Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 24.9.2021 Ve všech sekcích
-
306GTi-6 by Béďa
Pepito a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
6 points -
Sytičovo stádečko
Jirkap a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
4 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Sawoy za téma
https://www.pracovniuraz.cz/poradna/jedna-se-o-pracovni-uraz-(bolava-zada)-i-kdyz-zamestnanec-prave-nic-nezvedal/ Víc k tomu snad říkat nemusím. A Vena v druhý polovině postu naprostá pravda. Nechtěl jsem to říkat tak natvrdo bo se s Klemoněm neznám osobně.3 points -
Co jste dnes udelali...
Charlie 1 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Vlasto tvl! Nebuď blbej ano natahoval jsi se pro papír ale když jsi si chtěl sednout tak jsi z tej židle spadnul v tom je jasnej úrazovej děj to že jsi se kroutil před tím než jsi upadnul no dejme tomu ale důležitý je že jsi z tý židle spadnul. Nemám pravdu @Sawoy? A kamaráde nezlob se na mě ale ve svejch letech si nemůžeš dovolit dělat frajera jako že za pár dnů doma se to srovná a pak zas vlézt do tý pakárny aby jsi se tam za xx týdnů přizabil znova. Výš jak doba je kurevsky zlá a v některých věcech ty musíš být stejně kurevsky zlej aby jsi nebyl škodnej.3 points -
Popis výměny převodky servořízení Boxer/Jumper/Ducato 2006-
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 607 za téma
Popis výměny převodky servořízení na Boxer/Jumper/Ducato od roku výroby 2006. Zvedneme předek vozidla a zajistíme podstavci, aby jsme mohli dělat pod vozidlem. Kola natočíme do přímého směru a zamkneme volant. Důležité aby zůstal v této poloze fixován kvůli kroužku ve volantu. Sundáme přední kola. Zespodu boxu baterie odšroubujeme podávací čerpadlo nezávislého topení (ořech 10mm) a nad řízením kryt (ořech 13mm) který vyjmeme. Pod nohama řidiče otevřeme box baterie (ořech 13mm), povolíme baterii, uvolníme zápornou svorku baterie (páčka) a kladnou svorku baterie (klíč 8mm), vytahneme baterii a odšroubujeme box baterie (ořech 13mm) a ten vyjmeme. Povolíme tyčky stabilizátoru z ramen (ořech 19mm) a uvolníme na každé straně 2 šrouby které drží stabilizátor k nápravnici (ořech 16mm, v nápravnici jsou otvory pro prostrčení ořechu na prodloužení) Vyjmeme stabilizátor, jde celkem dobře vykroutit pod auto. Uvolníme zajišťovací matice na axiálních táhlech u čepu řízení (matice klíč 24mm, na axiálním táhle klíč 15mm). Povolíme čepy řízení z těhlice (ořech 21mm) a stahovákem je vytahneme. Pak je vytočíme z axiálních táhel přičemž počítáme otáčky, aby jsme pak nasadili čepy zpět stejně kvůli geometrii kol. V kabině povolíme zajišťovací šroub na kloubku řízení (ořech 13mm) a vyjmeme ho, kloubek stahneme z řízení směrem nahoru. Vyjmeme manžetu v podlaze. Vpravo u řízení rozpojíme rychlospojku vratné hadice do nádržky a vypustíme do vhodné nádoby olej z řízení. Až vše vyteče, tak si trubku co se vytahla z rychlospojky zajistíme proti vniku nečistot (já přes ní uvázal igelitový pytlíček). Na vršku řízení odpojíme konektor ventilu servotronic (pokud je jím vozidlo vybaveno) a povolíme spodní přívodní trubku (klíč 17mm), redukci s větším šestihranem tam necháme. Horní trubka nejde povolit, řízení vyndáme i s ní, je to ta co se dole rozpojila na rychlospojce. Pod autem povolíme 4 šrouby držící řízení na nápravnici (ořech 21mm) a vyjmeme je. Teď už je řízení volné a můžeme ho opatrně vytočit pod auto a vytahnout ho ven, jde to. Na nové řízení přendáme redukce pro připojení trubek, dáme na ně nová těsnění - pod redukcema je měděný kroužek, trubky mají O-kroužek. Připojíme horní trubku, přendáme pravou klemu pro uchycení řízení k nápravnici (ořech 17mm) a nedotahovat ji. Přendáme plastovou krytku na vršku řízení. Nové řízení srovnáme na střed (aby hřeben koukal z každé strany stejně oproti tělesu řízení. DŮLEŽITÉ! Řídící tyč na řízení jde nasadit jen jednou polohou, takže srovnání nemusí být úplně dokonalé, ale aby jsme si ho nenasadili o otáčku volantu jinak. Já montoval řízení zpět bez axiálních táhel, což jde jednodušejí. Je ale třeba zakrýt konce řízení aby se tam nedostal bordel (dát krytku, natahnout prezervativ, obalit fólii, atd) Řízení nakroutíme zpět na své místo, hlídáme aby nahoře zapadla plastová krytka zpět do výřezu v karoserii do kabiny. Chytneme ho čtyřmi šrouby a lehce dotahneme. Když dobře sedí tak utahneme šrouby na 110Nm. Poté utahneme pravou klemu. Spojíme dolní rychlospojku hadice/trubka. Připojíme nahoře spodní trubku hydrauliky a připojíme konektor servotronicu. V kabině nasadíme manžetu řízení v podlaze, nasadíme kloubek řídící tyče, odemkneme volant a pomalu s ním pootočíme tak, aby kloubek zapadl na své místo, zajistíme šroubem a utahneme. Volant opět zamkneme. Sundáme krytky konců řízení vyměníme na nich O-kroužky pokud již nebyli nové, připravíme si axiální táhla řízení, odmastíme závit, naneseme středně pevné lepidlo na závity, nasadíme plastový dorazový kroužek a našroubujeme táhla do hřebenu řízení a přípravkem utáhneme. Kloub axiálního táhla má průměr 42mm. Připravíme si manžety, namažeme konce silikonem a nasadíme je na své místo. Ujistíme se, že jsou na řízení správně zapadlé a zajistíme sponou. Na axiálním táhle musí zapadnout do drážky a opět zajistíme sponou. Natočíme zajišťovací matice na axiální táhla, natočíme čepy řízení na táhla a počítáme otáčky (podle toho kolik jsme napočítali při sundavání starých čepů), zajistíme kontramaticí a nasadíme čepy do těhlice. Utahneme matku čepu přičemž zespodu držíme čep imbus klíčem, aby se neprotáčel. Nakonec dotahneme matici čepu na 80Nm Nakroutíme zpět tyč stabilizátoru, zhruba nasadíme tyčky do ramene a nezapomeneme na vrchní podložku se silentblokem. Přichytíme stabilizátor šrouby a ty utahneme na 50Nm. Nasadíme spodní silentbloky na tyčky stabilizátoru, nasadíme matice a lehce utahneme - dotahneme až bude vozidlo na kolech. Vrátíme zpět box baterie, baterii, utahneme ji, nasadíme svorky, krytku kladného pólu a zašroubujeme kryt v podlaze. Zespodu bateriového boxu přišroubujeme podávací čerpadlo nezávislého topení a také nasadíme a utahneme kryt řízení - pozor, aby byli pod ním nasazené držáky trubek. Teď je na řadě nalít kapalinu do nádobky serva (Tutela Car GI/E) po vrchní rysku. A odvzdušnit systém pomalým otáčením volantu od dorazu k dorazu s vypnutým motorem 10x na obě strany. (Já musel auto srovnat do roviny a mít zaplý klíček na kontrolky, zřejmě kvůli ventilu servotronicu, jinak se mi nedařilo odvzdušnit. Zkontrolujeme hladinu, případně doplníme po horní rysku (ve středové poloze volantu) a znovu točíme 10x na každou stranu. A zkontrolujeme případně dolijeme kapalinu. A ještě jednou pro jistotu odvzdušníme. Pokud nám už kapalina drží hladinu, nastartujeme motor a pomalu točíme 3x od dorazu k dorazu. Pokud jde řízení hladce, bez trhání, máme hotovo. Pokud trhá volantem, tak vypneme motor a odvzdušňujeme dál. Pokud máme odvzdušněno,necháme systém vychladnout a upravíme hladinu kapaliny na horní rysku stupnice 20°C. Nasadíme zpět kola, spustíme auto na kola a dotahneme je (15" kola na 160Nm) a utahneme tyčky stabilizátoru na 56Nm. Uděláme zkušební jízdu a důrazně doporučuji nechat seřídit geometrii.3 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Sawoy za téma
Jestli je s tím problém tak dej vědět, živím se tím přes 30 let a už jsem řešil odškodnění 10měsíční neschopnosti někde těsně pod půl mega, a nebyl to žádnej vrcholovej manažer. Ono totiž kromě doplatku mezi nemocenskou a průměrnou mzdou před vznikem úrazu (jak píše sitler), jde taky o bolestný v řádu jednotek až desítek tisíc, a kdybys měl nedejbůh trvalý následky, což je raz dva, to nemusí bejt invaliďák jak si lidi často myslí, na to stačí zdravotní nezpůsobilost pro danou práci, a začal by sis následkem úrazu vydělávat míň, a to kdekoliv a u kohokoliv, tak ti to bude původní zaměstnavatel prostřednictvím pojišťovny doplácet, říká se tomu renta. Takže jeden teď zanedbanej papír může znamenat drbání si palice až do důchodu a ztrátu klidně i několika set tisíc, ono se to nasčítá. Jestli Ti můžu poradit, co nejdřív si ověř, že to, co se Ti stalo, je zaevidovaný v knize poranění (prostě chtěj kopii), a protože zaměstnavatel už má elektronicky Tvou neschopenku, měl se Ti do dvou dnů ozvat se sepsaným záznamem o pracovním úrazu, kterej podepisuješ a musíš dostat kopii. Jestli ho ještě nemáš, když to bylo v úterý, ptej se po něm a za žádných okolností nepřistupuj na hru Nebudem nic hlásit, vyrovnáme se bokem. Když bude třeba, kdykoliv se ozvi.2 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
právě jsme se vrátilyy z Praheee --Hrad stojí tam kde loni, ten Most slepený vajíčkama drží též, nohy mě boliju z teho šmatlaní do kopca a zpátky, bydleli jsme sice na Malé Straně, takže všude blízko, ale čověk už není zvyklý..., cestou tam jsem si potočil volantem (Opava, Šumperk, Vamberk, Hradec, Praha), zpátky po D1 na Brno, celkem to šlo, jen u Olomouce stop cca 15 min. a před Ostravou (kua) klimkovický tunel jen jedním pruhem (cca 30 min. stop), jinak v Praze klid, není tam moc lidí2 points -
2 points
-
Taakze zaver je prozaicky. Vsetko som znovu rozobral, slimaka premeral, bol OK. Airbag odmerany cca 3,6ohm kazda patrona, takze OK. Zapojil som to naspet a hlaska skratu zas nesla vymazat. Uz som chcel ist vyberat rj airbagu, ale skusil som zmerat zapojeny airbag zo zapojenymi kablami. A zrazujedna patrona mala 3,6ohm a druha 1,8ohm. Panko opravar predomnou naletoval na kabel rezistor 3,3ohm a tak pekne zaizolovany ze som si myslel, ze je to original. Takze po odstraneni rezistoru ke vsetko OK a ziadna chyba nesvieti. Dakujem za Vase rady tu .1 point
-
Alarm do Riftera
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele doctortom508 za téma
Bych to nechal spise dobre pojistit ... Kdyby to auto nekdo fakt chtel, tak to nalozej na odtah a je to fuk jaky to ma zabezpeceni a peugeoty se stejne podle me tolik nekradou.1 point -
Co jste dnes udelali...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
@Petr 3008 já tomu údaji na tacho nevěřím, to číslo tam sice je, ale šikmoocí asi mají jiné vzorce pro výpočet..., jsem zvědavý na konec roku, kdy si spočítám spotřebu podle tankování1 point -
Sytičovo stádečko
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Kdyby na to přišlo, tak se to nějak udělá1 point -
Peugeot 306 1.6 65kW XR z Ria de Žambéra - Na Cyclonech s Hankook Ventus Prime3, 18let spolu, boj s korozí...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
NJN, ale to bylo vloni. Teď je jiná doba. Ojetiny jdou nahoru a hlavně ta modrá... Ta 308 je správně modrá, navíc GT1 point -
Alarm do Riftera
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele doctortom508 za téma
Na trvale vypnuti start stop systemu zapomen, teda pokud je pres dysplej. Co se tyka alarmu, dle me skoro zbytecnost, pokud ti nekdo vycte kod z bezklickovyho odemykani, urcite si poradi i s alarmem. A jestli nekdo bude to chtit, ukradne ho tak, jako tak.1 point -
Peugeot 306 1.6 65kW XR z Ria de Žambéra - Na Cyclonech s Hankook Ventus Prime3, 18let spolu, boj s korozí...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
TADY Cena tam ještě nebyla. Tu by ti @Verýsek mohla ohlídat A Váša už je chlapák a kočárek nepotřebuje - ideální vyměnit za dostavník1 point -
Co jste dnes udelali...
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Vendo , fakt potřeboval na autě a docela honem. Normálně bych to udělal sám , ale teď nemohu ani kloudně stát, natož se nahnout nad motorem. Ale oslovím ještě @Scratch , ale mám pocit, že zmizel na chalupu a já bych to potřeboval přes víkend . . . A je to "fičurina" na 20 minut = světla . . .1 point -
No vzhledem k tomu, že jsem měl ještě ten den hned ráno rozhovor s paní šéfovou a "trošku" jsme si nerozuměli o představě jak na pracovišti a co za to, (prostě jsem jí oznámil , že určitou práci už dělat nebudu, přesčasy a víkendy zdarma do toho patří a ona mi na to oznámila, že mi tedy bude krátit podíl na zisku) tak jsem si řekl a ty záda mi pomohli , že tedy když jsem marod a nic za to, tak taky nic neudělám ať vidí jak to vypadá , když udělám jen to co musím . Jsem připraven se zbalit a odejít . . . A ostatní chlapi - děkuji za podporu v nemoci/bolesti. Čéče jak jsem starej a outlocitnej , tak to i zahřeje u srdíčka1 point
-
Co jste dnes udelali...
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Teda já když jedu po dálnici 90 za kamionem tak usínám xD1 point -
@Medvěd tuhle křižovatku nemám rád a ani tu @Rikic339ovu... a úplně nejhorší zkušenosti s nimi mám, když jsem zkoušel jezdit po večerech pro uber eats s tou jejich navigací...to bylo peklo, zmatená navigace z tunelu, která byla normálně zmatená a do toho zmatený řidiči.. @sitler zrovna na andělu je ta pěší zona označena dostatečně velkou cedulí...takže ji určitě nepřehlednéš...1 point
-
@Klemoň To máš z těch nezřízených bakchanalií na vinobrani. Tak hlavně nezapomeň, že jde o pracovní úraz, na to zaměstnavatelé rádi zapomínají ačkoliv je to nestojí ani korunu bo na to mají ze zákona něco jako povinný ručení, jen místo na auto je to na lidi.1 point
-
Peugeot 306 1.6 65kW XR z Ria de Žambéra - Na Cyclonech s Hankook Ventus Prime3, 18let spolu, boj s korozí...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
1 point -
Popis výměny převodky servořízení Boxer/Jumper/Ducato 2006-
Charlie 607 zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Přesunuto do "Udělej si sám" - dík za pěkný návod1 point -
Na Letný máme křižovatku, kde tramvaj taky vyjíždí z pěší zóny a to, že má dávat přednost je tam ještě zdůrazněno značkami (pro auta mírně vlevo vede hlavní, tramvaj má ze svého směru "trojúhelník na špičce"). I tak se ale najde DENNĚ XY řidičů, kteří to v křižovatce zamáznou a tramvaj pouští, čímž docílí toho, že řidiči kousek za nimi zablokují křižovatku u Letenského tunelu, páč mezi obě popisovaná místa se vejde tak 10 aut. Často mám chuť tyhle pseudoslušňáky vytáhnout z auta a vokázat jim, co se děje, když to tam někdo podobný stejným způsobem zazdí. Tramvaj v protisměru, co má dávat přednost, může ze zóny na pohodu vyjet souběžně s tramvají do zóny vjíždějící, které souběžně jedoucí řidič musí dát přednost - při tom se paradoxně křižovatka nezasukuje.1 point
-
1 point
-
To ChouLu: o aky kruzok ide? Nemas prosim fotku? A nadpis je podla mna presny. Diagnostika mi napisala presne co som napisal v prvom prispevku ked som sa pytal. A ak sa jedna o “jazykove okienko” tak u Vas bratov cechov je “zkrat” a u nas Slovakov je to “skrat”. A kedze som Slovak, tak je to “skrat”. Diky.1 point
-
Co jste dnes udelali...
Fruktis zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
Jarokare bude mít pravdu, stacilo si porovnat jenom oba setrvaky vedle sebe a je jasne ze K4 a K6 ma posunuty vychozi bod impulzniho kola pro synchronizaci o par stupňů (to je ta dlouha mezera mezi impulznima vystupkama). Tohle by byla v podstatě neodhalitelná závada, pokud by tě na to Jarokare neupozornil.1 point
-
1.5 BlueHDi 130k EAT8
Raďous007 zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
...mam a je to nejlepsi mozna volba. Na dalnici pri 150 km/h na tachu toci presne 2.500 rpm, takze je auto tissi nez s manualem. Tech 8 kvaltu je rozumne rozlozenych, auto je pri rozjezdech a do tech cca 110 km/h znatelne zivejsi a AT8 je rozsahem "delsi" prevodovka nez MT6. No a pri rozvazeni deti po meste me uz nebavi kvedlat manualem...... A kdyz me to popadne, prepnu to do manualniho rezimu a klikam si padlama pod volantem podle sebe... ...ale neni to nutny, tahle prevodovka sama radi velmi pekne... EDIT: ... koupil bych ho znovu i s manualem. Je to ok auto. WEBASTO tam ale rozhodne nech.1 point -
jesenicko všichni 34.20 Kč za BA 95 , v bedně říkali, že konkurence má zásadní vliv na cenu výrobku--to je asi chujovina, když všechny čerpačky mají jednotnou cenu, že ??1 point