -
Registrační značky na přání
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
2 points -
Výměna rozvodového řemenu a typ motoru.
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele dýzl za téma
Typ motoru je zakódován ve VIN : VF32A KFW A42929866 Jen maličkost každý solidní prodejce vyžaduje nebo alespoň doporučuje s objednávkou dát i VIN , nejen eshopy (např Voton.cz ; autozet.cz ) ale i kamenní prodejci (místní Bemar ) .2 points -
Peugeot Traveller 2017 2.0 110kw BlueHDi problém s třetím stupněm/otáčkami/výkonem
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No a převodovku jsi měnil proč? A kde byla ta jiná převodovka pořízena a problém nastal až teď nebo se nějak projevoval po montáži? Za mě bude problém v té převodovce a to přímo v kolech 3° když na jiných to kvaltech to funguje. Asi bych se obrátil tam kde to montovali aby se s tím nějak popasovali.2 points -
Nejde couvaci kamera
RichVa zvýšil/snížil popularitu uživatele autokopretina za téma
...diky moc , kouknu na to. Uz se to stalo / ta nefunkcnost / nekolikrat. Poprve jsem rozpojil stekr u kamery, prostrikl kontaktolem od Wurthu a okamzite zacala chodit. Pritom piny na jednom i druhem konci jako nove. Po tejdnu opet stejny. Tak jsem to opakoval se stejnym vysledkem. Ale kabel by to mohl taky byt. Koukal jsem kamera stoji u "zlutaku" podle cisla asi 12 stovek. Kouknu na pruchodku u pantu. Auto se tvari jako novy / malo ho pouzivam / ale prubezne nejaky "tiky". DIKY.1 point -
@Strad vlož VIN a slušně požádej (nebo naopak) zde1 point
-
Peugeot 306 cabrio 1.6 72kW z Ria de Žambéra - V letním provozu ☀️
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
super, toto mi pomohlo při složení spínací skříňky. Jinak poznatek u mne - stalo se mi, že jsem normálně nastartoval a pak při dojezdu (naštěstí domů) auto nešlo chcípnout, prostě se vyloženě zasekl klíč. Auto jsem musel chcípnout přes kvalt a začalo laborování, co s tím. Je nezbytné prostě ten klíček dostat do první polohy, aby šla spínací skříňka vyndat. Sundal jsem tedy plast z klíčku a sikovkama jsem zabral a otočil klíčkem z druhé(zaseklé) do první polohy a spínačku vyndal. Ulomil se mi ten vnitřní plast a díky tomu s tím nešlo otočit. Třeba zase někomu pomůže je to velmi častá závada u 406. Měl jsem čtyři 406-ky a na třech jsem to měnil1 point
-
ahoj, tak potom další převodovku, což je nejobvyklejší --nejlevnější řešení , nebo tu co tam máš sundat (pokud sundáš sám, dost ušetříš), pak k někomu kdo ji rozebere a opraví -- tohle je dosti drahá cesta, hlavně pokud to dáš do autorizáku, ale pokud máš mechoše, co se věnuje převodovkám, nemusí to být finanční sebevražda, na rozložení samotné převodovky jsou myslím jen 4 hodiny podle normy1 point
-
jsou to dobré motory, není to dvoulitr vytuněný na 200 koní, těch 150 je k tomu autu tak akorát ,auto má rozumný nájezd (osobně beru naftu max. do 150), takže cca 300 dokupy najede s rozumnou údržbou, investice záleží podle prohlídky--řízení, brzdy, to je základ, pak jak rozvody motoru ??, oleje, filtry nepočítám--to musíš udělat tak jak tak, zbytek poradí zdejší majitelé 508ček1 point
-
není to dovoz, koupeno v čechai a první majitel, to just fine , samozřejmě se s tím nejdříve projeď a uvidíš sám, ale žádné kolečko kolem bazaru a zpět, klidně mu navrhni (kdyby něco), že zaplatíš projetou naftu !, na koupi si vem ještě někoho, kdo pomůže s kontrolou auta, nebo si napiš pečlivý seznam co budeš kontrolovat (bez toho hodně zapomeneš), nakonec prohlídka v autorizáku --nejsou to vyhozené peníze !!!, kontroluj důkladně i PRAVNI záležitosti, je blbé tě pak vidět v Černých ovcích jak jsi naletěl..., a taky--pokud budeš mít z auta nějakou kopřivku, NEBER ho, kupované auto musíš chtít , takových pežotů je u nás mraky...1 point
-
@Pepito ja jsem vubec nevedel, v kolik budu projizdet , byli jsme predtim jeste v jeskynich a mel jsem s sebou celou rodinu vc. tchyne , tak nic nebylo jiste.1 point
-
Peugeot 306 2.0 HDi
Radovanik zvýšil/snížil popularitu uživatele Adrián 306 break za téma
A výsledok 19701675-35BA-4B24-B852-463379FC2C76.MP41 point -
Peugeot 306 2.0 HDi
Radovanik zvýšil/snížil popularitu uživatele Adrián 306 break za téma
Auto si prešlo ďalšou úpravou a to pridaním originálneho alarmu. Mal som šťastie, že alarm, ktorý som zohnal, je určený pre druhý facelift, s komfortnou jednotkou, teda presne pre moje auto. Jendotka AVA32. Bola to práca na 2 dni... Bolo potrebné rozobrať celý stredný tunel, vybrať von komfortnú jednotku a napojiť do nej zväzok od alarmu. Jedna z najhorších prác bola vrátiť tú jednotku späť ešte aj s novým zväzkom alarmu... Ďalej bolo potrebné navŕtať to stredného panelu a panelu hodín dieru pre diódu, je na to presne určený výrez v palubovej doske. Okrem tohto je potrebné pretiahnuť z kabíny káble do motorového priestoru, pre sirénu a zámok kapoty. Čo sa týka kufra, tam som mal pripravený zväzok na alarm už od výroby, teda som nemusel ťahať káble cez celé auto. V návode je určené miesto pre sirénu v motorovom priestore, avšak 306ky, ktoré mali alarm osadený od výroby, ju mali v priestore pod ľavým predným blatníkom, skelet tam má na to určené miesto (viď. foto). Súčasťou alarmu sú aj volumetrické senzory na A stĺpikoch, tie treba ťahať popod lišty A stĺpikov a potom popod tesnenie dverí až dole do jednotky. Potom už len stačilo napinovať pár konektorov, všetko zapojiť a zložiť. Okrem toho treba ešte navŕtať dieru do obloženia volantu pre tlačidlo na zapnutie a vypnutie volumetrických senzorov, ale aj na operovanie párovania alarmu s jednotkou. V druhej fáze prebieha inicializácia. Najprv treba spárovať jednotku alarmu s jednotkou centrálu a potom jednotku alarmu so sirénou, podľa unikátneho kódu na jednotke - podľa návodu. IMG_3312.MOV1 point -
1 point
-
kdysi jsme kopali do nádrže, aby se auto pohlo aspon domů, tím kopem se čerpadlo většinou rozběhlo--pak nepomohlo ani kopání a přišlo na řadu new čerpadlo a tím i konec problémů1 point
-
5008 - zkušenosti
dýzl zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No hele vcelku jednoduché auto s necelíma třema stovkama na hrbu může ale nemusí bejt kasička. Zaleží jakej servis tomu kdo dal. Ale je předpoklad že rozvody pokud nebyli dělaný v uplynulém roce max. dvou tak budou chtít udělat podobně na tom bude podvozek brzdy . Pokud trefíš auto který bude mít tyhle věci odservisovaný tak to nemusí být špatný kup ale takové auto nebude za pár korun. Spíš napiš jaký máš rozpočet z toho se dá usoudit jestli je to reálné nebo není. A upřímně na dílně už sem viděl auto s nájezdem do 130 kkm a to auto bylo tak akorát ho zhoupnout na magnetu do pece a měl jsem tu auto s hodně přes 400 kkm a to auto vypadalo na stěží poloviční km.1 point