Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 4.7.2023 v kategorii Příspěvky
-
Modely autíček
OK406 a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
6 points -
Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, OptiWay, dodatecne i WEBASTO)
Milan+ a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
@BubakGS ses měl zeptat než jsi to koupil . My jsme to v dobré víře koupili do práce před cca 5ti lety na tehdy funglovku služebního Yetiho. Dopadli jsme prakticky stejně. Stáli jsme u toho čtvrt hodiny, všichni smradlaví a polití (přece kolega to dal blbě, ono to musí jít, já jsem lepší ..) Dnes to děláme tak, že máme do sebe zasunuté dva nástavce od 5ti litrového balení, ty zasuneme u rezervy do nádržky AdBlue a na konec zasuneme kanystřík s nástavcem. Do minuty není co řešit a všichni jsou čistí. Jen když se soustava vytahuje z nádrže, tak se dává kolem hadr protože z toho občas ukápne. Abychom šetřili státní rozpočet, tak se prázdný obal pak jede naplnit ke stojanu pistolí za podstatně nižší cenu. Jo a do Yetiho cmrdáme furt, protože se tam vejde 7,5 litru max takže co nějakých 6000 km tam musíme vyklopit pětilitrovku. Naštěstí doma u obou aut máme nálevku u nádrže zvenku přímo na pistoli a nemusím řešit opruz s rozebíráním kufru a lezením kamsi do útrob jako v práci.4 points -
Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, OptiWay, dodatecne i WEBASTO)
martg a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
No ty kjávo jávo ... ..koupil jsem si univerzální hadici na plnění AdBlue z kanystrů, protože od dob Velkomoravské AdBlue krize mám v garáži několik kanystrů zaručeně nejdražší močoviny ve Střední Evropě, ne-li na světě. No, to jsem neměl dělat. Stál jsem u toho hodinu a půl, návod přečetl asi 5x, pokapal jsem tou sra.č.k.ou auto i sebe, smrdím jak bolavá noha, ale nakonec jsem tam těch 10 litrů dostal. Tuhle hadici nikdo nekupujte, protože je to totální šmejd. Místo plynulého přisávání vzduchu do kanystru to jen trochu zabublalo a z kanystru do nádrže nic neteklo ani kdybych se pos.r.a.l. Fungovat to začalo, až když jsem z toho tu tenkou vnitřní hadičku vyrval ven. Ten zbytek zase ale krásně těsní na kanystru i na uzávěru nádrže.4 points -
2 points
-
Zapsání použitého tažného zařízení - peugeot 309
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Paní Otýlii to vyběhne automaticky, je to vlastnost registru vozidel (aby sis nemohl třeba přihlásit kradené auto).2 points -
Zapsání použitého tažného zařízení - peugeot 309
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele patt za téma
stačí nahlásit že si našel tažný z auta2 points -
Zapsání použitého tažného zařízení - peugeot 309
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Fakt to tam je. Řešení to má, musiš nahlasit že jsi auto našel2 points -
Zapsání použitého tažného zařízení - peugeot 309
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Dobrá, je to 19 let https://aplikace.policie.cz/patrani-vozidla/Detail.aspx?id=247972 To jsem byl ještě mladý a chtěl "hezké" číslo. Dnes si vybírám takové, aby nešlo zapamatovat2 points -
Zapsání použitého tažného zařízení - peugeot 309
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Hmmmm, to asi nemůže být techničák od auta, co je aktuálně v pátrání, že? To by postrádalo logiku Cca před 20ti lety mi 309tku ukradli a odhaduji, že techničák mám.2 points -
Dočasné chyby: P2463, P1496, P2563
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Náhodou to musí být dobrá diagnostika , když turbu říká rychlonabíječka P1496 a P2563 souvisí s tlakem turba , takže na baterku bych se nezaměřoval , jak píše kolega výše , přečíst auto origo diagboxem .2 points -
Peugeot 407 Coupé 2.2i "Der Haifisch" by KingSpade
sharpers a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele KingSpade za téma
2 points -
Cyklokoutek - Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
2 points -
2 points
-
zvláštní je, že soused je nikdy neměl , a tvrdí, že proti nim nic nedělá, tak nevím..., ale je pravda, že i tady je jich méně--tolik krtinců jako třeba vloni tady není , takže možná to období, kdy se krtci přemnoží konečně skončilo a ten trik s benzínem byla jen shoda okolností...1 point
-
tak mozne je to taky, ze se v tom nekdo vrtal a dal tam jinej typ plovaku. Napis VIN kod a muzu se podivat, jake presne originalni cislo dilu tam ma byt. S tim bilym dratem jsem to spatne pochopil, myslel jsem, ze je z konektoru vytrzen, ted jsem pochopil, ze teda nema protipin v plovaku, jo? to by nahravalo tomu, jak rikas, pouzity jiny spatny plovak. Jo, ten 433A se cestou nekde ve svazku meni na 433, nevim presne, z jakeho duvodu, ve schematu je tam naznacen bod spojeni, ale vstupuje a vystupuje pouze jeden vodic (nekdy v tomhle bode spojeni dochazi k rozvetveni vodicu, ale to by tam bylo v tom schematu nakresleno vice dratu, asi nejakej vyrobni duvod) BSI ma dole na svem drzaku takove dve bile packy, ty se pootoci o 90° a BSI pak sjede o kousek niz a vyklopenim se pak vyhakne z horniho zaveseni. Konektory na ni je ale dobre odpojovat s odpojenou baterii (a baterii odpojit alespon po 10min vypnuteho zapalovani, aby vsechny jednotky v aute usnuly)1 point
-
1 point
-
Co jste dnes udelali...
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak to je jasný, všichni krtci jsou u nás na zahradě. Psi už tři vyhrabali a zakousnuli, což je sice dobrý, ale zase máme k těm krtincům zahradu jak měsíční povrch, sem tam jáma sem tam hromádka. No ještě jich asi 20 zbývá, ale myslim že jeden zakousnutý je nahrazen třemi dalšími z okolí.1 point -
asi tři měsíce nemám na zahradě ani jednoho krtka (není krtinec)--dal jsem na radu z internetu--do krtince vložit kousek hadry a nalít na ni cca velkou štamprli benzínu, pozor, krtinec nechat tak, aby byl ,,průvan'' a pach benzínu se dostal co nejdále..., když se vytvoří další krtinec, okamžitě hadru a benzín, stačilo cca půl litru benzínu a je pokoj, krtek zmizel, mi se to osvědčilo anebo ho to u nás přestalo bavit a šel dále...1 point
-
Dočasné chyby: P2463, P1496, P2563
jarokare zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
mozna bych skusil original diagbox1 point -
Prevodovy olej, jen co je ve stejne norme (GH4+ atp.). Idealne koupit za 200kc pixlu s totalem, co tam patri (byval to Total Gear 8/Traxium). Pokud se tam nalije neco jineho, tak to zacne spatne radit, vadi to synchronum, hlavne v zime to bude poznat.1 point
-
Člověk by se těm dementům i smál, ale to by tady nesměla být vláda pětidemolice fialového hnusu. Připravte se na opáčko roku 2022. Jediné, co to pro nás může znamenat, že budou ještě vyšší ceny energií. Nechme se překvapit, co to udělá někdy na podzim, až se přiblíží zima, budou krátké dny, minimum slunečního svitu a vítr na pobřeží může být příliš slabý, nebo ještě hůř, může foukat naopak moc. Německo potřebuje blackout, jako prase drbání... jenže ono by ale nezůstalo jen u Německa. A co dělá naše vláda? Připravuje se na podzimní prudké zdražení elektřiny na evropské energetické burze? Zastropuje ceny elektřiny pro naše obyvatele na průměru současných cen s vidinou vysokých zisků z prodeje elektřiny? Vydělali bychom na tom všichni. Jenže mám zlé tušení, že mnohé české rodiny na platby elektřiny nebudou mít, zatímco energetické firmy a český stát nebudou vědět, co s nadměrnými zisky. Jako v roce 2022 aneb jistota desetinásobku Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Jedná se o rekord, dosud nejvyšší zisk firma vykázala v roce 2009, a to 51,9 miliardy.1 point
-
Zdravím kolegy cestovatele. V sobotu večer jsme se vrátili z Maroka. Samozřejmě autem, už Hanzelka se Zikmundem dokázali, že to jde, a to měli menší výkon a neměli klimatizaci a posilovač řízení. Freelander se na poslední chvíli rozsypal, jeli jsme nakonec P2008. Za čtrnáct dní jsme najeli skoro 7000 km. Prvním etapovým městem byl Lyon, tam jsme jen přespali a pokračovali do přístavu Sete na jihu Francie. Celé odpoledne jsme pročekali na parkovišti v přístavu, část čekání jsme si zkrátili obědem ve městě. Všude po přístavu stály přeložené dodávky s ohromnou čepicí nákladu na střeše a hromady aut stejně přeložených. Byl jsem v Sete poprvé a zaparkoval jsem v takovém rohu parkoviště, že jsme se nalodili mezi posledními třemi auty. Trajekt byl zcela zaplněn jak auty, tak lidmi. Dva dny a dvě noci trvala plavba do Tangeru. Hned na výjezdu z přístavu jsme si vybrali dirhamy z bankomatu a najeli na placenou dálnici. První cíl v Maroku bylo centrum Tangeru, dále jsme pokračovali po trase Rabat - Marrakéš - Essauira - Varzazát - vodopády Ouzud - Fes - Nador. Zajeli jsme si i do Modrého města. V Essauiře jsme se vykoupali v Atlantiku. Ve velkých městech (Marrakéš, Rabat, Tanger, Essauira) jsme bydleli v centru měst, prakticky uprostřed velkých arabských tržišť. Ve Varzazátu jsme měli ubytování v berberském stanu, kousek od bazénu, Před příjezdem tam jsme se byli podívat v opuštěném městečku Ait ben Haddou, kde se natáčel například Gladiátor nebo kus Indiany Jonese. Viděli jsme i obří solární elektrárnu Noor, jednu z největších na světě. U vodopádů Ouzud mi silný vítr odvál slamák do samého jícnu vodopádu. Fes jsme jako jediné z navštívených měst neprošli v centru, byli jsme ubytovaní trochu dál od centra a už jsme měli dost těch teplot nad 40 st. Rekord jsme měli 44 st, podle průvodce by tam touto dobou mělo být cca do 35 st. Dvakrát jsme překonávali pohoří Atlas s nejvyšší dosaženou výškou kolem 2200 m. Jednou po prima silnici, dva luxusní pruhy nahoru, jeden dolů. Druhý přejezd byl po silnici nesourodé kvality, chvíli široká asfaltka, chvíli roztlučená polňačka. V Nadoru jsme si čekání na trajekt zkrátili koupelí ve Středozemním moři. Přes noc jsme dopluli do Almerie a na stejně velkém trajektu jako při cestě tam nás bylo na velké lodi celkem deset osobních aut. Ráno jsme se vylodili v Almerii a do večere dojeli do Barcelony. Tam jsme byli dvě noci takže jsme měli čas k procházce po parku Guell, Casy Battlo, koupání v moři a vycházce kolem Sagrady Família. Poslední noc jsme měli zarezervovanou v italském Janově s výhledem na moře. Tam už to bylo, jak říká Šárka, když se přiblížíme na nějakých cca 1000 - 1100 km, "za humny" a poslední den jsme dojeli domů. Pivo a večeři v naší vesnické restauraci U Partyzána jsme stihli i přes skoro hodinu a půl dlouhé zdržení z Brennerské dálnice. Na Maroku bylo úchvatné střídání všech těch krajin - vyprahlé placky táhnoucí se do nekonečna, jindy hory zdvihající se až do čtyř tisíc metrů, jindy krásná svěží zelená krajina. Jednou jsme v Maroku platili za překročení rychlosti, řídila Šárka, ale policista to řešil se mnou. Dal mi za úkol Šárce vysvětlit, že na 60 se jezdí 60 a na 80 se jezdí 80. Stálo to v přepočtu něco málo přes tři stovky. Provoz tam je ve městech šílený, nás Evropany svazují zažitá pravidla o všech těch přednostech, pruzích a rychlostech. Jakmile se od toho řidič osvobodí, jezdí jako "oni" a počáteční úzkost z provozu zmizí. Tankovali jsme u větších pump, kde brali karty, Sans plomb 95. Na dálnicích měly pumpy klimatizované zázemí a tak čisté evropské toalety, že by jim to leckteré naše pumpy mohly závidět. Mýto se platí hotově na mýtných branách v místní měně. Spotřeba naší 1,2 Pure Tech vyšla za celou trasu na 7,4 l/100 km, dlouhodobou v Čechách má Šárka 7,2 l/100 km. Ujeli jsme toho hodně po dálnicích a zejména ty německé jsou na spotřebě znát. Pak něco padlo na přejezdy Atlasu a spotřebu také zvyšovala nutnost čekání na trajekt s nastartovaným motorem, aby běžela klimatizace a neusmažili jme se. Bylo to naprosto fantastické, svou laťku jsme posunuli zase výš a jsem zvědavý, co vymyslím příští rok. Vodopády Ouzud - někde dole je můj slamák ze dne velkopopovického Kozla Beruška v Atlasu, někde kolem 2000 m výšky, kam vyšplhala za vnější teploty + 40 st. Tažín - marocké národní jídlo, měl jsem ho prakticky každý den, vždy na jiný způsob Modré město A ještě jednou Modré město A alespoň jedna z Barcelony1 point
-
Lidskej nevkus
Rikic339 zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Nejdražší na tom bude ten podpis náhodného kolemjdoucího uklízeče na okruhu v Mostě1 point -
Lidskej nevkus
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
1 point -
Co jste dnes udelali...
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Dneska jsou asi špatně sluneční erupce...kamion nejdřív vytlačil auto predemnou na dálniční přípojce ..a mě pak nedal přednost na kruhaci...ani jeden nezájem...ten na kruhaci se ani nerozhlidnul,hlavně je měl na uších sluchátka jak Otík.1 point -
Co jste dnes udelali...
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
1 point -
Na barvy dratu nekoukej. Pokud se jedna o MUX verzi (soudim podle budiku s bilym konektorem) pak informace o stavu paliva je prenasena analogove do BSI a z BSI uz po datove sbernici VAN digitalne do budiku, takze tam kontinuitu dratu nenameris. Z palivomeru jde z pozice 1 konektoru u nadrze drat cislo 433(A) do BSI jednotky do 40ti pinoveho cerneho konektoru na pozici 16. Z BSI ze stejneho konektoru, jenom je to pozice 15, je po dratu ME02 napajenej ten odporovej snimac palivomeru (pozice 6 v konektoru u nadrze) Ve schematu co mam, je drat 433 bily a drat ME02 zluty, ale to nehraje u Peugeotu roli, dulezita jsou ta cisla na dratech. Videl bych to tedy na to, ze upadl ten bily drat s cislem 433 na pozici 1 u nadrze a proto BSI nema informaci o stavu paliva. On jak ten konektor ma zatesnene vstupy proti vlhkosti, ani nemusi byt na prvni pohled znat, odkud je ten drat vytrzenej. Koukam, ze jsi z Prahy, asi bych byl schopnej ti to opravit, nove krimpovaci piny do tohodle typu konektoru myslim doma mam. Jinak co se tyka ostatnich dratu na konektoru u nadrze, zelenozluty je kostra (jedna z mala vyjimek, kdy se u Peugeotu da orientovat podle barvy dratu je, ze kostra je vzdy zelenozlutej drat) na pozici 4, ma cislo MC20J. Na pozici 3 je pak bezovy drat cislo 1235, coz je +12V pro motor cerpadla paliva, tenhle drat jde z BSM jednotky (jednotka pojistek v motoru vedle akumulatoru) a napeti na nem se objevi, kdyz jsou splneny podminky pro startovani a beh motoru (immobilizer, cidlo otacek motoru apod.)1 point
-
Nefunkční ukazatel stavu paliva 206 1.4
inoxing zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Když měříš plovák, mění odpor?1 point -
Tak dnes můj sobotní příběh dospěl k rozuzlení Momentálně mám předběžně potvrzenou rezervaci dvou ks Iveco Daily Maxi L4H2, kdy jedno je za 1636 Kč a druhé 3400 Kč (oboje cena na víkend bez DPH). Druhé má být maximálně rok staré do 50 000 km, ale radši půjdu do toho levnějšího, co má mít do 200 000 km. Jednání po tlf. bylo v klidu a na odvoz věcí z tábora zasejc úplně novou káru nepotřebuju. Možná se tam dnes nebo zítra zastavím a na auto se ještě podívám Starší za 1636,- Kč/víkend (+ DPH) Novější za 3400,- Kč / víkend (+ DPH)1 point
-
Vtipy
enikybeniky zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
1 point -
1 point
-
to je ale hnusny. To delala AI podle zadani nejakyho ozralyho francouze, ne?1 point
-
1 point
-
@radim.1008 : tak trochen LEGO, co....1 point
-
Spínač brzových světel 207
sopranonaj zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
spínač máš přímo nad pedálem Ale pozor zrovna u 207 je většinou přípis, že by jsi měl přidávat svazek s novým spínačem... v peugeotu sada vychází na cca 50€1 point