Jump to content

Adrián 306 break

User
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Adrián 306 break

 • Birthday April 23

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Humenné
 • Stát
  Slovenská republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  adorevilak14@gmail.com

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Adrián 306 break's Achievements

Mám víc než 10 odpovědí :-)

Mám víc než 10 odpovědí :-) (2/6)

3

Reputation

 1. To áno, ja mám aj jednu bluetooth mašinku, čiže s týmto nemám problém, chcel som tam ale menič kvôli tomu, aby čítal piesne v súbore wav a nie mp3, lebo wav je oveľa kvalitnejší a zároveň som chcel aby to vyzeralo ako tak dobovo.
 2. S @Radovanik sme upravili konektor na mini iso 8pin, ktorý tam sadol pekne, avšak ako som už písal, nedokázalo to rádio prečítať. Ešte som sa ale ku kúpe nového meniča s inou zbernicou nedostal kvôli nedostatku času, takže to ešte nemám odskúšané.
 3. Aha! Dobre, ďakujem za radu, objednám teda menič so sbernicou VAN a napíšem, či funguje, alebo nie.
 4. Zdravím všetkých, Vlastním Peugeot 306 break, 2.0 HDi, XT, r.v. 2001 a v posledné dni sa hrám s myšlienkou napojenia CD meniču na rádio Clarion RD1. Nechcel som však CD menič v kufri, pretože mi to príde pomerne nepraktické, lebo kufor používam plný pomerne často. S @Radovanik sme teda prišli s myšlienkou napojenia CD meniču Blaupunkt RD4 z P307 a umiestnený by bol v strednom tuneli, nad popolníkom. Avšak po napojení meniču na rádio nedochádza ku kontaktu. Menič je funkčný, CD berie, avšak rádio ho nedokáže prečítať. Na nejakých zahraničných fórach som sa dočítal, že rádio RD3 dokáže s týmto meničom komunikovať, avšak len keď je vyrobené skôr ako v roku 2005, pretože po 2005-tom roku už začal menič komunikovať s rádiom cez BSI jednotku. Môj menič je z roku 2007, takže si myslím, že tam môže byť problém. Ako to je ale s rádiom RD1 a meničom som sa už nedočítal. Nechcem len tak kupovať ďalší RD4 menič spred roku 2005 a naslepo skúšať či to pôjde alebo nie. Tak sa teda pýtam či mi náhodou niekto nevie s určitosťou povedať či by spojenie medzi rádiom Clarion RD1 a meničom Blaupunkt RD4 spred roku 2005 vôbec fungovalo, alebo nie. Veľmi pekne ďakujem všetkým za akékoľvek postrehy a rady. PS: V prílohe posielam foto znázorňujúce menič už zasunutý v paneli. Druhá je foto návrh ako by to malo vyzerať v mojom ineriéri.
 5. Zdravím, prednedávnom som kúpil P 306 break, konkrétne verziu XT 2.0 HDi, r.v. 2001, šedá metalíza. Všimol som si, že mám na spojke takéto čidlo ( hnedý resp. oranžový konektor ) a keď spojku stlačím tak počuť cvaknutie nejakého relátka. Chcel by som sa spýtať, je možné, že je to nejaká predpríprava na tempomat? Ak nie, na čo by to čidlo mohlo slúžiť? Ak by to predsalen bola predpríprava na tempomat, už to niekto robil? Ďakujem pekne za všetky postrehy a rady.
 6. Takže ozývam sa, aby som uzatvoril tému. Páčka sa len vymenila a hmlovky fungujú. Relé nemám v poistkovej skrinke ale funguje to relé bosch. Niekto káble naťahal od hmloviek cez relé až do prístrojovky. Všetko funguje ako má. Hlavná vďaka patrí @Radovanik za rady a spoluprácu.
 7. Akurát som vymenil káble, dnes vonku bol -1°C a bežalo to celkom pekne, čo som bol dosť prekvapený, ak by sa ale problémy vrátili, určite hneď píšem. VID_20210108_095814.mp4
 8. No veď práve... Včera som vymenil sviečky, žiadny rozdiel. Všimol som si ale, že jeden kábel od cievky do sviečok bol vo veľmi zlom stave, dnes som kúpil nové a zajtra ich vymením, možno to niečo pomôže. Napadlo mi, že či by to náhodou nemohlo byť aj niečo so vzduchom, alebo sánim.
 9. Je to ťažké opísať slovami, príde mi to ako keby si sem tam kvázi prdol ako keby sa na milisekundu vypol a zapol, resp. Kašle... Asi bude lepšie keď zajtra natočím nejaké video.
 10. Dnes som počúval motor a počas voľnobehu s ním sem-tam kvázi cukne a počuť to aj na otáčkach ( miesto otáčkomera mám ešte hodiny ). Myslím si, že to spôsobuje aj tie problémy s búchaním motora a aj to haprovanie po spomalení a opätovnom akcelerovaní, pretože to búcha podobne... Skúsim vyčistiť tú palivovú rampu a vstrekovače, snáď to pomôže. Vedeli by ste mi prosím povedať, kde by som ich mohol v motore nájsť?
 11. Dnes som menil sviečky a zapaľovaciu rampu nemám, mám len normálne k sviečkam naťahané zapaľovacie káble, ktoré som dnes vyfúkal so vzduchovym kompresorom od prachu a špiny. Všimol som si ale, že hadička, ktorá privádza vzduch, je prasknutá a zlepená páskou, síce cez ňu nič neuniká, ale neviem, či to predstavuje nejaký problém.
 12. Teraz počas lockdownu opäť nebudem často jazdiť, takže podľa mňa to spraví zas. Ak sa tak stane, určite to nakamerujem a možno to pomôže.
 13. To by mohol byť aj môj problém, presne takto sa správa... Myslíš, že je to vec, ktorá by v budúcnosti predstavovala problém a treba to opraviť, alebo to v daždivých dňoch musím pár minút pretrpieť a nechať to tak? Lebo nejako si momentálne neviem predstaviť ako by som postupoval pri oprave..
 14. Vďaka za odpovede. Auto vlastním pol roka a stále som tankoval prémiový benzín e10, 100 oktánový zo Slovnaftky. Asi pred dvomi mesiacmi som prešiel na 95ku a pridávam aditívum Pro tec fuel line. Dnes som mal rovnaký problém, deje sa to presne vtedy, keď auto stojí 2-3 dni a je daždivé počasie. Počas jazdy s autom neskutočne trasie a motor sa zasekáva, je to spojené s nízkym výkonom. Pedál som mal na podlahe a šlo, akoby som mal pedál stlačený na 20%. Trvá to takto ale len približne 2 minúty, ( keď prejdem cca. 1 kilometer ) a auto opäť naskočilo a išlo v poriadku. Musím spomenúť, že sa občas stane aj to, že keď spomaľujem pred križovatkou, ale vidím, že nejde žiadne auto, tak opäť zrýchlim a vtedy s autom začne opäť jemne triasť, asi 2 sekundy a ďalej ide opäť bez problémov. Dnes som kúpil nové sviečky, tak ich skúsim vymeniť, keď bude lepšie počasie. Ak by sa niečo zmenilo, tak určite ešte napíšem.
×
×
 • Create New...