Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 20.1.2026 Ve všech sekcích
-
PHEV praktické zkušenosti, tipy, triky (intriky?)
Veverka a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Schreek za téma
Ze zkušenosti můžu s klidem říct, že moje stejně naložená C5 v 2.0 HDi na stejné trase by jela kolem 6,8-7l/100km kdyby jí řídil Veverka! Takže +1,5-2 L na obdobný benzínový motor je podle mě úplně adekvátní. Co jsme s Veverkou počítali, tak dle mého názoru ta baterka je v tom autě takový bonus. Vzhledem k ceně nabíjení to nic neušetří, ale člověk má tu možnost - ohřát si auto (vzdáleně), jet krátké trasy bez startování motoru (to je podle mě velká výhoda) a ty rozjezdy s pomocí elekriky jsou opravdu fajn, když člověk potřebuje. Bohužel jsme v době, kdy si člověk musí vybírat z toho co na trhu zbývá, než to co by opravdu chtěl a ty správné motory postupně mizí...7 points -
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
BubakGS a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
6 points -
Range Rover Evoque - pan Beruška
VojtouNerCZ a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
A máme úterý. V pokoji doma je už připravená hromada zavazadel. Páteční odjezd se blíží, čtvrteční večer bude věnován tetrisu - jak všechno naložit. Na zimní dovolenou je objem zavazadel větší, než na stejně dlouhou letní. Mám objednaný nový palivový filtr do Evoqua a přibral jsem k tomu i pixlu Vifu do nafty. Zítra si to vyzvednu na pobočce. Zbývá už jen detail- jestli se pan Beruška vrátí ze servisu. Poslední informace je, že by pan Beruška měl být k vyzvednutí ve čtvrtek mezi 15:00 - 16:00. Možná o něco dříve. A jestli to tedy bylo tím odporem. Včera přišel odpor do servisu, ale bude nutné rozebrat přístrojovou desku a na tuto opravu je normováno 9 hodin práce. No, musím prý pochopit, že se do toho nemůžou pustit hned, mají tam nasmlouvanou i jinou práci. Jestli to nakonec klapne, čeká mě ještě jedna malá oprava. Mám doma připravené nové podložky pod SPZ, čistě černé. Před odjezdem je dám na auto - na cestě budeme jistě i fotit a filmovat, tak aby se někde neobjevily ty stávající podložky s reklamou značkového servisu Land Rover, to bych si tyhle nervy v budoucnosti často připomínal.5 points -
Ako otvoriť dvere na 307CC pri úplne vybitej batérii
Péťa a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Raster za téma
Priatelia, ďakujem všetkým za vaše rady a ochotu pomôcť. Problém bol úspešne vyriešený! Na 307 je, našťastie, predná maska s veľkými medzerami medzi jednotlivými rebrami. Keď si posvietite medzi rebrá, je pekne viditeľný mechanizmus zámku prednej kapoty a hlavne jazýček zámku, ku ktorému je pripojený bowden. Potom už stačí len pevnou tyčkou (ja som použil páčidlo, ... bolo po ruke) zatlačiť na tento jazýček a zámok kapoty sa uvoľní. Robota tak na 5 sekúnd. Nevyžaduje si špeciálne nástroje ani nejakú mimoriadnu zručnosť a je prakticky bez rizika akejkoľvek deštrukcie. Verím a dúfam, že to nikdy nebudete potrebovať, no ak náhodou áno, tak vám toto riešenie snáď pomôže. Ešte raz ďakujem a vidíme sa svojimi levíčatami na cestách.4 points -
Range Rover Evoque - pan Beruška
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
@petrinza Držím pěsti a pověřím tím i širší rodinu, ať to dobře dopadne a pan Beruška je v pátek připravený vyjet3 points -
Cyklokoutek - Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
V lednu se kupujou kola, a ne lyže Tak nakonec jsem skutečně neodolal a po mnoha, mnoha letech staveb svých vlastních jsem koupil celé kolo z krámu. Teda asi na něm stejně pár věcí vyměním, ale samotný rám by vyšel skoro jak tenhle celek, tak jsem to koupil takhle. Trochu mě se.e, že jsem prováhal malinko vyšší model, s nepatrně lepším osazením (které ale stejně vyměním), pružením RS místo tady Foxe (ani nevím, jestli bych chtěl) a modrou barvou (ale tahle tmavě zelená vypadá naživo super). Tak nakonec i tak dobrý. I s dopravou 38tis - u nás i ve výprodejích stále min o 20 vic, natož pak proti původní ceně. Foto mizerné po vybalení z krabice, venku na sluníčku mu to bude slušet víc, ale to si ještě počkám, tak aspoň takhle.3 points -
Dostalo mě do kolen :)
BubakGS a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Méďo, to je to samý, jako že auto na baterky nikam nedojede, v zimě v něm zmrzneš a nejmíň 2x denně uhoříš3 points -
2 points
-
Dostalo mě do kolen :)
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
No někdo by ti tam dopsal fšechny fosilní.2 points -
2 points
-
2 points
-
Odpočívej v pokoji - R.I.P. aneb navždy nás opustili...
Rikic339 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
70 to je nic,když chtějí aby jsi do 65 makal.2 points -
Dostalo mě do kolen :)
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Očista auta: ocista.mp42 points -
Hodně pěkně, dovolením budu používat1 point
-
A případně i o kolik se tak ten filtr asi ohřeje za 5s1 point
-
zkus závislost bimetalu na start motoru trochu rozvést...1 point
-
Range Rover Evoque - pan Beruška
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Plán B je služební Scala, souhlas firmy s použitím v zahraničí už jsem získal.1 point -
1 point
-
Lidskej vkus
BubakGS zvýšil/snížil popularitu uživatele Peugeot_22 za téma
Autor pokročil akorát že jsem více aktivní na fb než tady1 point -
Původně jsem chtěl spíš Giant Trance, jak mám doma starý model. Ale ten v rozumných slevách nebyl, tenhle GT Sensor je podobný technikou a i trochu hezčí, tak padla volba na něj. Resp. původně jsem koukal ještě po GT Force s vyššími zdvihy, ale nakonec jsem dospěl k tomu, že vysloveně enduro jezdit stejně nebudu, že jezdíme spíš flow do cca červené a že je dobré mít kolo, na kterém se dá jet i jinak než jen z kopce takže tohle 140mm předek, 120mm zadek je pro mě asi nejrozumnější kompromis. Jinak GT coby značka asi skončilo, už rok jsou jen výprodeje, žádný nový model. Uvidíme do budoucna, jestli ji vlastník ještě oživí, nebo to bude další oběť post-covidového propadu, těžko říct. No a k úpravám, mám namyšlenu výměnu brzd za Shimano, výměnu pohonu taktéž za Shimano a z 1x12 jen na 1x11 (protože HG ořech a na rozsah 11-50 na takovém kole jedenáctka bohatě stačí, a 10-50 by zde bylo zbytečných), a nevím jak kliky (je tam DUB, který nemusím, a střed by měl být BSA, takže případná výměna snadná). Zbytek nemá smysl řešit. A ještě zvažuju, jestli nevzít ještě jeden kousek pro starší dítě1 point
-
Jo, jo, člověk se nestačí divit. Rakušáci dostavěli a nespustili. Ale radostně berou při nedostatku elektřinu od nás, z jaderek, které nám chtěli taky vypnout. Pomalu vyplouvá na povrch, že tohle je dlouhodobá strategie Ruska, jak čím dál více energeticky soběstačné a samostatné státy Evropy, díky jaderným elektrárnám (třeba Francie dlouhodobě 70% výroby), jednoduše prostřednictvím financování ekologických aktivistů a stran typu Zelených, odvést od "neekologického a nebezpečného jádra" směrem k OZE, podporovaným při výkyvech plynovými elektrárnami. S plynem odkud? No přeci z Ruska. Nord stream I a II k tomu měl sloužit, navíc měl obejít vyděračskou Ukrajinu s ropovody a plynovody Družba. A povedlo se. Rus tím sledoval a) větší byznys, protože prodávat miliony kubíků plynu dnes a denně pro teplo i elektřinu je lepší, než jednou za 5 let navézt pár vagonů jaderného paliva, b) učinit státy Evropy závislými na levné surovině a ovládat je přes ceny a utahované kohoutky. Protože USA sice radostně nabídly zkapalněný plny, ale setsakra draze. Takže dnes máme to, co máme, ale nechtěným důsledkem bude, že přestaneme postupně používat ruský plyn, jaderné palivo i ropu. Plyn postupně začaly prodávat postsovětské země jihem, dále severské země, dovážíme ho z USA. Jaderné palivo jsou schopni dodat Američani i Korejci a přechodem na elektrovozidla i v běžné dopravě klesá a dále poklesne i poptávka po ropě, hlavním vývozním artiklu jak Ruska, tak muslimů z Blízkého východu. Teď už jen neházet si klacky pod nohy sami sobě ničením domácností a firem dalšími daněmi typu ETSII, protože nic jiného to není, a můžeme mít energetickou soběstačnost i nezávislost. Zatím, se tu děje pravý opak. Na Karvinsku se zavře poslední černouhelný důl 31.1.2026 a budeme vozit uhlí z Austrálie. To nevymyslíš.1 point
-
Pepito - porce naprosto standartní, takhle to tam prostě nosej1 point
-
Dostalo mě do kolen :)
Roman Bazi zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
nechci bejt za svini ale Medo oba Vase fordy si vybavuji tady na fotkach na odtahovce ...1 point -
Což se samozřejmě nikomu s jinou značkou auta NIKDY nestalo Když jsem si postupně koupil několik Peugeotů, slýchal jsdm kolem toho kecy o tom jaký budu mít s francouzema trable a pak údivné kroucení hlavou, když jsem s nima najel to, co jsem najel a nijak zásadně jsem pod auty neležel. Když jsem pořídil Forda, opět jsem byl vystaven kecům o Fordu a vlaku a jak se to sype - a hele, za 8 let provozu zase v podstatě běžnej servis (dtto i Pavlův Monďas, kterej má najeto 380 000 /z toho 17 000 km najel Pavel/ a řeší dle mého taky prkotiny) Takže pindejte si co Vám slina na jazyk přinese, já jsem vůči tomu takřka imunní1 point
-
Cyklokoutek - Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele LuBosch78 za téma
1 point -
Tak 70 bych mu neřekl Původně jsem chtěl napsat, že zemřel mladej, ale 70 už je docela slušný číslo. Každopádně škoda ho je-1 points